Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.11.20. 20:48  Hozzászólás  Válasz tgwh (577) hsz.-re     Olvasás  
  •   578   
Avatar

terra alapító
 
Jaj dehogy nincs. Van egy rakás melóm. Elvállaltam egy lakásfelújítást egy az egyben, azzal lassan végzek. Ezután jön egy családi ház teljes villanyszerelése, ezen imádkozom, hogy ne szóljanak még hogy kezdeni kéne. Ezen kívül van még pár kisebb projekt is. Persze a rendes munka mellett. Ráadásul a tüzifa még az udvaron van, a kert fele nincs felrotálva, egy darab levelet nem gereblyéztem még össze, stb.
 


  2014.11.20. 20:35  Hozzászólás  Válasz gergerg (576) hsz.-re     Olvasás  
  •   577   
Avatar

terra alapító
 
Akkor óvatosan nyújtsd :D
Közeleg a tél, nincs mit csinálni amúgy sem, nem? Akkor meg :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.20. 20:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (575) hsz.-re     Olvasás  
  •   576   
Avatar

terra alapító
 
Ez a téma olyan mint a rétestészta. Nagyon nagyra lehet húzni,de nagyon vigyázni kell, mert könnyen kilyukad.
 


  2014.11.20. 20:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (574) hsz.-re     Olvasás  
  •   575   
Avatar

terra alapító
 
Kellett valami írni, na :D csak hogy hozzászólj a témához :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.20. 20:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (573) hsz.-re     Olvasás  
  •   574   
Avatar

terra alapító
 
"5 óra és három pálinka alatt ás fel 10 négyzetmétert"

5 óra alatt 10m2-t még 20 pálinka alatt is felások!(legfeljebb a kezemmel, és nem azért mert ásni akarok, hanem mert felállni)
 


  2014.11.20. 19:45  Hozzászólás  Válasz tp329 (572) hsz.-re     Olvasás  
  •   573   
Avatar

terra alapító
 
Nem kell figyelnem az erdőgazdálkodást, én csak veszem a fát.
De mi van akkor, ha pl. 1495 négyzetméter területe van mindenkinek, amit fával ültet be, pl. a falu körül vannak sorra ezek. Máris akkor és annyit vág amennyit akar?
Én sem tudom hogyan, de eddig még nem fagytak meg :D tehát megoldható. Persze a Debrecen körüli tölgyesek azért veszélyben lennének :D
Látszik látszik, azért is jöttem el onnan, mert aki gondolkodott azt kiutálták :D majd Öreg kollégánál kell érdeklődnöm hogy vannak :D
Dehogynem megoldás :D le is vezetem, hogy miért:
- aki dolgozni akar, az dolgozik
- aki nem dolgozik, nem kap segílyt
- aki nem kap segílyt, lopni próbál
- akit lopáson érnek, kiutálják magyar és roma oldalról egyaránt
- akit kiutáltak, elköltözik
Probléma megoldva :D Végleg akkor lesz megoldva, ha már nem tudnak hová költözni az ingyenélők :D De azoknak a falvaknak, akik ezt alkalmazzák, MEGOLDÁST jelent.
Ki mondta, hogy az összeset? Aki nem fér el a földeken, megy állatot tartani, mert a földeken dolgozók megtermelik. Aki kiszorul az állattartásból, elmegy hentesnek vagy egyéb feldolgozó ágazatokba.
98%-os falu is létezik, és ugyan annyi pénzt kap, mint a többi falu. Tehát lfszt sem... Legalábbis én úgy tudom, hogy egy-két éve már egy önkormányzat sem kap támogatást, helyette adókivető jogot kaptak :D ne a fityeszt utálja már a nép, hanem a polgármestert elv alapján :D
Önellátás létezik. Valahogy elkeveredtem egy weblapra, minimál árammal élnek, de pénzt lényegében nem használnak. Még ha nyomott áron adod is el a házadat, akkor is meg lehet élni utána pénz nélkül, sőt, ki is tanítanak.

Virtuális család, valós szakemberekkel. Egyik szakember szerint egy négytagú családnak 400 négyzetméter veteményes kell, másik szerint elég 100 négyzetméter. Akkor most mi van? Olvastam egy jót, miszerint a szakemberek azért írják le bonyolultan a dolgokat, hogy lássák, tényleg értenek ahhoz amit írnak, no meg így el tudják adni a könyveiket. De ha kimész pl. egy birkanyáj mellé, könyvek nélkül jobban megtanulod hogy kell őket gondozni, mert lényegében tök egyszerű, ha van melletted valaki, aki már évek óta csinálja.

Oké, talicska 12 ezer. Kell egyáltalán talicska? Két vödör nem jó? Mint már írtam, nem mindegy mennyit áldozol be. Az önellátást sem luxuskörülmények között kell érteni, hanem egyszerűen elhagyod a közműveket, meg lemondasz a narancsról, mert az itt nem terem meg.

Vesz egy család két ásót meg négy kapát. És ha két család vesz ugyan ennyit közösen? Ha már ott tartunk hogy 98%-os munkanélküliség, akkor nem kell egyszerre kapálni mindenkinek, hisz ráérnek, nem?
Ha gergergbáttya 5 óra és három pálinka alatt ás fel 10 négyzetmétert, én meg 1 óra és egy pohár víz alatt, akkor nem tök mindegy hogy 400 négyzetmétert 200 óra vagy 40 óra alatt ásunk fel?
Ha elkezdesz számolgatni, akkor mindjárt minimum két értékkel kell kezdeni, egy minimum és egy maximum. És közbe kell iktatni pár plusz extra dolgot. Minimum a génbankos ingyen mag, maximum az agyonnemesített drága mag.

De olyan a világon sehol sincs, hogy nettó 40 ezer / hó összegből csapvízzel árasztod a paprikaföldet... Néztem új köbméteres tartályt, hát pár tucat ezres :D hordó talán 10 ezer / kétszáz liter, de praktikeres több száz liter / leásható műanyag ár is előfordul. Meg ugye akár a méhtelepről is szerválhatsz hordókat... igaz kicsit olajos lesz a víz, de van aki abból öntöz. De áshatsz gödröt is, fóliával bélelve.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.20. 10:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (569) hsz.-re     Olvasás  
  •   572   


terra alapító
 
A 600 m2 még nem, ha jól emlékszem talán 1500-tól erdő, de az erdőtörvényben benne van, ha pontosan akarod tudni.

Ez a hsz-ed azért már árnyaltabb, látszik, hogy gondolkodni is teccik! :wave:
Természetesen sok helyen működnek (nem mindenki kerül be a TV-be) ilyen kezdeményezések és jól is működnek és hasznosak és az is rendben, hogy ahol lehet, ott szorgalamazni, segíteni kell ezek elterjedését.
Azzal nem értek egyet, hogy sokan ezt úgy értik, hogy ez megoldja a szegénység/foglalkoztatottság problémáját VÉGLEG. Ez hosszútávon nem A MEGOLDÁS, hanem a megoldás egy része! Az összes szegény embert nem lehet kizavarni a mezőre, hogy termelje meg az enivalóját.....
Elsőre ilyesmit véltem kiahallani a hsz-edből, azért szóltam, de örülök, hogy tévedtem!
Nem ragaszkodom a kalkulációhoz, bár érdekes lehetne egy 800-1000 fős 98%-os munkanélküliségű falunál véggigszámolni egy évet, de az is lehet, túl nagy falat ez elsőre, nem "élek" ebben én sem. Azért hoztam szóba, mert korábban az önellátás mítoszát feszegették (már meg nem mondom melyik fórumon) szerintem szintén a rózsaszín ködbe merengve és ott adtam egy konkrét, "szerintemsokvanilyen" családot és kértem, hogy a megadottak alapján kalkulálják végig, mit, hogy, mennyiért stb. Senki nem vette a fáradtságot, csak kikiálltottak értetlenkedő kötekedőnek.
Ha, van kedved és még páran becsatlakoznának csinálhatunk egy ilyet! A feltételeket majd megállapítjuk közösen, csinálunk egy virtuális családot, valamekkora telekkel stb. stb.


Ha felírsz minden költséget akkor 99%, hogy feldühíted magad, mert rájössz, hogy írtó drágán termelsz.
Azt a tényezőt nem tudod forintosítani, hogy a kicsiben kertészkedők nem csak a terményért csinálják, hobby, kikapcsolódás, megszokás, szenvedély stb. stb.
Én, az állatok takarmányát írtam egy évig, tényleg nagyon pontosan, azután év végén már nem adtam össze. Minek? Elgondolkodtam ezen a nem forintosítható tételen. Nem a megélhetés miatt csinálom, szórakozás, választék bővítés a konyhára stb. , ha nem lesz rá pénzem csökken az állomány vagy fel is hagyok vele. Akkor meg minek dühítsem magam? ;)
 


  2014.11.20. 10:06  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (570) hsz.-re     Olvasás  
  •   571   


terra alapító
 
Na, de hány évente vannak ezek? És közben?
A válaszom a kicsit leegyszerűsített, "van a falunak erdeje, meg van oldva a tűzelő" témára vonatkozott, hogy azért nem ollan eccerű az!
Természetesen az érvényes szabályok figyelembevételével történő erdőművelés mellet, de ha nem az van, akkor ez nem téma, akkor az sem baj, ha az erdő nem a falué! :-(
 


  2014.11.19. 20:17  Hozzászólás  Válasz tp329 (568) hsz.-re     Olvasás  
  •   570   


---
 
Az erdőből nem csak tarvágáskor lehet tűzifát kihozni. Van közben gyérítés és tisztítás, amikor lehet jelentős mennyiségű tűzifát kinyerni.
A tűzifát sem lehet a végén "ingyen" kinyerni, mert igen jelentős erdőhasználati járulékot kell befizetni utána. Ebből finanszírozzák az újratelepítést és a művelést (utólag).

A zöldség árába mit kalkulálsz bele? Mert ha a munkabért is, akkor tényleg felborul a számolás. Legfeljebb azt lehetne beleszámolni, hogy abban az időben mennyi bevételt tudnál elérni bármilyen már forrásból (mínusz a konditerem díja, mert oda sem kell járnod).
 


  2014.11.19. 16:26  Hozzászólás
  •   569   
Avatar

terra alapító
 
A karitász is indít ilyen programot, most láttam.
Megteremteni az önkormányzat tudja, vagy egy csoport magánszemély, attól függ hogy pottyan elv alapján, nyílván a fővárosban csapvízzel öntöznék és gépekkel művelnék, biztos ilyen példát láttak akik máshol kötekedtek.
Pont az volt a lényeg, hogy léteznek ilyen példák, és jók. És vannak rosszak, lásd amikor megzabálták a vetőkrumplit... Az érdekes csak az, hogy a jó példa ellen is mennek, mert pont a jobbikos polgármester kezdte el. Ha meg más kezdi el, akkor arról csak a helyiek tudnak, senki más, mert ilyen is van.
De épp az lenne a lényeg, hogy leírd TE hogy gondolod, ha már ott tartunk, hogy megéri-e. Én csak felvetettem az ötletet, de mivel semmi közöm hozzá, minek pazaroljak rá időt? Ha másokat érdekel, KÖZÖSEN bele lehet menni a témába, de én azt még egyszer el nem játszom, hogy három napokat google-zok érte, aztán kiderül hogy semmi értelme, mert a kutyát nem érdekli, vagy lerendezik egy ,,mertnemazúgyvanaz'' típusú egyszerű válasszal, ami magyarra fordítva annyit tesz, hogy fingja nincs, nem nézett utána, de azért neki van igaza :D mert ugye ilyen is volt már, nem is egyszer...
Hebehurgya módnak igazából kevés az esélye, mivel a mezőgazdaság az alap (ezért ez a legolcsóbb, és nem mindjárt a cipőgyár, mert ahhoz már pár szinttel többet kell építeni a mezőgazdaságra), nagyon elrontani nem lehet egy veteményest.
Ha érdemi választ akarsz, akkor először is szögezd le a tényeket, ki, merre, hol, mikor, mit akar? Miért kéne eladásra termelni?

Lehet meglepődsz, de nyílván ha az egész falunak minden évben van tüzifája, akkor van valamiféle terv :D de én azon sem lepődnék meg, ha az erdészet erről nem sokat tudna :D
Hol kezdődik az erdő? Van szabad 600 négyzetméterem, teleültetem fával, az már erdő?

Kétszer annyiba kerül megtermelni. No és ha a fele annyiért vett zöldség agyon van permetezve akkor mi van? Ehhez látod jól jönne valamiféle üzleti terv, mert addig oké hogy nagyüzemben olcsóbb, de kiskertben viszont nem biztos hogy vannak nagygépek, és az emberi munkavégzést sem mindegy hogy számolod el.

És azzal mi van, hogy pl. a gazdától nyomott áron megveszik, pl. 25 Ft-ért kilóját, majd a boltban áruljak 250 Ft-ért? Az a gazdának hogy éri meg, és az hányszor annyiba kerül, ha kiskertben termeled meg?

Egyébként jövőre szándékozom mindent erősen jegyzetelni, kíváncsi leszek.

Ha valaki jegyzetelte erősen az elköltött forintjait, kérem ne tartsa magában! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.19. 10:27  Hozzászólás  Válasz tgwh (566) hsz.-re     Olvasás  
  •   568   


terra alapító
 
Meglepődsz, de attól, hogy van erdőd még nem biztos, hogy tűzifád is! Az erdőkezelési ütemterv szerint termelhetsz csak ki! Ha éppen nem olyan korú az erdőd akkor még fizetsz is utána! Ezért is mondtam, sok a közhely! Nem olyan eccerű ez, ahogy a monitor mellől látszik!
Nem bántásként írom, csak már nehezen viselem ezt a hangulatkeltést! Amikor a falvakban nem volt zöldséges, mindegy mennyiért termelted meg a család krumpliját, rá voltál kényszerítve. Most 2 zöldséges is van meg akció és néha azzal szembesülsz, hogy kétszer annyiba került, amit termeltél, mint amennyiért megvehetnéd! Az agrárolló nagyon tág, erről nem igen esik szó pedig...stb. stb.
 


  2014.11.19. 10:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (566) hsz.-re     Olvasás  
  •   567   


terra alapító
 
Ezek csak üres közhelyek. Mindennek feltételei vannak, amiket meg kell teremteni és finanszírozni kell. Nem az ilyen kezdeményezések ellen vagyok, vannak sikeres, eredményes példák, természetesen lehet gyarapítani őket, csak nem hebehurgya módon, mert akkor kudarc lesz. Erre akartam kihegyezni a témát. Meg arra, hogy érdekes módon, ha kicsit mélyebb belegondolást kérek, akkor miért lesz kitérés az érdemi válasz elöl?
 


  2014.11.18. 22:50  Hozzászólás  Válasz tp329 (565) hsz.-re     Olvasás  
  •   566   
Avatar

terra alapító
 
Itt arról van szó, hogy ahol semmi sincs, ott el kell kezdeni valamit. Mi mást kezdesz el?
Meglepődsz, de pl. kis falvakban az erdő közös, és a tüzifa kérdése meg is van oldva.
Vannak falvak, ahol működik a rendszer. Nyílván nem egyből 30 hektárral kell elképzelni a dolgot.
A törvényi oldal is normalizálódott, őstermelők pár éve már adhatnak el a helyi közétkeztetés számára terményt. Közfoglalkoztatás keretében is megoldották, hogy hogyan azt most nem tudom fejből.
Pl. nálunk a kapható segélyek töredék részébe kerülnek a vetőmagok. Nem muszáj egyből traktorral kezdeni, de akár egy helyi termelő vagy vállalkozás is támogathatja az önellátásra törekvést.
Lehet számolgatni hogy konkrétan mi mennyibe kerül, de ha azt nézzük, hogy van-e más lehetőség, jobb ötlet, és mi kerülhet kevesebb pénzbe, akkor szerintem el is dőlt a kérdés.
Ha nagyon kihegyezzük a költségekre, akkor a vetőmagot igényelhetik a génbankoktól is, tudtommal ingyenes. Közkutak is vannak, tehát az öntözővíz egy része is ingyen van. Erre írták annó, hogy közkutak nincsenek... hát ahol nem vezették be kötelező jelleggel mindenhová a vezetékes vizet, ott vannak...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.18. 22:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (558) hsz.-re     Olvasás  
  •   565   


terra alapító
 
Annak idején már egy gróf is kapisgálta, hogy a jobbágymunka korának befellegzett, váltani kéne! Namost, majd 200 év múlva kezdjük újra? Van aki ezt elhiszi?
De, nosza! Elő a palatáblát és lássuk az üzleti tervet!
Terület, létszám, termesztett kúltúra, költségek, bevételek stb. stb.
Tényleg kíváncsi vagyok, hogy képzelitek a valóságban!
Nos?
 


  2014.11.18. 20:24  Hozzászólás  Válasz tgwh (563) hsz.-re     Olvasás  
  •   564   
Avatar

---
 
Íme, még néhány:
A demokrácia a többség diktaturája a kisebbségek felett


Hofi Géza:
- Képzeld el, hogy Magyarországon jobb lett az életszínvonal!
-Tényleg?
- Nem..., csak képzeld el.
 


  2014.11.18. 15:15  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (562) hsz.-re     Olvasás  
  •   563   
Avatar

terra alapító
 
Ahogy gondolod.

Egy idézet:
A diktatúrában úgy használ ki téged valaki, ahogy akar.
A demokráciában jogod van megválasztanod valakit, aki úgy használ ki téged, ahogy akar.



Meg egy hír:
Elveszik a munkanélküli ellátást?
Kiszivárgott hírek szerint a magyar kormány 2018-ig szeretné kivezetni a munkanélküli ellátás legjobban ismert formáját, az álláskeresési járulékot. A tervek szerint ezután csak az lenne jogosult munkanélküli ellátásra, aki ezzel egy időben közmunkát is végez.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.15. 13:45  Hozzászólás  Válasz tgwh (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   562   


---
 
Kezdjük akkor itt előröl, értelmes emberekkel "


Asszem körülnézek máshol! :VOPI
 


  2014.11.14. 23:12  Hozzászólás
  •   561   
Avatar

terra alapító
 
Na látjátok. Akkor, ha lopnak, kezdjék otthon a gazdálkodást. Aki csinálja az fejlődhet nagyobbá, aki meg nem, minimális támogatást kapjon. A rendőröket is ki lehetne állítani, de ha alapjaiban javulna a közbiztonság, nem lenne lopás.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 20:44  Hozzászólás  Válasz tgwh (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   560   


---
 
Nem csak pár szabad telek van, hanem hatalmas földterületek. Ugyan nem a belvárosban!
(Azt a szerencsétlen nőt akit tavaly megöltek Soroksáron azon a kerékpárúton futott ami a "Bolgár földek"-et vágja át. Kb 20 hektár. Valaha ott kertészkedtek, de már csak gaz és bokrok vannak rajta. És ezen kívül is van még rengeteg valaha mezőgazdaságilag művelt terület ami tömegközlekedéssel könnyen elérhető.)
 


  2014.11.14. 19:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (558) hsz.-re     Olvasás  
  •   559   
Avatar

terra alapító
 
Azért amiért a kommunizmus is megbukott. Ki lenne a főnök? Ki gátolná meg hogy ne lopják el? Nálunk van kert a közmunkásoknak, nem is kicsi, de abból is ellopnak éjszaka mindent. Annyi haszna van az egésznek, hogy azoknak a közmunkásoknak, akiknek gaz van a kertjében talán megfordul a fejükben, hogy ugyan ezt otthon is megcsinálhatnák.
 


  2014.11.14. 18:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (557) hsz.-re     Olvasás  
  •   558   
Avatar

terra alapító
 
Mit nem ismertek fel rajta, ott volt pár nagy horogkereszt... :mrgreen:
Nem értem hogy lehet valaki ennyire barbár, belevette a kis fejébe, hogy már pedig abból pl. trágyaszállító lesz, akkor abból trágyaszállító lesz, ha törik ha szakad...

No de mellékszálaknak vége, vissza a témához, miért lenne hülyeség növényt termeszteni meg állatot tartani közmunka helyett?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 18:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (556) hsz.-re     Olvasás  
  •   557   
Avatar

terra alapító
 
Sokan nem ismerik fel a régiségek értékét. Én minden régi dolgot szeretek, néhány percig igazi időutazást lehet játszani velük, még akkor is, ha az épp egy egyszerű kapa, vagy vasvilla.
 


  2014.11.14. 18:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (555) hsz.-re     Olvasás  
  •   556   
Avatar

terra alapító
 
De ha egyszer azok akkor azok. Nagyon agresszívak voltak, és kirekesztőek.
Ha megtudnák, hogy egy roma festő festett, akkor meg még rabszolgahajcsár is lennék :D biztos kényszerítettem... :D
Folly csak bele nyugodtan. Nem kell őket emlegetni, mert még megjelennek. Nem is lesznek emlegetve.

Mellékszál: a szomszéd faluban hallottam a sztorit, hogy találtak a csűrben valami náci autót. Mondta valaki, hogy megveszi, neeem, az alváz kell valamire. Vesz helyette kettőt. Neeeem, szétszedik a német gyártmányt és abból csinálnak... múzeumba való cuccot szétszmonyákolni, az már durva... főleg, hogy lehet már félig szét is rohadt az alváz, tehát gyakorlatilag nulla melóval kétszeres hasznuk lett volna, de nem adták el.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 17:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (554) hsz.-re     Olvasás  
  •   555   
Avatar

terra alapító
 
Egyetértek, de fogalmazhatnánk kicsit szebben is. Értem ezalatt a szélsőbalos jelződet. Szived joga ezt gondolni róluk, de ne vigyük erre a szintre a beszélgetést. Ha var még rá módod, javíthatnád mondjuk mindenre alkalmatlan-ra, vagy lehetne simán jelző nélkül is. Akkor szivesen belefolyok én is. Olyan színvonalú fórum, ahol ilyen jelzőket használnak, van bőven, mi legyünk kivételek.
 


  2014.11.14. 17:18  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (553) hsz.-re     Olvasás  
  •   554   
Avatar

terra alapító
 
Közmunka helyett pl. Azért a fővárosban is található pár szabad telek, szerintem. Csak ugye az agyhalott szélsőbalos csürhe nem lát tovább az orránál, azaz jelen esetben Budapest határainál. Vidéket semmibe vették, csak azt nézték hogy a fővárosban nem kertészekedhet pár százezer ember, holott a Földön mindenhol a nagyvárosok körüli falvak látták el a nagyvárost... meg ugye alapból csapvízzel akartak öntözni, meg műtrágyázni, mert anélkül semmi sem terem, meg több milliós gépekkel akartak nekilátni, mert ásóval fáradságos ugye... meg ugye az összes mélyszegény és közmunkás alapból a fővárosban lakik, vidéken csak pár százan lehetnek szerintük...
Maradjunk annyiban, hogy annyira hülyék nem lehettek, direkt kötekedtek.

Kezdjük akkor itt előröl, értelmes emberekkel :D
Szóval mi a legolcsóbb? A földművelés. Tudsz ennél olcsóbbat pl. közmunkára?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 13:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (538) hsz.-re     Olvasás  
  •   553   


---
 
Hogy érted ezt a földművelés dolgot? Napszámosként?
Mert az valóban nem megvalósítható mondjuk a nyóckerből Lacháza határában fekvő krumpliföldig:(
 


  2014.11.10. 17:38  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (547) hsz.-re     Olvasás  
  •   552   


---
 
Nem álmodtál már, mikor a hozzászólásodat írtad????????????????
 


  2014.11.10. 15:06  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (549) hsz.-re     Olvasás  
  •   550   
Avatar

terra alapító
 
Na ez izgalmasan hangzik, nem mesélnél? Meg majd arról is, ha ráérsz és szeretnél, hogy mi változott. Nagyon tanulságos lenne :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 23:33  Hozzászólás  Válasz Poptarisznya (547) hsz.-re     Olvasás  
  •   548   
Avatar

terra alapító
 
No de még mindig nagy kérdés, hogy mit ad a fityesz 2017-2018-ban? Pl. 10%-os áfa meggyőző lehetne...
Meg a másik kérdés, hogy lesz-e olyan társaság a Jobbikon kívül, aki nem a fityeszre szavaz. És kire?
Jó lesz ez, ne felejtsétek el, hogy ahol jobbikos a polgármester, ott javult a közbiztonság, csökkent a munkanélküliség, és elindult valami.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 23:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (546) hsz.-re     Olvasás  
  •   547   


---
 
Nincs ki a 100 fő! Úgy látom, csak 96 a létszám!:))

Visszatérve: igazi ellenzék híján a népnek ettől a csóresz társaságból kell kikényszeríteni a normális kormányzást!
 


  2014.11.09. 21:01  Hozzászólás  Válasz Lactarius (544) hsz.-re     Olvasás  
  •   546   
Avatar

terra alapító
 
Hiába lesz, nem éri el úgysem a célját. Ha mégis, annál rosszabb, mert nincs kit a helyükre tenni. Ilyen egyszerű. Alig 100 értelmes ember maradt az országban, azok meg nem érnek rá kormányozni, mert itt fórumoznak. ;)
 


  2014.11.09. 20:53  Hozzászólás
  •   545   
Avatar

terra alapító
 
Mentem fürdeni, mert nem tudtam már mit csinálni neten, erre mire jövök vissza:
Vona Gábor írta:Ózdon és Recsken is nyertünk! Méghozzá tönkrevertük a Fideszt mindkét helyen. Részletek később!


Na most azért ezt árnyékolja, hogy elsőnek is ők nyertek mindkét helyen úgy tudom. De persze attól még nagyot szólt. Persze emeli az értékét, hogy pl. stabilabb jobbikos településeken nem erőltettek új választást :D
De egy jobbikos bástya elsőre ledőlt, igaz ott is kilóra vették a szavazatokat.

Nagyon magukra haragították a népet, a tüntetést meg a baloldal szervezi. Érdekes lesz ebből mi sül ki.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2014.11.09. 20:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (541) hsz.-re     Olvasás  
  •   542   
Avatar

terra alapító
 
De akkor is csaltak, csak épp nem történt semmi, mert a fideszes nyert... maximum kimondják hogy csalás történt, ennyi. A 8%-ot csak megemlítettem.
Tüntetésről meg East Park :D biztos fent van youtube-on :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (540) hsz.-re     Olvasás  
  •   541   
Avatar

terra alapító
 
Azért az hogy 8%-ot lehet csalni, nem jelent semmit. Mert ugye mindig az a feltételezés, hogy csak a győztes csalt 8%-ot. Csakhogy ez nem biztos hogy így van.

Tüntetés..... szerintem sokan azt sem tudják mi ellen tüntetnek éppen. Volt erről egy kabaré jelenet is. Talán Mikroszkóp.
 


  2014.11.09. 19:39  Hozzászólás  Válasz Lactarius (539) hsz.-re     Olvasás  
  •   540   
Avatar

terra alapító
 
Mármint ki ellen van tüntetés és miért is?
Nem tudom mikorra várható eredmény, de érdekes lesz.
Az egész úgy tudom, úgy indult, hogy ahol nem a fidesz nyújtotta be az óvást, ott nem volt ismétlés, csak Ózdon meg pár helyen. Ózdot nagyon akarja a fityesz, és fogalmam sincs miért kellett kiírni egy újraszavazást. Mármint azon kívül, hogy nem tetszett a rendszernek az eredmény.
És akkor ott van még pl. Miskolc, ha jól tudom, nem sokon múlott az eredmény, és ott is keményen vásárolták a szavazatokat. Egy magát szakértőnek valló ember azt írta, max 8%-ot lehet csalni, hát Miskolcon talán pont ennyi volt a különbség... de lehet még Recsken is jobbikos nyert, de ebben nem vagyok biztos, csak hogy ott is ismételnek.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 19:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (536) hsz.-re     Olvasás  
  •   539   


---
 
Nem vagyok egy széljobb szimpatizáns, de remélem jól elp....zzák a cigányokat szavaztató "demokratákat" Ózdon. Közben bp-en ismét nagy tüntetés van ellenük...
 


  2014.11.09. 19:25  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (537) hsz.-re     Olvasás  
  •   538   
Avatar

terra alapító
 
Segítséget kért, mert az jár nekik. Kétféle szegénység van, aki nem akar dolgozni, és aki igen. Aki akar dolgozni, azt szptjuk ebben az országban, aki meg nem akar, azt meg támogatjuk.
Ez olyan, mint amikor a szélsőballib fórumon letámadt a sok tapló, a földművelés kérdésében. Felvetettem ugyanis azt, hogy aki szegény és egész nap ráér, műveljen földet. A válaszuk annyi volt, hogy hogy jussanak el akár több!!! kilóméterre arrébb, pl. a főváros közepéről, drága a buszjegy. Az hogy egész nap ráérnének pár km-t gyalogolni, az fel sem merült a barmokban :D meg hogy az ország nem ér véget a főváros határainál...

Kíváncsi vagyok ki dobja fel azt a kicsit mélyebb, de egyértelműen következő filozófiai kérdést, ami nekem lejött az egészből, és amit egyszer-kétszer már feltettem :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 19:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (536) hsz.-re     Olvasás  
  •   537   


---
 
http://index.hu/belfold/2014/11/09/ozd_az_uj_baja/ :lol:
"a Fideszt már korábban felkereste sok szegényebb szavazó, segítséget kértek, hogy eljussanak a szavazóhelyiséghez" :lol: :lol: :lol:
Ilyen kamu dumát még nem olvastam. El tudom képzelni, ahogy szegény Kolompár család segítséget kér a szavazáshoz. Egyáltalán hogyan kérnek segítséget? Beballagnak a fidesz irodába? Mert ilyen alapon a szavazóhelyiségbe is bemehetnének a lábukon. :H

Mondjuk az sem világos, hogy miért kellett ez az új választás. 66 szavazattal kapott többet a fiatalember és 7 szavazólap eltűnt (hazavitték a pottyantósra szerintem). Ha a 66-ból levesszük azt a hetet akkor is Ő nyert. Hol van ilyenkor a fene nagy demokrata érzelem? Ezt nevezik demokráciának? :B
 


  2014.11.09. 17:23  Hozzászólás
  •   536   
Avatar

terra alapító
 
Egy aktuális témát dobnék fel, Rhéman írhat egy szép hosszút a demokráciáról.
http://alfahir.hu/elkezdodott_az_ozdi_c ... rol_percre
Kinek mi a véleménye? Az eredményre leszek kíváncsi.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.09. 17:21  Hozzászólás  Válasz FUXTEC (532) hsz.-re     Olvasás  
  •   535   
Avatar

terra alapító
 
Üdv a fórumon!
Ha a Fuxtec-től vagy, akkor talán még egy külön témát is nyithatnál pl. a kerti gépes témákba! Vagy akár többet.
Kertészkedni szoktál? Lett egy szakértőnk? :D
Gépek, ruhacikkek, vagy tea is szóba jöhet ha kínai? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.08. 21:34  Hozzászólás  Válasz FUXTEC (532) hsz.-re     Olvasás  
  •   534   
Avatar

terra alapító
 
Légy üdvözölve!

A kerti gépek topikban írnál nekem arról, hogy jó választás-e kiskertbe az AF-140-es?
 


  2014.11.08. 20:31  Hozzászólás  Válasz FUXTEC (532) hsz.-re     Olvasás  
  •   533   
Avatar

terra alapító
 
Remek! Nos, láthatod, az alapfunkciók ugyan azok mint nálatok, csak csinosítva, bővítve. Nincs az a sok bubihalmaz, van száma a hozzászólásnak, stb. Mi kertészeti témákban vagyunk leginkább otthon. Látom már nézegetted a tudástárat is. Nézd meg a fórumozók által kipróbált paradicsomokat is, az az egyik büszkeségünk.
 


  2014.11.08. 20:16  Hozzászólás
  •   532   


*
 
Sziasztok! Fuxtec vagyok a láncfűrészes fórumról. Most olvasgatom előszür ezt a helyet, igy csak beismerkedni jöttem :) Ha valakinek kérdése, tanácsa, észrevétele van , vagy kinai témában segitségre szorul, keressen nyugodtan :)
 


  2014.11.08. 20:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (530) hsz.-re     Olvasás  
  •   531   


---
 
Állítólag lehet, de valamelyik kormányablakban szerezni kell elektronikus kódot, mert csak neten keresztül lehet igényelni.
Azon a Neten, amit a Púpos megadóztatna, vagy inkább mexüntetne, ha tehetné:(
 




  2014.11.08. 18:37  Hozzászólás  Válasz gergerg (519) hsz.-re     Olvasás  
  •   529   


---
 
Én is pont nem régen cseréltem le a kazánomat hasonló okból.
Te benyújtod a számlát támogatásért? Mert állítólag lehet.
 


  2014.11.07. 20:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (527) hsz.-re     Olvasás  
  •   528   
Avatar

terra alapító
 
A Munka Törvénykönyvét ismeri a főnök? :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég