Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.




  2021.12.24. 14:38  Hozzászólás
  •   3762   
Avatar

terra alapító
 
Békés, boldog karácsonyt kívánok minden kedves fórumozónak!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.12.24. 12:09  Hozzászólás  Válasz laca12 (3760) hsz.-re     Olvasás  
  •   3761   


---
 
Ady Endre:
Karácsony – Harang csendül...
I.

Harang csendül,
Ének zendül,
Messze zsong a hálaének
Az én kedves kis falumban
Karácsonykor
Magába száll minden lélek.

Minden ember
Szeretettel
Borul földre imádkozni,
Az én kedves kis falumban
A Messiás
Boldogságot szokott hozni.

A templomba
Hosszú sorba'
Indulnak el ifjak, vének,
Az én kedves kis falumban
Hálát adnak
A magasság Istenének.

Mintha itt lenn
A nagy Isten
Szent kegyelme súgna, szállna,
Az én kedves kis falumban
Minden szívben
Csak szeretet lakik máma.

II.

Bántja lelkem a nagy város
Durva zaja,
De jó volna ünnepelni
Odahaza.
De jó volna tiszta szívből
– Úgy mint régen –
Fohászkodni,
De jó volna megnyugodni.

De jó volna, mindent,
Elfeledni,
De jó volna játszadozó
Gyermek lenni.
Igaz hittel, gyermek szívvel
A világgal
Kibékülni,
Szeretetben üdvözülni.

III.

Ha ez a szép rege
Igaz hitté válna,
Óh, de nagy boldogság
Szállna a világra.
Ez a gyarló ember
Ember lenne újra,
Talizmánja lenne
A szomorú útra.

Golgota nem volna
Ez a földi élet,
Egy erő hatná át
A nagy mindenséget.
Nem volna más vallás,
Nem volna csak ennyi:
Imádni az Istent
És egymást szeretni…
Karácsonyi rege
Ha valóra válna,
Igazi boldogság
Szállna a világra.

Minden Kedves Terrásnak, szeretetben gazdag békés szép Karácsonyt kívánok!
 








  2021.12.24. 09:00  Hozzászólás
  •   3757   


---
 
A leírt betűk mögött ott van sok jó fórumos ember,
Ki hozzátenni adni, segíteni szeretne, ez a fontos itt.
Kívánok nektek barátok
Áldott szép karácsonyt
 


  2021.12.24. 07:49  Hozzászólás
  •   3756   


---
 
Sziasztok fórumtársak!
Az utóbbi időben nem igazán jeleskedtem a hozzászólások terén...
De jelen vagyok, nézek, figyelek, olvasok és tanulok tőletek!
És a fórum "szellemiségével" is messzemenően egyetértek...
Ez tényleg egy egymást és az újakat is segítő baráti közösség, de úgy is tudjátok mit akarok írni... Örülök, hogy közétek tartozhatom!
És így év vége felé szeretném tudatni veletek, akik üzemeltetitek, szerkesztitek, fenttartjátok és hozzászólásaitokkal gazdagítjátok a fórumot, hogy jó irányba haladunk!!
Békés, egészségben eltöltött karácsonyt, és új évet kívánok mindenkinek!!!!
 


  2021.12.23. 18:51  Hozzászólás
  •   3755   
Avatar

---
 
Karácsony.jpg
Kellemes ünnepeket kívánok minden kedves fórumozónak és hozzátartozóiknak!
Megtekintve 10225 alkalommal.

 


  2021.11.24. 19:58  Hozzászólás
  •   3754   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.11.12. 23:28  Hozzászólás  Válasz délkelet (3752) hsz.-re     Olvasás  
  •   3753   
Avatar

terra alapító
 
Megint nincs Alginit.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2021.11.07. 09:44  Hozzászólás
  •   3751   
Avatar

terra alapító
 
A DUNA-R Kft ismét megküldte az ár listáját. Mivel nekem erre már nincs szükségem, szívesen elküldöm másnak a prospektust. Persze elsősorban annak, akit a vezetőség javasol.

Javaslat?
 


  2021.11.04. 10:08  Hozzászólás  Válasz Mezőföldön (3748) hsz.-re     Olvasás  
  •   3750   
Avatar

terra alapító
 
5 kg-nál kevesebbet nem küldenek. Öt fajta, 5*1kg pl.
20kg -os zsákot lehet rendelni máshol fillérekért, de ahhoz tényleg össze kell állni. Pannonmag talán, de meg kell kérdezni, iszonyatosan nagy a választék, de árat és minimális kiszerelést nem írnak. De ott tényleg minden van, őshonos fajok, gyógynövény, talajtakarók, virágok.
De annak tényleg nincs értelme, hogy a 800 forintos, 200 grammos kertdoktor keverékből vásárolj be húsz kilót.
Fehérhere azért 30-40 cm-re megnő, ha nem kaszálod.
Répa és retek kiváló talajtakaró.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2021.11.03. 08:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (3738) hsz.-re     Olvasás  
  •   3748   
Avatar

---
 
Szerintem, ha kifejezetten szempont az alacsony méret, az eléggé beszűkíti a lehetőségeket. Nagyon sok jó takarónövény van, de a legtöbb jóval magasabb 5 cmnél.

A hagyományos takarók közül én is fehér herét javasolnám, mert tényleg alacsony és szépen összezár. Viszont máshoz képest elég drága (ha tudtok olcsó lelőhelyet, írjátok meg!)
Még néhány nem hagyományos tipp:
Tyúkhúr: gyönyörűen összezár, alacsony, de csak ősszel-télen működik. Cserébe ehető is, viszont elég gaz habitusú. Nem tudom, hogy évelő-e de újraveti magát az tuti.
Kövér porcsin: mint a tyúkhúr, csak nyáron, nem évelő, újraveti magát.
Madársaláta: pár év alatt elszaporítható, újraveti magát, alacsony, nagyon finom és szerintem szép is.
Őszi takarmányborsó: ez azért magasabb növésű, de nem felálló, a fiatal hajtásai finomak is, nagyon jó, tömött állományt tud képezni, és szerintem ezt még most sem késő elvetni.

Ha nem szempont a magasság, akkor a teljesség igénye nélkül nálam jól működött még: zab, vörös here, borágó, facélia, rozs, mustár, köles...

A legtöbb dolgot én is az apromagtól vettem, mert szeretem én csinálni a keverékemet, más forrásról nem tudok, ahol kilóra lehet venni magot, de nem 5 kg a legkisebb kiszerelés.
 


  2021.10.19. 16:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (3741) hsz.-re     Olvasás  
  •   3747   
Avatar

---
 
Ez úgy jó, ha többen összeállnak. A Szilárd vett korábban egy adagot, azt nem tudom hol. Több helyen is árulnak már. 3 felé osztotta.Így én is kaptam belőle kipróbálásra. Abban volt szudáni fű, talajjavító retek, lóbab stb. Tavaszra kifagyott, egy szál gyom se nőtt alatta, a talaj is porhanyóssá vált tőle. Persze nem szőlőre, próbáltam, hanem konyhakertre. Ott viszont van egy hátránya, ha talajjavítót vetek, akkor ugyan arra a helyre nem vethetek másodvetést. Már pedig a tarlórépa és téli retek nálam stratégiai növény. Így marad takarónövénynek retek és répa. A fotón nem látszik, de váltósorokban vetettem őket.Egyszer s mint a gyommentesítést is megoldja, mert szorosan összezárnak a levelek.A gyökerek meg gazdagítják a talajt. Így többszörös a hasznom velük.


20211012_092817.jpg
------------------------
Megtekintve 10838 alkalommal.

 


  2021.10.18. 23:03  Hozzászólás
  •   3746   
Avatar

terra alapító
 
apromagok.hu, 1100 Ft a vöröshere. Választasz mellé mást is, minimális rendelési mennyiség 5kg.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2021.10.18. 14:36  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3743) hsz.-re     Olvasás  
  •   3744   
Avatar

terra alapító
 
Szuper! Én még nagyon kezdő vagyok ebben, biztosan zavarni fog, hogy nem kapált terület, de ha nem gaznak tűnik, akkor biztos megbarátkozom vele.
Találtam is vetőmagot kis kiszerelésben, de azt olvasom, hogy ilyenkor már nem vethető. Várjam meg a tavaszt, vagy azért próbáljam meg, hátha? Vagy ilyenkor már esélytelen? A borsót is ilyenkor vetem...
 


  2021.10.18. 14:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (3742) hsz.-re     Olvasás  
  •   3743   
Avatar

terra alapító
 
Én egyszer sem nyírtam, de ez nem releváns, mert nagyon nagy volt idén a szárazság. 15 cm magas lett...
 


  2021.10.18. 14:24  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3739) hsz.-re     Olvasás  
  •   3742   
Avatar

terra alapító
 
Ez nagyon jó hír, hogy valakinek gyakorlati tapasztalata is van. Köszönöm! A nem kell sűrűn vágni az mit jelent? 2-3 alkalom? Mennyire tud felmagasodni?
 


  2021.10.18. 14:22  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (3740) hsz.-re     Olvasás  
  •   3741   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm, még nem néztem utána, hogy ennek a keveréknek a tagjai milyen magasra nőnek, de valószínű valahol máshol kell keresnem, mert ezen az oldalon 10 kg alatt csak személyesen lehet átvenni. De legalább tudom mit keressek!
 




  2021.10.18. 07:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (3738) hsz.-re     Olvasás  
  •   3739   
Avatar

terra alapító
 
Én sokat olvastam a témában, szerintem egyértelműen a fehér lóhere a legjobb választás. Én tavaly bevetettem vele egy részt, úgy néz ki, hogy működik, a rettenetes szárazság ellenére is. Az már most látszik, hogy nagyon jó gyomelnyomó, és tényleg nem kell sűrűn vágni.
 


  2021.10.17. 20:26  Hozzászólás
  •   3738   
Avatar

terra alapító
 
Nem id tudom, hogy ezt hova írjam, így ide teszem.

Az a helyzet, hogy az idén arra a megállapításra jutottam, hogy a munka mellett túl nagy a kert. Ha van 1-2 esős hétvége, akkor teljesen elszalad velem a terület, alig győzöm a sűrű sorok gyomlálását, a nagyobb területekre meg nem marad idő, és felver benne a gaz, amit aztán nagy szenvedéssel kikapálok, majd rotálok, de ez már erőmön felül van, és ilyenkor a pokolba kívánom a kertet. Gyepet viszont nem szeretnék. Pedig adná magát, azt eső után is tudnám gondozni mert nincs sár, és ha mégis elszaladna az is velem, egy kaszálással rendbe tudom szedni. De akkor sem akarok. Elsősorban a szőlőről lenne szó, meg a cseresznyesövény alatti területről és sorközről, no meg a szeder sorközéről.

Azt gondoltam, valami alacsony (5cm) talajtakarót kellene vetnem bele. Nem lenne baj, ha örökzöld lenne, de minimum évelő. A taposást nem kell különösebben bírnia, a méteres sorközökben úgyis csak egy nyomon járok. Az viszont fontos, hogy erős gyomelnyomó legyen. Nem plusz munkát akarok, hanem kevesebbet. Tudnátok erre ajánlani valamit? Az sem hátrány, ha kapható a magja. Kb 300 m2-ről lenne szó. Gondoltam a fehér lóherére, de hátha mondotok okosabbat.
 


  2021.05.02. 21:07  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3735) hsz.-re     Olvasás  
  •   3736   


---
 
Baby-lon, ez konkrétan gyönyörű! Nem csodálom, hogy kedvenc!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)




  2021.05.01. 21:44  Hozzászólás  Válasz délkelet (3731) hsz.-re     Olvasás  
  •   3734   


---
 
Köszönöm szépen a választ Délkelet!

Lesni fogom a fát továbbra is, kíváncsivá tett!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.05.01. 21:40  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3730) hsz.-re     Olvasás  
  •   3733   


---
 
Köszönöm szépen a választ baby-lon!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.05.01. 21:38  Hozzászólás  Válasz Jani71 (3729) hsz.-re     Olvasás  
  •   3732   


---
 
Köszönöm szépen Jani71! Figyelni fogom a termést!
 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.05.01. 07:44  Hozzászólás  Válasz Spoli (3728) hsz.-re     Olvasás  
  •   3731   
Avatar

---
 
Szerintem is díszcseresznye lehet:
Prunus serrulata
Itt pedig két kép a munkahelyem előtt lévő díszalmákról (pont egy héttel ezelőtt készítette a párom):
180033718_894452731416555_464904293837286568_n.jpg
------------------------
Megtekintve 12565 alkalommal.

179980894_3915068941893753_310463469300523275_n.jpg
------------------------
Megtekintve 12565 alkalommal.

 




  2021.05.01. 05:36  Hozzászólás  Válasz Spoli (3728) hsz.-re     Olvasás  
  •   3729   


---
 
Így első ránézésre valami díszalmára tippelnék. Jó lenne közelebbről látni a virágot és persze a tuti a termés lenne.
Bár egy kicsit jobban megnézve a habitusát és ráguglizva lehet, hogy vérszilva  . A termés (és a levél) alapján eldönthető.
 


  2021.04.30. 21:38  Hozzászólás
  •   3728   


---
 
Kedves kertészek! Talán ti tudtok nekem segíteni! Szeretném megkérdezni ennek a virágos fának a nevét, mert nem tudom! A segítségeteket köszönöm!

VIRÁGOS FA.jpg
------------------------
Megtekintve 12471 alkalommal.

 
'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)


  2021.04.17. 19:32  Hozzászólás
  •   3727   


---
 
Sziasztok! Délkelet gyógyulj meg, keveredj ki onnan mielőbb. Én tudom milyen a kórházi élet. 2,5 fél év alatt 3x műtöttek meg. Egy még vár rám, de az nem sürgős.
 


  2021.04.13. 06:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (3719) hsz.-re     Olvasás  
  •   3726   
Avatar

---
 
Szia ! Én is jobbulást kívánok ,tessék gyorsan felépülni mert vár a kert és mi is várjuk a szokásos beszámolókat ...! :wave:
 




  2021.04.10. 17:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (3719) hsz.-re     Olvasás  
  •   3724   


---
 
délkelet, mostmár bevallhatod, hogy a kórházban akartál új fórumozókat és szőlőcsere partnereket
szerezni az orvosok között... :wave:

Amúgy meg ma egész nap az ment a fejemben a beírásod alapján, hogy úgy véljük, az itteni jó emberek
örökké sértetlenül maradnak és örökké segíteni fogják itt egymást.

Azonnal ugranánk, hogy segítsünk bármiben, bajban és jóban is, miközben a távolság miatt tehetetlenek vagyunk
bármiben a segítségünk csak a gondolat szintjén tud hozzád eljutni.

Vigyázz magadra, meg hát a Jóisten még sokáig éltessen egészségben itt a földön/ és a kertben.
 


  2021.04.10. 07:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (3719) hsz.-re     Olvasás  
  •   3723   
Avatar

terra alapító
 
Én is mielőbbi felépülést kívánok, és örülök, hogy viszonylag szerencsésen megúsztad. Talán a véletlenek nem is annyira véletlenek!
 


  2021.04.09. 19:45  Hozzászólás
  •   3722   
Avatar

terra alapító
 
Jobbulást, reméljük nincs nagyobb gond.

Egy kis elmélkedésre ad okot. Nem tudom miért, de megnyugtató.
Mindannyian csillagok porából születtünk, tartja a mondás, és egy új kutatás szerint ebben a kijelentésben nagyon nagy igazság van. A Michigani Egyetem kutatói vezetésével egy csoport azt vizsgálta meg, milyen eredetű az a szén, amely a földi élet alapját is jelenti.
Korábban úgy vélték a szakemberek, hogy már a protoplanetáris ködben, a Naprendszer kialakulása kezdetén jelen volt a szén, és ez oszlott aztán el az égitestek közt. Ehhez az a folyamat vezetett el, hogy a Nap születése során minden anyag felforrósodott és elpárolgott először, majd később, a protoplanetáris korong hűlése során újra kondenzálódva válhattak az égitestek építőanyagává.
A mostani kutatás azonban úgy találta, hogy amennyiben a szén, amely eredetileg különféle szerves molekulákként volt jelen, egyszer elpárolog, akkor az nem tud már újra kondenzálódni, mivel sokkal illékonyabb formát ölt az eredetinél, és így jóval nagyobb hidegre is volna szüksége ahhoz, hogy kiválhasson e gázból. Ilyen hideg pedig nem volt a formálódó belső Naprendszerben. Ennek okán a kutatócsoport úgy véli, hogy mindaz a szén, amely most rendelkezésünkre áll, közvetlenül a csillagközi porból származik, és sosem esett át a párolgás-újra kondenzálódás eseményein.

National Geographic
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2021.04.09. 15:32  Hozzászólás
  •   3719   
Avatar

---
 
Múlt hét szombaton cseréltünk némi szőlővesszőt Redcorner fórumtárssal (a nagylánya személyes közreműködésével). Két nap múlva Húsvét hétfőn már személyesen is találkoztunk nálam, de most nem a hobbyja, hanem a munkája révén került hozzám (a foglalkozása ui.mentőorvos). A mentőautóban sajnos nem a szőlő volt a téma (bár futólag szóba került az is). A lényeg: a gyulai kórházba beérve már igazán nem is tudtunk egymástól elköszönni, mert az ottani orvosok rögtön nyomták is fel a stentet a csuklómon keresztül. Most már szerencsére Orosházán lábadozom.
Akár olvassa Redcorner (vagyis Pali) ezt a kis irományt, akár nem, mindenesetre szeretném megköszönni Neki(k) azt a nagyon gyors és szakszerű munkát, amit értem tettek! (azért természetesen örülnék, ha személyesen is olvasná!)
Még egyszer: :udvozlet: !
 


  2021.04.01. 18:41  Hozzászólás  Válasz baby-lon (3717) hsz.-re     Olvasás  
  •   3718   
Avatar

---
 
Hú, az nagyon jó lenne...egyébként most már ráér, mert változott a helyzet és a lejjebb leírt feltételek egy magassági ágvágóra éppen megfeleltek, úgy hogy az lesz belőle vásárolva. Viszont szivattyúra továbbra is szükségem lesz, de ez már nem határidős és limitált árfüggő.
 


  2021.04.01. 14:43  Hozzászólás  Válasz délkelet (3716) hsz.-re     Olvasás  
  •   3717   
Avatar

terra alapító
 
Nekem lehet hogy van egy olyan, ami jó lenne neked. Szívesen elviszem kipróbálásra, ha ráér pár hetet...
 


  2021.03.31. 19:26  Hozzászólás
  •   3716   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Szigorúan 30.000Ft alatt megvásárolható szivattyú érdekelne (ebben benne kell lennie a száll. költségnek is). Természetesen új, a Jófogás sem játszik. (38m-es fúrt kúthoz kellene). Nézegettem már a kínálatot, de előbb a ti véleményetekre lennék kíváncsi, hátha van valamelyikőtöknek "tuti" tippje ebben az árkategóriában.
 






ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég