IrfanView Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt olyan programokat mutatunk be, illetve olyan programok használatáról beszélünk, melyek javarészt teljesen freeware - ingyenes programok, illetve egy pár olyan programot, amelyik nagy valószínűséggel megtalálható a gépünkön.
  2017.06.23. 22:34  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

---
 
Kedvcsinálónak. Linuxban is működik az IrfanView. :hiha:
Képernyőkép 2017-06-23 23-25-15.jpg
------------------------
Megtekintve 2611 alkalommal.


Képernyőkép 2017-06-23 23-26-53.jpg
------------------------
Megtekintve 2611 alkalommal.



Ja most látom, hogy a múltkori kép is Manjaro linuxban készült.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.16. 07:04  Hozzászólás
  •   1   
Avatar

---
 
Egy példa a használatra.
Lett egy kettős kontrasztos fotóm , ez:
IMG_1488_2kontraszt.jpg
------------------------
Megtekintve 2630 alkalommal.


A kép kivágása, majd átméretezése és az automatikus színjavítás után eltűnt a halványabb zavaró kontraszt. Az élesítés (ez esetben) még dobott rajta. Ez lett belőle:
IMG_1488.jpg
------------------------
Megtekintve 2630 alkalommal.


Ez sem tökély, de jobb lett.
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!


  2017.06.11. 11:16  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Én képfeldolgozáshoz az IrfanView programot használom. Ez alapvetően windowsos alkalmazás, de a használatát annyira megszoktam, hogy még linux oprendszer esetén is a wine segítségével telepítem az IrfanView 32 bites verzióját , hogy kéznél legyen.
A progi használatához érdemes letölteni a telepítőjét , a magyarosító fájlt és a plugin telepítőjét. Újabban van 64 bites alkalmazás is belőle, ezt másik mappába kell telepíteni , más a hozzátartozó plugin telepítő és ugyanaz a magyarosítója. A két verzió funkciói nem teljesen fedik egymást , lehet, hogy amit tud csinálni az egyik verziója , azt nem tudja a másik, vagy fordítva.
Most aktuálisan a 4.44-es verzónál tartunk.
32 bites telepítő
magyarító
32bites plugins

64bites telepítő
64bites plugins

Telepítés után a progiba belépve az options menü language sorára kattintván a hungarian dll-t kell leokézni, innentől magyar lesz a menűje.
Funkciói egy kezdő, középhaladó képmanipuláló embernek véleményem szerint megfelenek. Lehet nagyítani, kicsinyíteni, elforgatni, finoman elforgatni,
képet javítgatni, tuningolgatni és jpg esetén mentéskor a fájlméretet egy maximum alá begyűrni (én 512 kilobájt alá szoktam kényszeríteni). A mentés minőségét csak első ízben kell elmenteni. Egy példa a képmentésre íme:
Screenshot_20170611_120526.jpg
------------------------
Megtekintve 2664 alkalommal.


Ajánlom kipróbálásra!
 
Kert,kütyük, munka,matek,morfondír.Ennyi!



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég