Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.12.20. 21:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (729) hsz.-re     Olvasás  
  •   730   


*
 
:) Egy kicsit eltévedtem :) Elég régi hsz -re reagáltam az előbb :)

Van, http://www.fuxtec.hu/index.php/componen ... l?Itemid=0

Fára nem a legjobb szerintem. Növény, gyep, uborka paradicsom stb. Ott kiáló.
 




  2014.12.20. 21:44  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (719) hsz.-re     Olvasás  
  •   728   


*
 
Nekem azóta állandoan ujra kell inditani naponta a rutert...
 


  2014.12.20. 21:42  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   727   


*
 
Én már itt vagyok nyár óta :)
 




  2014.12.13. 19:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (723) hsz.-re     Olvasás  
  •   724   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehet, hogy csak a tűzfal tiltotta le?
Debrecen, hát akkor nem talált, de az öreg lehet közelebb van a fővároshoz :D a 251 lelkes Bivalybsznádon élő felhasználó kíváncsi vagyok mikor kapja meg :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.13. 19:21  Hozzászólás  Válasz kisveréb (722) hsz.-re     Olvasás  
  •   723   
Avatar

terra alapító
 
Majd megkapod. Én is megkaptam már, a lényeg hogy úgy hogy csak összedugod és kész, nem működik. Kapsz majd egy levelet is, abban az lesz írva hogy bedugod és működik, automatikusan aktiválódik. Nálam nem így lett, regisztrálni kell a modemet. Nem bonyolult, lesz ott egy link, azt kell megnyitni a nemműködő modemről. Csak akkor jöttem rá, mikor felhívtam őket 20 percet vártam, elmondtam hogy mi a bajom, majd azt mondták küldenek egy technikust. Nem sok kedvem volt hozzá, ezért próbálkoztam tovább. Aztán meg hívhattam őket hogy ne küldjék.
 




  2014.12.13. 19:12  Hozzászólás  Válasz kisveréb (720) hsz.-re     Olvasás  
  •   721   
Avatar

terra alapító
 
Jól tippelek, hogy nem valami forgalmas helyen laksz a főváros közelében? :D
HA jól csinálják meg, tehát tényleg semmi köze az ingyen wifinek ahhoz ami a házban van, akkor nem lehet gond.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.12.13. 19:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (718) hsz.-re     Olvasás  
  •   719   
Avatar

rendszer admin
 
Lesz még ebből gubanc majd, mikor kiderül, hogy a "nagy ingyen wifi" mennyi problémát fog generálni .... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.13. 18:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (717) hsz.-re     Olvasás  
  •   718   
Avatar

terra alapító
 
Jajj, tudod miért? Agyon reklámozzák, hogy aki upc-s, az ingyen wifit kap a háza elejbibe :D no a legeldugottabb falvakba biztos lassabban ér el a technológia.
Miért érdekel téged, áruld már el.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.13. 18:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (716) hsz.-re     Olvasás  
  •   717   
Avatar

terra alapító
 
Mostanában annyi problémám van hogy nem sok kedvem van se a politikához, se a filozofáláshoz. Elolvasok, meghallgatok bármit, aztán jó esetben hümmögök egyet, rosszabb esetben még azt sem.

A upc most küldött ki új wifis modemeket. Aki nem upc-s, annak nem érdekes.
 


  2014.12.13. 18:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (714) hsz.-re     Olvasás  
  •   716   
Avatar

terra alapító
 
Na mi történt, nincs net? :D a jó dolgok már nem jönnek az égből? :D
A upc-ről azt hallottam, nagyon kcsg népség, főleg szerződések terén.
Nincs kedved inkább filozofálni?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.12.12. 17:53  Hozzászólás
  •   713   
Avatar

terra alapító
 
Na kérem, össze vagyok keveredve! :D hát nem azt szajkózza vagy négy éve a drága jó führerünk, hogy mi vagyunk a legvid... vagy legjobban teljesítő népség?
http://www.origo.hu/gazdasag/20141212-i ... eg-eu.html
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.11. 22:11  Hozzászólás  Válasz gergerg (711) hsz.-re     Olvasás  
  •   712   
Avatar

terra alapító
 
Ez logikus. Így mindjárt érthető, azért lett a felcsúti polgármesternek is fél év alatt 300 milliója, hogy élénkítse a gazdaságot! :D
Csak a köcsög pórnép nem akar költeni! Vagy ha igen, mindig van egy szűk hülye réteg, aki pl. hőszigetelésre költ! :D
Viccet félretéve nem tudom mit vártál azok után, hogy kínai vállalatoknak kínálták az országot, szétbszták a szakképzést, meg leépítettek minden jól menő vállalkozást...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.11. 22:05  Hozzászólás
  •   711   
Avatar

terra alapító
 
Sínen vagyunk!

Meg van a nagy nemzeti konszenzus! Most hallottam az ATV-ben, hogy nem jó ha az emberek pénzt tesznek el nyugdíjas korukra, mert az visszaveti a gazdaságot. No de ki tesz el pénzt? Hát akinek van. Vagyis a gazdasági fellendüléshez elengedhetetlen a szegénység. Abban meg jók vagyunk. Na lesnek is majd nagyot pár év múlva az imperialisták!
 


  2014.12.11. 19:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (709) hsz.-re     Olvasás  
  •   710   
Avatar

terra alapító
 
Na, akkor fél évig nem iszol sört és meg van oldva :D de azért megint röhej, fél havi fizetésed minimum egy matrac... ez mondjuk nem lenne gond, ha a másik feléből vígan meg tudnál élni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.11. 18:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (708) hsz.-re     Olvasás  
  •   709   
Avatar

terra alapító
 
12 000 és 70 000 között 58 000 ft a különbség. Az majdnem 400 sör.
 


  2014.12.11. 18:05  Hozzászólás  Válasz gergerg (706) hsz.-re     Olvasás  
  •   708   
Avatar

terra alapító
 
Figyelj öreg, le kéne fogyni, aztán jó lesz a 60 ezres matrac is! :D tudod rá van ám írva, hogy 100kg-ig! :D Nekünk vagy 6-8 éve egy 70 ezres van, és semmi baja, sehol egy gödör. Jó, a szélei még eredetiek 15 centit, ott ritkán alszik az ember :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.11. 17:38  Hozzászólás  Válasz gergerg (706) hsz.-re     Olvasás  
  •   707   
Avatar

terra alapító
 
6000 Ft egy komplett rugózat. Ez szerintem el is döntötte ezt a kérdést.
 


  2014.12.11. 17:34  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (705) hsz.-re     Olvasás  
  •   706   
Avatar

terra alapító
 
Köszi az ajánlatot, de nekem kettő kéne, és nem is biztos hogy ez a méret, még nem mértem meg. A jelenlegi ágy két összefogatott heverő. Mikor birtokba vettük, ez adott volt, nem kellett semmit csinálni csak összefogatni hogy ne csússzon szét. Vadonat újak voltak, de most már elég jól beteknősödtek. Én a 40-70 ezres matracokban nem hiszek. Drágábbra meg nincs pénzem (jelenleg a 70 ezres is megviselne, nemrég volt ugye a kazáncsere is, meg..... mindegy nem ez a lényeg) . Szóval most egyetlen értelmes verziót látok, valahonnan szerzek egy másik ilyesmi heverőt (matracmagasságra) és a láb/fejrészről szépen átpakolom a rugókat, majd vissza kárpitozom. Jövőhéten elvileg még dolgozok, azután itthon leszek, akkor elvileg meg is tudom csinálni. De mindjárt szétnézek a neten, lehet hogy lehet is ilyen rugót venni!
 


  2014.12.11. 10:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (699) hsz.-re     Olvasás  
  •   705   
Avatar

rendszer admin
 
Én most vettem a napokba új ágyat. :P

Kép

A gyerekek a régi ágyukat eladták, de a matrac nem kellett a vevőnek (volt neki).
Nekem meg egy nagyon régi, bár még jó állapotban lévő ágyam volt. Csak kihúzhatós fajta, és már nagyon untam, mert ódivatú, vaskos kerete volt.
Ott volt a lányomék matraca, az IKEA-ba meg akciós volt ez a fajta ágy, amibe jó a matrac. Meg is vettük, a gyerekekkel gyorsan össze is raktuk.
Még aznap szétszedtem darabokra a régi ágyat, és kihordtam a garázsba. :O
Nagy zsiványok a lányomék, másnap nem engem, hanem a barátnőmet hívták fel, és vigyorogva érdeklődtek, hogy milyen az új ágy. :oops: :lol:

De a lányoméknak van egy jó állapotban lévő rugós matrac eladó: 200x90x16 cm
Ha érdekel, megkérdezem, mennyiért adnák el (biztos, hogy valami nagyon baráti áron), mert nekik is csak útban van.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.10. 22:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (703) hsz.-re     Olvasás  
  •   704   
Avatar

terra alapító
 
Ennyit meg nem éri meg kidobni az ablakon. Ja hogy csak egy fél hitvesi ágyra való kell? :D mert akkor ,,A'' verzió: a szigorúbb verzió, amikor a gyerekektől megvonod reggelente az import prénium orosz kaviárjukat :D meg fogják érteni, pár hetet kibírnak amíg összejön a matrac :D ,,B'' verzió, bevállalsz valami plusz melót, télen úgyis csak unatkozol. Mondjuk kéthetente hazajársz, akkor a matracon sem kell feküdni, meg a pénz is összejön egy újra :D
De ha azt nézed, akkor 18 ezret kidobsz az ablakon ha lecseréled majd. Akkor inkább tedd félre, nem biztos hogy ér az annyit. Ha meg veszel egy jót, akkor úgyis az lesz, hogy a zasszony kipróbálja, megtetszik neki, és kicseréli, te meg ,,B'' verziózól, és nyárra-télre már lesz is egy ilyen új és szép, kényelmes és minőségi matracod, mint amit most vagy pár hónap múlva veszel a zasszonynak :D
De ha kipróbálod élesben, lehet spórolsz egy kicsit a 180*200as 70 ezres minőségi matracért :D rohadt kényelmes tud lenni, főleg hogy van aki két-háromszor ennyit kidob mindenféle olcsó heverőre, aztán egyik sem kényelmes...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.10. 21:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (702) hsz.-re     Olvasás  
  •   703   
Avatar

terra alapító
 
A matracguruval beszéltem már régebben is. Jelenleg mivel jön a karácsony is, és a tél egyébként is gyenge szokott lenni fizetés tekintetében, csak valami nagyon akciósat engedhetek meg. A Jysk ben 10 000-ért is van a régi fajta rugós, de hideghabot is találtam 18-ért (ezek persze 1 személyesek) Lehet hogy a hideghabra beruházok, egy évet csak kihúzunk vele.
http://www.euromatrac.hu/index.php?item=akcios-matracok
 


  2014.12.10. 21:47  Hozzászólás  Válasz gergerg (701) hsz.-re     Olvasás  
  •   702   
Avatar

terra alapító
 
Szalmabála sem rossz ötlet. Ha meg találsz akciós minőségit féláron, máris megveheted és örülhetsz :D szoktak lenni ilyen akcijjók 8-)
http://www.matracguru.hu/termek/cerifle ... atrac-1176
Hát figyelj, van ahol 5 év a garancia, van ahol 15 :D vannak helyek, ahol ki lehet fogni akár féláron is, csak erősen kell nézegetned.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.10. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (700) hsz.-re     Olvasás  
  •   701   
Avatar

terra alapító
 
Pedig 70 papírt most tuti nem fogok rászánni mostanában. A mostani rugós, eléggé ki van medresedve, de most vagy veszek 30-40 ért valami vackot, vagy marad a kispárna a mederbe. Esetleg veszek szalmabálát.
 


  2014.12.10. 20:21  Hozzászólás  Válasz gergerg (699) hsz.-re     Olvasás  
  •   700   
Avatar

terra alapító
 
Öreg, a jó matract márpedig ingyé nem dobják utánad! :D
Én a rugósat kizárnám, nagyon szeret nyikorogni amikor... forgolódsz ;)
A fene sem tudja mi már melyiket vettük, de 2*2 méteres ágyat ne vegyél, irreálisan rohadt drága hozzá a matrac, 1,8*2 méter sokkal olcsóbb, húsz centin meg nem sok múlik :lol:
110 ezer ággyal együtt, ha éppen akciós valami, az ágy olcsóbb... na de nem is fogom 5-8 évente cserélni benn a matracot!
Olyan 60-75 ezret szánj rá, ha tényleg jót akarsz. És ez még nem az alakmegőrzőnek hívott bizbasz, sima egyszerű matrac... Ha fázik a zasszony, akkor van téli-nyári oldalas is, de én csak a legnagyobb hidegekben fordítok át télire, nagyon melegít :D
Azért durva, hogy bármi fontosabb cucc cseréje felmerül a háztartásban, kapásból minimum fél havi fizetésed... jó, nem egy évi mint amikor 50 évre vettél hűtőt, de nem többet is fizetsz havi szinten rezsire meg kajára... Most olvastam, az amcsik kb. 10%-ukat költik a fizetésüknek kajára. Lehet számolgatni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.10. 19:54  Hozzászólás
  •   699   
Avatar

terra alapító
 
Nem vett valaki matracot mostanában? Kéne egy jó matrac, de természetesen pénzem most sem nagyon van rá.
 


  2014.12.10. 18:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (697) hsz.-re     Olvasás  
  •   698   
Avatar

terra alapító
 
Nem nagyon értem én ezt, én bármit veszek, ha tudom hogy helyben megkapható, inkább itt veszem meg. Nekem mindegy hogy hova fizetek. Még ha nem is kedvelem az illetőt, mert lehet hogy ő meg egy olyannak adja, aki olyannak adja, akit kedvelek. A lényeg hogy a pénz bent maradjon, a felesleges portéka ki menjen, abból a pénz megint bejöjjön. Ez az amit nem hiszem el hogy nem értenek meg, szóval szerintem direkt csinálják. Ha tőlem, pedig nem vagyok állattenyésztő, megrendelnek 50 000 naposcsibét, 1 hónap múlva vihetik.
 


  2014.12.10. 16:13  Hozzászólás
  •   697   
Avatar

terra alapító
 
Pont itt van a rendszerben a hiba, hogy 14 évesen honnét tudja előre, mi akar lenni...


Na egy kis adalék :D
A Minden Gyermek Lakjon jól Alapítvány által szétosztott csibéket Spanyolországból, Baszkföldről hozatták, a kacsákat Franciaországból, a disznókat pedig Pintér Sándoron keresztül börtöngazdálkodásból szerezték be. Csak a spanyolországi szállításra több mint 160 millió forint ment el. A külföldi beszerzésre elmondásuk szerint azért volt szükség, mert "a magyar kereskedők nem tudtak volna annyi állatot biztosítani, amennyit ki akartak osztani".
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.09. 20:12  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (688) hsz.-re     Olvasás  
  •   696   


*
 
A jogászt én sem szeretném...inkább vmilyen mérnöki ,vagy gazdasági-pénzügyi területet.
 


  2014.12.09. 20:10  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (686) hsz.-re     Olvasás  
  •   695   


*
 
Fazekas...néhány tanárának volt ilyen ötlete,idén kezdett is a "falunkból" ott egy srác.
Őszintén szólva nem szívesen engednénk Pestre ,ő sem kívánkozik oda...és nem is tartjuk szükségesnek.
Ugyanilyen felvételi tájékoztatón voltunk mi is Veszprémben,tetszett mindegyikőnknek amit láttunk,tapasztaltunk.A gyerekek is láthatóan vidámak voltak,jól érezték magukat és úgy tünt a tanárok is,tetszett az igazgató stílusa is.Szóval Pest kizárva...Az ABC terv megvan...
 


  2014.12.09. 20:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (685) hsz.-re     Olvasás  
  •   694   


*
 
14 éves...honnan tudná mi akar lenni ? Arra eddig nemigen volt ideje,hogy ezzel foglalkozzon...Mi,felnőttek nem ismerjük csak a szakmák,munkahelyek töredékét,hát még egy gyakorlatilag kisgyerek...Nem a távoli jövő foglalkoztatta eddig...Egyenlőre az látszik,hogy erősen reál beállítottságú /a többit is tudja,de nem szereti,nem igazán érdekli/.Tehát a matek-kémia-nyelv /esetleg fizikával,infóval kombinálva/ az alap.Ebből indul ki.
 


  2014.12.09. 16:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (690) hsz.-re     Olvasás  
  •   692   


---
 
"a házi főzéseket illetően. Aki bármilyen alkoholos italt előállít otthon, annak 1000 forint átalányadót kell befizetnie" Azt is tedd hozzá, hogy per év
 


  2014.12.09. 16:17  Hozzászólás  Válasz tgwh (690) hsz.-re     Olvasás  
  •   691   


---
 
Fizes$$, hogy legyen pénz új-zélandi koncentre meg százmillás házakra...
 


  2014.12.09. 15:56  Hozzászólás
  •   690   
Avatar

terra alapító
 
Nyelvvizsga mindenképpen kell, lehetőleg gyakorolja is, hogy minél előbb el tudjon innen húzni...

nyugat.hu írta:Rossz hír sajnos, hogy a pálinkabizniszre is rászállt a kormány. A jelenlegi 200-ról 50 literre csökken a magánfőzésben előállítható párlat mennyisége, a magánfőzéshez kapcsolódó kedvezmények pedig csak a gyümölcstermesztő magánszemélyekre vonatkoznak. A bérfőzés jövedékiadó-mértéke az alkoholtermékek normál adómértékének 50 százalékára változik - az eddigi adómentesség helyett -, vagyis egy liter 50 százalékos alkoholtartalmú párlat esetében 1670 forint jövedéki adót kell fizetni.

De van még finomság a házi főzéseket illetően. Aki bármilyen alkoholos italt előállít otthon, annak 1000 forint átalányadót kell befizetnie. 2015. január 1-jétől egy új termékkör, az alkoholos italok után is népegészségügyi termékadót kell majd fizetni, a pálinka és az adalékanyagot nem tartalmazó, legalább hétfajta gyógynövény felhasználásával készült szeszes italok kivételével. A legkevesebbet - literenként 20 forintot - az 5 térfogatszázaléknál kisebb alkoholtartalmú italok után kell majd fizetni, meg a legtöbbet a 45 térfogat százaléknál nagyobb alkoholtartalmúaknál, literenként 900 forint.


Meg a jó édes nénikéjüket... úgy érzem át kell állni a sörre meg a hubertuszra :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.09. 09:59  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (686) hsz.-re     Olvasás  
  •   689   
Avatar

terra alapító
 
Az egyik unokám idén érettségizik a Fazekasban. Megvan a felsőfokú angolja, és a jövőhéten szóbelizik Oxfordban, a sikeres írásbeli után. A Fazekas jó, de a természettudományos osztályokban, azért lehetne több humán oktatás.
 


  2014.12.09. 08:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (687) hsz.-re     Olvasás  
  •   688   


---
 
Középfokú nyelvvizsgát "garantálják" két nyelvből!

Természetesen ehhez a másik fél is szükséges. Aki ilyen helyre akar menni, annak a tunyulást és bulizást el kell halasztania későbbi életszakaszába.

A jogász diplomát ne ajánlgasd, mert Dunát lehet velük rekeszteni (+bölcsészekből, +építészekből).
 


  2014.12.08. 21:28  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (686) hsz.-re     Olvasás  
  •   687   
Avatar

terra alapító
 
Csak nem mindegy hogy nyelvvizsga szintre tanítja meg, vagy pedig érettségin átcsusszanósra...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.08. 20:42  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (683) hsz.-re     Olvasás  
  •   686   


---
 
Ennyi erővel mehetne a Fazekas természettudományos osztályába is. Tavaly voltam felvételi tájékoztatókon, ez volt messze a legszimpatikusabb. Sajnos a gyereknek nem tetszett, mert a sportot nem tolerálják. Diákok vezettek körbe az épületben és azt mondták, hogy nem kell vért izzadniuk. Más helyeken azt mondta az igazgató, hogy sürgősen kezdjen el magántanárhoz járni, aki még nem tanult angolul. Itt meg azt mondta, hogy nagyon jó tanáraik vannak: meg fogják tanítani a gyereket az iskolában.

Azért legyen A, B és C tervetek is!
 


  2014.12.08. 20:33  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (683) hsz.-re     Olvasás  
  •   685   
Avatar

terra alapító
 
Na most attól függ, hová... mert ha tudja mit akar, pl. programozás és mérnök infó, akkor egy infós iskolából 100ból simán felvesznek 80-at, 14 meg nem is akar oda menni, szóval az arányok nem lesznek nagyon mások egy közeli szakközépben sem. Ha tudja merre akar tovább menni.
Ha meg nagyon tanulós, menjen el jogásznak.
Ha meg nem nagyon tudja, ideje lenne jó alaposan beletekintenie, mit csinál egy-egy szakma, hátha attól jön meg a kedve.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.08. 20:03  Hozzászólás  Válasz andras (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   684   


*
 
Az hogy az adott közösség /osztály/ milyen lesz csak utólag derül ki,így az aligha segít a döntésben.A barátok inkább haverok...ebben a korban nemigen lehet igazi barátságnak nevezni,tehát az sem mérvadó.
 


  2014.12.08. 20:01  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (678) hsz.-re     Olvasás  
  •   683   


*
 
Mivel mindenképpen kollégista lesz az hogy 60 vagy 100 km...nem sokat számít.Gimibe szerintem csak az menjen aki mindenképpen tovább menne felfelé,ebből a szempontból sztem az erősebb jobb,/idén a Lovassy 118 végzőséből 110-et vettek fel felsőfokúba...ja 4 nem is akart..azért ez is valami/.Versenyistálló...hát az élet nem az ?...aki korán megszokja a punnyadást abból mi lesz,elnézve a mai fiatalokat,gyerekeket...
Ja és a másik esélyeshez képest ez 5 éves,nyelvi előkészítős,ami a fiamnak nem lenne rossz,mert az ált.iskolai lehetőségei nem túl acélosak,nyelvi előkészítőn viszont lenne lehetősége felzárkózni /mivel azért nem hülye hozzá,csak itt nincs lehetősége normálisan haladni,fejlődni/.Ha viszont hátrányból indul és még a nyakába kapja a második nyelvet is ,akkor már lehet,hogy a többi tárgy rovására megy.
Aztán ott van az iskolák lehetőségei...szóval ott is vannak különbségek...na mindegy ,nem tudom mi lenne az igazán jó ,ilyen döntést nehéz hozni.Én minden esetre nem fogom ráeröltetni egyiket sem,max a véleményemet mondom el,aztán majd dönt.
Ígíy volt ez a nagyobbiknál is,ő döntött...már nem biztos hogy jól /saját bevallása szerint.../
 


  2014.12.08. 19:42  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (681) hsz.-re     Olvasás  
  •   682   
Avatar

terra alapító
 
Abból látod nem baj ha rámsózzák a tavalyit. Azt meg kéne lesni, venni egy 99kg-ot :D mondjuk abból meg ha van a környéken, elhozom autóval... csak nem néztem meg, van-e a környéken :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.12.08. 15:25  Hozzászólás  Válasz andras (677) hsz.-re     Olvasás  
  •   680   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem sem könnyű eldönteni. Bár amikor iskolát lehetett látogatni, megnéztem kettőt. Egy gépész és egy infó sulit, utóbbinak volt jobb hírneve, az elsőről inkább negatív példák jöttek. Végül az infó részt hagytam a fenébe, és elemtem gépész tanfolyamra, sokkal jobban fizet, könnyebb meló, meg többet kell gondolkodni, így már pár éve cnc-zek XD

Laci, köszönet, ez jól jött, kerestem már ezt az akciót, de annyit találtam, hogy már lecsúsztam róla - netes vásárlás világnapja november 7 -. Viszont itt egyből szembe is tenyerelem magam, hiszen nem akarok türelmetlen lenni, így csak jövőre akartam magot venni, mondván idén rámsózzák a tavalyit is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég