Filteres teák Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2016.11.27. 09:43  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Gondban vagyok. Itt a tél, annak ellérene, hogy be van még tárazva pár finom szálas tea, csak azért is került néhány új a polcra is :D
Igaz, filteresből csak egy, a Teakanne Irish cream nevű formációja. Ezt a típust már megkóstoltam régebben, akkor egész jónak találtam. Nem rossz a mostani sem, kis tejjel lehet rajt javítani is. Megláttam a polcon, levettem. Nos, az első nem biztos, hogy Teakanne volt... ez határozottan rosszabb, még próbálom variálni az elkészítés módját, hátha jobb lesz.
Félreértés ne essék, nem rossz, csak irish cream-ből van jobb is. Lehet ugyan úgy Teakanne a jobb is, csak a mostani évjárat gyengébb, vagy én nem úgy készítettem el, mint tavaly. Próbáltam visszakeresni itt a fórumon, találtam rá utalást, miszerint rumaroma van benne, ebben a mostaniban meg ,,10% Teakanne aroma'', na most vagy papíron más, vagy változtattak az összetevőkön.
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 15:59  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Többet nem ér, csak hogy más ne járja úgy meg, mint én :angry-banghead:
Herbália zöld tea, jázminnal.
Kép
Hátrányok:
- 1 grammos poros filterek
- jázmint nem érzek, csak fura ,,illata'' van...
- mocskosul sok érte az az 500 Ft
Előnyei:
- talán a doboza környezetbarát papírból készül...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.07. 19:15  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Nos, újabb versenyző, a Milford japán pillanat nevű teája. Alma, hibiszkusz, narancshéj, stb., cseresznyevirággal meg fehér teával. Gyümölcstea, tavaly talán ezért sem vettem belőle. Szerencsére most nem néztem a leírást :D
Nagyon eltalálták, érezni a fehér teát is, no meg az a kissé kesernyés cseresznyeíz, az már majdnem az igazi. Mi több, ha nem írnák le, azt mondanám, hogy nincs is benne aroma, és döntő többsége fehér tea.
Megkapja a nagyon ajánlott plecsnit! Finom gyümölcstea, illatra is első osztályú, munkahelyre való, annak ellenére, hogy gyümölcstea...
Kép
A Greenfield-re hasonlít, annak ellenére, hogy nem kéne :D teljesen más a kettő, mégis, engem a jázminos zöld teára emlékeztet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.14. 19:44  Hozzászólás  Válasz kissbence09 (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Talán majd pár hét múlva tudunk költözni, utána igen :D nem a legszerencsésebb nyáron, de hát akkor is lehet teázni! :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.14. 18:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   


---
 
Igen, megjelenik a kép (amennyiben csak 1 képet töltöttél fel).
Szálas teákat kóstolsz mostanság?
 


  2015.05.13. 18:14  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
A következő ,,áldozat'' egy kapott tipp :lol:
Méghozzá innen kaptam a tippet:
http://tsommelier.blogspot.hu/2014/06/c ... d-tea.html

Nos, kínai zöld a DM-ből.
Kép

Hát most mit mondjak :roll: többet vártam. Nem rossz, volt egy pillanat amikor nagyon ígéretes illatok szálltak fel a csészéből, de inkább csak választék bővítés miatt iszom majd télen, a munkahelyen. Talán a Milford egy fokkal jobb, bár ki tudja, lehet nem :)

szerk.: a képet amúgy látjátok, megjelenik?

szerk2.: próbálok valamiféle rangsort fellállítani:

1, Greenfield jázmin zöld - 650 Ft kb.
2, Dilmah pure green - 550 Ft kb.
2, Milford pure green - 400 Ft kb.
2, Chine green tea gt701 - 440 Ft volt talán
5, Lidl (pl.: Lord Nelson) és Müller - 400-500 forintos árkategória
6, Rossman füge - 400 forint
7, Pickwick - 200-300 forint, attól függ hol akciós

Nem nagyon tudok dönteni melyik jobb a háromból :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.04. 19:39  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Kép

Milford Pure Green
http://www.milford-tea.com/produkt/pure-green/

Egy olcsóbb filteres zöld tea. Határozottan erősebb, mint például a Dilmah pure green-je.
Az ára kifejezetten jó. Meg ugye nem lehet mindig ugyan azt inni, a Milford kostoló után pár nappal ittam egy Greenfield-et, és ismét előjöttek az első kóstolás karakteres ízei.

A Milford teákat eddig nem díjaztam, de ez kifejezetten finom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.23. 19:56  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Kép

Mai versenyzőnk a másik, amit említettem pár hozzászólással lejjebb - feljebb, kinek hogy van beállítva :D -.

De előtte kanyarodjunk kicsit vissza a Greenfield jázminos teájára. Ugye ha Lipton / Pickwick natúr fekete teát iszom, akkor egy liter vízbe dobok két filtert, és viszonylag jól érezni a fekete tea ízét, egy bizonyos ideig, termoszban persze tovább. Ez a módszer a Greenfield-nél nem működik. Nem adja vissza az első kóstolást teljes egészében, de a legjobb amit el tudtam érni, hogy a munkahelyen forraljam a vizet. Azaz nem, mivel nincs vízforraló, többivel meg nem vacakolunk. Tehát marad a ternosz, mint ha csak kirándulnánk, azzal a különbséggel, hogy fűtött helyiségben talán tovább tartja a hőt :)
Minden esetre fél liter teával túl lehet élni egy munkanapot, két leöntést kibír a filter, elég sokat próbálkoztam mire rájöttem. És még mindig jobb, meg kétszer addig kitart, mint az olcsóbb teák. Persze lehet filterenként inni a Lipton-t is, semmi akadálya.

Na de vissza a Dilmah Pure Green teájára.
Egybe csomagolták mind a 20 filtert, majd meglátjuk a későbbiekben hátrány lesz-e ez.
Elsőre egy szimpla zöld teának tűnik. Kicsit több vízzel és kicsit tovább áztatva, mint amit javasolt, a Greenfield-nél ez nem jelentett hátrányt.
Nem akarom sem lehúzni, sem dícsérni, ha rövid leszek, az a kisebb hőemelkedés miatt van :lol:
Másodikra is egy zöld teának tűnik, egy finom zöld, alap teának. Talán extrákra nem kell számítanunk ettől a Sri-Lanka-i főzettől.
Nem is fecsérlem tovább a szót, illatra zöld, ízre zöld, színre zöld, harmadikra is, egy nyugtató zöld a fárasztó nap után, mondjuk lehet nem most kéne innom :D
Ez is egy jó zöld, bár elmarad az előző versenyzőtől (amire számítani is lehetett).

Most pedig bevágok némi aszpirint meg egy kis pálinkát, biztos ami biztos :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.13. 21:10  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Péntek esti versenyző, a Greenfield jázminos zöld teája.
Kép
Nem fényképezek, ha a net tele van képekkel :D a filterek csomagolására nagyon figyeltek, határozottan szép doboz tea!
A magyar fordítás hagy némi kívánnivalót maga után, majdnem beleestem a csapdába, 5-7 perc áztatási időt írnak, míg az oroszoknak, a románoknak, meg az angoloknak már csak 3-5 percet :D
Megjegyzem, a doboz szerint ez orosz tea lesz, elég sok is rajt a cirill betű. No persze nem karavánon érkezett, de jó látni, hogy nem csak holland, német, meg angol forgalmazók hoznak teát.

Illat: már vagy öt perce szagolgatom, még forró. Először az édes jázminon kívül feltűnt valami ismerős. Akárhogy próbáltam beazonosítani, nem sikerült. Zöld tea illata van, ha Yunnan tartománynak van egyezményes illata, akkor ez az. Se fű, se széna, se virágos rét, se levágott fű :D aztán később derengett valami, és felrémlett a Jázmin gyöngy. Ez lesz az, határozottan ez :D ahogy hül, egyre jobban felrémlenek a gyöngyök.
Bár filteres tea, látni bent nagyobb darabokat, látni hogy ez nem por, ez tealevél lesz :)

Íz: mert hát ugye itt a lényeg, nem a szép dobozon meg az árcédulán.
Az első forró kortyok kissé kesernyések, de jó irányban, és tiszták, nagyon tiszták. Utána édes jázmin, majd egy határozott zöld tea érzés. Nem hittem volna hogy valaha elemezgetni fogok, de egy-egy hosszabb szösszenetet csak megér! Hát még az igazi ,,szálas'' tealevelek! Azokról is írnom kell majd, mihelyst megszűnik a dobozolt állapot ;)
Most vagy kell neki az a 7 perc áztatás, vagy a víz lett sok neki, de kissé gyenge lett. Ennek ellenére nagyon finom, és talán valami sütemény is passzolna hozzá :D nem szoktam teázás közben édességet enni, de felmerül a gondolot, hogy talán nem csak a traccsparti miatt jár a teához sütemény már pár száz/ezer év óta :D
Félidőben megmarad a kissé kesernyés, zöld teás, jázminos utóíz, no meg vadásztam egy szem süteményt hozzá. Jelentem, felerősíti az ízeket. Mást nem ad hozzá, csak erősíti, elsősorban a zöld tea ízét.
A vége felé egyre kesernyésebb, egyértelműen a zöld tea nyert, se mámoros-édes íz, se jázmin. Elfogytak, kihültek. Azért próbálkoznak, de a meccs elején kiadtak már magukból majdnem mindent.

Hangulat: vagy lehet másnak is nevezni, kinek mi tetszik. Lehet akár ez a ,,Cha Qi (::Csá Tyí / Csá Csí::  )'' is.
Tehát mit érzek a tea közben? Nyugtat, kikapcsol, visszahozza a rég nem érzett valódi teák ízét. 25 percet bőven el lehet lenni vele, de négy-öt deci víz hamar kihűl. A tea útján minden esetre bárkit elindíthat, filteres léte ellenére is. Lehet nem estére kellett volna időzíteni, de ez a csésze jó tea most kellett :D

Végszó: az ízléses doboz, az ár, és talán még az orosz karaván gondolata nem okozott csalódást, torony magasan veri az összes, teának nevezett forrázható teaport az eddigi mezőnyből, sőt, csúnya dolog, de úgy hiszem nem nagy gond ha általánosítok, és azt írom, az összes mesterséges aromával dúsított, vagy olcsó(bb) teán túltesz. Ezt vártuk tőle. Nagyon finom, zöld, édes, jázminos, gyöngyös, egyértelműen a lista élére kerül.
Ha pontozni kell, akkor maximum pontszám, mindenképpen. Ehhez azért hozzátartozik, hogy kétféle pontozás van. Az első, miszerint az eszményi etalont sosem lehet elérni, tehát nem létezik maximális pontszám, ez talán a gyakoribb. Szerintem el lehet. Ami tökéletes, az el tudja érni a maximumot. Hogy aztán több száz százalékos küzül melyik a jobb, az már egy más kérdés. Egyéni szoc. problem, kinek hogy és mi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.09. 23:17  Hozzászólás
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Van két jelöltem a tesco-ból :D
Kép
Magyar nyelvű leírás: ::Greenfield::

Kép
Magyar nyelvű leírás: ::Dilmah::

Kíváncsi leszek, munkába teáznék, de csak filteres jöhet szóba. Kb. 1200 forint volt a kettő, tehát a minőségi lécet annyival nem tettem feljebb, de biztos jobbak, mint az előző alanyok, a Rossman saját teái. ÉS! Ezek már 100%-os teák, mesterséges aromák meg hibiszkusz-alma-csipkebogyó darabok nélkül! :thumbup:

Rossman teáit írtam, mert kettőt vettem. A másikról még nem írtam, az a mentás marokkói, nem éri meg koptatni a billentyűzetet, sima menta tea :D van is még belőle, határozottan rosszabb, mint a fügés.

Tehát az eddigi filteres rangsor:

1, Lidl (pl.: Lord Nelson) és Müller - 400-500 forintos árkategória
2, Rossman füge - 400 forint
3, Pickwick - 200-300 forint, attól függ hol akciós

Tehát amire kb. számítani lehetett. Abban bízok, hogy a fent linkelt két tea meghozza az áttörést, és az 500-600 forintos kategóriával elégedett leszek (ennyi pénzért már 3-szor annyi pickwick vackot ihatnék), és finom filteres teák várnak rám a munkahelyen :D persze van a 700-800 forintos kategória a Müllerben, Yogi tea néven, azt nem kóstoltam, biztos jó, csak munkába kicsit drága. Mondjuk a Dilmah meg a Greenfield sem olcsó :( Főleg úgy, hogy sencha szálas teát otthon tudok inni már kicsit drágábban, és azt többször le lehet önteni. No de nem a munkában...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.20. 20:09  Hozzászólás
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Mai filteres teám:
King's Crown - Weisser Tee Feige - (Fehér tea fügével)
Forgalmazó: ::Rossmann::

Nos. 400 Ft az azért mégis csak 400 Ft :D
Alapvetően egy olcsó, aromákkal ,,gazdagított'' filteres tea, narancslevéllel, almával és csipkebogyóval, nyomokban fügét is tartalmaz, azaz fügekoncentrátum-kivonatot...
dolog benne, hogy nem port kapsz a filterbe, mint pl. a Lipton fele ennyibe kerülő fekete teáiban, hanem tényleg látni, hogy ez tealevél darálék. Mondjuk a Liptonban meg aroma nincs úgy emlékszem...
Tucatteának kiváló, munkahelyre, ahol csak az a fontos, hogy igyál valami meleget, bőven jó, extrát is ad, van valami íze. Kissé édes valami - gondolom füge lesz :D -, háttérben ott egy minimális fehér tea esszencia, de lehet csak az emlékeimből képzeltem oda valamit :D. Utóíze kissé kesernyés, ez jó.
Árához képest tehát jó tea, arra, hogy hetente egyszer-kétszer felmelegítsen ebédszünetben, tökéletes.
Van egy halovány sejtésem, hogy ezeket a teákat úgy lövik be, hogy feltételezik, cukrot is teszel a teádba. Ki fogom próbálni holnap este, kíváncsi vagyok mennyire lesz más az íze :D gondolom édesebb lesz, de hátha előjön valami más, valami teaíz is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 11:20  Hozzászólás  Válasz Tea UT (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
De ha 20 filter kerül 800 forintba, mert a magasabb minőség szerintem ott kezdődik, akkor máris olcsóbb ha tealevelet veszek.
Apró darabkákat én talán csak a Lord Nelson-nál láttam. A Lidl, Müller meg hasonló jobb külföldről jött boltokban érdemes keresgélni, a Pickwick meg a Lipton dobozok alján áll a por, megpróbálok mást keresni helyettük (ráadásul a filter is kisebb, mint pl. a Lord Nelson teáknál).
Tekanne sem volt olyan szimpatikus, de érdemes lehetne kipróbálni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 08:39  Hozzászólás  Válasz terratorium (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


*
 
Valóban nagyon tágasnak tűnhet a filteres teák világa, már ami a kínálatot illeti. Azonban maga a tea filter egy rendkívül szűk dolog, igaz a tea törmeléknek nem sok helyre van szűk-sége. Találkoztam azonban egészen magas minőségű teát hordozó filterrel is, aminek viszont sajnos nem jutott elég hely a kinyíláshoz, mert a filter nem engedte.

Tanulság: nem elvetendő a teafilter (különösen, ha valaki szereti, hogy műanyagot és klórt is áztat a teája mellé...), de kizárólag a CTC* teák esetében működőképes, amelyek nem akarnak kinyílni miközben áznak a vízben. A nem annyira törmelékes levelek esetében a filter nem hagyja a teát életre kelni.

*: hogy mi a CTC, azt majd a Tanodában  kifejtem pár mondatban...
 







Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron