Kérdezz - felelek Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt regisztráció nélkül is hozzá tudsz szólni, kérdezhetsz, vagy leírhatod a véleményedet.
A kérdésednek, vagy a véleményednek nyithatsz új témát is.
  2014.12.08. 12:42  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

rendszer admin
 
Ha bármilyen kérdésed van kertészettel, vagy kerti dolgokkal kapcsolatban, itt nyugodtan felteheted, válaszolunk rá!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -
 


  2024.03.06. 21:15  Hozzászólás  Válasz nehéz eset (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   138   


---
 
Ha tudod nyírni és esetleg permetezni, akkor én is elsősorban a Leylandira szavazok.
Bár igaz, hogy a babérmeggynél leírtad az oldalra növéssel kapcsolatos aggályaidat, viszont kellően sűrű nyírással már meglepően vékony növényfallal is igen jó takarást lehet elérni a ciprussal, míg a babérmeggynél mások az ilyen irányú dimenziók (ritkább is, főleg, ha egy nyírt Leylandihoz hasonlítjuk)
Egyébként van a babérmeggynek egy keskenyebb, kisebb, hegyesebb levelű változata is, de gondolom, az azért drágább, és szerintem nem is lehet mindenhol megkapni, mint a nagyobb levelű verziót. Előzőt láttam  már törzsre oltva is, nagyon látványos! Szóval abból a kisebb levél okán valószínűleg sűrűbb sövényt
lehet nevelni. Csak addigra a Leylandi már épp 16-szor akkora és töredék áron (jól szaporítható).
 


  2024.03.06. 19:31  Hozzászólás  Válasz nehéz eset (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   137   
Avatar

terra alapító
 
Üdv.
Kisablak nem gond, azon nem látni át, ha magasan van. Nagy ablak is néz a telekre? Vannak építésügyi szabályok, de nem biztos hogy megéri összeveszni.
Én bambuszt mondanék első körben. Megnyugtatod őket, hogy lesz gyökércsapda is. Nem hiszem, hogy van keskenyebb helyen elférő növény. Esetleg valami futó növény. Vagy egy szép fatároló végső soron.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.03.06. 13:43  Hozzászólás  Válasz nehéz eset (135) hsz.-re     Olvasás  
  •   136   
Avatar

---
 
Esetleg a Leylandi ciprusnak lehetne utánanézni többek között, de ez csak tipp, nem saját tapasztalat.
Leylandi ciprus
 


  2024.03.06. 11:30  Hozzászólás
  •   135   


*
 
Sziasztok! Segítsetek ki légyszi tippekkel:(
Adott egy 520nm-es telek amire majd egy 60nm-es családi ház kerül, de ez most részlet kérdés. Azért ez a telek méret alapból sem túl előnyös ráadásul mindkét szomszéd max 1 méter kihagyással a telkem felé épített emiatt is nagyon indokolt egy magasra növő igénytelenebb (minden növényt képes vagyok kinyírni) tömör sövény, hogy se az én ablakaim se az övéik ne zavarjanak majd senkit. Eddig babérmeggyen gondolkoztam (abból melyik fajtát ajánlanátok amúgy (magasra növő és tömör ágazatú kellene)) de sajnos az széltében is nő, a telek viszont csak kb 13 méter széles, emiatt a faktor miatt bizonytalanodtam el benne. Mondjatok valamit, van olyan magas örökzöld sövény ami csak felfele nő?:D A hátrányos adottságok miatt szeretnék egy kicsit helytakarékosabb sövényt, de visszatérek az A opcióra (babérmeggy), ha jobb nincs:)
 


  2021.12.06. 21:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (133) hsz.-re     Olvasás  
  •   134   


---
 
Most semmiképpen nem szabad metszeni a csonthéjasokat. Az elmúlt hetekben a fák megszívták magukat nedveséggel hidratálódtak és a szállító edénynyalábok tele vannak nedvességgel, ami ragyogó táptalaj a mikróbáknak, főleg a baktériumoknak amelyek hideg időben is képesek szaporodni. Ráadásul a fák védekezőmechanizmusa már teljesen leállt, vagyis a sebek nem tudnak begyógyulni, egész télen ottmaradnak nyíltan és mindenféle mikroorganizmus rájuk települhet. Tavasszal amikor beindul a normális időjárás napi 5-10C-al akkor lehet kezdeni ezeknél a fáknál a metszést.Akkor a sebek előbb utóbb képesek begyógyulni és záródnak. Az almafélékre persze ez nem vonatkozik, azokat lehet metszeni.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
kezdővega (2024.03.06. 16:42) • LeMoN11 (2021.12.07. 11:30) • Spoli (2021.12.06. 22:39)


  2021.12.06. 16:38  Hozzászólás  Válasz Attila (132) hsz.-re     Olvasás  
  •   133   
Avatar

terra alapító
 
Én most semmit nem metszenék. Csonthéjsokat csak piros bimbós állapot után, a többit a tél elmúltával.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Spoli (2021.12.06. 22:38)


  2021.12.06. 12:01  Hozzászólás
  •   132   


*
 
Sziasztok kertészek!
Lehet ilyenkor metszeni? Amíg jobb idő volt, tele voltak levéllel a fák. Barackot ugye csak tavasszal szabad? Kajszi is?
Köszönöm a választ!
 


  2021.11.10. 12:23  Hozzászólás
  •   131   


---
 
Üdv mindnekinek! Van e valakinek juna szilvája? Tapasztalatokat kérnék a fajtáról. Köszönöm.
 


  2021.09.20. 17:49  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, működik. :banana: (Nekem ilyen lépésenként leírt módszer a jó, mert sz.g. analfabéta vagyok.) :O
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Ragadozo (2021.09.20. 18:13)


  2021.09.20. 17:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (128) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   
Avatar

rendszer admin
 
A bal felő sarokban 0 új üzenet - klikk rá.
A bejövő oldalon látod a beérkezett üzeneteidet.
Amelyikre nincsen már szükséged, a sor végén a kis négyszöget bepipálod.
Legalul jobbra lent találsz egy olyan opciót, hogy Megjelölés fontosként.
Ez az opció legörgethtő, és benne találsz egy olyan opciót, hogy Kijelöltek törlése.
Erre klikkelj rá, majd mellette a Mehet gombra.
Ezzel törölted a kijelölt üzeneteket.
Ha azonnal nem jelenik meg az új üzenet, klikkelj a bal felső részen a Fórum kezdőlap linkre.
Ezzel a kezdőlapra kerülsz, frissítve az oldalt, és meg kellene jelennie legalább 1 új üzenetnek.
:)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2021.09.19. 21:02  Hozzászólás  Válasz Alibá (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Jutott eszembe, nem telt be esetleg a PÜ Beérkező üzenetek mappád?
Mert ha esetleg betelt, akkor Várólistára teszi az érkező üzeneteket addig, amíg fel nem szabadul számára hely.
pumegtelt.jpg
------------------------
Megtekintve 52311 alkalommal.



Ha megtelt, akkor vagy a Beérkező üzenetek közül töröljél olyant, ami már nem aktuális, vagy készítsél egy új mappát (mondjuk "Régebbiek" néven), ahova a már Beérkezett üzenetek közül áthelyezel párat (vagy mindet), és így felszabadul hely.

Ha felszabadítasz helyet, elvileg automatikusan betölti a Várólistából az üzenetet egy frissítés ("refres" - Ctrl F5). :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.09.19. 20:25  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, de a legfelső az amit tegnap küldött, a ma reggelit nem mutatja.

Ez a link nem nyílik meg http://terra-kert.hu/ucp.php?i=pm&mode=view&p=26965

Írtam neki, hogy írjon E-mailt.
 


  2021.09.19. 18:43  Hozzászólás  Válasz Alibá (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   125   
Avatar

rendszer admin
 
Szia! :)

Bocsi, egész nap nem voltam itthon ... :)

Kaptál üzenetet, és ott is van a helyén a "log' szerint.
Innen a tartalmában nem tudok segíteni, kódolva van, mint nagyjából minden.

Bal felső sarok - x új üzenet - klikk rá.
A megnyíló lapon a Bejövő üzenetek között elvileg a legfelsőnek kellene lennie, számodra olvasható formában.
Azt nem tudom, hogy a link miért nem nyitotta meg .... :(
:)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2021.09.19. 08:46  Hozzászólás
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
Szia Ragadozó!
Ma reggel üzenetem érkezett a Terrán a levelező kliensem szerint, de a megadott link nem vezet hozzá. Nem tudom elolvasni. Zoli12 küldte 8:44-kor.
Tudsz segíteni? Üdv.: Ali-bá
 


  2021.09.13. 22:04  Hozzászólás
  •   123   


---
 
Kedves kertészek!

Ti sokat látott emberek vagytok - ez nem bók, ez tény - így aztán talán tudtok segíteni nekem a kíváncsiságomban, hogy 'what the fuck is it..?"
Illetve azt még felismerem, hogy valamiféle csiga - de hogy milyen, azt nem tudom - viszont elképzelni sem tudom, mi a viharért mászik a ház falán felfele? De nem egy, hanem legalább 50! Vannak olyanok, amelyek már olyan magasra értek fel, hogy el sem érem őket még a 3 méteres partvissal sem!
Mi a vihart akarnak ezek ott, és mi lesz belőlük? Rendes csiga? A ház tetején? :nahat:

Csiga a falon 09 13.jpg
------------------------
Megtekintve 52393 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.07.19. 11:35  Hozzászólás  Válasz danicsadam (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   


---
 
Mangánhiánynak gondolom. 1  2  3
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
danicsadam (2021.07.19. 12:05)


  2021.07.19. 07:38  Hozzászólás
  •   121   


---
 
Üdv mindenkinek néhány meggyfámon az alábbi leveleket találtam mitől lehet esetleg vashiány vagy valami más probléma? Illetve mit tudnék tenni ellene?


20210717_172309.jpg
------------------------
Megtekintve 53616 alkalommal.

 


  2021.07.16. 17:15  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Lehet. Ő már abban hisz, és megteheti. Aki meg másban hisz, pl az égetésben, az meg nem. Ez itt a probléma. No meg még sok egyéb. Az égetés egyébként nem zárja ki a mulcsolást, komposztálást, hanem kiegészítik egymást.
 


  2021.07.16. 14:16  Hozzászólás  Válasz Spoli (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   119   
Avatar

---
 
Alfi Dénes a múltkor mesélte, hogy ő is 10 évig égette az avart. Miután rájött milyen marhaságot csinált, azóta megszállottan gyűjti a városban az avart és hordja ki a telkére. Amit 10 év alatt elégetett, azt most visszahordja.
 


  2021.07.16. 12:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (117) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

terra alapító
 
Azt hiszem, jobb ha nem tudod. Ha rájössz, az sokat ront az életkedveden. A választás a piros és a kék tabletta között igen nagy felelősség.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Spoli (2021.07.17. 22:07)




  2021.06.17. 22:22  Hozzászólás  Válasz baby-lon (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   


---
 
Köszönöm szépen baby-lon, valóban szükségem van rá, és megpróbálom kiokosodni! Köszönöm szépen, ez így könnyebbség nekem!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
baby-lon (2021.06.18. 07:15)


  2021.06.17. 07:58  Hozzászólás  Válasz Spoli (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   
Avatar

terra alapító
 
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Spoli (2021.07.17. 22:07) • Alibá (2021.06.18. 05:13)


  2021.06.16. 21:47  Hozzászólás
  •   114   


---
 
Kedves kertész fórumtársak!
Ha valaki tudja - és ti nyilván tudjátok - hogy miként hatnak a felszívódó permetszerek, pár szóban írja meg nekem legyen szíves. Konkrétan az a "nemértésem" tárgya, hogy a permetszer döntő része a leveleken landol, és nem tudom, eljut-e, és ha igen miként a gyümölcsbe magába. Az éppen aktuális probléma a dióburok fúrólégy lárvája ellen a diófa permetezése. A szer döntően a leveleken landol, és csak igen kevés jut el a dióig. Miként képes - ha egyáltalán képes - a kis zöld dióba rakott petét, vagy lárvát, vagy nem tudom pontosan mit elpusztítani a szer?
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.05.27. 22:33  Hozzászólás  Válasz danicsadam (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

---
 
Az első képen lévő rágásnyom szerintem valamilyen hernyótól származik, a második képen kezdődő blumeriellás betegségre gondolok.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
danicsadam (2021.07.19. 07:39)


  2021.05.27. 20:18  Hozzászólás
  •   112   


---
 
Üdv! Idősebb meggyfáim közül néhánynak különös a levele, mitől lehet, valamilyen hiánybetegsegtől? Köszönöm.


20210527_210206.jpg
------------------------
Megtekintve 54685 alkalommal.

20210527_210158.jpg
------------------------
Megtekintve 54685 alkalommal.

 


  2021.03.06. 20:38  Hozzászólás
  •   111   


*
 
Köszönöm, remélem kikelnek tavasszal is.
 


  2021.02.21. 18:23  Hozzászólás  Válasz Attila (109) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
A kamra ablak is jó /nagy télben/, ha jégvirágos kb.3 hétig az ablak. Lehet cserépbe is, de mehet ki a kertbe is egyből. Lényeg, hogy laza, könnyen felmelegedő, nedves legyen a föld a mag körül.
 


  2021.02.21. 13:25  Hozzászólás
  •   109   


*
 
Tisztelt Alibá.
Köszönöm. Akkor ne csíráztassam? Kamra ablak is jó neki, ha folyamatosan nyitva van? Csak mert ott a sör is. Mibe vessem, cserépbe, homokba?
 


  2021.02.21. 12:44  Hozzászólás  Válasz Attila (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Nehogy fagyasztóba tedd! Tedd be a sör mellé a hűtőbe 3 hétre, utána vesd el. (A csirázásgátló nagy valószínűséggel elbomlik a magban annyi idő alatt és nem probléma ha áprilisban kél ki.)
 


  2021.02.21. 11:02  Hozzászólás
  •   107   


*
 
Sziasztok!
Kökény magot szeretnék vetni. Ősszel kellene, azt olvastam. Szerintetek lenne most esélyem? Fagyasztóba egy éjszakára, utána vizes papírtörlőn fóliával letakarva?
Mit javasoltok?
 


  2020.12.01. 22:38  Hozzászólás  Válasz danicsadam (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Semmi gond. Egy kis kései lökést kapott és megindult. (Pl. két heti szárazság után egy jó esőt.) Ezek a levelek fiatalabbak, mint a többi és többet bírnak.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Mezőföldön (2020.12.03. 18:11)


  2020.12.01. 21:14  Hozzászólás
  •   105   


---
 
Öreg kajszibarackom néhány áganak hegyén ilyen levélcsomók maradtak .A többi levél már lehullott. Bajt jelez vagy nem kell foglalkozni vele?


20201129_150225.jpg
------------------------
Megtekintve 58381 alkalommal.

20201129_150159.jpg
------------------------
Megtekintve 58381 alkalommal.

 


  2020.10.14. 18:59  Hozzászólás  Válasz danicsadam (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   
Avatar

terra alapító
 
Egyáltalán nem ültetted őket közel, vígan ellesznek. Én biztosan sövényt csináltam volna, így koronaformát nem javasolnék. Én hagynám hogy megmutassa mit szeretne. 1-2 évig.
 


  2020.10.14. 10:40  Hozzászólás
  •   103   


---
 
Jofela szilvát érdemes e ültetni lekvarkészítés celjára? Most olvasom hogy van ilyen fajta is szilvából mik a tapasztalatok vele kapcsolatban?
 


  2020.09.10. 19:27  Hozzászólás
  •   102   


---
 
Tisztelt Tagok. Ősszel ültettem körtefakat vadalanyon 5,5- 6×4 méteres térállásba vilmos pachams császárkörtét és bohusnet. Kerdésem milyen koronaforma javasolható illetve elég lesz e ez a tenyeszterület a fáknak? Úgy tudom ezek kis növeledésű fajták és kisebb házikertben vannak.
 


  2020.08.23. 13:50  Hozzászólás  Válasz danicsadam (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   


---
 
Nem tudom. Annak idején, amikor jelentkezett, kiástam. :thumbdown: Ilyennel nem kínlódom. Nem ezért foglalkozom egy fával. :thumbdown:
 






  2020.08.23. 05:58  Hozzászólás
  •   98   


---
 
Ceglédi arany barackkal kapcsolatban van e valakinek pozitív negatív tapasztalata monília gombás betegségek íz fagy stb? Gondolkodom a fajta beszerzésén. Érdemes lehet e? Köszönöm.
 


  2020.08.13. 15:55  Hozzászólás
  •   97   


---
 
Misimanó nicknéven szereplő fórumtársnak szerettem volna üzenetet írni, a rendszer már nem találja.
Ha esetleg megadható az elérhetősége, akkor a privát üzenetekben a Jana11-re megköszönném.
 


  2020.08.11. 10:28  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   
Avatar

terra alapító
 
Igazad van. Áramszünet volt. Ujraindítottam a gépet, beírtam a jelszót, jóra jött minden. :udvozlet:
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Spoli (2020.08.13. 21:15) • Ragadozo (2020.08.11. 19:40)


  2020.08.10. 21:40  Hozzászólás  Válasz Ali-bá (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   
Avatar

rendszer admin
 
Mert nem vagy belépve ... :)

Ennek több oka lehet:
  • A fórum motorja egyes esetekben (hibaelhárítás, karbantartás, frissítés, stb.) előfordulhat, hogy kiléptet mindenkit, és nem írja jóvá a meglévő munkafolyamatokat, hanem újra kezdi.
    Ilyen esetben a régi sütik aktualitásukat vesztik, frissíteni meg csak úgy tudod, ha újra belépsz (ritkán fordul elő!).
  • A saját gépeden törölted (akarattal, vagy véletlen), vagy a böngésző valamiért magától törölte az összes előzményeket, az oldalra vonatkozó cookie-t (sütiket) is.
    Ennek következtében a saját géped nem tudja, hogy eredetileg be vagy lépve.
    Az erre vonatkozó sütik ilyenkor csak akkor töltődnek le (újra) a gépedre, ha újra belépsz.
    Különben csak egyszerű látogatóként jelenít meg a fórumon.
  • A központi szerveren történtek olyan jellegű munkálatok, javítás, karbantartás, melyek következtében a régi előzmények elveszíthetik aktualitásukat.
    Ilyen esetben újra be kell lépni, hogy az aktuális sütik frissüljenek, és a valós állapotot mutassák (ritkán fordul elő!)
  • Vagy egyszerűen csak elfelejtetted, hogy előzőleg (talán véletlen) valamiért kiléptél a fórumból, amikor befejezted az oldalon a szemlélődést ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2020.08.10. 19:36  Hozzászólás
  •   94   


*
 
Értem, remdben van.

Más kérdés: miért nem tudok válaszolni, jelöléssel egy hozzászólásra, pl. amit az előbb írtál, vagy más topikban. Tettszikelni, megköszönni se tudok.
 


  2020.08.10. 10:22  Hozzászólás  Válasz Alibá (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

rendszer admin
 
A felhasználó térkép (User Map) marad ebben az állapotában, nincsen számunkra reális megoldás.

Röviden, tömören:
    Semmi gond a programmal, csak a web-oldalba helyezett Google Maps fizetős lett.
      A web-oldal/domain tulajdonosnak kell igényelni egy Google Maps API kulcsot.
      Ezt be kell integrálni a web-oldalon a Google Maps modulba.
      A web-oldal/domain tulajdonosnak kell nyitnia egy fiókot a Google Maps-ban.
      Itt meg kell adnia egy aktív, fizetőképes számlázási lehetőséget (bankkártya adatokat) is (kötelező)!
      Bár a Google Maps ad minden hónapra 200 USD kedvezményt, de ha a megtekintési számok a megadott kvótát elérik, akkor elkezd számlázni.
      És minden egyes kvóta feletti megtekintés számlázódik, nem úgy működik, hogy mondjuk minden 1000 megtekintés ennyi, vagy annyi.
      Mi a fórumban a Dinamikus térkép opciót használjuk, ami az egyik legmagasabb árkategória, ennél csak az Utcakép használata drágább.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2020.08.06. 07:00  Hozzászólás  Válasz danicsadam (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Szia! nekem van, de még nem termett. Jana írt korábban róla, ha beírod a jobboldali keresőbe, hogy "zamatos", megtalálod. Nem dicsérte...
 


  2020.08.05. 20:06  Hozzászólás
  •   90   


---
 
Ceglédi zamatos kajszival kapcsolatban van e tapasztalata pozitív illetve negatív valakinek? Javasolják e a fajta ültetését? Köszönettel.
 


  2020.08.03. 18:33  Hozzászólás  Válasz Alibá (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor marad egyenlőre így, és megpróbálom majd megcsinálni ... :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Alibá (2020.08.03. 19:23)


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron