Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2015.02.12. 13:36  Hozzászólás  Válasz Jana11 (1165) hsz.-re     Olvasás  
  •   1166   


---
 
Már ne is haragudj, de... hagyjuk. Az összeesküvés-elméletek és a gazdasági tájékozatlanság "oltványát" olvashattuk.
 


  2015.02.12. 10:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (1164) hsz.-re     Olvasás  
  •   1165   


---
 
Általában nagyon igyekszem pártatatlan és párt /atlan/ maradni, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy most az amcsik voltak a szemetek.Az egész ukrán konflikus kirobbantása, kezelése ugyanolyan üzleti-politikai érdekké vált, mint a világ más pontjain végrehajtott amerikai körök beavatkozásai. Miközben az orosz barátaink sem patyolatok, soha nem volt megbízható, szavatartó népség semmilyen szinten, az emberi értékek minnél keletebbre megyünk, annál kevesebbet érnek.
Szóval egyik sem ha lehet, de ha pisztolyt tennének a fejemhez, hogy választani kell, akkor mégis inkább a nyugati orientáltság.

Ha megengednétek, bemásolnék ide egy általam is kapott levél idézetet:

Kadhafinak még szobrot fog állítani a libiai utókor. Ellenszenves fickó volt de amit a népének biztosított az már-már " kommunizmus" volt . A "pénz-világhatalom" pokollá változtatta az ottani helyzetet /is/.



16 dolog, amit a líbiaiak nem fognak tapasztalni a "NATO" demokráciában;

Megjegyzés a végén.

1. Líbiában mindenkinek állampolgári
jogon jár az ingyenes elektromos áram, vagyis senki sem fizet villanyszámlát

2. Líbiában a bank állami tulajdonban van, és 0% kamatot számít fel a líbiai állampolgároknak adott kölcsönök után,

3. A saját otthon alapvető emberi jog Líbiában.

4. Minden újdonsült házaspár 60 ezer Dinárt (kb. 50.000 USD) kap az államtól, hogy az első otthonukat megvehessék, és családot alapíthassanak.

5. Az oktatás és az egészségügyi ellátás teljesen ingyenes Líbiában. Kadhafi "rémuralma" előtt a líbiaiak 25%-a tudott írni-olvasni, ma ez az arány 83%!

6. Ha egy líbiai állampolgár gazdálkodással szeretné megkeresni a kenyerét, akkor az államtól kap földterületet, házat, gazdasági épületeket, vetőmagot illetve az induló állatállományt. Mindezt természetesen ingyen!

7. Ha egy líbiai polgár nem talál az országon belül olyan oktatási intézményt, vagy egészségügyi ellátó helyet amire szüksége van, az állam fizeti a külföldi tanulását vagy ellátását. Ezen kívül havonta 2300 USD ellátást biztosít lakhatásra és autókölcsönzésre.

8. Ha egy líbiai autót vásárol, az állam kifizeti a vételár felét.

9. Líbiában a benzin ára 0,14 USD literenként. Ez a mai magas USD/HUF árfolyammal számolva is csak 31 Ft...

10. Líbiának nincs külső adóssága, a háború nyomán a nemzetközi bankokban befagyasztott betéteinek összege hozzávetőleg 150 milliárd USD. Szerintem sosem fogják viszont látni...

11. Ha egy líbiai nem talál munkát a diplomája megszerzése után, az állam mindaddig fizeti neki az adott ágazatra jellemző átlagbérrel megegyező bérpótló támogatást, míg nem talál munkát.

12. A líbiai olajexportjából befolyó pénzek egy részét az állam közvetlenül a líbiai polgárok bankszámlájára utalja. Minden állampolgár részesedik tehát a nemzeti ásványkincsek értékesítéséből származó bevételekből.

13. Minden anya aki gyermeknek ad életet, 5000 USD-nek megfelelő összeget kap.

14. Az élelmiszereket ártámogatással lehet megvásárolni, 40 loave kenyér 0,15 USD vagyis kb. 34 Forint. Azt sajnos nem tudtam kideríteni, hogy hány kiló 40 loave..

15. A líbiaiak 25%-a rendelkezik egyetemi diplomával.

16. Kadhafi öntözési projektjének köszönhetően a sivatagi ország gyakorlatilag egész területe ellátott ivóvízzel.

Megfeledkeztem róla, de most pótolom a mulasztásomat. Néhány sor a líbiai adórendszerről:Líbiában minden jövedelem adóköteles. Havi 1000 LD jövedelemhatárig (ez kb 189.000 Ft) 5 azaz ÖT % az adókulcs, e fölött 10%

Mindenki fizet ezenkívül jövedelemtől függően 1-3% úgynevezett Dzsihád adót, és 3,75% nyugdíj járulékot. Ezek önmagukban is barátságosnak tűnnek, főleg, ha beszámítjuk, hogy nincs villanyszámla, és évente mindenki kap állami támogatást (gondolom, ez az olajexportból származó juttatás), ami egyedülállóknak 1800 LD/év, házasoknak 2400 LD/év és még gyermekenként további 300 LD/év.

Aki nem hiszi, járjon utána: http://www.worldwide-tax.com/libya/libya_tax_regime.asp

Csak egy megjegyzés: Kadhafi - val nem az volt a baj, hogy állítólag diktátor; hanem az, hogy az olajat nem volt hajlandó a fedezetlen USD ért adni. Aranyat kért a dollár helyett. Ezért legyilkolták. Ennyit az amerikai demokráciáról.
 


  2015.02.11. 23:11  Hozzászólás
  •   1164   
Avatar

terra alapító
 
Szerintetek tényleg reális egy nagyobb fegyveres konfliktus? Az oroszok egyedül az ukránokat nem engedik az eu-ba, van okuk rá.
Kire tennétek a voksotokat, usa vagy orosz?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.11. 19:55  Hozzászólás  Válasz andras (1159) hsz.-re     Olvasás  
  •   1163   
Avatar

terra alapító
 
Én csak a magam nevében nyilatkozhatok, az enyéim már ki is keltek, (nem ebből a fajtákból) és elég sok is van. Több hibridet is kipróbálok idén, a paradicsomos topikban írtam már róluk, és pár képet is csináltam már. Szóval nekem sem szükségem, sem helyem nincs már hozzá. Az elültetett fajták közt szinte az összes tipus megtalálható amit igényelni lehetett. Nem lett volna szép elvenni mástól a magot, csak hogy nekem még több legyen.
 




  2015.02.11. 19:19  Hozzászólás
  •   1161   


---
 
Köszönjük a magokat!

"Mariska néni"-vel azt beszéltük meg, hogy hozzám kérjük a magjait (egy borítékba), mert úgyis találkozunk (vagy/és Mariska bácsival). Nem probléma?
 


  2015.02.11. 18:49  Hozzászólás
  •   1160   
Avatar

---
 
Annak aki szereti a klasszikus zenét, egy jó rádió:

[url]http://www.classicfm.nl/luister/classic-fm[/url]
 


  2015.02.11. 18:40  Hozzászólás
  •   1159   
Avatar

---
 
Köszönjük a paprikamagokat mi is, minden hozzájárulónak.

Egy gond azonban van, a ti neveiteket nem látom :wtf: :wtf: :wtf: sehol (gergerg, Rhémán, tgwh, Ragadozó, baby-lon, délkelet)
 


  2015.02.11. 09:33  Hozzászólás
  •   1158   
Avatar

---
 
Erről vajon kinek mi a véleménye? Csak az én kicsavart logikám miatt jut eszembe, hogy ez tisztára olyan, mint hogy egyél pár lapát vitamint, és újra kinő a fogad, hajad, stb ?
http://gepagy.blog.hu/2015/02/10/ionkaz ... llanyfutes
 


  2015.02.06. 22:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (1035) hsz.-re     Olvasás  
  •   1036   
Avatar

---
 
Az üzlet nem így működik. Egy gyógyszergyár baromi nagy beruházás, milliárdok még igazi pénzben is. Ennyi pénzt nem reszkíroz senki, hogy bebukik vele. Viszont ha sikerül egy tényleg jó gyógyszert találnia, mondjuk a rákra, AIDS-re, stb, azzal NAGYON sokat kereshet. Tehát ilyet próbál csinálni. Ezzel szemben a "vitaminguru" teljes felszerelése szinte semmi, be akar törni egy már felosztott, hozzá képest fényévekkel előbbre járók közé. Mit tehet? HAZUDIK ! Mit reszkíroz? Szinte semmit. Van esélye? Hát hogyne lenne. Gyurcsoknak is elhitték, hogy több száz kilométerre "küld energiát".
 


  2015.02.06. 22:23  Hozzászólás  Válasz Diktátor (1034) hsz.-re     Olvasás  
  •   1035   
Avatar

terra alapító
 
Nem a gyógyszertárak emberei... pont ebben az országban mondod, ahol pont ma volt szó a híradóban a simicska-féle médiabirodalomról?
Olyan szinten korrupt az ország, hogy eleve kételkedsz mindenben. Honnét tudod garantálni, hogy a magyar gyógyszergyárak nem csúsztatnak át pár nokiásdobozt az ellenőröknek? Egy fórumon nincs olyan, hogy jó vagy rossz. Az összes lehetőség felmerül, és eszerint kell mérlegelni.
Persze, vannak emberek akiknek hiszel, aztán nem ver át, mert ilyen is van. De egy gyógyszergyár alapvetően azzal jár jól ha beteg van.
Na mindegy, ezt lehetne folytatni a vitaminos témában is :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.06. 22:13  Hozzászólás  Válasz tgwh (1033) hsz.-re     Olvasás  
  •   1034   
Avatar

---
 
Egy hozzáértő tényleg átverhet. De miért tenné ? Hisz érdeke, hogy minél többet adjon el a vitaminjából. Viszont az az ember, aki ezt terjeszti véletlenül pont árul nagy dózisú vitaminokat. (amiről azt állítja, csak az a jó, a másik nem ér semmit) Neki nem érdeke, hogy átverjen? Csak ezt gondold át. A gyógyszerkutatónak az az érdeke, hogy új gyógyszereket találjon . De ha nem ér semmit, abba belebukik. Voltak balhék, biztosan simliskednek, de gondolj bele, biztos, hogy kiderül. Ott volt például a Contergan balhé. Belebuktak, és nagyrészt pont ennek köszönhetően nagyon megszigorították a gyógyszer engedélyezést. És az ellenőrző szervezetek NEM gyógyszergyárak emberei. Szóval nyilván előfordulhat néha csalás, időnként az is előfordulhat, hogy tévednek, de alapjában jól működő dolog ez. Az eredményekből jól látszik.
 


  2015.02.06. 22:01  Hozzászólás  Válasz Diktátor (1032) hsz.-re     Olvasás  
  •   1033   
Avatar

terra alapító
 
Na igen. Mellesleg egy hozzáértő simán átverhet. Tudod, aki érti csinálja, aki nem érti tanítja, akinek meg halovány lila fingja sincs az egészről, igazgatja...
Akkor próbáluk meg azt, hogy szépen megkéred az illetőt, hogy csak az érvekre koncentráljon. Ha nem megy, jön a döntőbíró.

Késdobáló :D ánnó ezzel a szóval illettek egy vidéki romkocsmát. Tudod, az olyan mint a fővárosi, csak nem direkt csinálták lepukkantra, hanem évek alatt lett lepukkant :D szóval egy nem kocsmázó tanárember nem értette miért hívják így. Aztán egyszer sötétben ment haza, majd látja, hogy a kocsmából hoznak ki egy ürgét a mentősök, késsel a hátában :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.06. 21:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (1018) hsz.-re     Olvasás  
  •   1032   
Avatar

---
 
Nem lenne gond, feltéve, hogy a kultúrált társalgás megy. Velem kapcsolatban meg azt nem értem, hogy célt tévesztett, mert engem támad, aki azt mondom, hogy ehhez márpedig a valódi szakemberek értenek. Vagyis nem én tudom jobban, hanem akinek ez a dolga, meg a képzettsége. Persze olyan klassz dolog egy jó konteo, de azért elég erős ellenérvek vannak. Az átkozott gyógyszergyárak biztosan megpróbálnak egyre több gyógyszert rávarrni az emberekre, de azért mellesleg betegségek eltűntek, halálos kórok ma már rég nem azok. Az átlagéletkor sokat nőtt, szóval hogy is van ez ? A vitaminokról meg kérdeztem, miért beszélnének ellene, ha ők gyártják ? De akkor éppen fontosabb volt az én személyem. Aztán meg a józan ész alapján nem tartom valószínűnek, hogy a természet akkorát tévedjen, hogy cirka 40 kiló zöldséget kelljen megennem, hogy meglegyen a napi adagom. Aztán meg a C vitamin valóban kivizelhető, de a bomlásterméke az oxálsav. A vesekő meg oxalát.
Hát így ennyi.
 


  2015.02.06. 21:43  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1027) hsz.-re     Olvasás  
  •   1030   
Avatar

vezető adminisztrátor
 
Estét.
Figyelj, az nem gond. A gond az, hogy akivel beszélek, az nem látja a pofám :lol: és mivel nem látja, nem látja hogy ideges vagyok, vagy a nagylapátért nyúlok :D az fog kijönni, hogy akár valós, akár vélt ok miatt, de megsértődik, és vagy fortyog magában, vagy már máshogy, de előadja a történetet máshol, vagy pedig elkezd kvaanyázni...
Sokat gondolkodunk ezen, és arra jutottunk, hogy nem engedjük a kocsmai hangulatot, azaz próbáljuk a civilizáltabb arcunkat mutatni. Mégis csak egy komoly, kertészeti témákkal foglalkozó fórum lennénk elsősorban.
 


  2015.02.06. 21:28  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1023) hsz.-re     Olvasás  
  •   1026   
Avatar

rendszer admin
 
:D :D
Én egyszer olvastam egy csillagászati dolgot, ami nagyon megfogott.
Annyira érdekelt, hogy elkezdtem utána olvasni. Bár nagyjából össze-vissza, de jó sok mindent, ami ezzel a témával kapcsolatos volt.
Na', hallod, a végén azért hagytam abba, mert már abban sem voltam biztos, hogy Földön élek, vagy egy másik párhuzamos galaxisba. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.06. 21:23  Hozzászólás
  •   1025   
Avatar

terra alapító
 
És az valahogy nem lenne lehetséges, hogy a vita kulturáltan, személyeskedés nélkül follyon, és 1, senki ne bántsa meg a másikat és 2, senki se sértődjön meg a másik írásán?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.06. 20:59  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1020) hsz.-re     Olvasás  
  •   1022   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem szeretem az "összeesküvés-elméleteket", de szerintem igazából csak azok a vegyész-mérnökök tudják, hogy melyikbe mi van, és abból mennyi, akik közvetlenül ott vannak a gyártásnál.
Igazából talán ők azok, akik tudhatják, { hol a "túróba" van az a pont }. :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.06. 20:45  Hozzászólás
  •   1021   
Avatar

terra alapító
 
Jó, hát ha valaki nem tudja megállni, annak a moderátor segít. Aztán vagy besértődik, vagy idomul a szabályokhoz :lol: ott volt Hümér, ő elhagyott minket, részben lehet igaza is volt. Talán pont azért is ment el, mert már érezte, hogy nagyon erőltette a büntit.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.06. 20:37  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1014) hsz.-re     Olvasás  
  •   1018   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem sincsen ezzel a "Vitaminos" témával semmi gond, csak ha valaki ír be valamit, nem kellene "neki ugrani", hogy miért ezt, vagy azt írta.
Látom, hogy abba a témában úgy is az a leglényegesebb, hogy minden személyeskedés nélkül az emberek egy része "félre van tájékoztatva", egy másik része meg "tutira tudja a dolgokat".
Nem kellene az egyik félnek sem a másiknak esni, mert "nem jól tudja". Lehet, hogy a kettő között van valahol az igazság. :P
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.06. 20:32  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1014) hsz.-re     Olvasás  
  •   1017   
Avatar

terra alapító
 
Majd meglátjuk. Maga a téma szerintem jó is lehetne. Csak valahogy meg kellene állni.... Tudom nem könnyű, főleg nektek, nálatok ugyanis nem voltak ilyen elvárások. Itt viszont a topikok hangvétele udvariasnak mondható, és ha van is vita, azt egy moderátori figyelmeztetés meg szokta állítani.
 


  2015.02.06. 20:29  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1013) hsz.-re     Olvasás  
  •   1016   
Avatar

terra alapító
 
Legjobb ha a bankot kérdezed, de ők szimplán hazudhatnak. Talán egy hozzáértő érkezik.
Mi meg olyan forint alapú hitelt vettünk fel, ami simán a svájci hitelek sorsára juthatnak. Más nincs is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.06. 20:27  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (1013) hsz.-re     Olvasás  
  •   1015   
Avatar

terra alapító
 
Hála Istennek én nem vettem fel hitelt (vagyis vettem csak az lejárt még a balhé előtt) így nem vagyok valami jól informált a kérdésben. Offnak nem off. Ez a csevegő.
 




  2015.02.05. 16:59  Hozzászólás  Válasz Diktátor (1009) hsz.-re     Olvasás  
  •   1010   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudjuk.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.04. 23:06  Hozzászólás
  •   1008   
Avatar

terra alapító
 
Hölgyeim és Uraim, lehet szavazni :D
http://www.ng.hu/Termeszet/2015/02/04/A ... nybe-szall
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.04. 21:24  Hozzászólás
  •   1007   
Avatar

adatrögzítő
 
Kedves fórumozók!

A mai nap itt tett ajánlatot technikai okok miatt határozatlan időre visszavonjuk. Amint előrelépés lesz az ügyben, jól látható módon tájékoztatunk benneteket. A kellemetlenségért elnézéseteket kérjük!
 




  2015.02.04. 18:08  Hozzászólás  Válasz Rhéman (1004) hsz.-re     Olvasás  
  •   1005   
Avatar

terra alapító
 
Javaslom, több helyre is írd ki, sokan ránéznek az altéma címére, és már itt sem vannak :D ez egyfajta beszélgetős téma, ide nem jár mindenki. A zöldség-gyümölcs részlegben hatásosabb lenne szerintem, meg a Főtéren, elvégre ott a helye :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.04. 13:11  Hozzászólás
  •   1003   
Avatar

terra alapító
 
No, ellenőriztem a másik nevemet is. 6 éves. Hiába, öreg vok. Az eredeti veterán, de ezt nem gondoltam, hogy a másikat is ilyen régen gründoltam.
 




  2015.02.03. 18:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (1000) hsz.-re     Olvasás  
  •   1001   
Avatar

rendszer admin
 
Nagyjából annyi, hogy van ilyen is ..... :D
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.03. 17:11  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (999) hsz.-re     Olvasás  
  •   1000   
Avatar

terra alapító
 
És annak mi a nagy büdös értelme? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.03. 17:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (998) hsz.-re     Olvasás  
  •   999   
Avatar

rendszer admin
 
Tetszik, vagy nem tetszik a hozzászólás.
Lehet véleményezni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.02.03. 16:26  Hozzászólás  Válasz kisveréb (997) hsz.-re     Olvasás  
  •   998   
Avatar

terra alapító
 
A hármas nicknevemre nem tudok átváltani, csak a nyolcast engedi :D az meg ugye autópályatáblát kapott :D
7 éves nicket láttam, utána lehet a veterán. Vagy nincs nyolc éves a közelben :D
Jobbra ahol le tudod tiltani a felhasználó hozzászólásait, ott van egy + meg egy - gomb, fingom nincs mire jó...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.03. 16:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (993) hsz.-re     Olvasás  
  •   997   
Avatar

terra alapító
 
Ezt nem értem, mi az, hogy hármas, nyolcas? Nekem azt írja: három éve, négy éve...és így tovább, 6 évesnél idősebbet nem láttam, azokra azt írja, hogy veterán. Ezt a tetszik-nem tetszik gombot se látom.
 


  2015.02.03. 02:26  Hozzászólás  Válasz vizerg (994) hsz.-re     Olvasás  
  •   996   


terra alapító
 
Mivel a vakond alaposan átdolgozta, mentes a kártevőktől. Mivel elég mélyről jön, így a gyommagoktól is mentes, és nem teng túl benne a tápanyag. Ezek miatt ideális magvetéshez.
 


  2015.02.02. 22:38  Hozzászólás  Válasz vizerg (994) hsz.-re     Olvasás  
  •   995   
Avatar

terra alapító
 
Hát, jobb mint hogy ha öklömnyi darabokba összeállt agyagba próbálnál vetni :D
Maximum azért, mert porhanyós. Különben sem ajánlott otthagyni, mert dombos-gödrössé teszi a talaj :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.02. 22:07  Hozzászólás
  •   994   


---
 
Több helyen is olvastam a vakondtúrásról hasonlókat:
"A vakondtúrás földjét össze kell gyűjteni, mert a magokat ebbe vetve jobb a csírázás, és a megmaradás."

Tudja valaki ennek a tudományos magyarázatát?
Felénk idén rengeteg a vakondtúrás, szerencsére nem a mi kertünkben...
Gyűjtöttem egy keveset gondoltam kipróbálom palántázáshoz.
 


  2015.02.02. 18:49  Hozzászólás  Válasz kisveréb (992) hsz.-re     Olvasás  
  •   993   
Avatar

terra alapító
 
Én át sem tudok váltani a hármaskára, csak a nyolcas van :D
Gyors kiszórtam egy pozitívat, bármit is jelentsen, most már van olyan is :lol:
Meg is keresem Murdit, ha fent van még kap egy szép kis mínuszt :clap:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.02. 18:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (991) hsz.-re     Olvasás  
  •   992   
Avatar

terra alapító
 
Eddig fel sem tűnt, csak a babakocsi az újak neve mellett. Én meg veterán lettem, már nem is írja az évet. Kíváncsi vagyok a másik nevemre mit ír, lehet mostanában hozzászólok majd azon is.
 


  2015.02.02. 17:55  Hozzászólás
  •   991   
Avatar

terra alapító
 
Lesegettétek a zsindexet? :D a felhasználók neve után most már van egy szám, hány éve vannak jelen :D meg becsúsztattak egy ,,negatív jelen... őőő értékelés leadása'' című gombot :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.29. 19:28  Hozzászólás
  •   990   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látszik az rtl-nek nem tetszett a tárgyalás :D
Nézem a híradót, 60 helyett csak 13 mentőállomást újítottak fel, 20 helyett csak 1 épült meg, holott a zorbán azt mondta, 20-at építettek meg valamennyit felújítottak.
Pár éve, eu-s pénzből. Na most akkor valami baki van a rendszerben :lol:
Minden esetre az egészségügyi ellátás elég szar... Nem hallott valaki valami pontosabbat erről :?:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.29. 13:59  Hozzászólás  Válasz baby-lon (987) hsz.-re     Olvasás  
  •   988   
Avatar

terra alapító
 
Nálam a lomblevelek megjelenése után olyan helyre kell tenni, ahol a hőmérséklet nem optimális, ezért lelassul a fejlődés. A vetéshez, van 3 méter konyhaablakom. :((
 


  2015.01.29. 12:32  Hozzászólás  Válasz vizerg (982) hsz.-re     Olvasás  
  •   987   
Avatar

terra alapító
 
Valóban korábban kell vetni, mert lassabban fejlődik a paradicsomnál. Ennek ellenére én várok még vele, február közepén fogom elvetni (8 új fajtát próbálok ki, nagyon várom ;-) )
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 5 vendég