Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2023.04.16. 14:48  Hozzászólás
  •   3815   
Avatar

terra alapító
 
Kovács Bálint:
Azon gondolkodtam, a nyilvánvalón túl miért zaklat fel mindenkit annyira a svájci farkas ügye, amely hetek, hónapok óta vándorolt kelet felé, mindenhol örült neki mindenki, aki a természettel foglalkozik, de Magyarországon, még éppen mielőtt sikerült volna elhagynia az országot, a határ előtt egy szadista állatkínzó, akinek a magyar szokásjog és jogszabályi környezet megengedi, hogy kiélje beteg hajlamait, csak vadásznak kell neveznie magát hozzá, agyonlőtte.

Olyan jellemző, olyan sokatmondó ez a történet, mintha egy kissé didaktikus író írta volna valami olyan helyről, ami A Gyűrűk Ura Mordorára hasonlít, amit átjár a sötétség és a gonoszság, és az benne a letaglózó erejű, hogy nem író írta, hanem igaz. Mi pedig nem annyira szeretnénk Mordorban élni. „Fázunk és éhezünk / S átlőve oldalunk, / Részünk minden nyomor... / De szabadok vagyunk!”, írja Petőfi a farkasokról, és épp ez az. A farkas, a nemes állat valahogy a szabadság képviselője, ráadásul nyugatról, a Nyugatról jön, ...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2023.02.20. 08:06  Hozzászólás
  •   3811   


---
 
Van itt a fórumon egy Ali-bá, akit hogy megismerhettem, úgy érzem egy ajándék az életemtől.Egy önzetlen, segítőkész ember, akit éltessen a teremtőnk sokáig , jó egészségben, névnapod alkalmából köszöntelek.
 




  2023.01.01. 00:00  Hozzászólás
  •   3809   
Avatar

terra alapító
 
Kedves Fórumozók!

Az elmúlt években ilyenkor mindig írtam egy összegzést, honnan indultunk, hol tartunk, mi lehet a jövőnk. Idén ezt nem teszem meg. A statisztikai adatok nem olyanok ebben az évben, amire nagyon büszkék lehetnénk. Egy fórum működése, működtetése nem egyszerű dolog a mai világban. Kevés fórum működik, a hozzánk hasonló fórumok már rég megszűntek, a közösségi média felszippantotta a keresletet. Érthető, minden egy helyen, ugyanazon a kezelőfelületen, egyszerűbb, kényelmesebb. Van viszont ennek a fórumnak (mint általában a fórumoknak) előnye is a Facebookkal szemben, ezért biztosak lehettek benne, hogy ameddig rajtam múlik, ez a fórum működni fog.

Gondolkodtam, mit kívánjak nektek a következő évre. Sikert? Pénzt? Esőt, napsütést? Egészséget? Jó termést? Megtehetném, de már tudom, hogy ez nem teljesen így működik, hiába kívánom, mert hát tavaly is kívántam, és sok nem jött be. Ezért most kicsit lejjebb teszem az elvárást, és nem kívánok nektek mindent, hanem mindenkinek csak annyit, amennyire pont szüksége van. Szóval egyetlen jókívánsággal zárnám ezt az évet:

Azt kívánom, 2023-ban mindannyiótoknak mindenből pont annyija legyen, amennyire szüksége van, ne szenvedjen hiányt semmiből! Boldog új évet!
 


  2022.12.31. 23:01  Hozzászólás
  •   3808   
Avatar

terra alapító
 
Békés, boldog új évet kívánok mindenkinek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.12.31. 20:12  Hozzászólás
  •   3807   


---
 
Itt vagyunk, egy kitalált szó és név mögött
S attól lett ez a fórum azoknak érték,
Akik velem együtt sokszor átélték,
Hogy a leírt betű mögött megjelent az önzetlen,
valóját, tapasztalatát átadni akaró segítő szándékú ember.
Biztos vagyok benne hogy magunknak, másoknak
s ha létezik teremtőnk, neki is kedves ezért ez a rendszer.
Egészséget,életet, emberséget, boldogságot hozzon nektek az új esztendő./Meg még sok-sok év/
 




  2022.12.25. 22:00  Hozzászólás
  •   3805   


---
 
Kedves Fórumozók!

Karácsony alkalmából Szerencsét és Egészséget kívánok nektek, és szeretteiteknek, az év minden napjára, de ezen a szép Ünnepen külön is!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.12.25. 20:20  Hozzászólás
  •   3804   


---
 
Békés karácsonyi ünnepeket, és boldogabb újévet kívánok minden fórumozónak !
 
Minden jót!


  2022.12.25. 15:23  Hozzászólás
  •   3803   
Avatar

terra alapító
 
Boldog, békés karácsonyt mindenkinek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2022.12.25. 08:52  Hozzászólás
  •   3800   


---
 
Békés karácsonyi ünnepeket és boldogabb újévet kívánok minden kertbarátomnak !
 


  2022.12.12. 15:48  Hozzászólás
  •   3799   


---
 
Szevasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy valaki ültett e már rózsát magházzal. Tehát mint a csipkebogyó tele maggal és úgy ültetni. Ha valaki már sikeresen ültetett és lett belőle bokor szívesen venném ha megosztaná tapasztalatait.
Köszönöm előre is.
 


  2022.12.03. 13:59  Hozzászólás  Válasz Jana11 (3797) hsz.-re     Olvasás  
  •   3798   
Avatar

terra alapító
 
Csatlakozom!

... Míg a Tisza ki nem szárad bokáig.

(Feri! Gyere szőlő oltó vesszőért.)
 


  2022.12.03. 13:18  Hozzászólás
  •   3797   


---
 
Van itt egy jóbarát, kinek névnapja vagyon,
Bár legjobban úgy ismerszik, baby-lon.
Isten éltessen egészségben erőben sokáig.
 


  2022.11.30. 21:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (3795) hsz.-re     Olvasás  
  •   3796   
Avatar

---
 
Én a szokásosat: granulált szervestrágyát és savanyú tőzeget (pluszban még almára és szilvára feromoncsapdát)
 


  2022.11.30. 18:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (3794) hsz.-re     Olvasás  
  •   3795   
Avatar

terra alapító
 
Megint nincs amit rendelnék. Mindegy.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2022.09.11. 16:37  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (3791) hsz.-re     Olvasás  
  •   3792   


---
 
Szia Ragadozó!

Remélem már "acélosabb" vagy. Rohadt kellemetlen egy ilyen felső-légúti szar.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.09.10. 18:58  Hozzászólás
  •   3791   
Avatar

rendszer admin
 
Mindkét unokám elkapott valami erőszakos torokgyulladást. :(
De vagy 3 nappal ezelőtt már kint rohangásztak az udvaron, aztán Dani, a kisebbik unokám elfoglalta "trónját" az ölemben.
Meg voltam győződve, hogy már túl vannak rajta!

Estére padlót is fogtam, alig találtam meg az ágyat!
Két nap fekvés után mára már jól vagyok, pontosabban jobban, de az egész alaposan megviselt, két éjszakát nem is aludtam rendesen.
Nem vagyok hozzászokva, 1995-ben voltam utoljára beteg, bár akkor is "csak" egy idegbecsípődés (lumbágó) miatt.
Azóta még pár évig akkor voltam orvosnál, amikor még a szüleim éltek, és nekik felírta a "szokásos" gyógyszereket, meg párszor a jogsi miatt.
Azért még néha jót rötyögök magamon, mert most olyan vagyok még, mint egy lassított felvétel. :hiha:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.08.20. 12:12  Hozzászólás
  •   3790   
Avatar

terra alapító
 
A Herbert fivérek videóit nézem esténként, tegnap pl. eltettem a fülest, de a fiók nyitva maradt, és a telefon sem került fel a töltőre :fetreg: kicsit sok lett, elnéztem volna hajnalig.
Ott úgy csinálták, hogy két db ibc tartályt összekötöttek föld alatt, a telek két szélén voltak 60-70cm-es álványon. Erről az összekötésről ágazott le 3-4 ág, telek szélességben. Ezeket ahogy fektették le a föld alá, a fáknál kijöttek föld fölé, csinálták egy kört, és 3 lyukat a csőre, majd ment le a köv. fa felé.
Keressétek meg YouTube-on, nagyon jó videókat készítenek. Szőlőnél, bogyósoknál, feljön a föld fölé a cső, oszlopok között vezérdróton fut, 60-70cm magasan, onnan csepegtető gombák minden tőnél. Az a része pl. szivattyúval megy.

Na de a lényeg. Leállásokat akárhol lehet hagyni. Ahhoz odaviszed a szivattyút, rákötöd, rövid slaggal fellő a fa tetejére is. A Greanman talán, vagy hasonló nevű márka hirdetését láttam, slagra köthető tartályt árultak, be lehet rajta állítani az adagolási mennyiséget is. Igaz csak max 1 liter, de bőven elég sok mindenre.

Gondolom egy második ibc tartályon, igaz még az első sincs bekötve. Vagy slagot kötök a kpe/lpe cső végére, vagy kisebb tartályt töltök gravitációsan, és onnan viszem tovább, még nem tudom. De le akarom tenni végleg az öntözőkannát.

Sok lehetőség van, kerekes hordó napelemes szivattyúval is jó lehet. De a leásás még nem jutott eszembe, az lenne a legjobb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.06.25. 21:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (3787) hsz.-re     Olvasás  
  •   3789   


---
 
Szervusztok, Tgwh, és Ragadozó, köszönöm a jótanácsot! Valamit csinálok majd, mert muszáj lesz! Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.06.25. 06:34  Hozzászólás  Válasz Spoli (3786) hsz.-re     Olvasás  
  •   3788   
Avatar

rendszer admin
 
Azt árakkal nem vagyok tisztában, de lábszomszédom is magas nyomású permetezővel intézte a nagy cseresznyefáját (az is van, vagy 6 - 8 méter).
Azt most nem tudom, hogy kölcsönözte, vagy céget bízott meg. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.06.24. 21:35  Hozzászólás  Válasz Spoli (3786) hsz.-re     Olvasás  
  •   3787   
Avatar

terra alapító
 
Négy kerék, egy hordó, egy szivattyú, folytás, aztán mehet! Akár magasnyomású mosót is lehet kapni, valami olcsót... A növényi levek nem ártanak...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.06.24. 21:24  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3785) hsz.-re     Olvasás  
  •   3786   


---
 
Köszönöm szépen a választ, azért én is utánanézek magamnak, hasznos információ. Hogy veszek-e, azt nem tudom, de megnézem! Köszönöm!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.06.24. 21:07  Hozzászólás  Válasz Spoli (3784) hsz.-re     Olvasás  
  •   3785   


---
 
A legmagasabbra elméletileg a Cifarelli M1200-as visz. Gyárilag ilyesmi érték van megadva. Egy-két 'jutubos' videón jól látszik a teljesítménye. :thumbup:
(Ma majdnem vettem egyet, de még küzdök egy kicsit az M88A javításával - már látszik a fény az alagút végén :nahat: :hiha: :thumbup: ).
 


  2022.06.23. 19:56  Hozzászólás
  •   3784   


---
 
Kedves kertész fórumtársak! Nem hinném, hogy sor kerül rá, de kíváncsiságból megkérdezem: Egy kb. 15-16 méter magas diófát milyen eszközzel lehetne megpermetezni? Mert én csak a kosaras emelőt tudom elképzelni.
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2022.06.16. 21:45  Hozzászólás
  •   3783   
Avatar

terra alapító
 
,,Az igények válságát éljük. Nem gazdasági, nem élelmiszer válság, ez az igények válsága.''

Nagyon igaz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.03.18. 14:40  Hozzászólás  Válasz edit (3781) hsz.-re     Olvasás  
  •   3782   


---
 
Mivel ültettünk egy pár tőke szőlőoltványt, illetve oltottunk, valószínű közé kerülnek a bokor palánták, amik nem terebélyesek. Valamikor régen Édesanyámtól tanultam, hogy egy a gondozási ritmusuk és mivel a szőlő mély szántást-ását igényel a paradicsom is jól érzi magát. A sorok közé fokhagymát duggattam tavaly és idén is váltó műveléssel. Ahol tavaly bab volt oda idén hagymát és fordítva. 2 év múlva már nem tudom így csinálni, mert nagy lesz a lombja, igaz, most már vagy ötödik éve - úgy vettem észre- a nagy melegek miatt kedvelni kezdi a paradicsom az árnyékot, nem fől meg. A paprikát már évek óta árnyékolom.
 


  2022.03.18. 13:06  Hozzászólás  Válasz Kertész (3780) hsz.-re     Olvasás  
  •   3781   
Avatar

terra alapító
 
Nem az a nagyságrend, de mindig így vagyok. MEgfogadtam, hogy 40-nél több paradicsomot nem ültetek. Egy fajtából maximum 4 tő. Az vetés végül 56-nál állt meg, így is több jó fajta kimaradt idén. De minden pohárba minimum 2 mag megy, a fölösleget sajnálom kidobni, ezért idővel önálló pohárba kerülnek.
Tavaly 70 körüli tő volt nálam és annyi paradicsomlé készült, hogy ha idén semmit se főzök be akkor is sok lesz. A fölös palántáknak mindig akad gazdája, egyik barátnőm rendszeresen kap, volt év, hogy a nővéreméknek vittünk egy ládányi palántát, az utóbbi években pedig a helyben lakó lányom is kertészkedik és számít rám. Ő az egyik oka, hogy sok a paradicsomlé itthon, mióta termel paradicsomot be is főzi maguknak így az enyém nem kell nekik.
 


  2022.03.18. 12:42  Hozzászólás
  •   3780   


---
 
Szevasztok!
Nem tudom hogy vagytok vele, de minden évben túl válallom a palánta nevelést.
Idén a paradicsommal vagyok úgy, hogy nem elég a már meglévő, még kell újjabb és újjabb.
Most már úgy csinálom, hogy csak maximum 4 palántát nevelek egy egy fajtából, így is pár száz. Még az is kérdés hova teszem.
 












  2022.01.24. 20:41  Hozzászólás  Válasz Alibá (3772) hsz.-re     Olvasás  
  •   3774   


---
 
Évek óta használok ilyen cuccot, több félét is. Legutóbb egy gazdaboltban vettem (értsd: nem a neten rendeltem) Plantellát  , talán úgy egy éve.
Már akkor 'foghúzós' volt az ára, de még éppen a lélektani határ alatt volt. Ez legalább úgy működik a fizikai szétesés tekintetében, mint a Marha-jó a bevezetésekor.
Utóbbitól őszintén szólva már nem voltam elájulva, bár ha a beltartalmi értékei megmaradtak, akkor akár még előnyös is lehet a lassú szétbomlás.
Nem tudom, minden esetre a Plantella hatása még tapasztalás alatt van.
 




  2022.01.24. 18:39  Hozzászólás
  •   3772   
Avatar

terra alapító
 
Használ valaki pelletált trágyákat? Hol lehet normális áron venni? A Gazdabolt majdnem duplára felvitte az árát. :thumbdown:
 




  2022.01.02. 19:11  Hozzászólás
  •   3770   
Avatar

rendszer admin
 
Január 3.-án hétfőn 11 órakor országszerte megszólalnak a szirénák!


Január 3-án, hétfőn délelőtt 11 órától országszerte szirénapróbát tartanak - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság.

Ekkor a lakossági riasztórendszer (MoLaRi) csökkentett üzemű, úgynevezett „morgató” próbájára kerül sor.

A MoLaRi-rendszert Borsod-Abaúj-Zemplén, Csongrád-Csanád, Fejér, Hajdú-Bihar, Heves, Komárom-Esztergom, Pest, Tolna, Vas, Veszprém, Zala megyében és Budapesten építették ki, ennek során 667 lakossági riasztó-tájékoztató, illetve 419 monitoring végpontot telepítettek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2022.01.01. 09:34  Hozzászólás
  •   3768   


---
 
Egészségben és erőben gazdag boldog 2022-es esztendőt kívánok minden fórumozónak és kedves családjának.
Amíg a jószándékú, egymást segíteni akaró, akár vidámító emberek hozzászólásaival, írásaival lesz
a fórum tele, addig biztos hogy lesz jövője. Mert ez lenne az ereje mindenféle közösségnek igazából.
 




  2022.01.01. 00:00  Hozzászólás
  •   3766   
Avatar

terra alapító
 
Ez az év is eltelt. Sokadik a fórum életében. Bevallom (talán nem először), hogy 2014 tavaszán nem gondoltam volna, hogy 2022-ben is lesz még fórumunk. 2022 kapujában azt tudom mondani, sosem voltam még annyira biztos a fórum jövőjében mint most. Szóval ez a hely mindig itt lesz, amíg egyetlen fórumozó is használja.
Köszönöm, hogy idén is velünk voltatok, és jövőre is számítok a tanácsaitokra, ötleteitekre, beszámolóitokra.

Kívánok mindenkinek sikerekben, egészségben gazdag, boldog új évet!


:unnep:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég