Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.


  2015.12.13. 20:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (139) hsz.-re     Olvasás  
  •   140   
Avatar

---
 
Ez nem lenne rossz ötlet, csak itt a határszélen inkább csak kis települések találhatók, ahol ilyen üzletekből vajmi kevés van :(
 


  2015.12.13. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (138) hsz.-re     Olvasás  
  •   139   
Avatar

rendszer admin
 
Egyébként nekem lenne egy ötletem, ha rám hallgatsz.
Megkérdezed (lehetőleg informatikában kicsit jártas) ismerőseidet, hogy ott a környékbe melyik PC boltot tudnák ajánlani, ahol érdemes vásárolni.
És ha többen mondják ugyanazt a boltot, elmész oda, és beszélsz velük. Elmondod, hogy mit szeretnél, elmondják, hogy mit tudnak össze hozni, aztán jöhetnek a kompromisszumok. A végén csak össze jön valami.

Minél többet keresgélsz a neten, minél többet nézelődsz a sok lehetőség, és alkatrész között, minél többet olvasod mások ajánlgatásait (az enyémmel együtt), annál jobban össze fogsz zavarodni, és a végén már azt sem tudod, hogy mit akartál eredetileg, és majd a számítógép helyett veszel egy hűtőgépet. :D :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.12.13. 20:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

rendszer admin
 
Az általad berakott linket jobb lenne, ha elfelejtenéd. :)

A prohardver fórumot nem ismerem, nem jártam még ott, de mindenhol össze lehet szedni jó ötleteket.

Amúgy meg készen összeállított konfigurációkat is lehet venni, amiket csak ki kell egészíteni a hiányzó dolgokkal.
Elfogadható alap konfigurációt már láttam 45 000.- Ft-ért is. Ha tetetsz bele egy 5.1-es hangkártyát, esetleg egy komolyabb videó kártyát, akkor ott vagy 80 ezer körül egy komplett géppel. :)

És nem néztem be semmit, konkrét adatok alapján írtam le, amit írtam.
Legfeljebb tgwh nézte be a teás csészét, és ivott tea helyett túl sok pálinkát .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.13. 19:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   
Avatar

rendszer admin
 
Ha a neten kicsit jobban odafigyelve körülnéznél, nem írnál ilyeneket.
A celeron procit meg ajánlgassad csak nyugodtan, de valahogy úgy, hogy ha mégsem válik be, akkor kifizeted. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.13. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (134) hsz.-re     Olvasás  
  •   135   
Avatar

---
 
Köszi, a prohardvert nyilván megnézem majd, de a Celeronról (én, mint laikus) sem hallottam soha jókat :)
 


  2015.12.13. 19:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon benezte Ragadozó.
Celeron proci kell neked, az van 10 ezer korul. Alaplap 1o-15 ezer között, azok joók. Nem kell 20 ezres, az már jatekgépbe kell.
Vga sem kell, szerintem egy alap proci le tudja kezelni. Elfogyott a net, azaz gépen nincs, de a telefon engedi, ugyan az a mobilnet... szóval segíteni csak pár nap múlva tudok.
Prohardver.hu, forum, milyen asztali gépet vegyek című téma, ott megmondják a tutit, olcsó is lesz,.és tudni is fogja amit elvarsz tőle.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.13. 19:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
------------
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.13. 18:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   
Avatar

---
 
Megtennéd, hogy megnézed a pcx oldalát? (csak hogy ne fussak fölösleges köröket) Itt az Intel core procik 30e fölött kezdődnek. Vagy van jobb beszerzési forrás? Meg még a többi hozzávalók között is szétnéznél? Biztos, jobban ismered az árakat, mint én (de már látom, hogy 100e alatt nem úszom meg)
https://www.pcx.hu/geposszerako
 


  2015.12.13. 17:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   
Avatar

rendszer admin
 
Azokba a mai alaplapokba, amelyekhez kétmagos procik vannak (amiket ajánlottam is), régi PCI (pisziájos) kártyahelyek már nem is igen vannak. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.13. 16:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   
Avatar

terra alapító
 
Annyival kiegészíteném (10 évvel ezelőtti ismeretek alapján) hogy amennyiben valaki integrált videokártyás alaplap mellett dönt, nem árt megnézni hogy lehetőség azért legyen később videokártya behelyezésére az alaplapon. Én 10 éve raktam össze a gépem, nem figyeltem erre és később szerettem volna egy tv kimenetes videokártyát, de csak PCI sinek voltak az alaplapon.
 


  2015.12.13. 16:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyon nagy a választék, a legtöbb ember nem is igazán tudja miről van szó, csak pillanatnyi, teljesen szubjektív, és szimpatikus érzés alapján dönt az egyes alkatrészek "hangzatos" neve miatt.
Én nem is akarok kiállni egyik termék, vagy gyártó mellett, így csak ajánlani tudok általánosságba. De neked kell dönteni!

Na akkor nézzük:

Processor (általában 10 000.- Ft alatti árak):
  • Ajánlott:
      AMD Athlon X2 2,4 GHz feletti
      AMD Fusion X2 2,4 GHz feletti
      Intel Dual-core 2,4 GHz feletti
    Nem ajánlott:
      Semmilyen Intel Celeron típus

Alaplap:
  • A kiválasztott processzorhoz megfelelő (ajánlott ASUS vagy GigaByte alaplapok között nézelődni, vannak 20 000.- Ft alattiak, és általában jók az ajánlott procikhoz)
  • Legyen benne (legalább) 2 db SATA csatlakozó
  • Legalább 4 db RAM-kártya hely

RAM:
  • Az alaplaphoz - procihoz való 2 GB - (ajánlott a Kingston vagy Kingmax márka)
    Az, hogy DDR2, vagy DDR3, alaplap függő, de figyelembe kell venni majd a videókártya megvételénél is.
  • Jobb megoldás az 1 db. 2 GB-s, mint a 2 db. 1 GB-s! Árban 10 000.- Ft alatt van!

Winchester
    Én ajánlom a Samsung márkát
  • Samsung 1TB 8MB 5400rpm SATA2 - már 15 000 - 18 000.- FT között kapható (nem érdemes kisebbet venni, mert árban nem lesz annyival olcsóbb egyik gyártónál sem!)
  • Formattálása (ajánlott):
      Ha nem játékra van használva:
        C:\ elsődleges (az op. rendszernek) 50 GB méretben
        D:\ a teljes maradék egyben, egyéb felhasználásra
        További darabolás jelentősebb méret vesztéssel jár

Videókártya:
  • Alap helyzetben jók az alaplapi videó-chippek is, de ha HD, vagy FullHD filmeket szeretnél nézni, jobb, ha van egy jó kis videó kártya a gépben.
  • Én mindenképpen Nvidia kártyát ajánlok 2 GB RAM-al. A GeForce, GigaByte és az ASUS kártyák jók, ezek mind Nvidia termékek.
    Ezek is általában 10 000.- Ft körül (vagy alatta) vannak.
  • Itt megint szempont, hogy a kártyában lévő RAM DDR2, vagy DDR3. Ha az alaplap nem tudja a DDR3 sebességét, nem sok értelme van olyant venni.
  • A benne lévő 2 GB RAM azért is jó, mert nem csak kiszolgálja teljesen a monitort a HD vagy FullHD filmek nézésekor, de ha nem filmet nézel, a proci tudja használni a videó kártya szabad memória helyeit, így "elvileg" 4 GB-s lesz a memóriád.
    Persze ettől még nem ajánlott 2 GB-s alaplapi RAM mellett x64-es op.rendszert feltenni!

Hangkártya:
    Én a magam részéről a Creative Sound Blaster hangkártyákat részesítem előnyben, így azt is ajánlom.
    A "jobb" minőségek olyan 20 000.- Ft körül vannak, megvan a támogatása, hivatalos illesztők, szoftverek vannak hozzá.
    Csak összehasonlításként egy "ismeretlen" nevű 5.1-es hangkártyát már akár 3 - 4 000.- Ft-ért is kaphatsz.


Egyenlőre ennyit ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.12. 17:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (127) hsz.-re     Olvasás  
  •   128   
Avatar

rendszer admin
 
Megyek dolgozni ..... :(
Este 8 körül ha minden igaz, gépnél leszek. Majd folytatjuk .... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.12. 17:14  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

---
 
Aha, így már értem!
Akkor még egy (kettő, három...) kérdésem lenne: nézegetem a pcx honlapját, ahol látom, hogy gépösszerakással is foglalkoznak. Érdemes ezen gondolkoznom szerinted? (Monitorra, egérre, klaviatúrára, op. rendszerre nem lenne szükségem, az összerakást 5 ezerért végeznék). Viszont nekem csak az árak jelentenek támpontot (mondjuk valamelyest utána tudnék nézni ezeknek, de nyilván nagyon laikus vagyok). Különösebb kívánalmaim nincsenek: nem játékra, hanem netezésre használnám (legyen gyors, jó processzorral, a filmeket hd-ban is tudjam nézni, az 5.1-et tudjam csatlakoztatni, legalább 500 gb-os winchester legyen).
Köszi előre is! (ja: 50-80 ezerig gondolkoztam)
 


  2015.12.12. 16:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

rendszer admin
 
A HP hivatalos oldalán nyilván üzleti szempontok miatt csak a legújabb termékek reklámozásával foglalkoznak.
És mivel a HP nagyon sok mindennel foglalkozik, így az ilyen dolgok (meg sok minden más is) oda már nem nagyon férnek el.
Az ilyen nagy cégeknél külön "piár-csoport" csak azzal foglalkozik, hogy mi és hol szerepeljen.
De a cégcsoporthoz tartozik még nagyon sok más oldal is, nem lennék meglepődve, ha kiderülne, hogy az általam belinkelt oldal is a HP fennhatósága alá tartozik.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.12. 16:48  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

---
 
Lehet, hogy buta a kérdésem: azt nem értem, hogy a hp a saját termékéhez (még ha régi is), miért nem készít drivert az újabb op. rendszerhez?
(újabb gép vásárlásra "ösztönzés"?
 


  2015.12.12. 16:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   124   
Avatar

rendszer admin
 
Attól, hogy egy termék támogatását megszüntették, nem azt jelenti, hogy fejlettebb op. rendszerhez nem lehet használni.
A termék támogatása csak azt jelenti, hogy foglalkoznak a termék lehetőségeinek fejlesztésével, a biztonsági, és technikai dolgok javításával.
Attól, hogy a termék támogatása megszűnik, még használható fejlettebb op. rendszerekben, amihez készülhetnek driverek, csak a termék nem lesz fejlettebb, vagy jobb, mert már azzal nem foglalkoznak.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.12.12. 16:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

rendszer admin
 
Én még az "ősrégi" HP Scanjet 3770-es scannert, és a Canon BJC 1000 nyomtatót a mai napig használom Win7 alatt.
Csak a megfelelő drivert meg kell keresni hozzá, és működik minden ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.12. 16:27  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

---
 
Köszi, a remény tehát még nem halt meg. Csak pár - hasonló helyzetben lévő - ember hsz-ait és az arra adott válaszokat olvastam el, de egyáltalán nem voltak biztatóak. Az új gép még csak terv, de a nyomtató használata fontos lenne számomra. Majd még kérdezek (gép vásárlással kapcsolatban) :)
 


  2015.12.12. 16:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

rendszer admin
 
Kezdjed itt:
http://www.solvusoft.com/hu/update/illeszt%C5%91programok/all-in-one-nyomtat%C3%B3/hp-hewlett-packard/laserjet/1000/model-numbers/ 

Ezeknél a nyomtatóknál, scannereknél a Driverek, és a Softwerek telepítésének van egy titka:
    Amíg telepíted a dolgokat, ne legyenek össze kapcsolva a számítógéppel.
    Csak utána csatlakoztasd, ha már minden fel van telepítve.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.12. 15:48  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

---
 
Asztali PC vásárláson töröm a fejem. Most azonban (egyelőre) nem ezzel kapcsolatban kérdeznék: van egy jól működő Hp laser jet 1000-es nyomtatóm, amit nagyon jó lenne, ha az új gép beállítása után is tudnék használni. Viszont úgy tudom, hogy ez csak az xp 32 bites változatában működőképes (jelenleg ez van). Újabb op. rendszer esetén nem tudom majd használni, vagy van erre valami megoldás?
Ha válaszoltok, lehetőleg konyhanyelven tegyétek :$
 


  2015.01.21. 22:18  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

---
 
Ezúton is köszönöm mindazoknak, akik iparkodtak segíteni az új laptopom beüzemelésében, nem rajtuk múlt, hogy akkor nem sikerült. Tegnap szóltam egy informatikusnak, akinek a helyszínen sem volt egyszerű dolga, legalább egy háromnegyed órát elbabrált a routeremmel, mire összejött a dolog és még vagy két órát rászánt a testreszabásával, így most már szimultánban nyomom :-D
 




  2015.01.18. 21:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

rendszer admin
 
A GeForce Titanium 4-es videókártya és a Creative hangkártya még most is jó! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 21:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   
Avatar

---
 
Ma már sokat fárasztottalak, majd még valamikor azért érdeklődnék, ha nem gond. Azért a gépemről néhány dolog: kb. 15 éves, amúgy jó vas! (tényleg, nehéz is!) Intel pentium 4-es, 2.4 Ghz-es, alapból csak 512 mb RAM-mal, nemrég került bele még ennyi. Videokártyát és hangkártyát vettem bele anno: GeForce Titanium 4-es ill. valamilyen Creative hangkártya. Ezek akkoriban jók voltak, ma már biztos gagyik. Köszi a türelmed!
 


  2015.01.18. 21:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   
Avatar

rendszer admin
 
A géppel kapcsolatban ajánlani nem sokat tudok, mert bármit is mondanék, az némi befektetéssel járna.
De azért mondok pár dolgot.
  • Az 1 GB RAM kevés. Mert feltételezem, hogy külön videokártya nincsen a gépben, így az oda szükséges memóriát is az 1 GB-ből veszi el a CPU.
  • Nem tudom, hogy milyen az alaplap, és milyen CPU van benne, így erre nem mondok semmit.
  • A később feltelepített programok esetében az általuk munka közben használt mappákat irányítsuk át egy másik meghajtó fix mappájába.
      Például az Office csomag esetében másszunk bele, és a munkafájlok mentési helyét helyezzük át egy másik meghajtó Dokumentumok mappájába.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 21:20  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

---
 
Köszi! A problémám a következő volt: egyrészt a shockwave flash állt le rendszeresen, másrészt a virtuális memória volt kevés. Két partícióm van, a c-ből próbáltam minél több cuccot átvinni a d-be. A másikat nem tudom, hogy jól tettem-e: összesen 1 gb RAM-om van, a viruális memória mértékét 1200mb-ra növeltem, a max 1500 körül van. Rövid véleményt kérhetek?
 


  2015.01.18. 21:13  Hozzászólás  Válasz délkelet (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   
Avatar

rendszer admin
 
Jelenleg csak egy megoldással tudok segíteni. Az oldalanként megjelenő hozzászólások számát levettem a felére.
Ez nálad azt jelenti (másnál is), hogy az oldal betöltődése cca. még egyszer olyan gyors lesz, mivel az eddig anyagnak csak a felét kell betöltenie.
Azt nem tudom, hogy mások mit fognak majd hozzá szólni, de szerintem 25 hozzászólásnál hátrébb már nem igen keres senki.
Ez nem érinti a Válasz opcióra adott üzeneteket, mert ettől ugyanúgy megtalálja, és megjeleníti.

Remélem javul valamit a helyzet nálad. ;) :P
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 20:06  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   
Avatar

---
 
Így is köszönöm, de valóban úgy van, ahogy mondod. Sajnos alapvető hiányosságaim vannak a szám.tech. terén, de azért küzdök. Egy jó tulajdonságom van, mégpedig az, hogy eléggé kitartó vagyok, előbb-utóbb lesz megoldás. Most éppen azt kutakodom a fórumokon, mit írnak erről: "az ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval".
Ja, és ha úgyis itt vagy még: szívesen írogatnék a Zenegép oldalra, de nem merek már ezen a Noé korabeli gépen, mmert borzasztóan lelassítja ez az oldal, mire betölt. Nem volna lehetőség arra, hogy több oldalra legyen széttördelve ez a sok Youtube-os video?
 


  2015.01.18. 19:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

rendszer admin
 
Az a helyzet, hogy nagyon szívesen segítenék, de alapvetően ez egy olyan dolog, amit látni kellene.
Mivel nem vagyunk egyforma informatikai szinten, nem tudom úgy elmagyarázni látatlanba, hogy megértsed, mert lehet, hogy közbe valami mást is észre kellene venni. Lehet, hogy alapvetően a beállításoknál van valami elállítva, de az is lehet, hogy egy banálisan egyszerű opciót kellene csak beklikkelni, vagy kivenni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 19:34  Hozzászólás  Válasz Rhéman (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

---
 
Köszi, de azt hiszem, mára már eléggé elfáradtam. Holnap megkérdezem majd a technikusunkat, bár nem biztos, hogy meg is értem :lol:
 


  2015.01.18. 19:21  Hozzászólás
  •   108   
Avatar

---
 
Meg még egy:valami andromedea/public szerű valaminél ilyet olvastam : " a hálózatfelderítés és a fájlmegosztás ki van kapcsolva" Jelent ez valamit?
 


  2015.01.18. 19:18  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

---
 
A f.n. és jelszó biztos, hogy jó. Csináltam egy hibakeresést, kb. eztírta: "az ethernet nem rendelkezik érvényes IP konfigurációval"-ha ez segít valamiben.
 


  2015.01.18. 19:15  Hozzászólás
  •   106   
Avatar

---
 
Még egy fontos tudnivaló: ez a laptop a sulimtól saját használatra kapott gép, amire a technikus telepített fel egy csomó mindent. Ráadásul nem egy a település sem, a gépet pedig idáig nem volt időm átnézni.
 


  2015.01.18. 19:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Nekem is!(mármint volt dolgom a laptopon, de nem műxik)
Nincs, ha ezt a lan-t simán átdugom, nincs.
 


  2015.01.18. 19:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
Itt vagyok, de amíg a Ragadozóval dolgoztok, én hallgatok, mert nem lehet össze.vissza kapkodni.
 


  2015.01.18. 18:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   
Avatar

rendszer admin
 
Na', vagyok csak volt egy kis dolgom.

Gondolom az asztalin van neted, mert írsz ide is.
Ha ezt a kábelt, ami az asztalidhoz meg, átdugod a laptopba, úgy sincsen neted?
Mert akkor valamit nem jól adtál meg, azért nincsen a laptopodon net.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.01.18. 18:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

rendszer admin
 
A laptopon van EsetSmartSecurity vírusvédelem?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.01.18. 18:10  Hozzászólás
  •   99   
Avatar

---
 
Még nem olvastalak, mindjárt. Most próbáltam a laptopon az új fiókot, beírtam az adatokat, azt írja, nem sikerült a kapcsolódás, hiba:651
Megpróbálkozom mindjárt azzal, amit írtál, csak lassú vagyok.
 




  2015.01.18. 18:06  Hozzászólás  Válasz délkelet (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

rendszer admin
 
Az internet kapcsolat fiókot a gépen nettől függetlenül létre tudod hozni.
És amikor van internet, ha jól írtál be mindent, újra kell indítani a gépet, és lesz neted.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 18:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

rendszer admin
 
Próbáld ki a következőt:
A modemból jövő madzagot dugjad a router 4. PC kimenetébe, és a 2. PC kimenetből dugjad a kábelt az asztali gépedbe.
Ilyenkor talál internet kapcsolatot a géped?
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 18:03  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

---
 
Kicsit megpróbálok most megnyugodni. A gondom többszörös, főleg a laptoppal kapcsolatban: soha nem használtam még win8-at, nehezen igazodom el rajta, nem is igazán volt időm, ráadásul egerem sincs hozzá. Azt hittem, hogy a modemből kijövő lan kábelt elég lesz kivennem az asztaliból és átdugnom a laptopba és máris lesz net. Mivel nincs, akkor net nélkül meg tudom csinálni a laptop vezérlőpultjánál az általad írtakat?
 


  2015.01.18. 17:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   
Avatar

---
 
Már csak félve merek kérdezni: amikor a modemből jövő kábelt kivettem a gépemből és betettem a router WAN-jába, majd az egyik pc csatiból visszamentem a gépemhez, akkor megszűnt a netkapcsolat. Létre akartam ennek ellenére hozni már nem tudom milyen hálózatot a varázslóval, nem lehetett, mert nem volt net. Kérdésem: a vezérlőpultból csak akkor tudok létrehozni fiókot, ha van működő net?
Most olvasom: nem hiszem, hogy a modemem wifi-s, már van vagy 10-15 éves.
Majd arra kérlek, olvass már lécci vissza néhány hsz-emet, már lassan nem tudom, mit írok! Leírom, melyikeket.
 


  2015.01.18. 17:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

rendszer admin
 
Mert ha van a modemeben Wi-Fi, akkor a routerre nincs is szükség.
A modemből a madzag a gépedbe, a másik gépen meg nem kell madzag, akkor egyből a modemből kapja Wi-Fi-n a netet.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.18. 17:40  Hozzászólás  Válasz délkelet (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

rendszer admin
 
Ha csak egy gépet szeretnél használni, nincsen szükség a routerre, csak a madzagot mindig abba dugod be, amelyiket szeretnéd használni.

Mellékesen azt is jó lenne tudni, hogy a szolgáltatótól kapott modemen van-e Wi-Fi lehetőség.
Mert általában mindegyik kábelnetes modemen van.
Ekkor nem kell mást csinálni, mint a modemen aktiválni a WiFi-t, és a laptopon a beállított (előzőekben általam leírt otthoni) kapcsolatnál meg kell adni a Wi-Fi jelszavát.
Ehhez a jelszóhoz valószínű fel kellene hívni a szolgáltatót.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég