Mi a véleményed? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
Itt regisztráció nélkül is hozzá tudsz szólni, kérdezhetsz, vagy leírhatod a véleményedet.
A kérdésednek, vagy a véleményednek nyithatsz új témát is.
  2015.05.12. 20:29  Hozzászólás  Válasz Rhéman (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

rendszer admin
 
Ez rendben van. De ezt mi működteti?
Honnan tudja, hogy melyik billentyűt nyomtad le, mert nem mindegyik karakter billentyű.
Kell még nem is egy, amelyik figyeli az egér használatot.
Kell még egy olyan is, amelyik figyeli, hogy egy aktív link használatával be akarod zárni az ablakot.
És még sorolhatnám ......
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.12. 20:16  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Kellene egy változó, mindössze 1 bit. minden billentyű lenyomás 0 értéket ad, a mentés 1-et.
Csak akkor lép ki, ha a változó értéke 1.
0 esetén a kilépési szándékot jóvá kell hagyni.

Valami ilyen módon csinálnám az általam ismert nyelvek esetén.
 


  2015.05.12. 20:13  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

rendszer admin
 
Kép

A Kereső ott van minden oldal tetején bal oldalon.
Ötletesen, logikusan kell keresni.
De nem fog külön csak topik témákban keresni, erre nincsen felkészítve.
Mindent megtalál, kilistáz, de nem fogja "csak azt a hozzászólást" megtalálni, amelyiket éppen keresed a beírt szóval.
Szűkítheted fórumtéma, vagy alfórum téma kiválasztásával, vagy a segéd-karakterek használatával.

Csak egy példa: Beírod, hogy uborka*, meg fogja találni az összes hozzászólásban lévő uborka, uborkamag, uborkaháló, stb, stb szavakat.
Felhasználó hozzászólás-keresésénél is használhatod a szűkítési lehetőségeket .....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
gergerg (2015.05.12. 20:18)


  2015.05.12. 20:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   
Avatar

rendszer admin
 
Sajnos a Blogban még "piszkozat" lehetőséget sem tettek bele.
Néztem a karakter számolóját, hátha a karakterek eltérő számával lehet valamit kezdeni.
De sajnos az is csak akkor fut le, ha az Elküld gombra klikkelsz.
Ahhoz, hogy az eredeti bejegyzés szövegéhez minden billentyű leütésre összehasonlítást végezzen, egy nagy halom scriptet kellene berakni.
Azonban ez is mind kevés, ha nem használod az Elküld, vagy a Mégsem gombot.
Akkor lenne valami értelme, ha minden karakter változásnál "piszkozatba frissítené" a bejegyzést, még az új bejegyzésnél is, ahonnan bármikor elő tudod hozni.
Ehhez viszont szintén sok script kellene, és iszonyat sok lekérdezési-mentési műveletek társulnának.
Ráadásul ahhoz is külön scripteket kellene berakni, melyikek azt figyelik, hogy a megnyitott szerkesztőből nem ezekkel a meghatározott gombokkal lépsz ki.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.12. 17:07  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
A minap ügy nézett ki, hogy van annyi időm, hogy a foghagymák dolgait komplett beírjam a táblázathoz kapcsolt blogba.
Sikeresen megcsináltam. ellenőriztem, hogy rendesen fog megjelenni.
Ekkor valamiért fontos lettem a feleségemnek, lehet a szemetet kellett kivinni.:)
Mikor visszajöttem. Elégedett pillantást vetettem a művemre, és bezártam a szerkesztőt. Naná, hogy nem mentettem.
Szerintem, jó lenne egy olyan megoldás, hogy a program, ha írtam, de nem mentettem, bezáráskor figyelmeztessen.

Vélemény?
 


  2015.05.12. 08:02  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Lehet a fórumon személyes blogot vezetni.

A blog kicsit más, mint a topik, és más mint a napló. A blog egy kicsit egyik is, másik is. De leginkább egy monológ. A témát magad választod. Bármit írhatsz. Kiírhatod magadból a mondandódat, akár napló szerűen is. De aki akar hozzá tud szólni. A hozzászólás azonban külön kezelődik.

Például csodálom, hogy TITUS még nem fedezte fel. Irigylésre méltó precizitással követi a paprika magok sorsát. Időnként ír erről. de ez többé, kevésbé, belekeveredik a többi hozzászólásba. Pedig jó lenne egyben látni az egészet. Erre lenne jó a blog.

Használjátok többet!

Vélemény?
 


  2015.05.11. 21:09  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

rendszer admin
 
A Kertészeti napló titkosítása kész.

knaplo.jpg
------------------------
Megtekintve 23331 alkalommal.



Ha klikkelsz a titkosításra, a Naplódba egyből észre veszed a változást.
A titkosított bejegyzés nem fog látszani a Portálon a listában (még neked sem).
A profilodat bárki más megnézi, a titkosított bejegyzést nem fogja látni.

Ha újra ráklikkelsz a titkosított bejegyzésnél az ikonra, lekerül róla a titkosítás, és mindenki számára látható lesz újra.
Bármikor bármelyiket (akár az összeset is) titkosíthatod, vagy feloldhatod bejegyzésenként egyetlen klikkeléssel.

Teszteljétek, hogy mindenkinél rendesen működik-e, mert mobilról csináltam, holnap délutánig még nem vagyok otthon.
Mindkét kinézetben (terratorium - new-prosilver) jól kell(ene) működnie. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Rhéman (2015.05.12. 07:54)


  2015.05.11. 17:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

---
 
Példaként említem a kerti képek részt. Van kerti gépek topik, van rotakapa, fűnyíró, meg ki tudja még mi.


Ha külön topikok vannak szerintem nem rossz, de nálam az jelent egy kis gondot, amit már jeleztél is, hogy vannak a "Kerti munkák, módszerek, szerszámok" és "Kerti gépek" és ezek nagyjából feddik egymást. A "Kerti gépek" mind két alcíme alól ki kellene venni a topikokat és betenni a "Kerti munkák, módszerek, szerszámok" cím alá vagy fordítva, a "Kerti munkák, módszerek, szerszámok" cím alól kivenni a gépeket érintő topikokat és betenni a "Kerti gépek" cím alá.
A múltkor kerestem az egyik topikot (rotokapák) és elég nehezen kaptam meg. Az aktív témákból már kicsúszott, a fórum kezdőlapján pedig nem volt egyértelmű, hogy hol keressem.

A kártevőket is lehetne egyesíteni egy cím alatt, de maradjanak meg a topikok, így könnyebben megtalálhatóak.

Nekem így is tetszik a fórum, de ha már kérdeztetek, szerintem ez javítana az átláthatóságon. De ha így marad, nekem akkor is jó. :wave:
 


  2015.05.11. 17:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Megelőztél Rhéman, akkor nem volt időm tovább folytatni.
Én is szeretném az általatok ajánlott megoldást, csak nem tudom mennyire kivitelezhető vagy beágyazása időben mennyit vesz fel. Meg Radozó idejére is gondoltam...
A hozzászólásommal arra szerettem volna rávilágítani, hogy ez az opció addig is használható amíg a másik megoldódik... na meg szeretném ha a vendég/ek regisztráln(a)/ának. :)
 


  2015.05.11. 16:52  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Én például szeretném, ha minden oldalon, értelemszerűen, ugyanaz a "gombsor" lenne. Tehát például nem kell a kezdőlapról vissza lépnem a portálra, ha a fórumtérképet akarom megnézni.

Vélemény?
 


  2015.05.11. 16:48  Hozzászólás  Válasz andras (32) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

terra alapító
 
Ebből az derül ki, hogy kellene egy olyan felhasználói kézikönyv, mely előbb a célt, aztán a megvalósítását tartalmazza.

Tehát nem a profil különböző elemeit veszi sorra, hanem felteszi a kérdést: "Hogy tudom a kiválasztott felhasználó hozzászólásait megnézni? És utána leírja a megoldást. (Persze lehet az is, hogy kiválasztott felhasználó hozzászólásainak megnézése: ............)
 


  2015.05.11. 14:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   
Avatar

---
 
Ha bemész valakinek a profiljába, ott rákattintsz a "Felhasználó hozzászólásainak megtekintése" című linkre,
majd a lap alján a "Rendezés" ablakban átállítod a "Téma címe" szerint, kiadja témánként.
lásd search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&author_id=53
De gondolom ezt te már mind tudtad. ;-) Első sorban azokért írtam, akik még esetleg nem jöttek rá. :idea:

Igaz ez nem ugyanaz mint ha már egy adott topikban lennél és rögtön hozzáférhetőséged van az adott funkcióhoz, de egy kis rádolgozással ugyanaz az eredmény. :thumbup:
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Ragadozo (2015.05.11. 15:19)




  2015.05.11. 13:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   
Avatar

---
 
Ha be vagy jelentkezve, a nicknamere is rákeres a profilodból: például search.php?author_id=53&sr=posts

A lap alján pedig egy adott topikban rendszerez nick szerint, eredeti beállításban időrendi sorrendben adja meg. A vendég valószínűleg ezzel valószínűleg azért nem tud élni, mert nincs regisztrálva és bejelentkezve.
 


  2015.05.11. 13:39  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mi van minden téma alján, én nem találtam ott semmi hasonlót. A Vendég azt javasolta, hogy lehessen valaki hozzászólásait úgy listázni, hogy a topikcímek jelennek meg. Vagyis rákeresek valakire, megjelenik az összes topik amibe írt, és ha rákattintok valamelyik topikra, akkor ott az adott felhasználó, és csak az ő hozzászólásai jönnek elő. (gondolom az in..x-es keresőből jött az ötlet)
 


  2015.05.11. 13:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

rendszer admin
 
Ez utóbbi minden téma alján ott van ....
Vagy bemegy a felhasználó profiljába, és kilistázza a felhasználó összes hozzászólását.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.11. 11:04  Hozzászólás  Válasz vendég (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Az hogy a kereső minden topikban ott legyen, szerintem megoldható. Az hogy a nick keresés esetén a felhasználó hozzászólásai topikonként jelenjenek meg (gondolom topikcímek listában) az már nehezebb dió lesz.
 


  2015.05.11. 08:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   


*
 
Igen kifejtem. A kereső rublikának kellene minden témában valahol felül megjelenni.
Az nem olyan nagy baj, ha nem csak abban a témában keres, mivel pl. szilvára nem valószínű, hogy a kabakosok, vagy az alma témában is lenne találat. A nagyobb területen történő keresés a keresési időt növeli.

A fórumosoknál pedig, névre kattolás után listában megjelenne, hogy hova írtak, és az írásaikat témánként lehetne olvasni.
 


  2015.05.10. 21:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

rendszer admin
 
Ha lesz időm, megnézem ezt a keresőt, mit lehet vele kezdeni.
Ha nem sokat, akkor mindegy, hogy hova tesszük. :)

Nem lenne macerás "lebutítani" a Haladó keresőt, csak ha valakinek meg az hiányzik, hiányolni fogja. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 21:42  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
És ha betennéd minden témába a haladó keresést úgy, hogy eltüntetsz mindent, csak a keresés marad meg, meg a háttérben a szűrés az adott témára? Úgy macerás lenne?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.10. 21:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt a Napló "bejegyzés eltüntető" dolgot megcsinálom.
Ott lesz, lehet használni annak, aki akarja. Nem lesz útban senkinek. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 21:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
A felső kép bal alsó sarkában nem férne el a doboz? Vagy úgy már nem lehet az adott témához kötni olyan könnyen?
Mert akkor be kell vágni a kedvencek alá egy új sorba, és akkor mehet oda még más is :D valahogy csak át lehet méretezni... 100px magasan akár valami magyarázó szöveg is mehet, ami lenyílós formában bővebb is lehet.

Meg ugye a hozzászólás szerkesztőnél is lehetne valamit csinálni, magyarázat lenyíló menübe hogy mi mire való. Esetleg mindegyik alá egy kis kép, így is két sorban van, vagy három, felbontástól függ gondolom. Meg minek annyi? album pl. minek?

A naplóba esetleg jól jöhet valakinek ha nem nagy munka. Példát nem tudnék rá mondani, de talán jó lesz valamire :D majd talán más segít, de lehet nem is fontos hogy legyen ilyen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.10. 21:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

rendszer admin
 
Jut eszembe, lemaradt két lényeges dolog, amit le akartam írni.

1. Ez a kereső nem tud "csak a témában" keresni. Beépülő fontos része a fórum motornak, és csak globálisan keres, így van megoldva.
A szűrő része is csak fórumtémára tud keresni.
Majd bele nézek kicsit a forrás programba, de szerintem ......

2. A Naplóba meg tudom azt csinálni, hogy írsz bele valamit, elküldöd, utána meg bejelölöd (egy ikonra klikkelsz).
Ezután senki nem tudja rajtad kívül azt a bejegyzést elolvasni. És persze vissza is vonhatod a jelölést.
Te látod a portálon a listában, látod a profilodban, de más nem látja sehol. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 21:17  Hozzászólás  Válasz tgwh (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

rendszer admin
 
Egy pár szót azért a lehetőségekről technikai szemmel.

A keresődoboz nem csak egy szó! A Portálon található keresődobozt én írtam át ekkorára, és kisebbe már nem lehet.
Jelenleg cca. 200x100 px hely kell neki. Az nem fog elférni sehogy sem az "A" betű helyén.
Ha egy szóval (linkkel) oldom meg, az csak úgy lehetséges, ha meghívom a Haladó kereső szolgáltatását, amitől kicsit tartok.
Mert ha meglátják azt a sok lehetőséget, sokan "megijednek" majd, mint a képgaléria feltöltéstől, mert zavarba jönnek, hogy hova mit kell írni, hol mit kell bejelölni.

Az "árnyéktéma" jó ötletnek tűnik, bár mondani nem sokat tudok róla, mert a gyakorlatban nem igen használtam.

Szerintem a Galériába érdemes lenne hagyni az eredeti méretet, első sorban egyes képeknél előfordulhat, hogy éppen a részletekben van a lényeg, amik átméretezéssel már olyan kicsik lennének, hogy a kép elvesztené a fontosságát.
Az ottani kódolás meghagyja a kiterjesztést, és így időnként át tudok futtatni egy filtert, és egy optimalizáló codec-ek, amivel jelentős mennyiségű helyet takaríthatunk meg szükség esetén.
A Csatolmányoknál más a kódolás, így ott ezt a lehetőséget nem tudom kihasználni, azért kell oda az automatikus átméretező.

Ezt a Napló - Hozzászólás - Blog kombinációt nem nagyon értem.
De a lényeg, jó hogy ezt írtad, mert szerintem lehet, hogy nem lett leírva az a lehetőség, ami már régebb óta megvan. Ugyanis egy hozzászólás behelyezhető a Naplóba, vagy ha a hozzászólás olyan nagy, akkor a másik ikonnal csak a hozzászólás linkje helyeződik be a naplóba, és ahhoz lehet saját commentet írni, mi van a linkben, amiért oda tetted.
Klikkelsz a linkre, és ott vagy az adott hozzászólásban.
Na', ezt meg lehet oldani a Bloggal is. A Blogba írsz valamit, a linkjét meg a Naplódba teszed, írsz hozzá valami commentet, hogy tudjad miről van szó.
Klikkelsz rá, és ott vagy a Blogba az írásodnál.
Viszont a Blogban írtakat nem lehet a hozzászólásba tenni, és fordítva is igaz.
Nem mellékesen a Blog bejegyzés gyakorlatilag olyan, mint a fórumon egy hozzászólás.
Bár éppenséggel másként is lehet használni, csak jó ötlet kellene, hogyan, és minek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 20:36  Hozzászólás  Válasz vendég (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
A témákban lévő kereső doboz jó ötlet, nagyon kellene egy.

Pont ez most a darázsfészek, összevonni vagy sem. A barkács témában jó hogy minden külön van, témák szerint rendezve, hisz senki sem barkácsol egész évben, ha kell valami, kérdez, max pár napig megy a beszélgetés és kész.
A veteményessel már nehezebb a helyzet. Senki sem fog külön témába írni, hogy ha van egy általános csevegő, meg mellette a többi zöldség mind külön-külön témában.

Egyrészt jó ha ömlesztve van, másrészt nem. Mindkét esetnek van előnye és hátránya, de nem lehet kjelenteni, hogy egyértelműen jobb valamelyik, tehát kell mind a kettő.

Viszont lehet, hogy van erre a phpbb motornak egy alap lehetősége, az árnyéktémák. A lényegük az, hogy le lehet másolni egy adott témát egy másik helyre, de a fórum méretét nem fogja növelni, mivel csak hivatkozás történik. Ha itt lehet törölni, vagy csak adott hozzászólást átmásolni, akkor a moderátoroknak lehetősége lenne, hogy a nagy csevegésből kiszűrjék azokat a hozzászólásokat, amik fontosak, pl. vírus, erre permetszer, hogy karózod a babot, stb.


Ragadozó, ez így szuper :D most már csak azon kellene elgondolkodni, hogy a Galériában kell-e a teljes nagyságú kép? Talán a felhasználónak kellene jelezni feltöltéskor, hogy kell-e vagy sem, vagy nem tudom, ha kell egy részlet, valaki letölti, kivágja, feltölti, lehetne így segíteni a képszerkesztéshez nem értőknek.
Mindig látom, de most szólok! Egyelőre, nem egyenlőre! :D

Kereső. A nagy ,,A'' betű alá-mellé elférne minden témában, az a nagy ,,A'' úgysem működik :thumbup: Pont az lehetne a lényege, hogy csak az adott témában keres.

baby-lon, ez az, a többség nem is tudja hogy vannak aktív témákat megjelenítő ablakok meg menüpontok.


gergerg, minden témába kéne felülre egy kereső doboz, el is fér, meg legalább szem előtt van :D


De most eszembe jutott valami. A napló nem rossz, de én nagyon nem fogom használni. Mobilt sem jegyezetelésre, mert nem arra való. Teszek be egy füzetet a műhelybe, ha arra járok, beírom amit akarok. Rajzokat, vázlatokat akár, egy kép sokszor többet mondd ezer szónál. Vagy ugyan ezt a gépre.
Viszont van blog, meg lehetne felhasználónként is témát nyitni, mindenkinek egy-egy, aki akar. Oda lehet jegyzetelni, képet feltenni, és a Galériával együtt akár más témában is megjeleníteni, de ez megint plusz macera. Meg ugye a Napló pici. De ha mondjuk egy gombbal a saját hsz-omat a saját jegyzettémámba tudom átmásolni, az úgy talán használhatóbb lenne. Minden felhasználó neve és fényképe alatt lehetne egy link, ami a saját témájára mutat, így keresni sem kell. Extraként még egy jelölőnégyzet, hogy tudjon olyat is jegyzetelni, amit más nem lát, de ez szerintem nem megoldható :D :P
De még így is ott vagyunk, hogy rajzolni nem lehet. Ha netán lennének sablon táblázatok, abba pl. ültetési tervet el lehetne helyezni. Például egy rajzold le a kerted nevű össznépi mozgalom jó is lenne gyakorlásnak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.10. 20:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

rendszer admin
 
Az összevonásokkal kapcsolatban meg kellene találni a helyes, vagy "optimális" összevonási lehetőségeket.
Tényleg vannak olyan topik témák, melyek így külön-külön "eltékozolt témák", és érdemesebb össze vonni.
És való igaz, vannak olyan témák, melyeket viszont nem érdemes összevonni akkor sem, ha csak kevés hozzászólás van benne.

Ezt a csigás-vakondos-hangyás-stb dolgokat például biztos, hogy érdemesebb összevonni. Van két lényeges közös dolog benne. Igazi tuti ellenszert még senki nem talált ellenük, a másik meg az, hogy majdnem mindenki szembesül valamilyen formában valamelyik problémával.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 20:15  Hozzászólás  Válasz vendég (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

rendszer admin
 
A kereső dobozt, ha igény van rá, be lehet tenni bár hova, ahol találunk neki helyet.
Kulcsszavakra keres rá (vagy hozzászólás szerzőjére), így teljesen mindegy, hogy van topik választási lehetőség, vagy nincsen.
Annyi az egész, hogy a találatokat kilistázza, és kiválaszthatod a listából, hogy melyik témában érdekel a találat.
Arra klikkelve egyből oda jutsz.

Amúgy elég jól működik, szinte minden megtalálható. :)
Indexelt szavak száma: 113 954
Szó–hozzászólás kapcsolatok száma: 692 579
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 19:41  Hozzászólás  Válasz vendég (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Köszönjük hogy elmondtad a véleményed. Én jó ötletnek tartom a kereső elérését a topikokban. Ha jól értelmezem, azt szeretnéd, hogy a topikokban legyen keresődoboz, és az oda beírt szavakat abban a topikban keresse. (a portálon lévő kereső tudja ezt)
Maga az ötlet jó, de jobb lenne ha csak egy felirat lenne valahol, keresés a topikban felirattal, az kisebb helyet foglalna.

Szerk. Tévedtem, a portálon lévő kereső csak fórumonkénti keresést tud, topikonkéntit nem.
 


  2015.05.10. 19:37  Hozzászólás  Válasz baby-lon (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Az összevonásoknál igaz lehet amit mondasz, viszont nagyon kevesen vagyunk még ahhoz hogy nagyon szakosodjanak a topikok. Én azt szoktam mondani, hagyjuk, majd kiderül melyik topik életképes. Az viszont biztos, hogy ha naponta 3 topikba érkezik egy-egy hozzászólás, olyan topikokba amik egyébként egy tágabb témakörbe beleférnének, attól sokkal jobb lenne a tágabb, pörgősebb, kevesebb topik. Ez normális esetben úgy működne, hogy egyetlen topikkal indul egy fórum, aztán ha egy témában nagyon elmerül a közösség, akkor annak nyit egy új topikot. Így a topikok az igényeknek megfelelően nyílnak. Főleg ott probléma a sok topik, ahogy párhuzamos topikok vannak. Akkor nehéz megtalálod hogy melyik topikban van az, amire emlékszel hogy olvastad. No de most nem megreformálni akarjuk a fórumot, hanem csak begyűjteni az észrevételeket. (valamikor, mikor még a postsilver kinézet volt az elsődleges, a terratórium a választható, akkor felvetettem hogy legyen a terratórium az elsődleges. Akkor az merült fel, hogy nem biztos hogy jó ötlet, mert nem biztos hogy mindenkinek tetszik majd. Aztán megnéztük, és azt hiszem 2 felhasználó használta a postsilver kinézetet. :-) Azt hiszem azért kiírtuk szavazásra.
 


  2015.05.10. 19:22  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
A fórumról:

- Szerintem nem szabad elfelejteni, hogy a topicokat valakik nyitották. Ha nem ért egyet az összevonással, akkor nem fog jól esni neki. Nem tudom, hogy ki, hogyan fórumozik, én csak az aktív témákat nézem, ha nincs benne ahová írni akarok célirányosan keresek, úgyhogy engem egyáltalán nem zavarnak a lassan pörgő topicok. Az összevontak előnye az,hogy több beszélgetés alakul ki, a szaktopicoknak meg az, hogy könnyebb megtalálni valamit. Szerintem jól megférnek egymás mellett. Kellenek pörgős, beszélgetős helyek, és lassabb, de egy témáról szólóak is.

- Részemről a funkciókkal, megjelenéssel, rendkívül elégedett vagyok, nem gondoltam volna, hogy egy év alatt ennyit elérünk. Ez nyilvánvalóan a vezetőség okosságának, és Ragadozo kiváló tudásának köszönhető, és annak, hogy ezt a kettőt sikerül egymással kiegyensúlyozni. Nagyon jó, hogy nagyon különböző emberek irányítják a fórumot. Én nagyon szeretek itt fórumozni, de nem szabad az evidenciák csapdájába esni, és azt gondolni, hogy ez mindenkinek jó. Újra és újra meg kell kérdezni a problémákat, és örülni nagyon, ha bárki bármit visszajelez, és figyelni rá. Rhéman ebben nagyon jó szerencsére.

- Valamiért nem bővülünk az elmúlt hetekben, de nagyon értékes anyagok, hozzászólások vannak, részemről nem feltétlenül fontos a popularitás, szerintem azt nem kell erőltetni, majd jön magától.

Hálás vagyok, hogy ilyen fórumunk van, szeretem nagyon, a felhasználók nagyon korrektek, sok netbarátom van itt, soha ne legyen rosszabb...

Én így látom.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
tgwh (2015.05.10. 20:07) • Ragadozo (2015.05.10. 20:04) • gergerg (2015.05.10. 19:27) • Rhéman (2015.05.10. 19:26)


  2015.05.10. 18:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

rendszer admin
 
Régebben ott volt a sarokba a számítógép, meg egyéb kütyük.
Az a vastagabb egy 8 eres adatkábel, a hosszabbító meg csak ott maradt, nincs használva, nincs áram alatt. :)
A képen meg én vagyok a kisebbik lányommal (vagy 20 évvel ezelőtt). :P

[album]3690[/album]
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.05.10. 18:33  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
A galériás képen azért majdnem el tudom olvasni a kép melletti szöveget! És lenne még egy észrevételem. Annak a 2 hosszabbítónak a kábeljét be lehetne tenni a faburkolat mögé, vagy esetleg egy kimart közepű takaróléc mögé. ;)
 


  2015.05.10. 16:39  Hozzászólás
  •   11   
Avatar

rendszer admin
 
Úgy néz ki a lényeges dolgokkal egyenlőre végeztem a képekkel kapcsolatban, és hogy ne legyek ünneprontó, az 1 éves évfordulónkra jó hírem is van.

A lenti képeket a mobilommal készítettem.
  1. A felső kép a hozzászólásba Csatolmányként felrakott kép.
      Az eredeti képfájl fájlmérete 2.31 MB, a pixelméret 3264x2448
        A feltöltéskor a behelyezett automatikus átméretező egy 121 KB fájlméretű, és 900x675 pixelméretű képet készített belőle (szándékosan tettem fel így "elfektetve").
  2. A bal oldali alsó képpel nem a kép tökéletessége volt a lényeg, hanem az, hogy felhúztam mindent a maximumra, és félhomályos helységben készítettem a képet.
      A jelenlegi átlagos mobilok nagyjából ennyit tudnak fájlméretben, és pixel méretben.
      A kép fájlmérete 2.31 MB, a pixelméret 3264x2448
  3. A jobb oldali alsó kép már normál beállítási lehetőségek mellett 2048x1536 pixel méret megadásával készült.
    A kép fájlmérete 678 KB, a pixelméret 2048x1536

Természetesen mindenki úgy állítja be a mobilját, ahogy saját magának megfelelő, de már ez a 3264 pixeles beállítás ezekkel a méretekkel is teljesen felesleges, és értelmetlen. Sem a kép, sem a videó nem lesz jobb, viszont főleg fájlméretben indokolatlanul nagyobb lesz.
A mobilokon az ajánlott felbontás beállítása 2048x1536 pixel méret, és elegendő a Képminőséget -ra állítani.

Ez a Csatolmánykép:
    20150510_164126.jpg
    ------------------------
    Megtekintve 23340 alkalommal.

Ezek pedig a Galériába felrakott képek:
    [album]3620[/album] [album]3622[/album]

A lényeg, amit illusztrálni szerettem volna, hogy elvileg már nincsen korlátja a normál, átlagos képek felrakásának sem Csatolmányként, sem a Képgalériába.

Természetesen az "extrém" méretű képeket továbbra sem lehet felrakni, de mivel nem nagyon láttam ilyen képeket a feltöltésekkor, nem hiszem, hogy most már különösebb gond lenne a képek feltöltésével.

Másik lényeges dolog a kettő közötti különbség.
  1. A Csatolmányként hozzászólásba feltöltött képek automatikusan átméreteződnek.
  2. A Képgalériába feltöltött képek megőrzik eredeti méretüket.

Amennyiben sikerül teljesen elkészülni, részletes leírás is lesz hozzá, hogy a kevésbé informatikus beállítottságú felhasználók is könnyebben eligazodjanak a képfeltöltés rejtelmeibe. :)

Viszont ötleteket, véleményeket ezzel kapcsolatban is szívesen várnánk, mert úgy néz ki, mintha az egyik sarkalatos problémája lett volna mostanában a fórumnak a képfeltöltés kálváriája.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
tgwh (2015.05.10. 20:03) • andras (2015.05.10. 19:11) • edit (2015.05.10. 16:47) • Rhéman (2015.05.10. 16:45)


  2015.05.10. 16:13  Hozzászólás  Válasz vendég (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
A témánként mit jelent? Kifejtenéd? A keresőnek nem gondolom, hogy akadálya lenne. Miben keressen? Mindenben, vagy csak az adott topikban?
 


  2015.05.10. 16:09  Hozzászólás
  •   9   


*
 
Kereséssel kapcsolatban írnék.
Minden témába kellene az általános kereső, most körülményes, sokan azt sem tudják, hogy van. A felhasználók írásait nem ömlesztve, hanem témánként lenne jó olvasi.
Utóbbinak most semmi értelme, senki nem olvassa át ahol már több száz található.
 


  2015.05.10. 15:02  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Egyet értek a nem túl pörgős témák összevonásával. Ha nem éppen aktuális topikot keresek majd beleveszek a keresésbe olyan széttagolt lett néhol. Még jó, hogy van "aktív témák"!
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Rhéman (2015.05.10. 15:20)


  2015.05.10. 13:24  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
A kérdezz – felelek, pedig hogy erőltettem, hogy csináljuk meg, nem váltotta be a hozzáfűzött reményeimet.
Az ilyen struktúra jó ott, ahol a kérdésre egzakt válasz adható.
Mondjuk „Mennyi 2x2 ?” Erre valaki válaszol, hogy 5, mások ragaszkodnak ahhoz, hogy 4. Végül kialakul, hogy Többnyire négy, de néha 5. (Lásd a filmet.) Ezzel a téma lezárva. Ha valakinek szüksége van az infóra, kinyitja, elolvassa, és kész.
Vártam volna, hogy nélkülem is szaporodnak a kérdések, és persze a válaszok, de a kertészet más. Többnyire nem lehet mindig érvényes válaszokat adni. Meg az is probléma, hogy ebben a struktúrában, ha valaki közre akar tenni valamit, magától kell kérdezni.
Szóval javasolnám a rovat megszüntetését, archiválását, összevonását. Bármit, de nem hagynám így.
Vélemény?
 


  2015.05.10. 13:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Tényleg megnéztem én is, de időhiánnyal küszködök. Ahogy van egy kis szabadidőm a gyermekekkel foglalkozok és rá-rá nézek a fórumra.

Elsőre csak annyit, hogy köszönöm a fórum adta lehetőségeket, nagyon hálás vagyok érte. Minden nap tanulok valamit, de nem elhanyagolható az sem, hogy habár elég nagy távolságra vagyunk egymástól, a fórum szinte lehelet közelbe hoz. :thumbup:

A napokban, ha több időm lesz, majd írók bővebben is. :angel:
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
Rhéman (2015.05.10. 13:23)


  2015.05.10. 12:33  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Látom hogy többen is megnézték már a topikot, tényleg jó lenne ha elmondanátok a véleményeteket! Az is egy vélemény hogy minden jó így ahogy most van, meg az is, hogy én néha eltévedek a sok topik közt, meg az is hogy ha valaki valamelyik fejlesztést nem tudja használni, és az is ha valaki valami újat szeretne, vagy csak máshogy szeretné. Ahhoz hogy a fórum olyan legyen amilyet a nagy többség örömmel használ, ahhoz beszélgetnünk kell róla. Ne más fórumon olvassuk hogy "azt nem szeretem a terrában". Itt a lehetőség! Minél többen mondjátok el a véleményeteket, annál könnyebben megoldjuk az esetleges problémákat.
 


  2015.05.10. 12:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
A köszönöm szerintem rendben van, jó találmány, könnyen, írás nélkül is egyet lehet érteni. Szerintem a napló is jó, érdemes használni, és nem is nehéz, egy gombnyomás az egész.
 


  2015.05.10. 12:12  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Jó, hogy Glifo feldobta ezt a köszönöm dolgot. Ezzel sem élünk eleget.

Mondjuk írok valamit. Az olvasó egyetért, elég lenne csak a köszönömöt megnyomni, kapnék egy visszaigazolást arról, hogy egyetért, hasznosnak tartja. Persze lehetne egy "nem értek egyet" gomb is.

Vélemény?
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
tgwh (2015.05.10. 20:01)


  2015.05.10. 11:07  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Kerti módszerek alfórum

Kert módszerek.jpg


Az Egyéb kertészeti témákban az Energiafűz, és az Olvasnivalókon kívül az összes egyéb téma fölösleges, van helyük máshol.

A kerti gépekben, a benzines gépek jó hogy külön van, de minek? 6 topik alig 100 hozzászólással. Irány mind egyetlen topikba, Kerti gépek néven.

Kezdésnek. :-)
 


  2015.05.10. 10:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Én akkor fel is vetném az elsőt. Lehet hogy át kellene néznünk a topikokat, mert sok olyat látok, amik nincsenek kihasználva, így sok nagyon lassan ketyegő topikunk van, pedig lehetne néhány összetettebb de gyorsabban pörgő topik.

Példaként említem a kerti képek részt. Van kerti gépek topik, van rotakapa, fűnyíró, meg ki tudja még mi. Kell nekünk ennyi külön? Szerintem elég lenne egyetlen topik, kerti gépek néven. Majd ha lesz 4-5 ember aki rendszeresen szeretne beszélgetni a fűnyírókról, akkor lesz külön fűnyírós topik.
Ugyan ezt látom máshol is. Kell nekünk vakond, meztelencsiga, stb. topik, vagy elég egy Kártevők topik? Aztán így végig lehet nézni az egészet. Kell nekünk külön Burgonya, vagy a burgonya bőven elfér a Konyhakertben?

Szerintem ha alaposan végignézzük, simán össze lehet hozni a teljes kertészetet 20 topikban.
 

A következő felhasználónak tetszett a hozzászólás, illetve megköszönte azt:
tgwh (2015.05.10. 19:59)


  2015.05.10. 10:39  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Két hét múlva, 24.-én lesz a fórum születésnapja. Nem hiszem, hogy heted-hét országra szóló ünnepséget kellene tartanunk. Viszont megragadom az alkalmat, hogy, ha Ti is benne vagytok, beszélgessünk a fórumról.
Van 179 regisztrált tag, és a rendszeres látogatóink száma ennek 1,5 – 2 szerese. Egyes keresések esetén a Gugli az első oldalon hoz minket, többször az első ötben.
Az alapításkor azt szerettük volna, ha létrejön egy szabad, felesleges korlátozásoktól mentes hely a kibertérben, ahol, mint egy klubban mindenki jól érzi magát. Remélem ez sikerült.
Szerencsénk volt, mert hamar csatlakozott hozzánk Ragadozó, aki tudásával, és szorgalmával, otthonossá tette a körülményeket. Köszönet érte.
Megvallom, hogy engem néha zavartak a gyors változások. Most is eltűnt az a felirat, melyre kattintva megnézhetném a névsort. Na, mindegy. Ezt csak azért írom, hogy nehogy nagyon elbízza magát. :D
Néhányan úgy gondoltuk, hogy a fórum ne csak csevegő hely legyen, hanem kezdjünk el építeni egy tudástárat.
Van, ami sikerült, van, ami nem. Beszélgethetnénk ezekről. Kinek mi a véleménye?
Közben a fórum számos többlet tulajdonságot kapott. Az az érzésem, hogy nem igazán használjuk ki ezeket. Erről is jó lenne hallani.
Mondok egy példát:
Ott van a kertészeti napló ügye. Ki tudja, hogy két éve milyen volt április végén az időjárás? Én nem, pedig fontos lenne, a kiültessem, ne ültessem kérdés eldöntéséhez. Ezt eleink, már aki rendesen gazdálkodott, naplóvezetéssel oldották meg. Mert ugye nem az az érdekes, hogy Pest megyében úgy általában mikor van az utolsó fagyos reggel, hanem, hogy konkrétan a saját kertem alján.
Készült egy lehetőség, ahová bárki beírhatja a „naplóját”, és reméljük évek múlva is megnézheti. Ha gondoljátok, akkor lehet a saját bejegyzések kinyomtatásához is csinálni valamit.
Aztán készült egy kiegészítés, mely lehetővé tette, hogy a bárhová beírt hozzászólásod egyetlen kattintással bekerüljön a naplódba is.
Szerény véleményem szerint ez egy olyan lehetőség, amit, velem együtt, nem használunk ki eléggé.
Szóval javasolnám, hogy beszélgessünk a fórumunkról.
A visszatérő vendégeknek is javaslom, regisztráljanak, és mondják el a véleményüket.


Glifo:

Kiegészíteném annyival, hogy akár konkrét javaslatokat is lehet tenni, lehetőleg egy hozzászólásban csak egyet, így ha valaki egyetért a javaslattal, tud nyomni egy köszönömöt, így jobban fel tudnánk mérni mi az igény.
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég