Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.




  2018.06.07. 09:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3206) hsz.-re     Olvasás  
  •   3207   


terra alapító
 
Szia!
Megnéznéd az enyémet is? (GDPR)
Megpróbáltam elfogadni tegnap, de nem volt túl meggyőző és ma is megjelent az ablak, hogy olvassam el, megtettem stb....
Köszönöm!
 


  2018.06.06. 19:28  Hozzászólás  Válasz CAMROM (3205) hsz.-re     Olvasás  
  •   3206   
Avatar

rendszer admin
 
Ha a GDPR-re gondolsz, akkor: Igen! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2018.06.06. 09:44  Hozzászólás
  •   3204   
Avatar

terra alapító
 
Látta már valaki a bujtásos alany-szaporítási módszert a Gyümölcsfa alanyok-nál vagy a Tudástár-ban? Azt hiszem ez utóbbiban helye lenne. :mivanm:
 


  2018.06.05. 20:23  Hozzászólás  Válasz Vebber (3202) hsz.-re     Olvasás  
  •   3203   
Avatar

rendszer admin
 
Explorer, vagy Edge böngésző? :)

Ettől függetlenül a rendszer elfogadta ... :dejo:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.06.05. 19:57  Hozzászólás
  •   3202   
Avatar

---
 
A GDPR adatvédelem "elfogadom" fülre kattintva nem történik semmi.
Rákattintva a Promt/kurzor villog rajta, mintha oda pl. szöveget rögzítenék oda.
 


  2018.05.20. 20:28  Hozzászólás
  •   3201   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.05.15. 06:46  Hozzászólás
  •   3198   


---
 
Azért küldtem, mert láttam, hogy tegnap este olyan fáradt voltál, hogy elfelejtetted meglocsolni a paradicsomot... :lol:
Ha nálatok végzett az eső, légyszíves küldd felém, mert én sem locsoltam az este....és nem esik nálunk sem egy bő hónapja... :angry-banghead:
 






  2018.05.11. 21:12  Hozzászólás
  •   3195   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.04.10. 20:10  Hozzászólás
  •   3194   
Avatar

terra alapító
 
Volt szó régebben az intelligens gépekről...

Mesterséges intelligencia próbálja végigjátszani a játékot, csak a hibáiból tud tanulni.
https://www.youtube.com/watch?v=7Rt5UtvkG4E&feature=player_embedded
Hát, elég hülye, mit ne mondjak... egyhamar nem hinném, hogy leigáznának minket a robotok :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2018.04.02. 22:17  Hozzászólás
  •   3192   
Avatar

terra alapító
 
Hol található a Most mutasd meg? Meg szeretném mutatni valakinak amit oda írtam, de nem találom sehol. A kereső nem adja és a tudástárban sincs. :$ (Mintha arról lett volna szó, hogy oda kerül minden.)
 


  2018.03.17. 21:57  Hozzászólás
  •   3191   
Avatar

terra alapító
 
Én mikor megismertem Alibát, akkor az adatlapjára az volt írva 72 éves. Remélem akkor is ismerem majd amikor az én adatlapomra lesz ugyanez a szám írva. Isten éltesse sokáig Alibá!
 


  2018.03.17. 19:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (3188) hsz.-re     Olvasás  
  •   3190   
Avatar

---
 
Sok örömteli, jó egészségben és rendületlen aktivitással eltöltött évet kívánok Neked Ali-bá!
 


  2018.03.17. 18:05  Hozzászólás  Válasz Alibá (3188) hsz.-re     Olvasás  
  •   3189   
Avatar

---
 
Régi ismeretségünkre tekintettel egy évet megelőlegezek neked, így felkerekítve 80év.
Amikor 70 voltál, valaki az index fórumon megkérdezte tőled, hogy mennyi vagy? Te eltévesztetted és 10-zel többet írtál. Aztán némi huzavona után rájöttél a tévedésedre, aztán kijavítottad. Ennek megfelelően, amikor jöttek hozzám iskolások kertnézőbe, úgy adtam elő a sztorit, hogy van egy öreg kertész aki már 80 éves és még mindig oltja a gyümölcsfákat, de olyan szenvedéllyel bír, ha 90 éves lesz akkor is oltani fogja. Ez még így el is ment, de ha ezen analógia alapján a mostani korodhoz is hozzáteszem a 10 évet, akkor azt kell mondanom 90 éves, de ha 100 lesz akkor is oltani fog. Én elhiszem, de vajon a fiatalok is elhiszik? Mert olyannyira kerek szám, hogy az már gyanús.
 










  2018.03.17. 08:41  Hozzászólás
  •   3184   


---
 
Úgy tudom, mostanság van szülinapja Ali-bá-nak, Isten éltessen soká erőben,egészségben fiatalember!
 


  2018.02.26. 22:40  Hozzászólás
  •   3183   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.20. 22:17  Hozzászólás  Válasz délkelet (3181) hsz.-re     Olvasás  
  •   3182   
Avatar

---
 
Nekem is tetszik :) Van még Lady-cot, Farbaly, Farclo, Ceglédi Arany, Selena, Zard, Kioto, Betinka.
Az oltások duplázások triplázások a biztonság kedvéért.
Az áfonya Nelson. Idén termet pár szemet, nagyon finom. Nem érik egyszerre.
 






  2018.02.20. 21:45  Hozzászólás
  •   3179   
Avatar

---
 
Ígértem beszámolok:
Megbontogattam kajszi a szemzéseimet, úgy nézem nagyja sikeres, élnek a szemek. Az Orangered és a Hargrand nem sikerült, de a Bergevál, Kuresia, Farhial, Bréda, Frisson sikeresnek bizonyult. Sajnos az elsőkből csak egyet-egyet oltottam.
Átültettem az áfonyáimat 3-4 pH-ú tőzegbe.
A kosza pocok ismét kirágta 2 fámat, egy Amiral kajszit és egy Filep lapos barackot. Alig maradt rajtuk valami gyökér, de azért megpróbálom megmenteni őket. Az ősztől csak hálóval ültetek, többet nem kockáztatok.
A havunk 2 nap alatt elolvadt, tegnap nagyon meleg volt nappal, ma már nem engedett fel a föld.
 


  2018.02.20. 21:26  Hozzászólás
  •   3178   
Avatar

terra alapító
 
Na emberek, tessék készülni, a fiatalabbak talán jobb, ha már most elkezdik megízlelni a jövő ételét... :D :fetreg:
Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.20. 21:17  Hozzászólás  Válasz Alibá (3176) hsz.-re     Olvasás  
  •   3177   
Avatar

terra alapító
 
Isten éltesse, és tartsa meg jó erőben a főkertész urat! :VOPI
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2018.02.20. 18:34  Hozzászólás
  •   3174   


---
 
Van itt a fórumon egy fehér hajú indián, nem apacs, nem chejen,
Hanem sok-sok terrásnak segítő, kiváló kertész, nekünk doyen.
Ha még nem láttad őt, kertjét, csak olvastad néhány leírt sorát,
Akkor is tudod, hogy kis versem őt köszönti szüli és névnapján aki barát,
Isten éltesse sokáig közöttünk erőben egészségben Ali-bá-t!
 




  2018.02.18. 22:29  Hozzászólás
  •   3172   
Avatar

---
 
Négy hét után, holnap végre haza tudok futni. :)
Annyit tudok, hogy otthon 5-7 cm a hó, de nem volt igazi tél.
Kíváncsi vagyok a fák állapotára. Majd beszámolok.
 


  2018.02.10. 11:56  Hozzászólás
  •   3171   
Avatar

terra alapító
 
Bocsánat, hisz van erre egy téma, Kertrendezés címmel :D megkérhetnék egy moderátort, hogy helyezze át az utóbbi hsz-okat oda? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.10. 10:37  Hozzászólás
  •   3170   
Avatar

terra alapító
 
Fal mellett van pár bokrunk, azok kapnak szegélyt, meg közéjük virágot, alájuk geotextília. A szegély másik felén szintén geotextília, négy sor szegély és közte kavics, a többi fű, majd kiderül, lehet más lesz, de ott mindenképp döngölni kell, mert az autóval is ott közlekedünk. Az autó kiírtja a füvet, már ami van, mert csurom kő és homok, de egy kis bobcat megoldja :D de olyan szinten kemény a cucc, hogy még a kutya sem tudott 8cm-nél mélyebbre leásni... ez meg ugye a másik, nem temetem be a gödröt, mert újból ki fogja ásni, kész háborús zóna az udvar első része. Amikor bontottuk a kéményt, ledobtak a tetőről pár beton kémény blokkelemet, nem tudom már a méretét, 5!!! cm-es lyukat ütött a földbe hat db-ból az egyik, de az is csak azért, mert a sarkával ért le...

A kosár tényleg nem drága, gondolom műanyag.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.10. 09:56  Hozzászólás  Válasz Alibá (3168) hsz.-re     Olvasás  
  •   3169   
Avatar

rendszer admin
 
Szép az a kavics a virágágyásba, ha jól meg van csinálva, és van kerete is, hogy a kövek a helyükön maradjanak.
Csak jó minőségű vízáteresztő takarófólia kell alá.

Azért én inkább kerti tóba való ültetőkosarat használnék, lehet kapni különböző méretben, formában, nagyságban.
Lehet, hogy kicsit többe kerül (nem sokkal!), de vízáteresztő, légáteresztő, és ugyanúgy kezelhető.

ultetokosar.jpg
------------------------
Megtekintve 12390 alkalommal.

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.02.10. 09:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (3167) hsz.-re     Olvasás  
  •   3168   
Avatar

terra alapító
 
Hova és miért akarsz kavicsot a kertbe? Az csak útnak, vagy pl. fal mellé való, véletlenül se keveredjen a talajhoz!! :remulet: Kő (de nagyok) a sziklakertbe!
 


  2018.02.09. 22:27  Hozzászólás  Válasz Alibá (3166) hsz.-re     Olvasás  
  •   3167   
Avatar

terra alapító
 
Érdekes ötlet. Nem tudom, mennyire keverné bele a kavics és a fólia közé a földet idővel. Mennyire kellene óvatosan kiszedni.
Tavaszig ráérünk, szóval lesz időm átgondolni és utána járni a ládáknak. Meg köveknek, meg kavicsoknak, meg növényeknek. Meg jó lenne lebontani egy rozoga melléképületet, és a kihulló téglából felhúzni egy garázst. Már előre félek, ugye jó lenne akkor már a szennyvízcsatornát is kicserélni, ha már ásunk meg geotextíliázunk meg kavicsot döngölünk fölötte.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.09. 22:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (3165) hsz.-re     Olvasás  
  •   3166   
Avatar

terra alapító
 
"a nem télállóak hagymáit csak kiemelnénk."

Ne cserépbe ültesd, hanem műanyag ládába. :nahat: /Minden zöldséges ingyen ad./ Legjobb a 20x30x20-as körüli nagyságú. Ebben a gyökerek nem szorulnak meg, jobban fejlődik a növény és ugyanúgy fel lehet venni , mint a beásott cserepet. Tulipánnak is jó, könnyebb felszedni a hagymákat.
 


  2018.02.09. 22:06  Hozzászólás  Válasz Alibá (3164) hsz.-re     Olvasás  
  •   3165   
Avatar

terra alapító
 
Hmmm... akkor miért hittem, hogy csak az agyag a fagyálló? Olyat már találtam, hogy nem fagyálló agyagcserép.
Köszönöm szépen, így jelentősen leegyszerűsödik a procedúra.
Geotextíliával fedett ágyás lenne, kő borítással, cserepeket gondoltam leásni, hogy abba ültetek, a nem télállóak hagymáit csak kiemelnénk. Szeretnénk talajtakaró futónövényeket is, azokat könnyen lehetne így tőosztani.
10 cm kavicsréteg gondolom elég lenne.

Esetleg bármi ötlet, jó tanács, nemfogazúgyműködni tapasztalat?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.02.09. 21:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (3163) hsz.-re     Olvasás  
  •   3164   
Avatar

terra alapító
 
"ha műanyag cserepet ásnék le a földbe, az mennyire lenne fagyálló?"

Teljes mértékben. :thumbup:
 


  2018.02.09. 20:56  Hozzászólás
  •   3163   
Avatar

terra alapító
 
Nyahhh, megint csalódtam az internetben. Úgy gondoltam, ha találok jó áron agyag virágcserepet, akkor rendelek egy rakattal, új vagy használt, ami jó áron van. Egyetlen egy helyen találtam, olcsón, újat, kérdés fagyálló-e, kis piktogrammok ugyan vannak hópehellyel, de magyarázat sehol :D túl szép hogy igaz legyen alapon inkább megkérdeztem :D talán szerencésm lesz.

Illetve, most hogy csak egy helyen van, felmerült bennem a kérdés, ha műanyag cserepet ásnék le a földbe, az mennyire lenne fagyálló?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.06. 20:13  Hozzászólás
  •   3162   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2017.12.31. 23:55  Hozzászólás
  •   3160   
Avatar

terra alapító
 
Kerted mindig virágozzon
Az újév csak jókat hozzon
Bánat és bú elkerüljön
Minden vágyad teljesüljön

Boldog Új Évet kíván: Ali-bá

:udvozlet:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég