Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2024.03.06. 13:40  Hozzászólás
  •   3865   
Avatar

---
 
Kedves baby-lon!
Sok mindenről beszélgettünk abban a bő egy órában, amit nálam töltöttél, de idő hiányában sok mindenről csak kutyafuttában esett szó. Ha legközelebb ezt az időtartamot minimum a duplájára lehetne növelni, akkor ezzel már majdnem elégedett is lennék, de csak majdnem, mert a jóból semmi sem sok.
Még egyszer nagyon köszönöm a látogatásodat! A következőre (az idei!) gyümölcsérés bármelyik időszakában erősen számítok!
 


  2024.02.25. 22:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (3863) hsz.-re     Olvasás  
  •   3864   
Avatar

terra alapító
 
Jól hangzik, és kifejezetten olcsó.
Köszönöm a segítséget, Veled és Spolival ez gyorsan megoldódott.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.02.25. 21:11  Hozzászólás  Válasz Spoli (3861) hsz.-re     Olvasás  
  •   3863   
Avatar

---
 
Teljesen jó választás volt a részedről az ikeás LADDA akku! (nem saját tapasztalat, de minden fórumon, amit olvastam, ez volt az etalon)
Tgwh, ilyet vegyél szerintem!
 


  2024.02.25. 21:05  Hozzászólás  Válasz Spoli (3861) hsz.-re     Olvasás  
  •   3862   
Avatar

terra alapító
 
Márkás energizer nem nagyon akart működni. Gyorsan merült, nem bírt sokat. De most újra megpróbálkoznék vele. Valami nagyon tudományos cikket keresek, ott csak leírják a tutit. Legjobb lenne egy kipróbált, működő megoldás. Távirányító, elemlámpa, hőmérő, stb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.02.25. 20:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (3860) hsz.-re     Olvasás  
  •   3861   


---
 
Szervusz!

Igazából egy éve használok napi rendszerességgel újratölthető ceruzaelemeket. Fényképezőgépbe használom. Van 3 garnitúra - 4-4 darab, mert annyi kell a gépbe. Ha folyamatosan be van kapcsolva a fényképezőgép, és napi 3 órát használom, kb. 3 nap alatt merül le egy 4-es garnitúra, azaz kb. 8-9 óra folyamatos használatra lennének jók. A feltöltésük durván 6 órát vesz igénybe. Ha nincs használva, a feltöltött garnitúra 2 nap múlva újabb 1 óra töltési időt kíván a teljes töltöttség eléréséhez. Ezek nem valami "márkás" elemek, és lássuk be, hogy az IKEA által saját termékként forgalmazott garnitúra működik a legjobban. Nem tudok arról, hogy a márkás cuccok sokkal többet bírnának. Már ha vannak. Az áruk nem kevés, nekem egy-egy darab olyan 1700 forintba volt, a töltő hozzájuk 3000 körül. Érdekes módon legolcsóbban az IKEA-ban úsztam meg, 2 töltő és egy garnitúra újratölthető elemet megúsztam 10000 forintból. Mindegyik garnitúrán eddig kb 100 újratöltés volt, de a működési jellemzőik nem romlottak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2024.02.25. 10:30  Hozzászólás
  •   3860   
Avatar

terra alapító
 
Kinek mi a véleménye az újratölthető elemekről? Vagy 10 éve próbálkoztunk, de elég gyengék voltak, hamar tönkre mentek.
Van valami tuti, ami jól működik?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.07. 19:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (3857) hsz.-re     Olvasás  
  •   3859   
Avatar

terra alapító
 
Az a baj, amit néznék, az sehol sincs, csak a hülyeségeket. De akkor nem mind hd. Megnézem azért.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2024.01.07. 17:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (3856) hsz.-re     Olvasás  
  •   3857   
Avatar

terra alapító
 
1 RTL HD
2 TV2 HD
3 M1 HD
4 Film+ HD
5 MOZI+ HD
6 MOZIVERZUM HD
7 PRIME
8 M2 HD
9 DUNA TV HD
10 M5 HD
11 DUNA WORLD HD
12 M4 SPORT HD
13 Sport 1
14 Eurosport 1
15 Sport 2 HD
16 Eurosport 2 HD
17 Arena 4 HD
18 MATCH4 HD
19 Cars & Stars HD
20 TV2 KIDS
21 Minimax
22 Disney Channel
23 Nickelodeon
24 Nickelodeon HD
25 Nickelodeon Junior
26 Nicktoons
27 TeenNick
28 Cartoon Network HD
29 Cartoonito HD
30 Duck TV
31 JimJam
32 Baby TV
33 SUPER TV2 HD
34 Cool TV HD
35 Viasat 3 HD
36 AMC HD
37 AXN HD
38 Paramount Network HD
39 Comedy Central Family
40 Comedy Central Hungary
41 Film Mánia HD
42 VIASAT FILM
43 Film 4 HD
44 RTL HÁROM HD
45 MTV Europe
46 MTV 90s
47 MTV 80's
48 RTL KETTŐ HD
49 TV2 Comedy
50 RTL Gold
51 IZAURA TV HD
52 Sorozat+
53 JOCKY TV
54 Film Cafe HD
55 Epic Drama HD
56 VIASAT 2
57 Viasat 6
58 E! Entertainment HD
59 TV 4 HD
60 Story 4 HD
61 Galaxy 4 HD
62 Discovery HD
63 National Geographic HD
64 Nat Geo Wild HD
65 Spektrum HD
66 Animal Planet HD
67 BBC Earth HD
68 Travel Channel HD
69 Viasat Explore HD
70 Viasat History HD
71 Viasat Nature HD
72 ID Xtra Discovery HD
73 Spektrum Home HD
74 HGTV HD
75 TLC HD
76 TV Paprika HD
77 TV2 SÉF
78 Food Network
79 Life TV HD
80 Ozone TV HD
81 FEM3
82 ATV Spirit HD
83 ATV HD
84 Hír TV HD
85 CNN HD
86 Current Time HD
87 Euronews
88 BBC World
89 France 24 English HD
90 TVP World HD
91 TRT World
92 BNT4 HD
93 MTV 00's
94 Nick Music
95 MTV Live HD
96 Club MTV
97 MTV Hits
98 ZENEBUTIK
99 Muzsika TV
100 Šláger Muzika HD
101 Šláger Originál HD
102 Šláger Premium HD
103 iConcerts HD
104 Mezzo HD
105 Deluxe Music
106 PureBabes TV HD
107 Brazzers HD
108 Reality Kings HD
109 Fireplace 4K
110 Aquarium 4K
 


  2024.01.07. 17:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (3855) hsz.-re     Olvasás  
  •   3856   
Avatar

terra alapító
 
Ez jól hangzik, melyik az a 110 csatorna?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.07. 16:59  Hozzászólás
  •   3855   
Avatar

terra alapító
 
Nem szokásom senkit reklámozni, most sem teszem, de felhívnám a figyelmeteket egy szolgáltatásra ami nem más mint a Sweet TV. Ez egy online televíziós szolgáltatás. Olyan, mint a legtöbb szolgáltató által kínált tv szolgáltatás, ami internetet használ a működéshez.

Novemberben meggyűlt a bajom a szolgáltatómmal, és csak egészen véletlenül akadtam rá a Sweet TV-re. Mivel egy hétig mindenféle kötöttség nélkül ki lehet próbálni, ingyen, gondoltam nincs mit vesztenem. Azóta már előfizettem rá.

Hogy működik? Mivel internetet használ, olyan eszköz kell, ami tud kapcsolódni az internethez. Mobil, tablet, számítógép, okos tv, vagy android box. Én laptopon próbáltam ki, majd vettem android boxokat (ha valakit érdekel hogy milyet, leírom, nem volt drága, és jól működik, nem fagy le, stb.), és azóta azokon használom, illetve mivel sokat utazok, mobilon is.

Mennyibe kerül? A legnagyobb csomag (110 csatorna körül) nincs 5000 Ft/hó, tehát kb annyi, mint a legtöbb szolgáltatónál. Viszont folyamatos akciók vannak. Januárban pl. 4900 Ft-ért március 30-ig hosszabbították meg az előfizetésemet, ami 3 hónap, így a legnagyobb csomag csak 1600 Ft körül van havonta. Ha meghívsz barátokat, ismerősöket, akkor pedig további kedvezményeket kapsz (amit most én kapok, ha kipróbálod) :-) . Nincs hűségidő, bármikor lemondhatod. Az első 2 hét ingyenes, semmi nem kell hozzá, csak egy email cím. Még a nevedet sem kell megadni. Az email címeddel létrehozod a fiókot, és ha letelik a 7 nap, dönthetsz, hogy előfizetsz, vagy elengeded. Törölheted is a fiókodat, és egy másik email címmel újra regisztrálhatsz.
Szóval 0 kötöttség, és cserébe egész jó szolgáltatás. Néhány csatornának néhány műsorát néha korlátozzák, de ez nekem semmilyen problémát nem jelent, bőven van mit nézni.

Mivel teljesen ingyenes a próba, és semmilyen személyes adatot nem kell megadni, nincs semmilyen kötelezettség, szerintem érdemes kipróbálni.

Sweet TV
 


  2024.01.07. 14:45  Hozzászólás  Válasz délkelet (3853) hsz.-re     Olvasás  
  •   3854   
Avatar

terra alapító
 
Ha azonosítanak, ki is tilthatnak. Elvileg.
Mobilon én kívánom, tv-n nem jelentkezem be, de majd rászánok egy másik e-mail címet. Pc-n ritkán nézek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.07. 12:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3851) hsz.-re     Olvasás  
  •   3853   
Avatar

---
 
Én a mobilon sokáig a YouTube Vanced programot használtam. Teljesen jó volt, abszolút reklámmentes, sajnos nemrég leállt. Úgy tudom, hogy van egy újabb verziója, a YouTube ReVanced. Ha ez is olyan jól működik, mint az elődje, akkor érdemes lenne elgondolkodni a telepítésén.
 


  2024.01.05. 19:30  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3851) hsz.-re     Olvasás  
  •   3852   
Avatar

terra alapító
 
2 megoldás is van, az egyik, a linux használata, én ezt teszem, de van egy másik módszer.

Csináltam egy egyszerű html oldalt a videók beágyazásának tesztelésére. Semmi extra, az eredeti youtube oldalon rá sem kell kattintani a videóra, hogy elinduljon, csak a találatokban jobb egérgombbal rákattintani, majd a legördülő menüből hivatkozás másolása, és a linket beilleszteni a beviteli mezőbe, és kezdődhet is a tesztelés.

http://gega.hu/video.html

A linket el lehet menteni a könyvjelzőkben, külön ablakban megnyitni. 2 kattintással több, de hosszabb videóknál megéri.
 




  2024.01.04. 20:04  Hozzászólás
  •   3850   
Avatar

terra alapító
 
Van olyan fórumozó, aki gyakran néz hosszabb videókat a youtube-on, és zavarják a megszaporodott reklámok a videókban? Tudok egy ingyenes és legális módot a reklámok elkerülésére, elsősorban számítógépet használóknak.
 


  2024.01.04. 19:28  Hozzászólás  Válasz Alibá (3847) hsz.-re     Olvasás  
  •   3849   
Avatar

terra alapító
 
Óvatosan kell beszélni olyan helyen a fórumozókról, ahol idegenek is hallják, mert bár nekünk megszokottak a felhasználónevek, idegenek számára furcsa lehet. Pl. nem id tudom, mit gondolnának rólam, ha Debrecen környékén azt mondanám a vonaton, beugrok Alibához. Szerintem csak pislognának, hogy biztos megbolondultam, hogy meg akarom látogatni a libát. :) De az atifoci, vagy a gergerg is hasonló lenne. :)
 






  2024.01.03. 21:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (3844) hsz.-re     Olvasás  
  •   3846   
Avatar

terra alapító
 
Az unokák csaltak oda 'jutalom üdülésre' és kijelenthetem, hogy nagyon jól szórakoztam. Még léghokiztam is, először életemben.
 




  2024.01.03. 19:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (3843) hsz.-re     Olvasás  
  •   3844   
Avatar

terra alapító
 
Mindegy az, hogy honnan vagy mikor kerül elő az ember, csak elő kerüljön! Jó messzire ment Alibá! Hogy sikerült ezt a helyet kiválasztani?
 


  2024.01.03. 16:17  Hozzászólás
  •   3843   
Avatar

terra alapító
 
Én is boldog és sikeresen kertészkedős új évet kívánok mindenkinek. (Csak most kerültem elő, Alsópáhokon 'nyaraltam'.) :udvozlet:
 










  2024.01.01. 01:00  Hozzászólás
  •   3838   
Avatar

terra alapító
 
Boldog új évet kívánok minden kedves fórumuzónak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2024.01.01. 00:00  Hozzászólás
  •   3837   
Avatar

terra alapító
 
Minden kedves fórumozónak eredményekben, sikerekben, egészségben és szeretetben gazdag boldog új évet kívánok!
 


  2023.12.30. 21:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (3834) hsz.-re     Olvasás  
  •   3836   


---
 
Saját szemszögemből némi reagálás:

Amit a mobilos használatról írtál engem egyáltalán nem érint , nincs és , várhatóan jó ideig nem is lesz okostelefonom.Nem érzem a hiányát, vagy a szükségét...a kijelző mérete és a szemem állapota miatt kizárt, hogy telefonáláson kívül másra is használjak telefont .Ezen kívül nincs is igényem arra, hogy folyamatosan netközelben legyek.Én asztali gépet használok...és azt is fogok.
Azt hogy mennyire modern a kezelőfelület vagy sem...nekem ezzel nem volt bajom ,amire ki lett találva ez a fórum nekem tökéletesen megfelel/t. Kertészet-információcsere-barátság...ezek megvoltak.
Facebook...nem szippantott ugyan be, de tény , hogy vannak speciális témák, ami miatt beléptem 1-2 csoportba...de megjegyzem vannak alig élő, gyenge csoportok is...igazából egy ami igazán megfogott, ez egy szakember által létrehozott csoport, aki amatőrökkel is szóba áll...és ez jó.
...de és amiért nekem fontos volt a Terra és más nem pótolhatja...az a BARÁTSÁG...elmondhatom én is rengeteget köszönhetek a fórumnak /igaz ez kezdetben az Indexessel is így volt/...leginkább a családias, baráti , nyugodt légkört...és persze a megosztott tapasztalatokat, egymás örömeit, sikereit...ja és a saját gyűjtőszenvedélyemhez kapott rengeteg segítséget is.Vannak többen, akikkel hosszú évek óta kapcsolatban vagyok , jó kapcsolatban...időnként keressük egymást más módon is és tiszteletkörök nélkül tudunk pillanatok alatt összehangolódni .
Az Indexet ezért is hagytam ott, nem keresek rengeteg új ismerőst, inkább azokat becsülöm meg, akik hosszú évek óta megvannak.
Nekem úgy tűnt a covid időszakában volt a törés a Terrán , azóta pang...én roppant mód sajnálom, és nagyon bízok benne, hogy fejlesztések nélkül is feléled és olyan lesz, mint induláskor.
 


  2023.12.27. 21:16  Hozzászólás
  •   3835   


---
 
Kedves Fórumtársak! Szomorú apropóból kérem, hogy megtisztelnétek, ha egy percre benéznétek a "Fák, bokrok, virágok, és ami közöttük van!" topikba. Megértéseteket nagyon köszönöm, kérek mindenkit, ne tekintse a kérést tolakodásnak.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2023.12.26. 13:21  Hozzászólás
  •   3834   
Avatar

terra alapító
 
Szóval ígértem, hogy összefoglalom miért érzek személyes felelősséget is abban, hogy nem pörög már úgy a fórum mint régen. Ez egyben talán az év végi értékelésnek is megfelel. Természetesen több oka is van, és ezek közül az egyik a más közösségi platformok térnyerése. Most egy 7 éves ciklust vizsgálva, a Facebook rengeteg embert szippantott fel, és mi nem reagáltuk ezt le időben. Nem fejtettük meg, miért vonzóbb a Facebook. A Facebook egyik legnagyobb előnye az volt, hogy egyszerre szolgált ki többféle igényt, a tematikus csoportoktól a családi, baráti kapcsolattartáson túl egészen a hírekig, politikáig. Mára azt veszem észre, hogy az emberek ebbe is belefáradtak egy kicsit, és egyre többen hanyagolják a Facebookot is.

Technikai részről is vannak folyamatos elmaradásaink, amiket régóta mondogatok, de attól ugye nem oldódik meg. A fórumunk szoftvere egy nagyon jó és sok lehetőséggel rendelkező motor, de nem a mai kornak készült. A fórum indulásakor még a legtöbben asztali számítógépről használták az internetet. Mikor odaültek a gép elé, akkor azt konkrét céllal tették, és minden feltétel adott volt a böngészéshez, a Ragadozó által átalakított fórummotor pedig számtalan extra funkcióval bővítette a lehetőségeket, de ezek mindegyike monitoros megtekintésre lettek kitalálva, optimalizálva, miközben az internetezők jelentős része mobilt használ. Mobilon pedig (nekem) botrányos a fórum kezelhetősége, még úgy is, hogy pontosan tudom, mi hol van. A másik, ami asztali gépen szintén tökéletes volt, az a tagoltsága a fórumnak, a különböző kategóriákba rendezett szerkezet, ami rendezetté teszi a fórumot, de a mobilos használattal nem csak a megjelenítés módja változott, hanem az internethasználat szokása is, amiben szintén jelentős szerepe volt a Facebooknak. A vegyes, ömlesztett tartalom megjelenítése egy kényelmes módja a mobilos böngészésnek, mert csak görgetni kell, és nem marad le az ember semmiről (a Facebookon ez már rég nem valósul meg, mert ott már nem a felhasználó dönt arról, hogy mit akar látni). Mi ebben lemaradtunk. Évekkel ezelőtt kezdtem el fejleszteni egy Facebook hírfolyamhoz hasonló megjelenítést, ahol végig lehet görgetni az új hozzászólásokat. Idő és tudás hiányában többször zsákutcába futottam. Az oroszlánrésze rég kész van, de a megjelenítéssel voltak problémák. Aztán kb. féléve megvásároltam egy kinézetcsomagot, ami sokat lendített a dolgon, és sikerült egy egyszerüen kezelhető hírfolyamot összehozni, egy kényelmes mobilos kinézettel. Ennek is vannak még hiányosságai, pl. még a magcsere nem érhető el rajta, mert azt kimondottan az eredeti kinézetre hegyeztük ki. Ezek megoldhatóak lennének, de kevés idővel és nagyon barkács eszközökkel és tudással rendelkezem.

Értesítések hiánya. Szintén a Facebooknak köszönhetően elkényelmesedtünk. Megszoktuk, hogy ha megemlítenek minket, akkor csippan a telefon, így a fórumon könnyen elsiklunk ez fölött. Ez is megoldható lenne, csak hát az előbb említettek miatt…

Képfeltöltés. Még mindig sokkal bonyolultabb mint mondjuk a Facebookon, főleg, ha ehhez társul a mobilon még számomra is átláthatatlan szerkezet. Ezen is lehetne dolgozni, már korábban volt erre megoldásom, de fogalmam sincs, hogy ez a rész most hol van.

Tehát technikai részről az alábbi megoldásokra lenne szükség ahhoz, hogy mobilról ugyanolyan kényelmes legyen használni mint pl a Facebookot:

1. Hírfolyam. Megvalósult.
2. Könnyen átlátható szerkezet. Az új kinézettel ez megvalósult.
3. Egyszerűbb (akár automatikus) váltás az új és a régi kinézet között attól függően, hogy milyen eszközről használjuk a fórumot.
4. Hiányzó megjelenítések az új (mobilbarát) kinézetben, mint pl. a magcsere.
5. Értesítések. Ehhez ha nem fapados verziót akarunk, akkor kell készíteni egy applikációt.
6. Korszerűsítés. Bár a phpBB kódokkal történő szövegformázása sok lehetőséget kínál, ma már elképzelhetetlen, hogy egy olyan szövegszerkesztő legyen egy asztali gépes változatban, ami könnyen kezelhető, látható a szerkesztett szöveg. Mondhatjuk, hogy ez ugyanaz, de nem az.

Ezek a minimális technikai fejlesztések, amik szükségesek ahhoz, hogy technikailag ne legyen hátránya a fórumnak.

Személyes okok:

7 éve egy új munkahelyre kerültem, ahol sok feladatom lett, gyakorlatilag úgy vezettem egy céget, hogy folyamatosan az embereim mellett kellett lennem, rengeteg dolgot kellett megszerveznem, kézben tartanom, és ezek nagyon távol álltak a kertészkedéstől. Folyamatosan egyre hátrébb került a fontossági sorrendben a kert, pláne annak dokumentálása, ha pedig mégis maradt hozzá kedv, energia, idő, akkor azt a kényelmesebb úton osztottam meg, vagyis a Facebookon. Most megint változások vannak az életemben. Nem tudom, hogy milyen irányú változások, de nagyon örülnék, ha kicsit több idő jutna a kertre, a kerttel kapcsolatos témákra és azok kibeszélésére a fórumon. Sokkal tartozok a fórumnak, a fórumozóknak, rengeteg szép percet töltöttem itt, ezért a végsőkig megtartanám. A költsége nem kevés, de pont ebből az okból még annak ellenére is tartottam pár éve, hogy én magam alig használtam.

Fogalmam sincs, hogy mit hoz a jövő, azt viszont igen, hogy mit szeretnék, és az nem más, mint egy legalább úgy működő fórum és közösség, mint amilyen néhány éve a Terra-kert volt. Hogy ez hogyan tud megvalósulni, azt nem tudom, de azon leszek, hogy megtörténjen.
 


  2023.12.25. 23:15  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3820) hsz.-re     Olvasás  
  •   3833   
Avatar

terra alapító
 
A fórum lassulásában érzek némi személyes felelősséget, és technikai akadályokat is, amiket (egyelőre) nem tudok elhárítani. Holnap lesz egy kis időm, és mindkettőt összefoglalom.
 


  2023.12.25. 23:06  Hozzászólás
  •   3832   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit majdnem megkésve, de én is kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok minden kedves fórumozónak!
 


  2023.12.25. 14:15  Hozzászólás
  •   3831   


---
 
Ez a fórum hitet ad az emberekben nekem. Egy leírt betűsor mögött ott a másokat megszólítani merő, segítőkész, aki sokszor arcról és testről ismeretlen , lelkében jószándékú ember. Ez az igazi Isteni áldás,a szeretet,amit karácsonykor is kívánok minden fórumozónak és szeretteinek, családjának.
 


  2023.12.24. 19:30  Hozzászólás
  •   3830   
Avatar

terra alapító
 
Békés, boldog karácsonyt kívánok mindenkinek!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.12.24. 18:37  Hozzászólás
  •   3829   


---
 
Kedves Fórumtársak!

Egészséget, és Szerencsét kívánok minden napra, de az Ünnepen külön is!
Szép karácsony reggelt mindannyiótoknak!

2023 12 23 Karácsony.jpg
------------------------
Megtekintve 1583 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2023.12.23. 15:02  Hozzászólás
  •   3827   
Avatar

---
 
kellemes-karacsonyi-unnepeket.jpg
------------------------
Megtekintve 1632 alkalommal.


Boldog karácsonyt kívánok a fórumozóknak és családjuknak!
 


  2023.10.17. 21:50  Hozzászólás
  •   3826   
Avatar

terra alapító
 
Pár év alatt fordult a világ.
Öt éve még Facebook volt az elsődleges forrás, most már mesterséges intelligencia. Olyan szinten gyorsult az információ áramlása, hogy már jegyzetelni kell. De még a jegyzeteimet sem tudom rendszerezni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.10.17. 19:03  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3823) hsz.-re     Olvasás  
  •   3825   


---
 
Bár nincs nagy konyhakertünk...én emlékszem anno amikor a fórumon keresztül kaptunk magforgalmazó cégtöl paprikamagokat...olyan szép oaprikánk sosem volt mint abban az évben.
 


  2023.10.17. 18:58  Hozzászólás  Válasz Alibá (3821) hsz.-re     Olvasás  
  •   3824   


---
 
Ha senki nem ír nemigen van mit olvasni...annak azért örülök, hogy Ali bá megvan és aktív :thumbup:
 


  2023.10.16. 10:15  Hozzászólás
  •   3823   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem tehetnénk egy kísérletet a fórum felélesztésére. Ahogy Attila írja, nem pótolható a fórum a közösségi oldalakkal, mert ott mindenféle ember megfordul, és nem a legjobb fejek a leghangosabbak...

Én például rászoktam a profi vetőmagokra. Tagja vagyok egy ilyen csoportnak, sokkal jobb a termésátlagom, mióta ezekből nevelek palántát. Érdekel valakit a lehetőség? Ami máshonnan nehezen szerezhető be: paprika, sütőtök, uborka, saláta, retek, cékla.

Nem hinnétek el a különbséget...
 




  2023.10.15. 14:56  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (3820) hsz.-re     Olvasás  
  •   3821   
Avatar

terra alapító
 
Azért, mert nem írunk csak olvasunk, még meg vagyunk. Én legalábbis minden nap elolvasok minden bejegyzést. (Az 'elkopás' más értelemben sajnos némileg stimmel.) :O
 






  2023.09.19. 19:25  Hozzászólás
  •   3818   
Avatar

terra alapító
 
Az Ehető Csipkebogyók
Az ehető csipkebogyókat a következőképpen ismerhetjük fel:

• Szín: Az érett csipkebogyók színe leggyakrabban piros vagy narancssárga, de lehetnek sárgák vagy barnák is. Az érett csipkebogyók általában intenzív színűek.

• Alak: Az ehető csipkebogyók hosszúkásak vagy gömbölyűek lehetnek, de nem zavaróan kis méretűek.

• Íz: Az érett csipkebogyók édesek vagy kissé savanykásak lehetnek, és kellemes ízűek.


Na ez alapján azonosítsd be!!! :fetreg:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2023.09.13. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (3816) hsz.-re     Olvasás  
  •   3817   
Avatar

terra alapító
 
,,Nem lesznek exotikumok.''
Változik az időjárás, változtatok én is. Lesznek, már amit nem kell már teleltetni.
Sajnálom hogy nem vártunk a kerttel, most teljesen máshogy ültetném.
,,Nem fér el több fa.''
Elfér. 20 fa mellé bemegy még 4-4 kisebb és nagyobb bokor vagy fa. Majd úgy hívom, hogy erdőkert.
,,Málna a napra.''
Szenvednek egy kicsit, ültetni fogok nekik árnyékoló bokrot.
,,Bambusz nem lesz.''
Már pedig ha 15* drágább a gyökércsapda, mint maga a bambusz, akkor is lesz.

Greenman agro és Biokiskert levekkel és baktériumokkal van valakinek tapasztalata? Nitrogén termelő bacik, sejtszövet erősítők, talajkondícionálók, sőt, tavasszal enyhe fagyok és monília ellen is valamennyire hatásos, ahogy olvasom.
Bár nekem inkább rovarok ellen kellene, mindenbe belefúrták magukat.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég