Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2018.01.06. 22:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (360) hsz.-re     Olvasás  
  •   361   

Egyik sem volt jó, offline kellene, 3-6mb-os képek gyors és tömeges szerekesztésére.
Furcsa mód a Gimp-et meg az Inkscale-t egyik sem ajánlotta, de szerencsére rátaláltam :D a másodikkal kezdem, egyelőre tanulom. Mindjárt kiderül mennyire használható. A feladat most az, hogy beillesztek egy 6mb-os képet, 3120*4060px és ~4-5mb, azt kétfelé kell vágni max egy forgatás után az 1950*3050px-es lapon, kitakarni adott részeket, és lementeni. 300 oldal, 157.-nél hagytam abba tegnap, csak azóta a Fireworks már nem indul el...

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2018.01.06. 22:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (359) hsz.-re     Olvasás  
  •   360   

Nem tudom, hogy milyen szinten, és mit szeretnél szekeszteni.

Képszerkesztő

Vagy nézzél itt körül:

Ingyenes képszerkesztők

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2018.01.06. 21:29  Hozzászólás
  •   359   

Estét.
Tudtok ajánlani egy ingyenes képszerkesztőt, amivel tudok különböző rétegeket kezelni?
Adobe Fireworks szerű tökéletes lenne.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.12.29. 00:30  Hozzászólás
  •   358   

A standard eljárások nem változtak semmit.
Az ilyen jellegű technológiai fejlesztéseket az űrkutatás, és főleg a hadiipar közel 5 évig használja.
Ezután kerülnek be a nagyvállalati technológiai rendszerbe szintén közel 5 évig.
A nagyközönség részére készülő közösségi felhasználásra csak ezután kerül sor.

A NASA nem készít semmit közületi általános fogyasztási célokra!

Az USA-ban, Európában, Keleten (Kína, India, Japán, stb), és más nagyobb régiókban a műsor sugárzások között vannak jelentős eltérések.
Nem beszélünk róla, mert igazából nem érint senkit, csak az ott élőket, akiknek viszont természetes az ottani állapot, hiszen a vevő egységeik erre vannak beállítva.
Ezért egyáltalán nincsen semmilyen garancia arra, hogy például ez az egész Magyarországon is működne.

2017.12.28. 21:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (356) hsz.-re     Olvasás  
  •   357   

Nekem is az a gyanus, amikor NASA technológiára hivatkozik. Ez a átverések tipikus kulcsmondata.

2017.12.27. 23:23  Hozzászólás  Válasz alex (355) hsz.-re     Olvasás  
  •   356   

Jó kérdés, eléggé átverés szaga van.
Tudtommal csak valami 10 csatornát (m1, m2, duna, stb.) kötelező ingyen sugározniuk, de azt akármivel be tudod fogni. Amerikában lehet működik, de itthon én arra tippelnék, hogy nem.

2017.12.27. 23:14  Hozzászólás
  •   355   

Mi a véleményetek erről? Ez is egy pénzlehúzás, vagy lehet valami alapja?

https://hii-tech-news.com/articles/tvsurf/hu/feature2/?voluumdata=deprecated&eda=deprecated&cep=9enykHCue7YQuHCUmcKWwtrF3WcWF6e98SO7Gm58xE0XN-12oomxCAjRB-FdqsFPO2lj4-epxh8wIi5MJHrXmYiv7--DQLnWuLhd523zD52Zu_Gtig8rgvHwHGmEgh_sXl9SrDI77yVimqxSWeWu-XXrCb2hsgQGwgh1LWj6Wja2KSYNgVmdmEsM2PRofNMXQ6FJnQBT-U5Fk3387vw9tcEMQ5X9uTiqn8dejKY42F8oAXwK3VbGH0w21ENkDli2&s1=6413&s2=HU&s3=search&gclid=CjwKCAiApo3SBRA4EiwAty8i-hhkUJUWFjicf_vD69yIKAOc3wCrr_LUil7pPsjfofKAgrOnI7-5rRoCQFcQAvD_BwE

2017.12.18. 15:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (353) hsz.-re     Olvasás  
  •   354   

Egyszerű konfiguráció:
Automatikus
Igen
Igen
Igen
VAN DNS beállítás
Igen
Fiók beállítás
Hitelesítés - ha van adatod, azt írd be, h anincsen, akkor - Nincs
ISP speciális követelménye:
Ezt passzolom. Nem tudom, hogy van-e rá szükséged, illetve vannak-e hozzá megfelelő adataid.

2017.12.18. 14:12  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (352) hsz.-re     Olvasás  
  •   353   

A többire van tipped?

2017.12.18. 13:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (351) hsz.-re     Olvasás  
  •   352   

Ha dinamikus IP címed van, akkor az Automatikus ...

2017.12.18. 13:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (350) hsz.-re     Olvasás  
  •   351   

Dinamikus ip van, az egyedihez külön kérvényt kell kitölteni.
Ezekről tudod micsodák? :D
Kép
PPPoe nem lehet azt tudom, az egyedi ip-s ha jól emlékszem.
Kép

2017.12.18. 13:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (349) hsz.-re     Olvasás  
  •   350   

A kérdés az, hogy milyen IP címed van.
Faluhelyen szokás, hogy a városból jön egyetlen IP cím.
Ilyenkor nincsen felhasználónév, jelszó, amit a számítógépen kellene beállítani csak egy statikus ip beállítás.
Ebben az esetben a WAN Connection type : Static IP

A többi adatnak meg kell lennie a szolgáltató általk adott papírokon valahol.

2017.12.18. 13:14  Hozzászólás
  •   349   

Haladok :D most már dhcp szerver nélkül meg tűzfallal, működik még az is, ami eddig nem :D
Mostani nagyobb falat a wan beállítása, erre van v.mi tipped, mi micsoda meg hogyan kell? Gondolom nem sok minden változott, de engem ez már régen sem érdekelt, mert nem volt wifi-m...

2017.12.18. 12:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (347) hsz.-re     Olvasás  
  •   348   

Passz.
Ha jövőre 60mb lesz az alap netcsomag, és ingyen adnak 5ghz-es wifi routert, akkor nincs gond.
Most 15/2mb, de nem építettem még ki semmit, kulcsszó a kompromisszum (magyarul nincs rá pénz, vagy sajnálja rá az emberfia :D ). Pendrive-ról nézünk filmet, a letöltéssel nincs gond, jó nekem a fullhd ha van (1,5 óra, max tényleg programon belül állítom a max letöltést, hogy azért tudjunk netezni is) :D
Idővel aztán tervezzük a wifi-s tv-t, ha a mostani tönkremegy, csak úgyból nem fogjuk cserélni. Aztán egy olcsó wifi-s routert választottunk (2,4ghz és minimális 50 méter hatótáv), esetleg le lesz cserélve ha nőnek az igények.
Falu, na :D

2017.12.18. 11:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (346) hsz.-re     Olvasás  
  •   347   

Azért a beállításoknál érdemes odafigyelni, hogy minden egyszerre csak nagy kompromisszumok árán működik.
És ezeknek a beállítása, finom-hangolása óhatatlanul is kihatással van valamilyen szinten más beállításokra is.
Például maradva egy torrentnél. Nem tudom, mekkora a neted(??).
És kérdés, hogy mennyire vagy vájtfülű, vájtszemű.
Tehát egy film mondjuk milyen minőségű legyen.
Kifejezetten igényleg a FullHD minőséget (HD 1080i), ami cca. 15 - 32 GB közötti fájlméret?
Vagy megfelel az SD (ami vagy avi, mp4, vagy h264 konténerfájl - mkv), ami cca. 0,5 GB (sorozatrészeknél) - 3 GB fájlméretű?
De egy 30+ Mbytes net esetében mondjuk ez utóbbi esetben érdemes eldönteni, hogy a film kell, és kibírok max. 5 - 10 percet, amíg lejön, vagy csepegjen - csorogjon, egyszer csak leér, de közbe netezek ezerrel, ami azt jelenti, hogy megnyitok egy ablakot, és olvasom (miközben nem csinálok semmit, ami befolyásolná a netsebességemet).

Szóval a lényeg, minél jobban bonyolítod, annál több probléma jöhet elő.
Először állítsad be egy alapra, hogy rendesen működjön.
Ha már minden megy, akkor szép lassan neki lehet állni a különböző finom behangolásokra. :)

2017.12.18. 11:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (345) hsz.-re     Olvasás  
  •   346   

Köszi, egyelőre azt keresem hogy mi micsoda :D
Arra már rájöttem, hogy wpa2 personal kell nekem :D most a köv. menünél vagyok, vezeték nélküli mód - n only vagy legacy - meg b/g védelem, azt sem tudom micsodák...
Találtam egy olyan opciót, amivel be lehet állítani, hogy a torrent csak annyival töltsön, amennyi a netezést nem zavarja. Igaz, ezt a programban is be lehet állítani, de eddig ilyenekkel nem törődtem, most végignyálazom az egészet...

2017.12.18. 11:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (344) hsz.-re     Olvasás  
  •   345   

Szia!
Nagyon szívesen segítenék, de ezekhez az újakhoz már én sem tudok többet hozzátenni, mint amennyit találsz a neten.
Már nem követem nagyon sok mindennek a fejlődését (router, wifi, mobil, okoslakás, stb), el vagyok nagyon kényelmesedve.
Ha kell valami informatikai megoldás, szólok a gyerekeknek (főleg a vejemnek), ha kell hozzá valami, megveszik, és jönnek, beállítják, én csak használom.

Most is 3 napig bírkóztam egy Facebook megoldással a fórumon.
Minden jól működött, csak éppen a megosztási ablakban annyi jelent meg, hogy:
Ha ráklikkeltél, pontosan azt csinálta, amit szerettem volna, viszont se felirat, se kép, se szöveg nem jelent meg, csak annyi, hogy: Általános hiba
Na, mindegy, le is töröltem, van más fontosabb dolgom is, mint ezzel küszködni. :)

2017.12.18. 10:50  Hozzászólás
  •   344   

Ragadozó, tudnál segíteni wifi router beállításban (Asus RT-N12)?

Pár havonta mindig megbolondul. Most azt tervezem, hogy friss firmware-t kap, újraindítom, és mindent beállítok amire eddig nagy ívben tojtam :D most úgy tudok netezni, hogy ki van kapcsolva a router tűzfala.
Végignézem a menüpontokat (melyik hitelesítési eljárás micsoda, hogy tudok kivételeket hozzáadni, stb), keresek róla infót neten, aztán nekiesem.

Nem tudsz egy gyorstalpalót írni (tényleg csak pár sort, nem regényt! :D ), hogy mik a legfontosabbak, amikkel szórakoznom kéne?

2017.12.16. 23:45  Hozzászólás  Válasz Imre (342) hsz.-re     Olvasás  
  •   343   

Én meg úgy vagyok, hogy most már egy hónapja várunk a villanyszerelőre :D a kapcsolókat meg a vezetékeket lehet elrendezem magam, aztán a szaki kösse be a három színes zsinórt, nem szívesem nyúlnék hozzá, még ha tudnám is mi micsoda :D van már szünetmentes a kazánhoz, mert az elmúlt két évben sok volt az áramszünet, na az is a villanyszerelőre vár :fetreg:

2017.12.16. 22:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (340) hsz.-re     Olvasás  
  •   342   

Én értek a villanyhoz, de engem is vágott meg már rendesen. Garázsba bevezettem konnektort és világítást, majd bementem lekapcsoltam a kismegszakítót, hogy gyorsan rákössem a garázst a rendszerre. Feleségemnek szóltam, de míg a garázsban létrára állva kötöztem, kedves fiam megjött és a mikró nem ment, megnézte a biztosíték táblát és felkapcsolta a kismegszakítót. Engem meg kint jól megvágott, mert úgy tudtam nincs áram. Azóta okosítottam a családot, ha le van kapcsolva nálam lehet érdeklődni, hogy miért és senki ne nyúljon hozzá kérdezés nélkül.

Nekem a szomszédom volt ilyen műszaki zseni, csinált polcot összeszakadt, amint a felesége rárakodott. Járólapot úgy rakta le, hogy csak cipőben közlekednek a konyhába, mert kb. cm-es eltérések vannak a lapok lerakásában nem csak oldalt, hanem magasságban is. Gipszkartonfalat is csinált jó nyers lécekből azóta megszáradtak a lécek és a falba 10-15 cm-es hullámok vannak. Elromlott a kocsijában a hűtőventilátor kapcsoló (hőgomba). Megnéztem neki mert áthozta. Mondtam 1000 Ft-ért tudok bele szerezni, ingyen kicserélem. Azt mondta nem kell neki, mert majd Ő megoldja. Bekötött valami traktorból kiszerelt kapcsolót és a műszerfal alól kapcsolgatta vele a hűtőventilátort, ha a visszajelzés szerint meleg volt a hűtővíz. Csak 2 hét múlva a lánya vezette és az elfelejtette kapcsolgatni nyáron úgy 25 km. után megfőtt a motor. 1000 Ft sokszorosát fizette ki. Természetesen nem Ő, hanem a lánya volt a hibás szerinte. Szerintem meg Ő. 1000 Ft. és a hűtés jó lett volna.

2017.12.16. 22:39  Hozzászólás  Válasz wogboy (339) hsz.-re     Olvasás  
  •   341   

Én a Six Flying Dragons nézem. Eredeti nyelven, magyar felirattal.

Ez elég hosszú sorozat koreai sorozatokhoz képest, de a török, brazil és hasonlókhoz képest azért nem. 50 részt azért végig lehet nézni.
A feleségem 4400 című több évados sorozatot nézi, a második évad közepéig néztem én is, de lemaradtam ,így már nem tartok vele és nézni kezdtem mást.

Legutóbb a Descendants of the Sun című sorozatot néztem meg. Érdekes volt és sok vicces cselekmény volt benne, illetve akciókban is bővelkedett, persze a romantikus szerelmet is nyomták benne több szálon is. 2016 film, a romantika olyan jól sikerült, hogy a két főszereplő idén októberben a valóságban is összeházasodtak. Legtöbb ázsiai ország megvásárolta a sorozatot, Japán pl. részenként 27 millió forintot fizetett érte. Thaiföldön a miniszterelnök egyenesen arra buzdította a népet, hogy nézzék a Descendants of the Sunt, mert a hazaszeretet bemutatásáról, a hazafiasságról szól, és példaként szolgálhat a thaiok számára. Egyéb érdekességet itt lehet  olvasni róla. Alább itt van a bemutatója.

2017.12.15. 15:49  Hozzászólás  Válasz wogboy (338) hsz.-re     Olvasás  
  •   340   

Nekem a kétkezi munkával nincsen gondom, és az árammal sem.
6 évig 25 000 V-os gépeken dolgoztam (Közlekedési .... Villanygépész tagozat ... Vasúti villanymozdonyok).
De az egyik barátom, az aztán egy fura szerzet annak ellenére, hogy nagyon jó fej. :remulet:
2 műszaki diplomája van, és 3 nyelven beszél majdnem anyanyelvi szinten.
De ha elővesz egy csavarhúzót, egy fűrészt, vagy egy kalapácsot, hogy megszereljen valamit, a felesége már hívja is a rohammentőket.
Általában ilyenkor hosszabb Welness-hétvégét tölt a balesetin. :hiha:

2017.12.15. 11:13  Hozzászólás  Válasz Imre (333) hsz.-re     Olvasás  
  •   339   

Szia!

Mi most ezt nézzük! :-D

"There is no easy way from the earth to the stars”

2017.12.15. 11:08  Hozzászólás
  •   338   

Nekem is van történetem, mert én hülye vagyok az elektromos dolgokhoz, annak ellenére, hogy sok elektromos szerszámom van.
8 éves lehettem, és apámnak volt egy öreg vályogból készült lóistálója. Elérte a bontási kort, és egy haver villanyszerelő segített áramtalanítani az épületet.

Én bíztam – vagyis nem gondoltam semmire -, és felálltam a fejő székre, majd belenyúltam az égőfoglalatba, és úgy megvágott, hogy percekig nem volt szívverésem! Aztán kiderült, volt egy eredeti vezeték rendszer, de az hol dolgozott, hol nem, és ezt nem látta a józan villanyhoz értő haver!
Suta vagyok, és mindent a ballal teszek! :-D

Azt a szintet elértem, hogy a távirányítókba kitudom cserélni az elemeket – 50 %-os tévedéssel -, de elektomos „tyúkbelet” csak távolról nézek! :-D

Erre a fiam elektomos mérnöki tudást szerzett! A komputert is ő szokta átnézni, és azt nem tudom követni, milyen gyorsan tudja a kattintásokat! :-D

"There is no easy way from the earth to the stars”

2017.12.05. 18:31  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   337   

Na ezen a mobillal való harcodon jót mulattam. :fetreg: Én is ilyenek miatt hanyagolom. Ráadásul mindig másutt van mint én. Azért néhanapján találkozunk, akkor meg fekete, tölteni kell és pin kódot követel. :fejvaka: Az ismerőseim már tudják, hogy emailt kell írni, arra hamarabb kapnak választ.

2017.12.05. 00:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (335) hsz.-re     Olvasás  
  •   336   

Nálunk a nagyobbik fiam műszaki informatikusnak tanul. Bár programozni jobban és gyorsabban tud, mint én (nem kell neki szemüveg), de műszaki dolgokhoz mindig jobban értettem, pláne, hogy életemnek volt egy olyan időszaka, amikor másodállásban számítógépeket javítottam és állítottam össze. Nagyobb rutinom van, de nem ez a szakmám. Szomszédhoz átment ingyen segíteni neki, mert 2 évig nem kapcsolták be az egyik számítógépet, mert a notebook elvarázsolta őket. Aztán az alaplapi hibás lett, így előszedték a régit, de az meg nem indult. Gyerek órákig szórakozott vele, aztán telefonon áthívott. Kb. 10 perc után rájöttem, hogy lemerült az alaplapban az elem, kicseréltem és minden működött.
Telefonokkal ugyanígy vagyok, mint te. Én állítom be, frissítem, javítom a család, illetve barátok összes tabletjét, telefonját, de nekem régi hagyományos nyomógombos van. Ütés és vízálló. Nekem az kell, mert én csak telefonálok rajta felesleges a sok okosság, amit tud az okostelefon. Ami miatt leginkább az okostelefon ellen vagyok, az azért van, mert állandóan tölteni kell. Az én telefonomat 3 hetente töltöm, régen havonta.

2017.12.05. 00:21  Hozzászólás  Válasz Imre (334) hsz.-re     Olvasás  
  •   335   

Nálunk már az a helyzet, hogy a gyerekek diktálják a technikát.
A lányomba még kis korába sikeresen elültettem a számítógép-mérget, így mire felnőtt, informatikából kiemelt vizsgákat tett.
A férje is kellően ott van a témában, de szerencsére csak annyira "kocka", hogy nincsen egész nap a géphez ragadva.
Így aztán mindig ők hozzák a technikát, én meg csak próbálom használni, ami szerencsére számomra nem túl nagy feladat.
Aminél meg elakadok, azt megkérdezem, mert van kitől .... :)

Igazából csak a mobillal állok hadilábon, de az majdnem napi szinten.
Pedig még ezt az oldalt is néha a mobilról szerkesztem, programozom, főleg ha valahova messzebb megyek, utazom.
Már nem is tudom, hány alkalommal akartam a falhoz vágni .... :hiha:
Alig tudok írni, mert mindig legalább két karakter jelenik meg, állandan törölgetnem kell.
Amit el akarok indítani, hiába koppintok rá akár mennyiszer, rendszerint nem akar elindulni.
De ha nem akarok semmit elindítani, akár hogy fogom meg a mobilt, valamihez mindig véletlen hozzá érek.
Ami persze akkor is egyből elindul, ha csak két tized milliméterre közelítettem meg ... :remulet:
Beállítom a hangjelzéseket, a fele nem úgy működik, ahogy beállítottam.
Ha megyek valahová, rendszerint majdnem mindig ugyanazokat a zeneszámokat hallom a fülesbe, amiket előzőleg.
Hiába állítom át, hogy ne véletlen sorrendben játsza le a számokat, hanem szép sorba, egy idő után mindig elállítódik.
Szóvala mobillal folyik a harcom nap mint nap, de legalább nem unatkozom .... :fetreg:

2017.12.04. 23:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   334   

Ezért jobb pl. az X96, mert kivált egy nas szervert. Kapcsolsz hozzá egy külső winchestert és meg tudod osztani vele a wifin keresztül. Aki a wifidre csatlakozik, az mind látja a winchesteren lévő filmeket, képeket, zenéket, egyebeket és hozzá is fér, ha úgy állítod be. Pl. Én úgy állítottam be, hogy mindenki tudja nézni, de csak az én Pc-mről tudom törölni, vagy rátenni a fájlokat.

2017.12.04. 23:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (330) hsz.-re     Olvasás  
  •   333   

Szintén sorozatnéző vagyok. Tv-ben utálom megnézni, mert nem szeretem a sok reklámot, illetve nem akkor van, amikor éppen ráérek. Ezen meg akkor nézem amikor akarom, akkor állítom meg, amikor akarom. Minden film formátumot megeszik, nem úgy, mint a Tv-be beépített lejátszó. A mostani 2-3 órás filmeket meg nem szeretem, mert bealszok rajtuk. Szeptember-október és novemberben végig toltam trónok harca összes évadot, de sok egyéb jó sorozatot is, de azokat még előtte.
Illetve, mint említettem megszerettem a koreai sorozatokat. Nincs bennük annyi trágárság, meztelenkedés és erőszak, mint az amerikai filmekben. Érdekes számomra a régi keleti gondolkodásmód, öltözködés és egyéb tradíciók. Régen "A palota ékköve" volt az első amit láttam, azt még tv-ben, de sok részről lemaradtam. Most, hogy gond nélkül meg tudom nézni a nagy képernyős tv-n, már nem csak szinkronos, hanem feliratosokat is nézek. Igaz válogatok, nézem a rajongói oldalakat és az értékelések alapján, illetve leírás alapján választok. Sok nagyon jó és érdekes sorozatuk van. Szerencsére ezek mind mások és nincs csak 1 évad. Általában 16 részesek, de vannak kivételek, amik akár 60 részesek is lehetnek.

Egy japán sorozatot is megnéztem, az is jó és érdekes volt. Japán sógunátus utolsó évtizedéről szólt.

2017.12.04. 23:28  Hozzászólás  Válasz tgwh (331) hsz.-re     Olvasás  
  •   332   

Mindenkinél máshogy van, és mindenki másképpen csinálja.
Írtam, is, hogy csak egy példa ....

Igen! Ha megadsz neki egy torrent klienset, az beolvassa, és le is tölti.
Ha van 3 különböző géped hálózati kapcsolatba (és esetleg még egy NAS-szervered is), és mindegyiken van torrent kliens, az fogja letölteni, amelyiket megadod neki.
Vagy megadsz egy filmet a böngészőben, és elindítja azon a TV-n, amelyikre akarod (persze amelyik fel van okosítva).
Ezek mind beállítási kérdések, ki hogy szereti, mit, hova, és hogyan telepít, és miből tud gazdálkodni.

Bár milyet is veszel, az még attól nem fog működni, hogy csak összedugod. :)

2017.12.04. 22:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (329) hsz.-re     Olvasás  
  •   331   

Tehát a mobilon a böngésző feldob egy ablakot, hogy mi legyen, te meg lemented a pc-re? És onnan automatán indul?
Legtöbb embernél nincs ám szerver :D

2017.12.04. 22:40  Hozzászólás  Válasz Imre (327) hsz.-re     Olvasás  
  •   330   

Most már én is igen ritkán torrentezek, nagyon sok mindent megtalálni az általad említett oldalakon! :)
Filmeket nem is nagyon szoktam szedni, ezért is maradtam le az Utódok 2-ről.
Én inkább sorozatokra vagyok rákattanva, azokat meg nem mindig, és nem mindegyiket lehet megnézni rendesen.
Én meg szeretem sorba nézni őket ahogy van időm. Ha úgy jön ki, akkor csak egy-két részt, de ha olyan napom van, akár egy egész évadot. :)

2017.12.04. 22:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (328) hsz.-re     Olvasás  
  •   329   

Bocsi, kicsit pongyonál fogalmaztam. :)

A torrent fájl nincsen automatikusan beállítva, így amikor letöltöd, feldobja az ablakot, hogy mit akarsz vele csinálni.
Na', itt adom meg neki a NAS-szervert (így "dobom fel oda" :) ).

Kell egy WIFI jelerősítő, amit egy olyan ablakba helyezel el, amelyik a kertedre néz.
Mindenképpen olyat érdemes venni, amelyiknek a működési frekvenciája tudja a 2,4 GHz-et, és az 5 GHz-et is.
Tutira tudod használni a kertben a mobilt, akár filmet is nézhetsz vele.
Csak a WIFI jelet alaposan, és rendesen le kell kódolni, mert a környékeden legalább 12 szomszéd mobiljában be fog jelentkezni a WIFI-d. :hiha:

2017.12.04. 21:18  Hozzászólás
  •   328   

Hogy dobod át a linket szerverre, ez a rész nem tiszta.
Csak itt ugye 15mb-os net van ám :D oks, jövőre lejár a hűségidő, valami lesz, min. 60mb-os, az a második legkisebb (meg szoktam várni, amíg maguktól emelnek, talán 0,25mb-ról indultunk :D ). Legjobb esetben a nappaliba kerül ki a modem meg a set top box. Csak akkor meg a kertben lesz gyenge a wifi :D legalapabb wifi routert vettük, gondoltuk elég, hát nem... viszi az 50 métert amit ígért a doboz, ha csak egy ablakon kell átmenni a jelnek. 2-3 fal már nullázza :D lógassam fel az ajtókeret alá? :hiha:
Meg aztán nekem már arra is kell gondolnom, hogy megadja magát a nem okos tv.

2017.12.04. 20:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (326) hsz.-re     Olvasás  
  •   327   

Teljesen igazad van egyébként.
Én már újabban csak nagyon ritkán szedem le torrentről, ezek csak a koreai sorozatok, miket csak torrenten találok meg feliratozva.

Libreelec alatt az utódok 2 annyi, hogy megnyitom a movie shark-ot -szimpla keresés- beírom utódok 2-kidobja szinkron dvd-rip-rákattint és ott kidobja a netes tárolókat. Rengeteg van én a vidto, estream, openload, vagy indavideo közül szoktam választani, mert elég gyorsak. Egyiket kiválasztom és már nézem is, nem tölti le csak a memóriába és HDMI-n egyből nyomja is a tv-re. Igaz ha nem tölti le a winchesterre, akkor nem is tudom megosztani, de legalább feleslegesen nem szedem le és nem foglal helyet, nem kell seed-elni.

2017.12.04. 19:48  Hozzászólás  Válasz tgwh (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   326   

Az biztos, hogy olcsót nem szabad venni, mert vagy kamu, vagy gagyi, vagy gyenge (például a WIFI-je, vagy akadozik az egész, vagy vibrál, stb ....).

Nálunk (pontosabban a gyerekenél) Chromecast-2  van.

Bedugod a HDMI-be, a töltőjét vagy rákapcsolod, vagy ha nem használod a TV USB bemenetét, egyszerűen csak oda bedugod a töltővezeték másik végét (akkor onnan kap áramot).
Az igaz, hogy van az internet modem után egy NAS-szerver, ahova majdnem minden letöltés kerül, de onnan áthúzható bármelyik számítógépre, tablettra, vagy mobilra, amelyik a rendszerbe van.
Ráadásul ezzel minden média platformot el tudsz érni (TV - Film (például YouTube) - Zene - Hírújság).
Mivel általában a mobillal vezérled, csak legfeljebb a megfelelő applikációt kell hozzá letöltened a mobilra.

Csak egy példa! (ha én 60 felett meg tudom csinálni, akkor másnak sem lehet olyan nehéz)
Valahogy lemaradtam az Utódok 2 című filmről
    Mobilon Chrome böngésző - nCore oldal, belépés, letöltési oldal, keresés, letöltés - a letöltési link átdobva a NAS-szerverre
      Letöltés cca. 1,5 perc (100/100-as DIGI) - a film átdobva a nappaliba a TV-re, és play.
        Ennyi idő alatt még egy rendes KV sem jön le .... :D

2017.12.04. 19:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (321) hsz.-re     Olvasás  
  •   325   

Nekem ilyen X96-os van már egy a nappaliba.
Még áprilisban megjött, tehát a cikk előtt. 2 Gb memóriával vettem. Annyit tennék hozzá a cikkhez, hogy nekem sokkal jobban bejött úgy, hogy libreelec-et és a hozzávaló Kodi-t telepítettem microSD kártyára és arról üzemeltetem. Rá van csatlakoztatva egy 1 Tb külső winchester és a LibreElec (tulajdonképpen linux, minden előnyével együtt) segítségével, minden a winchesteren lévő tartalom megosztható a belső hálózatunkon. Tehát a gyerek pl. bárhol nézhet tableten, telon, vagy sz.gépen filmet a windhesterről. Mint egy Nas. Wifin keresztül is. De a netről is nézhetem a filmet tv shark, movie shark, exoshark, youtube, indavideo, animeaddicts, stb. keresztül.
Mivel nagyon bevált ugyanilyet akartam rendelni a feleségemnek is, mert nagyon rácuppant a neten elérhető sorozatokra és lassan kiszorít esténként a nappali tv elől. Persze van jobb is drágábban.
Amire figyelj 2 Gb ram legyen és S905X procija legyen a tv okosítónak. S905W az S905X butított változata, ezért a W-s olcsóbb is. Az S912 nagyon jó, de nincs rá LibreElec, illetve van, de nem stabil, viszont ezek elég erősek az androiddal is. De én nem szeretem az androidot, ezért nekem már másnap LibreElec-kel ment a gép. Sok minden sokkal egyszerűbb és gyorsabb rajta. Viszont az androiddal akár játékot is használhatsz (erre a S912 alkalmasabb). Nekem játékra nem, csak filmnézésre kellett erre szerintem ár-érték arányban a legjobb egy S905X procis LibreElecet futtató okosító. Sokat érdeklődtem, olvastam és próbálgattam (másoknál) is, amíg ezt magamnak letisztáztam.

2017.12.04. 18:48  Hozzászólás  Válasz Imre (323) hsz.-re     Olvasás  
  •   324   

Ebay-en nagyon nem mindegy, kitől vásárolsz. Pendrive-hoz és hasonló cuccokhoz tudok egy nagyon megbízható eladót (ha gondolod, elküldöm) "Fél ország" tőle rendel.

2017.12.04. 18:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (322) hsz.-re     Olvasás  
  •   323   

Ebay-on ráfizettem egyszer egy ilyen kezdőre. 2 db. 8Gb pendrive. Mindegyik működött amikor megjött, de 2 hónap múlva mindegyik behalt. Amikor reklamálni akartam addigra a kezdőt is törölte az ebay. Más is megszívta vele.

2017.12.04. 18:41  Hozzászólás  Válasz Imre (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   322   

Nem biztos, hogy igazad van :) Valahol el kell kezdeni, nem lehet rögtön ezres megrendelésszámú valaki. Visszajelzés pedig ennél a cuccnál azért nincs, mert a legelső db-ot nov. 21-én vették meg, tehát valószínűleg még meg sem érkezhetett, így értékelés sem születhetett.

2017.12.04. 18:37  Hozzászólás  Válasz Imre (320) hsz.-re     Olvasás  
  •   321   

Tv okosító érdekelne, meg a wifi erősítőket is megnézem, köszi.

2017.12.04. 18:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (319) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   

Látom, csak egy visszajelzése sincs és össz 14 rendelés. 2017 szeptember 17.-én kezdtek árulni aliexpress-en. Ettől nem vennék semmit. Minimum 2 éve árulótól veszek csak. 5 év alatt még nem is csesztem rá egyszer sem, pedig sokat vásárolok, ma is 4 csomagom jött.

Idén rendeltem karácsonyra tv okosítót a Vontar-tól. 1 hónap után jelzett, hogy elveszett a csomag. Mi legyen küldjön másikat (de nem garantálja, hogy ideér karácsonyra) vagy fizesse vissza a pénzt. Kértem a pénzt 5. nap a számlámon volt. Magyarországra beért, de itt elveszett. Írta az ügyintéző a postával a megtérítést Ők elintézik. Nem mindegyik ilyen korrekt. Egy másiktól rendeltem, aki garantálta, hogy ideér. Remélem ez nem tűnik el Magyarországon.

Ez talán jó lesz.

2017.12.04. 18:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (318) hsz.-re     Olvasás  
  •   319   

Sorban a második már csak kicsivel több, mint 9$.

2017.12.04. 18:19  Hozzászólás  Válasz Imre (317) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   

A tól -ig-nál a végét kell nézni, mert huncutok :nahat: Van 9.90-es is, de lényegtelen a különbség, inkább a rendelésszámot célszerű figyelni (meg természetesen a Free shipping-et)
Nem néztem végig az összeset

2017.12.04. 18:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   317   

Belinkelnéd? Lehet veszek az emeletre is egyet.

2017.12.04. 18:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (315) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   

Nem baj. Nem csak az árat nézem, hanem az eladót és a visszajelzéseket is. Ettől az eladótól, sok magyar is vett és mind 5 * értékelte. Jártam már úgy, hogy kb. 20% olcsóbb volt az egyik eladó, mint a többi és vitát kellett nyitnom, mert szart küldött. Lényeg, hogy elégedett vagyok vele.
Egyébként nem lehet, hogy euróra állítottad? Egyik barátom még régebben örült, hogy 1 olcsóbban vette meg a GPS-t mint én. Csak én dollárba vettem Ő meg euróba és forintra átszámolva mégis olcsóbban jöttem ki.

2017.12.04. 17:52  Hozzászólás  Válasz Imre (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   315   

9.99 $ a legolcsóbb most, több helyen is.

2017.12.04. 16:24  Hozzászólás
  •   314   

Lehet érdekel valakit még rajtam kívül is, ezért írom ide. Wifi jel erősítőt rendeltem az ali-ról, mert voltak részek a lakásban, ahol 40% körüli volt a jel erősség. Kábelezni nem akartam és ezért gondoltam erre. Elég sokat olvastam utána, hogy erős jelet adjon, könnyű legyen telepíteni, stb. Tegnap jött meg. Nagyon jó! A router-en beállított korlátozások (gyerekeknek idő, és weboldal korlátozások vannak beállítva) is ugyanúgy élnek rajta, mintha a router-re kapcsolódnék közvetlenül. Ahol a teló 38%-os jelet vett a router-től, ott a repeater-re csatlakozva 100% jel erősség. Speed testen is ellenőriztem.
Itt lehet megnézni milyet vettem.  . Fekete pénteken vettem 9.9 $ áron, most drágább, de lehet máshol van olcsóbb is. Beállítása 2 perc telefonról.

2017.12.03. 18:17  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (312) hsz.-re     Olvasás  
  •   313   

Hát de csak nem hagyhatom csak úgy ott :D lehet felhasználom pár régebbi munkám, aztán majd le lesznek cserélve hasonló méretűre.

2017.12.02. 15:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (311) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   

Ha jelentős mennyiségű és/vagy nagyméretű tartalom van a menü mögött, akkor a menü grafikája már csak másodlagos, mivel a felhasználók a hosszabb lélekzetű tartalommal lesznek elfoglalva.
A sok, és főleg apró tartalmak vannak a menüpontok mögött, akkor van nagyobb jelentősége a menü grafikájának, mivel akkor azt sűrűn használják. :)

Következő