Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2014.10.29. 22:12  Hozzászólás
  •   476   
Avatar

terra alapító
 
Erről is érdemes elgondolkodni :D
http://buksza.postr.hu/magyarorszag-top ... ragulasban
64,45%-kal drágultak az élelmiszerárak 2005-höz képest. Azt hiszem számszerűsíthetjük a rezsicsökkentés áldását :D tényleg nagy áldás az a számlánként pár ezer forint... még ha gázzal fűtenék, de nem...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.29. 21:59  Hozzászólás
  •   475   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.29. 19:19  Hozzászólás
  •   474   
Avatar

terra alapító
 
Csak egy link és egy kép... a vicc az, hogy ez nem vicc?
http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/fide ... ketharmad/

Kép
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.28. 19:40  Hozzászólás
  •   473   
Avatar

terra alapító
 
Na kinek böki még a csőrét az ,, elsőosztályú fény- és hangtechnikával, amelynek a bérlete egy napra alsó hangon egymillió forint''?
http://deres.tv/20141028/tomcat-az-inte ... untetesrol
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.28. 19:35  Hozzászólás
  •   472   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.27. 19:43  Hozzászólás
  •   471   
Avatar

terra alapító
 
Többé nincs titok, az NFA-nak ki kell adnia, hogy ki mekkora állami földbirtokot kapott – írja a Blikk. A lap munkatársa, Kozák Dániel ugyanis ismét pert nyert a Nemzeti Földalapkezelő (NFA) ellen: a Fővárosi Törvényszék első fokon minden ponton a Blikk újságírójának adott igazat, és kötelezte az állami szervet, hogy adja ki a kért adatokat.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.24. 13:23  Hozzászólás
  •   470   
Avatar

terra alapító
 
Ide teszem, mert ez nem vicc, csak annak néz ki.

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=8lbxbGC6TRo#t=18[/youtubekod]
 


  2014.10.23. 23:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (466) hsz.-re     Olvasás  
  •   469   
Avatar

terra alapító
 
Igazság??? Az az igazság, hogy nincs igazság. Vagy legalább is több oldala van. Gondolj arra, hogy mi az igazság, ha permetezel. A növényed szemszögedből nézve vagy a levéltetű szemszögéből.
 


  2014.10.23. 23:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (467) hsz.-re     Olvasás  
  •   468   
Avatar

terra alapító
 
Kertészkedni ott is tudtunk volna! Azért visszább ne menjünk, Levédia már ciki lenne. :thumbdown:
 




  2014.10.23. 20:27  Hozzászólás  Válasz Rhéman (465) hsz.-re     Olvasás  
  •   466   
Avatar

terra alapító
 
Megint oda lyukadunk ki, hogy igazság. Ha az ország az akadály az egyén és a világ fejlődése között, az egyén, mint látható, utat keres az igazsághoz. De mi van pl. az atombombával? Jó volt hogy kimentek? Mert hogy az oroszok akkor előbb fejlesztik ki... ÉS a gond máris felmerült, mi van, ha nem minden embernek ugyan az az igazság.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.23. 17:33  Hozzászólás  Válasz baby-lon (464) hsz.-re     Olvasás  
  •   465   
Avatar

terra alapító
 
A kérdés persze nem annyira gyakorlati, mint inkább filozófiai, és a hazaszeretet, és az egyéni boldogulás viszonyáról szól.

Mondanék egy igaz történetet. Legjobb középiskolai barátom, akivel az általánosban is két évet együtt jártunk orvos lett. A diploma megszerzése után kutató munkát végzett, megházasodott. A mamája megözvegyült. Testvére nem volt. Kiválló kutató munkát végzett, és eljutott odáig, hogy bár nemzetközileg is elismerték a munkáját, nem tudott tovább haladni, mert nem volt rá péz, nem volt eszköz.

A feleségével együtt disszidált Angliába, kapott egy egyetemi tanszéket. Én attól kezdve kerültem a vele való kontaktust, mert mélyen elítéltem a mamája elhagyása miatt. Persze lehet, hogy komoly anyagi támaszt jelenthetett így is, de nem tájékozódtam.

Területén, mely az Aids kutatással is kapcsolatos, az egyik legtöbbet idézett kutató. Egyetemének ő szerezte az elmúlt 3-4 évtizedben a legtöbb támogatást, cégektől, és alapítványoktól. Már persze nem ő vezeti a tanszéket, de még dolgozgat. Egyes eszközök azonban nem az egyetemé, hanem az övé, mert úgy kapta a támogatást. Évek óta hozza haza, az egyik vidéki egyetemnek, és átadja kutatási tapasztalatait. néhány évvel ezelőtt a Magyar Tudományos Akadémia felvette levelező tagjai sorába. A régi itthoni lakást, amikor lehetett megvette, és most kétlaki életet él. Magyar lakáscíme, és mobiltelefonja is van. Néhány éve ismét tartjuk a kapcsolatot, amit ő kezdeményezett.

A kérdés helyesen járt-e el?
 




  2014.10.23. 16:43  Hozzászólás  Válasz Rhéman (462) hsz.-re     Olvasás  
  •   463   
Avatar

terra alapító
 
Na látod erről van szó, hogy sokan a minimálist sem kapják meg.

Más. Ha nem nyer a fidesz, meg kell ismételni a választást. Ahol a fidesz általi csalásokról beszéltek, ott kiírták az ismétlést?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.23. 14:37  Hozzászólás  Válasz tgwh (460) hsz.-re     Olvasás  
  •   462   
Avatar

terra alapító
 
Más az egyén pénze, és már az országé. Más egy vállalkozás pénze, és más a kosztpénz.Az egyén boldogságához a pénz nem elsődleges. Legalábbis egy minimális össze felett.
 


  2014.10.23. 14:27  Hozzászólás  Válasz Rhéman (455) hsz.-re     Olvasás  
  •   461   
Avatar

terra alapító
 
Innen valójában történelem. Meg lehet nézni az eseményeket a lexikonokban, vagy történelemkönyvekben. Nem is vesztegetnék rá szavakat. Inkább azt írom le, ami ott nem igazán található meg.
Elhangzottak beszéde, Sinkovics szavalt, felolvasták a 16 pontos követelést. Szavalt, a Talpra Magyart, az egyik végzős iskolatársunk, aki az iskolai ünnepségek rendszeres szereplője volt. Németh Bélának hívták. Többé nem láttam.
Ha úgy állsz, hogy a hátad mögött a Duna, előtted a szobor, akkor balra van a külügy, és jobbra egy alacsonyabb ház, nagy erkéllyel.
A tüntetés közben valaki kihozott egy magyar zászlót, közepén a szovjetmintájú címerrel. A tömeg elkezdett, elkezdtünk kiabálni, Vágd ki, Ti. a címert. Pár perc múlva ott lengett a történelem első lukas zászlaja.
A tüntetés végén elterjedt, hogy elmegyünk a parlament elé. Délutáni csúcsforgalom volt. Akkoriban még az emberek villamossal, autóbusszal közlekedtek. A Margit-hídon egymást érték a tömött villamosok, lógtak az emberek a peronon. A vonuló tömeg miatt leállt a közlekedés. A villamosokról, autóbuszokról leszálló emberek nagy része csatlakozott hozzánk.
Átértünk Pestre, és a hídfőnél az akkori pártház, ma képviselői irodaház előtt addig kiabáltunk, míg ki nem tűzték a zászlót. aztán addig míg ki nem vágták a címert.
Kivágták, és láttuk, hogy a hatalom meghátrál.
Az osztály szétszóródott. Én két barátommal maradtam. A következő állomás a parlament volt.
Öt óra után értünk a parlament elé Kiabáltunk, hogy Nagy Imrét a kormányba, és Kádár Jánost a pártba vezetőnek.
A hivatalos történelem ezt az utóbbit elhallgatja. Kádárék nyílván azért, hogy ne származzon a legitimitása az „ellenforradalomtól”, azóta meg azért, hogy ne legyen legitimitása.
Szemben a korábbi idővel, a pártot, és a kormányt nem egy ember vezette. Semmit nem ért volna a miniszterelnök cseréje, ha a politikai hatalmat valójában gyakorló pártban nem történik változás. Kézenfekvő volt annak a Kádárnak a személye, aki Rákosi „jóakaratából” megjárta a rendszer börtöneit.
Sötétedés után lezárták a tér világítását, de nem mozdultunk. Hírek jöttek, hogy döntik a Sztálin szobrot, meg, hogy ledöntötték. Kivált egy csoport, hogy a rádióban bemondassa a követeléseket, de mi maradtunk. Később többen felvetették, hogy a Kilián, és a Petőfi laktanyából fegyver kellene, de nem tudok konkrét lépésekről akkor.
Hét óra előtt a parlament erkélyén megjelent Nagy Imre, rövid beszédet mondott, és úgy tűnt, hogy vége a tüntetésnek, de a sokaság még várta, hogy Kádár is szóljon. Ez nem történt meg, de híre jött, hogy lőnek a rádiónál. Ez kilenc után történt.
Barátaimmal elindultunk a rádió felé. Eljutottunk az Astoriáig. Itt végig az úttörő áruház oldalán Csepel teherautók álltak, géppisztolyos sorkatonákkal. Az egyik autóra felállt egy sovány munkás külsejű ember a kezében egy olyan kopott aktatáskával, melyben biztos a kaját vitte a munkahelyére. Mondott egy beszédet, aminek az volt a lényege, hogy ide lőjetek, vagy gyertek velünk.
A tömeg ennél egyszerűbben intézte. Szálljatok le, vagy felborítjuk a kocsit, és neki álltak hintáztatni az autót. A parancsnok vezényelt, leszálltak. Ahogy lelépett egy a kocsiról, kezek nyúltak ki, és a fegyver gazdát cserélt.
Még éjfél előtt elértünk a Múzeum kőrűt, és Bródy Sándor utca kereszteződéséhez. Ekkor gépfegyver zaját hallottuk, és a torkolattüzet is láttuk a körút házainak ablakában tükröződni.
Nálunk nem volt fegyver, miért is lett volna, hazaindultunk. Gyalog, vissza a Margit-hídon. A budai hídfőnél, elváltunk Sanyi barátunktól, mert Ő más irányban lakott, mint mi.
A Mártírok útján gyalogoltunk, amikor a kihalt utcán őrült tempóban száguldott két fekete személygépkocsi. A másodikból lőtték az elsőt.
Fél kettő körül értem haza, édesanyám ébren várt, nem kaptam fejmosást. Tudtam, hogy a nap történelmi volt.
 


  2014.10.23. 13:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (459) hsz.-re     Olvasás  
  •   460   
Avatar

terra alapító
 
Na most ellent mondasz magadnak. Pont hogy a pénz számít. Ha lenne munka, lenne pénz is itt maradni.
Mellesleg mondhatom erre azt is, hogy nem az előző rendszerben élünk, ahol minden nagyobb faluban volt egy szövőgyár, és felszippantotta a helyi munkaerőt, akik pl. 18 évesen beálltak dolgozni, aztán onnan is mentek nyugdíjba. Ez a világ megszűnt. Most rá vannak kényszerítve az emberek, hogy tanuljanak, újabb és újabb szakmákat. Van akit 50 évesen képeztek át kőművesnek. Keresni kell a munkát, költözni, és ha kell, átképezni magad.
Mondhatnám azt is, hogy aki nem talál munkát, vagy több pénzre vágyik, képezze tovább magát, szerezzen diplomát. Vagy költözzön el. Amerikában nem gond öt ezer km-rel arrébb költözni, ha ott van munka, a tornádók úgyis elviszik a házakat, röhögve építenek másikat. Nálunk ha nincs autó, meg vagy lőve. Szombathely-Pécs távolságot pl. van vonat, ami 12 óra alatt teszi meg... Amerikában felülsz egy repülőre, és ott vagy egy-két óra alatt, a repjegyet meg röhögve megveszed a fizetésedből. Vagy pl. Japánban, vagy a franciáknál ott a gyorsvonat, ami ténlyeg gyors, nem ám 90-el togyog, és minden faluban megáll...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.23. 12:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (456) hsz.-re     Olvasás  
  •   459   
Avatar

terra alapító
 
Nem a pénz számít. Egyrészt a hiánya, másrészt a kilátástalanság, az ami sokakat idegenbe visz.

Neked jó, mert van házad, gyereked, van saját családod. De mi van azzal, aki csak szeretne saját lakást, saját családot, de nincs munkája, és nincs kilátása sem rá?

Persze aki elmegy, és viszi a családját, nem veszti el a barátait, nem veszti el a hazáját. csak távolabbra kerül tőle. Amíg még lehet az internetet használni tud kapcsolatot tartani.

Nem gondolom, hogy a lányom kevésbé lenne magyar, mert külföldön él, mint, ha itthon élne.

De mit tennél, ha feltámadna Rákosi, és tudnád, hogy a jövőhónaptól ismét a szocializmust építjük?
 


  2014.10.23. 12:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (457) hsz.-re     Olvasás  
  •   458   
Avatar

terra alapító
 
Én is ezt látom, hiába keres jobban, hiába vesz meg mindent a gyerekének, a kislánynak csak egy olcsó rongybaba kell. Persze örül az elektromos kisautónak, de aztán otthagyja, és megy vissza a babához...
Hiába vesz a főnököd egy új bmw-t, arra költeni kell. Persze, bosszantó, amikor neked is adhatna fizetésemelést...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.23. 12:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (452) hsz.-re     Olvasás  
  •   457   
Avatar

terra alapító
 
Volt régebben egy másik főnököm. Nagyon jól keresett. Azok akiknek dolgoztunk azok is jómódban éltek. Ami nekem az álmom, az nekik a farzsebbe volt begyűrve. Mindig azon törtem a fejem milyen jó lenne ha annyi pénzem lenne nekem is, és hogy mit tehetnék érte. Aztán rájöttem hogy jobban járok ha elfogadom a helyem a társadalomban, és persze megpróbálok mindent megtenni hogy jobb legyen, de csak az ésszerű határokon belül. Ugyanis azt vettem észre, hogy ezek az emberek semmivel sem boldogabbak mint én. Gyerekek. Nekem ugye van kettő. Mikor a krumplit ástam, volt egy rakás torz. Volt szív alakú, stb. A lányommal jókat nevettünk rajta.
Vagyis szegény kislány, boldogan nevetgélt a nullszaladós krumpliültetvényben az apjával, a 4 M-ó érő családi ház kertjében, ami ha jobb környéken lenne 30-40M-et is érhetne, egy Isten hátamögötti faluban, ami lassan kiöregszik, és a munkanélküliség is magas, és ássák a krumplit, mert megvehetnék, de akkor nem jutna villanyszámlára. Bezzeg micsoda jó dolga van annak a II. kerületi villában élő kislánynak, akit 80 M-ós autóval vitt az üzletember apja reggel a játszóházba, aminek 4 zsák krumpli ára az óradíja, és ott ül a közepén, szomorkodva, hogy már megint itt kell lenni, pedig ő hogy unja.

Meg kell találni az élet apró örömeit! Úgy valamivel könnyebb.
 


  2014.10.23. 11:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   456   
Avatar

terra alapító
 
Ha az egyéni érdekemet nézném, már rég kint lennék. Egy barátom, volt munkatársam most ment vissza, egy hetet volt itthon, bármikor mehetnék vele. Többszörösét keresném az itthoninak, de itthon hagynám a családomat. Aki a családját is viszi, az a szüleit hagyja itthon, aki a szüleit is, az a rokonait, aki azokat is, az az ismerőseit, aki azokat is, az a többi magyart. Ha mindenki megy, akkor a hazát hagyják itt, de mindenképp itt hagynak valamit. Valami olyat, amit nem kéne.
Úgy őszintén, ha valaki a pénz miatt megy ki azt mivel lehet itt tartani? Vegyünk alapul egy jó képességű villanyszerelőt. Itthon, kereshet nagyon nagyon jó esetben 200-at. Kint 600-800-at. Aki ezek közül ki megy, mennyiért maradna itthon? Akikkel beszéltem, kb. havi 300-400 ért maradna itthon. Megoldás ha holnaptól ennyiben szabjuk meg a villanyszerelő minimálbért? Nem. Miért nem? Mert ez a pénz egyrészt bent van most a rendszerben, mégsem ennyi jut el a szakmunkáshoz. Jó ha 150-et megkap. Hova tünik a többi? Zsebre teszik, elpancserkodják. A mai felállás a legrosszabb. Elmesélem hogy hogy meg ott ahol én dolgozok. Előrebocsájtom, kedvelem a főnököm, rendes ember, nincs vele bajom.
Úgy nézünk ki, hogy van egy főnök, vagyok én, és van 2 segéd. A főnök nagyon ritkán dolgozik, mert ő a főnök, a két segéd meg jó ha 50%-ban hasznos tud lenni. Van hogy én szerelek egy lámpát, a két segéd a létra alatt nyújtja a csavarhúzót amit a zsebemből is elővehetnék, a főnök meg 5 méterről figyel. Ilyenkor vajon mennyit kereshetnék, ha egyedül lenék? Megsúgom, ennyiért már senki sem menne ki az országból. Kérdezhetnénk hogy akkor minek a segédek? Mert van hogy kell 3 ember, mert olyan a munka. Mi lehetne a megoldás? Az ilyen vállalkozásokra egész egyszerűen nincs szükség. Ha a főnök akkora koponya, akkor egy 30 fős cégnél lehetne brigádvezető havi 400-ért, a szakmunkás is megkaphatna 300-at, a segédek meg mindig oda lennének mozgatva, ahol szükség is lenne rájuk. De sajnos a mai villanyszerelő vállalkozások zöme így működik. A volt kollégám a nyáron itthon volt, járt velünk dolgozni. Ha napra visszaosztjuk a fizetést, a segédek napi 8000, a szakmunkások napi 9000 forintot kerestek tisztán. A srác nagyon jó szakember, azt mondta, napi 12-ért már itthon maradna, mert neki is nemrég született gyerek, bár így is a felét keresné mint kint, de ennyiből már el lenne, nem lennének napi gondjai. A főnök azt mondta, ennyit itthon egyszerűen nem lehet kifizetni. Vagyis mivel 2 szakmunkás volt, napi 6000 ft. lett volna a boldogság ára. Ez az ami nem jön már ki. Akkor számolgassunk. A napi 9000 az kijött? Ki. Valószinű még maradt is az emberen, különben minek csináljuk. Vagyis 9000 9 órára, az 1000ft/h vagyis a ha pl a a napi 9000 forintos fizetés nullszaladós is volt a főnöknek, akkor is napi 6 órát kellett volna dolgoznia, hogy előteremtse a hiányzó 6000-et. De inkább nem dolgozik, csak nagyon ritkán. Vagy át lehetett volna gondolni a segédek szükségességét. Ha az egyik segéd mégsem kell, akkor már simán meg is van az a pénz. Szóval lennének itt bőven megoldások. De ha meg lenne szüntetve a 10%-os mutyi, akkor is futná arra a napi plusz pénzre. De ha kicsit megerőltetnénk az agyunkat, az anyagon, az ésszerű munkavégzésen is lehetne ennyit nyerni. Szóval egyáltalán nem elérhetetlen itt tartani az embert, legalábbis nem mindenkit.

Vannak azonban kivételek, pl az orvosok. Az ő fizetésük, munkakörülményük terén, lehetetlen versenybe szállni a nyugattal. Őket csak akkor lehet itt tartani, ha ugyan azt megkapják. De miből?

Azzal hogy a kollégám kiment, itt hagyott engem, 2 segéddel, meg egy főnökkel. Vele együtt az esélye is elment annak, hogy ezzel a vállalkozással valami jó történjen. Amíg ketten voltunk, sokkal jobban ki tudtuk használni a segédek adta lehetőséget, és még a főnök is jobban elfért, de a jelen állás szerint nem tudunk nagy munkát vállalni, a kicsik meg nem tudnak biztosítani jó feltételeket. Sok az üresjárat, a gazdaságosságtalanság . Vagyis lépett a saját érdekében, viszont az elrugaszkodáshoz nekem támasztotta a lábát, és közben lökött rajtam egyet hátra. Nem haragszom rá, továbbra is a barátom, amit tudok segítek az itthon maradt családjának, holnap is náluk leszek, de ettől még ez az igazság
 


  2014.10.23. 11:02  Hozzászólás  Válasz Rhéman (453) hsz.-re     Olvasás  
  •   455   
Avatar

terra alapító
 
1955-ben, egy rózsadombi gimnáziumban megkezdtem középiskolai tanulmányaimat. Szüleim döntése volt, bár a lakásunktól távol volt, de azt mondták, hogy járjak az elérhető legjobb helyre. Az érdeklődésem a reáltárgyak felé vonzott, de humán osztályba írattak.
Az osztálytársaim nagy többsége kivalló képességű volt. Végül húszegynéhányan érettségiztünk, és ebből öt orvos lett, kettő belőlük tanszékvezető, és akadémikus. Volt, aki a rendszerváltás után államtitkár volt. De a többiekből is lett néhány közismert személyiség.
Külön szerencsénk volt az osztályfőnökünkkel, aki nem csak tanított minket, hanem nevelt is, és nem rosszul.
Mindezt azért írom le, hogy érthető legyen milyen körülmények közt kezdtünk 15 évesen politizálni. Kamaszodván nem csak a kezünkkel, és lábunkkal nem tudtunk mit kezdeni, hanem a világban a helyünket is keresni kellett.
Megkapott minket az értelmiségi társadalom forrongása. Különösen a drámaírók, Illyés Gyula, és Németh László művei váltottak ki nagy vitákat.
Ők visszanyúltak történelembe, és a múlt példáit, eseményeit felhasználva kerestek jelenükre az érvényes válaszokat.
Kinek volt igaza, a fontolva, békésen haladást valló Széchenyinek, vagy a forradalmi változást akaró Kossuthnak? Mit tett Görgey? Tehetett volna mást. Megmentett egy generációt, vagy elárulta nemzetét? Lehet-e haladást felülről diktálni? (II. József)
Ekkoriban alakult meg a Petőfi kör, amely igen rövid idő alatt valóságos értelmiségi műhellyé alakult.
Elégedetlenek voltunk, és bár dühöngött bennünk a tesztoszteron, vagy talán azért, változást kívántunk. Néha éjszakákba nyúló beszélgetésekben megváltottuk a világot, szabaddá, egyenlővé, testvériessé tettük. Aztán másnap láttuk, hogy mennyire nem az.
Reálisak voltunk, tudtuk, hogy a győztes hatalmak felosztották a világot érdekzónákra, de elvártuk, hogy az ideológia, és a gyakorlat közelebb legyen egymáshoz. Legalább annyira, mint Jugoszláviában. Ne legyen teljhatalma a polgárok felett az államnak.
A Petőfi körben is Rákosi távozását, és Nagy Imrének ismételt hatalomra kerülését várták, készítették elő.
1956 júniusának végén a lengyelországi Poznań városában munkásfelkelés tört ki, amit ugyan a kormányerők vérbe fojtottak, de a megingott hatalmú sztálinista pártvezetést leváltották, és az addig mellőzött Władysław Gomułka lett a lengyel kommunista párt új vezetője. Gomułka Moszkva ellenében Nagy Imre magyarországi reformjainak mintájára a diktatúrát enyhítő demokratikus reformok bevezetését kezdte meg Lengyelországban.
Gomułka lengyelországi reformjaira Moszkva fegyveres beavatkozással fenyegetőzött, mire október 19-én számos lengyel városban szovjetellenes tüntetések kezdődtek. A magyarországi reformellenzék a lengyelországi tüntetőkkel rokonszenvezett, és a diákszervezkedés is felgyorsult az egész országban. Október 22-én a különböző egyetemek küldötteiket a Budapesti Műszaki Egyetemre irányították, ahol egy nagygyűlés zajlott le. Az egyetemisták itt elhatározták, hogy másnap délután három órára a lengyel néppel szimpatizáló tüntetést hirdetnek Budapesten. A demonstráció helyszíneként a lengyel–magyar barátságot jelképező Bem József szobrát jelölték meg.

A hatalom a szimpátiatüntetést engedélyezte. Az osztályfőnök közölte, hogy az osztályfőnöki órát, mely a tüntetés időpontjában lett volna, a Bem téren tartja. Aztán jött a hír, hogy a belügyminiszter betiltotta a tüntetést. Az osztályfőnök kijelentette, hogy az osztályfőnöki óra elmarad.
A belügyminiszter kurva anyját, mondtuk, és elindultunk tüntetni. Közben a miniszter mégis engedélyezte a tüntetést.
Fejünkre tettük, az egyébként utált diáksapkát, és csatlakoztunk a műegyetem felől jövőkhöz.
Délután háromkor megkezdődött a tüntetés.

Erről legközelebb.
 


  2014.10.23. 09:25  Hozzászólás  Válasz gergerg (448) hsz.-re     Olvasás  
  •   454   
Avatar

terra alapító
 
Találta a témában egy cikket. (http://bekialtas.blog.hu/2014/10/22/int ... egek_ellen)

Ez egy részlet belőle:

"Jóllehet az internet is kényszerpályákat teremt, sőt szélsőséges esetekben a cselekvésképtelenségig tehet függővé, ám sokak – a szegényebbek számára is – esélyt kínál a tanulásra. Olyan hazai és külföldi írások, rádió- és tévéadások, zenék, nyilatkozatok, tudományos eredmények, vagyis a világ csaknem minden szellemi kincse megismerését teszi lehetővé, amelyektől a hatalom birtokosai legszívesebben elzárnák alattvalóikat. Az internet a tudásmonopólium megszüntetésén keresztül hozzájárul a politikai-gazdasági hatalmat birtoklók manipulációjának kivédéséhez. A háló esélyt ad a politikai-gazdasági kényszerhatások miatt szétszakított különféle közösségek – a nemzetek, a tudományos és baráti társaságok, az azonos hobbit űzők és a családok – egyben tartására, éljenek azok tagjai az ország, vagy a Föld egymástól távol lévő pontjain. Mi több – amint ezt a rövidebb-hosszabb életű, a világhálón szervezett mozgalmak is mutatják – az internet lehetőséget teremt, olykor lökést ad a társadalmi cselekvéshez is.

Nem hiszem, hogy a nemzetgazdasági miniszter ezeken a dolgokon meditált volna, amikor kedden bejelentette, hogy talált még egy területet, ahonnan az állam még nem nyúlt le pénzt. Nem mellesleg, az már önmagában is tragikus, ha feltételezhető, hogy nem gondolt az új adóforma társadalmi hatásaira! Márpedig én ezt feltételezem! Azt, hogy az ő fejében csak a besöpörhető milliárdok jártak. Alighanem eszébe sem jutott, hogy rutinszerű adóterve kétes értékű megkoronázása mindannak, amit az Orbán-rendszer működtetői az egyenlőtlenségek Magyarországának létrehozása, a társadalmi esélyek és esélytelenségek bebetonozása érdekében cselekedtek kormányzásuk elmúlt négy és fél esztendejében. Tudatosítsuk hát Varga Mihályban és magunkban is, hogy az internetadó bevezetésének tétje valójában az: elveszíti-e utolsó mentsvárát a hatalommal szemben a 21. század elejének magyar társadalma, s annak legtöbb tagja!"
 


  2014.10.23. 08:51  Hozzászólás
  •   453   
Avatar

terra alapító
 
Az én 56-om.
Ahány ember volt ott, annyi 56 volt. 16 évesen ott voltam a történelem első lukas zászlajának születésénél. A gyerekeim, unokáim számára már történelem, nekem az életem része. Én így éltem meg:

Előzmények 1.:
1940 nyarán születtem a felvidéken. Akkor már majdnem egy éve tartott a második világháború. Erdély visszacsatolása után apai nagyszüleimhez költöztek szüleim, Szatmárnémetibe. Még nem értem meg az első születésnapomat, amikor Magyar ország belépett a második világháborúba.
Apám orvos volt. Még 41-ben behívták, és az egész háború alatt gyakorlatilag a frontvonalban volt.
Ahogy a szovjet csapatok átlépték a Kárpátokat, szerzett egy nyílt parancsot, egy személykocsit, és a közben megszületett öcsémmel együtt, átvitt Nyíregyházára, anyai nagyszüleimhez. Aztán később, a szovjetek további előretörése miatt Budapestre hozott minket, Édesanyám nagybátyjához.
A következő állomás Vép volt, itt már idegeneknél laktunk. Itt csatlakoztunk apám alakulatához, amikor a front szinte teljesen kiszorította a csapatot az országból.
A szatmárnémeti időszakból van néhány emlékfoszlányom, az első élénkebb emlékem Vépről származik, amikor a kertből éjjel néztük Szombathely bombázását.
Szóval nem a karácsonyi ajándék, vagy a születésnap fényei, hanem a robbanások fénye az első emlékeim egyike.
Háborús gyerek vagyok.
Az alakulat később átlépte az osztrák határt, és ott tette le a fegyvert.
Mindannyian elkerültünk Klagenfurtba, Angol-Amerikai hadifogságba.
Mehettünk volna a békekötés után a világon bárhová, de főként anyám úgy döntött, hogy haza jövünk. Így jártam az első elemit Nyíregyházán.
Szinte semmink sem volt. Pontosan annyi, amennyit, az időnkét minket szállító személygépkocsi Apámmal, a legényével, Édesanyámmal, egy éves öcsémmel, és velem képes volt időnként arrébb vinni.
Apámnak sikerült 47 nyarán valahogy áthozni Romániából a megmaradt cuccaink azon részét, amit nem kellett a hatóságok megkenésére fordítani. Nagyszüleim néhány évvel később jöttek át egy éjjel, gyalog a határon, az akkor már több mint 90 éves dédanyámmal együtt.
47-től Budapesten laktunk. Apám bérbe tudott venni egy három szobás lakást, melynek néhány közfala kidőlt, egyetlen ablaküveg nem volt. Az egyik szoba erkélyét átszakította az a bomba, ami a házat alul felgyújtotta. Egy ideig ablak helyett olajos csomagolópapír volt az ablaküveg.
Számomra azonban a lakás, és a város a béke szigete volt. Nem lőttek, nem voltak őrök, nem kellet utazásra készen állni. Apám rengeteget dolgozott, alig láttuk, kezdtünk szanálódni.
A Rákosi rendszer csak annyiban érintett, hogy tudtam nem mindenről szabad beszélni az otthon hallottakból, vagy másképp.
1950 végén az ÁVH letartóztatta Apámat. Sokára láttuk viszont.
Az iskolában előttem lévő padban egy grófi család sarja ült. Olyan volt, mint én, vagy mint a gyári munkás szülőkkel rendelkező barátaim. Egyik nap nem jött iskolába, és többé nem láttuk. Azt suttogták, hogy kitelepítették az egész családot. Akkor még nem tudtam, hogy mi a fene ez. Most már mindenki tudja, de nem érzi.
53 márciusában meghalt Sztálin. Júliusban Rákosi, szovjet nyomásra, önkritikát gyakorolt, és átadta a miniszterelnökséget Nagy Imrének.
A Parlamentben elmondott és rádióban is közvetített beszédében új szakasz kezdetét hirdette meg. Ez a kormányprogram szakított a korábbi, erőltetett iparfejlesztésen alapuló gazdaságpolitikával, ígéretet tett a törvényesség helyreállítására, a mezőgazdasági politika újragondolására, az előző években súlyosan visszaesett életszínvonal emelésére, a parasztság terheinek könnyítésére, a termelőszövetkezetekből való kilépés lehetősége, részleges amnesztia, a kitelepítések és az internálás megszüntetése, nagyobb türelemre vallási kérdésekben. Az ÁVH-t a Belügyminisztérium felügyelete alá vonta, s eltörölte a beszolgáltatási hátralékokat.
1954. elején Moszkvában megkezdődtek a legfelső szintű szovjet-magyar tárgyalások. Ezek során bírálattal éltek mind a korábbi időszak kritikáját „túlhajtó” Nagy Imre, mind az új szakasz politikájával szembefordult Rákosi Mátyással szemben. A szovjet vezetés szorgalmazta a kommunisták elleni konstruált perek felülvizsgálatát, amit Nagy Imre meg is kezdett. Ekkor szabadultak ki az elítélt kommunisták, például Kádár János.
1954. végén Nagy Imre azt is nyilvánosságra hozta, hogy a rehabilitált kommunista vezetők ártatlanok voltak, köztük a nyáron szabadul Kádár János is.
Támogatottságának növelése érdekében megszervezte a Hazafias Népfrontot.
Rákosi Mátyás 1954. december 1-jén hazatért közel két hónapos moszkvai „gyógykezeléséről”, és élesen támadta Nagy Imrét. A vezetőtestület tagjai a következő hetekben Rákosi mellé álltak.
Persze 13 éves fejjel ezeket nem tudtam, de érzékeltem szüleim beszélgetéséből, előbb azt, hogy Nagy Imre hatalomra jutása nagyobb szabadságot, és jobb életet jelentett, míg Rákosi visszatérése a korábbi dolgok visszaállítását.
A mai napig emlékszem apám egyik barátjának hasonlatára, hogy a vasat a satuban lehet egyre jobban összeszorítani, de, ha engednek a szorításból, kiesik. Ezt arra mondta, hogy a Nép tűrte, tűrte, a Rákosi féle diktatúrát, de, mert megízlelt egy kicsit nagyobb szabadságot, tartósan nem lehet újra a korábbi terrort létrehozni. (Akkoriban szerettem hallgatni a felnőttek politizálását.)
Ez volt számomra az 56-os forradalom távoli előzménye.
A közvetlenekről legközelebb.

Ps.
A személyes vonatkozásokkal nem akarok senkit sem untatni, de úgy gondolom, hogy az én 56-om csak akkor érthető meg. ha ezeket is elmondom.
 


  2014.10.23. 08:50  Hozzászólás  Válasz Rhéman (451) hsz.-re     Olvasás  
  •   452   
Avatar

terra alapító
 
Az a kérdés, mi az álmod? Élnek ismerőseim, rokonaim külföldön. Van köztük olyan aki több évtizede. Mindene meg van, kívülről nagyon boldognak látszik. De ha leülsz vele egy kicsit iszogatni, akkor pár perc múlva kiderül, hogy idegennek érzi ott magát, és most is a szülőföldjével álmodik. Nem lehet mindent pénzzel mérni, és nem csak racionális dolgok vannak a világon. A te helyzeted megértem, de nem kell önigazolásként mindenkit erre biztatni. A fiatalokat különösen nem. Én nem mondtam le semmilyen álmomról, itt próbálom megvalósítani.
 


  2014.10.23. 08:11  Hozzászólás  Válasz baby-lon (450) hsz.-re     Olvasás  
  •   451   
Avatar

terra alapító
 
Életem során többször mehettem volna külföldre élni. Nem tettem. A gyerekeimet is így nevelem, neveltem. Az egyiket elvitte a szerelem.Sajnos.

DE!

Egyrészt megértem azokat, akik, itteni helyzetükkel nincsenek kibékülve, és a boldogulásukat másutt keresik. Másrészt nem értem azokat, akik itthon tűrik a tűrhetetlent.

A dilemma az, ha azt látod, hogy a hazádért nem tudsz tenni semmit, hogy abban a gyerekeid, és azok gyerekei szabadon, méltó körülmények közt éljenek, akkor elfogadható-e a kivándorlás. Azt tudjuk, hogy több százezren, az elmúlt években erre azt a választ adták, hogy igen.

Azt megteheted, hogy lemondasz a saját álmaid megvalósításáról, de elveheted-e a gyerekeid álmait?
 


  2014.10.23. 07:49  Hozzászólás  Válasz Rhéman (449) hsz.-re     Olvasás  
  •   450   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon nem jó érzés, mert nagyon egy hullámhosszon szoktam lenni veled, de most nem. Én ide születtem, itt nőttem fel, nem lehet olyan racionális indok, ami elszakíthatna innen. A gyermekeimet is erre tanítom. Nekem itt vannak álmaim.
 


  2014.10.23. 07:04  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (447) hsz.-re     Olvasás  
  •   449   
Avatar

terra alapító
 
Ha a fele igaz, az is sok. Ezért az összes eddigi kormányok a felelősek. No meg mi mindannyian, mert tűrtük.

Ez is magyarázza, hogy miért játszódik le napjainkban egy exodus. Emlékeimben az szerepel, hogy 1956-ban 350 000 honfitársunk vándorolt ki. Most azon vitatkoznak, hogy 500 000, vagy 1 000 000 a jobb szám.

gergerg:

Mit fogsz tenni, ha felcseperednek a gyerekeid, és felvetődik hogy hol tanuljanak, belföldi, vagy külföldi egyetemen? Netán ingyen Bécsben, vagy önköltségesen Budapesten. Esetleg van már valamilyen végzettségük, és nem kapnak állást. Mit csinálnál most, ha tudnál, és a családod is tudna, mondjuk Svédül, és kapnál egy ottani állás lehetőséget?

Mit csinálnál, ha azt mondanák neked, hogy "Nézd apa, itt állandó marakodás van, mindenki megakarja mondani, hogy ki a magyar. Közben szétlopják az országot. Lassan senki nem áll szóba velünk, és ti ezt tűrtétek.Tudod "Sehonnai bitang ember, ki most, ha kell, szólni nem mer!" Elmegyünk!"

Mit tennél?

Azt tudjuk, hogy mit tesz az az orvos, aki tízszeres fizetést kaphat nyugaton, sokkal jobb munkakörülményeket, jobb feltételeket a gyógyításhoz, és nem kell állandóan ügyelnie, bagóért.

Beszélgettem orvos barátaimmal. Azt mondják, hogy a középkorú orvosok, szinte mind elmentek. Ha az idősebb generáció kiesik, márpedig ez elkerülhetetlen, csak a gyakorlatlan kezdők maradnak itt. Az orvoslás tudományának csak az alapjait tanítják az egyetemen. A többit a munkahelyen az idősebb generációtól, a gyakorlat során lehetett megtanulni. Ezt a feladatot a középkorú orvosok látták el. Most nincs, aki megtegye.
 




  2014.10.23. 01:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (446) hsz.-re     Olvasás  
  •   447   
Avatar

rendszer admin
 
  • A jelentős mértékű terror-veszély miatt nem nagyon publikusak, és hiányosak az adatok, de az Egészségügyi Világszervezetből "kiszivárgott" információk szerint "hivatalosan" a világon 17 jelentősen felszerelt Járvány Központ van, ebből ha minden igaz Európában mindössze 3, amelyikből az egyik Magyarországon.
    A "'legnagyobb - legjobban felszerelt" az USA Atlantai Járványügyi Megelőzési Központ, vagy más néven az USA Betegség Kontroll és Megelőzési Központ (CDC), ahol tulajdonképpen egy hierarchikus rendszerben több különböző egymás mellett működő központ szervesen kapcsolódik össze.
Rhéman
  • 2012-es nyugat-európai gazdasági publikálásokban olvasható, hogy Magyarországról a nyolcvanas évek vége (rendszerváltás) óta mintegy 242 milliárd dollárnyi magántőkét menekítettek ki a világ különböző adóparadicsomaiba, Offshore Bankokba. Ez forintra számolva mintegy 48 ezer milliárd forintot!
    Ez azt jelenti, hogy 2012-ben Magyarország volt Európa legjobban kirabolt országa, világviszonylatban pedig a 14. helyen álltunk.
    2014-re ez az összeg már 50 ezer milliárd forint felett jár, és két év alatt világviszonylatban sikerült "feltornászni" magunkat a 11. helyre.
    A gazdasági mutatók, és független, hitelesnek tekinthető(??) adatok alapján olyan nemzetközileg közismerten korrupt országokat is sikerült megelőzni, mint Törökország, Ukrajna, Kazahsztán, stb.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.22. 22:21  Hozzászólás  Válasz Rhéman (444) hsz.-re     Olvasás  
  •   446   
Avatar

terra alapító
 
Nem aggódnék, Afrika, mint írtam korábban, el fogja látni magát, sőt, még exportra is fog jutni.

Na még egy kis ebola :D nem is tudtam, hogy a fővárosban az összes halálos vírust tárolják... nálunk vizsgálódhatnak ebola gyanús esetekben :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.22. 19:16  Hozzászólás
  •   445   
Avatar

terra alapító
 
Majd az utolsó Hegyeshalomnál, nyugodtan hagyja úgy azt a villanyt, majd én lekapcsolom ha már nem lesz rá szükségem.

Érdekes dolgok ezek, a kivándorlás is, meg a műtrágya is. Nos, a kivándorlás, az menekülés. Ha az asszony befekszik a szomszéd alá, aki valami fejes valahol és jobban keres mint én, az is menekülés? Én is megértem azt aki ki megy, meg nem is. Megértem, mert szeretne jobban, nagyobb anyagi biztonságban élni. Ki nem akar? Megértenénk valamelyik elmaradottabb ország lakóit, ha ugyan ezen okoktól vezérelve holnap tömegesen megjelennének nálunk? A kivándorlók miért vándorolnak ki? Mert itt nem úgy mennek a dolgok ahogy kellene, szóval az így rendben van? Vagyis az asszony is rendben van hogy inkább a szomszéd alá fekszik az helyett hogy munkát keresne, vagy szerényebben élne? Csak azért kérdezem ezeket, mert ugyan az a kettő. Az egyik a családját hagyja a pácban, a másik meg a hazáját. Pláne hogy olyat még sosem hallottam hogy "én olyan hülye vagyok, hogy itthon nem tudok megélni, de kint a hülyéknek is fizetnek". Vagyis pont azok mennek ki, akik tehetnének valamit, mert meg van a képességük hozzá. Tüntetések? Hány magyar van külföldön? Akár tüntethettek is volna, akkor lehet hogy nem kellene kimenniük. Ja, hogy azt meg kellene szervezni? Ki szervezze meg? Erről a földosztás jut eszembe, mikor a rászorulóknak mértek földet, visszamentek nyáron megnézni kinek hogy sikerül, de csak gaz volt. Mikor kérdőre vonták őket, hogy hát földet is kaptak, csak annyit mondtak, "hát a vetőmag? "

Szóval minden egyes ember aki elmegy, lök egyet a szakadék felé az országon. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy úgy rugaszkodik el a szakadék felé csúszó országtól, hogy ugráskor lök egyet rajta, hogy ő meneküljön. Nos, amíg én a lököttek közt vagyok, addig egy kicsit sem örülök ennek.
 


  2014.10.22. 18:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (443) hsz.-re     Olvasás  
  •   444   
Avatar

terra alapító
 
a műtrágya ellen szól, hogy megöli a földet, és egyre több kell belőle,


Mintha köztünk, ebben a témában már minden elhangzott volna. Nem tisztességes a rosszul alkalmazott műtrágyázást a jó istállótrágyázással összehasonlítani. Mit szólnál hozzá, ha én a rosszul alkalmazott, a növényeket kiégető, istállótrágyázást hasonlítanám össze az okosan, és célszerűen alkalmazott műtrágyázással?

a kórokozók is jelentős mértékben elszaporodnak a mostani hagyományos tömegtermelésnél.


Hogy öljük meg azokat, akiknek nem jut étel, vagy meghalnak maguktól? Mert ugye a hagyományos módon nem elég a hozam.

Lehet még visszajönnek az unokák is.


Ott fognak kapni diákhitelt. 10-15 év, amíg vissza fizetik. Csak a kinti jövedelem biztosítja a visszafizetést. Ott alapítanak családot. Miért jönnének vissza? Te visszajönnél?


könnyebb út külföldre menni, menekülni, a nehezebb meg maradni és vállalni


Megértem azt, aki megy. A többség elfogadja a jelenlegi állapotot, és az utat, amin járunk. Aki ezt nem vállalja, mit csináljon. Látsz Te tömegtüntetéseket? Van hangja azoknak, akik nem ezt akarják? Mire várjanak itthon?

A Fineknél rövidesen állampolgári jogon jár az internet kapcsolat, mi most zárjuk ki az emberek jelentős részét. Ez jó irány?
 


  2014.10.22. 16:41  Hozzászólás  Válasz Rhéman (442) hsz.-re     Olvasás  
  •   443   
Avatar

terra alapító
 
A fejlődés kétirányú lehet, tehát nyugodtan használhatod.
Előbb jobban menjél bele, mert a műtrágya ellen szól, hogy megöli a földet, és egyre több kell belőle, valamint a kórokozók is jelentős mértékben elszaporodnak a mostani hagyományos tömegtermelésnél.
Haladunk a diktatúra felé igen, de ennek az útnak valahol vége lesz. Lehet még visszajönnek az unokák is. Ezt is nézheted úgy, hogy a könnyebb út külföldre menni, menekülni, a nehezebb meg maradni és vállalni, vagy épp fordítva is mondhatod, ahogy tetszik.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.22. 09:26  Hozzászólás  Válasz Rhéman (441) hsz.-re     Olvasás  
  •   442   
Avatar

terra alapító
 
Kicsit bővebben:

Nem szeretem a társadalom változásaira a fejlődés szót használni. Ugyanis lehet, hogy amit mi progresszív folyamatnak gondolunk, arról később kiderül, hogy nem volt az.
Itt van, hogy egy kicsit a kertészetnél maradjunk, a műtrágya alkalmazása, vagy éppen az alkalmazás elutasítása.
Nézhetem az egyén szempontjából, és mondhatom azt, hogy van elég pénzem ahhoz, hogy megvegyem a bio ételt. Persze lehet, hogy, mondjuk olyan természetromboló foglalkozással keresem, min az útépítés, vagy gépkocsigyártás. De nézhetem a társadalom szempontjából, és mondhatom, hogy a népesség ellátása élelmiszerrel nem lehetséges, csak a termésátlag, műtrágya alkalmazással történő növelésével.
Melyik út a fejlődés? Nem egyértelmű, de biztos, hogy a változás iránya, jelenleg a műtrágya alkalmazása.

Napjainkra, nyugodtan mondhatjuk, hogy internet társadalom. Egyre több minden bonyolódik, tárolódik a hálón. A változás, világszerte, tehát az internet elterjedése. Hosszan sorolhatnánk a háló felhasználását, a bankügyek intézésétől, a tanulók e-ellenőrzőjén keresztül, az adóbevallásig.
Minden normális ember láthatja, hogy a változás útja az internet fokozott használata. Persze egyes kormányok szempontjából óriási hátránya, az, hogy nemkívánatos hírek is keringenek a hálón, és, hogy szinte a szólásszabadság szinonimája lett.
Na ezek az államok korlátozzák is a használatát. Az internetet korlátozó államok, mit szépítsük, diktatúrák.
Nálunk, úgy néz ki, nem korlátozzák, csak megnehezítik a használatát. Tehát nincs, még, diktatúra, de szépen haladunk felé.
Az eredménye ennek a folyamatnak, a totális diktatúra kialakulása, és egyre nagyobb leszakadás a változási trendtől.

Hegyeshalomnál az utolsó oltsa le a villanyt!!
 


  2014.10.22. 06:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (430) hsz.-re     Olvasás  
  •   441   
Avatar

terra alapító
 
Igen cinikus. Felháborító! Az információs szabadság korlátozására tett jelentős lépés. Nem találom a szavakat. :thumbdown:

De hát erre szavazott a többség. :clap:

Négy unokámból kettő külföldön él, a harmadik beadta egy angliai egyetemre a jelentkezését. Ha néhány év múlva a negyedik is elmegy, akkor, azt mondta a lányom, hogy ők is kivándorolnak.

Mi is eladunk mindent, és megyünk utánuk. Lehet, hogy a bölcsőnk volt, de nem lesz a sírunk is,(mely ápol, eltakar). Már látjuk, hogy van hely a számunkra a nagy világon másutt is, és hogy itt igazán élni nem lehet, csak halódni.
 


  2014.10.21. 21:01  Hozzászólás  Válasz Lactarius (439) hsz.-re     Olvasás  
  •   440   
Avatar

terra alapító
 
Ha ezt benyeli a gép, nem kell több agymosás. Elég lesz a tv is :D
A net túl veszélyes, ott terjednek a gondolkodó - szélsőséges - elemek :D
Gondold csak el, a legveszélyesebbeket hogy lehet lekapcsolni? A fiatalokat. Elvágod a netet...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.21. 20:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (438) hsz.-re     Olvasás  
  •   439   


---
 
Még az kell, hogy a birkamenetes droidokat lekapcsolják az tv-s és netes agymosásról? Szervilsi zombik árasztják el az utcákat esti fizett trollkodás helyett....broáf.
 


  2014.10.21. 20:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (437) hsz.-re     Olvasás  
  •   438   
Avatar

terra alapító
 
Az a legrosszabb, ha megszavazzák és nem lesz semmi megmozdulás. Mert akkor felbátorodnak, és még az adókat is megadóztatják...
Elvágnák az eu-s pénzforrásokat, összedőlne az ország...
Én továbbra is kitartok amellett, hogy nem fogják megszavazni. Vagy ha igen, átmegyek offline-ba...
Szerintem nem tetszik nekik hogy itt bomlasszuk az indexet, ezért találták ki :D
Mondjuk még jól is elsülhet, ha a társadalom nagy része leesne a hálóról, és elkezdene szociális életet élni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.21. 20:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (436) hsz.-re     Olvasás  
  •   437   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem tartom lehetetlennek, hogy megszavazzák!
Üres az államkassza, nincs már miből lopni, kell a bevétel.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.10.21. 20:42  Hozzászólás  Válasz gergerg (435) hsz.-re     Olvasás  
  •   436   
Avatar

terra alapító
 
Megoldják. Mobilnetet minden további gond nélkül lehet mérni. Vezetékesre meg számolnak á'talányt... de mondom én, nem lesz ebből semmi sem, nem merik meglépni, megint csak el akarják valami fontosabbról terelni a közvéleményt.
De tényleg nem akarsz benézni a barkács témába? :S
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.21. 20:36  Hozzászólás  Válasz tgwh (434) hsz.-re     Olvasás  
  •   435   
Avatar

terra alapító
 
És hogy mérik majd a műholdas netet? Pl egy másik országban bejegyzett műholdas szolgáltató esetén?
 


  2014.10.21. 20:32  Hozzászólás  Válasz Lactarius (433) hsz.-re     Olvasás  
  •   434   
Avatar

terra alapító
 
Az lesz. Lesz egy szűk, de annál eltökéltebb réteg, aki kihúzza magát - meg egyúttal a kábelt is -, és azt mondja nem kell neki így internet :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.21. 19:25  Hozzászólás  Válasz Lactarius (431) hsz.-re     Olvasás  
  •   432   
Avatar

terra alapító
 
Na igen-igen :D
Megyünk megint szabadságharcolni a világ ellen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.21. 18:31  Hozzászólás
  •   430   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.21. 17:49  Hozzászólás
  •   429   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 20:57  Hozzászólás
  •   428   
Avatar

terra alapító
 
E-mail címeket kéne változtatnom, agyondobálnak mindenféle spam-mel...
pl.:
Barbora - Vannak már májelégtelenség tüneteid?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.20. 17:48  Hozzászólás
  •   427   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég