Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.12.07. 12:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   678   


---
 
Azt akartam mondani, hogy bárhol jó ahol megfelelő a hozzáállás. a a Lovassy messze van, akkor nem biztos, hogy szívatni kellene még a távolsággal is a gyereket. Az egy fokkal gyengébb gimnáziumból is lehet sikeres még az életben. A Lovassy inkább versenyistálló, mint a kreativitást kifejlesztő (vagy legalább toleráló ) iskola. (Közvetett tapasztalat!)
 


  2014.12.06. 21:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   677   
Avatar

---
 
Igy 14 évesen még elég nehéz eldönteni.
Én legelőször elektro-technikus akartam lenni, utána kémikus (a testvérem az)
Aztán jött az informatika világa, de végén mégis kémiában kezdtem az életet.

Mindenképp nagy előny ha az ember első perctől tudja mit akar és azért küzd. De a statisztikák szerint a fiatalok több mindent is megpróbálnak, a lényeg, hogy 25 éves korukig állapodjanak meg, a szakik szerint ez még ideális kor.

Ha reál beállítotságú, ilyen téren kell tovább fejlödnie, a lényeg, hogy jó közösség legyen. A tanárok ne csak infórmációt közöljenek, hanem jellemet is.
Sok intelligens személy azért nem érvényesül a mindennapi életben, mert nincs kapcsolat építési és ápolási készsége. Ezt nem tanulják meg, ha nincs kitől. Ezért fontos egy jó közösség. A barátai, ha jó befolyással vannak rá, inkább azt az utat válassza amelyen együtt maradhatnak, mégha egy fokkal gyengébb is az iskola.
 


  2014.12.06. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (675) hsz.-re     Olvasás  
  •   676   


*
 
Így van ,úgy gondolom a matek,az informatika és a nyelv az amivel nem lehet mellélőni,ebben erős lenne az általam favorizált gimi.Aztán hogy onnan hová ?...szoktam neki mondani,hogy sok olyan szakma,vagy inkább "beosztás" létezik,amiről mi átlagos polgárok nem,vagy nem sokat tudunk.Ha elég okos lesz és lesz némi szerencséje is akkor majd összejön vmi használható.5-10 évre úgysem lehet előre látni semmit,de azért egy nagy látókörű,sokat tudó ember jobban meglátja a nagy lehetőségeket /nem kisebbítve ezzel egy jó kétkezi szakember munkáját /, a lényeg hogy egészséges /fizikálisan és mentálisan is /ember legyen belőle,aki érezze jól magát a bőrében,éljen meg abból amit csinál...ez az alap,aztán erre építkezhet /pl hogy olyan munkája legyen amit szeret is csinálni,mert az megfizethetetlen.../
 


  2014.12.06. 20:59  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (674) hsz.-re     Olvasás  
  •   675   
Avatar

terra alapító
 
A gimnázium azért is jó, mert lesz pár éve eldönteni mit akar, merre akar továbbmenni. Meg talán majd minél előbb kiderül, mihez van tehetsége.
Azt, hogy mivel jár jól jövőben, az elég fogas kérdés.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.06. 20:13  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   674   


*
 
Azért jöttem ide,mert nem akartam szétoffolni a kertészfórumot ...ott merült fel ez a téma.
Válaszok : 1.Egy jó gimnáziumban nem hiszem,hogy ciki lenne a jó tanulás,ott eleve az a cél,sőt elvárás /egymással szemben is/,mondjuk a Lovassyban sztem hülyének lenni ciki...
2.Ezt nehéz szabályozni...
3.Lásd első pont válasza.Az ország legjobb vidéki gimnáziumában fontos a a diák,ennyi.
A jó tanuló relatív...így van.Más az elvárás ez is igaz...de 2-es tanulóból aligha lesz gimnáziumi éltanuló...
Tanulmányi versenyek....itt most egy kis dicsekvés jön,de ezek tények: a fiam 3-as kora óta vesz részt versenyeken,jórészt országos szervezésűeken.Matekból azokból amin indult / Bólyai,Kalmár,Zrínyi,Varga T...Alapműveleti /mindegyikből van min. 1 megyei első helye ,de pl a Kalmárból 3, a Zrínyiből 2 .Az országosokon a középmezőnyben szokott végezni,de van egy Kalmár 4. helye is.S hogy nem szakbarbár azt jelzi a tavalyi Hevessy kémia megyei 1,a földrajz 2. helye...a Legyél te is polihisztor megyei 1.helye /3 nyolcadikossal egy csapatban..és nem kiegészítő emberként /,ezen kívül a Mozaik kiadó töriversenyén orsz.2...és egy csomó díjazott hely /versenytől függően 1-10 hely/ ezeken ill. más versenyeken.Ő az aki nem csak a szgép előtt ülve képzeli el az életét.
Igazolt focista /bár nem egy Messi,de nem is ez a lényeg.../,atlétizál...sakkozott és ha kell be is ugrik versenyekre /emberhiány/.
Némileg ki is zsigerelik a tanárok,mert ha vmiben eredményt várnak hát kit indítsanak...persze féltjük,hogy sok neki,mi nem is eröltetjük , ő dönti el mit vállal.Mi segítjük amennyire lehet...gondolom ahogy idősebb lesz már jobban szelektál mit érdemes bevállalni.
Szóval jó fej,jó gyerek...lehet hogy nem kell annyi diplomás,nem is ez az elvárás,de a lehetőséget meg akarom adni neki,hogy amit szeretne,amit akar azt el is érje.Úgy gondolom ő megteszi ami az ő része..mert képes rá.
 


  2014.12.06. 18:58  Hozzászólás
  •   673   
Avatar

terra alapító
 
Az Egyesült Államok és Oroszország között zajló konfliktus már közvetlenül is érinti hazánkat. Magyarország ellátása kerülhet veszélybe, ha Brüsszel és Washington nyomására elvágják az országot az orosz gáztól és a paksi bővítést meghiúsítják!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.06. 10:35  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (665) hsz.-re     Olvasás  
  •   672   


terra alapító
 
A szorgalommal elért jó eredmény csak az egyik dolog, fontos még hogy kiderüljön (ha eddig még nem látszódna), hogy mihez van tehetsége, "mire termett". Unokáim közül kettő fiú tanul már tovább. Egyikük Debrecenben tanul gyógytornásznak (most másodéves), és a döntése telitalálat volt. Annyira neki való ez a pálya (fizikum, megjelenés, empátia, segítőkészség stb.), hogy bár nem könnyen tanul, de a szorgalmával el fogja érni, hogy ez legyen a hivatása. Az öccse nagyon könnyen tanul, elég nagy hóhányó is, kicsi korától nagyon kreatív, ő most elsőéves építész hallgató. Kb. harmadik gimiben kezdett az építészet felé kacsingatni, ezért onnantól kezdve járt matek tanárhoz hétvégén, "feláldozva" ezzel a vizilabdát. Na és a rajz! Ez nálunk is csak negyedikes korában tudatosult, szerencsére még időben, így nyáron még rajztanárt is látogatott a gyerek. Ez nagyon-nagyon jó húzás volt! Három hónapja tanulja, de elképesztő, micsoda komplett mérnöki rajzokat csinálnak. Vagyis ha építészettel kacérkodtok, a matek tanulás emelt szinten és a rajz tudás fejlesztése sokat segíthet.
 


  2014.12.05. 22:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (670) hsz.-re     Olvasás  
  •   671   
Avatar

terra alapító
 
Hát én nem sokra vittem az informatikai diplomámmal. Túl korán kezdtem a szakmát (1976), beleestek a nagy változások, mire kirohadt alólam a nagy cég, már nem tudtam beilleszkedni a szakma élvonalába, 50 felett voltam. Leragadtam egy olyan vonalon, ahol hiába voltam profi, zsákutca volt, nem kellett a tudásom sehová.
Legidősebb lányom bölcsész diplomával, két nyelvvel külügyi alkalmazottként kezdte a pályát. 5 év után hazajött, de nem találta a helyét. Az első adandó alkalommal kiment uniós munkára, ugyanúgy gyengén fizetett adminisztratív munkakörbe. Azóta is kint van.
Középső tanítónőként végzett, épphogy meglett a nyelvvizssgája a diplomához. Rögtön nekifogott egy gazdasági másoddiplomának, fél év tanítás után könyvelőcéghez ment, persze nem lett bejelentve. Aztán "sikerült" egy jól fizető banki állás, férjhez ment, szült 3 gyereket, visszament dolgozni, de persze a jó állás már nem 3 gyerekes anyának való, elvárták, hogy munkaidő után még 2-3 órát bent tölsön grátisz, plusz hétvégi programok. Most jóval kevesebbért olyan helyen van, ahol fél5-kor gond nélkül elindulhat a gyerekekért.
A legkisebb közgazdász lenne, negyedévesen már megvolt a 2 emelt szintű nyelvvizsgája, de beszélt spanyolul is (azóta németül is). Ki kellett hagynia egy fél évet mert nem volt meg minden vizsgája a matek szigorlathoz. Elment pár hónapra Spanyolországba önkéntesnek. Megismerkedett ott a jelenlegi német férjével, aki miatta ide jött az orvosira tanulni. Egy év múlva házasodtak, két év múlva jött a legidősebb unokám. Elköltöztek Németországba, a vejem ott folytatta az egyetemet, az itteni nagyon drága volt. Lányom már egy 8 hónapos gyerekkel repült haza államvizsgát tenni. Azóta már 3 gyereke van, nem dolgozik, nem is tervezi egyelőre. Amíg a vejem tanult, még mi is támogattuk őket, mostmár jól elvannak.
 


  2014.12.05. 21:25  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (669) hsz.-re     Olvasás  
  •   670   
Avatar

terra alapító
 
Ha jó szakmád van, bárhol el tudsz helyezkedni és jól tudsz keresni :D
,,B'' verzió, ha benyomnak egy helyre...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.05. 21:20  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   669   
Avatar

rendszer admin
 
Én vagy 20 évvel ezelőtt megmondtam a két nagy gyereknek, hogy ha hosszú távon szeretnék bebiztosítani magukat, 3 szakma közül érdemes választani.
Felsőfokú biztonsági vonal, banki szakma, vagy informatika. És egy (lehetőleg angol) külföldi nyelvvizsga.
Hallgattak rám.
A nagylányom végül pénzügyi vezető lett egy cégnél.
A fiam bele bolondult a számítógépbe, mikor végzett a sulival, kiment Hollandiába a haverjaival, mert jó poénnak tűnt, és a végén ott ragadt.
A haverjai már lemorzsolódtak, vissza somfordáltak, mert nyelvvizsga (nyelvtudás) nélkül egy sima középsulival, és/vagy esetleg egy szakmunkásképzővel ott sem nagyon lehet tarolni.
A fiam maradt, megvolt a fősulija, a nyelvvizsgája, értette is a szakmát, és két éven belül középvezető lett.
4 év után Angliába ment, mert az anyacég központjában felajánlottak neki egy beosztást. Már 6 éve él Angliában.
A kisebbik lányom jól indult, de aztán egyszer csak abba hagyta a sulit. Nem tanult tovább, a nyelvvizsgát sem tette le.
Most egyenlőre elég jó munkahelye van, de itt nálunk semmi sem biztos ....
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.05. 21:19  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (667) hsz.-re     Olvasás  
  •   668   
Avatar

terra alapító
 
A jó tanuló nem biztos hogy sikeres lesz. Inkább legyen átlagos tanuló, de nagyon kreatív.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.05. 20:52  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (665) hsz.-re     Olvasás  
  •   667   


---
 
Ha azért írtál ide, hogy tanácsot kérjél, akkor a szempontok:
1. Ne legyen ciki a diákok között, ha tanul valaki és jó jegyeket szerez.
2. Ne a külsőségek számítsanak a gyerekek között.
3. A tanárok hajlandóak legyenek a tehetségekkel külön foglalkozni (egyénileg, vagy szakkör keretében).

A jó tanuló relatív. A gimnáziumban már más lesz az összemérés! Tanulmányi versenyeken szokott részt venni?

Mi legyen: kereskedő, vagy mérnök. Esetleg mindkettő egyszerre.
 


  2014.12.05. 20:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (665) hsz.-re     Olvasás  
  •   666   
Avatar

terra alapító
 
Az a helyzet, hogy teljesen más irányba is mehet, mint ami érdekli. Az a gond a középiskolákkal, hogy egy 8. osztályos egész egyszerűen nem tudja eldönteni mi érdekli, vagy azt hiszi valamire, érdekelni fogja. Ezért jobb a japán rendszer.
Amikor nekem kellett dönteni, úgy volt hogy az informatika lesz a befutó. Hát nem az lett :D egész egyszerűen azért, mert más szakot indított az iskola, hiába elleneztük, hiába akart a többség a befutó szakon továbbmenni...
Meg ugye akármikor elmehet mást tanulni, és ugyan az a szakma két külön városban lehet minimálbéres szenvedés, meg jól menő vállalkozás is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.05. 20:34  Hozzászólás
  •   665   


*
 
Na szóval a gyerek : jó fejű,de még relatíve kicsi...14 éves...ő még sok mindent nem tud eldönteni.Az hogy leginkább a reáltárgyak érdeklik még nem jelent sokat...ki tudja az új hatások merre terelik majd. Én is inkább mérnök irányba terelném,vagy vmi tudományos kutatói irányba,mondtam neki olyanba gondolkodjon amire az ő felnőtt korában nagy szükség lesz,energia,vegyipar,gyógyászat / nem az orvosi része/,tiszta víz,kaja...persze ha más lesz a szempontja és jól akar élni menjen politikusnak,igaz akkor kapásból kitagadom :lol:
Mindenesetre egy számunkra elérhető ,jónak tűnő iskolát szeretnék neki...nem pestit.
Jelen állás szerint ez a Lovassy gimi lenne Veszprémben,nekünk kicsit messze ,de nem a világ végén...és az ott látottak elég meggyőzőek voltak...ő viszont a sokkal közelebbi,megyén belüli ,kaposvári Táncsicsban gondolkodik,mert több odavalósi barátja is lenne és ez nagy vonzóerő...de még nem döntött,legalább is nem mondja.
 


  2014.12.04. 18:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (663) hsz.-re     Olvasás  
  •   664   
Avatar

terra alapító
 
A lakosság hány %-a adózik :D fehér-semmi, vörös-50% felett.
Van balra fent egy csomó gomb, nyomogasd :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.12.04. 18:44  Hozzászólás  Válasz Rhéman (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   662   
Avatar

terra alapító
 
" Engedek annak az igénynek, hogy egy kertészeti fórum, legyen kertészeti fórum. "

Sosem volt ilyen igény. Pláne olyan erős igény nem, ami miatt ne lehetne más témát írni. Mond azt, hogy nem szeretnéd, ne azt hogy nyomás hatására nem folytatod, mert ez nem igaz, ilyen nyomás sosem volt, és nem is lesz. Se nyomás, se kívánság, se vágy, se semmi. Mindenki arról nyit topikot amiről akar, és nem ütközik a közösen elfogadott szabályzatba. Soha senki nem mondta egyetlen szóval sem hogy nem támogatja valamelyik topik létrejöttét vagy fennmaradását, kivéve egy esetet, de az nem a te topikod volt.
 


  2014.12.04. 15:45  Hozzászólás
  •   661   
Avatar

terra alapító
 
http://www.esrihu.hu/maps/adozas/

Érdekes, főleg a főváros :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.03. 19:37  Hozzászólás
  •   660   
Avatar

terra alapító
 
Na akkor egy kis Ukrajna :D szétesik az ország, de gáz az van. Nem hinném hogy attól kéne félni, hogy leáll fél Mo. fűtése a tél közepén.
A Déli áramlat a török-görög térségben épül ki, nem láthatunk Putyinék fejébe, de az kissé aggasztó, ha az amúgy sem stabil török vezetés, és államadósságot görgető görögék biztonságosabb országoknak számítanak mint mi :D

A balesetre még múlt hét pénteken került sor, de csak ma hozta nyilvánosságra a kijevi vezetés.
Nukleáris baleset történt az ukrán Zaprozsje atomerőműben - számolt be az ukrán miniszterelnök közlésére hivatkozva a Reuters hírügynökség. Arszenij Jacenyuk szerdán arra szólította fel az energetikai minisztert, hogy tartson sajtótájékoztatót a balesetről.
"Tudomásom van róla, hogy baleset történt a Zaprozsje atomerőműben" - közölte az ukrán kormányfő, aki szerint arra utasította Vologyimir Demcsisin energetikai minisztert, hogy közölje: mikor oldják meg a problémát és áll helyre Ukrajna normális áramellátása.
Az Ukrán Interfax hírügynökség szerint az atomerőmű hármas, 1000 megawattos reaktorjában történt a baleset.
A probléma csak tovább rontotta Ukrajna eddig sem tökéletes áramellátást - írja a Reuters.
Az orosz Russia Today úgy értesült, hogy a balesetre még múlt hét pénteken került sor, de Kijev nem hozta nyilvánosságra. A problémát követően - amit feltételezhetően rövidzárlat okozott - a reaktort leállították, és elkezdődött a hibaelhárítás. "Nincs veszély, nincsenek gondok a reaktorral" - fogalmazott szerdai sajtótájékoztatóján az ukrán energetikai miniszter, aki hozzátette: december 5-re rendezik a baleset miatt keletkező műszaki gondokat.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.03. 13:47  Hozzászólás  Válasz Rhéman (658) hsz.-re     Olvasás  
  •   659   


terra alapító
 
Kedves Rhéman! Békés, szép karácsonyt és boldog újévet Neked is - és azt, hogy a távolléted ne legyen tartós:)
 


  2014.12.02. 15:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (657) hsz.-re     Olvasás  
  •   658   
Avatar

terra alapító
 
A vezetői 833-as hozzászólását, és azt követő részeket nézd meg. Van akit zavar.

Nekem nem korai, karácsony már nincs távol, és nem biztos, hogy itt leszek előtte.
 


  2014.12.02. 15:18  Hozzászólás  Válasz Rhéman (656) hsz.-re     Olvasás  
  •   657   
Avatar

terra alapító
 
A világon mindennel így van az ember. Vagy érdekli, vagy nem :D az lett volna a bravúr, ha nem osztja meg a fórum tagjait :D
Hol is merült fel, hogy ez egy kertészeti fórum? Csak kertészettel nem lehet megélni, el fog laposodni a dolog.
Karácsonnyal meg még ráérünk :D

Na és akkor Ózd.
http://alfahir.hu/igy_feszul_be_a_fides ... ti_ulesrol
Elsőnek azt nem értem, miért kaphatnak költségtérítést? Nem ózdiak?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.02. 08:44  Hozzászólás
  •   656   
Avatar

terra alapító
 
Néhány témám megosztotta a fórum tagokat. Leginkább a „Hogyan Működik a világ?” című.
Eredeti szándékom az volt, hogy feldolgozom az egyre kisebb dimenziókat a naprendszer, a föld, az élet kialakulásán keresztül a genetikáig.
Ezt a szándékomat itt nem fogom megvalósítani. Engedek annak az igénynek, hogy egy kertészeti fórum, legyen kertészeti fórum. A témát azonban, kissé más szerkesztésben, és személyes, főként életrajzi adatokkal kiegészítve átteszem a blogomba. Ott fogom folytatni. (http://rheman-kertje.blogspot.hu/)
A témát „Az én világom” címen írom. Nem vállalkozom a rendszeres közlésre, pláne most, hogy egy múló betegség ledöntött a lábamról, de időnként folytatom. Aki megtisztel érdeklődésével, ott is olvashatja, hozzá is szólhat.
A fórumon maradok ezen túl a kertészeti témáknál.
Megragadom az alkalmat, hogy minden fórumtársnak békés, boldog, karácsonyt, és termésben gazdag újévet kívánjak.
 




  2014.11.28. 20:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (653) hsz.-re     Olvasás  
  •   654   
Avatar

terra alapító
 
Á az nem neked való. Veszel egy 5"-es androidos okostelefont, mindent visz. Akár használtan is, ha nem lassul be :D Legolcsóbb 15-20 között, de ezek már talán normálisak. Vagy vettél volna most, én is vettem volna, csak sajnáltam azt a 10-20 ezrest egy tényleg jóra.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.28. 20:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (652) hsz.-re     Olvasás  
  •   653   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egy 6 éves nokia 5130 van. Tavaly 1 percet töltött egy gödörben víz alatt, idén recsegni kezdett a hátoldali hangszórója. Megpiszkáltam egy drótal, jobb lett. Pár nap múlva megint megpiszkáltam mert megint recsegett, erre teljesen elnémult. Hazahoztam, szétszedtem, és beletettem egy zte arizona hangszóróját. Opera mini van rajta, így napközben is meg tudom nézni a fórumot (ha van rá időm) Azóta megint jó. Vagy egy Lumia 520 is de az csak itthoni telefon, kártya sincs benne, csak wifivel használom. Nekem is kéne már egy új, de butaokos. Az okosokat osszetörném egy nap alatt. A cat b25-tel szemezek, de sajnálom rá a pénzt. Van jobb helye is.
 


  2014.11.28. 19:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (650) hsz.-re     Olvasás  
  •   652   
Avatar

terra alapító
 
Ha 200 ezres mobiltelefonra vágytam volna, akkor most megvettem volna 120-ért. Akartam telefont venni, de az a röhej, hogy a három éves sony ericssonomnál egyszerűen csak gyengébben vannak, ugyan azon az áron, mint amikor én vettem :D
Most tartunk ott, hogy egy 20 ezres valamivel erősebb, meg nagyobb a kijelzője... röhej... egy utolsó kísérletet teszek, ha találunk a t-home-nál jobb tv szolgáltatót, visszamondom az előfizetést a fenébe, nem ér annyit... Romániában 4 euróért korlátlanul telefonálhatsz és kapsz 5 gb mobilnetet... röhej... itt meg ennyiért még figyelnem is kell, hogy ne lépjem túl a keretet, nulla mobilnettel... Arra is gondoltam, hogy eladom a telefont, teszek hozzá 4 ezer forintot, és veszek egy gyengébbet, nagyobb kijelzővel... játszani úgy sem kell, csak olvasni. És rohadtul vigyázok a frissítésekkel, mert amióta frissítettem, csak lassabb lett... szolid célzás, hogy minimum két évente cserélj mobilt... És még nem is Samsung (40 ezerért akkor a walkman volt magasan a legjobb, 45 körül indult a gyengébb ,,camcung''), mert ott meg a márkanevet fizettetik meg veled...

De a röhej, hogy nekem nem luxuscikk kell, hanem használati cikk... és megint ott tartunk, mint a kazáncserénél; ha van pénzed, megkapod olcsóbban, ha meg nincs, így jártál...

klárika: ha a link előtt és után is szóköz van, akkor felismeri, és elég egyből rákattintani, így hogy kimaradt a szóköz, ki kell másolni és úgy megnyitni.
Tudod mindig a győzteseknek van igazuk. Én hallottam olyant is, hogy jobbikos politikusok utaztak Kárpátaljára, lázadásra szólítani az ottani magyarokat...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.28. 19:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (650) hsz.-re     Olvasás  
  •   651   


---
 
Én vettem fémpolcot a Bricostore-ban és a végén gyakorlatilag fizettek, csak legyen üres az áruház, a bolt nem volt olcsó, de most valahogy hiányzik - sok mindent tartottak---- teljesen más téma -- nézzétek ezt meg érdekes:https://kuruc.info/r/34/136342/ globálisan nézzétek és ne vigyetek bele politikát ---- sajnos sok igazságot érzek benne...:(((
 


  2014.11.28. 18:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (649) hsz.-re     Olvasás  
  •   650   
Avatar

terra alapító
 
Te bevetted ezt a kamut? Te elhiszed hogy kitalálnak egy napot, és akkor mindent féláron adnak? Soha napján! Mikor a brico bezárt, az utolsó hetekben ott is volt 70%-os ár is, és a 70% kedvezménnyel pont annyiba került mint 2 hónappal korábban.
 


  2014.11.28. 15:58  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (647) hsz.-re     Olvasás  
  •   649   
Avatar

terra alapító
 
Az a legrosszabb, hogy a tényleg nagy akciós csak iphone meg ipad-ra mennek... meg a 200 ezres telefon van 120-ért... meg a 20-50 ezresen tudsz még spórolni tízezret. Amerikában az a divat, hogy mindenre rohadt nagy akciók vannak, 70-80%-ok, itt meg maximum 40%, az is csak arra a termékre, ami nem tömegcucc...
De a legjobb a Samsung tablet volt, 60 ezer helyett 33 ezer. Amúgy meg pár hete néztem, 30 volt :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.28. 15:02  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (634) hsz.-re     Olvasás  
  •   648   


---
 
Vannak három kilós modellek, azokat nem érdemes megvenni. Csak érdekességképp írom, hogy van egy egyéves samsung mosógépünk. Nem az akciós 80 ezres kategória, hanem 100 feletti. 6 kg ruha fér bele papíron és 1000-es a centri. A 4,5 kg-os eudora a 900-as centrifugával szárazabbra pörgeti a ruhát mint a samsung. A papíron írt 4,5 kg nyugodtan lehet 5,5, akkor is szárazabb mint az újjal. Szerelő is megerősítette, hogy nyugodtan mehet bele 4,5-nél több ha belefér.
 


  2014.11.28. 10:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (646) hsz.-re     Olvasás  
  •   647   


---
 
Most működik minden!
Ahogy az árakat nézem, ennyivel olcsóbban a neten szétnézve bármikor lehet vásárolni máshol.
 


  2014.11.28. 00:07  Hozzászólás
  •   646   
Avatar

terra alapító
 
Na, ennyit a nagy fekete péntekről... múlt héten összeomlott, most meg mint ha megfeledkeztek volna róla... egy helyen van kiírva, hogy majd reggel...
Most már tényleg elmennek a jó... szép magyar szokás szerint sikerült elcseszni ezt is...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 22:34  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (644) hsz.-re     Olvasás  
  •   645   
Avatar

terra alapító
 
Hááát... igazából a fene sem tudja, bármelyik bármikor elromolhat. Kerestünk, de annyival nem olcsóbbak hogy megérje, hűtőn ha 40et spóroltunk akkor már talán sokat mondok. Néztünk mi is használt fagyasztót, de vagy az ország másik felén van, és zala megyeinek hirdeti magát, vagy ilyen 15 ezer forintokért árulja, és a képek alapján bármikor kilehelheti a lelkét. Meg érte is kéne menni...
Az lenne a tuti, ha a fekete pénteki akcióban venném jó áron.
De ha ez nem jön be, akkor bemegyünk és nézünk horpadtat :D
Egyiket biztos kihagyom, marha drága ott minden.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 21:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (643) hsz.-re     Olvasás  
  •   644   


---
 
Akkor nézz szét az ajánlott helyeken is!

Mintha Sopron környéki lennél. Arra nincsenek lomisok, vagy másodkézből garanciával áruló szerelők? Most csak belenéztem a hirdetésekben, de találtam szombathelyi, meg környékbeli eladókat akik 1-3 hónap garanciával árulnak! (Nem a fagyasztóra gondoltam elsősorban!)
Az első mosogatógépünket Győrből hozta egy ilyen és amikor elromlott évek múlva a zárja, akkor utánvéttel küldte az alkatrészt.
 


  2014.11.27. 21:31  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (642) hsz.-re     Olvasás  
  •   643   
Avatar

terra alapító
 
Félig meddig. Van egy amit nagyjából látott már a zasszony, ha meg nem jó, max visszaküldjük... fagyasztót meg szinte tök mindegy milyet kapun, ha kapunk...
Majd meglátjuk. A mikróval pl. rábsztunk... meguntuk azt amit az albérletben mikrónak csúfoltak, forró tányér, hideg leves, csurom zsír... sehol sem volt nagy, kiválasztottuk a legnagyobbat, erre fél év múlva minden, de tényleg minden tele volt olcsó nagy mikrókkal...
Tököm tele a kapitalizmussal, egy éves vízforralónak már ferdén áll a fedele, eltörött az egyik rugó...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 21:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (641) hsz.-re     Olvasás  
  •   642   


---
 
Az EMAG és a MALL is csinálja: http://www.blackfriday.hu/
Konkrétan kiválasztottad, hogy mit akarsz venni, vagy csak most kezded el a nézelődést?

A Praktikerben is lesz holnap!
 


  2014.11.27. 21:02  Hozzászólás  Válasz kisveréb (640) hsz.-re     Olvasás  
  •   641   
Avatar

terra alapító
 
Nem reklámozzák, de elvileg a webshopban nagy akciók kezdődnek éjféjtől éjfélig. Mint írtam, előző pénteken egy másik akciózó weblap kb. negyed óráig bírta a rohamot, aztán bemondta az unalmast...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 20:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (638) hsz.-re     Olvasás  
  •   640   
Avatar

terra alapító
 
Én most vásároltam a mediamarktban, igaz csak porzsákot, mert nincs a helyi boltban ez a tipus. Nem láttam, hogy olyan nagy leárazások lennének. Igaz, lassan megy, de megy.
 




  2014.11.27. 19:25  Hozzászólás  Válasz kisveréb (637) hsz.-re     Olvasás  
  •   638   
Avatar

terra alapító
 
Ez már jó darab, csak a padlófűtés nem tetszett neki, azt hitte tőle, hogy nyitva van az ajtaja :D marha jó volt az albérletben csipogásra kelni, kizárólag éjjel kezdte rá, egy légtérben volt minden :D
Most még szenvedek egy kört a mediamarkt.hu-n, hátha... 20-30% kedvezményt megérne, vennék mindent ami kell... úgysem bírnak 10 évnél többet :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 19:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (635) hsz.-re     Olvasás  
  •   637   
Avatar

terra alapító
 
Nekem életem első fagyasztója Bauknecht volt, még valamikor 87-ben vettük. A gép még most is megy valahol Kárpátalján, bár én mondtam, hogy nem gazdaságos az üzemeltetése. Marha rossz volt a hőszigetés rajta, hideg volt a palást.
 


  2014.11.27. 19:07  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (630) hsz.-re     Olvasás  
  •   636   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos nem ismerek lomisokat a közelben.
De nekem megtenné egy Miele is. Legkisebb lányomnak az van, az apósa vette nekik, amikor az első mosógépük hamar tönkrement, azt mondta, hogy akármilyen drága, olcsóbb, mint pár évente újat venni.
 


  2014.11.27. 19:03  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (634) hsz.-re     Olvasás  
  •   635   
Avatar

terra alapító
 
Hát nem a magyaroknak készült szerintem :D Bauknecht hűtőnk van, úgy tudom itthon nem forgalmazzák. Az alapdarab kb. kétszer annyiba kerül mint egy jobb hűtő :D
Cserébe annyira nem nagy szám, csak egy sima hűtő, kíváncsi leszek meddig bírja. Optikailag sérült, olcsón elhoztuk, kicsit büdi volt :-D
Na most kerestem rá, és hopp, egy éve még semmi infó nem volt róla, most a német weblap hirtelen magyarul is elérhető :D durva...

szerk.: éjféltől black friday, megint... a media markt online már nem elérhető... asszem nem lesz akciós cuccunk :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.27. 18:55  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (633) hsz.-re     Olvasás  
  •   634   


---
 
Nem semmi árak!

A legolcsóbb kapható a Vaterán 750 EUR helyett 65 eFt-ért: http://haztartasigep.vatera.hu/haztarta ... 31481.html
3 kg-os töltettel heti 10-15-ször kellene indítani. Majd nyitott szemmel járok!

Ilyet használtok?
 




  2014.11.27. 18:26  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (630) hsz.-re     Olvasás  
  •   632   


---
 
Nálunk is esedékes a téma, mert a meglévőnek a "torka-véres" már. Erről a márkáról még nem is hallottam!
 


  2014.11.27. 18:21  Hozzászólás  Válasz tp329 (626) hsz.-re     Olvasás  
  •   631   


---
 
Nézd meg: https://www.youtube.com/watch?v=aKDLamkWTdg

A fővárosban a három tő paradicsom is nagy szám! (És képzeld el, ha tehenet is tartanának. Már a tv-ben sem láthat olyat a szegény gyerek!)
Az iskolakerteket is újra akarják csinálni. Persze megint jól járnak vele egyesek!

Jössz holnap a WKK-ba?
 


  2014.11.27. 17:48  Hozzászólás  Válasz kisveréb (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   630   


---
 
Ha örök életű mosógépet akarsz akkor keress lomisoknál egy öreg eudorát! Belül minden saválló, kétszer olyan nehéz mint egy mai és szebben (!) mos. Igaz extra csilli-villi funkciók nincsenek rajta.
 


  2014.11.27. 15:43  Hozzászólás  Válasz kisveréb (628) hsz.-re     Olvasás  
  •   629   


terra alapító
 
Ne sajnáld, vacak lehet! :wave: Elolvastam a leírásást és nincs benne, hogy hány lm-es a dobvilágító LED és macskafelismerő funkció sincs benne! :lol:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég