Sport Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2017.05.07. 08:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (232) hsz.-re     Olvasás  
  •   233   
Avatar

terra alapító
 
De mindig ez van, valami kis apróságon mindig elszúrnak valamit.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.06. 21:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (231) hsz.-re     Olvasás  
  •   232   
Avatar

---
 
Azt Bukarestben szúrta el a Fradi, az utolsó pár percben. Meg ott sajnos Szucsánszky sem játszott. Lélektanilag (is) más lett volna, ha csak 1-2 fával kapunk ki.
 


  2017.05.06. 20:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (230) hsz.-re     Olvasás  
  •   231   
Avatar

terra alapító
 
A románok meg a fradit, nem?
De legalább van pár csapatsport, ahol ott tudunk lenni a legjobb négy között :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.05.06. 20:23  Hozzászólás
  •   230   
Avatar

---
 
Ma transzban voltam, mert játszott a Győr a Final 4-ban, de szerencsére viszonylag simán győzött. Holnap nagyon nehéz dolga lesz a Vardar ellen, aki fölényesen győzte le a Bukarestet.
 


  2016.09.25. 11:00  Hozzászólás
  •   229   


---
 
Fél pénzt kapnak a paralimpikonok.

"nem szabad egyenlőségjelet tenni a parasport az épek sportja közé" - Rétvári Bence

Rétvári úr meg a jó ..........
 




  2016.09.20. 13:46  Hozzászólás
  •   227   


---
 
Paralimpia 2016 – Túlteljesített célkitűzés

A negyvenhárom fős magyar csapat egy arany-, nyolc ezüst- és kilenc bronzéremmel zárja a XV., riói nyári paralimpiát, amely a helyi idő szerint vasárnap esti záróünnepséggel ért véget. Szabó László, a Magyar Paralimpiai Bizottság elnöke előzetesen tíz éremmel kalkulált, s azt mondta, szeretné ha lenne köztük legalább egy arany is. Ezt alaposan sikerült túlszárnyalni.
 






  2016.09.18. 12:20  Hozzászólás
  •   224   


---
 
Nem látom az euforikus ünneplést a topikban és tegnap sem láttam az utcákon, tereken, pedig 18 év után sikerült a férfi kosárlabda válogatottnak ismét kvalifikálnia magát a kontinenstornára.
Ez legalább akkora siker minthogy a labdarúgók kint lehetek a foci EB-n, de lehet nagyobb, mert itt nem emelték az EB-re kijutok létszámát.

Szép volt srácok, köszönet érte, és további jó szereplést!!

Kép
 


  2016.09.17. 09:48  Hozzászólás
  •   223   


---
 
Kép

Suba Róbert ezüstérmet szerzett a kajakosok KL1-es kategóriában

Gratulálok!
 


  2016.09.17. 06:41  Hozzászólás
  •   222   


---
 
Kép

Vereczkei Zsolt 7. olimpiáján is érmes!

Az úszó Vereczkei Zsolt az S5-ös sérültségi kategóriában bronzérmes lett 50 méter háton a riói paralimpián.

Gratulálok!!
 


  2016.09.17. 06:37  Hozzászólás
  •   221   


---
 
Kép

Paralimpia: megvan az első magyar aranyérem! Tóth Tamás megcsinálta!

Tóth Tamás aranyérmet nyert a riói paralimpián a 100 méteres hátúszók versenyében.

Gratulálok!!
 


  2016.09.16. 18:25  Hozzászólás
  •   220   


---
 
Kép

Paralimpia: újabb ezüstérem! Biacsi Ilona fantasztikus futása 1500 méteren

Gratulálok!
 


  2016.09.16. 13:31  Hozzászólás
  •   219   


---
 
Kép


Világbajnokot vert a magyar dartsos

Újabb óriási sikert ért el a magyar dartssport. A németországi Sindelfingenben zajló European Tour sorozat utolsó két állomásának selejtezőjében Végső János a főtáblára jutásért nagyon simán legyőzte a 2007-ben PDC, korábban négyszeres BDO-világbajnok Raymond van Barneveldet.

Ez a siker olyan értékű, mintha a Ferencváros a BL-főtáblára kerülésért a Manchester Unitedet győzte volna le.

Gratulálok!!
 


  2016.09.16. 07:44  Hozzászólás
  •   218   


---
 
Kép

Kép

Kép

A 2008-ban és 2012-ben aranyérmet szerző Sors Tamás, valamint a 14 éves Konkoly Zsófia bronzérmet nyert a riói paralimpia csütörtöki versenynapján 100 méteres pillangóúszásban. Ugyancsak a harmadik helyen végzett a Krajnyák Zsuzsanna, Dani Gyöngyi, Veres Amarilla alkotta kerekes székes vívócsapatunk a női párbajtőrcsapatok versenyében.

Emberek ez újabb három bronz érem, lehet jönni gratulálni, én most megteszem:

Gratulálok!!
 


  2016.09.15. 13:16  Hozzászólás
  •   217   


---
 
Nem látom, hogy tolonganának a gratulációk a parasportolok felé, pedig nem árt tudni, hogy ők is sportolok és az eredményeik ugyan úgy elismerésre méltóak, mint pl. Hosszú Katinkáé.

Most hol van a sokat emlegetett Nemzeti érzés?
 


  2016.09.15. 12:32  Hozzászólás
  •   216   


---
 
Nikolics: A hatgólos vereség katasztrófa, még a Dortmund ellen is

Szegény Nikolics, szar dolog ezt átélni.
 


  2016.09.15. 12:01  Hozzászólás
  •   215   


---
 
Kép

Kép

Újabb magyar ezüst- és bronzérem vívásban

Osváth Richárd ezüstérmet, Kajnyák Zsuzsanna pedig bronzérmet szerzett a kerekesszékes vívók A sérültségi kategóriájának férfi, illetve női tőr egyéni versenyében a riói paralimpia szerdai versenynapján. Ezzel a magyar csapat öt ezüstnél és öt bronznál tart az éremtáblán.

Gratulálok!!!
 


  2016.09.14. 07:54  Hozzászólás
  •   214   


---
 
Kép

Folytatódik a paralimpiai ezüsteső

Az asztaliteniszező Csonka András ezüstérmet nyert az S8-as kategória versenyében a riói paralimpián.

Gratulálok!!
 


  2016.09.13. 07:46  Hozzászólás
  •   213   


---
 
Kép

Kép

Kép


Már hét éremnél jár a magyar paralimpiai csapat

Osváth Richárd kerekesszékes kardozó ezüstérmes lett a riói paralimpián, míg az asztaliteniszező Pálos Péter és az úszó Tóth Tamás bronzérmet szerzett. A magyar csapatnak így már hét érme van a paralimpiáról, három ezüstje és négy bronza.

Gratulálok!!
 


  2016.09.12. 08:08  Hozzászólás
  •   212   


---
 
Kép

Újabb érmet szerzett Rióban a 16 éves magyar parasportoló

Pap Bianka az ezüst után a bronzérmet is megszerezte 200 méter vegyesen.

Gratulálok!!
 


  2016.09.12. 08:05  Hozzászólás
  •   211   


---
 
Kép

Ezüstérmet szerzett Rióban a visszavonulni készülő Sors Tamás

Sors Tamás nagyszerű versenyzéssel ezüstérmet szerzett 200 méteres vegyesúszásban a riói paralimpia vasárnapi napján. A szám másik magyarja, Tóth Tamás a negyedik helyen végzett.

Gratulálok!
 


  2016.09.11. 09:25  Hozzászólás  Válasz tgwh (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   


---
 
Igen, elmondtam többször, de látod, hogy vannak még vakok akik nem látják, ill lehet, hogy látják és ennek ellenére nyomják a propaganda szöveget.
Na ez bosszant engem!!
 


  2016.09.11. 09:09  Hozzászólás  Válasz pipi32 (207) hsz.-re     Olvasás  
  •   209   
Avatar

terra alapító
 
Igen, ezt elmondtad már pár ezerszer :D
Most az jutott eszembe, hogy ha a kormány éppen a gyephokit vagy a kosárlabdát szeretné, akkor ugyan ez lenne a sztori. A kézi,-vagy vizilabdát meg sem merem említeni.

Ki kell menni megyei meccsekre, ott is alig van néző, pedig ott pénz sincs. Szerintem ennek köze van a kapitalizmushoz is. Rengeteg minden eltűnt a 3-4 műszakkal. Meg nem is divat meccsre járni, sokan a szigorú beléptetési szabályok miatt nem mentek, hogy mostanra a rendszer változott-e, nem tudom, pl. szurkolói kártya. Vagy így is ki lehet fejezni a kormánnyal szembeni nemtetszésüket.
Ami divatos, vagy amiben jók a sportolók, az többségében sok nézőt vonzz, persze akadnak kivételek is. A foci nem az, de már jópár éve nem az, és aki nem volt bent valamilyen szinten, nem érthet semmit sem a mostani helyzetből. Pl. a nagyváros elszipkázta a tehetséges gyerekekek, így a kisebb településeknek, akik eleve kevesebb lakossal, tehát kevesebb jó játékossal rendelkeztek, nem jutottak sehová. Ha mégis, akkor a nagyvárosi ,,válogatottnak'' fújt a bíró, mert hogy néz már ki, hogy egy nagy múltú, régebb óta utánpótlás neveléssel foglalkozó csapat kikap egy kis falusi gárdától. Aztán megjelent a politika, a korrupció, a pártatlannak egyáltalán nem nevezhető játékvezetők, akik csak a hétvégi mellékkeresetet látták egy-egy meccsben, meg küönösen agyonképzettek, vagy sasszeműek sem voltak. Aztán a falusi/városi riválisok, az önjelölt sztáredzők, akik azt hitték, csakis ők tudják hogy kell vezetni egy sportlétesítményt. Amíg helyiek játszottak egy csapatban, addig sok néző volt a meccseken, főleg ha a szekér is jól ment. Aztán amint kezdődtek a viták meg sértődések, amint az ország másik feléről hoztak egy fél csapatot, egyre kevesebb embert érdekelt a dolog. Na meg a pénz. Megjelent egy tőkeerős befektető (hobbi szinten, úgy mint most az angoloknál az arab klubbtulajdonosok), egyből a minimálbér sokszorosát keresték még a megyei csapatokban játszók is. Ezzel jött a többi, botrányok, beképzeltség, még több sértődés, stb.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.11. 08:48  Hozzászólás
  •   208   


---
 
Szerintem ez a hét vicce:

Thomas Doll a Fradi edzője a tegnapi mérkőzés után azt mondta, hogy sok játékosa még nincs formában.

Kedves Thomas, kinek is kéne formába hozni a játékosait, nem vette észre, hogy mind ezt a nyolcadik forduló után mondta, ön szerint mikorra kell formába hozni a játékosokat, a bajnokság végére?

Hallottam sok furcsa edző nyilatkozatot, ez is közéjük tartozik!
 


  2016.09.11. 08:44  Hozzászólás
  •   207   


---
 
A hivatalos adatok szerint a 8. fordulóban 14 063-an tekintették meg a bajnoki meccseket a helyszínen, ami 2344-es átlagot jelent.

Most jól figyeljen mindenki az MTK - FTC örökrangadóra mindössze 1117 szurkoló volt kíváncsi, értitek 1117!! Ez szégyen, ez mutatja, hogy mi az emberek véleménye a magyar labdarúgásról.

Most elgondolkodhatnának azok akik folyton csak a propaganda szöveget nyomatják a stadion építések kapcsán, hogy tényleg ennyi stadionra van ma szüksége az országnak, tudom ez populista szöveg amit most mondok, de elgondolkodhatnának azon is, hogy nem-e jobb helyen lenne ez a pénz az egészségügyben az oktatásban.

Én azt gondolom azonnal be kéne fejezni a futballra költött állami milliárdok elherdálását, mert mi az eredménye a sok-sok milliárdnak, üres stadionok, nemzetközi szinten jelentéktelen klubok, bravúros döntetlen a Feröer ellen. Úgy tűnik ma a nézők nélküli magyar futball státusz szimbólum, a politikusok úri passziója lett.
Szerintem ma a magyar futball közpénzből fenntartott szélhámosság, pénzszivattyú és pénzmosoda.

Tudom, most sokan megköveznének, hogy ilyeneket mondok, de mielőtt nekem esnek, gondolkodjanak, és próbálják tényekkel alá támasztva bebizonyítani, hogy hülyeséget beszélek.

A végén, igen én el vagyok keseredve, hogy itt tart a magyar futball!!
 


  2016.09.11. 08:12  Hozzászólás
  •   206   


---
 
Kép


Pap Biankáé a paralimpia második magyar érme

Az S10-es sérültségi kategóriában versenyző Pap Bianka ezüstérmet szerzett 100 méteres hátúszásban a riói paralimpia szombati versenynapján.

Gratulálok!!
 


  2016.09.10. 21:47  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   


*
 
Magyarország nem Nagy Britannia...egyébként itt is óriási pénzeket ölnek bele...aztán nagy részét a haverok ki is veszik....
 


  2016.09.09. 06:09  Hozzászólás
  •   204   


---
 
Kép


Megvan az első magyar érem a riói paralimpián

Tunkel Nándor erőemelő bronzérmes lett a riói paralimpia csütörtöki versenynapján.

Gratulálok!!
 


  2016.09.09. 06:07  Hozzászólás
  •   203   


---
 
Nem arra kell haragudni, aki időben rámutat, hogy a magyar labdarúgás komoly gondokkal küzd, rosszul szerepel, arra kell haragudni, aki azt hazudja, hogy jó az irány, minden frankó.
 


  2016.09.08. 17:50  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   202   


---
 
Tehát a TV a hibás hogy üresek a stadionok?

Neked tudnod kell, hogy Spanyolországban sem olcsók a jegyek egy Barca meccsre 30-70 euró és mégis tele vannak a stadionok.
De pl. a Reál- Deportivo meccsre 104 euró.

Tudod, egy trükkje van hogy megteljenek a stadion, nagyon jó foci.
 


  2016.09.08. 17:46  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (199) hsz.-re     Olvasás  
  •   201   
Avatar

terra alapító
 
Erről nem tudtam, érdekes.
De ettől eltekintve, én nyugodtabb lennék, ha a kórházak működnének stadionok helyett.
És akkor mi va van velünk? Az uszodák ilyen kiváló állapotban vannak, mint amennyi érmet szereztünk?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.08. 17:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   


---
 
Ha ezt nekem címezted akkor valamit nagyon félreértesz.
Nem keverem a politikát bele a labdarúgásba, a keddi mérkőzés eredményének semmi köze a politikához.
Rögtön az elején az EB-n sem játszottunk kiemelkedően de még nagyon jól sem, azt elfogadom ha azt mondod önmagunkhoz képest jól játszottunk.

Tudod ha olyan jól szerepeltünk volna akkor kapkodtak volna a játékosainkért, de ez nem történt meg, és ehhez semmi köze nincs a politikának.

De beszéljünk a keddi mérkőzésről, nem történt más mint Storck csúnyán elszúrta. Kérdezem mitől volt betojva Storck, mert a látottak alapján be volt. Miért játszatta a csapatott közel nyolcvan percig egy csatárral, ha elfogadom, hogy az EB-n kiválóan játszott a csapat (önmagához mérten igen) akkor miért választotta ezt a beszari taktikát? Azt mondja Storck, hogy kevés volt egyes játékosnak a meccsrutinja, kevés mérkőzést játszottak, ha ezt így látja akkor ezt tudnia kellett a mérkőzés előtt is, nem értem miért játszatta a meccsrutint nélkülöző Priskint, majd Szalait, és a sok meccset játszó gólokat lövő Böde és Nikolics a padon ült.
Maradjunk annyiban, hogy Storck félt, nem mert támadó futballt játszatni, így nem is lehetett más az eredmény. Az a baj, hogy amint te is írtad, valószínű elszálltak a VB reményeink.

Én nem tartozom azok közé aki ellenzi a stadion építéseket, nekem az a bajom, hogy túlzásokban estünk, ma nem kell ennyi stadion, hisz kihasználatlanok, az meg csak a mese kategória, hogy majd gyerekek is fogják használni, nagyon kíváncsi vagyok hogy a Fradi stadionban hányszor játszott vagy edzett a 10-16 éves korosztály. Meggyőződésem egyszer sem!!

Azt, hogy értek-e a focihoz nem az én tisztem eldönteni, de két dolog biztos rengeteg mérkőzést láttam nem is akár milyen társaságban, ez alatt azt értem, hogy hozzáértőkel, pl. Albert, Verebes, Várhídi Peti, Rubold Peti, Judik Peti és még sorolhatnám. Nyilván ragadt rám valami, hisz hallottam az észrevételeket a megjegyzéseket.
Tudod magam is sportoltam, így sok mindent másképp láttok mint egy szimpla nézőtéri drukker.
 


  2016.09.08. 17:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   


---
 
A stadionépítési kritikákra csak azt tudom javasolni, hogy meg kell nézni Nagy Britannia olimpiai szereplését. Nagy Britannia valamennyi olimpián részt vett, ám annak ellenére, hogy hozzánk képest minden tekintetben jelentősebb országnak számít, mégis az olimpiákon rendszeresen tőlünk gyengébben szerepelt. A mélypont Atlantában volt, ahol egyetlen aranyérmet szereztek. Csakhogy innentől kezdve az állam óriási pénzeket ölt a sportba, rengeteg komoly létesítményt építve. Javaslom légy oly kedves nézd meg, hogy hol tart ma Nagy Britannia az olimpiákon!
Ami pedig az üres stadionokat illeti, csak a saját példámat tudom elmondani. Egyrészt nekem sokba kerül a jegy! Másrészt a helyszínen csak a két szememmel látom a meccset abból a szemszögből látva ahol ülök. Ezzel szemben a televízió mintegy negyven kamerával, mindig közvetlenül a legoptimálisabb szemszögből mindig az eseményt mutatja meg.
 


  2016.09.08. 16:42  Hozzászólás
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
Na most a legnagyobb gond nem az, hogy nem értesz a focihoz, hanem hogy mindent egyfajta kormányellenes kampánylehetőségként fogsz fel.
Az eb-n jól játszottak, most nem. A spanyolok is kikaptak. Igaz, ők meg fogják oldani a továbbjutást. Mi itt buktuk el a vb-t, mert ez a 3 pont lett volna a minimum a továbbjutáshoz. Mellesleg kevesebb csapat jut ki, mint az eb csoportkörből tovább. Ha nem ilyen lenne a foci, akkor mindenki csak olyan ellenféllel játszani, akivel kb. egy szinten van, mert erősebbtől mindig ki kéne kapnia, a gyengébb meg nem játszik vele, mert úgyis kikap...
Szalai miatt is sokan kritizálták az edzőket. Megrúgta a kétévenkénti gólját, most megint kirobbanthatatlan lesz. Egyéni döntések sorozata, ennyi.
Az a sokadszori felvetés meg már annyira nevetséges, hogy le kell írjam. Attól hogy stadion épül, a már meglévő felnőtt focista nem fog fejlődni, főleg ha csak kívülről látja.
Biztos nincs itt senki sem, aki egyetért a stadionépítés politikájával, érthető okokból ugye. De aki nem ért egyet, nem is hangoztatja kétnaponta vajon miért? Most írja le én is három naponta, hogy szeretem a túrós-tejfölös-szalonnás tésztát?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.08. 11:22  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   


---
 
Böde Dániel volt akitől talán a legjobban tartottak a feröeriek az Üllői úton ellenük elért két találata után, szinte kérték is Storckot, hogy hagyja ki a csapatból a csatárt és Storck teljesítette a feröeriek legnagyobb óhaját – kihagyta Bödét.
 


  2016.09.08. 11:17  Hozzászólás
  •   196   


---
 
Nesze neked Eb-hatás! Kupabúcsúk, piaci csalódás, feröeri iksz

Kevesebb mint 80 nap telt el a magyar labdarúgó-válogatott sikeres Eb-szereplése óta, és a keddi feröeri iksz után sajnos már kijelenthetjük, hogy ez a két és fél hónap minden fronton kudarcokat hozott, egyelőre szinte semmit sem sikerült profitálnia a magyar futballnak abból, hogy csoportelsőként a legjobb 16 közé kerültünk a kontinenstornán. Kupacsapataink már augusztus elején búcsút intettek Európának, a nemzetközi játékospiacon elmaradt a remélt áttörés, és a vb-selejtezők nyitányán már a válogatott sem tudta ugyanazt a teljesítményt nyújtani, mint az Eb-n. Mi történt a franciaországi viadal óta, és mi kellene ahhoz, hogy ne vesszen teljesen ködbe a júniusi eredmény, hogy tudjon belőle valamit hasznosítani a magyar labdarúgás?


.......

EZ FÁJT A LEGJOBBAN – FERÖERI IKSZ

Az elmúlt két és fél hónap negatív tendenciáját a keddi feröeri döntetlen tetőzte be. Ennek futballszakmai részét már boncolgattuk. Most már inkább a lehetséges következményekre érdemes koncentrálni, mert a vb-selejtezők java csak ezután jön.

Bernd Storck még múlt héten, a feröeri meccset felvezető egyik sajtótájékoztatón tette fel a költői kérdést: miért van az, hogy mindenki a válogatottól várja el a nemzetközi sikereket, miközben a klubok nem képesek erre?

Majd több nyilatkozatban is kifejtette, hogy a magyar klubok a maguk útjukat járják, nem végeznek olyan felmérő teszteket, mint a válogatott, a játékosok fizikai felkészültsége, állapota emiatt nagyon különböző.

Nem először érzékelhető némi ellentét a klubok és a szövetségi kapitány között. Korábban például a Puskás Akadémiával került nyilvános nézeteltérésbe, és a Honvéd tulajdonosa, George F. Hemingway is tett már megjegyzést Storck munkájával kapcsolatban. Legutóbb éppen a feröeri meccs előtt, amikor az nb1.hu-n vezetett blogjában ezt írta: „Ha ezt a csapatot a magyar válogatott nem győzi le legalább három-négy góllal, akkor a kapitánynak vissza kell térnie Németországba pályaedzőnek, a játékosoknak pedig egy »szégyellem magam« táblát a nyakukba.”

Abba pedig már jobb bele sem gondolni, hogy a kapitány háta mögött mennyien sutyorognak majd a feröeri döntetlen után. Most jön majd az egyik legnehezebb próbatétele a német szakembernek: meg kell birkóznia a magyar közeggel, amely nem feltétlenül befogadó a gyökeres változásokat sürgetőkkel szemben…

A megbirkózást pedig a közös nevező megtalálása jelenthetné, az, hogy a klubok, edzők valós bizalommal forduljanak a kapitány felé, akarjanak tőle tanulni és ő is meghallgassa, megértse a magyar közeget, annak működését. Mert ha az ellentétek fokozódnak, akkor annak biztosan kárát látja a válogatott, a magyar futball, és akkor sutba dobhatjuk a nyári eredményt, mert nem profitálunk belőle.

Iránymutatónak Csányi Sándor MLSZ-elnök tavaly karácsonyi nyilatkozatát ajánljuk mindenki számára.

„Nem szeretném, ha egyszeri esemény lenne, hogy Európa-bajnokságon játszik a csapat – ott jól is kellene szerepelnie –, nyilvánvalóan elvárás lesz, hogy ezután szinte mindig legyünk ott a kontinenstornán. Ehhez a játékosoknak, az edzőknek, a klubvezetőknek, és nekünk is sokat kell fejlődnünk.”

http://www.nemzetisport.hu/magyar_valogatott/nesze-neked-eb-hatas-kupabucsuk-piaci-csalodas-feroeri-iksz-2524577
 


  2016.09.08. 11:11  Hozzászólás
  •   195   


---
 
Ez van.Szerintem ezt a csapatot Dárdai vitte.Én meg szivem szerint Dzsuzsákot kispadra raknám
 




  2016.09.07. 17:45  Hozzászólás
  •   193   


---
 
Kérdezem azoktól akik az EB siker (?) idején itt hozsannáztak, akik kioktattak mindenkit aki a valóságról beszélt, most hol vannak, most miért vannak csendben?

Lehet csak akkor focidrukkerek ha valami apró sikeren lehet sütkérezni, amikor beborul, akkor már nem szurkolok, akkor már sehol nincs a nemzeti érzés?
 


  2016.09.07. 08:34  Hozzászólás  Válasz Lactarius (191) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   


---
 
A világbajnoksági részvétel megint csak az állom kategória, viszont ha kifogásokban rendeznének VB-t döntött játszanánk.

Nagyon herotom van, évtizedek óta nem hallok mást, csak azt, hogy még nem szoktak össze, hogy az a hülye kapufa, hogy esik, hogy fúj.
 


  2016.09.07. 08:04  Hozzászólás  Válasz pipi32 (190) hsz.-re     Olvasás  
  •   191   


---
 
Ezek tények.
Sikerült a feröeri asztalosok, postások stb ellen nagy szerencsével kiharcolni egy 0-0-át. Közben Svájc-Portugália 2-0, és a svájciak jönnek.
Még több stadiont!
 


  2016.09.07. 07:31  Hozzászólás
  •   190   


---
 
Izzadság szagú döntetlen: Feröer-szigetek : Magyarország 0 : 0

Azok akik látták a tegnapi mérkőzést azok láttak, hogy mi is valóság, nincs itt csoda , vége a rózsaszínű állom kergetésének.

Szánalmas a szokásos magyarázkodás, hogy fújt a szél, eset az eső, hogy műfüves volt a pálya, a játékosok még nem vették fel a ritmust, viszont én úgy tudom a magyar játékosok profi futballisták elég jó fizetést kapnak ezért a játékért is, a Feröer szigeti játékosok többsége hobbi focista.

Még valami, én nem vagyok szakember, de felmerül bennem a szövetségi kapitány hozzáértése ill. hozzá nem értése, miért is, a mérkőzés előtt olvastam a Feröeri szövetségi kapitány nyilatkozatát amelyben azt mondta, hogy igazán a Bödétől tart, biztos emlékszik a Böde két góljára amit rúgott a szigetországi csapatnak az utolsó mérkőzésünkön. Ezért kérdezem, hogy nem-e lett volna célszerű Bödét játszatni ha nem is végig de a második félidőben mindenféle képen, mert tartottak tőle? Nem értem azt sem, hogy Nikolics aki a lengyel bajnokságban szórja a gólokat, a BL selejtezőkön úgyszintén, hogy-hogy nem fér be ebbe a csapatba, csak időnként és akkor is tíz-húsz perceket?

És még valami, szerintetek biztos megérte az a sok száz milliárd, amit az elmúlt években a fociba ölt a magyar állam?

Pl. a Felcsúti akadémiának juttatott 11 milliárd forintnyi támogatás?

Még mielőtt bárki betalálna, hogy én a magyarok ellen vagyok, ki kell ábrándítanom, én nagyon elvagyok szomorodva, hogy a dumán kívül nem látok semmit a magyar foci terén, nem láttok eredményeket, tele stadionokat és ami legfontosabb kiemelkedő tehetségeket sem!!
 


  2016.09.06. 11:25  Hozzászólás
  •   189   


---
 
Könnyen a görögök sorsára juthatunk, ha megvalósul Orbán álma

Még soha nem rendezett olyan kis ország olimpiát, mint Magyarország, így nincs igazán összehasonlítási alap azzal kapcsolatban, milyen gazdasági hatása lehetne annak, ha megnyernénk a 2024-es játékok jogát. A legjobb példa talán Görögország lehetne a mérete alapján, a baj csak az, hogy éppen Athén a negatív példa arra, hogyan nem szabad olimpiát rendezni. A projekt nem feltétlenül reménytelen, de nagyon sok függ attól, hogyan működik majd a gyakorlatban a Nemzetközi Olimpiai Bizottság (NOB) által elképzelt új modell.

http://www.portfolio.hu/gazdasag/konnyen_a_gorogok_sorsara_juthatunk_ha_megvalosul_orban_alma.236869.html
 


  2016.09.03. 17:02  Hozzászólás
  •   188   


---
 
Ahogy elköltötték a budapesti olimpiai első hétmilliárdját, azt bizonyítja, hogy most kéne abbahagyni az egészet

Ha a 2024-es olimpiai pályázat lebonyolítóin múlna, az adófizetőknek az égvilágon semmi fogalmuk sem lenne arról, hogy mennyit és miért költöttek eddig arra, hogy Budapest legyen a házigazda.

Minden olimpiát körülleng a korrupció, átláthatatlanul és sokkal több pénzt költenek a játékokra, mint azt előzetesen tervezték, súlyosan eladósítva a házigazdát. Ahhoz képest, hogy a pályázatról csak jövő szeptemberben döntenek, a magyar szervezők már elköltöttek legalább hétmilliárd forintot, de alsó hangon is 19 milliárd forintba kerül majd csak az, hogy pályázunk.

http://444.hu/2016/09/02/ahogy-elkoltot ... az-egeszet

Nem volt népszavazás az olimpia rendezésről, mert az emberek hülyék ahhoz, hogy döntsenek az olimpiáról.
Az emberek kompetenciája max. 300 Ft-ig terjed.
 


  2016.09.03. 16:21  Hozzászólás  Válasz tgwh (186) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   


---
 
Tudod, egy régi szabály, hogy a csapatsportokba az esetleges birói tévedések kiegyenlítik egymást, ez az egyéni sportágakról nem igazán mondható el. :D
 


  2016.09.02. 13:44  Hozzászólás
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
http://www.nemzetisport.hu/rio-2016/rio-2016-beismertek-hogy-elcsaltak-lorincz-bronzmeccset-sajtohir-2523503

És akkor most beugrott jópár kézi,- és vizilabda meccs, ahol én mint laikus, túltéve magam azon, hogy biztos a magyar csapat felé húzok, értetlenül meredtem a tv-re, mikor már a 10 esetben is indokolatlanul kapott előnyt az ellenfél, az egyértelmű szabálytalanságokat meg nem hogy le sem fújták, de a másik oldalon az ellenfélt lerántó játékosunkat azonnal ki is állították...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.02. 13:31  Hozzászólás
  •   185   


---
 
Elbúcsúztatták a magyar paralimpiai csapatot

Ünnepélyesen elbúcsúztatták csütörtök kora délután a magyar paralimpiai csapat első – legnagyobb létszámú – csoportját, amely 18.25-kor Párizs érintésével indul útnak Rio de Janeiróba, a XV. Nyári Paralimpiai Játékokra.

Kép

Nagyon szurkolok mindegyiknek és sok sikert kívánok.
 


  2016.08.31. 11:53  Hozzászólás
  •   184   


---
 
Paralimpia 2016: szerdán nyit a paralimpiai falu

A paralimpián 43 fős magyar csapat vesz részt, az első sportolók csütörtökön indulnak Rióba.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég