Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.08.21. 08:39  Hozzászólás  Válasz Lactarius (269) hsz.-re     Olvasás  
  •   270   
Avatar

rendszer admin
 
Lehetséges, de az állandósuló sormintához folyamatosan azonos környezet szükséges.
A mi környezetünk meg állandóan változik, hiszen folyamatosan egyre jobban tönkre tesszük.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.21. 08:32  Hozzászólás  Válasz Rhéman (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   


---
 
Most tuti három év szárazság jön a sormintát tekintve (2010, 2011-2013, 2014, 2015-2017...).
 


  2014.08.21. 07:25  Hozzászólás  Válasz gaabre (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   
Avatar

terra alapító
 
Gondolkoztál már azon, hogy jövőre a rizsen, és a vízitormán kívül mit érdemes vetni?
 


  2014.08.21. 07:23  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (265) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   
Avatar

terra alapító
 
Mert úgy látszik Te többet tudsz mindenkinél. :)

Valószínűleg azt is, hogy visszaállítanák-e a korábbi státuszát.
 








  2014.08.19. 09:15  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   


---
 
Ezt írta!

A Glifozátot már beregelte újra, de visszakapja az előzőt is. "

De sokan vannak. Még én sem kaptam vissza Tropauer Hümért
 




  2014.08.17. 22:01  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   


---
 
Különben is:
Nick: Glifozát_
Email: küld
Weboldal:
Bemutatkozás:
Hozzászólások (1)
Státusz:
Nyitott topikok
Topikgazda:

Nincs rooton:))
 




  2014.08.17. 19:06  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   259   
Avatar

terra alapító
 
Még egyszer mondom, nincsenek többiek. Én voltam az egyetlen akinek az alapnickjét elvették, és módszeresen üldözték, ellehetetlenítették, átírták, stb. Ennek megbocsátása nem megy olyan könnyen. Pláne most. Mert ugye nincs új seprű, most ugyan azok vannak ott, akik szó nélkül végignézték az egészet. Legfeljebb murdi esett ki. A többiek egy része, velem való szolidaritásukat fejezték ki mikor velem tartottak, mások az újat keresték, és vannak teljesen új tagjaink is. Miért mennének vissza egy olyan helyre, ahonnan el sem jöttek?
Nemrég a gyere.be-n Füge azt írta, nincs még itt az ideje, hogy murdi beszéljen velem. Nekem murdi helyett bárki jó lett volna az indexről, megfelelő beosztásban, de az sem jött. Emlékszel még mit válaszoltam? Segítek. Azt, hogy: "kérdés hogy majd mikor murdinak alkalmas lesz, akkor én akarok-e még szóba állni vele."
Civil nevemen visszaengedtek már, moderátorin még nem. Ha azt is visszaadják, hajlandó vagyok úgy csinálni mintha semmi sem történt volna, de akkor is ez a fórum fog az első helyen lenni, mert ha még murdi el is ment, bármikor jöhet helyette másik murdi.
 


  2014.08.17. 18:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (248) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   
Avatar

terra alapító
 
Én csak annyit mondtam, ha valamit akar tőlünk az index, akkor jöjjön ide az egyik képviselőjük, és mondja el hogy mit, és az miért jó nekünk, pont úgy, ahogy én mentem el a favágókhoz. Ja, hogy nem akar? Akkor meg ne jöjjön. Poptarisznya nem hiteles személy az ügyben, hanem postás. Mondhatnánk örökbecsű Murdit idézve: "a postásokat kivágom"
De mivel mi nem MI vagyunk :-) nem mondunk ilyet, Poptarisznyának megköszönjük a hírhozatalt, és részemről le is van zárva az ügy. Velem kapcsolatban még az eredeti állapotot sem állította vissza az index, amíg ez meg nem történik, azt sem hiszem el, hogy Murdert kirúgták.
 


  2014.08.17. 18:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   
Avatar

terra alapító
 
No azért ez sem igaz minden 80 évesre! A fórum a legjobb példája ennek.
 


  2014.08.17. 17:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   
Avatar

terra alapító
 
Hát igen, engem ánnó 5 év fülrágás után még mindig majdnem meglincseltek, amikor elhelyeztem egy komposztládát a meggyfa alá :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 17:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   
Avatar

rendszer admin
 
Mintha csak az apámat hallanám .....
Pontosabban, mintha róla beszélnél .... :mrgreen:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.17. 17:08  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de a többség nem infós. Nagyon sok embernek csak egy felület a pc-vel együtt, ahol megjelenhet. És ami ettől másabb, azt egyszerűen nem akarja megszokni és megtanulni... a döntő többségnek az a jó, sőt, a legjobb, és akármi történhet, nem mennek át máshová.
Olyan ez, mint amikor a 80 éveseknek próbálsz valami újdonságot magyarázni. Pl. kertészeti témában. El fog küldeni melegebb éghajlatra, mert ő ilyet még nem hallott, tehát nem is lehet jó amit mondasz... igenis az a jó amit ő mondd, és mit neki használati útmutató, kiönt egy zsák pétisót négy négyzetméterre, mert ő azt jobban tudja.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 17:00  Hozzászólás
  •   253   
Avatar

rendszer admin
 
Én azért nem egészen értem ezt az "index-mizériát".
Én is lassan már 15 éve vagyok beregisztrált tag a Zindexen.
Eleinte nem nagyon volt sok lehetőség, és igen jól indult az index, nem véletlen szerették meg nagyon sokan.

De vagy 5-6 év után kezdett lejtmenetbe menni, és lassan kezdtek sorvadni a topikok. Volt időszak, amikor szinte csak a poli-dili tartotta életben.
Természetesen voltak azért jó kis topikok összeszokott haveri-baráti társaságok, de lassan rájött az ember, hogy az indexen kívül is van élet.
Ehhez még jelentősen hozzá járult az is, hogy az index az elmúlt 15 évben szinte semmit nem változott, csak a reklámok lettek többek.
Azelőtt 1024-be kényelmesen belefért minden, és akkor még "megfelelő" volt a szerkesztője is.
Ma már 1280-ban sem fér el néha a sok idióta reklámtól, a betöltődése jelentősen lassult, és a sok reklámtól ugrál össze-vissza, mintha görcsök rántgatnák.
Bár még mindig sokan látogatják, de mára már technikailag az egyik legelavultabb fórum.
És hogy ne tudjon újra "felemelkedi", ezt nem csak a technikai "romhalmaz", vagy a Facebook befolyásolta, de még egy lökést is kapott a "Murder-féle" moderátori csapattól.

Az ezredfordulón kinézetre, és technikailag is tökéletes volt az index, mint fórum.
De azóta eltelt 15 év, és a technika is nagyon sokat fejlődött, és ezzel együtt a fórumozók igényei jelentősen megváltoztak!
A kinézete egyfajta szimbólum, etalon, ahhoz képest még mindig nagyon jól néz ki, és erre valószínű még évtizedekig emlékezni fognak.
De a kinézet nem minden, más fórumokon régóta a legtermészetesebb dolognak számít az, amit az indexen néha "csodaként" bevezetnek (nem is tudom, mikor volt utoljára valami új dolog az indexen).
Nem beszélve arról, hogy 15 év után már a többséget egy másik, fiatalabb, az új technikai generációban felnövő társaság vette át.
Pontosabban csak venné át, de nagyon sokan közülük megdöbbenve tapasztalják meg az elavultságát, és felejtik is el gyorsan.

Attól, hogy az egyik ablakban esetleg ott van még az index, mint ahogy írtam, van élet nélküle, vagy akár mellette is, csak nyitni kell egy másik ablakot.
.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.08.17. 16:16  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   
Avatar

terra alapító
 
Aki akarja, elolvassa...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 16:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (250) hsz.-re     Olvasás  
  •   251   


---
 
Mindenesetre tájékoztassátok a többieket, hátha más másképp gondolja!
Köszi
 


  2014.08.17. 15:53  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   
Avatar

terra alapító
 
Engem az nem érdekel, ők hagyták jóvá murdi ámokfutását, pedig tudtak róla... a fene sem menne vissza hozzájuk kertészkedni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 15:51  Hozzászólás  Válasz Rhéman (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   249   


---
 
Minden törölt nick visszaállítása lehetetlen, meg nem is célszerű, mert nagyon sok jogos törlés is volt!
Sok ezer IP címről van szó és rengeteg topikról.
 


  2014.08.17. 15:47  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   
Avatar

terra alapító
 
Csak a magad nevében beszélj :D
Én teljes mellszélességgel biztos nem megyek vissza, szakmai témákban muszáj ott lennem, mert máshol lusta voltam körülnézni, és tudom hogy ott vannak mesteremberek - is -.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.17. 15:05  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   247   
Avatar

terra alapító
 
Mi nem jöttünk el, és ezért nem is megyünk vissza!
Néhány nickem bánja, de nem fogom kérvényezni, hogy a Murder jogtalanságait tegyék helyre.
Az lenne a minimum, hogy megtegyék, és a letiltott IP-ket MIND felszabadítsák, kérés nélkül.
Továbbá, Mondjuk körlevélben tájékoztassák a felhasználókat, és ne Téged küldjenek követségbe, bár szívesen látunk. :)

Nekem vannak törölt hozzászólásaim, persze ezeket is jogtalanul törölték, de nem hiszem, hogy feladnánk ezt a menedéket, esetleges szép ígéretekért.
 


  2014.08.17. 15:00  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   
Avatar

terra alapító
 
Nincs törölt topikunk. Bármikor visszamehettünk volna. Erről az illetékesnek kell beszélgetni, az illetékesekkel.
 


  2014.08.17. 14:38  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   


---
 
A törölt topikok visszaállítására is lehetőség van. Nem mindent, de amit kértek, megnézik.
Érdemes megfontolni!
 


  2014.08.17. 14:36  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (243) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   
Avatar

terra alapító
 
Köszi az értesítést de itt én voltam az egyetlen akit kirúgtak. A többieknek nincs szükség amnesztiára mert kitilt a sem voltak. Ők egészen más okból jöttek ide. Szóval ez a visszaszervezés biztos hogy ezen a módon nem működik. Ha az index szeretne valamit, jöjjön és beszélhessünk.
 


  2014.08.17. 13:55  Hozzászólás
  •   243   


---
 
Sziasztok!
Üzenetet hozok, bár lehet, hogy Gerg már hozta!
Azt valszeg tudjátok, hogy Murdert kirúgták.
Az új vezetés megpróbálja visszaállítani a régi topikok egyikét-másikát. Amnesztiát adna nickeknek.
Lehet jelentkezni:
emil cím , felhasználó név
Én továbbítom
Csőváz!
 


  2014.08.15. 20:30  Hozzászólás
  •   242   
Avatar

terra alapító
 
No de vannak itt komolyabb témák is, kilőtték az ukrán határt átlépő orosz harckocsikat vagy sem? És mi miért adtunk el 10-ed áron az ukránoknak tankokat?
És megint felsülni készül a baloldal? És a vezír politikailag lábon lőtte magát? Már eddig is röhejesek voltak az eu ,,szankciói'', kb. csak az oroszoknak tettek jót...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.15. 19:52  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (238) hsz.-re 
  •   241   
Avatar

terra alapító
 
A natgeo magazinnak van most egy érdekes cikksorozata, az élelmiszerválsággal foglalkozik. Afrikában nagyon sok lehetőség zajlik, a legfrissebb számban meg az usa-ról volt szó. A kövér éhezők országa. Sokuknak van autója, legalább egy ember dolgozik a családban, mégsem jut mindig étel az asztalra. A gyorskaja meg olcsóbb és gyorsabb, így híznak el, és éheznek egyszerre.
Most ott van a feketék tombolása, egy rendőr lelőtt egy gyereket. Ki a fene tudja mi történt valójában...
Mindig van rosszabb is, a világnak nagyobb része éhezik és rosszabbul él, mint mi.
Normális országban a tehetséges emberek fel lennének egyből fedezve. DE ilyen még a nagy usa-ban sincs.
Mi is örölünk, olcsó a hitel. No de az alapkamat gyakorlatilag alacsonyabb már nem lehet... most ha 20 év alatt visszamászik 9% körülire, még a gatyánk is rámegy a megemelkedett kamatokra, és még devizahitelesek sem lennénk... ott is azok jártak jól, akik ész nélkül felvették a hitelt... mindig, minden hitelnél vannak emberek, akik nem akarják fizetni a törlesztőrészleteket, meg persze olyanok is, akik fizetnék, de nem tudják, mégis a két csoport közül csak majdnem a felét akarják ,,megmenteni''...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.15. 19:41  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (239) hsz.-re 
  •   240   
Avatar

terra alapító
 
A kőműves dekoltázsra nagyon egyszerű a magyarázat. Az mindenkinek van, csak aki hetente egyszer guggol le, az odafigyel rá, és felrángatja a nadrágot, aki meg 3 percenkét, az meg nem igazán foglalkozik vele.
 


  2014.08.15. 19:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (237) hsz.-re 
  •   239   
Avatar

terra alapító
 
Azt nem mond hogy a szandál zokni páros is ciki! És ha izompóló is van?
 


  2014.08.15. 19:37  Hozzászólás
  •   238   
Avatar

terra alapító
 
Vérzik a szivem mikor ilyet látok:
[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=BWigICtVzLY[/youtubekod]

Fiatal, szorgalmas, tehetséges, és nyomorra ítélt. És mivel tudja, már meg is keseredett. :-(
 


  2014.08.15. 19:36  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (236) hsz.-re 
  •   237   
Avatar

terra alapító
 
Főleg a hasban rövid pólóval együtt gyilkos kombináció, tudod, mint a szandál zoknival :D öreges, na :D meg hát tőled, mint rokon szakmástól, nem idegen a kőműves dekoltázs sem :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.08.15. 19:22  Hozzászólás
  •   234   
Avatar

terra alapító
 
Persze hogy csini, főleg ahhoz a borzongató látványhoz képest, amikor egy 40 éves ürgén látsz ilyet a könyvesboltban, vagy egy 150kg-os nőn... :?
Amúgy megint a felfogás rossz... miért lennél ettől öreg? A rejtett erőforrásoknál szokás 25-30 évesen nagypapának állni :lol: ;)
De akkor gondolom már várod a dédunokát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.08.15. 13:28  Hozzászólás
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
Egy kicsit privatizálok.

Tegnap ünnepeltük a 44. házassági évfordulónkat.

Ma nézegetem az indexen a sziget legjobb nőit. [url]http://galeria.velvet.hu/trend/2014/08/14/az_idei_sziget_legjobb_noi/15[/url]

Nézni lehet! :)

És ni-csak! Kit látok, a saját unokámat, forró nadrágban.

Kép

Ennyire megöregedtem. :cry:
 


  2014.08.15. 07:54  Hozzászólás  Válasz Rhéman (229) hsz.-re 
  •   230   
Avatar

terra alapító
 
Nem lehet, el kell törölni és kész. Annyi óvintézkedés szerintem bőven elég, hogy bele kell írni a szabályzatba, aki zaklat, pihen egy hetet pl. :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.15. 06:32  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (226) hsz.-re 
  •   229   
Avatar

terra alapító
 
Szia!

Valahogy így alakult, hogy létrejött ez a korlátozás. Lehet, hogy el kell gondolkozzunk rajta. Valami olyan megfontolás volt, hogy legyen szükség valamennyi hozzászólásra, mielőtt valaki levelezni tud, hogy a kellemetlenkedőket kizárjuk.

Bocs, hogy erre nem gondoltam. A címem rheman.balint kukac gmail.com Persze nem egészen így írva. :)

Használd nyugodtan.

Ragadozó:

Nem lehet, hogy, ha valaki már kapott egy privátot, akkor a korlátozást megszüntessük?

Köszi.
 


  2014.08.14. 22:21  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (226) hsz.-re 
  •   227   
Avatar

terra alapító
 
E'vileg sok hsz után tudsz. Ez valahogy így alakult :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.08.14. 21:23  Hozzászólás  Válasz tp329 (221) hsz.-re 
  •   225   


terra alapító
 
Köszönöm ma már sokkal jobban :)

Ritka, hogy kiakadok, az ingerküszöböm elég magas lett az elmúlt évek alatt!

Most elment a gyerek az apjával sátorozni két-három napra, én meg megpróbálok olyanokat csinálni amire egyébkét nincs időm.
:D

Na meg meg kell hoznom, néhány nagyon nehéz döntést, amihez most még gyűjtöm az erőt.
Volt egy komolyabb betegségem régebben, és vissza kell mennem kontrollra negyedévente, persze már több mint fél éve nem voltam, szét fogja rúgni a seggem az onkológusom. Most meg kézsebészt is kell keresnem mert a megerőltetéstől a jobb kezemen egy jó nagy ganglion nőtt,ami most már a munkában is akadályoz.
A gyerek 8.osztályba megy, el kell dönteni hova tovább ............stb- ;)

Remélem az idő jobb lesz, mert a paradicsomok megértek a begyűjtésre, és engem meggyógyít, ha foglalkozhatok velük :D
 
Lizy


  2014.08.13. 14:53  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (219) hsz.-re 
  •   223   
Avatar

terra alapító
 
Olvasgatom a Láncfűrészest. Elolvastam az alapítás napjait. Érdekes volt. Láttam, hogy alakult ki a "kemény mag".

Úgy látom ezek egyike vagy. Ha elgondolkodtat, amit írtam, szívesen váltanék veled néhány szót privátban, ha nem utasítod el. :)
 




  2014.08.12. 23:10  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (217) hsz.-re 
  •   220   
Avatar

rendszer admin
 
Valóban fontos az avatar szerintem is, de egy 1280x1024-es kép mérete sem szokott átlagos normál körülmények között 500 - 700 KiB-nál nagyobb lenni.
Szerintem egy 90x90-es avatar kép is pontosan ki tudja fejezni azt, amit egy 150x150-es kép.
De igazából nem azért lett ekkora az avatar mérete, hanem próbáltunk egy ésszerű, de minimális méretet találni, hogy még más is elférjen, és mégse tűnjön túl zsúfoltnak az oldal. Mégpedig 1024-es képernyő méretben.
Ugyanis itt sokan használnak ilyen felbontású képernyőt, és ehhez a mérethez kellett optimalizálni a telítettséget, és a felosztást.
Ennek persze megvan az a hátránya is, hogy nagyobb felbontású monitor esetén egyes helyek "szellősnek", vagy ritkának tűnhetnek, és például az avatarok esetében egyes képek a helyhez képest kicsinek tűnnek.
De én azért úgy vélem, nagyjából megtaláltunk egy "barátságos" középutat, aminél a 1024-be még bele fér, a nagyobb felbontásnál meg arányosan eloszló lett a felhasználható terület kihasználtsága.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2014.08.12. 21:10  Hozzászólás
  •   215   
Avatar

terra alapító
 
No ha már így belelendültünk én is lecsapok egyet, aztán tete, mert holnap is meg kell néznem a drótot reggelről. Holnap érted nézem meg Lizy! Majd meglátod hogy működik!
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron