Informatika-technológia Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2015.12.16. 19:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (188) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   


*
 
sajnos a rendszer visszaállításon is túl vagyok, mint írtam a gép gyors mindig csak ne kelljen kimenni a netre böngészni, ha tölteni kell több gigabájtot az pikk-pakk lent van
 


  2015.12.16. 19:29  Hozzászólás  Válasz Rhéman (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   190   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom mert te be vagy jelentkezve. De mi nem látunk semmit, legfeljebb ha megadod a jelszavadat. :lol:
 


  2015.12.16. 19:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   189   
Avatar

terra alapító
 
Ezek a képek a Google fotótáromon vannak, és az gépemen jól láthatók.

Nálad semmi sem látszik?
 


  2015.12.16. 19:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
Amúgy Ragadozó biztos tud segíteni, de mit csinálna ő a magokkal. :)
Majd megkérdezem őt privátban, aztán megírom. :mrgreen:
 


  2015.12.16. 19:19  Hozzászólás  Válasz vernissage (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   
Avatar

terra alapító
 
Megnézegetheted hogy mi az ami a procit pörgeti feladatkezelővel, de gondolom ezen is túl vagy már. Legjobb a merevlemezt úgy partícionálni, hogy egy részén vannak az adatok, egyen egy windows egy másikon meg egy linux. Nekem így van, bár elég régi a linuxom. Azt csak arra használom hogy menteni tudjak a windows-ról ha baj van. Ha csak a progikat kell ujratelepíteni, nem olyan nagy gond egy windows ujrahúzás.
Azért én egy sima rendszervisszaállítást is megpróbálnék jó korai időpontra amikor még jó volt a gép, sokszor ez is segít.
 


  2015.12.16. 19:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (179) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   


---
 
Úgy jártam mint Ákos.. :-( Jót akart pedig szerintem ő is, csak ha felületesen gondolják át mondanivalóját, úgy tünne mintha a nők ellen beszélne. Pedig pont értük az én olvasatomban. Jó szándékkal olvasd, szerintem délkelet értette, és rögtön nem az lesz az értelmezés, amit második mondatodban következtettél.
 


  2015.12.16. 19:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (184) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   


*
 
sajnos ccleaner meg hasonlókon már túl vagyok, újrahúzni nem akarom, más ? nincs meg már az eredeti lemez, nem 100% dolgokkal meg nem akarok próbálkozni....feleségem most kapott egy laptopot HP Win8.1 két hét után már belassult ESET védi,pedig a gépben repkednek a GHz-k és GByte-ok - kérdeztem már szakértőket Linux-ról - mondták az sem a csoda, vírust is bekapja .
 


  2015.12.16. 18:41  Hozzászólás  Válasz vernissage (182) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   
Avatar

terra alapító
 
Pedig a legegyszerűbb újrahúzni az az xp-t

De vannak karbantartó programok (ccleaner) megpróbálhatod, vagy akár próbálhatsz egy rendszervisszaállítást is.
 


  2015.12.16. 18:38  Hozzászólás
  •   183   
Avatar

terra alapító
 
Én senkinek nem vonom kétségbe semmilyen szándékát, de abban biztos vagyok, senki nem fogja megmondani a tutit, hogy milyen gép kell Délkeletnek. :-)

Sokszor találkozok hasonló kérdésekkel, csak szerszámgépek terén. Kellene egy csavarbehajtó, otthoni használatra. Milyet vegyek? Na erre sem lehet jó választ adni.
Alapból egy 2 db 3 Ah akkumulátorral rendelkező 2 sebességes Makita akkumulátoros gépet ajánlanék. Csakhogy 70 000Ft és otthoni használat során sosem térül meg az ára, ráadásul 5 év megforgatja az aksikat. Akkor legyen egy 10 000 forintos teszkós aksis? Mondhatni ez a jó düntés, mert ha évente másikat vesz valaki, akkor a Makita árából 7 évig új gép van. Csakhogy ez sem így működik, mert az aksik keveset tudnak, sokszor nincs is csak 1, ráadásul fél nap feltölteni, és még a gép sincs olyan mint a Makita. Ilyenkor szoktam javasolni egy kicsi pisztolyfúrógépet. Azzal is lehet csavart behajtani. De milyet? Az olcsó nem túl jó, hirtelen váltja a fordulatszámot, nehéz, hamar szénkefézni kell. Drágát? Arra megint az a válasz, hogy fölösleges, barkács célra. Szerencsére most van akcióban 12 000Ft Bosch fúrógép, kofferral. Jó gép, jó áron. Csakhogy fogasköszörűs tokmánnyal van szerelve, amiben már elég kellemetlen a gyakori szerszámcsere. Jó, akkor nézzünk egy gyorstokmányost. 20 körül azt is lehet kapni. Könnyű lesz szerszámot cserélni, sosem megy tönkre az aksi mert nincs, viszont mindenhova kell a hosszabbító, és azért a súlyelosztása sem olyan mint egy aksis gépnek.

Na most akkor melyiket ajánljam?

Így van ez Délkelet gépével is.

Leírom milyen gépem van nekem.

Amd 2000xp proci
512 MB DDR ram
Usb hátul
Integrált hang, videó és hálózati kártya
egy 40 és egy 80 GB merevlemez (szalagkábeles)
2 dvd író, egy cd író (egyik sem működik mióta a gyerekek teletömték papírral úgy 3 éve)
Táp: a legolcsóbb magyar táp.

A monitorom egy 15" régi hagyományos monitor, 10 éve vettem használtan.

Billentyűzet: Azt hiszem 980FT-ért vettem tavaly. Azért ilyen drágát, mert olcsóbb nem volt.

Egér szintén a legolcsóbb de már nem görgős.

Nos, ezen a fórumon nekem van a legtöbb terrám, a legtöbb hozzászólásom és a legtöbb képet is én töltöttem fel. Vagyis fórumozásra ez a gép van olyan jó mint bárki másé a fórumon. ;)

HD videó? Jó lenne egy nagyobb felbontású monitor? Egy videókártya? Egy x.y hangkártya? Lehet, de amígy ingyen nem adják, miért fizessek érte? Van HD képes tévénk. Vagy házimozi vagy mi hangrendszer, mennyezetbe épített hangszórókkal (3-4 éve nem volt bekapcsolva) Van most egy új dvd lejátszónk, 2 hónapos, de még nem néztünk meg egy filmet sem rajta.

A gépemen akad a youtube. Nem mindegyik böngészővel, de van hogy akad. De a tévén simán nézhetem a youtube-ot. Okostelefonon, tableten is. Rádióból 2 félét használok. Egy kicsit hordok magammal a kertbe és munkába, 2 ceruzaaksival, mert bár van mobilnetem, nem akarom a telefont meríteni. Ha itthon csinálok valamit az udvaron vagy a műhelyben, viszem a telót, bedugom a töltőt, és hallgatom a neten a retro rádiót. (elég mókás a nyíregyházai hírek az ország másik végén)

Szóval azt hogy Délkeletnek milyen gép kell, egy valaki tudhatja, ő, de szerintem még ő sem. Én nem is igazán adnék tanácsot, max annyit, túl sokat ne áldozzon bele ha csak annyira használja a gépet mint én, mert 5 év múlva úgysem ér semmit. Viszont ha nem akarja összeszerelni, akkor érdemes lehet egy helyi üzletet felkeresni (ott is összerakják egyedi paraméterekkel is) és akkor még érvényesíthető garancia is lesz a gépre.
 


  2015.12.16. 18:34  Hozzászólás
  •   182   


*
 
T.Fórum !

A magasszintű hardware problémák és gépösszerakások közepette kikapcsolódás képpen lenne egy tiszteletteljes kérésem, segítségre lenne szükségem.Van egy asztali PC-m XP SP3 Celeron2.4GHz 1GB Ram.Sajnos az XP már 10GByte, de tudok helyet csinálni partícióval, törlésekkel.Amikor egy keresőt használok azonnal 100% a CPU - ez a gond.A letöltés 4-5Mbit/sec..
Mindegy mit használok:Google Chrome, IE, Firefox,stb
Mindegy hányszor telepítem újra
Malware, adware, vírus mindennel keresve 0 találat
Olvastam külföldi oldalakat, de igazi jó megoldást nem írtak a kommentelők.
Nem akarom az XP-t újra húzni
Nem akarok Win7-8-10-t !!!!!!
Control Panel-t nézegetve Flash Player, Jawa-k használata- mire is kell ?
Eula rtf. HotFixInstaller dll csőstől jön nem törölhető save-ben sem és csoda szoftverekkel sem
Nem gondolom, hogy pl. 10GB Ram megoldja a gondokat, filmek szaggatás nélkül tökéletesen mennek

A megoldónak, ha érdekli küldök különleges paradicsommag, paprika magokat.
 


  2015.12.16. 18:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (179) hsz.-re     Olvasás  
  •   181   
Avatar

rendszer admin
 
Rhéman

A berakott linkeknek nincsen kiterjesztésük, ezért a fórum nem tudja kép-linkként lekezelni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.16. 18:10  Hozzászólás
  •   180   
Avatar

---
 
Lassan kezdem igen kellemetlenül érezni magam, mert ugyan benne volt a pakliban az, hogy egymásnak ellentmondó javaslatokat fogok kapni (talán természetes is), de azért reménykedtem abban, hogy ez nem szül torzsalkodást. Talán jobb is lett volna, ha nincs ez a témafelvetés, mert akkor ez utóbbi is elmarad. Éppen ezért szépen kérek mindenkit, hogy vagy hagyjuk torzóban a kérésem megbeszélését, vagy egymás hozzászólásait lehetőleg ne kritizáljátok abban az esetben sem, ha nem értetek vele egyet.
Dönteni nekem kell (jól vagy rosszul) és jobban örülnék annak, ha inkább a majdani döntésem kapna pro és kontra érveket még a vásárlás előtt.
Köszönöm szépen :)
 


  2015.12.16. 16:57  Hozzászólás  Válasz Jana11 (176) hsz.-re     Olvasás  
  •   179   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Jana11!

Azzal a Ragadozói fordulattal kezdem, hogy már nem akartam többet Délkelet problémájához hozzászólni, de az a mondatod, hogy „Én személy szerint ebben a témában Ragadozót látom hiteles segítőnek és amit írt azt jónak.” eléggé felkavart.

Feltételezem, hogy ez inkább felületes megfogalmazás, mint meggondolt vélemény, ugyanis ebből az következik, hogy sem tgwh, sem én nem vagyunk hitelesen segítők, és rosszat írunk.

Te magad is adtál tanácsot, és javaslatod lényegében azt tartalmazza, hogy vegyen kész márkás konfigurációt. Igen ám, de Délkelet, ha jól olvastam szerette volna a cserét jóval 100 000 alatt megoldani. Úgy gondolom, hogy ez a Te javaslatod alapján nem lehetséges.

Számos kérdésben nem értek egyet tgwh hozzászólásával, de nem vonom kétségbe őszinte segítőszándékát.

Tgwh elköveti, talán ifjonti korából adódóan, azt a hibát, hogy meggondolatlanul, mások véleményét ismétli. Egyébként ez érthető, hiszen huszonévesen az embernek elég kevés a tapasztalata.

A tápegységekkel kapcsolatos véleményén keresztül megvilágítanám, hogy mire gondolok.

Az asztali gépekben kapcsolóüzemű tápot használnak.

A kapcsolóüzemű tápegység (angolul switched-mode power supply, switching-mode power supply, SMPS) egy elektronikus tápegység, amely a kívánt feszültség és áram előállításához ill. annak állandó és megkívánt értéken tartásához nagyfrekvenciájú kapcsolójelet használ a szabályozás (switching regulator) vagy vezérlés során. A bemenetet egyenirányítják és szűrik, majd tranzisztor segítségével a szabályzásnak vagy vezérlésnek megfelelő kitöltésű négyszögjellel (PWM) egy energiatároló elemet, amely többnyire tekercs, nagyfrekvencián (50 kHz-2 MHz) kapcsolgatnak. A tekercs szolgálhat mint transzformátor vagy mint önindukciós elem. A kimenetet szükség szerint ismét szűrik.” (Wikipedia)

A működés során a táp melegszik. Ezért ventillátorral hűtik. Régen elég sok rosszminőségű, Magyarországon gyártott táp került forgalomba, ezek a ventilátor leállása miatt vagy egyéb okból túlmelegedtek, a félvezetők meghibásodtak, és túlfeszültséget produkáltak. Ez a túlfeszültség részben, vagy egészben tönkretehette a számítógépet.

Ha nincs egy elektronikus eszközben kopó alkatrész, akkor a meghibásodás vagy a használat első néhány napjában, hetében bekövetkezik, vagy ha a rendeltetésszerű használat során már többször elérte az üzemi hőmérsékletet, akkor a korától függetlenül a meghibásodás valószínűsége azonos, azaz nem függ a karbantartott berendezés korától.

Tehát, ha egy táp már dolgozott néhány 100 órát, akkor teljesen mindegy, hogy fél éves, vagy 5 éves a hiba valószínűsége azonos. Ez persze a ventillátorra nem vonatkozik.

Akkor, ha nem így lenne, a gyártók közölnék, hogy mennyi idő után kell a tápot újra cserélni.

Viszont, ha az ember valamiért tápot vesz, akkor nem vennék 5000 forintos tápot. A korszerű tápok komoly túlmelegedés elleni védelemmel rendelkeznek, és tartalmaznak egy olyan áramkört, mely túlfeszültség esetén előbb hoz létre rövidzárt, mint az a számítógép félvezetőit tönkre tenné.

Egyébként néhány ezer forintért lehet, vagy lehetett kapni, külön is ilyen gyors-reagálású áramkört. Nekem még van a szekrényemben pár darab. Régebben tettünk a tápokra, ma már viszont csak olyan tápot használunk, ami alapból tudja ezt. Az is igaz, hogy az ilyen táp ára 20-30 000 forint.

A magam szándékával teljesen tisztába vagyok. „Hitelesen” segíteni akartam. Megadtam a beszerzési forrást, és felajánlottam, hogy megrendelem, amit akar, és a kereskedőnél átveheti készpénzfizetéssel. Szerinted ebben mi a hiteltelen?

Hivatkoztam arra, hogy a témában számottevő tapasztalatom van.

Cégünk, csak ismerősnek, de üzletszerűen foglalkozik számítástechnikai dolgokkal. Gépet is építünk, vagy korszerűsítünk.

Megmutatom azt, amit most helyezünk üzembe:

A masina nagyteljesítményű ASUS alapra épült, ASUS grafikus kártyával. A nagy toronyház 17 (tizenhét) merevlemezt tartalmaz, zömében RAID-ben. Jelenleg „égetjük” Már több, mint két hetet ment folyamatos üzemben, lefagyás, és egyéb disznóság nélkül.

Így néz ki:


Az i7-es processzort egy termetes hűtő tartja megfelelő hőmérsékleten. Két 120 milliméteres ventilátor forgatja a levegőz a hűtőbordák közt, és egy harmadik nyomja ki a meleget a házból.



A következő képen láthatod az 1000 wattos tápot, és felette egy kiegészítő szerkentyűt, mely négy merevlemezt tud befogadni, de csak hármat tettünk bele. Láthatod, hogy a korábbi ventillátorokkal azonos végzi az itt lévő merevlemezek hűtését.



Ezzel a három meghajtóval szemben, hasonló kiegészítőben, négy merevlemez van. Ezeket hasonló ventilátor hűti.



Ez itt a ház eredeti 8 meghajtót befoglalni tudó, és oldalról szerelhető része. Teli van!



Ez a rész így van hűtve, 90 milliméteres ventilátorokkal:



Pillanatnyilag így néz ki az eleje, legfelül az a berendezés látható, mely a ventilátorok fordulatszámát szabályozza. Alatta a négy meghajtós berendezés hűtése, A kártyaolvasó, és az előre hozott USB csatlakozók. Lejjebb egy Blueray író. Az újabb USB csatlakozók alatt két, menetközben is cserélhető 2,5 colos mágneslemez található.



Megmutatom a grafikus kártyát, olvasható a gyártó neve.



Igaz, hogy kissé életlen, de megmutatom közelebbről is a tápot, hogy világos legyen láttam már ilyesmit közelről.



Zárszónak még annyit, hogy működik még a cégünknél Win 98-as gép. Kizárólag modemen keresztül, és a banki dolgok kezelésére használjuk. Ez ugye több, mint 15 éves, és "érzelmi" okokból őrizzük az a 286-os gépet melyen a vejem a doktoriját írta. Ezen még a 40 megabájtos vincseszter MFM-es csatlakozású, az oprendszer Win 3.11, és öregebb 20 évnél.

Műszakilag öregek, de gond nélkül működnek.

Ennyit a hiteles, vagy nem hiteles segítségről.
 


  2015.12.15. 22:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (177) hsz.-re     Olvasás  
  •   178   
Avatar

terra alapító
 
Most má' mindegy :D már megkérdeztem, a szakiknak ez nem tart semeddig sem. Legalább megtudjuk.
Nem ke' félni! :D valószínűleg drágább, de ha normális hűtést kap, nagyon kis helyet foglaló masina válhat belőle. Nekem is elég lett volna, sőt, ha lenne olyan nappalink amiben tv-zni is lehet, oda előbb-utóbb beszereznék egyet.


Meg is jött a válasz, itt-e ni:
http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_103329-103329.html 
Filmnézéshez elég a celeron, de persze jobb egy pentium, a fő kérdés itt az volt, hogy elég-e. Az a 10-20 ezer egy olyan embernek aki pici pc-t akar, nem is sok. Nekem kb. 40-50 ezerrel lett volna drágább pár éve, azt azért nem vállaltam be, meg a gép teljesítménye is csökkent volna (játékra vettem, azóta sem volt időm játszani, csak néhanapján...).
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.15. 21:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   176   


---
 
Egy percet sem voltál itt fölöslegesen. Mint fórumozó-segítségkérő barát. A te saját pénzedből,a te saját döntésedből fogod azt a gépet megvenni. Azt, hogy
kinek mit hiszel, vagy hogyan gondolod, ez nem könnyű a néha egymásnak ellentmondó véleményekből /itt is, más fórumokon is engem is nagyon zavart, de már javulok !: :-( -( , de szerintem megoldható. Én személy szerint ebben a témában Ragadozót látom hiteles segítőnek és amit írt azt jónak./Pedig személyesen nem is ismerem.
 


  2015.12.15. 21:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   175   
Avatar

terra alapító
 
Erre való ez a téma. Addig megérdeklődöm a minipc-t, meg a havertól a lap-5.1-monitor hármast.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.15. 21:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   
Avatar

---
 
Na, jó.... van egy két ismerősöm, akitől megkérdezhetem, hogy vállalnak-e összerakást. Azután majd később jövök megint, de mostanában túl sokat szerepeltem itt fölöslegesen :$
 


  2015.12.15. 20:59  Hozzászólás  Válasz Rhéman (171) hsz.-re     Olvasás  
  •   173   
Avatar

terra alapító
 
Hát talán azért raktál össze száz gépet, mert mindig leégett a ,,jóleszazbele'' táp miatt? :D
Nem az számít ki mennyit rak össze. Oké, cégbe jó lesz a vagyleégvagynem gép is, de ha van lehetősége, ugyan ne 2*5 ezer forinton spóroljon egy olyan gépnél, amit hosszabb ideig szándékozik használni. Ennél többet költene szervízre, meg lassú lenne a rendszer. Ha új, akkor meg ugyan ne legyen már lassú.

Délkelet.
Ha úgy válogatod össze, olcsóbb. Persze kell aki összerakja, az is pénz, vagy két sör :D
Az a processzor egy játékgépbe való. Bőven elég a 20 ezres is. A tápról megint nem tudunk semmit... De pl. olcsóbb ház + használt minőségi táp biztos van 10 ezer forintért is, máris fogtál 4 ezret.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.15. 20:27  Hozzászólás
  •   172   
Avatar

---
 
Kezdeném akkor: szeretném, ha véleményeznétek ezt a gépet. Mint a kisnyuszi, felhergeltem magam eddig az összeghatárig, de ez már a max. körüli.
(csupa jó dolgok találhatók benne szerintem, de a részleteket még nem vizslattam meg, no meg nem is nagyon érteném)
https://www.pcx.hu/termek/pcx-i5-508-sz-m-t-g-p-177213 
 


  2015.12.15. 20:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (170) hsz.-re     Olvasás  
  •   171   
Avatar

terra alapító
 
Nem arról van szó, hogy mi lenne a jó, hanem, hogy lehet szűk keretből működő, és viszonylag jó gépet összerakni. :unnep:

Én eddig már biztos több, mint 100 gépet összeraktam. Te mennyit? Az én véleményem a tapasztalatomon alapul, a tiéd? :dejo:

Na mindegy kiszálltam, ha Délkeletnek kell a segítségem, megtalál.
 


  2015.12.15. 19:18  Hozzászólás
  •   170   
Avatar

terra alapító
 
Nagy vonalakban mindenkinek:
Rhéman. Ne boncolgassa, mert pl. a vga bele sem megy az új alaplapokba, meg eleve jobb egy mostani integrált. Hangkártya kb. ugyan így van. Tápot remélem nem gondoltad komolyan, nem hinném, hogy egy régi gépben egy minőségi darab lenne. Merevlemez sem fog belemenni, és teljesen felesleges is erőltetni. Vesz egy újat, kb. 4-15-ször nagyobb tárhelye lesz, de hogy gyorsabb lesz a rendszer, az biztos. Vegyük úgy, elméletileg, hogy belemegy a régi vinyó. Úgy vissza fogja fogni a rendszert, hogy csak na. Főleg hogy filmeket nézne.
Akármelyik alaplapon van integrált videó-és hangkártya, elég sok kezel 5.1-et.
Azt kell megnéznie egyedül, hogy a monitort hogy tudja csatlakoztatni az alaplaphoz. De léteznek átalakító kábelek, de ha lehet, azokat hagyjuk ki a buliból, biztos ami biztos. HDMI szerintem menni fog, de a dvi lenne talán a legjobb.
Asus és Asrock egy és ugyan az, ugyan úgy készül. Sőt, az Asrock alaplapok piszok stabilak és megbízhatóak.
HDMI-t én nem szeretem, mivel egyszerre visz hangot meg képet is. 5.1 esetén ugye hangot veszel máshonnét, a képre meg ott a dvi, sokkal stabilabb, nem fog kicsúszni.
Ne akard a régi tápra bízni a gépet, mert előfordulhat, hogy egy öreg codegen nevű mocsadék. Semmi haszna nem lesz belőle, ha leég az egész gép. Egy normális táppal nem hogy nem ég le, de még a tápnak sem lesz nagyobb baja. Engem pl. rázott már meg codegen. Semmi értelme régi tápokkal próbálkozni, akkor már vegyen használtan egy normálisat 5-6 ezer forintért. Mivel nem akar játszani, ezért nem fontos hány ágon tud 12V-t leadni.

Délkelet. Nem fogsz találni, mert mindegyik spórol valamin, és a többségükben nincs normális táp.
ATX a normál méretű igen. De van nano meg mikro is. Én is olyat akartam, csak akkor még piszok drágák voltak azok a házak. Az alaplap legyen mikro vagy nano, vagy valami hasonló. Azért jó a prohardver fórum, mert ott kenik-vágják ezeket, és két perc alatt kapsz ajánlatot pici pc-re is. Próbáld csak meg! :D
Tessék, itt az usb3:
http://www.arukereso.hu/pendrive-c3540/usb-3-0/?gclid=CjwKEAiAkb-zBRC2upezwuyguQ4SJADZG08vBlS8WeVcJuJlpkmAZgXTC6PRppaZzFt27AanfQ_yvRoCSx3w_wcB 
6 ezer forint 32gb, ezzel már tv-n tudsz nézni hd filmet, vagy sorozatot. Marha kényelmes tud ám lenni, hogy csak bedugod amikor bemész a szobába, és nézed a filmet :D

Laptopot én nem vennék, semmire sem jó. Az amd processzorokkal nincsen semmi baj, sőt, néhol jobbak mint az intel, ha meg nem, akkor olcsóbbak. Az integrált vga-juk például jobb mint az intelé. Én bőven bevállalnék egy A4-es-t, filmre, netre, minimális játékra jó. Egy celeron is elviszi az alap dolgokat, különben nem gyártanák. De az a +5 ezer elég sokat számít, szóval nem ezen kéne spórolni, és akkor ott a pentium.

USB3 MINDENKÉPPEN legyen az alaplapon. A legtöbbön van amúgy is. De pl. ha sok filmet másolsz pendrivre-ra, majd tv-n nézed meg, akkor nagyon nagy segítség tud lenni. Én nem tenném meg, hogy majd kártyával pótolom, mert az a kártya csak a helyet foglalja, kivéte ha nem a floppy olvasó helyén van, kártyaolvasó lapra forrasztva. Az is hasznos tud lenni. Ha az alaplapra teszed rá a kártyát, akkor már egy minipc esetén csak a helyet pazarlod.

Ami még mindenképpen ajánlott, az egy-két darab MÁRKÁS ventillátor. Ezek 1,5-2-3 ezer forint körül vannak, tehát aprópénz kategória, mégis sokat tud tenni a nyári melegben. Az sem árt, ha lehet szabályozni a fordulatszámukat, de ehhez az alaplapnak is havernak kell lennie. Nem lesz hangos a gép, viszont jó lesz a hűtése. Be lehet úgy is állítani, hogy ha melegszik, feljebbállítja magától a fordulatszámot.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.15. 17:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   169   
Avatar

---
 
Tegnap este a pcx-es gépösszerakóba kíváncsiságból betettem az ajánlott alkatrészeket (egy vagy két esetben csak hasonlót, mert pont olyan nem volt) és ez jött ki:
https://www.pcx.hu/geposszerako 
Ez így 83e Ft.
Elnézést, bezártam az oldalt és lenullázódott :(
 


  2015.12.15. 16:48  Hozzászólás
  •   168   
Avatar

---
 
Egyébként a legjobb megoldásnak az találom, ha alaposan körülnézek a neten és linkelek néhány tipust, amit szakértő szemmel véleményeznétek. Non plus ultra: akár javasolhatnátok is. Jön a téli szünet hamarosan, legfeljebb elülöm a fenekemet :D
 


  2015.12.15. 16:37  Hozzászólás
  •   167   
Avatar

---
 
... ha veszem a fáradságot, és alaposan szétnézek a neten, találhatok-e olyan kész PC-t, ami a kívánalmaknak legalább 90%-ában megfelel?-igazából számomra ez az origó, jó lenne, ha erre tudnátok válaszolni. Ha igen, akkor pl. Jana javaslatára a google-ba: Dell asztali PC? A kidobott válaszokat alaposan megrágni, és ami a legközelebb áll a tervezethez, utána pénztárca kímélés végett a tipust beírni az Árgépbe?
Én így képzelem el.
 


  2015.12.15. 16:34  Hozzászólás  Válasz Rhéman (164) hsz.-re     Olvasás  
  •   166   
Avatar

---
 
A tápról nekem először mindig a jószág jut eszembe, ennyit az ismereteimről :$
Usb3: kell az nekem, ha nincs is olyan eszközöm (nem is valószínű, hogy 1-2-nél több lesz valaha), amit csatlakoztatni tudnék? Mondjuk egy HDMI kimenet azért jó lenne.
 


  2015.12.15. 16:28  Hozzászólás
  •   165   
Avatar

---
 
Amiről idáig nem is tudtam: ATX ház. Olvasatomban ez azt jelenti, hogy normál méretű. Mennyire probléma ettől eltérni, kisebb irányba (pl. micro ATX) Nyilván ebben az esetben kompatibilitási problémák merülhetnek fel, míg fordítva nem. Ezért sem néztem a JTC oldalon micro ATX-es gépeket.
Más. Okozhat-e problémát a használat során, ha (én, mint krőzus) egy igen sok magvas procival ellátott gépet vásárolok, vagy csupán fölösleges pénzkidobás a netezési szokásaimat tekintve (viszont, ha megőrülök és csúcsszuper játékokkal szeretnék játszani, akkor egy minőségi videokari megvásárlásával gondolom, hogy jót tennék ezzel)
Jövök még...
 


  2015.12.15. 16:28  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (158) hsz.-re     Olvasás  
  •   164   
Avatar

terra alapító
 
Én se nagyon akartam ebbe sem belefolyni, de Délkeletnek szívesen segítek.

A "régi" táp, azaz az öreg gép tápja, akkor használható, ha a teljesítménye megfelelő. Ha csatlakozó probléma van azon átalakítóval lehet segíteni. Van is nekem a fiókban valahol pár darab,

A Win 10-ről: Ősszel dobtunk ki 5 XP-s gépet, melyek tökéletesen ellátták a feladatukat, de megszűnt a támogatás, és a cég biztonsága többet ér, mint 5 sok éves masina. Most a gépek Win 8.1 alatt futnak, de nyár elején kihasználjuk az ingyenes lehetőséget, és feltesszük a Win 10-et. Ennek lesz legtovább a támogatása.

A gépeink mindig a vásárlás pillanatában a legkorszerűbbek, de nem a legdrágább processzorral vannak ellátva. Ez teszi lehetővé, hogy sokáig tartson míg az technikai elavulás miatt kidobjuk.

Nem azért ajánlom a Win 10-et, mert annak minden tudására szükség van, hanem mert sokára fog elavulni. Egyébként az Op. rendszert illetően is egyetértek veled.

Az USB 3.0-t illetően is igazad van. Viszont most nincs rá szüksége, és később egy néhány 1000 forintos kártyával pótolható, ha szükséges. Aztán úgyis jön a 3.1. :)
 


  2015.12.15. 16:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (162) hsz.-re     Olvasás  
  •   163   


---
 
Egy műtrágyagyártó cég nagyon ritkán vetemedik arra, hogy laptopokat rakjon össze felvásárolt jó alkatrészekből. Egy számtech cég gyakran beépíti sajátja mellé egy jobb konkurrens alkatrészeit. De mivel a sajátja egyéb kiegészítői lehetnek olcsóbbak és gyengébbek, /így tud olcsóbb lenni/ megvan a veszélye annak, hogy összességében sérülékenyebb, kevésbé passzoló egész jön létre. A szubjektív véleményben említett két cég szerintem általánosan jó színvonalat képvisel.
 


  2015.12.15. 16:15  Hozzászólás  Válasz Jana11 (161) hsz.-re     Olvasás  
  •   162   
Avatar

---
 
Rajtad kívül is az általam megkérdezettek körében a legtöbben az Intel procit javasolják, én is ezt szeretnék. A 3. válaszod adja számomra talán a legnagyobb kérdőjelet: a "világba" nem értem, hogy mondjuk a Rhéman által említett oldalon lévő JTC nevű számítógépek mit takarnak... van egy cég, ami összevásárol egy csomó számítógép alkatrészt, összerakja és azt a saját nevén forgalmazza? Mert ha így van, akkor egy kevésbé ismert cég is tud jó számítógépet összeállítani, amennyiben nívós dolgokból rakja össze. Ilyen szempontból jó a Dell vagy az Asus (jó, tudom, hogy ezek márkás cégek)
 


  2015.12.15. 16:02  Hozzászólás
  •   161   


---
 
délkelet, már legalább a 10. laptopomat nyúzom. Három tapasztalatot mondanék: 1. Ne AMD-s processzort vegyél, mert nagyon melegszenek tartós használatnál, ezért sokkal sokkal hamarabb is tönkremennek, mindenképp Intelt javaslok.
2. A Ragadozó tanácsait mondtam volna én is a processzor órajel, videokártya, hangkártya tekintetében mindenképp.
3, Ha strapabíró gépet akarsz, Asus vagy Dell.
 


  2015.12.15. 15:56  Hozzászólás  Válasz délkelet (159) hsz.-re     Olvasás  
  •   160   
Avatar

---
 
Op. rendszer nem kellene bele, mert szerintem a suliban alanyi jogon hozzáférhetek, legalábbis nemrégen így volt. Igény lenne még a csendes működés, mert a jelenlegi olyan, mint a Zaporozsec hangja (kell ventillátor, vagy nem, ebben segíthettek). A hardverek terén tényleg alapvetően tájékozatlan vagyok, viszont egyebekben megütöm a jó átlagos, számítógépet használók szintjét (persze nem programozok). Ami számomra a legfőbb kérdés: külön-külön szépen leírjátok, milyen alaplap, proci, stb. szükséges a gépben... ha veszem a fáradságot, és alaposan szétnézek a neten, találhatok-e olyan kész PC-t, ami a kívánalmaknak legalább 90%-ában megfelel? Mert ha igen, akkor fölöslegessé válik az összerakós módszer.
Folytatom...
 


  2015.12.15. 15:41  Hozzászólás
  •   159   
Avatar

---
 
Elöljáróban: igazán kedvesek vagytok mindnyájan, hogy foglalkoztok a problémámmal :) :dejo:
Annyi minden gondolat forog a fejemben, így találomra néhány válasz (biztosan mindenki tudja, melyik kinek szól).
Boncolgatni a gépem...nem tudom, érdemes-e. Amit ki lehetne szedni: GeForce Titanium 4200 with AGP8X videokártya, jelenleg a gépen kívül tartózkodik valahol egy Creative Sound blaster audigy/ha jól emlékszem/ hangkártya (az egyik újratelepítés során a szakember nem tudta működésre fogni), ezért most egy CMI 8738/C3DX hangkártya van benne.
Folytatom...
 


  2015.12.15. 13:24  Hozzászólás  Válasz Rhéman (157) hsz.-re     Olvasás  
  •   158   
Avatar

rendszer admin
 
Nem akartam már beszállni ebbe a dologba, mert semmi kedvem nem volt tgwh-val leállni vitatkozni, hiszen én csak egy egyszerű ajánlatot tettem a lehetőségekre (több dologban nem is értek egyet vele, de ez nem befolyásolja a dolgokat).

A te ajánlatodat korrektnek, és előnyösnek ajánlom, de egy-két dolgot azért megemlítenék:

Nem tudom, hogy milyen az a "régi" táp, de koránt sem biztos, hogy jó lesz (ebben részben egyetértek tgwh-val), ennek utána kellene nézni.
Teljesítményben, és kiszolgálásban lehetnek olyan változások, amelyek a későbbiekben hiányként jelentkezhetnek.

A Win 10-el kapcsolatban csak annyit mondanék, hogy arra, amire használná, szükségtelen.
Már a win 7 Ultimate verziót sem tudják az átlagos felhasználók kihasználni, mert sok olyan dolgot tartalmaz, amikre egy átlagos felhasználónak nincsen szüksége, vélhetően soha nem fogja használni, viszont feleslegesen foglalja a helyet, és erőforrást pazarol.
A Win 10 kétségtelenül "látványos" (már akinek), de igazából csak akkor van értelme, ha egy kemény vas van alatta erős táppal, legalább 8 GB RAM-al (tudom, hogy elmegy 4 GB-al is), és komolyabb dolgokat is futtatnak rajta.
A Win 10 a felhasználók mintegy 90%-ának csak "menő" dolog, az általánosan használt programok semmivel sem futnak jobban rajta.
A Win 10 tele van olyan programokkal, lehetőségekkel, melyeket az átlag felhasználók soha sem fognak futtatni, csak helyet foglal, és erőforrást használ feleslegesen.

Én sem ajánlom a külön 5.1-es, vagy 7.1-es hangkártya megvételét, ha csak nincsenek "vájt-fülű" igények. Ha van az alaplapban 5.1-es chip, akkor az alaplaphoz járó CD-ben kell lennie hozzá való beállító szoftvernek is, amivel esetleg módosíthatók igény szerint a beállítások. Ezek a chip-ek már ki tudják elégíteni az átlagos mozi-néző, vagy zene hallgató igényeit.

Ha közel azonos árfekvésben van két alaplap, érdemes azt is megnézni, hogy melyik rendelkezik már USB 3.0 csatlakozóval (még az új alaplapok közül sem mindegyikbe van).

A HDMI kimenet ma már nem luxus, ezért nem árt, ha van rajta ilyen lehetőség is.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.12.15. 08:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (156) hsz.-re     Olvasás  
  •   157   
Avatar

terra alapító
 
Kaptál itt tanácsot eleget.
Akkor hozzáteszem az enyémet. :D
Most van egy géped. Döntsd el, hogy annak mi lesz a sorsa?
Ha „boncolásra” kerül, akkor feltehetőleg használható a billentyűzet, az egér, a nyomtató, a ház, merevlemez, CD/DVD meghajtó,és a táp.
Akkor, ha van a jelenleginek grafikus kártyája, és/vagy hangkártyája nem kizárt, hogy azok is tovább használhatók.
Tehát mérd fel, hogy mid van.
Aztán döntsd el, hogy mire akarod használni az új masinát. Fórumozásra, zenehallgatásra, játékra?
Döntsd el az operációs rendszert. Javaslom a Win 10 használatát.
Ezek után válassz egy olyan alaplapot, ami tartalmazza az esetleges kártya szükséglethez a megfelelő csatlakozási lehetőségeket.
Pl., ha játékhoz két grafikus kártyát akarsz, akkor kell két megfelelő slot hozzá, ha van hangkártyád, akkor nem kell integrált hang, ha régi PCI-os kártyát akarsz tovább használni, akkor olyan alaplap kell, amin van régi PCI csatlakozási lehetőség.
Én a helyedben olyan alaplapot választanék, amin van video kimenet, és van integrált hang, akár 5.1, akár 7.1.
Nem kizárt, hogy ezek jobbak, mint a régi különálló kártyák.
Azonos árfekvésben, és tudásban előnyben részesíteném a több csatlakozási lehetőséggel rendelkező alaplapot.
Processzorból, én sok éve, csak az INTEL cuccait használom. Minimum i5-öt vennék, de, inkább i7-et. A processzorra ne sajnáld a pénzt.
Memóriából inkább két gyorsabbat, mint 4 lassút. Ha most veszel 2 nagy kapacitásút, azt később további kettővel bővítheted.
A processzort az utóbbi időben ventillátorral vásárolom. Ma már elég csendesek. Régebben külön vásároltam a hűtőt, hogy csendes legyen.
A nyomtatódat csak akkor tudod tovább használni, ha létezik hozzá, a választott operációs rendszeren működő meghajtó. Ezt időben ellenőrizd.
Az a gép, amit kinéztél, nem bővíthető.
Az ASUS tapasztalatom szerint megbízhatóbb, mint az ASROCK.
Látom, hogy mit akar az „idősödő fószer”. Legyen a gépen HDMI kimenet.

A cuccal együtt vedd meg az operációs rendszert is, akkor olcsóbb.
 




  2015.12.14. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (154) hsz.-re     Olvasás  
  •   155   
Avatar

---
 
Valami rémlik :oops: Be is akartam írni a következőt, de aztán lemondtam róla: "egy idősödő fószer olyan összeállítást kér, amivel netezni, filmeket nézni és 5.1-en zenét szeretne hallgatni". Ja, tudom is miért nem tettem meg: mire a negyedik szónál jártam, az első kettő eltűnt! :angry-banghead:
 


  2015.12.14. 21:08  Hozzászólás  Válasz délkelet (153) hsz.-re     Olvasás  
  •   154   
Avatar

terra alapító
 
Teee, keresőről még nem hallottál? :D :D
Nyugodtan be lehet írni, mivel mindig újabb és újabb cuccok jönnek ki.
Kérdezz rá a hangkártyás témában is.
Elég, ha rákeresel az alkatrészekre, úgy ahogy beírta, meg fogja találni a gép, meg az ár alapján is látod ha mást talált. Jó cuccok azok.
Még annyit várjál, megkérdezem egy haverom, aki ért az alaplapon található cuccokhoz is, nem nagy dolog, egy-két fajta hangkártyát használ az összes gyártó szerintem, de ötnél többet biztos nem. Majd ő megmondja melyik a legjobb.
Csak ugye még mindig ott a gond, hogy össze kell rakni, fel kell telepíteni, tehát kell valaki aki ért hozzá. Az sem mindegy, milyen drivert teszel fel, de az könnyebben orvosolható, adunk linkeket, letöltöd, telepíted.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.14. 21:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (152) hsz.-re     Olvasás  
  •   153   
Avatar

---
 
Köszi a közreműködésedért! :dejo: Tegnap már elkezdtem olvasni ezt az oldalt, egy évre visszamenőleg (elképzelheted, hol tartok most :D , 2-3 napot tudtam elolvasni). Kifejezetten azokra az igényekre kihegyezve, mint az enyém. Az ajánlatot még értelmeznem kell, nekem ez nem olyan egyszerű :-(
Az 5.1-em valamikor biztosan jónak számított, szerintem még most is elfogadható: Creative inspire P380.
 


  2015.12.14. 20:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (151) hsz.-re     Olvasás  
  •   152   
Avatar

terra alapító
 
Őszinte leszek.
Leírják, hogy ez egy barack. De azt sehol sem írják, hogy milyen fajta. A proci már-már túl erős, persze az nem baj. Az amd procik viszont úgy emlékszem jobb videókártyával vannak integrálva.
Megkérdeztem a nevedben, ezt a választ kaptam, bemásolom szó szerint:

membrandj írta:Asrock h81m-hds r2.0 ~ 13k
g3240 ~ 16k
1x4GB ddr3 ~ 7k
WD blue ezex 1TB ~ 15k
cm n200 ~11k
fsp hexa+ 400W ~ 13k
Ez viszont nem kezeli az 5.1-et. Asrock b85m pro4, gigabyte b85m-d3h ~ 19-20k, ezeken van elegendő csatlakozó.
Olcsóbb lap+ ház:
fsp 350 60 apn ~ 10k + valami alap felső tápos ház,de én ezen nem spórolnék.

/http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_103257-103257.html  /

Árakat is írt, az árból gyanítom, hogy ez egy pentium proci, igazából öt ezer forinton nem éri meg spórolni, csak ha nagyon kell.
Ez így 80 ezer körül mozog, szerintem amit Rhéman írt, a kedvezményekkel együtt kb. hasonló árban van. A tápról nem tudni semmit, persze felrobbanni nem fog, de jobb a békesség alapon én inkább azt mondom, kérj bele egy jobbat, pl. amit fent ajánlottak. A hdd-ről szintén nem tudjuk miféle, maximum lassabb lesz a rendszer, rosszabb esetben hamarabb kinyiffan.

Egyáltalán nem rosszak ezek az integrált vga-kt, én az intel jobbikával még játszottam is, egész jól muzsikált. Az amd-é meg még erősebb. Az alaplapot kell nagyon megnézni, hogy azon a jobbik fajta integrált hangkártya legyen.
Egyébként minőségi 5.1, vagy olcsóbb verzió? Ha nem megy, áthívsz egy ismerőst, hogy nézze meg, de aki tényleg ért hozzá, mert lehet vetet veled egy hangkártyát, miközben elég lenne normálisan beállítani. Ha meg nem megy, maximum veszel bele egy hangkártyát, de szerintem biztos működni fog.


Kiegészítés: asrock h81m-hds r2.0 alaplapnak is jó lehet. Az asrock amúgy is jó, az asus vette meg, azóta kiváló lapokat gyártanak. Itt meg keresel egy hangkártyát, ha valami jobb fajta hangrendszered van, megmondod milyen van, rávágják kell-e külön kártya, meg milyet vegyél;
http://prohardver.hu/tema/milyen_hangkartyat_vegyek_4/friss.html 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.14. 19:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (150) hsz.-re     Olvasás  
  •   151   
Avatar

---
 
Köszi, de valószínű, hogy nem összerakós lesz. Monitorra nincs szükségem, mert van egy IPS tv-monitorom (LG M2352) A Rhéman által ajánlott oldalon pillanatnyilag ez a legszimpatikusabb, az integrált video-és hangkártya ellenére:
http://www.jtc.hu/termekek/58768488/jtc-i5-atx-desktop-szamitogep.html 
Az alaplapot viszont nem tudom értelmezni, ebben segíthetnél (segíthetnétek).
Azért még körülnézek másutt is, ezért sem írtam eddig Rhémannak.
 


  2015.12.14. 19:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   150   
Avatar

terra alapító
 
Fontos még a táp és a monitor.
Tápot itt tudsz válogatni;[klink] http://jotapok.atw.hu [/klink], monitort meg gondold meg. Sokkal jobb egy normális Nec vagy Dell, igaz 40-50 ezer, de a szemednek meg a szépérzékednek jót tesz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.14. 18:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (148) hsz.-re     Olvasás  
  •   149   
Avatar

terra alapító
 
Ha Rhéman segít, az úgy olcsóbb lehet.
Akartam írni, hogy prohardveren megmondják a legjobb árakat, de akkor az így nem versenyképes :D próbát persze tehetsz, egy jó gépet össze tudnak állítani neked.
Nem értek egyet Ragadozóval, lehet keveset ivott :D
A phenon prociknak már leáldozott, vannak jobb vételek, amik ráadásul kevesebbet is fogyasztanak. Az intel a pentium márkát vitte lejjebb, a celeron meg a belépő szint lett. Nincs nagy különbség köztük árban, de elvileg fullhd-ra a celeron is képes. Körül kell érdeklődni.
AMD FM2 vagy FM2+ procikat néznék első körben, azokban jó integrált vga van.


szerk.: merevlemezre itt van pár tipp:
WD10EURX (10-est cseréld ki 20, 30, 40-re, ha nagyobb kell)
WD5003AZEX
HDS721050DLE630
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.12.13. 21:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (146) hsz.-re     Olvasás  
  •   147   
Avatar

terra alapító
 
Örülök, ha örülsz. :banana:

Az ASUS alaplapokat ajánlom. Előbb alaplapot válassz. A processzort, bizonyos határokon belül tudod cserélni. A memóriát meg bővíteni, ha később több pénzt szánsz rá, bár úgy gazdaságos, ha a processzorból a véglegest veszed meg.

A cégünknek van számítástechnikai profilja is. Amit kiválasztasz megrendelem, és közvetlenül a nagykerben átveheted.

A többit e-mailban, ha érdekel.
 




  2015.12.13. 21:04  Hozzászólás  Válasz délkelet (144) hsz.-re     Olvasás  
  •   145   
Avatar

terra alapító
 
Itt nézd meg, hogy mit szeretnél. ( http://www.jtc.hu/default.aspx )

Nagykereskedő, kb. 10-15%-kal olcsóbb, mint a kisker ár. Akkor, ha megírod, mit választanál, megmondom az árát, és elintézem, hogy meg tudd venni.

Ha érdekel, küldj e-mailt, akkor biztos látom.
 


  2015.12.13. 20:46  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (142) hsz.-re     Olvasás  
  •   144   
Avatar

---
 
Azért nem vagyok annyira láma, hogy ne tudjam megoldani :D Csak szeretek utánaérdeklődni, mielőtt döntök!
 


  2015.12.13. 20:43  Hozzászólás  Válasz CAMROM (141) hsz.-re     Olvasás  
  •   143   
Avatar

---
 
Évente legfeljebb 2x-3x, mostanában nem esedékes, a gép meg minél előbb jó lenne. Azért köszi! :)
 


  2015.12.13. 20:41  Hozzászólás  Válasz délkelet (140) hsz.-re     Olvasás  
  •   142   
Avatar

rendszer admin
 
De csak vannak ismerőseid, vagy azok ismerősei, akik valahol a környéken egy nagyobb városban laknak.
Meg kell kérdezni, az nem kerül semmibe.
Előbb-utóbb csak eljutsz egy üzletbe, ahol meghallgatnak, és elmondják a saját véleményüket is.
Sehol nem kell egyből megvenni a gépet, de magától nem fog eljutni hozzád. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron