Sport Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2016.08.07. 13:02  Hozzászólás
  •   133   


---
 
Megnéztük, mi van a Nagykörúton Szász Emese olimpiai aranya után. Ééés az eredmény:

Kép
 


  2016.08.07. 12:47  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (131) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   


---
 
Nekem nagy bánatom, hogy az Eurosport kimaradt ebből az olimpiából, ugyanis az MTVA riporterei szánalmasan gyengék.
Egyetlen példa, Szász Emesétől az olimpiai arany megnyerését követő öt perc múlva a riporter a következőt kérdezte:

"hogy tudod majd meghálálni a szurkolást"

Teszik mind ezt a mi milliárdjainkból.
 


  2016.08.07. 12:25  Hozzászólás
  •   131   


---
 
Sajnálatos modon én ezekről a közvetitésekről lemaradok,legalábbis magyar nyelven,mert az MTVA lekodolja,még az olimpiarol szolo hireket is,nem csak az élő közvetitést. Kb ennyire számitunk mi...
 


  2016.08.07. 11:13  Hozzászólás
  •   130   


---
 
Valaki megtudja mondani, hogy az "üzenjük Brüsszelnek.." kampány mit keres negyed óránként az olimpiai közvetítésekben?
Az eszme, amit az Olimpia közvetít a világ felé, pontosan nem ez!
 


  2016.08.07. 08:18  Hozzászólás
  •   129   


---
 
Jól kezdődött számunkra az olimpia, két aranyérmet is nyertünk az első napon. Előbb Szász Emese majd Hosszú Katinka!!

KépKép

Gratulálok mind kettőnek!!

Viszont hiányolom a nemzeti hevülettől átitatott fenomenális össznépi ünneplést amit a foci EB idején megtapasztaltunk.
Hol vannak az ember tömegek az utcákról, terekről, lehet ezek az olimpiai bajnoki címek nem érnek fel az Izland elleni döntetlennel?
 


  2016.08.06. 11:41  Hozzászólás
  •   128   


---
 
Storck nem érti, miért nem viszik a válogatott játékosokat

"Csalódott vagyok, hogy így alakult. A válogatottban szóhoz jutó játékosok rászolgáltak az esélyre és a bizalomra. Érthetetlen, miért nem kapkodnak a selejtezőkön, valamint az Eb-n szerepet kapó játékosokért a külföldi klubok"


Tisztelt Storck úr, talán el kéne gondolkodni azon, hogy lehet kevesek a magyar labdarúgók egy top ligában.
Azok a magyar játékosok akik kint vannak azok is csak perem emberek, gondolja végig azt is, hogy itthon sztárnak kikiáltott játékos, Dzsuzsák nem kell a kutyának sem, maga szerint ez véletlen?

Még egy utolsó megjegyzés az EB-ről:

4 mérkőzés 1 győzelem 2 döntetlen 1 vereség! A Gólkülönbség negatív. 50 % os teljesítmény. Ha pontokban számolnánk akkor a megszerezhető 12 ből 5.

Ezt a "nagyszerű" teljesítményünket meg most "árazzák" be, az átigazolási időszakban.
 




  2016.08.05. 19:09  Hozzászólás
  •   126   


---
 
Tegnap végleg kidurrant a lufi, sajnos az álomnak egy évre megint vége.
 


  2016.08.02. 08:07  Hozzászólás
  •   125   


---
 
Még ki sem hűlt az Európa-bajnoki sikerek emléke, máris nagyot alakított a magyar foci

Kép


Él-hal ez az ország a jó fociért.

Azt írja az újság, hogy a hétvége negatív nézőcsúcsot hozott a labdarúgó Nemzeti Bajnokság első osztályában.

Mi történhetett?

Lehet nem is volt olyan fényességes az EB szereplés?
Ha azt az EB lufit nem fújják olyan nagyra, kevésbé lenne feltűnő, hogy milyen az NB-I. Ahogy megvertük a mérhetetlenül osztrákokat, ugyanúgy megverhette volna a fradi az albán beugrót, ezen a szinten egyik eredmény sem tekinthető rendkívülinek, így a bajnokság színvonala sem meglepetés, ez által az alacsony néző szám sem.
 


  2016.08.01. 20:36  Hozzászólás
  •   124   


---
 
Asztalitenisz: elképesztő nyerő, megkerülte a labda az asztalt

[url]https://www.youtube.com/watch?v=luQ7OP2Guwg[/url]

Ez igen!!
 


  2016.07.29. 06:51  Hozzászólás
  •   123   


---
 
Lehet egyetlen kupacsapatunk sem éli meg az őszt a nemzetközi porondon?

Mint tudjuk a Fradi a Debrecen az MTK már elbúcsúzott a nemzetközi kupa küzdelmektől, tegnap egy dán csapatól kaptuk az újabb pofont, Videoton : Midtjylland 0:1.
Reménykedjünk, még van egy halvány reménysugár!!
 


  2016.07.29. 06:39  Hozzászólás
  •   122   


---
 
Muszbek-jelentés: a válogatott siker, de sehol máshol nincs előrelépés

[url]http://24.hu/sport/foci/2016/07/28/muszbek-jelentes-a-valogatott-siker-de-sehol-mashol-nincs-elorelepes/[/url]
 


  2016.07.28. 11:29  Hozzászólás
  •   121   


---
 
Hová lettek innen a nagy foci rajongok, csak nem a stadionokba vannak?

Nagy csend,csak nem berekedtek az itt ordibálok?
 


  2016.07.25. 07:32  Hozzászólás
  •   120   


---
 
Dzsudzsák: Hol vannak az utcán vonuló tízezrek? Konganak a stadionok

[url]http://index.hu/sport/futball/2016/07/24/dzsudzsak_hol_vannak_az_utcan_vonulo_tizezrek_konganak_a_stadionok/[/url]

A kutyafáját, már ő is rájött, hogy a nemzeti összetartozás nem tartott tovább két-három hétnél, ma már a kutya sem kíváncsi a szar magyar focira (na jó én még igen).
 


  2016.07.24. 18:09  Hozzászólás
  •   119   


---
 
"Ennek a mai Ferencvárosnak nincsen identitása, ezért taszító, ezért kelt maga körül minden klubszintű megmozdulás kívül-belül feszültséget, ezért idegenedtek el sokan a csapattól. A vezetőségi szintről áradó provinciális arrogancia, felsőbbrendűség, ami a legtöbb interjúban megnyilvánul (lásd: Orosz Pál Radó András átigazolási ügyéről) a többi csapattal és szurkolóival szemben – egyszerűen – irritáló. Főleg mert nem valódi csapatok közötti rivalizálásról szól – az eredményesség jegyében –, hanem pöffeszkedés a tao- és kaszinópénzek felett."

[url]http://pestisracok.hu/ennek-fradinak-nincs-identitasa-bukasnak-sincs-felelose/[/url]
 


  2016.07.23. 07:51  Hozzászólás
  •   118   


---
 
Nem a Fradi siklott ki, hanem a rendszer

Az albánok elleni kiesés nem azért érthetetlen, mert egy gyengébb csapat volt az ellenfél. A teljes mentális blokkot nehéz megemészteni, ami a zöld-fehérek játékát jellemezte, és ami oly éktelenül szembetűnő volt a büntetőpárbajban.

Nem a taktika mondott csődöt, nem az egyéni képességek hiányoztak és nem is az akarat. Küzdöttek becsülettel, de mintha elfelejtették volna, hogy kell. A kudarc gondolata is elég volt az önbizalom elpárolgásához.

Ez nem annyira meglepő, tekintve hogy a Fradi a tavaly nyári kiesés óta nem játszott igazán nagy téttel bíró meccset. Akkor a bosnyák Zseljeznicsar, most az albán Partizani abortálta a reményeket, míg a kettő közt eltelt évben lesétáltak egy bajnokságot, olyan fölényesen verve a mezőnyt, hogy a vezetőség már novemberben elkezdhetett készülni a BL-selejtezőkre.

Persze nem a Ferencváros hibája, hogy ennyivel erősebb volt a többieknél, de nem is különösebben az érdeme. A dolog úgy történt - ki ne tudná -, hogy

a magyar futball feltámasztói kiválasztottak felülről két csapatot - előbb a Videotont, majd mellé a Ferencvárost -, és azt mondták: ti lesztek az európai zászlóshajók. Aztán hozzájuk vágtak irgalmatlanul sok pénzt.

A Videoton keretének értéke durván 11 millió euró, a Ferencvárosé eggyel több. Az őket e tekintetben követő Debrecené nincs hét sem. A negyedik Haladás még épp átnéz a hatmillió felett, a többiek már a felét-harmadát sem érik ezeknek az összegeknek. Így aztán, miután a Videoton tavaly már a szezon előtt szétverte a csapatát, a Fradi ellenfél nélkül gyalogolhatott át az idényen. A legtöbb meccsük után mosni sem kellett a mezeket.

Erről legkevésbé a klub vezetősége tehet, ők csak jobban gazdálkodtak, építkeztek a kapott forrásokból, mint a Videoton. Csakhogy a szar nem mértékegység.

A magyar bajnokság államosításának kellemetlen mellékhatása, hogy megszűnt a verseny. Ha nem is teljesen, de lényegében. Ahol két csapat sokszor annyi forintból gazdálkodhat, mint a többiek, miközben mindenki ugyanonnan kapja a pénzt - legfeljebb máshogy hívják -, ott nagy izgalmakról nem beszélhetünk. Előre le vannak osztva a szerepek, meglepetések persze vannak, de csodák nincsenek.

Mondhatnák erre, hogy a Bayern München vagy a Juventus is egyeduralkodó otthon, de ők a Bajnokok Ligájában viszonylag rendszereresen találkoznak komoly ellenfelekkel, illetve - nem mellékesen - maguknak verekedték ki a pozíciót, amiben vannak, és ha elméláznak, rögvest a torkuknak ugranak a többiek.

Magyarországon ezzel szemben majd' minden csapat állami pénzből fut, ergo az állam dönti el, ki lesz a bajnok. Az irreális mértékű, és teljesen önkényesen osztott támogatás miatt fel sem merül, hogy piaci szereplők beszálljanak. Hülye lesz bárki is betolni a saját pénzét, ha egy Tállai államtitkár bármikor lekérhet a költségvetésből pár száz millát, vagy egy Kubatov pártigazgató-klubelnök pár milliárdot. Csak úgy. Évente 10 millió euróért kéne eladni tehetségeket, és még akkor se lenne meg a nullszaldó, ha valaki a Fradi vagy a Vidi büdzséjével akarna vetélkedni.

Csodálkozunk, hogy nem jár ki a szurkoló a stadionba? Pedig drága pénzen megnézhetné, miként csinálnak bajnokot egy másik csapatból, az ő adójából.

Az MLSZ-ben meg próbálkozhatnak bármivel, ha az állam bármikor átnyúl felettük, és leoszt százmilliókat, milliárdokat vagy egy-egy stadiont olyanoknak, akik magasról tesznek az utánpótlásról meg felelős gazdálkodásról szőtt irányelvekre.

A piaci alapok teljes negligálásával, sőt ellehetetlenítésével üzemeltetett futball persze prímán elműködik itthon, amit ékesen példáz a Videoton. Minden második évben sokkoló analfabetizmussal rombolják le, amit előtte véletlenül sikerült felépíteni, aztán mégis csak egyre több a pénz. Még az se omlasztotta össze a büdzsét, amikor sikerült egy olyan szakmai igazgatót kinevezni, aki ingyen elengedte a legértékesebb játékosokat, mert úgy döntött, hogy Fehérvárott nem érvényes a Bosman-szabály.

A baj csak az, hogy Európa többi országába még nem sikerült exportálni ezt a modellt. Így a nemzetközi babérokhoz kénytelenek vagyunk néha olyan csapatokkal is találkozni, akiknél a csapatvezetőkre nézve is súlyosan eltérő következményei vannak a jó és a rossz döntéseknek. Ezért egy kicsit jobban igyekeznek.

A Fradit hiába üzemeltették kétségtelenül jobban, mint egyetlen államilag kijelölt riválisát, ők is óhatatlanul belekényelmesedtek a rendszerbe. Hiába állítják lépten-nyomon az ellenkezőjét, ők sem gazdálkodnak különösebben jól, a hiány évről-évre milliárdokban mérhető. Dollról sem derülhetett ki, hogy milyen edző, mert egy ennyire kimagasló kerettel, ellenfél nélkül megnyerni a bajnokságot a minimum legalja. Az igazolások terén se húztak igazán nagyot amióta nincs Moniz, viszont Radó személyében például sikerül oltári pénzért a padon rohasztani a legtehetségesebbnek tartott magyar fiatalt. Ahogy az összes többi csapat, ők is csak a máséval verik a csalánt, törvényszerű, hogy nem is figyelnek úgy oda, mintha nekik fájna.

Évente egyszer találkoznak a valósággal, olyankor kiderül, hogy ezt azért lehetne jobban is csinálni, de ez kevés. Főleg, hogy szeptemberre már el is felejtik, októberben már egész pofásnak tűnik a csapat, karácsonykor pedig már a BL-csoportkör sem irreális. Csak még egy kicsit több pénz kellene, mert minden csak ezen múlik, hiszen az államilag kirendelt vezetők tökéletesen végzik a dolgukat, lám, a csapat milyen látványosan hányja kardélre a taós, tévés és szerencsejáték pénzeken kitartott plebszet. Közben esetleg még egy jót röhögnek is rajta, hogy a sok kis hülyének be kell tartania a fiatalokra meg külföldiekre vonatkozó ajánlásokat, meg hogy mennyire örülnek azoknak a pöttömnyi stadionjaiknak, amik majd örökre determinálják, hogy mindig is plebsz maradjanak, miközben ők csak szárnyalnak, szárnyalnak egyre magasabbra.

Aztán eljön a július, meg valami kis balkáni csapat, és lelövi őket a startpisztollyal.
 




  2016.07.21. 12:13  Hozzászólás
  •   116   


---
 
A Fradiról ezt mondta Orbán 2011-ben:
„Fradika kell, Fradika nélkül nincsen magyar futball. A Fradit gatyába kell rázni. Kubatov Gábor elnök úrnak vannak is erre nézve tervei, meg is állapodtunk néhány dologban. Hiszek abban, hogy másfél-két éven belül a Fradi ismét nemzetközileg jegyzett, komoly, nagy klub lehet majd.”
 


  2016.07.21. 12:13  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   


---
 
Egyetértünk a Fradi kiesett, nagyon gyenge játékkal ez tény.
Azt már vitatom, hogy ez az albán csapat gyengébb lenne a Fradinál, mert sem Albániában sem itthon a Fradi nem tudta őket legyőzni, ez nem lehet véletlen.
Engem nagyon zavar amikor ha kikapunk akkor mindig az a magyarázat, hogy igen, de nagyon rosszul játszottunk, pedig az ellenfél egy nagyon gyenge csapat volt, ehhez szokott jönni még, hogy a körülmények nem voltak megfelelőek, rossz volt a pálya. Könyörgöm az ellenfél nem azon a pályán játszott ahol a mi kedvenceink. Dehogy nem!!
Kérdezem tőled mivel te mindig mindent tudsz, hogy miért van az, hogy a magyarok a kupákban évek óta nem élik meg a tavaszt, miért nem mennek többet mint két fordulót, ja, és szinte mindig neve nincs csapat ejti ki a fiainkat?
A Fradi játékáról két mondat, nem játszanak rosszabbul mint tavaly, tavaly is kiestek a nemzetközi kupából nagyon hamar. Tudod az kevés, hogy megverik a magyar bajnokságban, pl a Békéscsabát, nagyon kevés a nemzetközi porondon ha húsz ponttal nyerik a magyar bajnokságot,
Ez minősíti a magyar bajnokság erejét!

Lehet össze szorított ököllel az edzőnek a levegőbe csapni az ötödik rúgott gól után, de semmit nem ér, mert jön egy "gyenge" albán bajnokságban második helyen végzett beugró Tirana és lealázza a magyar bajnokot.
Csak csendben jegyzem meg, a tegnapi Fradiban öt válogatott labdarúgó játszott.

Azt meg, hogy én minek örülök, ill miért szégyenlem magam, nem veled fogom megvitatni, de még csak megmagyarázni sem akarom.
 


  2016.07.21. 11:42  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   


---
 
Nem tudom ki gyűlölködik (?), én azt látom egy ember van a ki beszólogat, de azt is látom, nem ér célba.
Nem értem azt sem, hogy milyen széthúzásról beszélsz, csak vélemény különbségek ütköznek, de ez így van rendjén, ha nem így lenne akkor lehet mi lennénk az SZKP.

A magyar válogatott pici "sikerét" nem lehet elválasztani a magyar labdarúgástól.
 


  2016.07.21. 09:38  Hozzászólás
  •   113   


---
 
Igen, kiesett a Ferencváros, ráadásul elég gyenge játékkal. Ez az albán csapat egyértelműen gyengébb csapat mint a Fradi, mégis nyertek. Van ilyen, mert a foci már csak ilyen játék, hogy van amikor a gyengébb csapat nyer. Engem leginkább az zavar a történetben, hogy a Fradi már hónapok óta meg sem közelíti azt a játékot amit a tavalyi első szezonban produkált, amivel megnyerte a bajnokságot. Pedig a csapat összetétele szinte alig változott. De ez elsősorban az edző és a szakvezetés gondja. Azt meg végkép nem értem, hogy nekem ezért miért kellene szégyenkeznem. Ennél már csak az érthetetlenebb számomra, hogy van aki a kudarcnak láthatóan örül.
 


  2016.07.21. 08:54  Hozzászólás
  •   112   


---
 
Látom a gyülőlkődés első osztályuan megy ebben a témában.Ha másban nem,de széthuzásban mindig élen járunk.Ezért vagyunk nagypéntekes nemzet,ahogy Wass Albert mondja... ui. A magyar válogatott sikere az a válogatotté, más edzők,más stáb és jobb nem összemosni a klubcsapatok teljesitményével...
 




  2016.07.21. 06:05  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   


---
 
Biztos vagyok benne, hogy a barátaid a nemzeti hevülettől átitatva tegnap is, sőt holnap is részt vettek/részt vesznek az össznépi szurkoláson.
Hidd el, a tegnapi óriási "siker" után nagy szükség lesz rájuk!!

És még valami, remélem, hogy a nagy örömködés után, tagnap nagyon elszégyellted magad.

Lehet meglepődsz de én nagyon szégyellem magam a tegnapi meccs miatt.
 


  2016.07.21. 05:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


---
 
Gyalázat, szégyen az ami tegnap este történt!!

Tudod, lehet itt beszélni minden félét, lehet itt öröm ódákat zengeni a magyar fociról, a valóságot mindenki láthatta tegnap este.

Ide jött egy albán csapat, ráadásul mint beugró, és lealázta a Fradit, ezáltal a magyarokat is, a kapusuk egyszerűen megsemmisítette a magyarokat, rúgott egy demoralizáló tizenegyest, majd megfogott hármat.

Az igazság nagyon gyorsan házhoz jött, nagyon gyorsan sikerült helyre tenni az EB után felépített hazugságot. SAJNOS!!


Megkérdezném, hogy bárki is tudja albánul az "Az éjjel soha nem érhet véget.." c. nótát?
 




  2016.07.20. 21:46  Hozzászólás
  •   107   
Avatar

terra alapító
 
Hopp itt a fradi hol a fradi? :D
Csak idézni tudok: ,,k.vagyenge'...'
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.20. 17:38  Hozzászólás
  •   106   


---
 
A magyar-portugált a franciaországi Európa-bajnokság legjobb öt mérkőzése közé választotta az UEFA.
 


  2016.07.20. 12:34  Hozzászólás
  •   105   


---
 
Stieber jó ember, de nincs helye a Hamburgnál

Sajnos, ez is egy vélemény a magyar fociról.
 


  2016.07.18. 07:10  Hozzászólás  Válasz gergerg (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Értem én, értem, de ettől függetlenül egy magyar rekordot nem kell világcsúcsként ünnepelni!!!

Azt gondolom, hogy a magyarok mindig átesnek a ló másik oldalára, ez történt most is.
 


  2016.07.18. 07:07  Hozzászólás  Válasz Lactarius (98) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


---
 
Nézd én is ezen a véleményen vagyok, attól nem lesz senki futball drukker, hogy piros-fehér-zöld zászlóba bugyolálva rohangál az utcán.
Mi sem bizonyítja jobban, hogy megkezdődött az NB-I-es bajnokság és átlag 2708 néző volt a meccseken, de az MTK-Vasas meccsen csak 638 néző volt!!

Ezért kérdezem azoktól akik itt hozsannákat irkálnak az EB-"sikerről", hogy hol vannak a lelátókról a szurkolok, hol vannak azok akiket lenyűgözött a válogatott szereplése?
 


  2016.07.18. 06:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   


---
 
Mindent efogadok, de azt nem hogy nincsenek ennek az országnak sikerei, nem kell mást tenni csak figyelmesen meghallgatni a miniszterelnökünket.

Siker, hogy szinte teljesen felszámoltuk a munkanélküliséget, siker az, hogy jelentősen csökkentették a rezsi költségeket, siker az, hogy megállítottuk a határon a migránsokat, siker az, hogy a külügyminisztérium egyik háttér intézménye visszaszerezte a pénzét a szélhámos QUAESTOR-tól, siker az is, hogy megmentették a devizahiteleseket és még hosszan sorolhatnám.
Mondhatni siker siker hátán!!
 


  2016.07.17. 20:01  Hozzászólás  Válasz pipi32 (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Pipi!

Én azt is értem amit te írsz, hiszen valóban maximum magunkhoz képest voltunk jók, tudja ezt mindenki, de miért ne örülhetnénk ennek is? A fiam 5 éves. Van hogy rajzol nekem. Rettenetesen rajzol, de nekem az is szép, így azt mondom neki, nagyon ügyes vagy! Mit mondjak ha csinál egy átlagos rajzot? Azt hogy ez csak egy átlagos rajz?
 


  2016.07.17. 19:58  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   100   
Avatar

terra alapító
 
Ami azt illeti, engem teljesen hidegen hagy a foci. Soha nem érdekelt. Most se néztem a meccseket, kivéve egyet, az utolsót. Illetve azt is csak elkezdtem nézni, kíváncsi voltam hogy tényleg jók vagyunk, vagy csak mondják. Gondoltam szép nyugodtan, végignézem. Aztán kb 10 perc után olyan mérges lettem hogy elkapcsoltam. Aztán megnyugodtam és visszakapcsoltam. Akkor már tiszta sor volt hogy buktuk, de gondoltam legalább nem mérgesítem már fel magam egy lefutott meccsen. Rosszabb történt, elkezdtem drukkolni. Na, 10 perc után megint el kellett kapcsolnom, mert mondom itt ugrik ki a szivem egy lefutott meccset nézve. Igazad van mikor azt mondod, az emberek szomjaznak már valami jól publikált sikerre. Én iskolás koromtól azt hallottam hogy kis ország vagyunk, mit akarunk mi, stb. Aztán felnőttként politikusoktól is hallottam ezt, na azóta ezek a politikusok azt mondanak amit akarnak, azt is mondhatják hogy 2+2=4, én csak annyit mondok hogy pa pa pa pa pa pa pa pa. Nem is érdekel hogy mit mondanak. Mint amikor azt mondod hogy ha ő lenne az utolsó nő a földön, akkor se.
 


  2016.07.17. 09:00  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


---
 
Hogy is érthetném, ahhoz olyan magas szinten kéne lenni a gondolkodásomnak mint amilyen a tiéd, de nagyon távol vagyok ettől.

De azt pontosan érzékelem hogy a te szemedben egy olyan ember vagyok, aki nem tud örülni a nemzeti sikernek, aki nem óhajtaja a nemzet sikerét, aki idegenszívű, a nemzet ellensége.
Szeretném ha tudnád, hogy én is magyar vagyok, mint ahogy te is, csak másképpen látjuk a világot.

Nem tettem mást csak feltettem egy kérdést, hol vannak most, azok a foci drukkerek (?) akik párnapig az utcán tomboltak, a kérdésemben benne van az is, lehet nem is olyan nagy hazafias szurkolok.

Tudod számomra az a borzasztó, hogy vannak olyanok akik egy viszonylagos sikert ami nagyon apró volt, átitatnak politikával, ezt teszed te is.

Számomra az utcai tombolás nem volt több mint a fiatalok számára egy jó buli (fiatalok voltak túlnyomó többségben), lehetett inni, tombolni, csajozni, számukra az eredmény a te szavaiddal élve a nemzeti siker éhsége nem játszott szerepet.

És még valami, nekem a 2012-es Londoni olimpiai szereplés nagyobb nemzeti siker volt mint amit most te annak aposztrofálsz, mégsem láttam tömegeket az utcán ünnepelni. Akkor még nem voltak éhesek az emberek a nemzeti sikerre?

Ja, én örülök minden magyar sport sikernek még olyannak is amiről neked fogalmad sincs, hogy sikeresek voltunk, csak egy mostani példa, én örülök a strand kézilabda VB-n a jó szereplésünknek is.
 


  2016.07.16. 22:00  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   


---
 
Ezeket én divatdrukkereknek hívom. Ők a legnagyobb szurkolók 10 napig, hatalmas arccal, aztán léc (jómagam 20 évig jártam NB I-II-III-as meccsekre).
 


  2016.07.16. 19:57  Hozzászólás  Válasz pipi32 (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   


---
 
A végén még egy megjegyzés, kérdezem a sok-sok embertől akik pár hete ellepték az utcákat-tereket most hol voltak a kupameccsekrő, mert a stadionok mondhatni üresek voltak és azt sem hallottam, hogy hosszú sorok indultak volna Albániába a Fradi meccsre.

Nem csoda, hogy nem érted, és életed végéig sem tudod felfogni, hogy miről szólt a történet. Nem tudod megérteni, meg felfogni sem, mert tőled teljesen távol álló dologról van szó. Ugyanis itt a foci csak egy alkalom volt arra, hogy sok-sok nemzeti sikerre éhes ember lelke táplálékot kapott. Csak az én ismeretségi körömben számos emberről tudok akinek a focival soha semmi affinitása nem volt és nem is lesz, mégis nemzeti hevülettől átitatva rohantak részt venni a nagy össznépi nemzeti szurkoláson. Egyszerűen azért, mert szomjaznak bármiféle nemzeti sikert. És ez így is van jól!
 


  2016.07.16. 10:18  Hozzászólás
  •   96   


---
 
A szurkolók nem kis része kevesli a kialkudott 1,5 milliós árat, de Kövesdi szerint azt mint mindig, most is a piac határozta meg.

„Ha Ádám nem magyar, hanem szerb vagy horvát játékos, nem ennyi lett volna az ár.


Ennyit a magyar játékosok felértékelődéséről.
 


  2016.07.16. 09:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   


---
 
Tudod az a baj, hogy nincs mit mondani, ugyanis egyetlen játékos igazolt külföldre, tehát messze nincs kapkodás a magyar játékos után "kiváló" EB szereplés ide vagy oda.

A Fradi belső ügyeit közelről ismertem egy időben, mondhatni bennfentes voltam, jó barátságban voltam egy-két régebbi játékossal, többek között a Flórival is. Pontosan láttam, hogy milyen harcok mentek, milyen nagy volt az ellentét a vezetők között a Szivós éra alatt, azt is láttam, hogy nyúlják le pénzt.

A 95-ös évekről beszélek, arról amikor a Fradi a BL-be menetelt.

Az edzők világát is ismertem nagyon jól, mondok egy-két nevet akik igen is értettek a focihoz minimum annyira mint akár a Storck, akár a Doll, a nevek Kiss Laci,a Szepessy Laci a Nyil a Kovács Feri bácsi. A Kiss Lacit elüldözték, a Szepi a Nyil mellett volt másodedző amikor bajnokságot nyertek, Nyíl a Fradi után nem vállalt edzőséget, mert majrézott, hogy meg ég, a Kovács Feri bácsi megöregedett. Azt sem szabad elfelejteni, hogy voltak olyan magyar edzők akiktől meglehetett tanulni a szakmát pl. Lakat Karcsi bá, vagy a Baróti.
Én biztos vagyok benne, hogy vannak ma is olyan edzők akik képesek lennének kiváló eredményeket elérni, ha hagynák őket dolgozni a tulajdonosok, lásd Horváth Feri, Csertői, Bekő, nagyon kíváncsi lenének, ha a Fradinak mondjuk a Horváth Feri lenne az edzője ugyan olyan feltételekkel mint a Doll akkor hol tartanának.

Összegezve, nem kéne elájulni sem a külföldi edzőktől, sem a válogatott "nagyszerű" szereplésétől, persze mi rághatjuk a gittet csak ettől nem lesz jobb a magyar foci, sajnos.

A végén még egy megjegyzés, kérdezem a sok-sok embertől akik pár hete ellepték az utcákat-tereket most hol voltak a kupameccsekrő, mert a stadionok mondhatni üresek voltak és azt sem hallottam, hogy hosszú sorok indultak volna Albániába a Fradi meccsre.
 


  2016.07.15. 17:02  Hozzászólás  Válasz pipi32 (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   
Avatar

rendszer admin
 
Nem tudom neked megmondani, mert nem tudom megmondani, és nem is akarom megmondani, mert annyira nem érdekel már a magyar foci. :)
A Nagy Ádámról is csak fél füllel, pletyka szinten hallottam, annyira nem érdekel.

Kis gyerek korom óta Fradi drukker vagyok, ezt akkor sem tagadtam meg, amikor ocsmány módon kikerült az NB I-ből.
És most sem, pedig eléggé szarul fociznak. Viszont a többi csapat sok esetben még náluk is szarabbul.
Viszont azt nem tudnám megmondani, mikor néztem végig például egy fradi meccset.

Szerintem itthon is biztos lenne pár szakember, aki tudná hozni a színvonalat, ha hagynák őket érvényesülni.
Az a baj, hogy az egész MLSZ tele van hozzá nem értő, pénzéhes tolvaj szélhámossal, akik meg vannak győződve róla, hogy legalább annyit értenek a focihoz, mint Sir Alex Ferguson, vagy José Mourinho, stb, stb.
Az a baj, hogy sok esetben ezek az agyhiányosak diktálnak, az edző meg vagy beáll a sorba, vagy odébb áll (csak nem nagyon van hova).
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.15. 14:04  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   


---
 
Az elképzelhető, hogy egyszer nem a "komcsikat" fogod hibáztatni?

Tudom, neked nehéz elfogadni, de majd rövidesen szembesülsz vele a magyar labdarúgás nem lett jobb és nem lesznek többen a nézőtéren sem.

Az jó, hogy külföldről hoznak szakembereket eddig is ez tették számtalan helyen csak van egy kis bökkenő, nem a legjobb szakemberek jönnek ide a legjobbakat el sem engedik mert rájuk szükség van otthon is.

Tudod tele van Európa Kínai asztalitenisz játékosokkal, de mind másod-harmadosztályú játékos volt a hazájában, a Kínaiak sem engedik el a legjobbjaikat, na így van az utánpótlás edzőkkel is.
Nekem szent meggyőződésem, hogy akkor lesz jó foci ismét Magyarországon ha gyerekeknek lesz hol játszani, ha majd egy iskolában nem kell ötezer forintot fizetni ha gyermek focizni szeretne.
 


  2016.07.15. 14:03  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   


---
 
Magánvéleményem szerint a mostani EB-n kevés magasszinvonalú mérkőzést láttunk. Felvállalom, hogy mások másként látták, nekem ez a véleményem. Mégis siralmas volt az EB meccsek után visszazökkenni a hazai valóságba, nézve hazai elitcsapataink kupaküzdelmeit. Különösen akkor tudok kiakadni amikor azt látom, hogy olyan helyre passzolják a labdát ami rossz megoldás lenne, de nem lesz, mert sokszor oda sem jut a labda, mert pontatlan a passz. Tudom, hogy a tv-ben kívülről nézve könnyebb kiválasztani a lehetséges megoldások közül a legjobbat, mint a játékosoknak belülről, de a jó improvizatív megoldások bizonyítják, hogy ez mégis lehetséges. Ott volt a Fradi meccsen amikor Gera mesteri labdával kiugratta a friss szerzeményt, talán Djurisics, aki elmulyáskodta. Ugyanilyen kiugratásnál, lehetetlen szögből Böde nagy gólt lőtt.
 


  2016.07.15. 13:54  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   


---
 
"az EB-n szereplő játékosokról van szó, akiket az egész világ láthatott, és mindenki előtt bizonyítottak."

Fogadjuk el, hogy így van, de ettől független megmondhatnád, hogy az EB-n szereplő keretből hány játékos szerződött az EB után külföldre, mely játékos az akit szétszednek, különféle külföldi klubok, mely játékosra licitálnak?

Lehet rossz a memóriám, de a Nagy Ádámon kívül eddig egy sem, a Nagy Ádámért is apró pénz adtak.
 


  2016.07.15. 13:19  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

rendszer admin
 
Mondjuk én már akkor sem értettem egyet Kovács Lászlóval ennek a kijelentésének a kapcsán!

Az kétségtelen, hogy "elszállni" nem szabad (mint ahogy most is sokan teszik!), de ha kicsiben gondolkodunk, kicsik is maradunk.
És ezt hosszú évtizedek be is bizonyították.
Ez a mostani szövetségi kapitány képes volt elhitetni a focistákkal, hogy bár nem mi vagyunk a legjobbak a világon, de attól még tudunk focizni.
És ha elhisszük, hogy tudunk focizni, hihetővé válhat, hogy van esélyünk akár nyerni is. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.15. 12:59  Hozzászólás
  •   89   


---
 
Mit is mondott nekünk Kovács László? " Merjünk kicsik lenni! " Igen, ez is egy életfilozófia, meg az is, ha elhisszük, hogy tudunk tenni azért, hogy ne így legyen. A Debrecen foci csapata most három portugál szakembert szerződtetett az utánpótlás nevelésére. Miért éppen portugálokat? Azért, mert az EB győztes portugál labdarúgó válogatott 12 játékosát a Sporting Liszabon utánpótlás csapata nevelte. Ők nevelték például Figót és Ronaldót is. Munka nélkül nincs eredmény!
 


  2016.07.15. 11:17  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   


---
 
Elég ránézni a tegnapi EL-selejtezős eredményekre "világverő" csapatok ellen...szégyen.
 


  2016.07.15. 10:18  Hozzászólás  Válasz pipi32 (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

rendszer admin
 
Szerintem ez is csak a média műve, meg azé a sok degenerált szerencsétlené, akiről fogalmam sincsen, hogy került be a magyar foci vetetésébe, vagy bármely klubcsapat vezetésébe.

" - a kiváló EB szereplés következtében felment a magyar játékosok értéke, megnőtt irántuk a kereslet ... - "
Ez így igaz, de a szemfényvesztés abban van, hogy az EB-n szereplő játékosokról van szó, akiket az egész világ láthatott, és mindenki előtt bizonyítottak.
Csak annak a tíz-egynéhány embernek a foci-értéke növekedett, nem az NB I-ben szereplő összes játékos értéke.

Attól, hogy például Portugáliának van egy Ronaldo nevű játékosa, attól még a többi portugál focisták értéke nem fog 10x annyit érni.

Meggyőződésem, hogy az EB-n elért nagyon szép eredmény ellenére a bajnokság színvonala semmit nem fog javulni, ugyan olyan pocsék meccsek lesznek .... :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.15. 06:02  Hozzászólás
  •   86   


---
 
Felmerült bennem két kérdés, szerintetek a magyar klubcsapatok jól szerepeltek klf kupákban?

Olvastuk, hogy a kiváló EB szereplés következtében felment a magyar játékosok értéke, megnőtt irántuk a kereslet, ebből adódik a következő kérdésem, hány játékos szerződött az EB után külföldre ( na jó, a Nagy Ádám, vasreszeléket kapott érte a Fradi), mely játékos az akit szétszednek, különféle külföldi klubok, mely játékosra licitálnak?

Megjegyzem, hogy a napokban olvastam a Bursa edzőjének lesújtó véleményét a magyar sztárol Dzsudzsákról. Lehet én vagyok a hibás de már csak nevetek ha Dzsudzsák átigazolása szóba kerül, szinte nincs a világon olyan csapat amelyik nem jelentkezett be érte, persze csak a duma szintjén.

Szomorú, nekem úgy tűnik nagyobb a füstje a magyarok kiváló szereplésének mint a lángja.
 


  2016.07.12. 09:22  Hozzászólás
  •   85   


---
 
Cristiano Ronaldo debütálása, mint egy menedzser
Hahaha, meg kell nézni ezt a videót, hogyan utálhatod ezt az embert?

https://www.facebook.com/181576138890470/videos/261831870864896/
 


  2016.07.11. 13:32  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

rendszer admin
 
Ezt szerintem senki sem vonja kétségbe! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron