Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2015.01.18. 17:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

rendszer admin
 
Jól gondolod, pontosan azt kell megadni, ami a már működő asztali gépen is van.

A Wi-Fi külön tészta, egyenlőre madzaggal működjön.

A routerne bedugod azt a madzagot, ami a modemból jön.
Egy madzagot a routerből az egyik gépbe, egy másik madzagot a routerből a másik gépbe.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 17:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

rendszer admin
 
Vezérlőpult - Hálózat és internet - Hálózati és megosztási központ - Csatlakozás a hálózatra
Valami ilyesmit keressél. :)
Válasszad azt, hogy kézzel manuálisan adod meg.
Be kell írni a szolgáltatódtól kapott felhasználó nevet, és a jelszót.

A jelenleg is működő asztali gépeden megtalálod ezeket az adatokat, csak át kell másolni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.01.18. 17:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

---
 
Szia!
Tehát: a hálózati fiók és a saját hálózat két külön fogalom, ha jól értem. Jól gondolom-e: ha hálózati fiókot hozok létre a laptopon, ott megadom ugyanazt a felh. nevet és jelszót, ami ezen a gépen is van, akkor a laptopon úgy tudok netezni, hogy az asztaliból kihúzom a lan kábelt és bedugom ide, vagy vica versa? Tehát: vagy ez, vagy az működik?
 


  2015.01.18. 17:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

rendszer admin
 
Most írtam le, hogy mit kellene csinálni.
Olvass már vissza! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.01.18. 17:20  Hozzászólás
  •   85   
Avatar

---
 
Azt mondja meg nekem majd valaki -na mit is? Szóval: a modemből kijövő kábellel kapcsolódom az asztali gépemhez, amivel így tudok netezni. Ha ezt a kábelt kiveszem és a laptophoz csatlakoztatom, akkor nincs net: "Nem azonosított hálózat"-ez jelenik meg a laptopon, meg asszem, hogy korlátozott. Mit kellene tennem ahhoz, hogy a laptopon tudjak internetezni? (az asztali így nyilván nem működne) Nem ez a cél, de ez is valami lenne legalább.
 


  2015.01.18. 17:18  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

rendszer admin
 
Amikor egy számítógépet a hálózatra csatlakozunk, először létre kell hozni egy hálózati fiókot.
Ezt a számítógép Vezérlőpult menüjében találjuk meg.
Két lényeges része van, a szolgáltatótól kapott felhasználónév, és jelszó.
Ha ez nincsen a laptopon megcsinálva, nem lesz rajta internet kapcsolat.

Saját hálózatot csak akkor kell létrehozni, és beállítani, ha a routerhez kapcsolódó gépeket úgy akarod összehozni, hogy azokat lássad is.
Ebben az esetben az egyik gépről a másikra tudsz fájlokat is másolni.
Ha csak a két gépen internetezni akarsz egymástól függetlenül, erre semmi szükség.

Ha Wi-Fi kapcsolatot is szeretnénk, akkor azt be kell állítani a Routeren.
Ezt csak úgy tudod megoldani, ha a router szoftverét letöltöd a gépedre, és ott beállítod.
A Wi-Fi kapcsolathoz minden esetben kell jelszó, amit a szoftveren keresztül tudsz beállítani, és a laptopon is ugyanezt a Wi-Fi-t engedélyezni kell,
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 17:13  Hozzászólás
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
Tehát ami működött az egyik szobában egy asztali gép, vezetékkel a routerhez csatlakoztatva, és a másik szobában egy másik asztali gép WiFi kapcsolattal. Működött mind a kettő.

Így van?
 


  2015.01.18. 17:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Azt keresem, ami még működött. Biztos szeretnék lenni abban, hogy a router beállítása jó. Nem szívesen piszkáltatnék bele.

Viszont most egy kicsit kiszállok. 7 körül vissza jövök.
 


  2015.01.18. 17:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   
Avatar

---
 
Tartós használatra van nálam, egyébként céges, annyira új, hogy még igazán időm sem volt utánanézni.
A tp-s dolognak viszont mi köze a laptopomhoz? Az vevő, nem? Nem a Canyon router a fontos? Az adja majd a jelet, a laptopom pedig simán fogadja?
 


  2015.01.18. 17:03  Hozzászólás  Válasz Rhéman (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

---
 
Helyi szolgáltató (csak a települést és egy-két kis falut lát el, FSB-net a neve). Így.
 


  2015.01.18. 17:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Akkor a modemből viszel még egy kábelt a laptop-hoz, máshogy nem fog menni szerintem. Mert a tp elvileg nem támogatja az új windows-t.
Nem tudom ezek hogy működnek, elvileg bedugod az asztali gépbe, és nekiáll wifi-t sugározni, amit a laptop képes fogadni, ha az asztali gép megy. Elvileg. De mint írtam, nem biztos hogy működni fog, nem támogatja az újabb windows-okat.

Tehát a router elvileg wifis. Akkor modemből vezetékkel a routerbe, ahogy eddig is volt, majd a router jelét kéne befogni a laptopon. Aminek pontos nevét nem ártana megtudnod :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.18. 17:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
Ki a szolgáltatód?

Tehát ami működött az egyik szobában egy asztali gép, vezetékkel a routerhez csatlakoztatva, és a másik szobában egy másik asztali gép WiFi kapcsolattal. Működött mind a kettő.

Így van?
 


  2015.01.18. 16:56  Hozzászólás
  •   77   
Avatar

---
 
Az egyértelműsítés végett: két asztali gép volt valamikor, most csak ez van, amint írok. Amíg mindkettő használatban volt, a Canyon routeren keresztül ment át a jel a másik szobában lévő géphez, amibe be volt dugva ez a tp-linkes vevő. Másik gép már nincs, van viszont az új laptop.
 


  2015.01.18. 16:51  Hozzászólás  Válasz Rhéman (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

---
 
Ennek az új laptopnak viszont - gondolom - csak van beépített wifi vevője, tehát feltehetően ide szükségtelen.
 




  2015.01.18. 16:47  Hozzászólás  Válasz Rhéman (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

---
 
Hú, egyre hülyébbnek érzem magam :oops:
"A normális állapot, hogy a bejövő vonal bemegy egy szűrőbe, onnan működik a telefon."- ezt nem értem, úgy, ahogy van.
Megpróbálom leírni, mi az, ami nálam van. Kábel tv, internettel. A vezeték megy kinn a villanyvezetékek alatt, bejön a padlásomra, onnan le a modemhez, modemből az asztali gépbe. Ez az alap, most is ezt használom.
 


  2015.01.18. 16:46  Hozzászólás
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
A TP egy 54Mbps Wireless USB Adapter. Olyan gépbe kell tenni, amelyiknek nincs saját WiFi adó-vevője.

Ha eddig bent volt valahol, akkor tedd vissza.
 


  2015.01.18. 16:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom, nem értek ezekhez annyira. De ha bedugod, akkor valószínűleg csak akkor fog a másik gépen a net működni, ha az első is megy :D
Milyen modemed van? Holnap kérdezd meg a szolgáltatót, adnak-e wifi-s modemet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.18. 16:40  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
A normális állapot, hogy a bejövő vonal bemegy egy szűrőbe, onnan működik a telefon. Onnan megy a vezeték tovább egy modemnek nevezett szerkentyűbe.

A modemből csatlakozik a routerbe. A routerben van a Wifi adó-vevő egysége, és ide lehet kábellel a gépeket is csatlakoztatni.

Olyan lépéseket kellene tenni, ami nem rontja el azt a keveset, ami működik. Mi működik? Hogy tudsz most fellépni az internetre, és működött-e a rendszer a fent leirtaknak megfelelően legalább 1 gépen?

A Tp-t még megnézem.
 






  2015.01.18. 16:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
Aszongya a google, hogy ez csak Vista-ig szereti a windowsokat...
Pár ezer forint egy normális, ha a szolgáltató nem ad wifi-s modemet...
http://www.arukereso.hu/router-c3144/ve ... ?orderby=1
Mondd a laptop pontos típusát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.18. 16:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
"Tölts le a laptophoz különböző net/hálókártya drivereket"- ha tudnád, hogy fogalmam sincs, mit jelent a hálózati kártya :oops:
Érdekes dolog: öregszem, bizonyos dolgokban egész otthonosan mozgok, viszont alpvető dolgokat nem tudok. Szégyellem is magam :'(
 






  2015.01.18. 16:09  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
Fényképezd le mik vannak :D
A legegyszerűbb az lenne, ha kérnél egy wifi-s modemet a szolgáltatótól, ha van nekik ilyen. Bemegy a net a modemba, onnan net kábellel átviszed a routerbe, és ha az wifi-s, akkor nincs gond. De ha a modemen van két netcsatlakozó, akkor onnan mehet mindkét gépbe a cucc.
A routert be kell állítani, az ip címmel ahogy behoztad egyszer. De elvileg jónak kell lennie alapból. Tölts le a laptophoz különböző net/hálókártya drivereket, lehet ami fent van azzal nem megy. Nekem pl. azért nem ment, mert nem volt bekapcsolva a laptop-on a wifi :D
Ha automatán csak a routert/modemet nem ismeri fel, és kidob egy üzenetet a jobb alsó sarokban, és a javítás címszóval sem javul meg, akkor próbálj másik drivert.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.18. 16:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   
Avatar

---
 
??? - ezt nem értem. Viszont, most hogy pakolásztam, találtam egy pendrive-hoz hasonló kütyüt, ami anno a másik gép usb-jébe volt bedugva. Az valami fogadóegység lehetett? (tp-link...)
 




  2015.01.18. 16:01  Hozzászólás  Válasz Rhéman (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   
Avatar

---
 
Köszi, ha mások nem haragudnak meg rám, hogy teleszemetelem a fórumot, akkor mehetünk tovább. Jana tanácsára megpróbáltam létrehozni egy új hálózatot az asztali gépen (varázslóval), de nem sikerült, mert nem volt internetkapcsolat.
 


  2015.01.18. 15:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
Engem nem zavarsz. Kétségtelen, hogy egyszerűbb a helyszínen keresni a hibát.

Ha akarod kereshetjük tovább. A döntés a Tied.
 




  2015.01.18. 15:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

---
 
Néhány éve. Kb. egy éve használaton kívül van. A párom vette egy ismerős vidéki informatikustól. Nem tudom, a konfigurálás pontosan mit jelent, hogy ő végzett-e rajta valamit a boltban (talán a wifin megjelenő /a párom neve/ szót ő vihette bele, nem emlékszem), mindenesetre itthon már én kapcsolódtam a hálózathoz, de már nem emlékszem, hogyan)
Szerintem hagyjuk a dolgot, nem akarlak már fárasztani se Téged, se Janát. Így is nagyon köszönöm a türelmeteket!
 


  2015.01.18. 15:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
A DHCP adja a gépeknek az IP címet.

Tudod-e a felhasználó nevet, amit a szolgáltató ad, és az internet jelszavát. Ez nem biztos, hogy azonos a postafiók adataival. A szerződésen lehet, hogy feltüntetik.
 




  2015.01.18. 15:42  Hozzászólás  Válasz Rhéman (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

---
 
Xp. A másikon már túl vagyok, ezzel az IP címmel már beléptem a router menüjébe néhányszor.
Nem tudom, mi az a DHCP, de nem ott kellene valamit állítani?
 




  2015.01.18. 15:19  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Milyen Windows van az asztali gépeden.

Ha nem piszkáltál bele, akkor a routered felhasználóneve, és jelszava egyaránt guest

Az IP címe 192.168.1.1
 


  2015.01.18. 15:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Ha a modemből kijövő kábelt a router wan csatlakozójába teszed, akkor van wifi a laptopon?
 




  2015.01.18. 14:40  Hozzászólás  Válasz Rhéman (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

---
 
Így csináltam, ha valamit nem értettem nagyon félre. Egy a lényeg: a modemből jövő kábelt a router wan csatijába dugom, ezután
- 1. csatlakozni próbálok a laptophoz (másik lan kábel router pc1-ből laptopba - nincs internet a laptopon)
- 2. ugyanez a lan kábel most vissza az asztali gépbe (wifi-vel szeretnék kapcsolódni a laptophoz)- sehol sincs internet.
 


  2015.01.18. 14:31  Hozzászólás  Válasz Jana11 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   
Avatar

---
 
Azt hiszem, értem. "az asztali gépen tudsz létrehozni egy hálózatot. Az asztali gépen tudsz létrehozni egy vezeték nélküli hálózatot is" - na itt a kérdés, hogy ezt meg tudom-e csinálni. Még egy: az nem zavar be, hogy amikor a routerrel megpróbáltam kapcsolódni, a laptopon az elérhető wifik között ott szerepelt a másik gép által létrehozott kapcsolat, amin az élettársam neve szerepel, és ami korlátozott volt? (na, ha ezt érted, akkor jól vág az eszed :-D )
 


  2015.01.18. 14:27  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
A helyes hálózati struktúra, ha a modemtől a routerbe megy a vezeték. A router, ha rendelkezik wifi opcióval, létrehoz egy wifi csatlakozási pontot. A kábellel csatlakoztatott berendezések a routerba csatlakoznak.
 




  2015.01.18. 14:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
A router, képes több egyidejűleg csatlakoztatott gépet kezelni.

Tehát az asztali gépből húzd ki a lan kábelt és tedd be a routerbe, ahová a laptop használata esetén teszed. Egy másik lan kábellel csatlakoztasd a routert az asztali géphez.

Szerencsés esetben mind a kettő működni fog.

Milyen gyártmányú, és típusú a routered?

Kárt nem tehetsz. Win 8-hoz nem értek.

Nem kell hálózatot létrehozni, mert van. Csak a dugdosással, hol az egyik, hol a másik opció kerül használatba.
 


  2015.01.18. 14:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (43) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   


---
 
Addig jó, hogy router 1-ből asztali gépbe. De a laptop itt még sehol sincs. Ha a routerből az asztali gépig vezeted a lan kábelt, akkor az asztali gépen tudsz létrehozni egy hálózatot. Az asztali gépen tudsz létrehozni egy vezeték nélküli hálózatot is. Csak majd amikor kér jelszót, jegyezd meg. Ezzel a jelszóval csatlakozol majd az asztali gépen látrehozott vezetéknélküli hálózathoz majd a laptopról. Érzékelni fogja a vezeték nélküli hálózatot a laptop, és majd rá tudsz csatlakozni.
 


  2015.01.18. 14:15  Hozzászólás  Válasz Jana11 (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

---
 
Valami kárt tehetek-e, ha valamit nem csinálok jól? (mondjuk ezen a gépen sem tudok internetezni?) Másik, de orvosolható probléma, hogy win8 alatt még soha nem gépeztem, azt sem tudom, mi hol van)
 


  2015.01.18. 14:09  Hozzászólás  Válasz délkelet (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

---
 
A szolgáltatótól kapott modemből megy a lan kábel az asztali gépre. Amikor wifi-t szeretnék létrehozni a laptophoz, ezt a kábelt kiveszem az asztaliból, be a router wan-jába, másik lan kábel router "pc1"-jébe, onnan pedig vissza az asztali gépbe. Így gondoltad a leírást?
 


  2015.01.18. 14:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

---
 
Mintha kapiskálnám a dolgot, de nem biztos. Szóval: kezdetben vala az az asztali gép, amin most írok. Később az élettársam hozott egy asztali pc-t, amin szerettünk volna vezeték nélküli kapcsolatot (másik szoba) Vettük a routert, és ha jól emlékszem, azon bütykölhettem meg valahogy a kapcsolatot, máig sem értem, hogy sikerült. Azóta az a gép nincs, van egy új laptop.
A vezetékeket mindjárt írom...
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég