Kertészeti csevegő Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.01.03. 18:35  Hozzászólás  Válasz tgwh (785) hsz.-re     Olvasás  
  •   786   
Avatar

terra alapító
 
Most úgy látom, hogy a következő parlamenti választások előtt, és után is, nem Orbán Viktornak fogják hívni a miniszterelnököt.

Talán rövidesen tesz egy konstruktív bizalmatlansági indítványt a FIDESZ.
 


  2015.01.03. 18:26  Hozzászólás  Válasz Rhéman (784) hsz.-re     Olvasás  
  •   785   
Avatar

terra alapító
 
Nem fog, beszáll ő is a vitába :D
Tényleg nagyon hasonlítunk a középkorra, csak a céheket kicsit felfejlesztették. Ha azt nézzük mennyit ingázik egy átlag munkás, nem sokkal van előbbre ahhoz képest, hogy pirkadatra kiér a földekre, és napnyugtáig dolgozik...
Marx nem volt hülye ember, teljesen jókat írt. Az már egy másik történet, hogyan csavarták ki az írásait...
Ma megmutatkozott a nagy matricás rendszer is. Jó vastag piros-fehér villanyász ragasztószalaggal áthúzták az autóút részt :D ráadásul X-el, nem csak egyszer keresztbe :D távolabbi nagyváros fizetős, átragasztva nem fizetősre, majd alatta a közelebbi nagyváros fizetős (ami amúgy csak részben igaz, de hát így tudták megoldani, erre telt a ragasztószalagtól) :D Van egy tippem, hogy ha elkészül, akkor a távolabbi városról leveszik a ragasztószalagokat, és fizetős lesz...
A blikk című szennylapról nem is szólok, szerinte a két fő közlekedési irány, a keleti és az északi is fizetős... ami azért már tényleg vicc lenne, csurom kátyú az egész, Csornán pl. leér az autó alja a belvároson átmenő ,,gyorsforgalmi'' főúton...
Annyit értek el vele, hogy kevesebb pénz fog befolyni a kasszába, és jóval nagyobb lesz a kis falvakon átmenő forgalom, mint régen, aminek ellensúlyozására építették az elkerülőket...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.03. 18:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (783) hsz.-re     Olvasás  
  •   784   
Avatar

terra alapító
 
Kezdjük, de Glifo ki fog moderálni minket. :lol:

Ami épül, az nagyon hasonlít a feudalizmushoz.

Minden a királyé, aki Isten kegyelméből uralkodik. Javait, használatra átadja a vazallusnak, ha az hűségesen szolgálja.

Úgy látom, hogy ez működik most országszerte.

Ha elhiszem, hogy Marx elméleti fejtegetése igaz, és ebben a kérdésben elhiszem, akkor a feudális termelési viszonyok nem elég hatékonyak, ezért egyre jobban fogunk lemaradni.

Ez van. :(
 


  2015.01.03. 17:57  Hozzászólás  Válasz Rhéman (780) hsz.-re     Olvasás  
  •   783   
Avatar

terra alapító
 
Ha már elkezdted 2015-öt - remélhetőleg jó egészségben -, akkor kezdhetjük az önkormányzatokkal a diszkurzust :D
http://alfahir.hu/jaj_neked_ellenzeki_onkormanyzat

És ha mér szóba került a Facebook, láttuk egy környéken lévő város új polgármesterét a vezírrel pózolni. Pár nap múlva jött a hír, az új városvezetés extra támogatást kap, mások a környéken meg kb. semmit... talán ez még nem Így működik a világ téma, kíváncsi vagyok ki mit mondd erre, és másol is előfordulnak-e ilyen esetek, netán van-e település, ahol a fórumozók extra adót kapnak ;-)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2014.12.31. 20:15  Hozzászólás
  •   779   
Avatar

rendszer admin
 
Mindenkinek Boldog Új Évet Kívánok! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.31. 20:09  Hozzászólás
  •   778   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm mindenkinek aki dolgozik a fórumért! És boldog új évet Mindenkinek!
 


  2014.12.31. 19:00  Hozzászólás  Válasz baby-lon (775) hsz.-re     Olvasás  
  •   777   
Avatar

terra alapító
 
Talán nem fog szerénytelenségnek tűnni, ha a vezetőség nevében én meg azért mondok köszönetet a fórumozóknak, hogy van kiért dolgoznunk. Hogy őszinte legyek, ha valaki május végén megkérdezi hova jutunk el év végére, nem biztos hogy ezt mondtam volna. Néhány statisztikai adat, meddig jutottunk idén:

115 regisztrált felhasználó
100 körüli vendég felhasználó szinte minden nap
200 téma
Több mint 1000db feltöltött kép (linkeltekkel együtt)
Több mint 9600db hozzászólás
Az aktivitások száma pedig túl van a 300 000-en

Ha belegondolunk honnan indultunk 6 hónapja, ez szerintem óriási eredmény, ami nem csak a vezetőség érdeme, hanem minden egyes fórumozóé. Azért dolgoztunk, hogy ezek a számok legyenek most itt, mert ezek a számok jelentik azt, hogy értéket teremtünk, jó amit csinálunk. Az elkövetkező évben is azért fogunk dolgozni, hogy minden idetévedőnek kellemes, hasznos időtöltést tudjunk nyújtani.
A fórum minden résztvevőjének boldog új évet kívánok!
 


  2014.12.31. 18:25  Hozzászólás
  •   776   
Avatar

terra alapító
 
Tudom, még nincs itt az év vége,
de lehet négykézláb érek a végére,
így amíg még stabilan állok,
boldog új évet kívánok!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.31. 18:08  Hozzászólás
  •   775   
Avatar

terra alapító
 
Boldog új évet kívánok a fórumtagoknak, és a vezetőségnek külön is, köszönöm a közösségért végzett munkátokat!
 




  2014.12.28. 21:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (766) hsz.-re     Olvasás  
  •   773   
Avatar

terra alapító
 
Visszavonom, töltöttem le pár midit, így már egész jó móka. Bár meg kell hagyjam, eléggé koncentrálni kell igy is, egyik kezemmel játszok, a másikban a sepű amivel a gyerekeket igyekszem távoltartani, és közben még arra is figyelnem kell hogy a sörömet fel ne rúgják. :lol:
 


  2014.12.27. 20:09  Hozzászólás
  •   772   
Avatar

terra alapító
 
Nekem kint maradtak az agavék és a karácsonyi kaktusz. Reggel -4 volt, eddig még bírták. Aztán elfelejtkeztem róluk.
Viszont leszedtem a brokkolikat - lesz belőle holnap brokkolileves, így ünnep után jól fog esni a zöldség. Szedtem rukkolát is, kár, hogy olyan nagyon nem szeretjük, de ilyenkor jó egy kis friss zöld.
MA mostam, a 3 használt abroszt az udvaron teregettem ki, még fagyban. 3 óra körül hoztam be, majdnem teljesen szárazon. Legalább nem a lakás páratartalmát növelte. Az, hogy odakint a kötélen szépen ki lehet teríteni, külön plusz. Eddig télen mindig bent kinlódtam a nagy darabokkal, de eztán amint lehet, kiteszem.
 




  2014.12.27. 18:52  Hozzászólás  Válasz andras (769) hsz.-re     Olvasás  
  •   770   
Avatar

terra alapító
 
Semmi. Most voltam kint, -2. Ez idén már farkasordító hidegnek számít. Lehet hogy most már tényleg be kéne hozni a muskátlikat. :-)
 


  2014.12.27. 18:50  Hozzászólás
  •   769   
Avatar

---
 
Sziasztok!
Nem tudom, hogy mi van felétek, de itt a tél még várattat magára.
Van egy kis latyak, mert hónak nem lehet nevezni. Éjszaka ritkán 0 -2 fok. :H
 


  2014.12.25. 20:29  Hozzászólás
  •   768   
Avatar

rendszer admin
 
Nálunk (már/még/most) nincsen kisgyerek, de a kisebbik lányomék a két csivava kutyájuknak is vettek karácsonyi ajándékot.
Az egyik egy aranyos, röfögős malacot kapott, a másik meg egy hápogós kacsát. :D :D

Ők nagyjából fél óra alatt rájöttek, hogy talán mégsem volt olyan jó ötlet .....

Egy régebbi mobilos felvétel róluk a Facebookról.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.25. 19:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (766) hsz.-re     Olvasás  
  •   767   
Avatar

terra alapító
 
A 3 éves kislányunokám ugatós játékkutyát kapott. A szülők már tegnap délután megbánták...

Áldott karácsonyt Mindnyájatoknak!
 


  2014.12.24. 20:00  Hozzászólás
  •   766   
Avatar

terra alapító
 
Öööö azt hiszem lehet hogy mégsem kellett volna mikrofonos szintetizátort venni a gyerekeknek. Vagy akkor kellett volna odaadni nekik amikor én már megyek dolgozni. :-D
 






  2014.12.24. 14:34  Hozzászólás
  •   763   
Avatar

terra alapító
 
Boldog karácsonyt minden kedves fórumozónak és minket olvasónak!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/












  2014.12.23. 19:24  Hozzászólás
  •   757   
Avatar

terra alapító
 
Én megmondom kicsit úgy vagyok már ezzel mint a kapitány:

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=PqGBJjWErm4[/youtubekod]

Deskó! Te még azt írsz amit csak akarsz, mert nem nagyon voltál jelen, és.... amit Rhéman mondott.
(nálunk a saját akarat az első és én azt akarom amit Rhéman)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


  2014.12.23. 18:38  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (754) hsz.-re     Olvasás  
  •   755   
Avatar

terra alapító
 
Nyugodtan mond el, amit akarsz. Ragadozó, csak javasolt. Nálunk nincsenek ilyen típusú tiltások. Téged, aki eddig hallgattál, egyébként is megillet a válaszadás joga.

A láncfűrészes dolgokat a kerti gépeknél találod.

Itt támadtak meg Jogod itt megvédeni magad.

Személy szerint én is szeretném, ha a karácsonyi ünnepek alatt fegyvernyugvás lenne, ezért én erre fogok törekedni, de mindenkinek joga eldönteni, hogy mit csinál.
 


  2014.12.23. 17:52  Hozzászólás
  •   753   
Avatar

rendszer admin
 
A Láncfűrészes vitatéma topikban egyszer már lezártuk ezt a témát.
Jó lenne, ha sem itt, sem egy másik topikban nem kezdődnek előröl, és nem erről szólna az egész karácsony.

Kellemes, és főleg Békés Karácsonyi Ünnepeket Mindenkinek!
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.23. 14:24  Hozzászólás
  •   750   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon régen meséltem. Még az Indexnél. Ki is tiltottak érte. Máig sem működnek azok a neveim.

Már a legkisebb unokám is 11 éves. Nem nagyon szorul mesére. Nagy nő, teljesen önáló véleménnyel.

Nem tudom mi teszi, talán a karácsony, de mesélni való kedvem támadt. Ez nem olyan jó, mint a Bögyös Bözsét is tartalmazó indexes, egyesek talán még emlékeznek rá, de talán van annyira tanulságos.

Ime:

A sztyeppén sok kisebb törzs legeltette az állatait.

Volt azonban egy nagy. Valójában, már nem is törzs volt, hanem törzsi szövetség.

Különböző harcosok csatlakoztak a szövetséghez. Voltak, akik kiegyenesített kaszával, gerellyel, harci bárddal, vagy harci fűrésszel voltak felszerelve.
A szövetség ereje meghatározó volt a szteppén. Több kisebb törzs, és magányos harcosok csatlakoztak hozzá.

Néha persze voltak békétlenkedések, ezért a vezérkar rendcsinálókat alkalmazott. A rendcsinálók a táltosok rendjéből kerültek ki, és a zsákmányból a koncot a szerint kapták, hogy milyen kevés szabálytalanság fordult elő a területükön.

Ezért aztán, néha a kumisztól megrészegülve is, óriási vérengzéseket rendeztek, részben azért, hogy a félelem féken tartsa a többieket, rész pedig úgy gondolták, ha egy békétlen harcossal 10 békéset is kidobnak a szövetségből, az még jó arány, a szövetség ereje nem gyengül számottevően, de a koncot az elszámolásnál megkapják.

Néhány harcos, akiket vagy kidobtak a rendcsinálók a szövetségből, vagy az önérzetük nem bírta a meghonosodó szokásokat, új tábor helyett keresett, és saját törzset alapított.

Nagyon eltérő szokásokat honosítottak meg.

Volt olyan, amelyik azzal hivogatta.be a harcosokat, hogy náluk semmi sem tilos. Ez egy ideig jó is volt, de egyre több zabolátlan, nyegle, veszekedő, kötekedő alak gyűlt össze. A környékükön állandó csatazaj hallatszott. Néhányan ezért ott hagyták őket.

Szám szerint talán négyen, vagy öten.

Ezek megegyeztek, hogy a törzsi jelvény a kasza lesz, és, hogy minden fontos kérdésben a törzsi tanács dönt.
Az egyesség arra is kiterjedt, hogy a közösen használt dolgok közösek is lesznek, és mindig a tanács dönt a használat felől.

Egyre több harcos csatlakozott hozzájuk.

A harci fűrészesek, akik sokan voltak nem voltak egységesek. Egyesek esküdtek arra, hogy egy igazi férfi piros fegyvert használ, mások más, és más színt preferáltak.

A törzs alapítója, akinek volt mindenféle színű fegyvere időről, időre leverte a villongásokat. Ebben nagy segítségére volt az, hogy minden közösen használt dolog az ő tulajdonában volt.

A harcosok meg sajnálták otthagyni a totemoszlopot, hiszen sok munkájuk volt benne. Már nem is tudták, hogy mi ejtette rabságba őket a törzsfőnök, vagy a totemoszlop. Nem jöttek rá, hogy a maguk foglyai.

Ha néha-néha a közös tűznél kicsit elgorombult a beszélgetés a főnök mindig kijelentette, hogy ahogy látja a méltó utódot rögtön átadja az illetőnek a törzsi kumiszhoz való hozzáférés kódját. Ezt sokan elhitték, és bátran a szemébe mondták, hogy „főnök, te vagy köztünk a legokosabb, csak téged illet meg a hatalom”. Néhányan be-be dobtak néhány nevet, hogy, ha megfáradna a hatalomban, akkor kinek kellene átadnia. No, csak erre várt, rögtön hajtóvadászatot indított az illető ellen. Persze a csahosok azonnal értették a dolgot, és igyekeztek egymásra licitálni. (Az senkinek nem tűnt fel, hogy a kódot sehol sem helyezte biztonságba, még arra az estre se, ha valami hadi baleset érni, ami, valljuk be, a mostani sztyeppei viszonyok közt sűrűn előfordul.)

Volt olyan, aki meghunyászkodott, később be is állt a csahosok közzé.

Olyan is akadt, aki tovább állt. Volt, aki felvette a kesztyűt.

A java azonban észre sem vette, hogy lényegében azonos kiszolgáltatott helyzetbe került, mint volt a nagy törzsnél, a törzsi szövetségnél.



Megyek fát állítani.

Boldog karácsonyt!
 


  2014.12.23. 10:08  Hozzászólás
  •   749   
Avatar

terra alapító
 
gergerg!

Gondolkoztál már azon, hogy mi az értéke egy fórumnak?
Szerintem elsősorban az ismertsége, másodsorban az információ tartalma, harmadsorban a minél korlátozás mentesebb használata, negyedsorban a társaság, és csak ötöd sorban a múlthoz kapcsolódó érzelmi kötöttség.
Mi is eljöttünk az Indextől, mert a korlátozás mentes használat sérült.
Vissza, visszanézünk, mert van néhány ember, aki (még) ott maradt, és szívesen váltunk vele néhány szót.
Az első két dolog az, ami a vendéget idehívja. Ezért is dolgozunk a tudásbázisok létrehozatalán.
Kétségtelen, hogy az embernek az érzelmi kötődés a fontos. Viszont, ha ez megmérgeződik, akkor könnyű a döntés.
Én is sajnálom néhány hozzászólásomat, és mások hozzászólásait, hogy ott maradtak az indexen, de végül is, ha hiányzik, odamegyek, és megnézem.
Mi itt igyekszünk biztosítani MINDENKI számára a kellemes körülményeket.
A jövőben arra is oda figyelhetnénk, hogy ne legyen tere az egymást gyilkoló belső vitáknak. ilyent ne is importáljunk. De fogadjuk be azokat, akik, ha nem is kertészek, de helyet keresnek. Kivéve a szex, és politika témáját.
A vitákat lebonyolítjuk a vezetőségben, az is épp elég. ;)
 


  2014.12.23. 08:55  Hozzászólás  Válasz Diktátor (747) hsz.-re     Olvasás  
  •   748   
Avatar

terra alapító
 
Gypsy!

Mi már (én legalább is) lezártam a témát, de azért jó lenne tisztáznunk, hogy a történetben nincsenek sátánok, és mi sem gondoljuk így. Az hogy diktátornak neveztünk, az nem csak a mi véleményünk volt, több levelet is kaptam nálatok regisztrált tagoktól, aki hasonlóan gondolják. Ez persze nem jelenti azt hogy igaz, de talán neked is érdemes lehet elgondolkodni rajta, miért gondolják ezt. Ami ajánlatot nektek tettünk, az mindenki, minden csoport számára áll, szóval ha Deskó idehoz egy csapatot, nekik is. De ez miatt szerintem nem kell aggódni, mert az erre látszólag hajlandók, aligha jönnek ide, mi nem vagyunk láncfűrészesek, és nem véletlenül kerestek privátban, gondolom látták a Deskó ellen indított hadjáratot, és ha bár szívesen jönnének, tőletek azért nem mennének. Márpedig, ahogy a Deskóval történteket látjuk, ez másképp nem nagyon megy. Ne érts félre, nincsenek már illúzióim, itt biztos semmilyen együttműködés nem lesz, mert már egyik fél sem támogatja. Én ragaszkodtam hozzá, mert én elég régóta ismerlek benneteket, nekem nem kell egyikőtöket sem bemutatni, már akkor is olvastalak benneteket, amikor még ez a fórumotok nem is volt.

"Azért nem kértünk kellő tisztelettel az ajánlatotokból, mert ez egy senkitől nem függő, valóban szabad fórum. Nem állította azt senki, hogy veletek nem az lenne, csupán azt, hogy LEHETNE akár. És ez a stressz nem kell nekünk."

Attól tartok még most sem értetted meg az ajánlatot. Mi megértenénk ezt a gondolatot, ha lenne neki bármilyen alapja. A mi ajánlatunk szerint, pont ugyan olyan szabad fórum maradtatok volna mint most. A linkcserét követően is szabadok maradtatok, ez sem lett volna más, csak nem egy topikban elhelyezett link lett volna, hanem minden topik szerepelt volna mindenkinél. Persze ezt Ragadozónak kellett volna összehoznia, így nyilván neki amíg el nem készül lett volna hozzáférése, de utána, szerintem lemondott volna róla, vagyis mielőtt ti használatba veszitek a az új fórumot. (persze ha egyáltalán elvállalta volna hogy megcsinálja) Pont ezért, a beszélgetés csak elvi síkon futott, de ti már itt elutasítottátok, olyan érvek mentén mint amit most felhoztál, és pont ezért erőlködtem annyira, hogy megértsétek, hogy ha ez a gond, akkor ez igazából nincs is.
Persze ehhez új helyre kellett volna költözni (nem hozzánk) mert Ragadozó megírta hogy Free-vel ez nem megy. De az a hely is teljes mértékben a tiétek lett volna. Egyedül Deskó tudta kultúráltan elmondani, ha nem hozhatók át az adatok, akkor ő sem támogatja. Így került elő az adatmnetés.
Adatmentés. Én nem azt mondtam, hogy egyszer csak elvesznek az adataitok, mert a free nem biztonságos. Valóban biztonságos, de csak addig amíg ők biztosítják a szolgáltatást. Ha egyszer úgy döntenek, hogy nem, akkor nem lesz mentésetek. Ha egyszer valaki, pl a fiad (nem tudom van-e) összetud hozni nektek egy szuper fórumot, nem tudtok átköltözni, mert nem lesz meg az adatbázis. Én biztos vagyok benne, hogy előbb vagy utóbb, a fennmaradásotok akadályát fogja jelenteni a nem okosítható fórum. Mikor mi elkezdtük ezt a fórumot, olyan motorral mint a tietek, nagyon sokan jelezték hogy nem jönnek, mert ez a motor kényelmetlenebb mint az indexé, vagy a gyere.be motorja. Van is egy rakás 0 hsz-es nickünk, akik beregisztráltak, és többet sem jöttek erre. Nálatok is van jópár ilyen. Ha nem sikerült volna Ragadozóra ráakadni, és ő nem tesz bele ennyi melót, akkor ez a fórum szerintem már nem is létezne, nem hogy fejlődne. Szóval előbb utóbb szerintem nálatok is igény lesz egy jobb motorra, (már most is van) és akkor nem lesz mit magatokkal vinni. Most sincs, de párszáz hsz. még sok munkával, de átmásolható. (ami fontosak lehetnek, pl. karácsonyi a. ) És adig ti csak még többet írtok oda, még nagyobb lesz a gyűjtemény, amit ott kell majd hagyni, vagy ott maradni, és bízni abban, hogy mindig lesz aktív gárda. Erre utalt az én adatmentési mondanivalóm.
A mi szerverünk nem lényeges. Itt bármi elveszhet, bármikor, mert 4 ember számítógépén van napi szinten frissülő adatbázis, nem csak a szerveren van biztonsági mentés. Vagyis ha holnap becsap egy villám a szerverbe, és minden elveszik, akkor is pár perc múlva újra fut a fórum egy másik szerveren, mert az adatbázis itt van nálunk. Minden egyes hozzászólás. Amit most írok, estére ez is már 4 ember számítógépén lesz elmentve. Ettől biztonságosabb nincs. És az a veszély sincs mint az indexen, mert ha valaki Murder módjára elszabadul, és nem tudjuk kitiltani, mert megelőz minket, akkor bármikor, bárki létrehozhat egy tárhelyet, feltöltheti a fórumot, az új murder meg ülhet a sajátján egyedül.

"Egy rendkívül biztos, jól működő fórum az ÖSSZES igényünk, és ez maradéktalanul teljesül így."

Ez a beszéd! Ha ez valóban így van, tényleg nem volt miről beszélnünk, mert nincs szükségetek arra amit adni tudunk.

Bennem nincs rossz érzés a fűrészesekkel kapcsolatban, továbbra is azt mondom, aki jön jön, aki nem nem. Mi senkit nem fogunk hátrányosan megkülönböztetni azért mert nem jön, sem azért mert oda is ír, vagy mert tőlünk megy hozzátok, ezért ugyan erre kérlek benneteket is. Ha Deskó szervezkedik, akkor szervezkedik, én nem tárgyaltam vele ilyenről, de erre meg megint csak azt tudom mondani, akit át tud szervezni (mármint hogy ezentúl csak ide ír oda meg ne mert ugye a puccs ezt jelenti ha jól értem) az úgy is el ment volna, legfeljebb nem ide. Olyan ez mint amikor az asszonyt megkörnyékezik. Persze, a férj mérges a csábítóra, de ha az asszon elcsábul, az előbb utóbb úgy is elcsábult volna. Kár rágódni rajta, jobb tudomásul venni.
 


  2014.12.23. 07:36  Hozzászólás
  •   747   
Avatar

---
 
Tisztelt Tévedhetetlenek !
Egy darabig hagyni akartam a fenébe, mert egy időre lecsengeni látszik ez a dolog, de főleg
Deskó barátom beírása miatt, hogy
"Na mindegy,most már mindegy, legalább is egyenlőre..."
aztán meg
"Ezúton is megkérném Ragadozót,hogy ha a jövőben esetleg mégis találna egy módot erre,akkor jelezze kérem"
úgy néz ki ő biztosan nem adta fel. Róla kicsit később folytatom. Próbálok megválaszolni mindent, ami számotokra kérdés.
Talán először tgwh. Milyen választ követelsz rajtam te drága jó ember? Nem kérdeztél semmit!
Rhéman. Próbálom tételesen megválaszolni a téged marcangoló kérdéseket.
Tettél egy ajánlatot, amit még szerinted is udvariasan megköszöntem, majd indoklás nélkül visszautasítottam. Ez pontosan így van, de kérlek áruld el, milyen törvény, vagy szabály értelmében vagyok köteles indokolni? Aztán meg jó despotaként egyedül döntöttem. Áruld el, miből következtetted ezt ki ? Mert úgy sejtem fogalmad nincs, az utóbbi időben kivel mit beszéltem meg. Ha meg netán mégis, akkor nagyon nagy a baj. A terjengős eszmefuttatás, milyen nagy ember voltál, vagy és leszel szerintem ebben a témában nem releváns, ezért arra nem térnék ki. Viszont a diktátorozásra engedelmeddel igen. Tényleg ilyen szimpla módszerrel kívánod fellázítani a fórumunk tagságát? Nem méltó ez egy nagy emberhez. :-) Akkor menjünk tovább. Hosszan elemzed, hogy mennyire kedvező dolgokat kínáltatok, és mi mennyire nem értettük, meg hát ostoba módon ellenálltunk. Hát igen, bevallom, ezt jobban át kellett volna gondolnunk, de azért volt már erre példa. Szegény ostoba Vietnam se értette meg, mennyire nagy segítséget kínált fel az USA teljesen önzetlenül. Pedig még jól el is magyarázták napalmmal. (most ezt csak azért írtam, hogy némileg kompenzáljam briliáns eszmefuttatásodat az 51. államról) Tehát akkor hulljon le a lepel, itt a magyarázat !
Azért nem kértünk kellő tisztelettel az ajánlatotokból, mert ez egy senkitől nem függő, valóban szabad fórum. Nem állította azt senki, hogy veletek nem az lenne, csupán azt, hogy LEHETNE akár. És ez a stressz nem kell nekünk. A Misinek felrótt mátkaságról és más rendkívül szellemes témáról. Nem kell velünk jegyben járni, sőt, ha még emlékszel, azt kértük, ne is próbáljátok. Persze ti, mint jó apa a hülye gyerekéről, gondoskodnátok rólunk. Szomorúan mondom neked, a hülyegyerek logikusan gondolkodni képes felnőtt, aki nem kér ebből . Lehet, hogy nem nagyon okos, de legyen ez az ő gondja. A szavazásról. Miután levetítetted, hogy (többek között) profi IT szakember is vagy, Misi feltételezte, hogy a fórumunkon belinkelt szavazós linket felismered. (tgwh azért írta, hogy szavaztál már, mert ez egy lánc második eleme, ahol az első a szavazás. Onnan irányít át az eredményre, viszont azzal a linkkel átugrod az elejét. Ezt Misi azért írta nektek, mert talán kicsit ostobán arra gondolt, nem szavaznátok olyanban, amihez nincs közötök.). Aztán meg miért szerettetek volna annyira szavazni ? És tán még egy kérdés, miért érzed úgy, hogy óhajotok szerint nekünk kötelességünk ilyen szavazás?
Ragadozo. Szerintem valahol félrecsúszott, amit nálunk olvastál. Nem magyarázta félre a világon senki, amit írtál, csak te nem olvastad, amit gergerg összeírt. Tehát a lényeg a következő:
Nálunk nagyrészt úgy gondolják, hogy a használhatóság a lényeg. Mint egyébként te egyedül rendkívül korrekten leírtad (csak itt, sajnos nálunk ez nem fért be szűkös idődbe), hogy a freeforum rendkívül biztos alapokon áll, adatvesztés esélye gyakorlatilag NULLA. Ingyen és bérmentve egy a hazai ...hmm ... érdekes szólásszabadság ellenőrzői által érinthetetlen helyen, szuper vasakon és neten fut. Ehhez képest szerintem a Victor Hugo bix nem alternatíva, és ezt merem azért mondani, mert van némi ismeretem, tapasztalatom erről. Pontosan megértettük, hogy nem kapunk mentést az amcsiktól, de kérdem én, minek az nekünk ? Egy rendkívül biztos, jól működő fórum az ÖSSZES igényünk, és ez maradéktalanul teljesül így. A harangjátékról meg nem értettünk félre semmit (ki se csavartuk), hanem más igényeink vannak, csupán ennyi. Csak a saját függetlenségünkhöz ragaszkodunk, és ha ez abba kerül, hogy nem lesz harangjáték, hát így jártunk.
Gergerg: ehh...
Akkor pár szó az én Deskó barátomról. Vagyis hát, mivel a ti fórumotokon vagyunk, itt a ti barátotok. Már egy darabja írnak, telefonon szólnak nálunk, hogy tudom-e, Deskó azért keresi őket, hogy elmagyarázza nekik, én milyen vagyok. Leginkább csak röhögök rajta.Amit az elején beidéztem tökéletesen jellemző rá. Kiderül belőle, hogy ő persze nem adta fel, tovább fog áskálódni ellenem. De jobb, ha tudjátok, ő nem valami vezetőségi tag, vagy mifene, hanem EGY tag, akinek megítélése elég vegyes. Az általa szervezett puccs gyakorlati részére még elképzelésem sincs. Miután penge logikával megállapítottátok, hogy én egy diktátor vagyok, aki egyedüli adminisztrátor jogú, nektek van elképzelésetek arról, mi lehet a taktika? Csapatokat küld ellenem, akik megkínoznak, hogy kiszedjék belőlem az azonosítókat? Meghackeli a fórumot és ellopja? Megkínál egy röhögős cigivel, hátha kikotyogom ? Fogalmam nincs, hogy ajánlottatok-e neki előmenetelt, vagy csak bízik benne, de nagyon próbálja megszolgálni. De azért gondolkodjatok el ezen, benneteket jó ajánlatnál ugyanígy elad.
Remélem utolsó válaszom mindenkinek kielégítőre sikerült. tgwh ha esetleg kitalálja mit akart kérdezni, keressen meg nyugodtan nálunk, úgyis általában ott van, szívesen válaszolok.
Tehát akkor remélem lezárhatjuk ezt a kis kellemetlenséget, kívánok itt mindenkinek nagyon boldog ünnepeket, eredményes új évet.
Isten áldjon benneteket. A Diktátor
 


  2014.12.22. 10:45  Hozzászólás
  •   746   
Avatar

terra alapító
 
Nyílt levél NyilasMisinek!

Onnan indulnék, hogy hónapokkal ezelőtt, amikor egyáltalán megtudtam, hogy létezik a láncfűrészes fórum leveleztünk egymással. Többekkel leveleztem Tőletek. Nem fogok olyan dolgokra hivatkozni, melyek, akkor négy szem közt hangzottak el, csak olyan dolgokra melyeket én mondtam, és olyanokra melyeket többen mondtak, és nem biztos, hogy Te is köztük voltál.
És, ha már a megnyugtatásnál tartunk, nem agitálok, sőt, ha most azt mondanátok, hogy csatlakoztok, megvétóznám.
Akkoriban tettem egy személyes ajánlatot. Nem egyeztettem a vezetőséggel, kihangsúlyoztam, hogy ez, elfogadása esetén, egyeztetést kíván nálunk a vezetőséggel, és a tagsággal.
Nálunk, mint azt tudod, van egy vezetőség, és nem egyéni döntések mentén alakul a fórum. A vezetőség három plusz egy főből áll. A plusz egy, Ragadozó. Ő lett, nem választottuk. Nincs nálunk senki, aki az Ő felkészültségével rendelkezne, de nélküle nem lehetne az a fórum, ami most. Minket, hármunkat, simán lehet cserélni. Van egy admin, egy moderátor, és vagyok én, akkoriban még nem voltam tulajdonos, most az vagyok. Nem is tudom, hogy milyen jogaim vannak, pontosabban mit engedne a rendszer, de megegyeztünk, hogy sokkal kevesebbel élek, mint, ami lehetne. Simán moderálhatnék, de egyezségünk alapján nem teszem.
A mi szabályzatunk nem tolerálja az obszcén kifejezéseket, és kerüljük a politikát.
Nézzük ezek után, hogy milyen ajánlatot tettem?
Azt ajánlottam, hogy fuzionáljunk, azaz egyesítsük a két fórumot. (Tudod ez nem azonos a csatlakozással. Képzeld el, csatlakozhatnánk az USA-hoz 51. államnak, ez azt jelenti, hogy elfogadjuk a rendszerüket. De, ha fuzionálunk, akkor a két rendszerből kell egyet, egy közöset alkotni.)
A közös rendszer felépítésére azt javasoltam, hogy Tőletek legyen egy adminisztrátor, és két moderátor. Emlékszem Nálatok akkoriban nem volt moderátor, mert elvből nem moderáltatok. Azóta úgy látom, vannak moderátorok.
Javasoltam, hogy a fűrészes rész olyan külön terület legyen, ahol lehet obszcén kifejezéseket használni, és lehet politizálni. Egyébként javasoltam, hogy, ha szükséges dolgozzuk át közösen a szabályzatot.
A javaslatom azt is tartalmazta, hogy mi nem intézkedünk a Ti területeteken.
Több véleményformálónak is tetszett a javaslatom, ezért megtettem Gyipsy felé is.
No, itt tennék egy kitérőt. A diktatúra önmagában nem rossz, és nem jó. Egy irányítási forma. Jóvá, vagy rosszá az eredménye teszi. Államok esetén az a történelmi tapasztalat, hogy rossz. Viszont mondjuk egy cég esetén a demokrácia eredménytelenebb, mint a diktatúra. Hogy nézne ki, ha egy igazgató nem dönthetne egyedül? Megmondom, úgy, ahogy a szocializmus építésének időszakában az üzemi demokrácia. Volt egy időszak, amikor egyszerre vezettem egy külföldi tulajdonú, és egy állami céget. Az egyikben kellő tájékozódás után eldöntöttem, amit kellett, a másikban összehívtam az üzemi négyszöget. Mit gondolsz melyik cég volt eredményesebb?
Gyipsy, aki egyszemélyi, felelős vezetője a fórumotoknak, tehát diktátor, a szó fenti értelmében, meghallgatott, az ajánlatot tisztességesnek nevezte, és indoklás nélkül elutasította.
Ezek után jött létre az a megállapodás, hogy üzemeltetünk egy egymáshoz mutató linket, és egymás témáiban nem hozunk létre topikokat. Ez intézkedésetek következtében a minap megszűnt.
Azóta úgy döntöttünk, hogy fizetős, és így komplexebb szolgáltatást veszünk igénybe, és tulajdonos lettem. A tárterület hozzáférhetőségét elküldtem minden vezetőségi tagnak. Minden nap, mindenki a vezetőségből, megkapja a teljes lementett adatbázist.
Nyilván, ha létrejött volna az a megállapodás, amit én javasoltam, akkor a Ti vezetőségi tagjaitok is a teljes adatbázis birtokában lennének, és így látható, hogy az összes olyan aggodalom, vagy rosszindulatú feltételezés, mely arra utal, hogy mi milyen szemétségeket tennénk meg BAROMSÁG.
A magam részéről lezártam az ügyet. Annyira, hogy a könyvjelzőimből töröltem az elérhetőségeteket.
Örültem, hogy néhányan, így Te is, tagok lettetek nálunk. Számomra úgy tűnt, hogy beilleszkedtetek. Bíztam abban, hogy kialakult a kettős identitásotok. Itt, itthon, ott meg otthon vagytok. Most látom, hogy, legalábbis Nálad ez nem történt meg. Te azt írtad, hogy nem telt el elég idő nem ismertük meg egymást eléggé. Hát tudod, én nem akarok jegyben járni Veletek. Ez egy kölcsönös előnyökön alapuló együttműködés lehetett volna. Nem házasság, és nem csatlakozás. Mellesleg a jelenlegi feleségemet április 24.-én ismertem meg, és még az év augusztus 14.-én összeházasodtunk. Ennek több mint 44 éve. Vajon mekkora ismerkedési idő kellene szerintetek. Eddig igyekeztem elkerülni, hogy esetedben a Ti szót használjam, de a tegnapi hozzászólásaid megváltoztatták a szándékomat. Látom itt vagy, de nem igazán tartod magad ide tartozónak.
El is felejtkeztem rólatok. Nem ez az első üzlet, ahol a potenciális partner, szerintem, érdeke ellenében elutasít, és gyanítom, hogy nem is az utolsó.
Gergerget azonban izgatta a dolog. Régi közös dolgaitok miatt megmagyarázhatatlan vonzalmat érez irányotokban. Kereste a módját annak, hogy az együttműködés szélesebb legyen.
Kitalálta, hogy a mi topikjaink, jelenjenek meg automatikusan Nálatok, és a kattintásra az érdeklődő kerüljön hozzánk, és fordítva.
Az ötlet jó, csak megvalósíthatatlan. Részben azért, amit Ragadozó mond, részben, mert talán anélkül, hogy a javaslat lényegét megismertétek volna hatalmas ellenállás alakult ki nálatok.
Itt jegyzem meg, hogy aki a csilli-villi kinézetbe kötnek bele, nem látják a lényeget, és biztos, hogy a napokban otthon mindent megtesznek, hogy a gyereknek csilli-villi fát állítsanak fel.
Gergerg hibázott. Nem a javaslatával, hanem, mert nem vonult vissza időben. Ezt Ő is tudja, elég, ha a vitát lezárni akaró hozzászólását elolvasod.

Nem szívesen magyarázkodok ám legyen. Nem titok, hogy akkoriba tetszett az ötlet, hogy egy profibb felület alatt fusson a fórum, így is erősítve az indexről leválók táborát. Viszont akkor sem tetszett, hogy jöttök mint valami üzleti tárgyalásra, ajánlatot tesztek mi meg vagy elfogadjuk vagy nem.

Az üzlet ilyen. Milyen tárgyalásra gondoltál, ha nem üzletire. Ti milyen ellenjavaslatot tettetek?
Ehhez egy hosszabb bizalmi kapcsolatnak kellett volna kialakulni, ami nem megy néhány hónap alatt.

Ezt már érintettem. Szerinted hány hónap kellett volna, és mi történt volna ezalatt?
Most meg azért nem tetszik, mert Glifozá t a tegnapi alakításával kiverte a biztosítékot.

Glifozát helyett ugye gergerget akartál írni!
Tudod itt többnyire nem valós nevünkön szerepelünk. Vannak olyanok, akik több nevet használnak. A Glifozát, és gergerg ugyanannak a valós személynek két neve. A Glifozát, akkor jelenik meg, ha moderál. Ő a moderátor. Nem gondolom, hogy nálatok Glifozát néven regisztrált volna. Arra meg gondolni sem merek, hogy valami piszkálódási céllal használtad ezt a nevet.
Egyébként akik a szavazással kapcsolatban osszák az észt azok nagyon önzetlen emberek, mert olyasmit adnak ami nekik sincs.

Ez ugye méltatlan piszkálódás.
Volt rá egy ezresem, hogy valaki bele fog kötni és ezt megjegyzi, sőt gondoltam, hogy a kérdéssel vagy a válaszlehetőségekkel is problémátok lesz. A következő, hogy csalás történt?

Nézd az lett volna fair, hogy, ha már a gergerg javaslatára írsz ki szavazást, megbeszéled előtte a szöveget. Egyébként azt furcsállom, hogy mi nem tudjuk elérni azt az oldalt, ahol szavazhatnánk, ha akarnánk.
Részemről ennyi, beleuntam ebbe a témába és nagyot csalódtam bennetek. :(

Részemről is ennyi. A mieinket arra kérem, hogy ne szóljanak itt hozzá ehhez a témához.
Te persze megteheted, de mert én ezzel lezártam, valószínűleg nem fogok válaszolni. Akkor, ha véletlenül a szomszédból érkezne hozzászólás, és megfelel a szabályzatunknak, azt békén hagyom. A szabályzat elleneseket kitörlöm. Élek, lehet, visszaélek, a lehetőségemmel, de megkímélem Glifot attól, hogy neki kelljen megtennie.
Én nem neheztelek senkire. Nálam ez „üzleti” ügy, és nem érzelmi.
Kívánok Neked, és rajtad keresztül minden fűrészesnek áldott, békés karácsonyt, és boldog éveket, a könyvjelzőt ismét törlöm.

Isten áldjon:
Rhéman.
 


  2014.12.21. 16:14  Hozzászólás
  •   745   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.12.21. 10:06  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   744   
Avatar

rendszer admin
 
Nem akartam már ragozni a dolgokat a láncfűrészes fórumba, mert ahogy láttam, vannak, akiket a tények csak úgy érdekelnek, ha azt ki lehet forgatni.

Magával a láncfűrészes fórummal nincsen semmi gond.
Az adatbázis mentés biztonságos, a fórum használata biztonságos.
A tükrözött RAID rendszer alkalmazásával, ha valami baj van, azt észre sem veszitek. Mert ha például egy vinyó elromlik, a "tükörkép" megy tovább anélkül, hogy valamit is észre vennétek. Kicserélik a vinyót, lefut a háttérben egy frissítés, és minden visszaáll az eredeti rendben, és senki nem vett észre semmit.
Az adatbázisok rendszeresen, automatikusan mentésre kerülnek, nem vész el semmi.

Amiről én írtam, és ez lett kissé kiforgatva, hogy a szolgáltató nem ad semmilyen hozzáférést sem a fájlokhoz, sem az adatbázishoz.
Magyarul azt használhatod, amit kaptál, és azzal bővítheted, amit esetleg ők felajánlanak.
Magyarul, még egyetlen karakter színét sem tudod megváltoztatni, nem hogy egyéni új dolgokat tegyél a fórumba.
Van egy erősen lebutított Adminisztrációs Control Panel, amiben alapvető dolgokat elvégezhetsz, de ennyi, és kész.
Ha jól láttam(??) lehet kinézeteket, Modifikációkat (pénzzért!) megrendelni, ami azért is furcsa, mert mindegyik teljesen ingyenes, szabad felhasználású program.

A gergerg által javasol fórumstruktúra fúzió sajnos pont ezért halott dolog. Ez a rendszer nagyon is működőképes már évek óta. Vannak fórumok, amelyek így a teljes önállóság megtartása mellett közvetlen kapcsolatban állnak akár több más jellegű fórummal is.
De mivel a láncfűrészes fórumba is pár fájlt módosítani kellene ahhoz, hogy oda-vissza alapon működjön a dolog (ami nem lehetséges a hozzáférés hiánya miatt), itt halt meg az ötlet.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2014.12.21. 09:44  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   743   
Avatar

terra alapító
 
Nos, valóban. Tény hogy én jóval hevesebb vérmérsékletű vagyok mint Rhéman vagy Ragadozó. Valóban sokat házalok. És nálatok is házaltam, de én azt gondolom a házalás alapjába véve nem rossz, csak ha valami szem etet akarsz másokra sózni. Ez most sem volt. És az sem igaz, hogy én jelentem meg házalni. Te dícsérted ott Ragadozót, én jeleztem neki, ő elment megköszönni. Ti kérdeztetek tőle valamit, ő pedig elmondta amit én is elmondtam jóval korábban. És akkor mondtam, hogy erre lett volna megoldás a fúzió. Hogy miért került szóba megint? Mert annak ellenére, hogy vannak akik roppan kifinomultan elküldtek a 3,14csába, láttam hogy van akik másképp látják, de tudomásul vettem hogy ez a csomag nem kell, mert nem bíztok bennünk annyira, hogy a mi vezetésünk alatt menjen a közös fórum. Természetemnél fogva, megpróbáltam egy olyan megoldást keresni, ami kiküszöböli ezt az akadályt, és meg is találtam, de ezt még csak értelmezni sem próbálta ott senki, élből elutasították. Pedig az ajánlat elég világos, és kedvező volt. És hogy mindenki értse az ajánlatot, leírom megint. Az volt az ajánlat, hogy a miénktől független tárhelyen készítünk nektek egy ugyan olyan fórumot, mint a miénk, amihez az elkészülését követően csak nektek lenne hozzáférésetek. Vagyis felkínáltam, hogy lecseréljük a mostani fórumotokat. Vagyis nem beolvasszuk, lecseréljük. Mindkét fórumon ugyan az a fórumszerkezet lett volna, oly módon, hogy ha nálunk kattintottál volna a ti egyik topikotokra, akkor automatikusan átkerültél volna abba a fórumba, és ugyan így vissza. A regisztrációkat is közösítettük volna, vagyis aki az egyik helyen regisztrál, az a másikon is tudott volna írni. Így meg lett volna az együttműködés, de mégis külön lettünk volna, senkinek sem kellett volna a másik miatt felelősséget vállalni, és hatásköre sem lett volna a másik területén. Gőzöm sincs hogy ez mekkora meló lett volna, vagy hogy tényleg megcsinálható lett e volna, de ebből is csak kifigurázás lett, gúnyolódás, picsába küldés. Hogy miért nyomultam tovább? Azért, hogy azok akik képesek lettek volna felfogni miről van szó, azok is olvashassák. Ne 5 fórumozó döntsön egy majdnem 200 fős fórumról. A többi ment magától.

Leszaroztam a fórumotokat? Én erre nem emlékszem, fapadosnak lehet hogy nemeztem, de hogy szaroztam volna....Amúgy tényleg szarnak tartom, de azt gondolom, eleget jártattam ott a számat ahhoz, hogy értsétek mit tartok benne szarnak. Magát a motort, amiről ti nem tehettek. És az valóban az. A miénk is az volt, mielőtt Ragadozó megpiszkálta (nem kevés melóval).
Az hogy nincs számozás, hogy nem lehet előzményezni, hogy állandóan szövegbuborékok vannak, egyáltalán nem komfortos. Nincs mentésetek, ami azért lényeges mert így nincs lehetőségetek továbbköltözni. Honnan lehet azt tudni hogy a jövőben sem lesz ígény soha a költözésre? Más adatbázisát gyarapítjátok, ezzel szemben én saját adatbázist kínáltam. Úgy őszintén? Mi volt ebben a tisztességtelen?

Nem lehet mozgatni a hozzászólásokat. Mennyiről van szó? Párszáz hozzászólást bárhonnan átmozgatok, adatbázis nélkül is.
Szóval aki reálisan figyelte a történéseket, egy baromi erős ellenszélben próbáltam elmagyarázni, hogy miért lenne nektek, és nekünk is jó. No de ebből egész biztos vagyok hogy nem lesz semmi, mert már én sem támogatom hogy az a szomszéd akinek mikor süteményt vittem és pofán vágott, az átjöjjön egy közös bográcsozásra. Mindenféle uszítási szándék nélkül, meg lehet köszönni a vezérnek, megvédte a királyságát. (az hogy senki sem támadta, az most nem lényeges) No meg persze azoknak akik nem olvastak, csak azt amit a vezér írt, és ahhoz igazodtak. De legyen csak ellenvéleményed, majd kapsz te is a pofádra, hogy áruló vagy. Én még azt is megkaptam hogy én vagyok Murder. Most nem azért, de ezen szerintem elég sokan röhögnek. Aztán azzal is betámadtak minket, hogy mi már a nyáron nyitottunk egy láncfűrészes topikot. Na ja, csak azt felejtették el, hogy ez a topik pont a ti fórumotokat reklámozó topik, amit a tegnapi totális és goromba, mindenféle együttműködést elutasító viselkedés után az egyik vezetőségi tag feloldott a zárolás alól. (vagyis most már lehet oda írni, válasz lépésül Gypsy meg törölte a miénket szőröstől bőröstől) Azért én itt is érzek némi modorbéli különbséget.
Na mindegy, mi eddig is remekül megvoltunk, ez után is megleszünk, csak gondoltam összefoglalom.
 


  2014.12.21. 09:12  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (739) hsz.-re     Olvasás  
  •   742   
Avatar

terra alapító
 
Ne butáskodj, neked a világon semmi közöd ehhez! Viszont nagyra becsülöm hogy ezt megtetted!
 


  2014.12.21. 08:07  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (740) hsz.-re     Olvasás  
  •   741   
Avatar

terra alapító
 
Nincs miért szégyellned magad.

Előttem már a múltkor világos volt, hogy Gypsy a fórumot saját hűbéri birtokának tekinti. Ebből soha nem fog engedni. Élvezi a hatalmat.

Ez az idő múlásával egyre jobban a fejébe fog szállni.

Bele fog kötni azokba, egyre jobban, akik bármiben más véleményen vannak, mint ő.

Legyél, legyetek nálunk is itthon, mi egyhamar valószínűleg nem hallatjuk a hangunkat odaát.

Ez a Ti háborútok, melyet tőlünk függetlenül rendeznetek kell, ha nem akartok jobbágy sorba kerülni.

Ha bármiben tudunk segíteni, nyugodtan szóljatok.

Boldog karácsonyt, és sok fűrészeléssel járó, eredményes újévet kívánok Neked, és általad minden láncfűrészesnek. :thumbup:
 




  2014.12.20. 22:13  Hozzászólás  Válasz Rhéman (736) hsz.-re     Olvasás  
  •   737   


*
 
Nincs mit. Ha bármi másban tudok segiteni, keress nyugodtan :)
 




  2014.12.20. 22:03  Hozzászólás  Válasz Rhéman (734) hsz.-re     Olvasás  
  •   735   


*
 
Egyszerúen nem arra való. Igaz rá van irva, hogy 10 méter meg stb, de kipróbáltam max 4-5 -öt tud. Ezzel nem a gépet minősitem, de mivel nem sürit, igy ennyi az annyi. Aki többet mond az hazudik. :)
 






  2014.12.20. 21:56  Hozzászólás  Válasz FUXTEC (730) hsz.-re     Olvasás  
  •   732   
Avatar

terra alapító
 
Gondolom visszacsepeg, azért nem jó a fára. Egyik ismerősöm meg a szőlőre vett egy Solo-t, de az meg azért nem használja mert azt mondja letöri a hajtásokat. Viszont azt mondja fára meg jó. :-)
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég