Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2014.09.13. 11:07  Hozzászólás
  •   322   
Avatar

terra alapító
 
Örülök Lizy egészségének, közben ökölbe van szorulva a gyomrom ettől az időjárástól. A tegnap reggeli "balhé" után 40-50 centire jött fel a talajvíz, ami a garázsom aljával egyenlő. Úgyhogy este beparkoltam a kocsit a tócsába. És mára további zivatarokat mondanak ide :/

A körtéim és szilváim az ország egyik legjobb helyén vannak itt a vízparton, de ezek a monszunok kikészítenek. Napra pontosan 4 éve, 2010 szeptember elején volt ugyanez a balhé, akkor volt 2 éves a felújított garázs.
Na mindegy, este tulajdonképpen én is arra a következtetésre jutottam, hogy le van szarva minden, az egészség a legfontosabb az életben!
 




  2014.09.12. 20:21  Hozzászólás  Válasz lizy72 (319) hsz.-re     Olvasás  
  •   320   
Avatar

terra alapító
 
Örülünk Neked. Ennek örömére dobjunk be egy felest! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.12. 20:02  Hozzászólás
  •   319   


terra alapító
 
Drágák vagytok :)

Nagyon gyorsan történt minden múlt hét kedden telóztak, hogy szerda reggel pestre kell mennem. Szarrá izgultam az agyam. Mára jött meg az eredmény. Már hétszer voltam, de eddig mindig volt benne valami gigszer. De mos nem most semmit sem találtak :D

Szóval egészségetekre :)
 
Lizy


  2014.09.12. 18:43  Hozzászólás  Válasz lizy72 (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   318   
Avatar

terra alapító
 
Nem csak számodra fontos, nekünk is az. Látod, minden felhő elvonul egyszer és hiába jönnek újabbak, azok sem maradnak örökre.

(A fene ebbe a sok gombba, mindig összekeverem őket.)
 




  2014.09.12. 18:36  Hozzászólás  Válasz lizy72 (314) hsz.-re     Olvasás  
  •   316   
Avatar

terra alapító
 
Nnna, ha a múltkor szolidaritásból koccintottunk, akkor most tegyük meg örömünkben is!!!!!
 




  2014.09.12. 18:24  Hozzászólás
  •   314   


terra alapító
 
Bár nem kertészeti téma, de a számomra fontosakkal megosztom:
Ma kaptam egy teljesen negatív PET ct eredményt, egy árva rákos sejtett sem találtak bennem :D
 
Lizy


  2014.09.11. 18:25  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   312   


---
 
Tavaszi rétgomba. Nem mérgező, de nincs különösebb gasztronómiai értéke. Úgy tudnám jellemezni, mint ha sima finomlisztet ennél csak nem száraz :mrgreen:
Ha a rohadt esőzés megszűnne akkor komolyabb gombákkal is lehetne számolni :D
 


  2014.09.11. 16:58  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   311   


---
 
Semmiképpen sem galambgomba ilyen lemezekkel. Nézz körül inkább a rétgombáknál. Enni mindenesetre nem ajánlom.
 


  2014.09.11. 14:19  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (308) hsz.-re     Olvasás  
  •   310   
Avatar

terra alapító
 
Én se vagyok nagy szakértő főleg az apró gombák esetében. Ezt én nem enném meg... Keresgélj pl a borzastönkű fülőke közelében.
 


  2014.09.11. 13:54  Hozzászólás
  •   309   
Avatar

terra alapító
 
Minden gomba ehető... egyszer...
Őszintén szólva halovány lila fingom nincs, én nem ismerem a gombákat :D
DE! Fáradj át ide kérlek, ha gondolod nyiss egy gombás témát, vagy a gyűjtögetősbe is írhatod -> viewforum.php?f=36
DE! Ez sem garantálja hogy valaki felismeri! :D DE! Legalább egy helyen lesz :ugeek: :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.10. 21:49  Hozzászólás  Válasz gergerg (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   306   
Avatar

terra alapító
 
Na majd a jövő héten javítom a statisztikát egy -két németországi bejelentkezéssel, megyünk unokalátogatásra...
 




  2014.09.10. 20:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (301) hsz.-re     Olvasás  
  •   304   
Avatar

terra alapító
 
Amíg nem írnak, addig a statisztikának én nem hiszek! :D
46 felhasználó írt a fórumra, ez is szép szám. De lehetne jobb is! :D előre a lenini úton :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2014.09.10. 19:33  Hozzászólás  Válasz gaabre (298) hsz.-re     Olvasás  
  •   300   
Avatar

terra alapító
 
Inkább ne, ha lehet, elkezdett potyogni a dió, egész jó termés igírkezik, jó lenne ha össze is tudnám szedni.
 




  2014.09.10. 19:15  Hozzászólás
  •   298   
Avatar

terra alapító
 
Remélem azzal mindenki egyetért, hogy jól fog jönni egy kis eső holnap... na akkor erre az egyetértésre igyunk!
 




  2014.09.10. 19:13  Hozzászólás  Válasz tp329 (293) hsz.-re     Olvasás  
  •   296   
Avatar

terra alapító
 
Sőt, tiszta stresszben állok már a slauggal a kezemben, de nem tudom tartani a lépést!!!
 


  2014.09.10. 17:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (291) hsz.-re     Olvasás  
  •   295   
Avatar

terra alapító
 
Szóltam érte, meg is egyeztünk, ennek ellenére még mindig nem történt semmi. Kivéve a kioktatást és a mellébeszélést. Igazából nekem 8, ha nem kellek akkor nem kellek. Nekem, nektek hála, itt is teljesen jó. Elég sok mindenre képes vagyok, amikre ott is képes lettem volna, de ha nem, hát nem. Ja, és persze az eset egyértelmű állásfoglalás egy adott kérdésben.
 








  2014.09.09. 19:22  Hozzászólás  Válasz gergerg (290) hsz.-re     Olvasás  
  •   291   
Avatar

terra alapító
 
1, nem szóltál érte
2, rövid a nyelved :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.09. 17:48  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (289) hsz.-re     Olvasás  
  •   290   
Avatar

terra alapító
 
Nem, de valamiért nem is vagyok meglepődve. Ez számomra csak egyet jelent....
 




  2014.09.05. 20:09  Hozzászólás  Válasz kisveréb (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   288   
Avatar

terra alapító
 
Aztán ha rászánod magad, akkor jön az átkozódás, hogy lehetett volna sokkal előbb is :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.05. 17:20  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm a tippet, de én már kinőttem ebből a korból, és túl kényelmes vagyok ahhoz, hogy elmenjek. Inkább elolvasok egy cikket a neten majd róla.
Sokszor menni kellene ide-oda, de az esetek felében lebeszélem magam róla. Kicsit nehezen mozgok, ha tényleg menni kell akkor előbb jön a fájdalomcsillapító. Előbb-utóbb rá kell szánnom magam egy csípőprotézisre.
 


  2014.09.04. 20:49  Hozzászólás  Válasz kisveréb (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   


---
 
Nem tudom, hogy mennyire vagy fogékony az újdonságokra. A Kutatók éjszakáján ez a "Növények beszédének értése" igen izgalmasnak tűnik Debrecenben.

http://www.kutatokejszakaja.hu/2014/ese ... &menu_id=4

Persze van más előadás is, amit meg lehet nézni!
 




  2014.09.01. 20:32  Hozzászólás  Válasz kisveréb (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   
Avatar

terra alapító
 
Pécs úszott is :D itt esik egyfolytában...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.09.01. 19:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (279) hsz.-re     Olvasás  
  •   281   
Avatar

terra alapító
 
Pirítóst! Vas szöggel. :lol:

Jók a fogaim. Ha a bölcsességfogakat nem számolom, akkor 2, vagy talán 3 fogam hiányzik. Két hete találtam egy lukat, betömték, kiesett a tömés. Most újra benne van.
 












  2014.08.22. 18:24  Hozzászólás
  •   275   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.22. 15:06  Hozzászólás
  •   274   
Avatar

terra alapító
 
Hát itt bizony ma már locsolni kell. Tény, hogy több eső esett, mint egy átlagos évben, de nem elég. A tegnap-tegnapelőtti esők együtt nem adtak ki 10 mm-t. Lehet, hogyha nem találják ki vagy 200 éve az akácot a homokra itt már sivatag lenne, jöhetnének a tevék...
 


  2014.08.21. 09:29  Hozzászólás  Válasz gaabre (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   
Avatar

terra alapító
 
Ügyes! Nekem nem jutott eszembe, bár a rizs termesztés, és a hal tenyésztés összekapcsolható. :lol:
 


  2014.08.21. 09:19  Hozzászólás  Válasz Rhéman (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   
Avatar

terra alapító
 
Azokat nem kéne permetezni? Mert most már franc a növényekbe, én csónakázó- vagy halastóban gondolkodom!

Egyébként mindjárt indulok a gazdaboltba egy tasak chorusért, mert a szilvarozsda elkezdte hullajtani a szilvafák leveleit...június közepén voltak permetezve, no comment.

Ja és nem szeretnék 2010-et, és gumicsizmában gázolni a kiöntött derítőkben..
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég

cron