Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.01.04. 19:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (835) hsz.-re     Olvasás  
  •   836   
Avatar

terra alapító
 
Ja, hogy ajándék is jár? Akkor gyorsan törlök annyit hogy enyém legyen a 10 000. :lol:
 


  2015.01.04. 19:51  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (833) hsz.-re     Olvasás  
  •   835   
Avatar

terra alapító
 
Lehet harminc is ha gondolod :D
Gratula, kapsz egy virtuális sört! :VOPI
gergergtől meg pálinkát vagy oltóvesszőt, vagy oltványt, vagy amit a közönség megszavaz :P :P :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 19:46  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (833) hsz.-re     Olvasás  
  •   834   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom alap beállítás, és nem a mi fórumunk miatt, hanem hogy kerülve legyenek a rövid hozzászólások. Gondolom megváltoztatható.
 




  2015.01.04. 19:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (830) hsz.-re     Olvasás  
  •   832   
Avatar

terra alapító
 
Megnéztem a számlálót. 10028.on állt. Írtam egy hsz.-t ide, majd gyorsan megnéztem, átváltott 10029-re. Vagyis ez a hozzászólás 29 hozzászólással később íródott mint a 10 000. Eddig érted, gondolom. :-)
Ezután rávittem az egeret a válasz gombra, amitől lent a lap alján látható a hozzászólás valódi száma. Ez a szám a 18268 volt. Minden új hozzászólásnál ez a számláló kettőt ugrik, vagyis a fórumon, a valóságban ennek a számnak a felének megfelelő hozzászólás van. Ez azért kevesebb, mert gondolom a töröltek kiesnek. De most ez nem is számít, a lényeg hogy ha ebből a számból kivonjuk a 29 dupláját, akkor meg lesz a 10 000. Az pedig az 18210-es hozzászólás, ami nem más, amit az előbb írtam. :-) Nem tudom van-e más módszer, de ha van kedved, számold vissza. :-)
 


  2015.01.04. 19:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (830) hsz.-re     Olvasás  
  •   831   
Avatar

terra alapító
 
Laci vagyok, talajművelés 1. Hsz. Ez volt a 10 000. a számláló szerint.
Gratulálok hozzá! :clap:
 


  2015.01.04. 19:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (829) hsz.-re     Olvasás  
  •   830   
Avatar

terra alapító
 
Nem értem, de keresd csak, úgyis magadat időzítetted az évfordulóra :D :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 19:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (828) hsz.-re     Olvasás  
  •   829   
Avatar

terra alapító
 
Van egy ötletem! Ez az 10029. hsz. A valós sorszáma a töröltek miatt 18268. Kettessével lépnek a hozzászólások, vagyis a 10 000. 58-cal levesebb, vagyis a 18210-es sámú hozzászólás. Most már csak vissza kell keresnem hogy az kié, de mindjárt meg lesz az is.
 


  2015.01.04. 18:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (827) hsz.-re     Olvasás  
  •   828   
Avatar

terra alapító
 
Elvileg a hsz-okat számolja a rendszer... Ragadozó talán megmondja.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.04. 18:48  Hozzászólás  Válasz baby-lon (826) hsz.-re     Olvasás  
  •   827   
Avatar

terra alapító
 
Nem figyeltem, pedig akartam. Így utólag.... szerintem sehonnan nem lehet megmondani. :-(
 




  2015.01.03. 21:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (824) hsz.-re     Olvasás  
  •   825   
Avatar

terra alapító
 
Pedig lesz az a pénzmennyiség, hidd el. Azzal fogják kezdeni, hogy nem havi 50 milliót lopnak fejenként, hanem 25öt :D
Vagy, mivel úgyis bezárták az elmegyógyintézeteket, egy pár tucat elborult agyú merénylőben még mindig lehet bízni :D
Vagy addig rettegnek, amíg szívrohamot nem kapnak... bármi előfordulhat. Egy rövid oroszellenes háború is akár, ami a hidegháború óta sosem volt ennyire reális, mint most...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 21:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (822) hsz.-re     Olvasás  
  •   824   
Avatar

terra alapító
 
Ha valaki azt mondja, hogy namostfejzdabbagyorsan, akkor mindenki abbahagyja, ennyi
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


csak azt nem tudjuk, melyik választás lesz az, ahol végleg csak a korrupció csökkentése lesz a megoldás

Azt apukám te nem éled meg, még akkor sem ha feltalálják a halhatatlanságot!
 




  2015.01.03. 21:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (821) hsz.-re     Olvasás  
  •   822   
Avatar

terra alapító
 
Ha valaki azt mondja, hogy namostfejzdabbagyorsan, akkor mindenki abbahagyja, ennyi :D nem kell belelovallni magad.

Egyébként pont izgalmas az Észak-Balkán pár éve; azt tudjuk hogy rohadtul üres az államkincstár, csak azt nem tudjuk, melyik választás lesz az, ahol végleg csak a korrupció csökkentése lesz a megoldás :D lásd csökkentették a parlament létszámát, ez már eleve egy irányadó jel kell hogy legyen! :D én nem hittem volna ánnó, hogy a vitya meglépi az adójóváírást, látjátok feleim, milyen boldogok lennénk ha most ott tartanánk amit elképzelni is szörnyű volt! :D a vicc, hogy már akkor bele kellett volna buknia, de csak nem sikerült neki... és már az is egy olyan pont volt, ahol már elég nagy galacsingombócot tologattak bogárkáink a dombon felfelé :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.03. 21:00  Hozzászólás  Válasz Rhéman (819) hsz.-re     Olvasás  
  •   820   
Avatar

terra alapító
 
Én nem bánom, de nem vállalom a moderálását. Sőt, a részvételt sem tudom túl rendszeresre garantálni, mert a politika szerintem sokkal inkább megoszt mint egyesít, és ez nem az a közösség amivel megosztva akarom magam érezni. Máshol, ahol csak politizálnék, ott nem számít.
 


  2015.01.03. 20:48  Hozzászólás
  •   819   
Avatar

terra alapító
 
Csak egy ötlet. Mi lenne, ha nyitnánk a light politizálásnak egy "Iszap birkózó" nevű topikot kísérleti jelleggel?

Azonos alapokból, lehet eltérő következtetésre jutni. Viszont eltérő kiindulási alapokból szinte kizárt.
 


  2015.01.03. 20:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (816) hsz.-re     Olvasás  
  •   818   
Avatar

terra alapító
 
az új kormánynak muszáj lesz csökkentenie a korrupciót

Ha ha ha. : :lol:

Gondolkodtál már azon hogy könyvet írj? Mondjuk mesekönyvet? :mrgreen:
 


  2015.01.03. 20:45  Hozzászólás  Válasz Rhéman (815) hsz.-re     Olvasás  
  •   817   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman! Már miért lenne? :-) És ha lenne, abban mi lenne az érdekes? :-) Mi abban a jó, ha te mondasz valamit, és én azt mondom hogy igen, te meg hogy szerintem is?

Van az utcában egy srác. Egyik évben jön így karácsony tájékán az utcán, én meg kint vagyok.
Azt mondja:

-Szervusz Gábor! Boldog új évet!
-Neked is Robi! (válaszolok)
-Köszi, viszont!

Máig ezen röhögök. :-)
 


  2015.01.03. 20:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (814) hsz.-re     Olvasás  
  •   816   
Avatar

terra alapító
 
Hidd el, vannak :D ha mindenki csak egy kicsit lesz jobb az elődjénél, máris jók vagyunk.
De mondok egy jót. Nincs pénz. HA pedig nincs pénz, az új kormánynak muszáj lesz csökkentenie a korrupciót, mert abban meg van pénz, láthatod:
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/orba ... _politikus
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 20:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (812) hsz.-re     Olvasás  
  •   815   
Avatar

terra alapító
 
Van közte olyan cég, melyet alapítása óta ismerek, és sokat tudok róla. Ott biztos tény.

De itt befejeztem, mert nincs közös kiindulási alapunk.
 


  2015.01.03. 20:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (813) hsz.-re     Olvasás  
  •   814   
Avatar

terra alapító
 
akik az új generációhoz tartoznak

Nincsenek ilyenek, és itt a baj. És ahogy elnézem, nem is lesznek.
 


  2015.01.03. 20:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (810) hsz.-re     Olvasás  
  •   813   
Avatar

terra alapító
 
Ezzel máris ütöd magad :D mert ugye aki régen nem csinálta jól, az most sem fogja jól csinálni.
Pont van pár százalék, akik az új generációhoz tartoznak, és csökkentik a fidesz fényét.

Már az útdíj sem tűnik olyan stabilnak:
http://alfahir.hu/a_fidesz_maris_meghat ... zemplenben
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 20:26  Hozzászólás  Válasz Rhéman (811) hsz.-re     Olvasás  
  •   812   
Avatar

terra alapító
 
Az adatok, amiket mutattál, lehetnek tények, lehetnek kiragadott részletek, de nem jelentenek semmit. Ha én mos egy videokazettával a kezemben kivonulok, és azt mondom lopott a polgármester, mondjon le, és üljön valaki a helyére, az megoldás? Nem. A megoldás az, ha azt mondom, ez lopott, ez meg még sosem, ezért ezt elkergetjük, ezt pedig a helyére tesszük. Mint amikor látom, hogy az asszonynak nem megy a gereblyézés, és azt mondom, add ide majd én. Szerinted ki? Mert ha meg tudsz valakit nevezni, aki igen, akkor lehet összehasonlítani. Ha meg nem tudsz, akkor mi értelme az egésznek? Ne legyen kormány? Vagy legyen egy új választás, és majd nyer aki több babkonzervet oszt?
 


  2015.01.03. 20:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (807) hsz.-re     Olvasás  
  •   811   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg nem akarok meddő vitába keveredni. Megint állítasz dolgokat, de mire alapozod? Ezek reklám szólamok, amiket a példabeszédek nem támasztanak alá.

Szerinted mi lenne, ha minden külföldi vállalkozó, minden befektető tényleg kivinné a befektetését? Ez persze költői kérdés, nem kell mérlegelned, hogy a bankok nélkül, autó, és alkatrészgyártás, Matáv, és más cégek nélkül mekkora nyomor lenne itt.

De javaslom, hogy az adatokat, amit mutattam tanulmányozd. Azok ugyanis tények, nem szlogenek.
 


  2015.01.03. 20:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (808) hsz.-re     Olvasás  
  •   810   
Avatar

terra alapító
 
De szerintem nem ott kéne elindítani, hogy az előző rendszerből átmenekült emberek, és azok tanítványai kezdenek neki, mert az nem lesz új rendszer.

Hajszál pontosan ezt mondom én is. Csakhogy nincs rajtuk kívül más. És ez, már meg is emeli a fidesz nem létező fényét.
Mondhatnám azt is, A fidesznél 2 % esélyt látok arra, hogy jobb lesz. És ez pont 2 %-kal több, mint más párok esetén.
 


  2015.01.03. 20:10  Hozzászólás  Válasz Rhéman (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   809   
Avatar

terra alapító
 
Mit bizonyítsak azon, hogy annak hogy valaki felvegye a bőröndöt, van átfutási ideje. Miért nem vándoroltak ki 2002-ben az emberek? (persze akkor is mentek) Mert voltak munkahelyek, jórészt külföldi tőke által fenntartott munkahelyek. (az építőipar is ilyen volt, rengeteg ingatlan épült "Ír befektetők" pénzéből, és még több hitelből. A hitelezők nagy része külföldi bankok voltak. Aztán jött a válság, senki nem vett semmit, mindenféle kereslet visszaesett, a befektetők kivonultak, és beborult minden. Ennek köszönhetően megszűntek a munkahelyek, emelkedtek a törlesztőrészletek, mivel csökkent a termelés és a fogyasztás is csökkent az állam bevétele is, így aztán növekedni kezdtek a közterhek és ez egy soha véget nem érő spirálba vezetett. Így aztán a megnehezedett életkörülmények miatt aki tehette, elindult itthonról, és ahányszor hazalátogatott, mindig vitt valakit magával. És ez a folyamat még mindig tart, ördögi körben tartva ezzel az országot. Kb ott tartunk, mint egy vesztes focimeccs végén, ahol már inkább a labdát is kerüljük, hogy a csukát legalább megmentsük a következő meccsre, hátha akkor...
 


  2015.01.03. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (795) hsz.-re     Olvasás  
  •   808   
Avatar

terra alapító
 
Ez nem ilyen egyszerű. Ami hazai kézben van, az általában szar, vagy kivándorol, és más országban keresi meg a milliárdjait.
Az egész rendszer szar, alapjaitól kezdve. Ha egy-két dominót el tudnánk burítani, akkor borulna az egész sor, és pár száz korrupt tehetségtelen ember mehetne a levesbe.
A külföldi tőke is vicces ebből a szempontból, mert meg lehetne oldani hogy nekik is jó legyen, és nekünk is jó legyen. Alapvetően erről szól a kapitalizmus. De jelenleg az van, hogy nekik is jó, és a politikusoknak is jó. Érzed a különbséget.
Nem állunk alkupozícióban... na ja, főleg hogy a rendszerváltozás óta sikeresen szétbszták az oktatást és az iskolarendszert... nézd meg pl. azokat az ágazatokat, amikben még jók vagyunk, vagy ahol alapvetően nem az oktatás segít rá az emberre az adott pályán. Pl. programozók, kutatók, mérnökök. Nagyon is jól állnánk, ha nem az lenne a cél, hogy betanított munkások milliói dolgozzanak egy gyártósor mellett.
Most erre lehet azt mondani, hogy pl. a Csepel azért volt akkora siker, mert egyszerű volt mint a faék, most meg azért nem lenne sikeres, mert jóval összetettebb egy gépjármű. Most is lehetne sikeres, csak esetleg Volvo motorral. Ha meg ráállnak az oktatásra, akkor mi is tudnánk Volvo szintű motort gyártani.
Az igazság az, hogy elavult gyártósorokkal és gépekkel nem lehet Volvo szintű motort gyártani, meg ugye meg is kéne tervezni...
Gyártunk cnc gépeket, esetleg ilyen-olyan kooprodukcióban - lengyel meg szlovák -, gyártunk hozzá vezérlést is, csak rohadt drágán... Tudnánk Volvo szintű motort gyártani, csak marha drágán, és finoman szólva sem a megfelelő emberek ülnek egyes helyeken. Bőven lehetne fejleszteni a magyar cnc gépeket is, csak böszmeszar irányba indultak el (érintőképernyő egy olyan munkakörnyezetbe, ahol alapvetően olajos/mocskos kézzel nyomkodják a gépeket???)...

Gyerekszülés nem tudom mikor tolódott ki, már egy ideje.
És máshol jó ötlet? És a német állampolgárságúnak született török vendégmunkások gyerekei is kitolják majd 30 év fölé? Nem nő meg a veszélye 30 felett a gyerekvállalásnak? Jó ez a gyereknek?

Az biztos, hogy nem mindig rossz az ami rossznak látszik. Én csak azt nem értem, hol van ma Magyarországon az a nem rossz? Leírhatnád, mert én nem látom, hogy lehetne ez jó. Mi lehet ez, és mitől lehet jó, mi lehet benne a jó?

Az, hogy kiknek kellene irányítani, az most még tökmindegy. Ez nem egy lépcsős folyamat lesz, el kell hogy induljon valahol. De szerintem nem ott kéne elindítani, hogy az előző rendszerből átmenekült emberek, és azok tanítványai kezdenek neki, mert az nem lesz új rendszer.

Amit jónak látok a jelenlegi rendszerben, az az, hogy iszonyat sok barom mellett formálódik egy olyan, egyelőre még minimális súllyal bíró réteg, akik valamit majd valamikor a jövőben elindíthatnak. Én semmi más jót nem látok. Oké, lehet ezt mondod te is. De akkor már közösen kell keresni a választ, hol lehetne ezt elkezdeni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 19:59  Hozzászólás  Válasz Rhéman (806) hsz.-re     Olvasás  
  •   807   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon erős tévedésben vagy. Nem gondolom, hogy a dolgok jó irányba haladnak, viszont ha te éveken keresztül átjártál az én kertembe hogy megpermetezd a paradicsomomat, és ennek hatására évek óta nem ettem paradicsomot mert másnapra mindig kiszáradt, és a családom olyannyira felháborodott hogy egyszer kizavart téged a kertből, akkor ha én magam kezdek permetezi, és már látszik hogy kókadnak a levelek, akkor is nagyobb esélyem van paradicsomot enni mintha visszahívlak, mert azt már tudom, hogy akkor biztosan nem eszek paradicsomot. Lehet hogy az én permetezésem hatására is el fognak a levelek száradni, de jelenleg még csak kókadnak. Ami nem jó jel, de mivel nincs rajtad kívül senki a kapuban hogy segítsen (kivéve a másik szomszédot aki ráolvasással akarja növekedésre serkenteni a növényeimet) a legjobb megoldás várni, hogy mi lesz a kókadás után.
 


  2015.01.03. 19:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (805) hsz.-re     Olvasás  
  •   806   
Avatar

terra alapító
 
Ezek olyan állítások, melyeknek nem ártana némi bizonyíték.

Bizonyíték nélkül a dolog hit kérdése. Láthatólag Te úgy gondolod, hogyc a dolgok jó irányba mennek. Nekem ellenkező a véleményem.

Hit dolgában viszont minden vita értelmetlen.

Nem sértődöm meg, ha az egészet ki moderálod, de várj egy kicsit, hátha másnak is van véleménye.
 


  2015.01.03. 19:46  Hozzászólás  Válasz Rhéman (804) hsz.-re     Olvasás  
  •   805   
Avatar

terra alapító
 
A kivándorlás (ha nem puskák elől menekülnek) legtöbbször nem 2-3 év következménye. Ha megverem az asszonyt, holnap itt hagy. Ha rosszul tartom, évekig kitart mellettem, mert a gyerekek, meg a hova menjek, meg a hátha megváltozik. Ha elhagy, akkor ott már igen régóta problémák vannak és azok vezettek az elhagyáshoz. És hogy visszajöjjön, ahhoz is sok sok idő kell.
 




  2015.01.03. 19:36  Hozzászólás  Válasz Rhéman (801) hsz.-re     Olvasás  
  •   803   
Avatar

terra alapító
 
Arra gondoltál már, hogy a százezrek pont azért vándoroltak ki, mert csak ott volt olyan ember, akinek olyan autója volt, aminek garázst építtetett?
 




  2015.01.03. 19:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (799) hsz.-re     Olvasás  
  •   801   
Avatar

terra alapító
 
Tévedsz két angliai magyarnak adna munkát, a kivándorolt százezrekből.

De szóljál hol kell jelentkeznem az 1 millió dolláros autómért, én is vállalom, hogy két magyarral építetek garázst.
 


  2015.01.03. 19:29  Hozzászólás  Válasz Rhéman (798) hsz.-re     Olvasás  
  •   800   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon aprók a betűk, nem tudom elolvasni. :-) Segíts! Összefoglalva kik kapták ezeket a támogatásokat? Milyen támogatások ezek?
 


  2015.01.03. 19:23  Hozzászólás  Válasz Rhéman (796) hsz.-re     Olvasás  
  •   799   
Avatar

terra alapító
 
Ha a CBA helyett minden faluban Tesco mini lenne, akkor Pierre Tesco vajon kevésbé értékes autó használna? Ha a CBA vezetője, egy új garázst építtet az szép autójának, azzal 2 embernek egy hónapra munkát adott. Pierre is ad, két török vendégmunkásnak valamelyik tenger partján.
 




  2015.01.03. 19:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (794) hsz.-re     Olvasás  
  •   797   
Avatar

terra alapító
 
Mikor tolódott ki a gyerekszülés 30 fölé? Amerika hol tart ilyen téren? Vagy Anglia? Vagy Németország?

A kérdés. Én azt mondom, hogy sokszor nem feltétlen rossz az ami annak látszik. Ha szembe rohan veled az utcán egy ember baltával a kezében, nem biztos hogy téged akar kettécsapni, hanem lehet hogy a mögötted szaladó pisztolyost.
Én elmondtam, hogy szerintem az ami most a feudalizmus irányába mozdulásnak látszik, nem biztos hogy az, és nem biztos hogy rossz lesz.
A kérdés pedig, hogy ha ti ebben nem láttok megoldást, akkor miben? Kinek kéne irányítani az országot, és milyen terv alapján?
 


  2015.01.03. 19:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   796   
Avatar

terra alapító
 
Konkrétum, nem feltételezés, vagy esetleges lehetőség, hogy a CBA vezér egy Lamborghinival jár.

A minap járt a kezemben egy kimutatás, megpróbálom megkeresni, csak most családi program van.
 


  2015.01.03. 19:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (792) hsz.-re     Olvasás  
  •   795   
Avatar

terra alapító
 
Szóval ha valami hazai kézben van, akkor az nem jó, mert úgyis ez, meg úgyis az. És mi a helyzet a külföldi tőkével? Az akkor jön ide, ha az neki jó. Most nem jön, mert nem jó. Évek óta nem jó. Ha neki jobb lesz, akkor majd jön. és az nekünk jobb lesz? Nem, mert neki akkor lesz kevesebb a kiadása, ha nekünk kevesebb lesz a bevételünk. Vagyis a külföldi tőkével szemben, nem állunk alkupozícióban. Egyfajta külföldi tőke jöhet szóba, amelyiknek nem mi vagyunk a cél. Vagyis csak használni akar minket, hogy rajtunk keresztül, valahonnan máshonnan profitáljon. Ő ugyanis hajlandó nekünk annyit fizetni, hogy mi is jól járjunk, mert ha tovább tud lépni, akkor a célországtól tud annyi bevételt szerezni, amiből meg tudja finanszírozni a mi részünket is. Olyan ez mint az útdíj. Ha az autópályán akarok pénzt keresni, hideg üdítő árusítással a csomagtartóból, az nem jó, mert nem tudom kigazdálkodni az autópálya díjat. Viszont ha a kiváló minőségű üdítőimmel be tudok törni egy turisták által sokat látogatott helyszínre, akkor oda már mehetek autópályán, mert ki tudom termelni a matrica árát.
 


  2015.01.03. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (793) hsz.-re     Olvasás  
  •   794   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehetetlen. Csak éppen a gyerekszülés tolódott ki 30 éves kor fölé, amivel ugye a népesség csökkenése is meg van oldva részükről, meg a rabszolga is függeni fog, mivel nem lesz gyerek aki idős korára eltartsa...

A kérdés bocs, de nem értem, mire is kéne valami okosat kitalálnunk? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 19:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (790) hsz.-re     Olvasás  
  •   793   
Avatar

terra alapító
 
Már bocs, de a saját lakás, erős családi támogatás nélkül, elég régóta elérhetetlen kategória már most is. Ráadásul, amitől ti annyira féltek, már rég működik, csak a "földesuraknak" nem magyar nevük van. Ja, és kicsit sem érdekli őket, hogy mi van veled. Én azt gondolom, hogy a semmitől minden jobb.
De elmondhatjátok, mi lenne szerintetek a megoldás!
 


  2015.01.03. 19:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (791) hsz.-re     Olvasás  
  •   792   
Avatar

terra alapító
 
NA jó, de ez csak mélyíti a problémát... tudod a ferrarit nem venni fogja, hanem ,,lízingelni'', vagy ,,cégesautó'' mottóval, és ezzel máris felesleges forgalmat generál, mivel az autószerelőhöz bemegy a flotta, kicserél amit akar, azon kívül ami rossz. Így pinté... izé a gazdag ember még többet lop, nehogy csökkenjen a vagyona, az autószerelő meg ugyan munkát ad az embereknek, de ha borul a bili, akkor le fogja húzni a rolót...
Ráadásul az autószerelő a te kis szros suzukidat el fogja kergetni a búsba, mert macerás neki átállítani a betanított munkásokat, meg viszonylag sokat kell dolgozni kevés haszonért. Így fogod a suzukidat, és elviszed máshová.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 18:57  Hozzászólás  Válasz Rhéman (789) hsz.-re     Olvasás  
  •   791   
Avatar

terra alapító
 
Dehogy mindegy! A tesco tuti kiviszi mindet, az oligarcha meg vagy Ferrarit vesz (ha hülye) ha meg nem hülye, akkor belevág valamibe. De még a Ferraris is fog olyanra költeni, ami munkát generál. A tesco nem.
 


  2015.01.03. 18:52  Hozzászólás  Válasz Rhéman (786) hsz.-re     Olvasás  
  •   790   
Avatar

terra alapító
 
Ez érdekes lépés lenne. De talán összehangolható azon gondolatommal és picike ténnyel, hogy harmadszor négy évre már nem lehet vitya a miniszterelnök. Ennek ellensúlyozására behoznák az USA-ban használatos elnöki rendszert. Azaz vitya lenne az elnök - a magyar barack -, és egy megfelelően hosszúnyelvű, jó technikájú ember- talán a szíjjártógyerek - lenne a miniszterelnök.

Másik érdekes dolog, hogy a legutóbbi tüntetés párttá alakul. Most hogy az mszp van az egész mögött, azt az aprócska tényt el is lehet hagyni... tehát vagy a legvégén odacsapódnak a baloldalt összefosott pártokhoz, vagy lmp-i babérokra törnek. Kérdés ugye hogy esélyesnek fogják-e látni az 5%-ot...

És akkor a feudalizmus lényege újra előkerült, mitől lesz jobb a választóknak? Meg ugye a másik fontos kérdés, hány füstadó jön még, avagy esetleg bevezetik-e a gyalogos havi bkv bérletet?

És marad még egy fontos kérdés, Ukrajnát le akarja-e rohanni az USA? Mert ugye a nato megmondta, hogy akkor megyünk mi is a levesbe... avagy találnak-e bármilyen fogást az oroszokon? Netán előkerülhet-e egy-két orosz atomtengeralattjáró az északi sarkkör alól? Ugye a roncsokból nagy bizonyossággal meg tudja mondani az usa, hogy az orosz... itt is van egy tényleg aprócska, jelentéktelen dolog, méghozzá hogy az usa körbeépített Igorékat közép-hosszú hatótávú ,,védelmi'' rendszerekkel... és akkor Kína meg Indai, velük mi lesz? Mert ugye az a dolog hogy Izrael adja át atombombáit, valahogy igencsak elfelejtődött...

Hmm... talán ezek mellett a helyi adók lehet hogy nem is olyan fontosak :D

gergerg, van tőkés réteg, csak 1, nem fektet be mindent és 2, hülye hozzá :D a pártközeli emberkék ugye...
De talán hasonlítgassunk egyet. Legyen a tipikus sablon ,,panelproli'' meg a jobbágy. Ki hány órát dolgozik, mennyire elég, lehet-e saját lakása, vagy hűbérura telepíti, vezényli a távoli földekre, és mondjuk mennyire van szavazati joga. Meg fogunk lepődni szerintem a végén :D és hogy tud-e írni és olvasni, úgy tűnik egyáltalán nem fontos :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 18:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (787) hsz.-re     Olvasás  
  •   789   
Avatar

terra alapító
 
Tudod, nekem mindegy, hogy a nyereséget a Tesco viszi ki, vagy valamelyik magyar oligarcha vesz belőle Ferrarit. Az eredmény azonos.
 


  2015.01.03. 18:44  Hozzászólás  Válasz Rhéman (786) hsz.-re     Olvasás  
  •   788   
Avatar

terra alapító
 
Kizárt. :-) Amíg Ferenc testvér színen van, addig ez teljesen esélytelen.
 


  2015.01.03. 18:43  Hozzászólás  Válasz Rhéman (784) hsz.-re     Olvasás  
  •   787   
Avatar

terra alapító
 
Azért azt is lássuk be, nálunk sem a nyugati, sem a keleti kapitalizmus nem működik. A nyugati azért nem mert nincsenek saját tőkéseink, akiknek nem csak lehetőségük, de elkötelezettségük is van, és nincsenek robotok sem, akik azért hajlandóak dolgozni, hogy meg ne verjék őket. Ha a feudalizmus után nálunk is folyamatos kapitalizmus van, talán nem itt tartanánk. Ha a feudalizmus nagybirtokosaitól nem veszik el amijük van, és herdálják el, akkor talán itt is kialakulhatott volna egy olyan tőkét birtokló réteg, ami működtetni tudta volna a kapitalizmust. Én is azt gondolom, hogy egyféle feudális rend épül, de nem olyan ami a szó első hallatán beugrik. Hazai (nyilván párt közeli) vállalkozások feltőkésítése, helyzetbehozása megy most, ami egy részt nagyon rossz, másrészt jobb, mintha kint landolna a pénz. Példaként:

Apa dönt, hogy kit küld le a boltba tejért. A gyerek vállalja hogy lemegy, de fuvardíjnak egy 30dkg-os csokit kér. A szomszéd fiú, leszaladna a boltba egy 20dkg-os csokiért is, szóval látszólag az egy olcsóbb megoldásnak tűnik. A saját gyerek viszont azt mondja az apának, ha ő mehet a boltba, a kapott csokiból, (ami a családi kasszából van fizetve) tör neki egy kockát. Nos, apa is szereti a csokit, és ha a saját gyerek megy, akkor neki is lesz csokija. Látszólag a család anyagilag rosszabbul járt, de cseréljük le a csokit mondjuk termelő eszközökre, vagy tőkére. Nem mindegy, hogy a családi tőkéből 20 egység a szomszédhoz kerül, vagy 30 egység a saját gyerekhez. Ja, hogy két gyerek van a családba, és apa mindig az ő szivéhez közelebb állót, akarja boltba küldeni? Hát igen, nem szép dolog, de még mindig jobb, mint mikor anya mindig a szomszéd gyereket küldte, mert úgy olcsóbb. Abból a 20dkg-os csokiból ugyanis egyetlen családtag sem evett.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron