Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.01.14. 19:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (935) hsz.-re     Olvasás  
  •   937   
Avatar

terra alapító
 
Én sem fogok kezet nővel ha nem muszáj, és nem is vagyok se ortodox se zsidó :D
Kicsit azért más a helyzet, mert harmadik felet említesz, ez olyan, mint ha a Mohamed karikatúra miatt nem iszlamista terroristák, hanem fülöp-szigeteki őslakosok robbanttottak volna...
Meg ugye itt mi lenne, ha én elkezdeném a zsidó vallást úgy parodizálni a hetilapomban, hogy mélyen meg is sértem őket, szándékosan? Két hét múlva elküldene a bíróság Auschwitz-ba tanulmányútra...
Itt megint arról van szó, hogy van amit valakinek lehet, valakinek meg nem lehet. Egyenlőbbek az egyenlőek között. Érdekes módon, ha én pl. Japánba mennék, akkor első lenne minimális szinten elsajátítani a japán etikai alapokat, és nem cipőstől rontanék a házba...
Vagy ott a vitya, amikor kezsitcsókolomozott egy olyan nőnek, akiknél ez nagyon durva gesztus... ha ott helyben ráugrik három biztonsági őr, akkor mi van?
Meg kissé ellentmondásos a dolog. Multikulti, meg befogadunk mindenkit, a fél francia futball-meg kézilabdaválogatott afrikai származású, de a muzulmánt vérig sértjük.


STiszteletes, igen, ezért van egy tippem, hogy nem lesznek újabb robbantások.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.14. 19:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   936   


---
 
Ez semmi más, mint az összeesküvés elméletek alátámasztása. Kinyírnák egy pár embert, mert sértett egy bizonyos népcsoportot, erre folytatják a rajzokat. Mi ez, ha nem szándékos provokáció?
 


  2015.01.14. 19:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (934) hsz.-re     Olvasás  
  •   935   
Avatar

terra alapító
 
Egy ortodox zsidó férfi, nővel nem fog kezet. Helyes-e, hogy nálunk kezet fognak eltérő nemű emberek? Ez ugye sérti másnak a vallási meggyőződését.
 


  2015.01.14. 19:03  Hozzászólás
  •   934   
Avatar

terra alapító
 
A terrortámadás után először jelent meg a francia hetilap. Mohamed karikatúrával a címlapon... izzé, biztos hogy ez jó ötlet? Ha muzulmán lennék, meg fanatikus meg terrorista, akkor biztos nem hagynám szó nélkül...
Francia újságírói szemmel nézve azért is megírjuk és gyalázzuk a muzulmán vallást, maximum indíthatunk egy terrorista ellenes hadjáratot.
Muzulmán terrorista szemmel nézve meg felhívás a keringőre.
Ha nem lépnek, az kicsit gyanús lesz. Nem követtem nagyon a híreket, de esetleg a muzulmán nem terroristák nem próbálták megértetni a helyzetet a francia újságírókkal?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.12. 17:37  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (931) hsz.-re     Olvasás  
  •   933   
Avatar

terra alapító
 
Hát ha egy kocsmában dumáltunk volna murdival, szerintem pár tockost kapott volna a hallgatóságtól :D

Na de! Más téma is van! Rhéman, abbamaradtál egy-két témával. Tegnap még eszemben volt mivel is... ja, a szabad ember résznél. Valami olyannal akartam újraindítani a témát, hogy sokan a pénz miatt vannak korlátozva, akár az utazásban is.

Napelem. Ezt inkább a vicc rovatba :D

Más, gasztronómia fordulatot vettem! Rájöttem, hogy a rántotthús mindennel jó :D kezdődött a bolognaival, muszáj volt már kipróbálnom milyen, habár nem tűnt valami jónak, de annál finomabb! Aztán, lehet sok rántotthúst megettem már és attól, vagy nem tudom mitől, de az egy-egy megmaradt darabot mindig belevagdostam valamibe! :D gombás-húsos szószos tészta, különféle raguk, vadas, zöldséges-szószos tészta :D és mindenbe jó! :
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.10. 22:18  Hozzászólás
  •   930   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.08. 19:05  Hozzászólás
  •   929   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.06. 21:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (926) hsz.-re     Olvasás  
  •   927   


---
 
Ma találtam ezt a könyvet, ami megpróbálja helyretenni az értékrendet:
http://sacredeconomics.wix.com/magyar#!konyv/c1ait

A bevezetőt tudtam még csak elolvasni, illetve a kisfilmet néztem meg. (Érdekes módon a "korrupt politikus" demonstrálására Bush-t vágták be!)
 


  2015.01.06. 21:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (925) hsz.-re     Olvasás  
  •   926   
Avatar

terra alapító
 
Azt hiszem mondhatjuk, szegénység van. Sokan nélkülöznek, sokan erőn felül teljesítenek hogy megéljenek, és vannak akik mosolyogva lopnak el olyan vagyonokat, amit mások egy egész élet alatt sem tudnak összehozni. Ez feszültséget szül. Nem tudsz mit tenni, én mindenkit meg tudok érteni, aki gyűlöl valakit, vagy valakiket. Nem magát a gyűlöletet, hanem az okát, a nyomorúságot. Órákig tudnék írni erről a nyomorúságról, és arról a kiszolgáltatott helyzetről, amibe beletaszítottak minket az elmúlt években. (elmúlt évek > 4)

A világtól elmaradunk.... Lehet. De nem biztos hogy baj. Majd fordul a világ is. Az viszont, hogy felzárkózunk, meg követjük a...., meg megfelelünk a... Ez mind megbukott. Sehova nem vezet. Vagyis vezet, még nagyobb szakadékba. Helyre kell tenni az értékrendet, a jószágokat meg olyan emberre kel bízni, aki szereti is őket. Mert hiába ért hozzá valaki, ha miután felhízlalta, ellopja.
 


  2015.01.06. 20:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (924) hsz.-re     Olvasás  
  •   925   
Avatar

terra alapító
 
Hiszem, hogy mi mindannyian azt szeretnénk, hogy a fiaink, unokáink ebben a hazában, és jól éljenek. Persze az sem baj, ha magunknak is javul a helyzetünk.
Ennek a törekvésnek erősebbnek kellene lenni, mint a zsigeri ellenségeskedésnek. Én elképzelhetőnek tartom, hogy van olyan, amit te látsz jól, és nem én. (Ez ugyan valószínűtlen, de nem kizárt. :lol: :lol: :lol: :lol: )

Miért ne hallgatnálak meg. Miért ne próbálnálak meggyőzni, vagy miért ne mondjam, hogy igazad van?

De miért keverjek bele személyeskedő dolgokat, vagy rasszista kifejezéseket? Hova vezet? Sehova. Nincs egy nemzeti alap, amit mindenki elfogad. Szépen maradunk le a világtól.
 


  2015.01.06. 20:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (923) hsz.-re     Olvasás  
  •   924   
Avatar

terra alapító
 
Hibás? Vettem a coop-ban 2 éve egy kompakt fénycsövet. Saját márkás. Villogott. No hibás az volt. :-) Politika ma nincs indulatok nélkül. Ez van.
 


  2015.01.06. 19:45  Hozzászólás  Válasz Jana11 (922) hsz.-re     Olvasás  
  •   923   
Avatar

terra alapító
 
Alapvetően én vagyok a hibás. Egyrészt érdekel mások véleménye. Érdekel, hogy milyen kiindulási alapokból, milyen módon vonnak le következtetéseket. Másrészt többnyire hiszek abban, hogy logikus érveléssel, eltérő vélemények is közös nevezőre hozhatók.

Arra nem számoltam, hogy a vitába bekeverednek olyan dolgok, melyek nem tartoznak bele, de a résztvevőkre, vagy másokra sértőek lehetnek. Sajnálom. :?
 


  2015.01.06. 19:35  Hozzászólás
  •   922   


---
 
Jana11 írta:Vagytok, és vagyunk olyan okos emberek szerintem, hogy senki nem lett se kisebb, se nagyobb például az én szememben.Nincs miért szégyenkezni senkinek sem!!!. Senkinek sem !!!Indulataink vannak, ki-ki másként tudja kezelni. A fórumon a politikai akciók mellőzését én is támogatnám, igen-igen értékes emberek vannak itt, akik egy pillanatnyi hév esetén olyat tudnak szólni, ami nekik, maguknak kellemetlen lehet. Csak ezért. Hajrá a szebbnél szebb növényekért, gyümölcsökért, fákért, technikákért!



Ja és a törléseket mindenki saját magában tegye meg!
 


  2015.01.06. 19:33  Hozzászólás
  •   921   


---
 
Vagytok, és vagyunk olyan okos emberek szerintem, hogy senki nem lett se kisebb, se nagyobb például az én szememben.Nincs miért szégyenkezni senkinek sem!!!. Senkinek sem !!!Indulataink vannak, ki-ki másként tudja kezelni. A fórumon a politikai akciók mellőzését én is támogatnám, igen-igen értékes emberek vannak itt, akik egy pillanatnyi hév esetén olyat tudnak szólni, ami nekik, maguknak kellemetlen lehet. Csak ezért. Hajrá a szebbnél szebb növényekért, gyümölcsökért, fákért, technikákért!
 


  2015.01.06. 19:24  Hozzászólás
  •   920   
Avatar

terra alapító
 
RAGADOZÓ!

Kérlek szépen, hogy a 837-es hsz-től a 919-ig tedd a hozzászólásokat az archívumba, politika címen, hogy ne jusson még egyszer az eszembe napi dolgokról beszélgetést kezdeményezni.

Köszönöm.

A kísérlet gondolom lezárult.
 


  2015.01.06. 19:18  Hozzászólás  Válasz Rhéman (916) hsz.-re     Olvasás  
  •   919   
Avatar

terra alapító
 
Isten ments törölni! Jól igazolja amit mondtam, hogy a politika sokkal inkább megosztja a közösséget, mint hogy a javára válna. Semmi keresnivalója nincs itt. Sajnos olyan világot élünk, ahol mindenki fehér, vagy fekete, és az emberek egymáshoz való viszonyát ez határozza meg. Pedig van bőven kapocs ember és ember között, ami sokkal értékesebb attól hogy fekete-e, vagy fehér. Hogy őszinte legyek, itt a fórumon minden téma többet ér a politikától. Tegnap direkt nem szólaltam meg, hogy még véletlenül se legyen az, hogy én generáltam szándékosan feszültséget, hogy magamat igazoljam. 2 napja megy a politika, mondhatjuk tesztüzemben. Az eredményt látjuk. Mindig van valaki, aki sértve érzi magát, mindig van valaki aki túlreagálja, és mindig van akinek ez nem tetszik. Ilyen a politika. Kérdés, hogy akarjuk-e. Én nem. Pedig szeretem, de nem ér annyit, hogy miatta bárkivel bármilyen viszony is megromoljon. A teszt megbukott.
 


  2015.01.06. 19:09  Hozzászólás  Válasz Rhéman (914) hsz.-re     Olvasás  
  •   918   


---
 
Az egész rendszer úgy hülyeség, szerintem, ahogy van. Ez a 10-30 mrd. forint árbevétellel kecsegtetető kis adó típusú szivatások és hülyeségek nem megfelelő idegállapotban hozott döntések szerintem. De valószínűleg valami nagy baj van véleményem szerint a gazdaságunkkal, ilyenkor szokták mindenhol hasonló intézkedésekkel birizgálni a polgárokat.
 


  2015.01.06. 19:07  Hozzászólás  Válasz Rhéman (916) hsz.-re     Olvasás  
  •   917   
Avatar

terra alapító
 
Mi lenne ha ,,meghívásos'' rendszerben működne tovább a politika? Aki akar jöhet, de ki lehet tiltani az adott témából, ami ugye lehet zárt, mások számára láthatatlan is?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 19:05  Hozzászólás  Válasz Jana11 (912) hsz.-re     Olvasás  
  •   916   
Avatar

terra alapító
 
Én voltam azon, hogy engedjük meg a light politizálást. Gergerg azt mondta nem lesz az jó.

Látom, hogy Neki volt igaza, ezért megkövetem. Aki nem bírja érvvel, az sértegeti, vagy a partnert, vagy népeket, országokat.

Azt hiszem kiszálltam, mert számomra mások lesajnálása nem elfogadható. Nem bánnám, ha az egész törlésre kerülne.
 


  2015.01.06. 19:05  Hozzászólás
  •   915   
Avatar

---
 
Csak így a háttérből mindenkinek: feltétlen fontos, hogy a nyavalyás politika miatt akaratlanul is tüskéket helyezzetek el egymásban, egy jó hangulatú fórumon?
Uff, én beszéltem!
 


  2015.01.06. 19:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   914   
Avatar

terra alapító
 
Való igaz. Az összes M körbe megy. :wave:

Szóval szerinted az autópálya fizetési rendszer úgy jó, ahogy most van?
 


  2015.01.06. 18:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (911) hsz.-re     Olvasás  
  •   913   
Avatar

terra alapító
 
Hát az m0 azért nem tökéletes... nekem legalábbis két sávon a dugó kicsit sok volt... volt vagy egy-másfél óra mire elhagytuk a fővárost...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:59  Hozzászólás  Válasz Rhéman (907) hsz.-re     Olvasás  
  •   912   


---
 
Rhéman meg mindenki: Higgadás, higgadás. Terra kert kertészeti csevegőjében vagyunk. A más véleményt még ha nagyon-nagyon más, akkor is higgadtan kezelni. Például ha én holnap kertészetileg gyökérrel fölfelé ültetem el a szilvafámat és lepisilem vasárnap, akkor mi lessz?
 


  2015.01.06. 18:51  Hozzászólás  Válasz Rhéman (908) hsz.-re     Olvasás  
  •   911   
Avatar

terra alapító
 
De, az összes M egyforma. Csökkenti a korábban településeken áthaladó forgalmat, és gyorsítja a közlekedést. Az M3 Gödöllő és aszód közötti szakasza, az ott élők egészségét óvja, mégsem ingyenes.
 


  2015.01.06. 18:51  Hozzászólás  Válasz Rhéman (905) hsz.-re     Olvasás  
  •   910   
Avatar

terra alapító
 
Én még mindig nem írtam, hogy le kéne őket állítani. Én azt írtam hogy pár napra nem lehet őket leállítani. Tehát 3 hétre le lehet, de hétvégére nem. És ha nem termel a kohó egész héten 4 műszakos munkarendben akkor mi van? Visszaveszik a hőfokot, és hőn tartják, nem?
Tetühintén nem akadok ki, Mo-on is vannak tetvek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:48  Hozzászólás  Válasz csarli1 (901) hsz.-re     Olvasás  
  •   909   


---
 
Hát igen. Nem volt, és nem egyszerű ma sem az orosz barátainkkal sem üzletelni. De karvaly tőke amerikai zsidresz szövetségeseink, kik folyamatosan világ urainak és csendőrének képzelik magukat, Magyarországgal szemben nemhogy semlegesek, rabszolgaként tekintenek ránk és kizsákmányolandó területnek. A szemétséget Ukrajnával /Majdan/ és jelenben is ők kezdték, nálunk is baráti /Goodfriend/ akciók futnak a lefektetés érdekében. Hogy is mondjam csak...Ez a vasárnapi zárvatartás szerintem komoly nemzetek feletti üzleti érdekcsoport /Tesco tulajdonosi kört elemezve /érdekeit sérti leginkább, ellene készült. Amellett, hogy a Bibó szakkollégiumban azért meg lehetett volna tanulni, hogyan kell jogi szabályozást eszközölni és megfogalmazni. Szakmám, ezért mondom hogy van amiben negyedszerre-ötödszörre futnak neki a fiúk, és még most sem jó. /Nyitvatartás, jövedéki adó, útdíj, stb./
 


  2015.01.06. 18:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (906) hsz.-re     Olvasás  
  •   908   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem az "olyan, mintha" jelzi, hogy nem Te mondtad, hanem én hozom hasonlatnak.

Az M0 a budapestieket védi meg az átmenő forgalomtól. Az ingyenessége megóvja az itteni lakosok egészségét. A többi M nem ilyen funkciójú.
 


  2015.01.06. 18:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (904) hsz.-re     Olvasás  
  •   907   
Avatar

terra alapító
 
Most hagytam abba. Velem ne szórakozz. Ha nem tudod elolvasni kinek szól egy válasz, akkor megvárom míg kijózanodsz.

Egyébként a "tetűhintás amerika" kitételen kellene fennakadnod, mert mintha a szabályzatunk ezt nem engedné.
 


  2015.01.06. 18:41  Hozzászólás  Válasz Rhéman (893) hsz.-re     Olvasás  
  •   906   
Avatar

terra alapító
 
"Ez elég szűklátókörű szemlélet. Olyan, mintha azt mondanád, hogy ne csökkentsék az állami bürokráciát, mert akkor el bocsájtanak embereket."

Egy kis kiigazítást kérnék, mert ez így olyan mintha én állítottam volna, holott pont nem.


A budapestieket a vidékkel nem a kormány állítja szembe. Miért legyen ingyenes az M0, ha az M3 nem az?
 


  2015.01.06. 18:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (902) hsz.-re     Olvasás  
  •   905   
Avatar

terra alapító
 
Vagy én nem értem, vagy Te írsz érthetetlenül.

A kohót képzeld el, mint egy függőleges, nagy csövet. Felül bepakolják a kokszot, és a vasércet, meg a hulladék vasat. Alultól levegőt fujnak be, és a meggyújtott koksz kiolvasztja a vasat. A vas, alul összegyűlik, felette a salakkal. Ezt időnként lecsapolják.

Hagy a bánatba állítasz le egy ilyen berendezést hét végére? És ha lehetne, de nem lehet, milyen lenne a hatékonyság? Hogy versenyeznél a környező országokkal?
 


  2015.01.06. 18:39  Hozzászólás  Válasz Rhéman (903) hsz.-re     Olvasás  
  •   904   
Avatar

terra alapító
 
Jó, beszélhetsz majd az USA pénznyomdáiról, de előbb fejezzük be az előző témát :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.06. 18:33  Hozzászólás  Válasz Rhéman (900) hsz.-re     Olvasás  
  •   902   
Avatar

terra alapító
 
Ha csak felügyelik a kohót, akkor még nem kell embereket elküldeni. Amúgy miért is kerülne 10 ezer ember az utcára?
De gondolom a kohót nem fogják betiltani vasárnapra.

csarli, azért amerikában valami működik. Biztos nem gazdaságosan meg egészen máshogy értelmezve a törvényt, de annyi hülyeségre van pénz hogy az nem igaz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:31  Hozzászólás  Válasz Rhéman (888) hsz.-re     Olvasás  
  •   901   


---
 
Ki hívta a karvalyorrokat, mert én nem, sőt nem is ismerek olyan személyt aki ezt tette volna. Jöttek azok maguktól is. Kit érdekel a tetűhintás amerika?
Azt gondolod ők foglalkoznak veled? Azt sem tudják merre van Európa, nem hogy Magyarország.
 




  2015.01.06. 18:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (898) hsz.-re     Olvasás  
  •   899   
Avatar

terra alapító
 
Na látod, máris kevesebb kohász tke lenne ki a hétvégi munkával, ha pl. csak x hetente kerülne rá a sor :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 18:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (897) hsz.-re     Olvasás  
  •   898   
Avatar

terra alapító
 
Nem nem gazdaságos a kohó, és a hasonló berendezések hétvégi leállítása, hanem lehetetlen. Egyébként akkor sem lehetne felügyelet nélkül hagyni.
 


  2015.01.06. 18:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (896) hsz.-re     Olvasás  
  •   897   
Avatar

terra alapító
 
De a válasz meg neked, csak kiegészítettem egy mondattal :D
Én azt írtam hogy a kohókat nem gazdaságos leállítani akár még több napra sem, de nem muszáj dolgozniuk vasárnap. Ha meg igen, akkor lásd mentő/tűzoltó esete.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.06. 17:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (894) hsz.-re     Olvasás  
  •   895   
Avatar

terra alapító
 
Miért, én nem ezt írtam? :D

Az ország szerencsétlen, Budapest központú útszerkezete miatt van állandó dugó


Normális helyeken létezik olyan, hogy elkerülő. Nem körparkoló a város köré, hanem elkerülő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.06. 17:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (890) hsz.-re     Olvasás  
  •   893   
Avatar

terra alapító
 
Az a probléma hogy a vasárnap miatt elküldenek (esetleg, vagyis nem biztos) valamennyi dolgozót? Ez ellen kell tiltakozni? Akkor tiltakozzunk a tesco önkiszolgáló pénztárai ellen is, mert azok is legalább ilyen hatással bírtak. Ráadásul szerencsétlen pénztárosnak kellett megtanítani minket a használatára, hogy ha már jó megtanultuk, kirúghassák. A nagy büdös valóság kb az amit Csarli írt. Egy eladónak nincs választása hogy akar-e vasárnap dolgozni. Ha vasárnap este 10-kor jön a kamion, akkor akkor kell mennie, vagy hétfőn se. És ez nem a kisboltokra igaz.

Egy ország is sok szempontból olyan mint egy vállalat. A cégek egy piacon versenyeznek, és az nyer, aki azonos minőség mellett termelékenyebben gyárt.
Az országok is versenyeznek a világpiacon. Egy ország hatékonysága is mérhető. Fontos, hogy minél nagyobb legyen a kapacitása, és, hogy ezt kihasználja. Egy termelékenyebb megoldást nem lehet elutasítani azért, mert kisebb a létszám igénye.
A cégek dolga, hogy a lehető legtermelékenyebbek legyenek. A kormány dolga, hogy az esetleg felszabaduló munkaerő számára munkaalkalmakat teremtő intézkedéseket tegyen.
Természetes, hogy a fő szándék a multik megregulázása. A multi borzalmasan kártékony a magyar élelmiszerellátásra, többek közt ezért is, amit az előbb írtam. Ezt írtam valamelyik nap is, hogy a helyi vállalkozásokat szeretnék helyzetbe hozni, a javarészt külföldi multival szemben. Teljesen helyesnek tartom. Nem létszükséglet vasárnap vásárolni. (mi is ekkor szoktunk, majd változtatunk rajta) A "baloldal" nagyon hangos most hogy mi lesz a munkanélküliekkel, de kérdezem én, 12 év kormányzás alatt, tettek-e valamit annak érdekében, hogy egy faluban ne legyen minden 3. nő bolti eladó végzettségű? Kínáltak -e nekik versenyképes szakmát? Tettek-e kisérletet más irányú női szakmunkás munkahelyek teremésére? Gyönyörűen megvoltunk vasárnapi nyitvatartás nélkül is, most is megleszünk. Kb az rtl klub esete ez is. A gonosz állam bácsi őket jobban adóztatja. Pedig az rtl erre nem is szolgált rá. Mindig tisztességesen, segítőkészséggel kezelte az állammal való viszonyát, még akkor is, amikor úgy döntött, hogy az rtl2 csatornáját egy romániai leányvállalattal üzemelteti. Vajon miért? Biztos nem akart senki és semmit kijátszani szegényke. Nem kell sem a multit, sem a plázázó korosztályt sajnálni, de még az rtl-t sem.

Ez elég szűklátókörű szemlélet. Olyan, mintha azt mondanád, hogy ne csökkentsék az állami bürokráciát, mert akkor el bocsájtanak embereket.

És kimaradt az útdíj. Mi 40 000ft-ot fizetünk és reggelente állunk a dugóban, a sok ingyenes bevezetőt használó között. Nem nagy összeg, járuljanak csak hozzá. Miért járna az egy budapestinek, ami egy gyöngyösinek nem?

Jó! Akkor a budapestiek behajtási díjat szednek. Az ország szerencsétlen, Budapest központú útszerkezete miatt van állandó dugó, és szmog a városban. Szerintem mi járnánk jól.
Pontosabban a FIDESZ a zseniális, mert jól szembeállítja a vidéket, és a várost.
 


  2015.01.06. 17:38  Hozzászólás  Válasz Rhéman (891) hsz.-re     Olvasás  
  •   892   
Avatar

terra alapító
 
Most akkor mi a gond? Ki lehet kapcsolni, ott lehet hagyni egy időre. Akkor mi a gond? :D mi is otthagyjuk, gazdaságtalan leállítani :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 17:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (889) hsz.-re     Olvasás  
  •   891   
Avatar

terra alapító
 
Nem is tudtam, hogy a hülye példáimmal, egy vegyész-kohász szakembert találok, aki a hétvégére magára hagyott kohók szakértője. A martin kemencékhez, az üveggyártáshoz, és a folyamatosan működő polimerizációs technológiához is értesz? :clap: A százhalombattai finomítót is bezárják este 10-kor, és reggel 6-kor újra indítják.

A gazdasági szabályzók azért vannak, hogy az emberek, cégek a szerint rendezzék a dolgaikat. Ha a szomszédban kisebb az adó, akkor, amit lehet ott kell csinálni. Nyilván, ha házat veszel, megnézed, hogy hol az olcsóbb ugyanaz a minőség, venni, és fenntartani.
 


  2015.01.06. 17:12  Hozzászólás  Válasz Rhéman (888) hsz.-re     Olvasás  
  •   890   
Avatar

terra alapító
 
Az a probléma hogy a vasárnap miatt elküldenek (esetleg, vagyis nem biztos) valamennyi dolgozót? Ez ellen kell tiltakozni? Akkor tiltakozzunk a tesco önkiszolgáló pénztárai ellen is, mert azok is legalább ilyen hatással bírtak. Ráadásul szerencsétlen pénztárosnak kellett megtanítani minket a használatára, hogy ha már jó megtanultuk, kirúghassák. A nagy büdös valóság kb az amit Csarli írt. Egy eladónak nincs választása hogy akar-e vasárnap dolgozni. Ha vasárnap este 10-kor jön a kamion, akkor akkor kell mennie, vagy hétfőn se. És ez nem a kisboltokra igaz. Természetes, hogy a fő szándék a multik megregulázása. A multi borzalmasan kártékony a magyar élelmiszerellátásra, többek közt ezért is, amit az előbb írtam. Ezt írtam valamelyik nap is, hogy a helyi vállalkozásokat szeretnék helyzetbe hozni, a javarészt külföldi multival szemben. Teljesen helyesnek tartom. Nem létszükséglet vasárnap vásárolni. (mi is ekkor szoktunk, majd változtatunk rajta) A "baloldal" nagyon hangos most hogy mi lesz a munkanélküliekkel, de kérdezem én, 12 év kormányzás alatt, tettek-e valamit annak érdekében, hogy egy faluban ne legyen minden 3. nő bolti eladó végzettségű? Kínáltak -e nekik versenyképes szakmát? Tettek-e kisérletet más irányú női szakmunkás munkahelyek teremésére? Gyönyörűen megvoltunk vasárnapi nyitvatartás nélkül is, most is megleszünk. Kb az rtl klub esete ez is. A gonosz állam bácsi őket jobban adóztatja. Pedig az rtl erre nem is szolgált rá. Mindig tisztességesen, segítőkészséggel kezelte az állammal való viszonyát, még akkor is, amikor úgy döntött, hogy az rtl2 csatornáját egy romániai leányvállalattal üzemelteti. Vajon miért? Biztos nem akart senki és semmit kijátszani szegényke. Nem kell sem a multit, sem a plázázó korosztályt sajnálni, de még az rtl-t sem.

És kimaradt az útdíj. Mi 40 000ft-ot fizetünk és reggelente állunk a dugóban, a sok ingyenes bevezetőt használó között. Nem nagy összeg, járuljanak csak hozzá. Miért járna az egy budapestinek, ami egy gyöngyösinek nem?
 


  2015.01.06. 16:58  Hozzászólás  Válasz Rhéman (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   889   
Avatar

terra alapító
 
A kohó az hülye példa :D
1, visszaveszik a hőfokot és úgy megy, akár pár napon-héten keresztül is ha kell, mert nem gazdaságos annyi időre kikapcsolni :D ha meg kikapcsolják, le kell engedni ami benne van, különben széttörik
2, hány kohász van szerinted ma Mo-on, akik dolgoznak is? :D úgy tudom egyetlen nagy kohó működik

Miért küldenének el annyi embert? Valahol olvastam már, csak elfelejtettem.
Most a körülmények megváltoztatása önmagában nem érv, mivel már vagy 20 éve idióták irányítják ugyan ilyen elven az egész országot :D
Kíváncsi lennék az orvosi szakvéleményekre, hogy okoz-e a négy műszak valamiféle rendellenességet.

Kórház pl. megint hülyeség, még szép hogy annak mennie kell.
De érdekes módon azon nem háborodik fel senki hogy 10 ezer orvos (pontosan mennyi is?) elhagyta az országot, csak azon hogy 10 ezer embernek nem lesz munkája?

Nem tudom miért hozták, hülyék. A hülyéken meg nem lehet kiigazodni. Nyílván ilyen minimálbérrel x évig biztosan nem hagyják el a multik az országot, főleg ha nemrég települtek ide.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.06. 16:45  Hozzászólás  Válasz csarli1 (887) hsz.-re     Olvasás  
  •   888   
Avatar

terra alapító
 
Tehát most jobb lesz, ha néhány 10000 embert elküldenek?

Próbáld meg Amerikában megszüntetni a vasárnapi nyitva tartást.

De van egy másik aspektus is. Ide csábítottuk a befektetőket. Azt mondtuk, nyitva tarthat éjjel, nyitva tarthat vasárnap. Autópálya csomópontokat építettek, befektettek, és most megváltoztatjuk a körülményeket. Ki fog idejönni? Egyszerűen kitörülnek a térképről.

Még annyit, hogy dolgoztam 4 műszakban. Tudod az olyan, hogy egy évben, ha az nem szökőév, az üzem 365 napot, napi 24 órát működött.
 


  2015.01.06. 16:28  Hozzászólás  Válasz Rhéman (886) hsz.-re     Olvasás  
  •   887   


---
 
Sajnos te álomvilágba élsz, mert ahol minimálbérért kell dolgoznod, és nincs lehetőséged máshová elmenned, ot csak álmodba tudsz válogatni. Be kell állni a pult mögé dolgozni, és lehet, hogy az első pár alkalommal ez neked tetszeni is fog, de második harmadik hónap után lázongsz, de csak magadba, mert ha nyíltan teszed, akkor kirúgnak, és nem tudod a hiteledet fizetni vagy a családod eltartani. Kilencven előtt ez nem volt gond, mert akkor vasárnap zárva voltak az üzletek, csak jött a gatyaváltás és a karvaj orroknak már nem volt elég a heti hat napi haszon kellett a hetedik is. Most ezen változtatott a kormány. Próbálj meg Németországba vasárnap vásárolni.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron