Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2017.10.21. 12:45  Hozzászólás  Válasz Alibá (2995) hsz.-re     Olvasás  
  •   2996   
Avatar

---
 
Az első kérdésre talán tudom a választ: tegnap azt olvastam, hogy mandulából behozatalra szorulunk, így remélhetőleg eladható lenne. Meg ott vannak a cukrászdák is. Egyénként kínálnak héjasan és pucolva is mandulát, természetesen lényegesen drágább az utóbbi.
A második kérdésre: passz.
 


  2017.10.21. 12:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (2994) hsz.-re     Olvasás  
  •   2995   
Avatar

terra alapító
 
Két aggály: - ki vesz a nagybanin mandulát?
- ki készíti eladható állapotúra?
(Ez utóbbi kérdés mindenre vonatkozik. Merthogy embert nemigen kap, aki /gazdaságosan/ dolgozna helyette. Azt hiszem csak magára és a családjára számíthat.)
 


  2017.10.21. 12:26  Hozzászólás  Válasz Alibá (2993) hsz.-re     Olvasás  
  •   2994   
Avatar

---
 
Szia Ali-bá! A válaszaim:
- Rákérdeztem, mi az elképzelése a majdani nagyobb mennyiségű gyümölcs értékesítésével kapcsolatban? Nagybani piacra gondol.
- Felénk a kertekben sok gyümölcsfajta előfordul, igazából nincs olyan, amit jóval az átlag feletti mennyiségben termesztenének. Inkább az ellenkezője lenne az igaz: őszibarack csak elvétve fordul elő, az általam említett mandula még kevesebb helyen. (Érdekességképpen: nekem volt egy hatalmas mandulafám, ami soha nem termett, mert nem volt porzója. Eredetileg két különbözőt ültettem, de az egyik már a kezdetek kezdetén elpusztult, a pótlása pedig mindig csak tervben volt. Idős kollégámnak évekkel ezelőtt voltak termő fái).
- Nincs konkrét elképzelése.
Nyitott, érdeklődő, értelmes fiatalember egyébként, minden jó tanácsot szívesen fogad.
 


  2017.10.21. 11:57  Hozzászólás  Válasz délkelet (2988) hsz.-re     Olvasás  
  •   2993   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem az első szempont, hogy mit tud eladni. (Piackutatás.) :o
A második, hogy mi terem meg ott? (Körül kell nézni a környező kertekben, hogy mi hogyan díszlik.) :nahat:
Harmadik, hogy mihez van kedve. :banana:
 


  2017.10.21. 08:24  Hozzászólás
  •   2992   
Avatar

---
 
Köszi mindkettőtöknek :) Néhány gondolat:
- fiatal párról van szó, a leendő kert gyakorlatilag nem saját ellátásukat szolgálná (a lakhelyükhöz is tartozik kert)
- mivel a szomszédos településen lenne a gyümölcsös, nem napi szinten látogatná, legfeljebb hetente (elmondása szerint)
- még ha foglalkoztatna is egy helyi embert, nem látom biztosítottnak, hogy pl. gyümölcsmoly ellen (de mondhatnék pár komolyabb gombabetegséget is) hatékonyan meg tudná védeni az ültetvényét
- a mandulánál kevésbé látom annak a veszélyét, hogy ellopják a termést
- nyilván a mandula is igényli a növényvédelmet, de úgy gondolkoztam, hogy nem szakszerű gondozás esetén is elfogadható mennyiségű termésre lehetne számítani
- a mandula mellett még a kajszi jött szóba
 




  2017.10.21. 07:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (2988) hsz.-re     Olvasás  
  •   2990   
Avatar

terra alapító
 
A mandulát én sem értem.

Mindenből kettőt, hogy a családnak is legyen némi öröme, a többi helynél meg mérlegelni kell, mire van ideje, és mit szertne kezdeni vele. 6000 m2 nem olyan óriási terület.
 




  2017.10.20. 20:18  Hozzászólás
  •   2988   
Avatar

---
 
Lakhelyem mindössze 25km-re található Arad városától, ahonnan egyre többen vásárolnak házat a határ innenső oldalán. Immár három aradi család él időszakosan vagy teljes egészében közvetlen környezetemben és érdekes módon mindegyikük vonzódik többé-kevésbé a kertészethez. Ma egy fiatal pár férfitagjával beszélgettem sokáig (a három család közül csak ők román anyanyelvűek, de a férfi egészen jól beszél magyarul). Meghívott hozzájuk: bár láthatóan nincsenek rászorulva (és akkor még finoman fogalmaztam!), fiatal agilis, értelmiségi emberként szeretne több lábon állni és kert vásárlásán töri a fejét, ahol gyümölcsöst szeretne létrehozni. Említette, hogy eladó egy tőlünk pár km-re lévő faluban egy 6000m2-es telek (ami valószínűleg nincs körbekerítve) és annak megvételén gondolkodik (a méretre nem figyeltem igazán, de nagyjából ekkora lehet). Miután elsoroltam a tervével kapcsolatos összes nehézséget, láttam, hogy igazából nem bizonytalanodott el és ezek után természetesen én sem folytattam az aggályaimat.
Adódik a legfontosabb kérdés: milyen fákkal ültesse be? Én egy olyan javaslatot tettem, amiben magam sem vagyok egyáltalán bizonyos: mandula volt a javaslatom, sok, de nem minden szempont átgondolása után.
Természetesen szeretném kérni a véleményeteket és a kérdéseiteket is. Még annyit: a hobbi kertész gépeivel rendelkezik (fűnyíró, fűkasza, motoros permetező (Stihl)). A kerti munkákhoz az önerőn kívül szeretne egy helyi lakost is foglalkoztatni.
 




  2017.10.12. 08:54  Hozzászólás  Válasz tp329 (2985) hsz.-re     Olvasás  
  •   2986   
Avatar

---
 
Szia!

"Eperfát (szederfa) mikor a legjobb kivágni, hogy esetleg asztalos minőségű deszka legyen belőle?"

Attól függ, milyen deszka méretről álmodol?

Az őszi kivágás a jobb, mert kevesebb a szemét, és a téli kivágás azért jobb, amikor már nincs folyadék áramlás!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2017.10.11. 09:14  Hozzászólás
  •   2985   


terra alapító
 
Sziasztok!
Ha van valakinek tapasztalata......
Eperfát (szederfa) mikor a legjobb kivágni, hogy esetleg asztalos minőségű deszka legyen belőle?
A kivágás utáni mit, hogyan is érdekelne!

Köszönöm!
 




  2017.10.06. 17:50  Hozzászólás  Válasz gergerg (2982) hsz.-re     Olvasás  
  •   2983   


terra alapító
 
Sajnos nem ismerem őket személyesen, de műsoraikat már láttam, és tetszettek nagyon. Köszönöm:)
 


  2017.10.04. 20:46  Hozzászólás
  •   2982   
Avatar

terra alapító
 
Mariska néni!

Tegnap voltam egy rendezvényen aminek a záró fellépői a Csepeli Mosolygó Népdalkör volt. Ha esetleg van köztük ismerőse, kérem adja át hogy nagyon tetszett a műsoruk, szépen és szép dalokat énekeltek.
 


  2017.09.27. 20:32  Hozzászólás
  •   2981   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes közel-keletei tanmese, ilyeneket lehet keresgélek még :thumbup:

http://lfg.hu/80409/novella/abu-kasszim-ocska-surranoi/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.09.19. 16:16  Hozzászólás
  •   2980   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon érdekes kis sorozatot találtam, ,,Előretekintés'' címmel! A Sandvik Coromant nevű svéd cég a legújabb kihívásokat ecseteli.
https://www.youtube.com/watch?v=yJ_v5feq46M&index=1&list=PLxOZZaO8kSNhXSeWj-a1nv9pcA0eQq_Tk

Érdemes végignézni. Van magyar felirat is, ha nem jelenne meg, akkor jobbról a harmadik ikonra (,,Beállítások'') kell kattintani a jobb alsó sarokban. Majd ,,Feliratok'', és ki kell választani a magyart.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.09.03. 09:46  Hozzászólás
  •   2979   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.09.02. 17:14  Hozzászólás  Válasz Alibá (2976) hsz.-re     Olvasás  
  •   2977   
Avatar

rendszer admin
 
Rajta vannak.
Csak nagyon közel laknak egymáshoz.
Azért nem jeleníti meg a térkép, mert csak egymást takarnák.

Klikkelj egy névre, az lesz a térképen középen, és nagyítsad a térképet. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.09.02. 15:08  Hozzászólás
  •   2976   
Avatar

terra alapító
 
Azt hiszem az User Map-ban a névsorban szereplők megérdemelnének egy-egy kockát a térképen is. Legalább ahol nagy a hiány, pl. Atifoci, Baby-lon. ;)
 






  2017.08.23. 14:05  Hozzászólás
  •   2973   


---
 
gaabre hová lett? Ha jól látom, áprilisban volt az utolsó hozzászólása.
 


  2017.07.24. 18:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (2971) hsz.-re     Olvasás  
  •   2972   
Avatar

terra alapító
 
Egy jó apuka ilyenkor keres valamit, amivel végig lehet szántani a folyón :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.07.15. 20:25  Hozzászólás
  •   2970   
Avatar

terra alapító
 
Hoppá, ez nagyon érdekes.
http://www.ng.hu/Root/Sites/NationalGeographic/Tudomany/2017/07/13/Sikerult-bakteriumokban-tarolni-egy-kepet-es-egy-animaciot
Kíváncsi leszek, mire jutnak vele, de már belegondolni is furcsa, hogy élő sejtekben lehet pl. egy fényképet tárolni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.07.13. 16:22  Hozzászólás
  •   2969   
Avatar

---
 
Válasz az Őszibarack topikban (6407) elindított medvés beszélgetésre:

Persze a média is mindent felkap, régebb is voltak támadások. De...
Ma annyi váltózott, hogy az erdő fogy, kevesebb az ennivaló, kilövési tilalom van, a medvék szaporodnak,
így a medvék arra kényszerülnek, hogy a lakott területeket is meglátogassák.
A medve általánosan véve nem támad, de ha veszélyben érzi magát vagy bocsát akkor nincs mentség.

Zajt kell csinálni, hangosan beszélni és a kutyát mindig közel kell tartani, mert megtörténhet, hogy ő maga tereli a gazdához a vadat.
 


  2017.07.01. 11:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2967) hsz.-re     Olvasás  
  •   2968   
Avatar

terra alapító
 
Mert nem mindig akarom nézni illetve hallgatni :D oké, ott folytatja, ahol abbahagytam, de jó lenne, ha egy kattintással ki lehetne kapcsolni, pl. ha szól a telefon :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.07.01. 06:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (2966) hsz.-re     Olvasás  
  •   2967   
Avatar

rendszer admin
 
Amit én próbálok megérteni, de sehogy sem megy. :)
Minek mész egy streams live oldalra, ha nem is akarod nézni/hallgatni ???? ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.30. 22:02  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2965) hsz.-re     Olvasás  
  •   2966   
Avatar

terra alapító
 
Megoldom egy weblap frissítéssel, amit hirtelen megszakítok, így nem töltődik be semmi :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.30. 21:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (2964) hsz.-re     Olvasás  
  •   2965   
Avatar

rendszer admin
 
A stream-oknál mindig folyamatos az adatkapcsolat, és az adatforgalom, mivel azok live kapcsolatok.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.30. 21:19  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2963) hsz.-re     Olvasás  
  •   2964   
Avatar

terra alapító
 
Adatforgalom akkor is van, egy-két esetben ez hátrány is lehet.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.30. 15:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (2962) hsz.-re     Olvasás  
  •   2963   
Avatar

rendszer admin
 
Ha már rendesen betöltődött, a jobb oldali hangszóró ikonra klikkelve elhallgat! :nahat:

Nekem mondjuk nem akadozik, tisztán, folyamatosan jön. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.06.30. 14:17  Hozzászólás
  •   2962   
Avatar

terra alapító
 
Marha jó :D csak néha akad :D
http://radio.garden/live/kaposvar/radio-most-kaposvar/

Meg nincs rajt kikapcs gomb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.06.22. 19:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (2960) hsz.-re     Olvasás  
  •   2961   
Avatar

terra alapító
 
El is felejtettem, 4-es ikrek lettek.


WP_20170622_002.jpg
------------------------
Megtekintve 13135 alkalommal.

 


  2017.06.05. 18:23  Hozzászólás
  •   2960   
Avatar

terra alapító
 
Nekem is van egy vendégem, illetve kettő. Egy rozsdafarkú pár találta meg az eresz alatt hagyott tesa szallagot. :)


WP_20170605_18_56_27_Pro.jpg
Remélem hamarosan többen leszünk.
Megtekintve 13279 alkalommal.

 


  2017.06.04. 22:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (2958) hsz.-re     Olvasás  
  •   2959   
Avatar

terra alapító
 
No, igen... Remek délelőtt volt, remek társaságban, csak egy kicsit több idő, az kellett volna nagyon! Nagyon jó volt veletek! :dejo:
 


  2017.06.04. 20:25  Hozzászólás
  •   2958   
Avatar

---
 
Az élettársam és a magam nevében is szeretném megköszönni a roppant kedves fogadtatást és vendéglátást Ali- bának és Baby-lonnak, valamint elragadó családtagjaiknak! :unnep: :udvozlet:
Ui: Nagyon jól éreztük magunkat mindkettőtöknél, bízom benne, hogy lesz még lehetőség újabb személyes találkozóra!
 


  2017.05.10. 21:17  Hozzászólás  Válasz tgwh (2956) hsz.-re     Olvasás  
  •   2957   
Avatar

rendszer admin
 
Biztos, hogy nem lehet, mert a valóságot úgy is eltitkolják, vagy jelentősen kozmetikázzák, mint ahogy azt megteszik évek óta a legtöbb statisztikai adatokkal.
De nem is ez lenne az igazán mérvadó.
Európa többi országaiból is költöznek keresztbe-kasul rendszeresen.
Az lenne az igazi kimutatás, ha nem csak azt mutatnák meg a valóságban, hogy mennyien mennek ki, hanem azt is, hogy Európa más országaiból mennyien jönnek Magyarországra (nem túristák, nyaralók, meg WelNess-ezők!).
Mert ez mutatná meg igazán, hogy mekkora a különbség Európa más országai, és Magyarország között.
Miközben tömegesen hagyják el az országot a magyarok, külföldiek alig-alig elvétve jönnek ide.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.05.10. 19:22  Hozzászólás
  •   2956   
Avatar

terra alapító
 
Most néztem egy videót, úgy belinkelném, de hát nem néznék jó szemmel a politikai viccet :D
Szóval mondjatok inkább valami jó témát :D

Mondjuk engem érdekelne, hogy hányan költöztek ki az országból, de nem tudom lehet-e mérni valahogy statisztikailag.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.10. 09:43  Hozzászólás
  •   2955   


---
 
Nekem meg a folytatás jutott eszembe, az országból kiment, sok-sok értékes fiatal ember kapcsán:

S elhulltanak legjobbjaink,
a hosszú harc alatt.
 


  2017.05.10. 09:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (2953) hsz.-re     Olvasás  
  •   2954   


---
 
Nekem erről a földről ez jut eszembe:

Itt küzdtenek honért a hõs
Árpádnak hadai;
Itt törtek össze rabigát
Hunyadnak karjai.

Szabadság! Itten hordozák
Véres zászlóidat
 


  2017.05.09. 22:14  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (2952) hsz.-re     Olvasás  
  •   2953   
Avatar

terra alapító
 
Ó pedig azt hittem, rohantok majd haza a mi viktorunk földjére :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.09. 22:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (2951) hsz.-re     Olvasás  
  •   2952   


---
 
a tárgyalások még elsem kezdődtek és már megvan a permanent residenci közsönheően a 9 itt töltött évnek
 


  2017.05.09. 22:02  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (2950) hsz.-re     Olvasás  
  •   2951   
Avatar

terra alapító
 
Nyugi, olyan hülyék nem lehetnek, mint nálunk :D
Egyébként milyen az eu nélkül? :D nem fogják kitenni a szűrötöket?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.09. 21:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (2949) hsz.-re     Olvasás  
  •   2950   


---
 
ugynézki nme mindenütt kérik csak az meg távoktatás csupán elmélet de sz is jó
holnap rákérdezek
 




  2017.05.09. 19:51  Hozzászólás
  •   2948   


---
 
Kicist dühős vagyok azt kell mondjam, elakarok végezni egy RHS lvl 2 kurzust ami segíteni egészen szép kertészeti munkát szerezni (sok pénzért), de ahhoz hogy elkezdjem meg kéne csinálnom a level 1 et ami kb egy délutános beszélgetésnek felel meg. Viszont sehol nincsen a környéken a közelben.
 


  2017.03.15. 11:10  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (2946) hsz.-re     Olvasás  
  •   2947   
Avatar

terra alapító
 
Ez is igaz.
De én betiltanám még a légióskodást is. A bírók tényleg fújhatnának kicsit többet, de akkor meg az lenne, hogy szétszabdalják a mérkőzést...

Urbán Flórián meg minimálbért adna a focistáknak. Lehet még sok is lenne, elnézve a teljesítményüket :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron