Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.07.09. 20:31  Hozzászólás
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
  

Az út egy keréknyom volt, egyik oldalt bozótos erdősáv, a másikon meg kukorica.
 


  2014.07.09. 20:24  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
  


Hát az milyen vicces, amikor fennhagyja az aratóberendezést, és úgy mész el alatta! :D Nem láttam, de egyértelműen elfér az úton... még ha egy sávos, akkor is... csak akkor nem fér el, ha rögtön az amúgy is keskeny, egysávos út mentén árok kezdődik...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.09. 20:12  Hozzászólás
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Most hallom ezt a kombájnos story-t az rtl-en. Arról van szó hogy az egyik mester, átment a másik mester búzáján a kombájnal, mert nem fért ez az úton. Persze akinek a földjén átmentek, egyből előugrott, hogy politikai indíttatásból, megfélemlítésről van szó, mert indul polgármesternek. Azt mondja a riporter, az is nagyon érdekes, hogy az út amin állítólag nem fért el a kombájnos, pont olyan széles, mint a keréknyom a búzában. Apám, láttak már ezek kombájnt? Az együtt pm már gyütést is kezdett a kár enyhítésére, eddig 67 000ft-nál tartanak. Hát csoda hogy a szemétdombra kívánják az rtl-t?
 


  2014.07.09. 18:01  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

terra alapító
 
  

Azt előbb elérjük, aminek én nagyon örülök, de nem tartom annyira fontosnak. Jó ha sokan vagyunk, de már az is nagy szó, hogy egyáltalán vagyunk. Az tény, hogy minél többen vagyunk, annál gyorsabban nő a létszám, és az is igaz, hogy én is sokkal aktívabb vagyok szezonon kívül, pláne télen, mert akkor több időm van.
 


  2014.07.09. 15:22  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Tgwh:

Szerintem őszre túllépjük a 60-70 főt.

Aztán gyorsulni fog, mert az emberek jobban ráérnek az idény vége után.

Még néhány kulcs ember hiányzik, és akkor stabil lábon fogunk állni.
 


  2014.07.09. 15:02  Hozzászólás
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
  


Változik, hogy az áfát hogy kell fizetni. Nagy forgalomnál 2 hét, közepesnél 1 hónap, kicsinél azt hiszem negyed év.

Mi a tárgyhót követő hónap 20.-ig fizetjük. Tehát, ha készpénzes értékesítésnél július 1.-én kapsz 1000 forint áfát, az 50 napig nálad van. Azért az nem semmi. Ha nem Te kapod az áfát, mert megfordítják, baj van, az alul tőkésített magyar vállalkozásoknál. Ez a helyzet akkor is, ha csökkentik az áfát, ugyanis nem tudod forgatni.

Mondjuk minden nap kapsz 1000 forint áfát. Mikor fizetned kell, van 50 000 forintod. Kifizetsz belőle 30 000 forintot, és marad 20 000.

Tehát a likviditásodba 20-50 ezer forinttal segít be.
 


  2014.07.09. 14:45  Hozzászólás
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
Rhéman, jött egy megerősítő válasz a cikk írójától :D azaz engem megerősítő :)

Kiszámoló írta:Az áfát ha fel is számolod, gyorsan be is kell fizetned. Ezért lényegtelen ebből a szempontból, hogy mennyi a mértéke.


Talán lesz még egy válasz, bár kissé offoltam ott... a másik meg, hogy mint írtam, nem látok bele a témába. Na azóta pici rálátásom nyílt, és bizony ha a kistermelő/egyéni vállalkozó nem képez tartalékot, akkor van gondban. Pl. meg kell venni a drágábbat, mert akkor csak az van, nincs raktáron és gyorsan kell, stb. De talán egy hónapot is ülhetnek a pénzen akik tartoznak a kis vállalkozásnak. Nem tudom, az áfát milyen gyorsan kell befizetni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.08. 23:06  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
[url]http://kiszamolo.hu/napi-07-07/[/url]

Egy kis adalék az áfacsökkentéshez. Egyedül azt nem írja, mi történik azzal aki 27 helyett 5%-al adja a félsertést. De a tény, hogy fehérül a gazdaság, elgondokoztató, legalább annyira, hogy újra elővegyük ezt a csontot.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.07. 20:56  Hozzászólás
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
  

Előbb-utóbb nem :D
Pedig beszélgetésre érdemes az ügy. Majd Hümi a gyerebén bedobja, oszt majd jól lenácizzák :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.07. 20:26  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
  

Pásztor-ügy. Nem érzem beszélgetésre érdemesnek az ügyet. A sas nem vadászik legyekre. :-)
 




  2014.07.07. 20:21  Hozzászólás
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
No akkor próba jön :D Pásztor-ügy :twisted: :mrgreen: én ezt most nem értem... Gergerg szereti a példákat, hát írom úgy. Azt mondta, hogy az ép szílvák a lekvárba mennek. Erre most mindenki pálinkának akarja... a fene sem érti ezt, egyszer mondd igazat valaki már az is baj?
De jó jel, hogy elkezdtek a pártok ígérgetni. Érzik hogy forró a talaj ;) ez mindenképpen jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.07.04. 17:03  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
  


A jobb felső sarokban a számláló alatt van egy legördülő menü. Ott válaszd ki a terratórium kinézetet. Ezzel kezdj!
 


  2014.07.04. 12:17  Hozzászólás
  •   62   


---
 
  

Bocsi, csak próbálgatom, és beállítok.
(hogy én hogy utálom nem szeretem a phpbb-t...
 




  2014.06.29. 13:16  Hozzászólás
  •   60   
Avatar

terra alapító
 
  
Elfogadom, ha viszonozhatom a Shellnek egy bór készítményével. A nevét nem tudom, de megnézem majd. Ezt is a kötődés érdekében használják. :)
 




  2014.06.26. 06:47  Hozzászólás
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Alibá!

Itt válaszolok a Kérdez - felelek-ben feltett kérdésedre, hogy az a gonosz Glifozát ne moderáljon ki. :mrgreen:

Mit nevetsz? Elképzeltél, mint méhecskét vagy zengő legyet virágzáskor?


Miért? Te láttál már kertésznadrágos, gumicsizmás, szalma kalapos méhecskét, az egyik kezében egy vödör pollennel, a másikban mókusszőr ecsettel, amint szapora szárnycsapásokkal körül zümmög egy árva germersdorfit?

Hát ez a kép jelent meg előttem. :lol:

Ehhez képest a cukros bácsi kiábrándulás. :(

Mindenesetre jövőre kipróbálom ezt a vaníliás átverését a méheknek. Köszi!
 


  2014.06.25. 16:56  Hozzászólás
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Melyik ország lennél?

[url]http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/te-melyik-orszag-lennel/[/url]
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.15. 15:27  Hozzászólás
  •   56   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem értem, milyen nagy demokráciáról beszélgettek, amikor lassan egy hete arról megy a vajúdás, hogy az Alapítók szavazata duplán érjen.
Ez miatt áll a rendrakás, áll a fejlesztés, és majdnem hogy áll a fórum is, mert pár ember pörög a téma körül, a többi meg arra vár, hogy mi lesz a vége.

Ráadásul Troppauer Hümér egyetlen hozzászólásával "le is vágta a fejét" ennek a dolognak.
És ezt nem is kellenbe tovább ragozni, bár gyanítom, hogy lesz majd olyan, aki azt a fejet vissza akarja valahogy varrni ......

Megemlítettem, hogy érdemes lenne valahogy növelni a taglétszámot, legalább is keresni értelmes, használható lehetőségeket.
Az egyik azt írja, hogy ismerőse azért nem regisztrált be, mert még kevésnek tartja a taglétszámot, és a pörgést.
Ugyanakkor mások azt írják, nem kell semmi tagnövelő megoldáson variálni, majd jönnek maguktól.

Egy felhasználó, ha beregisztrál az oldalra, nem azon fog meditálni, hogy miről is szól a szabályzat, és abba hogy lehet bele kötni. Azt fogja keresni, hol van számára érdekes téma, és ott mennyire lehet arról dumcsizni. És ha ez megvalósul, egyre jobb kedvvel egyre több időt fog fenn tölteni az oldalon, egyre több témában lesz aktív, és magas ívben "sz@rik" a szabályzatra, mert tudja, hogy egyébként kulturáltan, és normálisan vesz részt az oldalon.

Valaki látott már kocsmában kirakva részvételi szabályzatot? Pedig ott a "bazdmeg" szinte köszönésnek számít.
És ha valaki nem úgy viselkedik, átmegy egy bizonyos határon, akkor szólnak neki. Ha meg nem ért belőle, úgy "kiba...ák", hogy legközelebb nem lesz kedve bemenni.
Ez nem a Hadsereg, vagy az Igazságügyi Minisztérium fóruma, itt egyszerű hétköznapi emberek beszélgetnek kedvenc témáikról, dumcsiznak, pletyiznek.
Ha valaki nem megfelelően viselkedik a fórumon, egyszerűen szólni kell neki, hogy itt ez nem működik.
Ha ebből sem ért, akkor meg törölni kell a fórumról, és kész.
Ami először volt kint, az is nagyon megfelelő lehetett volna, egy információ, hogy mi az, amit elvárunk a tagtól, amíg az oldalon tevékenykedik.
Lehet ezt bővíteni, esetleg kicsit sarkosítani, de nem hiszem, hogy ezen ennyit kellene rágódni.

Én alapvetően úgy látom, hogy bárki bármit is csinál, vagy bármivel próbálkozik az oldalon, mindig van valaki, akinek ebből valami nem tetszik, és állandóan csak a vitatkozás, meditálás megy belőle, közbe meg áll minden. Túl sok így a döntéshozó, és mindenki a saját szájíze szerint kicsit mást szeretne.

Én azért hoztam eredetileg létre az Alapítók csoportot, hogy ott a felmerülő témát ki lehetne tárgyalni az Alapítóknak. És az alapján, akár sikerült egyességre jutni, akár nem, az Adminisztrátor, és a Moderátor közösen saját hatáskörben, záros határidőn belül döntene. Így a felmerülő téma elfogadásra, vagy elvetésre kerül, és megy tovább az élet, nem pedig egy egyszerű dolgon egy hét után is még szuttyogni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.15. 08:43  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

moderátor
 
  


Szó sem lehet arról hogy a moderátor választás pusztán alapítói jog legyen! Olvasd el a szabályzattervezetemet, ott van benne a megoldás, hogyan szavazhat bárki, és hogyan élhet az alapító szavazatduplázási lehetőségével.
Te magad sosem voltál probléma, az sem amit írsz, nagyon is jókat írsz!
 


  2014.06.15. 08:39  Hozzászólás
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Tgwh, Gergely!

Sajnálom, hogy a tegnapi hozzászólásain elvesztek. Remélem Ti olvastátok, ezért nem írom le újra.

Azt is remélem, hogy az alapítók fórumának létrehozatalát egyeztettétek, és van valami megfontolás mögötte, hogy ez hogyan csökkenti a zűr-zavart. Szerintem ez a 6 új topic nem használ a rendeződésnek, mint ahogy a szavazás demokratizmusának, az, hogy a moderátor választás alapítói belügy lett.

Egyre több problémát látok, és attól tartok, hogy esetleg én, és a többször megfogalmazott egyet nemértésem, a probléma.

Ezért úgy gondolom, hogy, amíg a helyzet nem normalizálódik, nem veszek részt a fórum tevékenységében.

Akkor, ha látható, hogy a szervezeti, és szervezési kérdések megoldódtak, és a Ghost nickem is törlésre kerül, (most említem ötödször) nem kizárt, hogy újra írok ide.

A nyilvános e-mail címemen bárkinek szívesen a rendelkezésére állok.

További jó, és eredményes munkát.

Rhéman.
 


  2014.06.13. 21:32  Hozzászólás
  •   52   
Avatar

terra alapító
 
Ne egy új helyen beszéljük meg szerintem. Sajnos eddig nagyon kötetlenül és mindenféle logika nélkül nyíltak az ehhez kapcsolódó témák, és íródtak a hsz-ok. Ezt kéne először rendbe tenni.
Én úgy gondolom, mindenkinek legyen beleszólása az alapvető dolgokba.
Először a fórum szerkezetét kéne rendbe tenni. Azért lett a beszélgetősbe, hogy onnét úgyis törölve/áthelyezve lesz. A szavazásról annyit, hogy szerintem bárki indíthatna, ha pl. az egyik témában valahány fórumozó támogatja a szavazás indítását. A szabályzat végére mindenképpen kell egy aláírás. pl. a fórum alapítói, vagy hasonló.
Holnap is munka lesz, tehát én megint nem érek rá. Sajnálom ha nem került teljesítésre a kérés, de én már azt sem tudom melyik témában vagyunk. Egy alapos gyomlálás mindenhol kellene, hogy csak egy helyen legyen szó a fórumot érintő témákról. Nekem valahogy keszekuszának tűnik, főleg a kertészeti rész.

szerk.: azért a lezárt fórumba szerintem nem szabadna tudnia írni a felhasználóknak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.13. 18:58  Hozzászólás
  •   51   
Avatar

terra alapító
 
  


Nekem eddig is jó volt, te megírtad, mint alapító, más alapítók elfogadták, kikerült egy lezárt topikba és ennyi. Miért ne lehetett volna ott a megfogalmazó. Tény hogy így jobb, de úgy sem volt rossz. :-)
 






  2014.06.13. 16:51  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
  


Ami azt illeti néhány évtizedet én is eltöltöttem törvények, és szabályzatok közt. Más a szabályzat, és más az esetleg bunkó adminisztrátor.

Én most úgy érzem, hogy átadtam azokat a dolgokat, melyek közfelkiáltással nálam voltak, vagy én úgy értelmeztem, hogy felelek érte.

Mivel több dologgal nem tudok azonosulni, csökkentem az aktivitásomat, várom, hogy a már többször ismételt kéréseim teljesüljenek, vagy kapjak rá választ.
 


  2014.06.13. 16:41  Hozzászólás
  •   47   
Avatar

rendszer admin
 
  

Rhéman írta:........
Te melyik fórumon lennél szívesen, amelyik úgy szabályozza, ahogy Te javasolod, vagy a másikon?

A szabályokhoz való viszonyom nekem egészen más, mint a nagy átlagnak, mivel napi szintem foglalkozok velük.
Ebből adódóan azon kevesek közé tartozom, akik el is szokták olvasni (már csak kíváncsiságból is).
Mindkettőt ugyanúgy értelmezem, számomra a tartalom a lényeg, a stílusa másodlagos.
Regisztráltam már be olyan oldalra, ahol még kedvesebben, vidámabban, humorosabban volt leírva a szabályzat, és nem mellékesen egy szó sem volt írva a felhasználó név lehetőségeiről. Aztán kaptam egy Admin üzenetet, hogy regisztráljak be újra, mert ezt törölni fogják.
Indoklás: milyen név már az, hogy: Brigiii - válassz valami normális felhasználói nevet (A Brigi foglalt volt, ez jó ötletnek tűnt - azóta sem jártam arra).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.13. 16:29  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
  


Ha összehasonlítod a Ragadozó anyagával, akkor úgy gondolom, hogy minden nélkülözhetetlen benne van, nagyon más hangnemben.

Számomra, még egy ideig az a fontos, hogy ne úgy szerepeljen, hogy ez az én véleményem, hanem vagy törölni kell, vagy a fórum előírásának kell titulálni.
 


  2014.06.13. 16:24  Hozzászólás
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
Én azt javaslom, hogy mielőtt szavazásra bocsátunk egy újabb szabályzatot, egy kicsit dőljünk hátra, és élvezzük ki hogy van egy új fórumunk. Vagyis fórumozzunk. :-) Aki érez magában tenni akarást egy mindent átfedő szabályzat megalkotására, az írja meg, majd az alapítók megszavazzák, vagy nem. Nekem a mostani is megfelel, sőt, ha nem lenne szabályzat, akkor is el lehetne valahogy ezt a szekeret. Mint tudjuk, a 2 volt fórumon sem a szabályzattal volt a gond, hanem azzal, hogy egyik helyen sem tartották be, és nem csak a felhasználók.
 


  2014.06.13. 16:23  Hozzászólás
  •   44   
Avatar

rendszer admin
 
  

Lassan 7 éve van meg, az oldal látott már szebb napokat is a mostaninál, de még egyszer sem volt reklamáció ezzel kapcsolatban.
Aki elolvasta, tudomásul vette gond nélkül, aki meg nem olvasta, annak nem is fájt. :lol:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.13. 16:06  Hozzászólás
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
  


Eddig én foglalkoztam ezekkel. Mondom eddig! Az elképzelésem az volt, hogy az, amit szabályzatnak hívunk legyen egy tízparancsolat szerű valami. Ezt elolvassa, az aki regisztrál. Nem gondolom, hogy olyan dolgot leírt formában kellene szabályozni, mint pl. a jelszóval kapcsolatos elvárás, ezt a program biztosítja.

Úgy gondoltam, hogy a moderátorok, konkrét esetek kapcsán létrehoznak egy precedens tárat, kicsi úgy is, mint a Sólyom féle alkotmánybíróság a maga láthatatlan alkotmányát.

A belső dolgokat, eljárásokat viszont tételesen kell szabályozni.

Amit írsz, azon a döntéshozóknak érdemes végigmenni, és eldönteni, hogy szükséges, nem szükséges.

Ezt írod: "Az oldal üzemeltetői létrehoztak egy Fórum-rendszert, melyben topikok állnak rendelkezésre egyes témákban. Ezért a Fórumok topikjaiban csak a topik témájának megfelelő hozzászólásokat, válaszokat lehet írni. A folyamatosan eltérő témájú hozzászólásokat a Moderátorok indoklás nélkül törlik."


A szabályzat jelenleg ezt tartalmazza erről: "Lehetőleg maradj a topic témájánál. Tudjuk azonban, hogy egy jó beszélgetés sokszor eltér a témától. Ha szükséges tedd azt. Azonban a hosszabb eltéréseket jelöld, Célszerű az OFF, és ON szavak közzé tenni a témától való eltéréseket. Bátran használhatsz azonban erre is, és másra is színes betűket. Arra kérünk azonban, hogy, ha bárki jelzi, hogy az eltérés zavarja, vita nélkül térj vissza a témához."

Te melyik fórumon lennél szívesen, amelyik úgy szabályozza, ahogy Te javasolod, vagy a másikon?
 


  2014.06.13. 15:46  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

rendszer admin
 
Egyébként, ha már szabályzat, ez a mostani nem kifejezetten egy szabályzatra emlékeztető leírás.
Bár nekem tetszik, és számomra megfelel, de egy szabályzat száraz, konkrét dolgokat, és adatokat meghatározó iromány.
Ez a mostani pedig inkább egy kedves hangon leírt tájékoztató, pár adattal, felhívás jellegű információval.

Ismétlem, nekem megfelel így is, de ha már szabályzat, pár dolgot hiányolok belőle. Ezek csak ötletek, de tény, hogy a felhasználót beregisztrálás előtt, és utána is a fórum használata közben tájékoztatni kell arról, hogy mik az elvárások az adott fórumon.

Tehát ötletszerűen, a teljesség igénye nélkül:
  • Az oldal egy ingyenes regisztrációhoz kötött nyílt közösségi oldal, melyet minden résztvevő saját elhatározásból az oldal nyújtotta lehetőségeken belül szabadon tud használni.
  • Aktív résztvevő az a természetes, vagy jogi személy, aki az oldalon érvényes felhasználói névvel, és jelszóval be tud lépni, a Fórum topikjaiban hozzá tud szólni, hozzászólásokra válaszolni tud, és a fórum egyéb lehetőségeit igénybe tudja venni.
  • A regisztrációhoz kötelező megadni:
    • Felhasználó név (becenév - nick-név)
      • A választott felhasználó név az érvényes regisztráció után már nem változtatható meg a későbbiekben sem!
      • Legalább 3, de max. 12 karakterből állhat.
      • A felhasználó név nem lehet politikai, vagy rasszista indíttatású, másokat sértő, vagy obszcén kifejezést tartalmazó szó.
      • A felhasználó név nem lehet az általános közízléssel ellentétes, valamint a hatályos magyar jogszabályokba ütköző tiltott név, vagy kifejezés.
      • Egy ugyanazon felhasználó nevet csak egy felhasználó használhat, amennyiben a választott név már foglalt, másikat kell választani.
      • A felhasználó névben nem javasolt ékezetes magánhangzók megadása, valamint szóköz, és egyéb különleges karakterek használata. A későbbiekben ebből fakadó bármilyen jellegű problémát, reklamációt nem fogadunk el!
    • Jelszó:
      • Szabadon választható, legalább 6, max. 16 bármilyen normál karakterből állhat.
      • A jelszó a későbbiek folyamán bármikor megváltoztatható a Felhasználói vezérlőpult menüpontban
    • Valós E-mail cím:
      • Valós, létező Email cím szükséges, mert elfelejtett jelszó esetén a megadott Email címre megy a jelszó emlékeztető egy új, generált jelszóval.
      • A megadott Email címen tartja az oldal az esetleges kapcsolatot a felhasználóval.
  • A szabályzatba ütköző regisztrációkat az Adminisztrátorok minden előzetes értesítés nélkül törölhetik!
Egyéb:
  • A fórumot minden személy saját kizárólagos felelősségére használja.
  • A fórumok topikjaiban minden személy saját kizárólagos felelősségére közöl saját magáról személyes (IRL) adatokat (név, lakcím, telefonszám, E-mail cím, stb.).
  • Az oldal üzemeltetői létrehoztak egy Fórum-rendszert, melyben topikok állnak rendelkezésre egyes témákban. Ezért a Fórumok topikjaiban csak a topik témájának megfelelő hozzászólásokat, válaszokat lehet írni. A folyamatosan eltérő témájú hozzászólásokat a Moderátorok indoklás nélkül törlik.
  • A felhasználók által elhelyezett, más web-oldalak egyes tartalmára mutató linkek valóság-tartalmáért, minőségéért, jogszerűségéért az oldal semmilyen felelősséget nem vállal. Ezeket a linkeket a felhasználók saját szabad akaratukból, felelősségük teljes tudatában helyezik el ezen az oldalon. Amennyiben az elhelyezett link megalapozottan szerzői, vagy személyességi jogokat sért, azonnal eltávolításra kerül az oldalról, a link elhelyezője megfelelő szankcionálásban részesül.
  • A fórumban minden személy saját kizárólagos felelősségére közölt hozzászólásainak valóságtartalmáért az oldal üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal. Amennyiben viszont egy adott hozzászólás az oldalt, vagy más természetes, vagy jogi személy jogos érdekeit súlyosan sérti, illetve közmegbotránkozást okozva közérdeket sérthet, azt a személyt a hozzászólásai törlésével együtt az Adminisztrátorok indoklás nélkül kizárhatják a Fórumból.
  • A Fórumon tilos rasszista, és/vagy közmegbotránkozást okozó, durva, nyílt erőszakot, vagy állatkínzást mutató képeket feltölteni, vagy ilyen irányú témákra mutató linkeket elhelyezni!
  • Tilos ugyanazt a hozzászólást több különböző helyen, vagy ugyanott megismételgetve beküldeni.
  • A hozzászólásokban tilos a foodolás, offolás, spamelés, és az idézgetések többszörös használata (pókháló).

    ***************************************************************
  • Az oldalon a hozzászólások, leírások moderálása folyamatos, de egy hozzászólás csak akkor moderálható, ha az már megjelent. Amennyiben egy hozzászólás, leírás sértő, vagy agresszív tartalmú, szabályzatba ütköző, bár mennyire is húz az igazságérzeted, ne reagálj rá, főleg ne olyan hangnemben, hanem jelezzed a Moderátoroknak.
    • Amennyiben valaki ilyen jellegű hozzászólásokra, leírásokra hasonlóan alpári, vagy agresszív hangnemben válaszol, ugyanolyan részesévé válik a vitának, mint a kezdeményezője, és ugyanúgy szankcionálva lesz a Moderátorok részéről, bárki is kezdte!

Egyenlőre ennyi jutott az eszembe ...... :)
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.13. 15:35  Hozzászólás
  •   40   
Avatar

terra alapító
 
A haza bölcse, Deák Ferenc mondta: „Ha tőlem függene, a sajtótörvénynek csak egy paragrafusa volna: hazudni nem szabad.”
Ez az ideális törvény, szabályzat prototípusa.
Tiszta sor. Írtál valamit, igaz, vagy hazugság? Sajnos azonban az élet ennél komplikáltabb. Tehát, ha valamit szabályozni akarok, akkor az életszerű eseményekre kell a szabályozást megírni.
Persze létezik egy olyan megoldás, hogy megállapítok sommás előírásokat, és az ezeknek való megfelelést vizsgálom. „Ne kívánd felebarátod házát, ne kívánd felebarátod feleségét, se szolgáját, se szolgálólányát, se ökrét, se szamarát.” Most abba ne bonyolódjunk bele, hogy mit jelent a kívánás. A BMW-jét kívánhatom? Nyilván nem! Az ilyen típusú szabályozás állandó értelmezést kíván, és az ítélet nagyban függ az értelmezőtől. Ne gondoljátok, hogy ez ritka dolog. Az iszlám saria, az iszlám ítélkezés ilyen. Egy jogforrást ismer el a koránt.
A bizonytalanság csökkenthető a precedens jog alkalmazásával. Minden ítéletet feljegyzünk, és, ha valamire már született ítélet, akkor azt tekintjük mértékadónak. Ez az angolszász jog.
A baj mindkét esetben, hogy a szegény polgár nincs előre tisztában azzal, hogy melyek a kötelmei, milyen hátrány éri, ha valamilyen szabályt nem tart be.
A tételes jog, definitív. Egy tyúk értékénél többet loptál, levágják a kezed. Tiszta sor. Lopjál kisebb értékűt. Ne hidd, hogy ez ma nincs. Küld lopni a gyereket, mert nem büntethető.
De mégis szükség van a szabályokra, melyek az elvárásokat fogalmazzák meg, és szólnak az esetleges retorzióról.
Ha jó a szabályozás, és a működtetése, az mindenkinek használ.
Viszont nem lehet naponta változtatni a szabályokon. Igaz ugyan, hogy a szabályok a jelenlegi elvárásokat fogalmazzák meg, de a jó szabályozás felméri a jövőt, és igyekszik olyan megoldást alkalmazni, ami akkor is megállja a helyét. Nem megvárom, hogy létrejöjjön egy probléma, hanem eleve megakadályozom a létrejöttét.
Tehát mi még ötvenen sem vagyunk, de olyan megoldásokat kellene alkalmazni, mely akár ötszáz felhasználó esetén is működik.
Szükség lenne a folyamatok szabályozására, mint pl. szavazás, és szükség lehet egyéb elvárások leírására.
De mindenek előtt azt kell eldönteni, hogy tízparancsolat szerű, angolszász jog szerű, vagy tételes szabályozást alkalmazunk.
Ki írhat ki szavazást a szavazás topicban? Bárki? Csak a Terratorium, mert hogy ő képviseli a tulajdonost, vagy a vezetőség bármely tagja? Én leírtam erről a véleményemet szívesen ismerném meg másokét.
Na, megyek sörözni. :lol:
 


  2014.06.13. 14:35  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

terra alapító
 
  


Akkor egy akadállyal kevesebb, és van munkája a vezetőségnek. A döntés az övék. Én csak javaslom a probléma rendezését.
 


  2014.06.13. 14:05  Hozzászólás
  •   38   
Avatar

rendszer admin
 
  

Ez a regisztrálási oldal: ucp.php?mode=register
Természetesen csak akkor érhető el, ha még nem vagy belépve.
Az utolsó bekezdés helyett - vagy azt módosítva - vagy azt megtartva utána pár sorban kiegészítve - kérnék megfelelően oda illő szöveget, mely hivatkozik a fórum szabályzatára, és azt egy perc alatt berakom. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.06.13. 13:11  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

terra alapító
 
Persze a fórum egy virtuális világ, melynek a gyökerei a reális világban vannak. A virtuális világban a Terratorium egy jogi személy, olyan, mint a reálisban egy cég.
A cégeknek vannak szabályzataik. Ezeket a szabályzatokat a cég képviseletére jogosult személy, vagy személyek írják alá, jegyzik. Ettől érvényes. Ha takarítónő csinál, vagy ír alá egyet, az nem érvényes, nem kötelező.
A mi esetünkben Terratórium nick a fórum „cégjegyzésre” jogosult képviselője. Mi tudjuk, hogy valójában tgwh az. Valójában? Én például nem tudom, hogy valójában kit takar tgvh. Ő sem tudja, én ki vagyok. Amikor tgwh felveszi a Terratórium nevet, az azt jelenti, hogy a fórum képviseletében jár el.
A szabályokat neki kell jegyezni!
A forradalmi hevületben készült két anyag, mind a két szabályzat az én nevem alatt szerepel. Már kétszer kértem, hogy történjen intézkedés, és az én nevem alól kerüljön Terratórium nevére. Így gyakorlatilag senkire sem kötelező.
Kérésem nem teljesült, és még csak választ sem kaptam.
Magával a szorosan vett szabályzattal nem látszik nagy probléma, persze van, a szavazati joggal azonban láthatóan van.
Nézzük a célt. A cél, hogy a fontos kérdések választás útján dőljenek el. Aki még nem vett részt eleget a fórum munkájában, annak ne legyen szavazati joga, mintha kiskorú lenne.
Viszont ne lehessen, hogy egy nagyobb létszámú baráti társaság beregisztrál, és átveszi a fórumot.
Erre megoldás a tulajdon, és a működtetés szétválasztása. A fórum egy szellemi tulajdon. A tulajdonosok az alapítók. Ők bízzák meg Terratóriumot a tulajdon kezelésével.
Gond lehet a fórum irányultságának megváltoztatása, ellenséges regisztrálásokkal. Ezt gondolta Gergely az eltérő mértékű szavazati jog bevezetésével megnehezíteni. Szerintem helyesen.
Mondjuk, hogy a vezetőség négy fő. Két moderátor, ők a regisztrált tagság képviselői, Terratórium, aki a tulajdonosokat képviseli, és a system operátor, aki nem képvisel senkit, hanem valamit. A műszaki lehetőségeket képviseli. Mondjuk olyan, mint egy cégnél a jogtanácsos.
Ebben a pillanatban úgy látom, hogy nincs egyetértés a rangok, szavazati jogok, hozzászólás számlálás kérdésében.
Nem feladatom ezzel foglalkozni, de jó lenne, ha a system operátor által ismertetett lehetőségek alapján Terratorium, és Glifozát megegyeznének.
Azt a véleményemet azért leírom, hogy elvi alapon nem támogatok olyan megoldást mely egyes hozzászólásokat számlál, másokat nem. Gergely írt erről pár perce. Az Ő véleményével értek egyet.
Van még egy kérdés. A most regisztrálóra kötelező-e a jelenlegi szabályzat? A válasz NEM.
A belépés folyamatában ugyanis nem ismeri meg, nem nyilatkozik annak elfogadásáról.
Kérdeztem a system operátort, hogy a belépéskor olvasható szöveget tudjuk-e szerkeszteni, de nem emlékszem, konkrét válaszra. :(
Kipróbáltam ismételten a regisztrálást. Létrehoztam a Ghost nevű nicket. Jót játszottunk vele a rémfaragóban. A regisztrálás kikerüli az általunk írt szabályzatot. A nick megtette dolgát a nick mehet. Kértem a törlését. Eddig hiába. Ha valakit zavar a léte, attól elnézést kérek.
Legközelebb arról írnék, hogy minek kell egyáltalán szabályzat?
 


  2014.06.13. 11:10  Hozzászólás
  •   36   
Avatar

terra alapító
 
Harmincas éveimben, az 1970-es években egy nagyvállalat főtechnológusa voltam. A nagyság főként a cég fizikai terjedelmére volt igaz. Több hektáron, sok épület, üzem, iroda, raktár, még egy közért is volt a cégen belül.
Bármilyen hihetetlen még nem volt e-mail, PC, fax. A leveleket, no, nem agyagba írtuk, de írógépen, és a másolatok indigóval készültek.
A technológia természetéből adódóan, sok papírt gyártott, és ezeket valahogy el kellett juttatni a címzetthez. Erre alkalmaztunk egy, hogy is mondjam, szóval egy egyszerű gondolkozású kislányt, hívjuk Rozinak. Rozit mindenki ismerte, szerette. Tisztességesen ellátta a munkáját.
Néha azonban bepöccent, és olyankor elvitte a leveleket a közértbe, otthagyta kézbesítő könyvvel együtt, és azt mondta a pénztárosnak, hogy „Ide mindenki eljön, adják oda a leveleket!”
Soha egyetlen levél nem maradt kézbesítetlen.
Valahogy ez a logika lett úrrá rajtam. Visszatérek az ivóba, beülök a fotelembe, kiteszek az asztalra néhány témát, és ha van partner, beszélgetek, ha nincs, iszom a sörömet.
Az a probléma, hogy az elmúlt napokban hol itt, hol ott szóltam hozzá, és vagy ott, vagy másutt kaptam választ, ha egyáltalán kaptam. És abban vagy volt köszönet, vagy nem.
Persze jó a témákat külön kezelni, csak nálam váltak kicsit áttekinthetetlené a dolgok. Ezért aztán elhatároztam, hogy egy ideig nem kertészeti dolgot, csak ide írok.
Nem akarok semmit elintézni, azaz egy dolgot igen, a többiről csak beszélgetni.
Az egy dolog:
Mindenkinek köszönöm, aki támogatott abban, hogy mint moderátor megválasztásra kerüljek. Korábban, amikor ez szóba került azt írtam, hogy max. 1 évre (75-éves koromig) elvállalom, most úgy döntöttem, hogy mégsem. Több tényező játszik ebben szerepet, olyan magántermészetű is, melyet itt nem kívánnék megtárgyalni, és olyanok is, melyek esetleg megtárgyalhatók, csak nincs sok értelme.
Nem hiszem, hogy ezzel a döntéssel ártanék a fórumnak. Az igazság az, hogy eddig nem volt szükség moderátorra, ha adódik valami azt, még hosszú ideig elintézi Glifozát. Talán azért lenne jó egy második moderátor, hogy Glifozát mellett betanuljon. Javaslom Baby-lon megválasztását.
Egyébként ugye volt egy választás arról, hogy kell-e második moderátor. Ennek nem láttam a kihirdetett eredményét. Ha nem kell, akkor a javaslatomat későbbre tekintsétek érvényesnek.
Még egyszer köszönöm a támogatásokat.
Akkor beszélgessünk.
Azt írja a Wikipedia: „A forradalom gyorsan jövő, megrázó társadalmi jelenség, amely teljesen átalakítja a társadalmi és politikai intézményrendszert, vagy komoly kulturális, gazdasági áttörést hoz.”
Kicsiben egy forradalom volt a Terratorium létrehozása. A felvetés tgwh, és Gergely beszélgetéséből származik, és összesen négyen- öten döntöttünk úgy, hogy mint dühös darazsak kirajzunk. (Milyen szép költői kép. ) Hümér is megirigyelheti.)
Mellesleg ebben a szűk csapatban Baby-lon is benne volt.
Megbeszéltük célkitűzéseinket, ezeket én írtam le, és olvashatók a fórum szabályzata című részben.
A forradalmi változások gyorsak, és többnyire nincs lehetőség olyan lassú dolgokkal foglalkozni, mint demokrácia, törvényesség. Ez az utóbbi azt jelenti a mi esetünkben, hogy szabályszerűség.
A demokratikus célú forradalmak igazi próbája, hogy tud a törvényességre áttérni. Mi most térünk át.
Az első kérdés, hogy előbb elkészítünk néhány szabályt, aztán ezeket betartva választunk, vagy választunk, és akik megválasztásra kerülnek, készítenek szabályokat.
Nem nehéz kitalálni, hogy én az előbbi híve lennék.
Témánként külön hozzászólást fogok írni, hogy a válaszadás jobban legyen követhető.
Persze itt-ott a témák összeérnek. Például ez a mikor csináljuk a szabályzatot, összeér, a ki jegyzi a szabályokat, és hogy hozza tudomásra témával. Erről írnék legközelebb, ha futja az időmből.
 






  2014.06.10. 18:25  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
No, erről kinek mi a véleménye? Kacsa, nem kacsa?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.10. 18:14  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

terra alapító
 
  

:D hehe :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.06.10. 17:29  Hozzászólás
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
  

Hehe, hurrá, erre igyunk az öreg pálinkájából, csak valahogy elkeveredhetett a postán, nem azt írta küldd mindenkinek? 8-) :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.10. 17:26  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

rendszer admin
 
  

:lol: tgwh cca. egy fél perccel megelőzött! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.06.09. 19:07  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
  

Hát nem köll beülni oda, hanem valami jobb gyógyvizesbe. Úgy lementem alfába pár perc alatt, amerre nézek erdők, szépen is ültették be, a fű is zűd volt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.06.09. 18:45  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
  


Ezzel én is így vagyok, mindig mondják hogy majd indul a sodrás. Egy darabig lesek ott, aztán kijövök. Viszont van egy nagy ellenségem. Mikor beülök egy jó meleg vízbe, aztán valami vízsugár le akarja verni a vesémet, pont mikor elszenderednék. Állítólag ez a jakuzzi, és állítólag marhajó.
 


  2014.06.09. 18:21  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
http://1.1.1.4/bmi/www.napiszar.hu/Thum ... 0.q100.jpg

:D :lol:

Ma kijutottunk a strandra, csak hogy maradjunk a poénoknál. Nem tudom mi a szakneve, de van az a körbe-körbe forgó ,,műfolyó'', bemész és elvisz az ár. Na volt egy kövér nő, hát alig akarta elsodorni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron