Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.02.25. 20:27  Hozzászólás
  •   1267   


---
 
"Akinek 'jelene' van, annak múltja és jövője is van: éli önön múltját, saját létének, jelenének módján, összhangban saját jövőjével, amiből ez a lét (jelen) „történik" ugyanis. Ám mi van akkor, ha bomlik az összhang, vesztésre áll a múlt, üressé válik a jövő? "
 


  2015.02.25. 12:39  Hozzászólás  Válasz Diktátor (1265) hsz.-re     Olvasás  
  •   1266   


---
 
A barlangi béka azért nem megy ki soha a napra, mert elszokott a fénytől.
De nem minden magyar barlangi béka:)
 


  2015.02.25. 09:22  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (1264) hsz.-re     Olvasás  
  •   1265   
Avatar

---
 
Szerintem rombol, amit csinálsz. Kiderült, hogy a politikánk úgy sz.r, ahogy van. Ráadásul még gazdaságilag is alulról inzultáljuk a békát, és egyre kevésbé kapjuk meg a kikövetelt tiszteletet a MAGYAROKNAK. Legalább ezt az utolsót ne vedd el, hogy mi vagyunk a világ eredete. ;)
 


  2015.02.24. 10:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (1259) hsz.-re     Olvasás  
  •   1264   


---
 
a genetika vagy a kultúra, netán a nyelv? Melyik létezhet a többi(ek) nélkül?


A kultúra nem függvénye sem a nyelvnek, sem a genetikának.
A nyelv függvénye a kultúrának,de nem függvénye a genetikának.
A genetika nem függvénye egyiknek sem!

A Berkeley nyelvészcsapatát ne hasonlítsuk már össze a Szíriusz-Egyetem 'professzoraival':))
 


  2015.02.24. 10:32  Hozzászólás
  •   1263   
Avatar

terra alapító
 
A technikai adatok közt ír Ragadozó a naplóvezetés lehetőségéről.

Javaslom, próbáljátok ki. Mindenki vezethet egy feljegyzés sorozatot, amit mindig elérhet nem csak számítógépről, hanem ha van internet elérése, akár okos telefonról is. Persze okos telefonról nem csak olvashatja, hanem írhatja is. A beírt feljegyzések időrendben, és mindenki másétól elkülönítve láthatók.

A házi barát, vagy barátnő címét ne ide írjátok, mert minden regisztrált felhasználó olvashatja. :lol:

Viszont külön tárhely nélkül a feljegyzések, akár évtizedekre is megmaradhatnak, szóljon az akár a vetés, kiültetés időpontjáról, permetezésről, oltásról, szemzésről, az aktuális időjárásról.

Most még lehet javaslatokat tenni, hogy esetleg még mit tudjon a program.

Nekem nagyon tetszik, mert praktikus. Biztos használni fogom. :clap:


Aki más feljegyzéséhez hozzá akar szólni, megteheti a megfelelő fórumban. Ha sok beszélgetés lesz ezekről a bejegyzésekről, akkor nyitunk egy külön topikot.
 


  2015.02.23. 19:07  Hozzászólás
  •   1262   


---
 
Ennek a Bikavérnek a bukéjában veszekszik a megy a csokoládé és az erdei gyümölcsök, sose rosszabbat. :thumbup:
 






  2015.02.23. 16:00  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1245) hsz.-re     Olvasás  
  •   1259   
Avatar

terra alapító
 
Na, akkor lehet három felé választani a témát, melyik irányba induljunk el előbb? Melyik a fontosabb, a genetika vagy a kultúra, netán a nyelv? Melyik létezhet a többi(ek) nélkül?

Pont szembejött velem az előbb egy cikk:
http://www.ng.hu/Civilizacio/2015/02/23 ... is-mellett


Poptarisznya, tehát a tudósok hülyék, értem. Jó tudni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.23. 12:10  Hozzászólás  Válasz edit (1257) hsz.-re     Olvasás  
  •   1258   


---
 
Köszi már vettem és gabonásat. Arra gondoltam, nem sokkal másabb, mint az egér, biztos szereti ez is a búzát. Rossz hírem van, a komposztban is azok vannak. Az egyetlen szomszédom aki még műveli a kertet annak a komposztjában jelentek meg. Láttuk is, amikor kijött a lyukból és elégedetten rágta a krumplihéjat a komposzt tetején. Én sem sok reményt fűzök hozzá, mert ha ki is irtom, mindig jön helyette újabb család a szomszédoktól. Egy régi ismerősöm azt mondta engedjek ki tyúkokat a kertbe télen és azok lepucolnak minden zöldet és az állandó kapirgálásukkal is zavarják a pockokat. Így kevesebb az esélye, hogy megmaradnak. Most már biztos nem engedem ki őket, mert lassan vetek.
 


  2015.02.23. 11:56  Hozzászólás  Válasz Imre (1243) hsz.-re     Olvasás  
  •   1257   
Avatar

terra alapító
 
Olyat vegyél, amiben mérgezett gabona van, a granulált méreg hamar szétmállik. Én próbáltam sok mindent, eddig semmi se sikerült, évek óta küzdök velük. Most nagyon aktívak, ebben a kis kertben ami szinte körbe van betonozva nem tudom miért érzik jól magukat.
Ultrahangos riasztó nem jó, csapdát körbetúrják, mérget nem tudom eszik-e, patronos risztót, büdösítést kiröhögik. Most rendelek vagy két alagútcsapdát, hátha. Tegnap vettem észre, hogy a komposztban élvezkednek. Bár ez utóbbi lehet vakond is, a komposzt teli van gilisztával.
 




  2015.02.23. 11:48  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (1253) hsz.-re     Olvasás  
  •   1255   
Avatar

---
 
De hát a mesének ez a lényege, mert az, hogy elveszik a kölök libáját, az a mindennapok része volt. Hogy ezért aztán háromszor jól elveri, az meg a vágyálom, ami tompította az elkeseredést.
 


  2015.02.23. 11:44  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1252) hsz.-re     Olvasás  
  •   1254   
Avatar

---
 
Persze, hogy megváltozott. Mert ugye mi vagyunk az origo innen, és a téma az, hogy viszonyultak hozzánk a többiek. Azért ez elég sarkos változás.
 


  2015.02.23. 10:37  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1252) hsz.-re     Olvasás  
  •   1253   


---
 
Nekem olyan izzadtságszagú az egész.
Amikor mesterségesen akarnak mitológiát gyártani. Ez az örök vesztesek mentalitása!
Már a népmeséink is teli vannak ilyenekkel: a kiskondás legyőz 1000 herceget, válogatott cigány legényt és feleségül veszi a királylányt!
 


  2015.02.23. 10:27  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (1249) hsz.-re     Olvasás  
  •   1252   
Avatar

terra alapító
 
Nekem már a címmel is gondom van. (Paradigmaváltás a magyar őstörténeti kutatásokban.)

A paradigma egy tudományterület általánosan elfogadott nézetei (fogalmai, szakkifejezései) egy adott korszakban, időpontban. (Wikipedia)

Megváltozott volna az általánosan elfogadott nézet? Vagy már a cím is megtévesztés?
 






  2015.02.23. 09:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (1244) hsz.-re     Olvasás  
  •   1249   


---
 
Az ilyen fantasztikus felfedezések mindig hidegen hagytak! Főleg, ha Wass Albert idézettel kezdődik és dr Papp Lajos ajánlja Istenben bízva:(

http://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q=& ... 24&cad=rja
 


  2015.02.23. 08:37  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1247) hsz.-re     Olvasás  
  •   1248   
Avatar

---
 
A történelemnek kevés köze van a "csodás táltos múlt"-hoz. Mint a többinek se. Az egyik "legnagyobb mai MAGYAR" öregapja még vérbíróként funkcionált, ráadásul még úgy se hívták, mint az unokát. Olyan nyilvánvalóan még nevükben sem magyar NAGY MAGYAROK üldöznék Indiába azt a cigányt, akinek az ősei már a középkorban is itt éltek, tótoznak, bocskorosoznak, zsidóznak, pedig ha a saját múltjuknak utána néznének ...
 


  2015.02.23. 08:29  Hozzászólás  Válasz Diktátor (1246) hsz.-re     Olvasás  
  •   1247   
Avatar

terra alapító
 
A történelem ismerete fontos, hogy lehetőleg ugyanazt a hibát ne kövessük el kétszer. Már a latinok is azt mondták: Historia est magistra vitae. A történelem az élet tanítómestere.

Egyébként engem bosszantanak, a logikailag kifogásolható indoklások, tényleges bizonyítás helyett, tekintélyekre való hivatkozások. A féligazságokról nem is beszélve.

A vallás meg mindenkinek a magánügye. Már szerintem.

Az én hitem, a hitetlenség. 8-)
 


  2015.02.23. 07:57  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1245) hsz.-re     Olvasás  
  •   1246   
Avatar

---
 
Szerintem az réved a múltba, akinek nincs jövője. Olyan ez, mint a világ legnagyobb svindlije, a vallás. Mankó a "dolgozz és dögölj meg" típusú embernek. Ha az állatok beszélni tudnának, hallani lehetne, amint a vágóhídra vitt birka a túlvilágról mantrázik. Már szerintem .
 


  2015.02.23. 07:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (1244) hsz.-re     Olvasás  
  •   1245   
Avatar

terra alapító
 
Más a genetikai ős, és más a kulturális, és ezen belül a nyelvi ős.

A ma itt élő, magukat magyarnak valló emberek, genetikai ősei egyaránt európaiak, és ázsiaiak. Nyilván mindenkinek az egyéni leszármazása dönti el, hogy melyik milyen arányban van benne. A kultúránk nyilván sok külső, európai hatást tartalmaz, de még megtalálhatók benne az ázsiai eredetű dolgok. A nyelvünk viszont erősen eltér az itteni népek nyelvétől. Átvettünk, latin, német, török szavakat. Most vesszük át az angol szavakat, de a nyelvtanunk őrzi az ősi struktúrát. Ez a nyelvi struktúra több rokonságot mutat a japánnal, mint a némettel, vagy lengyellel.

Nincs semmi bizonyíték arra, hogy a honfoglalás előtt tartósan éltek volna itt magyarul beszélők. Mindenki, aki ilyet állít, bizonyítékok nélkül, hibásan okoskodik.

Az az őshaza, amiről Te beszélsz, nem a magyar kultúra, és így nem a magyar nép őshazája, hanem a bennünk, genetikailag megtalálható, szláv, latin, teuton, és az Isten tudja miféle nép őshazája.
 


  2015.02.22. 23:12  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (1241) hsz.-re     Olvasás  
  •   1244   
Avatar

terra alapító
 
Valahogy csak megoldották. Olvasd el, aztán hozd meg a hírt, több embert is érdekel. Nem tudom hogy van ez tudományos berkekben, csalni szoktak a kimutatással? Mert ha véletlen keveredés történik, azt azért ki szokták javítani.

Rhéman, ilyet nem mondtunk :D azt mondtuk, hogy nagyobb részben innen, és kisebb részben keletről jöttek az ősök. Tehát nem keletről, ahogy tanítják.
Mi következik belőle? Hát hogy nem az Urál környékén kell keresni az őshazát. Az csak egy érdekes mellékszál lenne a történelemben, de ugye még odáig sem jutottunk el, hogy keletre keresgéljenek. Kijelentették, hogy már pedig mi keletről jöttünk és punktum, idekergettek és kész, de hogy mi volt előtte, ott elvágták a fonalat, semmi infó. Pedig a régészeknek az autópályák mentén kiásott leletekkel lenne munkájuk.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 23:01  Hozzászólás
  •   1243   


---
 
Ma metszettem és sok lyukat fedeztem fel a földben, amiről sajna kiderült, hogy kószapocok lyukai (felénk így hívják). Mivel olyan szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy a kertem 4/5-e olyan kertekhez kapcsolódik ahol évtizedek óta nem vetnek semmit, csak néha levágják a gazt, így ott nyugodtan szaporodhattak és most átvándoroltak hozzám. Sok helyen, csak a kerítés mellett, de pl a fák tövét takaró mulcsba is beköltöztek. Eddig a sok gazzal küzdöttem, ami átjött hozzám, meg lótetűvel, az ott lévő gondozatlan fákról átjövő betegségekkel, kártevőkkel, most már pocokkal is, egyre kevésbé van kedvem az egész kertészkedéshez.
Arra gondoltam, veszek egér mérget és a lyukakba teszem. Beválhat?
 


  2015.02.22. 22:11  Hozzászólás  Válasz tgwh (1240) hsz.-re     Olvasás  
  •   1242   
Avatar

terra alapító
 
Az én családom történelme, családfája, több mint 500 éve fel van jegyezve. Az utolsó 150 évben az őseim közt van szász, lengyel, és örmény. Természetesen hozzám ezek anyai ágon kerültek. Én magam magyarnak vallom. A családunk neve, kétféle magyarázattal rendelkezik. Ezen magyarázatok egyike a honfoglaló magyar lovas íjászok bal karján viselt kerek, felszíjazott pajzsra utal. Tehát vallom, hogy valamelyik ősöm keletről, a Vereckei hágón jött be.

Az Országos Vérellátó Szolgálat megalakításában, és kezdeti vezetésében, apám jelentős szerepet töltött be. Az akkori igazgatóval, és egy másik társával feldolgozták az országban hogy oszlanak el a vércsoportok. Akkor még nem volt nagy a városba vándorlás. Kimutatták, hogy hol éltek a jászok, és a kunok.

Mindkét csoportról hiteles feljegyzések bizonyítják, hogy keletről jöttek. Ma az ő DNS-ük is része a magyarság DNS állományának. Aki azt mondja, hogy mindig itt voltunk minden ősünkkel, az téved, hazudik, és festi magát.

Matolcsinak a gyerekek fenekén található folttal részben igaza van. Igaz nem kicsi, nem piros, és nincs mindegyiknek. Úgy hívják mongol folt. Már a nevéből is adódik, hogy keleti jelleg. A folt idővel elmúlik.

De tételezzük fel, hogy mégis igazad van, ls minden ősünk, mindig itt volt. Mi következik belőle? Miért érdekes?

A homosapiens is itt volt a Neandervölgyivel egy időben. Újabb kutatások azt mondják, hogy a Neandervölgyi genetikai anyaga keveredett a homosapienszével.
 


  2015.02.22. 21:52  Hozzászólás  Válasz tgwh (1209) hsz.-re     Olvasás  
  •   1241   


---
 
35-40000 évvel ezelőtt a Kárpát-medencében az azóta kihalt Neandervölgyi őseink éltek. A régészet ebből a szempontból hitelesebb, mint a génkutató szobatudósok véleménye. Hogy vettek mintát??
 


  2015.02.22. 21:36  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1238) hsz.-re     Olvasás  
  •   1240   
Avatar

terra alapító
 
Na de neked a maiakból kell kiindulni, nem? Ha a maiakban nincs keleti, vagy kevés, akkor mi van?
Nem nagyon értek ehhez, de ezek szerint vagy egy tucat szakember a hülye?
A rómaiak előtt is volt élet. Én az ősöket tekintem őseimnek, de lehet ez hülye feltételezés :D mondjuk egyszerűbb úgy keresni, hogy avar vagyok-e, vagy kelta, netán kínai vagy hun, vagy más egyéb :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 21:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (1235) hsz.-re     Olvasás  
  •   1239   
Avatar

terra alapító
 
Tehát nagyobb részt az őseink mindig is itt éltek? Ez korrekt? A kultúra bizonyos jegyei fellelhetőek és hasonlóak.


A kérdés, hogy kit tekintesz őseidnek. A honfoglaló magyarokat, vagy a római legionáriusok itt élő késői utódait. Nem lehet azt, hogy őseink, tetszés szerint vagy az egyikre, vagy a másikra érteni.
 


  2015.02.22. 21:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (1235) hsz.-re     Olvasás  
  •   1238   
Avatar

terra alapító
 
Nem korrekt!

A régi mintákat a honfoglalók DNS-ével kell összehasonlítani. Nem lehet a maiakkal, akiknek a DNS-ébenn benne van a kőkorszak óta itt élők DNS-e is.
 


  2015.02.22. 21:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (1236) hsz.-re     Olvasás  
  •   1237   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, de ők többet csináltak hozzá, mint mi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 20:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (1235) hsz.-re     Olvasás  
  •   1236   
Avatar

terra alapító
 
Nincs? Miért nincs? A mi történelmünk, a honfoglalás utáni történelmünk is sokszorosa az amerikaiak történelméhez. Nem is vitték sokra, az igaz. Bezzeg mi! Meg a sumérok! :lol:
 


  2015.02.22. 20:22  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1229) hsz.-re     Olvasás  
  •   1235   
Avatar

terra alapító
 
Megtudod kik élhettek itt, ha sok maradványt találsz.
De vezesd le te, te jobban tudod.
De valamiben azért mondj már véleményt. Vettek mintákat, sokat, sokhelyről. Ebből kijön, hogy a keleti nem jellemző a nyugatira, tehát a magyar meg a keleti nem rokonok. Ez korrekt? Tehát nagyobb részt az őseink mindig is itt éltek? Ez korrekt? A kultúra bizonyos jegyei fellelhetőek és hasonlóak. Ez korrekt? Ebből korrekt a feltételezés, hogy folytonosság van a kettő között?

Gergerg, én előre nézek, csak sokat nem érünk vele :lol: ahol van kultúra, ott lehet valamit elindítani. Itt per pill nincs semmi... ,,nem hogy ló, még lófsz sincs!''

Rhéman, no de ha az MTA állít baromságot, azzal mi van?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 20:21  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1231) hsz.-re     Olvasás  
  •   1234   
Avatar

rendszer admin
 
A kereső nagyon sok mindenben segít, de egyben olyan is, mint a fordító.
Minden vackot, szemetet is össze szed. Aztán válogassad szét, ha tudod melyik a szemét, és melyik a valós. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.22. 20:20  Hozzászólás
  •   1233   


---
 
A mai világban az interneten szabadon áramlik az információ és ellenőrizetlenül a sok sok hülyeség is, inkább kertészkedjünk, főleg így tavasz közeledtével. :thumbup:
 


  2015.02.22. 20:19  Hozzászólás
  •   1232   
Avatar

terra alapító
 
Csak úgy költőien kérdezem!
Egy olyan népnek, amelynek a tagjai, a bizonyítottan, 100 évvel korábban még ugyan ahhoz az országhoz tartozó egyes más tagjait zsidózzák, tótozzák, románozzák, azoknak mi a büdös fittyfenének kell tudni, hogy a 8 ükapja, és azok 64 ükapja és azok 521 ükapja közül az az egy, aki magyarnak mondható, az hova való? Hogy az után arra is lehessen mondani valamit?
Aki magyarnak vallja magát, és azt akarja hogy a magyar nép az valami nagy népet jelentsen, az tegyen érte! Ápolja a hagyományait! Őrizze ami van, teremtsen újat, és ne olyanba akarjon kapaszkodni ami csak lehet hogy van. Az csak önsajnálathoz vezet. No meg hibás keresésre. "milyen nagyok voltunk, csak azok a piszok....." Tessék előre nézni!
 


  2015.02.22. 20:13  Hozzászólás
  •   1231   


---
 
Az igazság odaát van valóban vagy a fene se tudja.
Azért bizonyos kérdéseket felvet egy egyszerű kereső is ha beírod pl: Mag- népe, Arvisurák, Attila birodalma, magyar biblia, kínai mondák a magyarokról, magyar mint ősnyelv,stb.
 


  2015.02.22. 20:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (1226) hsz.-re     Olvasás  
  •   1230   
Avatar

terra alapító
 
Az a kínai magyar város nem az volt, az valami a monarchia idejéből származó gyarmat volt. (mondjuk az is vicces) De volt már itt svájci magyar falu is.
 


  2015.02.22. 20:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (1224) hsz.-re     Olvasás  
  •   1229   
Avatar

terra alapító
 
Nem valószínű, hogy komoly eredményt hozó genetikai vizsgálatok lesznek. A DNS nem örök életű. Elbomlik.

De vezesd le mit eredményezhet, ha találsz egy használható 30000 éves DNS-t?
 


  2015.02.22. 20:03  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1225) hsz.-re     Olvasás  
  •   1228   
Avatar

terra alapító
 
Mások azt állítják, hogy a Jézus feltehetően a Jahvéból származik, ahogy a zsidók hívják Istent.

De azért kíváncsi lennék, hogy jön ki a fény fiából, Jézus?

Mellesleg a Jézus akkoriban elterjedt név volt a zsidók közt.
 


  2015.02.22. 19:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (1226) hsz.-re     Olvasás  
  •   1227   
Avatar

rendszer admin
 
Ez csak nyelvi értekezés, és sem Jézushoz (hívjuk, ejtsük akárhogy), sem a bibliához nem sok köze van.
Aztán valaki talált egy ilyen lehetőséget, hogy csak a magyar nyelvben van értelme a szónak, és előtört belőle a nagy hatalmas nemzeti büszkeség.

Ez sem biztos, és lehet rajta vitázni, de ha már erről beszélünk, talán ez közelebb van az igazsághoz (amiről tudjuk, hogy odaát van!).

Bibliaház Gödöllő írta:A Jézus név a Jehosua vagy Józsua héber név görögös formája (az Újszövetség görög nyelven íródott). Az ókorban a neveknek értelmes jelentésük volt, ezért a névadásnak is nagyobb jelentőséget tulajdonítottak.
A Jézus név akkori jelentése: Isten megszabadít. A Biblia feljegyzése szerint Jézus nem véletlenül kapta ezt a nevet, hanem születése előtt isteni utasítás szólt nevelőapjához, Józsefhez: "Mária szül fiat és nevezd annak nevét Jézusnak, mert ő szabadítja meg az ő népét annak bűneiből." (Máté 1,21)

A Krisztus – görög formájában: Krisztosz – név a héber Messiás szó megfelelője. A jelentése: a Felkent. Az Ószövetségben az isteni megbízatás jelképes ábrázolása volt az olajjal való megkenés, illetve felkenés. Az olaj ugyanis mindig az isteni Szentlélek jelképe a Bibliában (lásd pl.: Zakariás 4:2–6). Az ószövetségi időben a prófétákat, királyokat és főpapokat kenték fel olajjal. A Messiás = a Felkent név jelentése így a következő volt: Valaki, aki kimagasló isteni megbízatás birtokosa, aki Szentlélekkel teljes, és aki egyesíti magában mindazokat a tisztségeket, amelyre embereket olajjal kentek fel. Az ószövetségi Írásokban az ún. ősevangéliumtól kezdve számos jövendölés szólt a szabadító Messiás eljöveteléről.

A Jézus Krisztus név együttes jelentése így a következő: Istentől megbízott, felkent, Szentlélekkel teljes Szabadító, aki ugyanakkor maga is isteni személy és az öszszes messiási ígéret és jövendölés beteljesítője. Tehát az isteni Szentháromságra való utalás is benne foglaltatik e névben.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.22. 19:50  Hozzászólás  Válasz CAMROM (1225) hsz.-re     Olvasás  
  •   1226   
Avatar

terra alapító
 
Nem egészen értem a nyelvi összefüggést. De eredetileg nem úgy írták, hogy Jesus?
Annak minden esetre örülnék, ha az MTA-t magyar emberek vezetnék, és azon dolgoznának, hogy megoldjuk végre ezt a nagy honnét jöttünk kérdést.
Adott végre egy hiteles vizsgálat, erre mi van? Az Urál lábainál éltek az őseink... pfff...
Érdekes az ősvallás is, meg hogy hogyan azonosult a kereszténységgel. Arról is szívesen olvasnék, de a tudományos munkákat hiteltelennek állítják be, a hazugságot meg tudományos munkának. És még ott vannak a nagy túlzók is, miszerint a Szíriuszról jöttünk.
Volt valami magyar nevű város valahol Kína környékén, arról sem hallani többet azóta...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 19:42  Hozzászólás
  •   1225   


---
 
Félve írom ide, és előre leszögezem, hogy túlzó indulatokra nem reagálok.
A napokban olvastam a neten, hogy Jézusnak mint névnek csak egy nyelven van jelentése,
mégpedig magyarul és azt jelenti, hogy a "Fény Fia"
 


  2015.02.22. 18:57  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1223) hsz.-re     Olvasás  
  •   1224   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk ha sikerül belőle mintát venni a genetikai vizsgálatokhoz, akkor azért elég sokat, bár ebben a témában nem vagyok otthon :D
Vannak más fajta leletek, pl. szobrok, amikről felismerhető az akkori emberek ruházata. Ha egy olyan ruhadarab látható, ami sehol máshol, az egyfajta kultúrára utal. Vagy például a díszítőminták, agyagedényformák, amik egyértelmű hasonlóságot mutatnak a pár száz éve használt tárgyakkal, tehát egyfajta folytonosságot bizonyítanak. Aztán ott vannak a csontok, amik azt mutatják meg, mely állatok voltak akkoriban háziasítva. Netán gabonamagvak, írásjelek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.22. 18:30  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1217) hsz.-re     Olvasás  
  •   1222   
Avatar

terra alapító
 
Akkor kezd el, mit tudunk, és mit hiszünk?
Szvatopluk? A Nagy Morva Birodalom feje? Én úgy tudom, az kb. két középkori vármegyével megegyező terület volt...
Régebbre menjünk, avarok pl.?
Az tény, hogy több ezer éves leletek kerültek elő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.22. 18:26  Hozzászólás  Válasz gergerg (1219) hsz.-re     Olvasás  
  •   1221   
Avatar

terra alapító
 
Nem egészen. Azt nem lehet vitatni, hogy mi rokonságban állunk a honfoglalókkal, és a korábban itt élőkkel.

Ha elfogadjuk a Gesta Hungarorumot, mint bizonyító erejű iratot, akkor itt Svatopluk szláv népe élt a honfoglalás idején. Na, ebben az esetben a honfoglalók nem voltak rokonságban az itt élőkkel.
 


  2015.02.22. 18:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (1215) hsz.-re     Olvasás  
  •   1220   


---
 
Benne van a bakancs-listámban ez a könyv: http://www.frigkiado.hu/az-emberiseg-tortenete-i.
Majd, ha ráérek, akkor elolvasom. Nem feltétlenül fogadom el, amit ír, de mindenképpen érdekes lehet.
 


  2015.02.22. 18:15  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1217) hsz.-re     Olvasás  
  •   1219   
Avatar

terra alapító
 
" A honfoglalók nem álltak rokonságba az itt élőkkel, akik ma itt vagyunk rokonságban állunk a korábban itt élőkkel."

Ez a hipotézis. (és az ellenkezője is az)
 


  2015.02.22. 18:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (1216) hsz.-re     Olvasás  
  •   1218   
Avatar

terra alapító
 
Világos, ha mi magyarok vagyunk, és ő az ősünk, akkor ö sem lehet más csak magyar. :lol:
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég