Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Információs táblázat, zöldségek, fűszernövények. Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Különböző információs adatok, táblázatok növényekről, magokról, ültetési időkről, és egyebekről.
  2015.04.05. 16:54  Hozzászólás
  •   0   

.
Növénymagok csíraképessége, sor és tőtávolságuk, vetési időpontjuk, és egyéb infók

A linken található táblázat, szándékaim szerint tartalmazni fogja, a tagok segítségével, a zöldségek, és fűszernövények termesztésével kapcsolatos főbb adatokat.

A táblázatot, csak a vezetőség, és a "tulajdonosa" tudja szerkeszteni. Ebben az esetben ez én vagyok. Itt a topicban lehet beszélgetni róla, és javaslatokat tenni.

Szívesen veszek minden új, akár szövegszerű javaslatot, és beépítem az adatbázisba.

Az első sorban -Magyarázatok címen, az info tartalmazza az egyes mezőkkel kapcsolatos megjegyzéseimet. (Ha készen lesz.

Ezt a hozzászólást időnként átszerkesztem, ha van valami közölni valóm.

Legutolsó frissítés: 2015.06.11.

Ne felejtsd, hogy a legfrissebb hozzászólás mindig ezt a hozzászólást követően jelenik meg!

2015.06.13. 16:39  Hozzászólás  Válasz baby-lon (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   

Paradicsom az van. A többit most csinálom. Bármit küldesz jó, legfeljebb választok. Sok mindent életemben először csak azért vetettem, hogy legyen fotóm.

2015.06.13. 16:20  Hozzászólás  Válasz Rhéman (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   

Értem, csak arra gondoltam, hogy arról küldök, amiről neked esetleg nincs...

2015.06.11. 17:34  Hozzászólás  Válasz baby-lon (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   

Elvileg mindenből, ami név szerint szerepel a táblázatban.

Előre is köszönöm.

2015.06.11. 16:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   

Én szívesen küldök, csak beszéljük meg, hogy miből kell?

2015.06.11. 16:15  Hozzászólás
  •   31   

Igyekszem a táblázat fotóit magam elkészíteni, de örömmel veszek adományokat.

Ez az első, egy növőfélben lévő zöld bazsalikom.

4024

2015.04.13. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   

Hát a táblázat ne, de a táblázatba belekattintva már jó lenne ha valami elő is jönne. :-) De ez részletkérdés, ebbe én tuti nem szólok bele, csak jogilag legyen tiszta.

2015.04.13. 21:16  Hozzászólás  Válasz gergerg (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   

Persze, egyértelmű. De egy táblázat ne tartalmazzon hosszú szöveget.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.04.13. 21:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   

Csak azt akartam elkerülni, hogy nzozz órákon keresztül kutasson, másoljon, aztán azt mondjuk, bocs, ez így nem jó. Jobb az elején tisztázni mindent, hogy ha dolgozik vele, értelme is legyen. Én korábban próbáltam már felvenni a kapcsolatot pl a syngenta-val, nem igazán válaszoltak.

Az ötlet természetesen jó, csak az eredmény is az legyen.

2015.04.13. 21:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   

Ha a lényeget összeszedi, pl. egy-két címszóban, azzal gond nem lehet. Nem másolni kell, hanem keresgélni a neten olyan szerek után, amikről már hallottál.
Jó ötlet lenne, szerintem is.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.04.13. 20:59  Hozzászólás  Válasz nzozz (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   

Jó ötlet .

2015.04.13. 20:56  Hozzászólás
  •   25   

Nem ellenlábaskodni akarok, de az egy lényeges momentum, hogy azok az információknak amiket a fórum közöl, azok ne másolatok legyenek. Illetve lehetnek másolatok, de minden esetben meg kell nézni hogy amit másolunk, az áll-e szerzői jogvédelem alatt, a szerző milyen feltételek mellett járul hozzá a közzétételhez. Linkelés esetén nincs gond, mert a linkkel nincs eltulajdonítás, csak rámutatás a forrásra. Sok esetben, a szerzők külön engedélyhez kötik az információk közlését, vagyis még forrásmegjelöléssel sem közölhetők az engedélyük nélkül a tartalmuk. A fajtaismertetőkben, ahol a vetőmag forgalmazók tasakképei és ismertetői szerepelnek, minden esetben az adott cég engedélyével történik a közlés. Ezt tartsátok szem előtt, nehogy fölösleges legyen a munka! A legjobbnak én azt tartanám, ha azokban az esetekben ahol a szerzői jog nem tisztázható, illetve a szerzői jog tulajdonosa nem válaszol, ott a témát körüljárva, akár több forrás felhasználásával is, egy saját fogalmazású tartalom születne meg.

2015.04.13. 20:36  Hozzászólás  Válasz nzozz (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   

A táblázat célja, hogy a meglévő adatokat könnyebben áttekinthető formában prezentálja.

2015.04.13. 20:31  Hozzászólás  Válasz Rhéman (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   

Gyakorlatilag saját magamra cáfolok rá, de létezik egy ilyen :-D

2015.04.13. 20:27  Hozzászólás  Válasz nzozz (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   

Ehhez azt kellene tudni, hogy fog nagyjából kinézni, milyen adatokat fog tartalmazni az adatbázis, és milyen paraméterek alapján lehessen szűrni.
Ehhez természetesen megfelelően meg kell tervezni az adatbázist is, hogy hatékonyan, optimalizáltan, és gyorsan tudjon működni.
Egy ésszerű határon belül elvileg bármi megoldható. :)

Idő limit nincsen, "nem zavar a tatár", én sem tudok mindig a gép előtt lenni, dolgozok, és sokat ügyelek.
Van, amikor két napra is "eltűnök" ...

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2015.04.13. 20:16  Hozzászólás  Válasz nzozz (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   

Nagyot csalódnék, ha Ragadozó nem tudná megoldani. :lol:

Egyébként nem időre megy a táblázat készítés. Nekem egyedül ez biztos lesz legalább 1 év.

2015.04.13. 20:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   

Jó ezeket hallani! Majd nekiesek, csak mostanában elég elfoglalt leszek (1-2 hónap), lassabban tudok majd haladni vele.
Megoldható itt olyan, hogy választható paraméterek alapján kiadja a megfelelő sorokat a táblázatból?

2015.04.13. 18:45  Hozzászólás  Válasz nzozz (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   

Az ötletet támogatom. Jó terv esetén, megkapod a hozzáférést, és segítünk.

2015.04.13. 18:19  Hozzászólás  Válasz nzozz (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   

Tévedsz! :)

Minden ötletnek van értelme.
Lehet, hogy az alap ötlet nem szükségszerű, vagy az alap elgondolás nem kivitelezhető, vagy valamiért abban a formában kissé érdektelen lehet, de kiinduló pontja lehet egy másik vagy harmadik ötletnek, ami viszont már kivitelezhető, és nagyon sokakat érdekelne.

Kellene egy vázlat, egy terv, hogy milyen formában képzeled el.
Legjobb lenne (szerintem) azt is egy táblázatba foglalni (általában a felhasználók túlnyomó többségének sokkal könnyebb azt kezelni, és értelmezni), hasonlóan mint itt a növényeket, ahol csak pár alapvető dolog lenne az oszlopokban.
Aztán a nevére klikkelve az ittenihez hasonló oldal nyílna meg, ahol már nagyon sok minden adatot bele lehetne írni.
Használati útmutatók, tapasztalatok, termék leírás, stb, stb.

Nagyjából írd le (vagy csinálj egy formát mondjuk excelbe), aztán készítünk egy tesz megoldás, és majd meglátjuk, mi sül ki belőle. :)
PÜ-be (is) megtalálsz, eléggé sokat vagyok fenn az oldalon.

2015.04.13. 17:48  Hozzászólás
  •   17   

Sziasztok!
Van egy újabb ötletem. Lehet ennek sincs értelme, de azért elmondom, hátha tetszik: lehetne egy ilyen táblázatot csinálni a különböző szabad forgalmú növényvédő- és termésnövelő anyagoknak. Ha tetszik az ötlet, én összeszedem az infókat és utána az illetékeseknek már csak véleményezni illetve feltölteni kell.

2015.04.05. 17:42  Hozzászólás  Válasz nzozz (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   

Ragadozó jól összefoglalta, kb arról van szó, amit leírt. Szeretnénk a fórumot használni, amennyire csak lehet, hogy minél egyszerűbben eljusson a felhasználókhoz. A tudástár is azért fórum jellegű, mert a fórumozók, magát a fórumot biztos hogy tudják kezelni, legalább annyira, hogy olvassák. Így gyakorlatilag hazai pályán mozogva jutnak az információkhoz. Gondolj csak bele. Vegyünk egy idős nénit, aki napközben imádkozik, tyúkot etet, megkapálja a virágokat, stb. Minek örülne jobban? Egy számítógépnek internetkapcsolattal, amin nézhet misét, olvashat tyúkokról, nézegethet virágokat, vagy ha a tévéjére szerelnének még 3 gombot, egy kereszt alakút, amit megnyomva vallási műsorokat nézhet, egy tyúk alakút amit megnyomva haszonállatokról szóló műsorokat nézhet, és egy virág alakút....

Egy gyerek vajon minek örülne jobban? Egy cukrász receptkönyvnek és egy komplett konyhai felszerelésnek, vagy ha a játékos dobozai közé betennénk egy nyalókás dobozt, egy csokis dobozt, és egy cukorkásat.

Nem tudjuk hogy számítástechnika szempontjából mennyi köztünk az idős néni és a gyerek, de mivel a számítástechnika nem olyan régi még hogy ne lehessenek köztünk szép számban, olyan megoldásokat keresünk, ahol ők is jól érzik magukat.

2015.04.05. 16:54  Hozzászólás  Válasz nzozz (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   

Köszi az adatokat. A felsorolásban szereplőknél fel fogom tüntetni, de a táblázatban szereplők javánál eddig nem találtam infót. Persze keresem, és, ha találok, akkor feltüntetem.

Ha valami nem térít el, akkor a felsorolás sorrendjében haladok. Most a bazsalikom adatait keresem.

2015.04.05. 16:29  Hozzászólás  Válasz Rhéman (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   

"A hazai szakirodalom a zöldségféléket klórérzékenység szerint négy csoportra osztja:
- klórra erősen érzékeny: uborka,dinnyék, paprika, bab, hagyma,
- klórra kissé érzékeny: paradicsom,káposztafélék, fejes saláta, burgonya,
- klórt tűrő: retek, petrezselyem, sárgarépa,
- klórt igénylő: zeller, spárga." Agrofórum, 2011.május

"Klorid-érzékeny növények: dohány, bogyósok, szamóca, bab, uborka, dinnye, paprika, hagyma, burgonya, paradicsom." Biokontroll.hu, Biokultúra 2007/6

2015.04.05. 15:30  Hozzászólás  Válasz nzozz (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   

A klór érzékenységet viszonylag ritkán adják meg. Ahol lesz rá adat, azt fel fogom tüntetni. Köszi.

2015.04.05. 13:05  Hozzászólás  Válasz nzozz (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   

Szia!

Még nem látjuk szükségét, hogy a fórum adta lehetőségek kereteiből kilépjünk, ahhoz még "túl kicsik" vagyunk.
A táblázat adta lehetőségeknek még így is csak kis része van kihasználva.
Aki konkrétan keres valamit, és már fel van töltve az anyag, itt is megtalálja kényelmesen.
A Google Drive táblázat sem átláthatóbb, csak esetleg "látványosabb", vagy "menőbb". :)

Arról nem is beszélve, hogy csak akkor tudod használni, ha rendelkezel Google fiókkal, és be is vagy jelentkezve oda.
Az itteni felhasználók jelentős része pedig korosabb, egyszerű kertészkedő ember, viszonylag kevés informatikai ismeretekkel.
Sokan közülük úgy fórumoznak, hogy a gyerekeik, vagy unokáik állítják be nekik a számítógépet, és azon a szükséges dolgokat, hogy kényelmesen tudjanak fórumozni.
Napközbe otthon dolgozgatnak a lakásban, a kertben (vagy munkahelyen), aztán pár órára feljönnek a fórumba dumcsizni a paprikáról, paradicsomról, egyebekről.
Mi pedig ennek a kényelmes feltételeit szeretnénk biztosítani, nem pedig a Google Spreadsheets használatának az oktatásával fárasztani őket. :)

2015.04.05. 11:56  Hozzászólás
  •   11   

Üdv!
- Esetleg csak a tulajdonos által szerkeszthető Google Drive táblázatba nem lehetne ezt az egészet feltölteni? Ott nagyobb lenne, kényelmesebben olvasható, átláthatóbb.
- Ki lehetne egészíteni az adatlapokat azzal, hogy kloridérzékeny-e a növény.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe, amúgy jó hogy van ilyen gyűjtemény!

2015.04.05. 07:55  Hozzászólás
  •   10   

A táblázatban kialakulni látszik a növények listája. Igyekeztem a zöldségeket mind bevinni, persze még hiányos lehet, különösen, ha egyes alfajokat esetleg érdemes külön kezelni. Van benne néhány fűszer, ezeket esetleg érdemes kiegészíteni, és van néhány virág, melyek főként a biológiai védekező hatásuk miatt kerültek be.

Kérem a segítségeteket, hogy mi kerüljön még be a listába.

A tartalmat tekintve érdemes a paradicsomot megnéznetek. Kedvencem tartalmazza az eddigi legteljesebb kidolgozást. Még ez sincs készen, a táplálkozási értéke még biztos bekerül. (Vitamin, és egyéb élettani hatású komponensei)

2015.03.15. 19:17  Hozzászólás
  •   9   

Hatalmas, :thumbup: nagyon jó, köszönjük.

2015.03.15. 16:26  Hozzászólás
  •   8   

Egyszerre több zöldséggel foglalkozom. Ahol nincs az info mezőben semmi, az biztos, még készítés alatt van. Akkor ha az témát befejezettnek gondolom, az info szöveg elejéről elveszem a készítés alatt megjegyzést. Előfordulhat, hogy a készítés fázisában téves, vagy félreérthető, adat kerül bevitelre.

Minden jóindulatú észrevételt, segítséget szívesen fogadok.

2015.02.21. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   

Mindkét kinézeten ott van.

2015.02.20. 21:18  Hozzászólás
  •   6   

Aki nem látja a táblázatot, az nem a terratorium (sárga) kinézetet használja!

Szép munka, Rhéman és Ragadozó!

2015.02.20. 13:30  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   

Igen! Köszönöm. Javítjuk a feliratot :clap: .

2015.02.20. 09:33  Hozzászólás  Válasz Rhéman (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   

Szia Rhéman! A negyedik oszlop vetési mélység ugye? Az ültetési mélységről pedig, ha szükséges, az infóban lehetne írni.

2015.02.20. 08:37  Hozzászólás  Válasz CAMROM (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   

Az infoban lévő szerkezetet szeretném megtartani a többi növényhez is.

Ha szorgalmasan dolgozom, akkor is több mint 1 év végig menni a növényeken. Sokat tudnátok segíteni, ha egyes növényekkel kapcsolatos tapasztalatotokat leírnátok. Nekem ugyanis kevéssel van alapos tapasztalatom.

2015.02.19. 23:00  Hozzászólás
  •   2   

Nagyon jó, főleg az infó alatt található tudás és tapasztalat, köszönöm a készítőknek.

2015.02.19. 22:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   

Jó ötlet! Főleg kezdőknek nagy segítség lehet. Jöhet a paprika, padlizsán, stb. A virágkedvelők is beszállhatnak esetleg.