Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2016.01.06. 20:58  Hozzászólás  Válasz délkelet (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   
Avatar

terra alapító
 
És működik?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.06. 20:44  Hozzászólás
  •   240   
Avatar

---
 
Örömmel tudatom minden kedves fórumtárssal, hogy ezt a mondatot már az új gépem segítségével küldöm a fórumra és nagyon hálás vagyok minden egyes segítő hozzászólásért! :dejo: :dejo: :super: :super: :wave: :thumbup: :clap: :banana: :unnep:
 


  2015.12.29. 20:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk a photoshop lehet nem esik bele a hd film kategóriába :D
De beültették a bogarat a fülembe, mitől nagyteljesítményű egy asus alaplap? :wave:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 20:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (237) hsz.-re     Olvasás  
  •   238   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem is megfelelt, ami volt (megszoktam), és nem is volt szándékomban venni.
De kaptam, beraktuk, és érzékelem a különbséget még így alap szinten is .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.29. 20:43  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (235) hsz.-re     Olvasás  
  •   237   
Avatar

terra alapító
 
Nekem integrált intel vezérlővel semmi bajom sem volt. Az pediglen gyengébb mint az amd alaplapi. Továbbra is fenntartom, hd filmre, zenehallgatásra, netezésre elég kell hogy legyen az integrált.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.29. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (233) hsz.-re     Olvasás  
  •   235   
Avatar

rendszer admin
 
Működik persze, mert arról megy a monitor is, de csak alapjáraton, amennyire éppen szükséges.
Viszont látványosan gyorsabbak a grafikai programok, képszerkesztők (és talán szebbek is), mint az alaplapi chip-ről.
Még az ACDSee képszerkesztőnél is lehet észlelni némi javulást, az Adobe Photoshopról már nem is beszélve. :) .
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.29. 20:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   234   
Avatar

---
 
Sokáig a gépben volt és jól is működött, még az újratelepítés előtt közvetlenül is. Aztán valamiért az újratelepítéskor már nem működött.
 


  2015.12.29. 20:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
Működik videózás közben az a kártya egyáltalán?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 20:30  Hozzászólás
  •   232   
Avatar

rendszer admin
 
Nem "nyálcsorgatásnak", de leírom. :)

Karácsonyra a kisebbik lányoméktól kaptam egy AMD Radeon HD 5700 series videókártyát
    nem vagyok biztos benne, de azt hiszem ASUS Radeon R7 250 1GB GDDR5 128bit PCI-E
Mivel nem játszom, minden szempontból tökéletes teljesítménnyel rendelkezik, amire esetleg nekem szükségem lenne.
Egyedi ventilátorkialakítása, és a speciális hűtési rendszere miatt totál semmi hangja nincsen még közel hajolva sem.
Ráadásul "üresjáratban" az AMD Radeon grafika szinte semmit nem fogyaszt. Sőt, még le is állítja AMD CrossFire módban az extra GPU-kat, hogy kevesebbet fogyasszanak, ha nincs szükség rájuk.
Kimenetek: VGA (D-sub), DVI, HDMI, ami szinte minden tekintetben kielégíti az én videózási igényeimet is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.29. 20:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha eddig nem indult, akkor valószínűleg ezután sem fog. Akkor átmész hozzá, meghallgatod, és ha nem tetszik, rendeltek egy jó kis hangkártyát, és egy hét múlva visszamész a gépért :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 19:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (229) hsz.-re     Olvasás  
  •   230   
Avatar

---
 
Ez azért nem jó megoldás, mert én nem nyúlok a gépbe, a srác meg a szomszéd településen lakik. Úgy gondoltam, amikor rakja össze a gépet, elviszem neki, döntse el ő (ma rendelt, esetleg holnap már meg is jöhet a cucc)
 


  2015.12.29. 19:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (228) hsz.-re     Olvasás  
  •   229   
Avatar

terra alapító
 
Próbáld ki nélküle, aztán ha nem tetszik, akkor megpróbálod, működik-e a hangkártya.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 19:04  Hozzászólás
  •   228   
Avatar

---
 
Még egy kérdésem lenne: az alaplapra integrált hangkártya (Realtek) helyett érdemes lenne megpróbálni, berakni a következőt?
http://www.esaitech.com/creative-labs-sound-blaster-audigy-with-1394-pci-sound-card.html 
Már írtam, hogy a gép egyik (többedik) újratelepítése során nem volt használható, azóta egy dobozban pihen.
 




  2015.12.29. 09:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (225) hsz.-re     Olvasás  
  •   226   
Avatar

terra alapító
 
Hurrá!
Az intel tick-tack elve szerint két évente ráncfelvarrás, rá két évre meg architektúra csere. Meg nem mondom hirtelen, hogy ez a proci most a tick vagy tack, de nem is lényeg, nem fogod megbánni, hacsak két év múlva nem robbantanak egy nagyot, pl. 3d hologrammokkal :lol:
A keretet mennyire sikerült nem tartani? :D biztos túllépted, mert az ilyen procit már játékokhoz is használják, mint belépő szint.

Ja, ha összerakja, kérd meg, hogy nézze meg, lehetséges-e változtatni a ventik fordulatszámát, ha igen, egy-két ezresért kapni normális ventillátort, be lehet dobni két darabot, majd lehúzni a fordulatszámot, így hűteni is fog, meg még halk is lesz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 00:15  Hozzászólás
  •   225   
Avatar

---
 
Megvan a végleges változat gépügyben:

COOLERMASTER N300 ablakos
FSP Hexa+ 400W
GIGABYTE GA-H81M-HD3
HyperX 4GB FURY DDR3 1600MHz CL10 HX316C10FB/4
INTEL Core i3-4170 3.70GHz 1150 BOX
WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

A srác javasolta az alaplap változást, viszont nem értette, miért ragaszkodom ehhez a táphoz. A házra is olcsóbbat javasolt, de nekem ez tetszik és viszonylag jókat olvastam róla.
Előre is örülök!!!!!! :dejo: :dejo: :dejo:
 


  2015.12.17. 20:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   224   
Avatar

---
 
Az én gépem se mai gyerek, kiszolgált vagy 15 évig, sajnálom is a sarokba tenni. Eladni nem akarom (tudom), muzeális tárgy lesz belőle majd (1-2 száz év múlva) :D
 




  2015.12.17. 20:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (220) hsz.-re     Olvasás  
  •   222   
Avatar

---
 
Igen, ezt sejtettem. De két dologra is gondoltam, amikor erre vetemedtem: hátha az én nagyfiamnak kedve lenne valami nem túl izmos játékot játszania, amikor eljön hozzám (tudom, ehhez egy videokártya is illene, de utólag az sem elképzelhetetlen), ill. szeretném, ha minél később avulna el (szerintem én már kiböjtölöm ezzel) :)
 


  2015.12.17. 20:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   221   
Avatar

terra alapító
 
Bőven elég lesz netezni meg filmet nézni.
Hűtő akkor kell, ha olyan procit veszel, aminél nem szerepel a BOX szó. Vegyél inkább olyan procit, aminek a nevében ott van a BOX, azaz hogy dobozolt. Amin nincs ott, azt nejlonzacskóban küldik :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.17. 20:07  Hozzászólás  Válasz délkelet (219) hsz.-re     Olvasás  
  •   220   
Avatar

terra alapító
 
Csak azt akartam érzékeltetni hogy szerintem már ez a gép is messze meghaladja az igényeidet. PERSZE AZ igényeid változhatnak is, ahogy mondani szokás, evés közben jön meg az étvágy. (de én azt hiszem a mi szintünkön az asztali gépek órája meg van számlálva)
 




  2015.12.17. 19:53  Hozzászólás  Válasz délkelet (217) hsz.-re     Olvasás  
  •   218   
Avatar

terra alapító
 
Most elképzeltelek ezzel a géppel. Valami ilyesmi ugrott be:
Kép

:lol:

Ez a gép sokszorosa lesz az enyémnek, aminek én még tervezek pár évet.
 


  2015.12.17. 19:47  Hozzászólás
  •   217   
Avatar

---
 
Megkérdeztem a srácot, aki összerakná a gépet és azt mondta, hogy nyugodtan variálhatok, majd megnézi és vagy áldását adja rá, vagy sem. Ennek megfelelően az újabb (drágább) konfiguráció, ami főleg prohardveres hsz. ill. kis részben az én igényem alapján jött létre:

Gigabyte H81M-S2H alaplap
i3-41xx proci (valószínűleg 4170-es lesz)
Kingston 4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Blue
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
Cooler Master N300 NSE-300-KWN1
FSP 400W HEXA+
Írót és vga-t nem kérek, kell ehhez még vajon valami? (pl.hűtő?)
Ha ez megfelelő lesz, akkor ez már közelíthet a végérvényeshez :)
 


  2015.12.17. 19:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (215) hsz.-re     Olvasás  
  •   216   
Avatar

terra alapító
 
Itt nézd meg!

[url]http://www.arukereso.hu/tapegyseg-c3158/approx/app500ps-p186606075/[/url]

Ne feledkezz meg a garanciális kérdésről. A normális az, ha az összeállító garanciát vállal. Én csak akkor vállalok garanciát, ha egy helyen veszem a tápot, és az alaplapot. Így ha baj van nem mutogathat az egyik szállítója a másikra.

Egy jó táp több alaplapot is túlél. A teljesítmény igények meg nőnek. Ha nem meglévőt használsz, nem szabad kicentizni.
 


  2015.12.17. 19:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (214) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

terra alapító
 
Amit eredetileg írt Délkelet, arra 13 ezer forintos árat találtam. Az az ,,A'' betűs ajtótámasz. Vegyen hexa-t, használtan. Lehet azt is, és a minősítési rendszer azért van, mert a 99,8%-ra értékelt emberek mindig jót küldenek.
5-6 ezer forintért (áfá-san) nincs jó táp, legfeljebb csak nagy cöcöcö közepette elfogadható.

Netre meg filmre nem kell 500w-os táp. Ha vga-t is tesz bele, akkor meg az i3 lesz kicsi. De egy minőségi 400w-os táp leadja ténylegesen a 400w-ot, míg egy 5-6 ezer forintos 500w-os lehet csak 350w-ot ad le. A Codegen meg még annyit se.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.17. 18:21  Hozzászólás
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Nem csökkenteném a táp méretét. Nem tudod, hogy mi kell holnap, és nem tudod, hogy a tényleges, ágankénti teljesítmény mennyi. A HEXA táp legalább a duplájába kerül. Feltehetőleg jobb is. A HEXA rendelkezik túlfeszültség, és túláram védelemmel. Az ajánlottról nem találtam ilyen jellegű infót, igaz nem nagyon kerestem. :)
Az ajánlott táp 5500 - 6000 forint Áfával. Az azonos névleges teljesítményű HEXA nagyker nettó ára:14470 forint. Aki eladja Neked a cuccot, gondolom, hogy vállal garanciát. Ebben az esetben nem szólnék bele a táp választásba.

Mire vagy még kíváncsi?
 


  2015.12.17. 18:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (204) hsz.-re     Olvasás  
  •   213   


---
 
Ésszel kell vásárolni! Én is vettem már 4-5 db pendrive-t tőlük igaz csak a gyerekeknek 8GB-osokatt az egyik volt 16 GB-os. Most 2 évesek. Az egyik 8GB-os múlt hónapban kivérzett nem ismeri fel a számítógép sem, nem is látja. Igaz szinte naponta többször is volt rá másolva, törölve nagy méretű fájl (1 GB felüli). Így nem csodálkozom rajta, hogy megadta magát. Magyarországon még régebben a MediaMarkt-ban vásárolt pendrive-m is 16 GB-os kb 1 évig bírta. Arra filmeket másoltunk, hogy megnézzük a tv-n.
Én már rengeteg dolgot vásároltam Kínából (100 küldemény felett), de még egyetlen cuccra sem mondhatom, hogy megbántam volna. Az is igaz, hogy soha nem a legolcsóbbat veszem meg, hanem attól veszek akitől már sokan vásároltak, rengeteg JÓ visszajelzése volt. Legutóbb (az óra előtt) a nagyobbik fiam névnapjára vettem egy Chuwi HI8 8" tabletet. Az is igaz ezt a gyerek akarta mindenképpen, mivel a suliba windows 10 kell neki, de játszani is akar az amdroidon lévő játékokkal. Ez a tablet mind a két operációs rendszert futtatja. Egy problémám volt vele, hogy bele futott a vám ellenőrzésbe, így az áfát is fizetnem kellett. Így már kevésbé érte meg Kínából rendelni. Viszont a tablet jó, mindent tud ami bele volt írva. A gyerek valami harcolós játékkal full HD-n játszik vele és bírja.

Tehát mint írtam ésszel kell vásárolni, mert teljesen igaz, a kínai a szart is el akarja adni és el is adja. Van olyan munkatársam, hogy valami márkás órát vett, persze Ő is tudta, hogy másolt már csak az ára miatt is. Az első héten leesett a mutató róla :D .

Én a kisebbik fiamnak Skmei márkájút vettem, mert az kínai márka, japán kvarc szerkezettel. Annyira nem márkás, hogy érdemes legyen másolni.
Azt hiszem ilyen volt http://www.aliexpress.com/item/2015-Hot ... 50401.html Kb. 3000 Ft. volt, itthon 7-10000 Ft. között árulták ugyanezt az órát.
1 éves körüli pontos és még mindig nem kellett benne elemet sem cserélni.
Volt olyan problémám egyszer, hogy nem jött meg időben az áru, reklamáltam, kb. fél órán belül visszautalta a pénzt, de megkért, hogy ha mégis megjönne az áru, akkor legyek szíves visszaküldeni pénzt. Másnap megjött, így vissza utaltam. Ez volt eddig a legnagyobb problémám az ott vásárolt cuccokkal.
Az is igaz, hogy nem mindenféle weboldalon vásárolok, hanem csak az ebay-on és az aliexpress-en. Itt azért normálisabb kereskedők vannak és az oldal is véd. Addig nem kapja meg hivatalosan a pénzt amíg én vissza nem igazolok, hogy elégedett vagyok a termékkel.
 


  2015.12.17. 17:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (210) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy eretnek a nézetem, de vannak a magas minőségű házak. Olyan, mint amit a képeimen látsz. És vannak az "mezei" házak. Amit ajánlanak, és amit mutatsz ilyenek.

Mivel Te csak használni akarod, ezért a választás főként esztétikai kérdés.

Az előző HSZ-ban a linket kicseréltem egy 3,5 colos méretűre.
 


  2015.12.17. 17:10  Hozzászólás
  •   211   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell lemondani az USB3 használatáról.
Kaphatók olyan kiegészítők, melyek a házba beszerelhető, és megoldják az USB3 kivezetést a ház elején. Az alábbi, a kártyaolvasást is megoldja. Ez hasznos lehet. [url]http://www.jtc.hu/termekek/58750243/raidsonic-ib-864-b-3-5-61-in-1-multi-funkcios-panel-fekete.html[/url]

Én legalább az elején nem létesítenék kábeldzsungelt.

A linkjeidet rövidesen megnézem.
 


  2015.12.17. 17:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   
Avatar

---
 
Köszi,Rhéman! Egyre többet írtok nekem - egyre inkább érzem a tanulatlanságom :$
Ha ezt a házat választanám, akkor le kellene mondanom az Usb 3 használatáról? (igen, vagy nem :$ )
Vagy választhatnám esetleg ezt? (a kommentek pozitívak ezzel kapcsolatban, árban kb. 3ezer+):
https://ipon.hu/webshop/product/coolermaster_n200_fekete/465867 
Video róla:http://shellkretor.hu/index.php/16-videok/78-cooler-master-n200-matx 
 


  2015.12.17. 16:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
A ház nem rendelkezik az előlapon USB 3 kivezetés lehetőségével. Valóban kapható táp nélkül. Normál méretű táp beszerelhető. Ára 7990 forint. Gondolom, hogy ÁFÁ-val.
 


  2015.12.17. 16:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   208   
Avatar

terra alapító
 
Megpróbálok nem állást foglalni, csak értelmezni a tényeket.

Az USB 3 nem a ház specifikuma. Alaplapi tulajdonság. Az ajánlott alaplapon van 2 db USB 3 előkészítve, és 4 darab a hátlapon kivezetve. A ház maximum az alaplapi USB 3 előre vezetését tudja megoldani.

Az alaplap nagykereskedelmi ára jelenleg nettó 13740 Ft.

Az alaplap DDR3 memóriát fogad. Szám szerint maximum 2X8 Mb-t. Maximum 1600 MHz órajellel.

Ez az alaplap csak Intel processzort tud fogadni.
 


  2015.12.17. 16:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (206) hsz.-re     Olvasás  
  •   207   
Avatar

terra alapító
 
A házat nem néztem, az speciel lehet olcsó, egyszer összerakják vigyázva, nehogy összevagdossa az ember kezét, aztán utána nem kell hozzányúlni, nekem is egy olcsó házam van.
A tápra közben kaptam egy olyan választ, hogy ajtótámasznak megfelel...
Veszel egy usb3-as kábelt, aztán előrehozod az alaplapi hátsó usb3-at a monitor mellé. Nekem pl. valamiért nem is működik az elől lévő, először a külső vinyóra gyanakodtam, mert mindig lekapcsolt, de eszembe jutott, hogy valamiért hátra dugtam be régen, kipróbáltam, és betonstabil. Szóval a csatival lesz valami, vagy a kábellal, de nem nézem meg, könnyen hozzáférek, a külső vinyó meg nem kell gyakran.

Inkább kérdezzél a ph fórumon, gyorsabban kapsz választ. Annyira túlpörgetni sem kell a dolgot, mondjuk én vagy fél évig nézegettem, mire meglett ez:
Xigmatek Asgard Pro, XFX Pro 550w, ASRock Z75 Pro3, Intel Core i5-3570K, gtx570 (kölcsön :P), Patriot DDR3 1600MHz 8GB G2 DIVISION2, OCZ 60GB Agility 3, Seagate 1TB Barracuda, Logitech G400, Gigabyte GK - K7100, DELL Ultrasharp U2312HM

Igazából a cél egy időtálló gép volt, amivel a régi játékokat - értsd; 2011 előttieket - végig tudom játszani, amiket már a p4-es gép nem bírt. Nagy ugrás volt, mondanom sem kell :D Aztán időm nem volt, kaptam egy vga-t, így most pl. ilyet kezdtem el, aztán persze azzal is elakadtam :D
https://www.google.hu/search?q=dying+light&client=opera&hs=C8H&biw=1745&bih=891&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQqYSEnePJAhXqlXIKHS3KC84Q_AUIBigB 

De a Chieftec ctg500-as tápot cserélnem kellett, mert kaptam egy vga kártyát, és nem igazán bírta a tuningot :D
A választás amúgy tökéletes lett, betonstabil egy gép, majd ha kell, megrángatjuk a procit, addigra úgyis tönkremegy a hűtő, és kap egy jobbat. Egyébként ha valaki azt mondja, cseréld le az intel proci hűtőjét, nem kell hallgatni rá, jók azok.

Közben jött még egy válasz a tápra, miszerint hulladék. Tegyen bele az ismerősöd minimum egy hexa 400ast, vagy hasonló kategóriát. Én a hexa helyett a ctg500-ast tettem a gépbe.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.17. 16:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (205) hsz.-re     Olvasás  
  •   206   
Avatar

---
 
Most kezdek utána olvasni laikusként. A házat vizslatom éppen: a prohardveren olvastam, hogy a hkc termékek nem valami jók. Írtátok, hogy usb3 lehetőleg legyen, ezen a házon viszont nincs ilyen kimenet (ez egy micro ház).
Pár napot rászánok az utánaolvasásra.
 


  2015.12.17. 16:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   
Avatar

terra alapító
 
Lehet, hogy azonos ár esetén már a szimpátia is dönt, de szerintem lehetne rajt finomítani. Működni fog, persze, csak lehetne egy kicsit jobb is.
Pl. ram-ból lehet hogy van jobb, tochiba hdd-t én nem vennék.
Alaplapról találtam egy írást, eszerint jó kis darab: http://pcworld.hu/hardver/gigabyte-h81m-s2h-fapados-beugro.html 
Viszont azt nem találtam meg, milyen ramokat támogat, a hivatalos honlapon fent szokott lenni. Vagy csak átsiklottam felette. Mert ha nem támogatja a kiválasztott ram-ot, akkor véletlenszerű kis gondjaid lehetnek. Nem biztos, de lehetnek.
Processzorokat nem figyelem manapság, de érdemes megnézni, egy hasonló árban lévő lap+amd proci páros mit tud. Lehet hogy többet, lehet hogy kevesebbet.
A tápról mondanak jót is, rosszat is. Én egy ugyan annyiba kerülő hexa-t vágnék bele, az tuti megoldás, de még azon is lehetne finomítani. 300-400w bőven elég, de ha azért 500as mert az a széria jobb, akkor jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.17. 13:04  Hozzászólás
  •   204   
Avatar

rendszer admin
 
Ismerősöm a múltkor dicsekedett vele, hogy rendelt Kínából két pendrive-t, mindkettő 512 GB-os, és hogy milyen olcsó volt, már ki is fizette.
Megsértődött, mert mondtam neki, biztos, hogy megszívatták, és kidobott pénz. Kínában még nem gyártanak ilyent, mert túl specifikus.
Ma hozta át őket, nézzem meg, mert valami nem stimmel.
A chip egy hekker programmal át van írva. Valóban 512 GB-ot mutat, de valójában az egyik 8 GB-s szabad hellyel, a másik 4 GB-s szabad hellyel.
Ha jól láttam, az utolsó szektort folyamatosan újra írja rátöltéskor .... :remulet:

Mutattam az enyémet, az csak 128 GB-s, de az tényleg annyi, egy Kingston DT 101 G3 USB 3.0/2.0. A fiam küldte Angliából.
Nálunk az üzletbe most cca. 20 000.- Ft
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.17. 01:33  Hozzászólás
  •   203   


---
 
Nemrégiben érkezett meg a feleségemnek a karácsonyi ajándéka egy RWatch M26 okosóra. Leginkább azért, mert a telefonja mindig a táskájában van és ha vezet sose lehet elérni, illetve, ha vásárol egyebek. Ezt meg össze lehet kapcsolni a telefonnal és fogadja a hívást, kihangosít, smst fogad, illetve hívást is lehet rajta kezdeményezni. Amilyen árakban vannak ezek a kütyük, sose gondoltam volna, hogy veszek, de egy ismerősnél láttam és nagyon jól működik. Magyarországon 10000-35000 Ft-ig árulják ugyanezt az órát. Míg a gyártónál Kínában 5-6000 Ft. Én Kínából rendeltem meg fehér színben. Olcsóbb majdnem, mint egy kihangosító a kocsiban. Mondjuk nekem sose lesz, mert utálom az okostelefont és ezek csak az okostelefonokhoz csatlakoznak. IOS és android, illetve a windowshoz is lehet használni, de a win-nél csak fogadni tudja a hívást, kezdeményezni nem tudja, mert a win nem támogatja állítólag.
Itt a pofátlan boltos 35000 Ft árulja
http://www.mobilx.hu/hu/mobiltelefon-hu/okos%C3%B3ra-okos-kieg%C3%A9sz%C3%ADt%C5%91-hu/m26-k%C3%A9k-okos%C3%B3ra.html 
Én meg innen vettem ugyanazt kb. 5000 Ft-ért
http://www.aliexpress.com/item/Smart-Bluetooth-Watch-Smartwatch-M26-with-LED-Display-Barometer-Alitmeter-Music-Player-Pedometer-for-Android-IOS/32545426977.html 
 


  2015.12.17. 01:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Szerintem is jó, bár én i3 nem vennék már, inkább i5, vagy amd. Egyébként árban nem rossz ez az összeállítás, ha új!
Én nagyon elégedett vagyok az amd procikkal, szinte minden gépben az van. Egy bajuk van, hogy nagyobb a fogyasztásuk, mint az intelesé és gyorsabban melegednek is, így jó hűtő kell.
Én is a héten állítottam össze egy konfigot (papíron), kb. hasonló mint ez. De én karácsony után veszem majd meg. Nem szeretem ezeket a mondva csinált átverős akciókat.
Gigabyte GA-F2A78M-03h alaplap
AMD A8 7600 3,1 Ghz processzor, vagy AMD Athlon II X4 860K 3.7GHz FM2+ processzor
DD3 2133 MHz 2x4 GB ram
Deepcool GAMMAXX 200 processzor hűtő

Többi van, Illetve, ha mégis az X4 860K mellett döntök kell egy videókártya is, mert annak, ha jól tudom nincs beépített grafikus processzora. Egyébként javaslom az SSD meghajtót, mert nagyon felgyorsítja a gépet.
 


  2015.12.17. 00:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (200) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem szimpatikusnak tűnik .... :)

De majd jön tgwh, és megmondja a tutit! :nahat: :super:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.16. 22:58  Hozzászólás
  •   200   
Avatar

---
 
Először is köszi mindenkinek :wave:
Egy órája egy ilyen összeállítást kaptam egyik ismerőstől (aki össze is rakná természetesen). Még nem volt időm alaposabban megnézni, elsőre szimpinek néz ki (elnézést a tagolatlanságért):

"alaplap Gigabyte H81M-S2H skt1150 (H81, 2xDDR3 1600MHz, 1xGBE LAN, 2xSATA3, 6xUSB2.0, 2xUSB3.0) processzor Intel Core i3-4160 (3600Mhz 3MBL3 Cache 22nm 54W skt1150 Haswell) BOX ram CSX ALPHA Desktop 4GB DDR3 (1600Mhz, 128x8) vinyó Toshiba HDD 3.5" 1TB SATA-600 7200RPM 32MB HDD író Samsung 24x SATA DVD író (SH-224FB/BEBE) ház HKC E1 Plus Fekete ház táp APPROX APP500PS 500W tápegység


Ára: 78.780.- Ft"

Az összeg nekem megfelelő, talán még író sem kellene bele (a sulis laptopon van)
Azt már megnéztem, hogy a házon (micro) nincs sajnos Usb 3.
Jó lenne, ha leírnátok a véleményeteket :)
 


  2015.12.16. 22:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

terra alapító
 
A MÁV informatikai szakemberei erről regéket tudnának írni :D :D :angry-banghead: :nahat: :unnep:
Három-négy-öt napig országosan állt az egész jegykiadó automata rendszer, mert tönkrement egy hdd :D :wave: :thumbup:

Na vissza Délkelet cuccaira. Celeron is elbírja, de ha lehet akkor Pentium proci kell bele. Költséghatékonyságból nem kell ssd, elég lesz 1tb vinyó 13-14 ezerért, samsung sem kell 18 ezerért, pár ezrest lehet fogni, az olcsóbbak pl. amiket írtam, teljesen ajánlható hdd-k.
A tápot majd eldönti, de én biztos nem raknám vissza a régi, valószínűleg codegent. Akár 4-5 ezerért van normális hexa, használtan is ezerszer biztonságosabb. Nyílván a felhasznált anyagok élettartama és minősége ugye nem fontos, mert ha nem romlott el akkor nem is fog... de azt tesz bele amit akar.
RAM-ból a legolcsóbb normálisat, arra kell figyelni, hogy ha az alaplap nem tudja az 1600mhz-et, akkor felesleges 1600mz-es ramot venni. Alaplap 10-13 ezerért, integrált hangkártya elvileg megfelel, ha meg rosszul szól, 10 ezerért van hangkártya a boltban. És akkor 100 ezer alatt vagyunk, minipc-ként meg kb. 100 ezer.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.16. 21:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

rendszer admin
 
Rendkívül biztonságos az adatmegőrzése, és rendkívül gyors az adat írási és olvasási sebessége.
Elvileg 100%-osan biztonságos, a gyakorlatban 99,99%-os, az a 0,01% hiba csak extrém helyzetben fordulhat elő.
Ha egy winchester meghibásodik, egyszerűen kiveszik, betesznek egy másikat, és kész is van. A legkisebb adatvesztés nélkül. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.16. 20:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   
Avatar

terra alapító
 
Akinek készül az rengeteg adatot tárol. Jelenleg több gépet használ, de így egyszerűbb, és biztonságosabb lesz.
 






  2015.12.16. 20:02  Hozzászólás  Válasz vernissage (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

rendszer admin
 
Látatlanba nagyon nehéz bármilyen megfelelő megoldást is javasolni.
Azonban mindenképpen szükséges "újra húzni" az XP-t.
Mégpedig azért, hogy a hiba valamennyire kiszűrhető legyen.

A problémát (100%-os CPU használat) nagy valószínűséggel az svchost.exe futása okozza, de nem ez a fájl a hiba oka.
Az eula.rtf egy végfelhasználói szerződés. Ha bele tudsz olvasni, látható azt is, hogy melyik programé.
Ez a HotFixInstallerUI.dll, amelyik a Windows frissítés felhasználói felületéhez tartozó dinamikus könyvtár (egy dll fájl).
Nagy valószínűséggel egy rosszul lefutott frissítő script eredménye, vagy egy befejezetlen frissítésé.
Ez okozhat ilyen problémát, mivel a rendszer időről időre próbálja megoldani ezt a gondot, el akarja végezni, be akarja fejezni a feladatot.
Időnként újra készít egy naplófájlt, és próbálja újra elvégezni, ezért (is) szaporodhatnak fel a fájlok.
És mivel nem tudja befejezni valami miatt, ezért állandóan használatban vannak, és ezért nem törölhetők.
Mellesleg ezért is lehet a probléma akkor, mikor felmész a netre, és közbe próbál csatlakozni egy frissítés befejezéséhez.

Ez a probléma előfordulhat a Windows frissítő csomag valamelyik részével, vagy például az XP idejében volt hasonló gond az Office telepítésekor, vagy éppen az Office nem volt kompatibilis az XP azon verziójához (frissebb Office programot akartak felrakni az XP-hez), de (ritkán) előfordulhat más jellegű programok telepítése esetén is egy frissítés alkalmával.

Javasolt megoldás a winchester C:\ teljes formázása, a legutolsó Windows XP SP3 Service Pack csomag újra telepítése, és semmi más!
A Windowsban ott van az Explorer, használd azt, és figyeld meg, hogy a probléma jelentkezik-e újra. Ha jelentkezik, a Windows-al van a gondod, be kell szerezni a legutolsó XP frissítéseket, és felrakni.
Nekem az a gyanúm, hogy éppen ez utóbbiak hiányoznak, mert te csak felrakod a meglévő telepítőt, de mivel nincsen már támogatás, a legutóbbi frissítések nem jönnek le automatikusan, és lehet, hogy ez a gond.
Ha viszont minden rendben van, akkor egyesével tedd fel az általad használni kívánt programokat, futtassad őket, és legalább egy jó ideig figyeld, hogy rendben futnak-e, mielőtt a következőt felrakod. Előbb-utóbb ki kell jönnie a hibának, és kiderülhet, melyikkel van probléma.

Én az utolsó Win XP frissítésekre (vagy azok hiányára) gyanakodnék, vagy ha van Office is most a gépeden, ott is lehetséges a frissítéseknél valami gigszer.

A Flash Palyer szükséges!
A JAWA nem kell semmihez, ha csak nincsen telepítve a gépeden olyan egyedi program, amelyik kifejezetten igényelné.

Tehát még egyszer, így látatlanban csak találgatni lehet, de én ezzel kezdeném .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég