Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.


  2017.06.18. 09:49  Hozzászólás  Válasz Jani71 (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   
Avatar

terra alapító
 
A táblázatba dátumot is lehet írni.
https://support.office.com/hu-hu/article/Dátum-igény-szerinti-formázása-8e10019e-d5d8-47a1-ba95-db95123d273e
De ha az oszlop betűjelére vagy a sor számára kattintasz, akkor kijelöli az egészet, utána jobb egérgomb, majd Cellaformázás.

Egyébként ha ebben az ablakban az Egyéni feliratra mész, és beírod hogy 0 " körte", akkor minden egyes szám után, ami a kijelölt, majd cellaformázott cellába kerül, oda fogja írni, hogy körte. Fontos a szóköz, és hogy SHIFT 2-t nyomj, ne pedig kétszer a shift 1-et, hogy úgy legyen két felsővonal, úgy szerintem nem fog működni. Ha meg #-t írsz a 0 helyett, az is jó. # ### rész meg ezres csoportba fogja írni a számokat (1 000 körte, számvitelben 1.000 körte, de ez pl. egyes gépészeti programokban a ponttal elválasztott változat 1 egészet jelent, nem ezret :D azért jó a szabvány, mert olyan sokfajta van :D ), 0,00" körte" meg két tizedesjegyre fogja kerekíteni a körtéid számát.
De az egyszerűsítés szabályai szerint, inkább írd ki a táblázat első sorába, oszlopcímnek, hogy pl.: Darabszám (körte).

Sokkal egyszerűbb lesz grafikonokat készítened az Excel-lel, valamint több féle grafikont is készíthetsz, mert a táblázatba írt adatokkal számolni is tudsz, rendezni tudod őket, stb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.18. 09:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (288) hsz.-re     Olvasás  
  •   289   


---
 
Nagyon köszönöm! Próbálgattam, alakul a dolog, csak még egyet árulj el légy szíves!
Azt hogy tudom elérni, hogy a vízszintes tengelyen az általam beírtak legyenek?
Mert amíg 1, 2, 3, stb. kell, addig OK., de ha egyebet akarok...? (Mondjuk "jan. 29." - 'jan. 30.", "jan. 31.", "febr. 01.")
 


  2017.06.17. 21:40  Hozzászólás  Válasz Jani71 (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   288   
Avatar

terra alapító
 
Legegyszerűbb az Excel. Egy táblázatban megadod az adatokat, és szó szerint pár kattintással olyan diagrammot készít neked, amilyet kiválasztasz a képekkel ellátott menüből.
Beírod az adatokat, Beszúrás, Vonal (diagramm), kiválasztod, és meg is jelent a diagramm. Igaz a tengelyek rosszul vannak, de kb. 4 kattintás maximum tengelyenként, és megadhatod hogy melyik oszlop vagy sor szerepeljen a tengelyen. De általában jól készíti el, meg is lepődtem, hogy ez nem lett elsőre jó :D HA gondolod, csinálok ilyen képes bemutatókat, nagyon egyszerű az egész. Szinte ugyan ez létezik ingyenes linux operációs rendszerre is.
Kép
Mondjuk ezt pont elrontottam, de ez ne riasszon el, tényleg nagyon egyszerű :D :hiha: :dejo: :cicik:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.17. 19:09  Hozzászólás
  •   287   


---
 
Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a kérdésemet, de hirtelen nem találtam alkalmasabbat.
Létezik nagyon egyszerű grafikonkészítő program, amit a magamfajta 'képzetlen' felhasználó is könnyen elsajátít?
Mint a faék, olyan egyszerű kellene! Mintha papírra rajzolnék, csak ezt egérrel, könnyeben, gyorsabban. :$
Keresgéltem a neten, de egyelőre mindegyik zsákutcának bizonyult... :( :$
 


  2017.06.10. 09:09  Hozzászólás
  •   286   
Avatar

terra alapító
 
Pdf feldolgozáskor kicsit meg lett hajtva a gép :D zabálja az áramot a proci :D ::P :remulet:
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.23. 15:37  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   


---
 
Most nem akarok perverznek hangzani (igazából de), de az a mozgás amit a jobb kezével csinál az belőlem is ezeket a hangokat hozná ki. :fetreg: :cicik:
 


  2017.02.22. 22:34  Hozzászólás
  •   284   
Avatar

rendszer admin
 
Hangszer, amely érintés nélkül szól...

„Utóbbi időben a theremin elengedhetetlen része lett a koncertjeimnek. Énekes – hegedűsként az inspirált a legjobban, hogy hihetetlen módon hasonlít az emberi hangra, viszont sokkal szélesebb hangterjedelmen lehet rajta játszani, mint amire egy énekes bármikor is képes lenne.

A theremin igazi lélekhangszer, ének-szerű hangja óriási hatással van az érzelmekre. Itthon szinte nem is ismerik és a közönség mindig valami csodaként fogadja a koncertjeimen, tekintve, hogy a megszólaltatásához valóban sehol nem kell megérintenem a hangszert.“

Illényi Katica


A TEREMINT 1919-BEN TALÁLTA FEL LÉON THEREMIN
(eredetileg: Lev Szergejevics Tyermen, Лев Сергеевич Термен) orosz fizikus.

Egyedi abban a tekintetben, hogy ez az első olyan hangszer, amit pusztán gesztusokkal lehet megszólaltatni, anélkül, hogy a zenész magát a hangszert megérintené.
Felépítése egyszerű: két egymáshoz közeli rezgésszámra hangolt rádiófrekvenciás oszcillátor és egy antenna alkotja. Az egyik oszcillátor fix, 170 kHz-es frekvencián, a másik, amihez egy antenna csatlakozik, 168 és 170 kHz közötti, az antenna által hangolható frekvencián rezeg. A két jel interferenciája, a hallható hang frekvenciatartományába eső lebegése hozza létre az elektromos jelet, amely erősítőn keresztül jut a hangszórókhoz, zenei hangot eredményezve. Egy másik hasonló elven működő antenna a hangerő szabályozására szolgál.

A tereminen úgy lehet zenélni, hogy a zenész a kezeit mozgatja a két antenna körül, az egyikkel a hang frekvenciáját (magasságát), a másikkal amplitudóját (a hangerőt) szabályozza.

A teremin portamento, glissando, tremolo és vibrato effektusokat megvalósító hangzását gyakran a különleges, szürreális, „földönkívüli”, jelzőkkel illetik, főleg azért, mert a Spellbound, The Lost Weekend és a The Day the Earth Stood Still filmek zenéjében is ilyen hangvilágot hoztak létre vele. A teremint használták a 20. századi modern komolyzenében, valamint olyan népszerűbb műfajokban is mint a pop és a rock.

Más hangszerek, például az Ondes-Martenot hasonló elven működnek, de annál a hangszer billentyűzetét meg kell érinteni a hang előállításához.
(forrás: http://katicaillenyi.com  )


Once Upon a Time in the West - Theremin

Érdemes megnézni (meghallgatni) .... :)

.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 21:28  Hozzászólás  Válasz Imre (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   
Avatar

terra alapító
 
A Mode Com egy teljes értékű PC. Fél évig még az Office 365 is rajta van.

De kinek a pap kinek a papné.
 


  2016.12.15. 21:03  Hozzászólás  Válasz Rhéman (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   


---
 
Inkább veszek egy xiaomi tv boxot, az én szemembe többet ér.
 


  2016.12.15. 21:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (280) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   


---
 
De nem 2x gyorsabb, hanem 10x! Arra figyelj 1150 foglalatú alaplapot vegyél. Én ennek utána jártam régen.
Wifi-nél sok olyan cucc van, ami erősíti a jelet. De pl. én az alsó szinten használok egy wifis routert. Ez az egész alsó szintet lefedi. UTP kábelt húztam fel tőle az emeletre oda egy használt wifis routert tettem és a kábelt becsatlakoztattam hozzá. Az viszi az emeletet. De léteznek olyanok is ami fogja a jelet és azt felerősítve szórja tovább és nem 2000 Ft- ért adják. Lakásban bárhol tudják a gyerekek fogni a jelet a tabletekkel, telókkal. 85% felett általában, mert mindenhol a lakás központi részében vannak elhelyezve a routerek.
 


  2016.12.15. 20:44  Hozzászólás  Válasz Imre (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   
Avatar

terra alapító
 
Persze, mert kétszer annyiba kerül.
Mindig is könnyű volt fejleszteni, ha kevés lesz az i3, mehet bele i5. Ha kevés a vga, mehet bele másik. Csak a proci foglalatok kevertek be kicsit. De pont ez a pc hátránya is, nehéz rá programot optimalizálni.
Nem is tudom mikor vettem, 2 éve januárban kapott új tápot, pont a kapott vga miatt, egy szálon kevés volt a leadott teljesítménye. El sem hiszem, hogy még csak 3-4 éves lenne a gép, iszonyú sok minden történt ezalatt. :mivanm: oké, 200 ezer felett volt, de olyan is :D játékgépnek készült. Utána el akartam adni, és lecserélni egy mini pc-re, de akkor még 50 ezer alatt nem nagyon volt atx mini ház... de mire ez tönkremegy, addigra már okosotthonra gyűjtök szerintem. A wifi-s cuccokkal az a bajom, hogy még nem képesek elég erős jelet küldeni... a ház másik végében még internet sincs a telefonokon, akkor hogy küldjek át oda mondjuk egy wifi-s tv-re filmet?

Androidos minikockát én is néztem, de akkor még voltak velük bajok. Végül is egy xbox is jó lenne, de hát annyi mindenre lehetne költeni, ezek nagy része meg nem avul el 3 év alatt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 20:38  Hozzászólás
  •   279   
Avatar

terra alapító
 
Modecom free PC ( https://edigital.hu/multimedia-lejatszo-android-mini-pc/modecom-hdmi-minipc-freepc-windows-10-operacios-rendszerrel-p401854 )

Nálam egy kifogástalanul működik, néhány apró kiegészítéssel. Win 10 van rajta. Kevesebbe kerül, mint külön az OP. rendszer.

Az edigitál áránál néhány ezressel olcsóbban is kapható.
 


  2016.12.15. 20:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   


---
 
Én inkább gyűjtenék hozzá és raknák össze magam egy jobbat. Februárban Intel i3 4150 procival, Asus H81M-Plus alaplappal és 8 Gb DDR3 rammal, Chieftec táppal raktam össze a gépemet. VGA kártya egyenlőre nincs benne. Majd ha szükségesnek érzem veszek bele. Ebbe az alaplapba a későbbiekben még tudok venni jóval erősebb procit is, így olcsóbban megúszok egy esetleges fejlesztést. Nem emlékszem rá pontosan mennyiből raktam össze, de kb. 50000 Ft. Nekem megfelel. Ja és ez rendesen veri azt, amit betettél.
 


  2016.12.15. 20:13  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   


---
 
Én a logout és az it cafe-t preferálom. Gyakori kérdésekre azért szoktam ritkán írni, mert igen sok idióta van, aki totál félretájékoztatja az embereket. Sok hozzáértő ember szokott ott írni, már aki még bírja ott idegekkel. Én is csak ritkán írok. Azért 100%ban biztos voltam, hogy ez a cucc nem csoda, hanem valamilyen pendrive-ra telepítet pici op. rendszer. A videóról linuxra tippeltem. Bár ugye ez nehézkes, mert a linuxot át lehet úgy alakítani, hogy teljesen más op. rendszerre hasonlítson.
Anno amikor még a windows 3.1 létezett és windows 95 és társai sehol sem voltak, akkor os/2 alatt tanultunk programozni és akkor ismerkedtem a linux-szal is, de csak azért, mert ismerni kellett. Nem hagyott bennem mély nyomokat. 2005 fele kezdtem a linux-szal jobban foglalkozni. De most is azt mondom az OS/2, ha tovább fejlődik nem áll le a fejlesztésekkel az IBM, akkor a windows-t kenterbe veri. Én most is utálom az összes windows-t. Amikor a skype-t megvették töröltem is a linux-ról. Egy ismerősöm, aki ragaszkodik a windowshoz, azt mondta a skype igen rossz lett. Én nem tudom, mert nem használom. Egy biztos windows-t csak pénzért vagyok hajlandó telepíteni, linuxot ingyen is.
 


  2016.12.15. 19:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   
Avatar

terra alapító
 
Sűrített levegő néha csodákra képes ám! :D
De a wow nem szériában jön, elvileg ugyan olyan jó lenne egy 5 éves vga, mint egy vadi új ;)
Én is kaptam a vga-t, az volt a terv, hogy az alaplapival kijátszom minden játékot amit lehet, utána veszek egy vga-t, és az újabbakat, meg a kettő közöttieket is meg tudom nézni :D azóta sem tudok leülni játszani, de most már sokadszorra megígérem magamnak, hogy csak alap weblapokat nézek meg, és olvasni meg játszani fogok. Na meg egy kis cad-cam is kéne már... talán sikerül :cicik:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 19:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   
Avatar

rendszer admin
 
Ahogy mondod. :)
Nekem most egy jó erős közép kategóriás gépem van.
Nekem ez elég is, mivel én egyáltalán nem játszom.
És sok mindent nem is kell vennem, mert a lányoméktól kapom az "új" dolgokat.
Mindkettőjüknek nagyon komoly gépe van, de ők nagyon WoW-oznak.
Aztán mindig vesznek bele valami újat, jobbat, én meg megkapom tőlük a "régit", aminek semmi baja, csak lecserélték egy jobbra.

videokartya.jpg
------------------------
Megtekintve 11130 alkalommal.



Ez csak egy videókártya. Nem nagy durranás, de nem is kommersz hétköznapi dolog ... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 18:47  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (273) hsz.-re     Olvasás  
  •   274   
Avatar

terra alapító
 
Limitet emelni muszáj volt, mert csak roncsok voltak olyan árban :D ha azokat felújítom, ugyan ott vagyok, mint most.
Ez egy használható pc, alap dolgokra jó. Persze, lehet emelni a keretet, de 2x árból még mindig nem hozol ki egy ennél komolyabb dolgokra is jó gépet :D

Akkor olcsó procid van, ahogy én néztem, mindig ugyan azok az ársávok, pl. 40-50 ezerért már egy egész komoly procit kapsz, ami játékra és komolyabb programokra is jó. 22 ezer az nagyjából így tippre a belépőszint teteje.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 18:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   
Avatar

rendszer admin
 
Ezért mondom, hogy ízlések és pofonok .... :)

A kocsi vásárlásnál gond nélkül emelted a limitet, mert úgy érezted, hogy neked (nektek) megéri.
Én így vagyok egy új számítógéppel .... :)
Az én mostani gépemben csak a proci majdnem annyiba került, mint az a gép .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 18:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

terra alapító
 
De egy linux vígan elfut rajt, netezni és hd videót nézni tökéletes. Azt meg nekem senki ne mondja, hogy mondjuk egy egymagos processzorral lehet hd filmet nézni. Olyan régi gépet még 7500 Ft sem gyorsít fel :D

Nekem még jó lesz egy darabig a 3570K.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 18:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   
Avatar

rendszer admin
 
Ízlések és pofonok ....
A Facebook-on lájkolni nagyon jó. :D

Én biztos nem venném meg, mert nekem nagyon kicsi lenne .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 18:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

terra alapító
 
Ezt most kihívásnak vettem :D
Íme az eredmény, összeállítgatni egy komplett gépet nincs már kedvem, hiába no, öregszem :D
http://www.pc-max.hu/webaruhaz/dell-optiplex-580-dt.html?category_id=1507
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 18:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   
Avatar

rendszer admin
 
Ez így igaz! :) Pontosan ezért írtam, hogy akinek nincsen informatikai beállítottsága, ismerete, annak megéri.
7500.- Ft-ért a szerelő csak kijön ....
Meglátja a régi gépet a régi op. rendszerrel, és fél órát csak arról panaszkodik, hogy mennyi minden rossz abban a gépben. :D
Majd megbeszéli veled, hogy nincsen értelme még hozzá kezdeni sem, de tud nagyon olcsón nagyon jó kis gépet, amit lehet használni is ....

Egy új gépet meg még 75 000.- Ft-ért sem igen kapsz, legfeljebb használtat, ami "alig volt használva, de nagyon jó", csak nem kellett a tulajnak valamiért. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 18:01  Hozzászólás  Válasz Imre (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

rendszer admin
 
Bár ez a bejegyzés kivételesen fedi a valóságot, de a Gyakori Kérdések weboldalt én kerülöm, ha lehetséges.
Tele van az idiotizmus határát feszegető "önjelölt torll"-lal, és a sok megmondó ember-rel, akinek fogalma sincs, miről ír, de hallotta a nagynénje unokájának a keresztapjától, így ő már tudja a "tutit". :D

Techbázis, PC-oldalak (fórumok), stb, és hasonló helyek, ahol olyanok irkálnak, akik tudják, mikről van szó, és esetleg már próbálták is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 16:52  Hozzászólás
  •   267   
Avatar

terra alapító
 
,,Hamarosan meghívással lesz elérhető.''
Na itt kezdődnek a piramisjátékok, ,,bzd át szeretteidet'' címszóval...

De teljesen igaz, aki nem ért hozzá, annak 7500 Ft megéri.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 15:52  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   266   


---
 
Közben előbb végeztem. Én ezt személyesen nem láttam, hanem a videót láttam, meg ami a cikkben van. Ennek ellenére megkockáztattam az alábbi válaszomat még ebéd idő után a gyakori kérdések oldalon itt
"Teljesen igaza van az elsőnek. Én éppen tegnap telepítettem egy régi notebook-ra puppy linuxot egy ismerősnek. 1 Gb ram pentium 4 régi processzor. 12 másodperc alatt feláll a rendszer, ebben a wifire csatlakozás is bent van. Szépen megy a videó, firefox alatt is, a vlc lejátszóval is. Előtte xp-volt, de már azt mondja nem jó, mert a frissítések nincsenek, vírusok viszont nagyon is. Próbálkoztak Windows 7-8-al de akadt. Lubuntu is volt rajta, de a böngészővel akadtak a weboldalak nézése is és a videó lejátszás is.
Puppyval hasított. Ő maga mondta gyorsabb, mint az egy éves gépük a windows 10-el. Puppy-t lehet pendrive-ra is telepíteni és pont így működik, mint az Xtra-Pc. Puppy-n kívűl sok egyéb kisebb linux létezik. Valamelyiket átalakították picit és feltelepítik pendrive-ra és jól keresnek vele.
Sok ember, aki nem ért hozzá és a linux név hallatára is irtózik, most meg örül, hogy milyen olcsón újra megy a gépe. Fogalmuk nincs róla, hogy linuxot használnak."

Akkor nem írtam hülyeséget. Egyébként én a puppy-t hiszem jelenleg a leggyorsabb grafikus op rendszernek. Hihetetlen gyors. Ha nem látom saját szememmel, hogy a Lubuntu akadozása után ez mennyire gyors ugyanazon a gépen el sem hiszem. Pedig én nagyon sok linuxot használtam, használok. Illetve a család minden tagjának a gépére is linuxokat telepítek, már több, mint 10 éve.
Az biztos, hogy rossz gépet nem javít meg.
 


  2016.12.15. 15:29  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   
Avatar

rendszer admin
 
Azért írok pár "rossz" dolgot is róla, csak hogy teljes legyen a kép. :)
  • Csodát ne várj tőle, mindössze csak annyi lesz, hogy újra tudod használni a régi gépedet operációs rendszer telepítése nélkül.
  • Jobb nem lesz a géped, csak kicsit gyorsabbnak tűnik.
  • Ha valami mechanikusan hibás volt rajta, azt nem tudja megjavítani (alaplapi probléma, rossz hangkártya, hibás merevlemez, stb, stb)
  • Sokan "irtóznak" a LINUX-tól, elég ha meghallják a nevét, pedig azt sem tudják, mire jó.
  • Előfordulhat, hogy valamilyen eszközödet újra kell telepíteni hozzá, és ha jó régi (például egy 10 éves nyomtató), eléggé körülményes az illesztő programokat beszerezni, ha nincsen meg hozzá az eredeti.
  • Maga az USB-n lévő operációs rendszer viszonylag kicsi, és mint írtam, ingyenes, letölthető a netről, akár telepítheted is a régi gépre az ott lévő régi operációs rendszer helyére.
    Tehát ha nem legalább 32 GB-s az USB pendrive, akkor az nem a legjobb üzlet, mert egy 16 GB-s USB Pendrive már 2-3 000.- Ft-tól kapható.

Érdemes átgondolni, hogy mennyire kell, vagy nem kell ..... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 14:49  Hozzászólás  Válasz Imre (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   
Avatar

rendszer admin
 
Ha már így szóba került itt, elmondom a saját szubjektív véleményem. :)

Azoknak, akik nem informatikai beállítottságú műszaki emberek, és a filmnézés, képek nézése, böngészők használata, vagy a lájlokás a Facebook-on az elsődleges cél a számítógép használata esetén, mindenképpen csak ajánlani tudom! :)
És ez most komoly!

Egyébként a 7500.- Ft igazából az USB ára .... :)
Ez egy ingyenes LINUX operációs rendszert tartalmaz, még pedig az UBUNTU egyik verzióját.
A neten található olyan hely, ahonnan le is lehet tölteni.
Ez kicsit át lett írva, hogy még jobban felhasználó barát legyen, lehetőség szerint ne nagyon kelljen semmit csinálni vele, és "nem hivatalosan" el is nevezték "LUBUNTU"-nak.

Mostanában kezdett beszivárogni Magyarországra, mi már tavaly nyáron teszteltük, a fiam küldött egyet Angliából.
Amennyiben az USB-n tényleg az van, akkor nem átverés, és igazak a hírek, valóban tudja azt, amit írnak róla.
Az operációs rendszer, ami az USB-n van, tartalmaz hivatkozásokat Facebook-hoz, Minecraft-hoz, Neflix-hez, és majdnem mindegyik más web-alapú termékek, mint például a Google Docs, vagy a fórumok, stb. ugyanúgy működnek, mint akár a Windows operációs rendszert használva.

"Szaknyelven szólva" valójában ez egy USB flash stick, amelyik teljesen megkerüli a régi, belassult Windows operációs rendszert, kap egy letisztult LINUX-ot, amitől még a régi gép is villámgyorsnak tűnik. Mellesleg kapnak a felhasználók egy olyan operációs rendszert, ami azt a megszokott megjelenést és hangulatot utánozza, amihez hozzászokott a Windows PC-n.
Ráadásul a gépen található össze régi fájl, képek, programok ugyanúgy ugyanott megtalálhatók, nem vész el semmi a gépről.

Na', szóval új gépet nem kapsz! :D
De a régi gépet újra tudod használni, ha egyébként nem volt hardveres hibája, és ráadásul még jobbnak fog tűnni, mint amire emlékszel. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.12.15. 14:36  Hozzászólás  Válasz Imre (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   


---
 
Ha tényleg nem kamu akkor nagyon jó ötlet. De azért fura, hogy az oldal alján a hozzászólók fele nem magyar, mégis magyarul írnak. Vagy ez csak nekem furcsa? :fejvaka:
 


  2016.12.15. 13:56  Hozzászólás
  •   262   


---
 
Hallott valaki erről a technológiáról? Régi számítógép felújítása 7500 Ft-ból, így hirdetik. Itt el lehet olvasni, videó is van.
Kinek mi a véleménye róla? Szerintem nem technológiai megoldás, hanem simán csak szoftver, de bővebben erről majd este írok, most dolgom van. Addig kíváncsi vagyok kinek, mi a véleménye róla.
 


  2016.11.16. 20:36  Hozzászólás
  •   261   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm mindkettőtöknek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.11.15. 23:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (258) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   
Avatar

rendszer admin
 
Nem ismerem, de talán egy próbát megér .... :)
Sokan dícsérik ....

PDF szerkesztő
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.11.15. 22:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (258) hsz.-re     Olvasás  
  •   259   


---
 
Linux alatt egyértelműen a PDFsam, még az ingyenes basic is tudja.
Windows-t nem ismerem, mert több mint 10 éve nem használtam semmilyen windows-t. Előbb rákerestem, talán a PDF Split  próbáld meg. Állítólag a linux PDFsam windows-ra átírt változata. A leírás szerint tud magyarul is.
 


  2016.11.15. 20:54  Hozzászólás
  •   258   
Avatar

terra alapító
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem, milyen program tud egy pdf fájlt elforgatni? Van olyan is, ahol csak egy-két oldalt kellene, van ahol az egészet. Mi a leggyorsabb módja?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.30. 21:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

---
 
Hát...elég rendesen befújkodtam azzal a kontaktspray-vel ... lehet, hogy másnap azért volt gond.
 


  2016.01.30. 21:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom hogy néz ki, de a tisztításkor talán a legfontosabb, hogy ne maradjon nedves. Úgy tudom, az alkohol nem árt a nyáknak, már ha el nem áztatod.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.30. 20:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

---
 
Szét lehet szedni. Egyszer már próbálkoztam is (bevallom :oops: ) és kontakt spray-vel be is fújtam (mondjuk a mechanikai tisztítás elmaradt). Már az hittem, hogy milyen ügyes kisfiú vagyok, mert hibátlanul működött utána. Viszont másnapra teljesen megkukultak a hangszórók, alig tudtam életet verni beléjük a potméter jó sokszori ide-oda tekerésével. A kontaktspray valószínű, hogy jó lehetett (valami holland gyártmány, potméter ábra van a flakonon) Emiatt is ódzkodom az ismételt tisztítástól.
 


  2016.01.30. 19:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

rendszer admin
 
Ha burkolata van, amennyire lehet, szétszeded. Finom puha fogkefével, vagy ecsettel megtisztítod (nem kell agyon dörzsölni!) a portól, meg a berakódott szmötyitől, majd kontakt spray (vékonyan, finoman !!!!).
Az is jó megoldás, ha van igazi tiszta! műszerolajad. Szemüveg törlő, vagy ahhoz hasonló anyagú ronggyal nagyon vékonyan áttörlöd. A lényeg, hogy a rongy ne hagyjon szöszt maga után, ezért nem mindegy, hogy milyen anyag.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.30. 19:46  Hozzászólás
  •   253   
Avatar

---
 
Lenne egy kérdésem: potmétert mivel ajánlatos megtisztítani? Nem recseg, hanem tekeréskor a hangerő ide-oda ugrál (néha hozzányúlás nélkül is). Van itthon 70%-os patikai alkoholom ill. Romániából származó tiszta szeszem (olyan 90 fokos lehet, nem tudom). Illetve van WD 40-em is, de egyiket sem igazán merem használni. Potméter csere szóba jöhet vajon és ha igen, mennyire bonyolult a művelet? (természetesen nem sk gondoltam)
Az 5.1-em potméteréről van szó. Köszi :)
 




  2016.01.07. 21:36  Hozzászólás  Válasz délkelet (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   
Avatar

terra alapító
 
Bezzeg az én időmben! Megvettem az U2312HM-et, utána egy normális ips-t nem gyártott senki sem egy darabig! :D utána jött az olcsósítás. Eleinte rohadt skót voltam kiadni rá 30 ezerrel többet, de most el nem cserélném a drágaszágot :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.01.07. 21:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   
Avatar

terra alapító
 
3 év már soknak számít :D
Meg még egy normális dvi csatit sem tudtak rátenni :D
Az lg-ben azért inkább csalódtam, mint örültem neki. Egy jó cuccuk volt, egy telefon... az is csak inkább úttörő, mint jó :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.07. 21:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

---
 
Pont azon törtem a fejem, hogy kitől kérjek kölcsön.
Mi a régi? Ez a tv monitor? Mert ez pár éve jelent meg! Annyira azért nem avulunk! :D :D
 


  2016.01.07. 21:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Jó régi.
Na mindegy, akkor marad a hagyományos :D
A componentet nem értem, nem lenne az rossz, mégsem használják.

Namost veszel két hdmi-dvi átalakítót. Lehet az egyikkel működni fog, a másikkal meg nem...
Csak akkor derül ki, ha kipróbálod. Szerintem kérj kölcsön, vagy rendeld meg és küldd vissza ha nem jó. Sok helyen szó nélkül visszaveszik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.07. 21:19  Hozzászólás  Válasz délkelet (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

---
 
De jó hogy belinkeltem, legalább mégegyszer elolvastam! Ezt találtam benne:
"Szívesen láttunk volna legalább egy natív DVI bemenetet, még akkor is, ha ez egy átalakítóval egyszerűen megoldható a HDMI-ről, hiszen rengeteg PC-s alapból ezt használja. "
Akkor már csak ennek kell utánajárnom és meg van a megoldás! (?) :thumbup:
 




  2016.01.07. 20:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Mi az a pip funkció? Más csatlakozó nincs rajt, csak kettő a monitornak?
Kép a képben funkció?
Esetleg hdmi-ről másra átalakító kábel?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.07. 19:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   
Avatar

---
 
Az 5.1-et kisebb kínlódás után ma sikerült beállítani. Amit sajnálok, hogy hdmi-vel csatlakozva a tv-monitoromhoz a pip funkció nem működik, így marad a vga (pedig de szép kép volt!) A külső vinyóról már visszaraktam a képeimet és zenéimet és szerencsére a levelezésem is rendben van, meg a rengeteg könyvjelzőt is átmentettem.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég