Sport Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2016.07.11. 11:04  Hozzászólás
  •   83   


---
 
Megtörtént a csoda, amire senki nem számított. Portugália labdarúgó együttese lett a bajnok, egyetlen góllal legyőzték Franciaországot!
Csodálatosan szép volt az a gól, méltó egy bajnoki mérkőzéshez. A Franciák mindent bevetettek, ami csak a tárházukban volt. Három alkalommal is közrefogták Rondaltot és földre küldték.
Szándékosan támadták, szándékosan okoztak olyan sérülést, amiről tudták, hogy a játékot folytatni nem tudja. Vigyáztak nagyon, hogy szabálytalanságnak még a gyanúja sem merülhessen fel, azonban akinek van szeme, az láthatta, hogy mire is megy ki a játék. Semlegesítették, lecserélték, és ez lett a vesztük!
Megnyertek egy ütközetet, de a csatát elvesztették!

Fantasztikus sportember Ronaldo!!

Szünetben bejött a pálya szélére és szurkolt a csapattársaknak. A hosszabbítás előtt, egyenként ment oda játékos társaihoz, és adta az erőt, a biztatást.
Jobbak vagytok-győzni fogtok!!
 


  2016.07.11. 10:57  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   


---
 
"csak mi tudtunk három gólt rúgni az Európa bajnoknak, és ha az utolsó percekben Elek kapufája bemegy akkor a portugálok még a legjobb tizenhat közé sem kerültek volna."

Portugália nem is focizott ellenünk. Ők, a döntetlenre játszottak. Taktika volt ez a javából. Elkerülték az igazi favoritokat, és ahogy várták is, egymást verték ki szépen sorban.
 




  2016.07.11. 09:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


---
 
A magam részéről azt sem értettem, hogy miért kellett minden pontrúgást Griesmannak végrehajtani, akkor amikor szerintem neki kellett volna ott lenni ahová a pontrúgások érkeznek, mivel ő a legveszélyesebb befejező csatár alacsonyabb termete ellenére még fejjel is.
 


  2016.07.11. 09:43  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

rendszer admin
 
Nem becsülöm le a Portugálokat egy pillanatra sem, de amit fociztak, ez volt náluk a maximum.
Viszont ahhoz képest, amit a Franciák tudnának focizni, a teljesítményük minden várakozást alul múlt!

Ez az EB döntő sokáig ott lesz a franciák lelkében, iszonyat nagy leégés volt számukra!
Mert nem a portugálok voltak ennyire jók (vagy szerencsések) egy igazi hajtós meccsen, egy nagy küzdelemben.
Hanem ők hagyták a portugáloknak megnyerni az EB-t egy hihetetlen rossz taktika miatt! :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.11. 09:29  Hozzászólás
  •   78   


---
 
Ha volt amikor azért gyűjtöttünk érveket, hogy lesajnáljuk a magyar focisták EB teljesítményét, akkor gondoljunk most arra is, hogy csak mi tudtunk három gólt rúgni az Európa bajnoknak, és ha az utolsó percekben Elek kapufája bemegy akkor a portugálok még a legjobb tizenhat közé sem kerültek volna. Tudom, a fociban sincs "ha". Mi a tizenharmadikok lettünk, amivel a vb-n is előre kiegyeznék.
A portugál-francia meccshez még annyit, hogy én úgy éreztem, Ronaldó kiesése után a portugálokban óriási akarat munkálkodott, míg érzésem szerint a franciák túlságosan is biztosra vették, hogy most már pláne meg lesz a meccs.
 


  2016.07.11. 09:15  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

---
 
Szia Admin!

Pár napja ezt írtam, és ezek szerint jól ráéreztem! :-D

"Nekem gyanús a portugál, és ha nem is Eusébio vezeti őket - 1966 -, azért még okozhatnak meglepetést!"
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.11. 07:43  Hozzászólás
  •   76   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem nem volt nagyon szimpatikus Portugália játéka az EB alatt.
De amit tegnap nyújtottak, arról csak kellő tisztelettel tudok beszélni.
Visszanéztem több videóról is az esetet, Ronaldó lehet akármilyen primadonna, de egyértelműen szó szerint brutálisan ledarálták.
Látszik a felvételeken, hogy szándékosan kapott egy brutál térdrúgást, amit a bírónak észre kellett volna vennie, és minimum egy sárga lappal jutalmaznia.
Viszont az is kiderült, hogy Ronaldó akkor meghatározó játékos, ha kiszolgálják. Én nem nagyon éreztem a csapat játékából a hiányát.

És amit nemrég írtam, hogy a nagy taktikázás megöli a focit, ez most a Franciáknál visszanyalt!
A riporternek volt egy mondata a végén, ami nekem nagyon igaznak tűnik.
" - Nem biztos, hogy a Portugál csapat a legjobb Európában, de Franciaország egyértelműen elvesztette ezt a meccset. - "
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.11. 07:02  Hozzászólás
  •   75   


---
 
Ronaldo korai sérülése után, hosszabbításban lett Európa-bajnok Portugália

Kép
 


  2016.07.06. 06:36  Hozzászólás  Válasz wogboy (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   


---
 
Csak kérdezem előfordult már olyan, hogy nem a tiéd volt az utolsó szó?
 


  2016.07.06. 06:35  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   


---
 
Egyetlen megjegyzés ehhez a magas röptű vitához, lemaradt, hogy sportnak, így a labdarúgásnak is óriási hatása van a közösségek összekovácsolásában.

Én nem vagyok vidéki, de itt Pesten egy BP I osztályban játszó csapatnál is egész héten beszéd téma volt, ha valamelyik másik kerületi gyár csapatával játszottak, komoly társadalmi esemény volt, pl egy Alumínium-Zsolnai vagy egy Alumínium-Danuvia meccs, egy-egy ilyen meccsre 2-300 néző is kíváncsi volt, és persze utána közös sörözések. Az emberek érezték, hogy tartoznak egy közösséghez, ma mit éreznek, csak az ellenségeskedést.

Tudod, én azt gondolom, hogy leginkább a magyar fociban az ilyen csapatok megszűnése, a pályák beépítése hiányzik a legjobban.

Az hogy a politika is szóba kerül, azon ne csodálkozz, maga a mostani picike siker is át van politizálva, ma Magyarországon egyetlen egy dologban sem kerülhető meg a politika, túlzottan át van politizálva az ország
 


  2016.07.05. 23:26  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (71) hsz.-re     Olvasás  
  •   72   
Avatar

---
 
Szia Admin!

"Természetesen nem értek egyet veled! :)"

Helyzeti előnyben vagy, és te léphetsz is! :-D

"Amúgy meg a "Kádár-rendszer", és az azt követő kormányok (olyanok voltak, amilyenek) mindegyikénél előfordultak jónak nevezhető elképzelések."

Hogyne, hiszen a közbiztonság, az oktatás, és a tömegközlekedés az életünk olyan része volt, amit ma mai napig nem tudtak megismételni!

"Ugyanis abban az időben foci csapatot mindenki (minden falu) szeretett volna létrehozni, nem csak a sport, és a foci akkori népszerűsége miatt, hanem mert állami támogatást kaptak."

Én is résztvettem ebben a kisérletben - mint középpályás -, és arra is jól emlékszem, amikor azért gyültünk ösze, mert lebetegedett a csapat fele, de a párttitkár verte az asztal szélét, mert mit képzelünk a rendszerről? Azt is megléptük - a rendszer hűségéről dalolva -, hogy a harmadik csapatukat nem índítva kiálltunk, és kaptunk akkora kabátot, hogy hónapokig nem fáztunk!

De, ha te az általam leírt mondatokból ezt is kiolvastad, gratutula, mert a saját véleményedet is erölteti! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.05. 22:18  Hozzászólás  Válasz wogboy (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

rendszer admin
 
Természetesen nem értek egyet veled! :)

Arról a magyar óráról hiányoztál, amikor a magyar tanár arról beszélt, hogy a mondanivalóba ne tegyünk bele olyan dolgokat, amelyek nem oda valók, és csak arra jók, hogy az eredeti témát eltereljék?

Egyébként meg Magyarország lakossága valamivel több, mint 10 millió.
Ennek közel 3/4-ed része a "Kádár-rendszer"-t csak kósza hallomásból ismeri, és abból az egy rövidke mondatból, amit beírtál, ezzel kapcsolatban semmit nem értene meg.

Amúgy meg a "Kádár-rendszer", és az azt követő kormányok (olyanok voltak, amilyenek) mindegyikénél előfordultak jónak nevezhető elképzelések.
Ilyen volt például a "Kádár-rendszer" idejében az általad említett "minden falunak kellett egy felnőtt, és ifi csapat is".
Ugyanis abban az időben foci csapatot mindenki (minden falu) szeretett volna létrehozni, nem csak a sport, és a foci akkori népszerűsége miatt, hanem mert állami támogatást kaptak.
A támogatás mértéke természetesen különböző volt, nyilván egy megyei III. osztályú csapat nem kapott annyit, mint egy NB I-es csapat.
De ennek a koncepciónak a lényege pont az volt, hogy csak olyan labdarúgó szakosztályt lehessen létrehozni, és csak az kaphasson támogatást, amelyik képes gondoskodni a fiatalokról, ifi csapatot is működtetni, ne csak a támogatást vegyék fel.
Ha erről hallottál volna, és ezt hozzá teszed, így talán teljes lett volna az írásod ezen része, és így lett volna értelme is.

Arról most itt ne nyissunk értelmetlen vitát, hogy ezt hol, és miképpen oldották meg, egyes helyeken hol mivel próbáltak sumákolni. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.05. 11:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

---
 
Szia Admin!

" most ebbe miért kell megint bele keverni a "cuculizmusban", meg a politikát."

Azt tanultam a magyar tanáromtól, ha írsz valamiről, akkor az is értse meg, aki soha nem hallott arról, és nem is látta! Nem lett volna teljes a válaszom, ha ezek a szavak kimaradnak, és nem adtam okot a választásra - melyik párt a jobb? -, és én nem látom ezt véteknek! :-D

"Már a "Kádár-rendszer" utolsó 15-20 évében sem ment úgy a nemzetközi szereplés, mint előtte."

De attól igaz volt az nézetem, minden falunak kellett egy felnőtt, és ifi csapat is, és az okkal! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.05. 09:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

rendszer admin
 
De ezt most megint csak nem értem.
A sportról, a foci EB-ről, a fociról beszélgetünk, most ebbe miért kell megint bele keverni a "cuculizmusban", meg a politikát.
Már a "Kádár-rendszer" utolsó 15-20 évében sem ment úgy a nemzetközi szereplés, mint előtte.
A "rendszerváltás" után már volt 8 kormány, és a magyar foci helyzete nem sokat változott (csak tovább romlott).
Most kijött a lépés, nem csak kijutottunk, de tovább is tudtunk lépni.
Akkor most mi a fene köze van ennek a politikához?

Nagyon bírom, hogy amikor valaki nem tud érdemben hozzászólni valamihez, egyből bedob valami lecsengett demagóg politikai dumát ahelyett, hogy inkább ne is írt volna semmit.
Még egyszer: Ez egy kertészeti fórum! - Ebben a témában a sportról van szó!

Akármi is volt a vége, nagyon szép siker volt a csapat részéről.
Kikaptunk a belgáktól? Igen!
Kikaptak a belgák? Igen!
Ez a foci! Az egyik nyer, a másik veszít, néha döntetlen.
Ha valaki esetleg nézte a Copa America Centenario kupát, most mit szólna hozzá Mexico teljesítményéhez.
Mexico csapata egy erősen meghatározó része a Copa America kupának már jó ideje.
Chile is jó csapat (de szerintem nem annyira jó, mint Mexico), az előző Copa America kupát megnyerte.
Mondhatnánk hasonlat képen azt is, hogy például az egyik "Franciaország", a másik meg "Olaszország".
És mégis mi történt?
Mexico : Chile = 0 : 7
Ez a foci! :)

És biztos vagyok, hogy ennek az EB szereplésnek semmi köze ehhez az idióta stadion-építgetési stratégiának.
És (sajnos) abban is biztos vagyok, hogy a bajnokság foci-minősége ettől nem fog megjavulni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.05. 06:27  Hozzászólás  Válasz wogboy (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   


---
 
Viszont az is bizonyítottan igaz, ha hétvégén nyer a csapat, akkor hét elején megnő a termelés a munkahelyeken.
 


  2016.07.05. 06:24  Hozzászólás
  •   67   


---
 
Még egy érdekesség a francia-izlandi meccs kapcsán, hogy állítólag pontosan annyi francia volt az izlandi válogatottban. mint amennyi a franciában.
 


  2016.07.04. 22:45  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

---
 
Szóval, megy a szárazföldi állítom, és tagadom játék! :-D

Én a focit úgy látom, mint a volt kisebb háborúk folytatása.

Anno, a cuuculizmusban is azért kellett minden kis falunak felnőtt, és ifi csapatot is életben tartania, mert a foci - ahogy a háborúk is - elveszik az emberek figyelmét!
Szerdáig, ment a múltheti meccs utáni értékelés, és érvelés, majd csütörtöktől ment az esély latolgatás a következő meccshez!

Az emberek nem politizáltak - a cuculizmusban nem is volt ajánlatos, és most mi is is van? - és ez jó volt az akkori, és a mostani vezetésnek is! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.04. 12:03  Hozzászólás
  •   65   


---
 
Valaki emlékszik arra, hogy 2012-es EB és a 2014-es VB selejtező a csoportunkban hány ponttal nem jutottunk tovább?

Az én emlékeim szerint mind kétszer több pontot szereztünk mint amivel most kint voltunk Franciaországba.
 


  2016.07.04. 11:03  Hozzászólás
  •   64   


---
 
Aki nem csak nézi, hanem látja is a focit, az láthatta, hogy miután a franciák egy félidő alatt lazán rúgtak egy négyest Izlandnak, a második félidőre erősen visszavettek a tempóból átengedve a terepet az izlandiaknak akik hozták is a második félidőt kettő egyre.
 


  2016.07.04. 10:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Csak neked, egy sima négyes nagyobb verés mint egy őt kettő.
Még annyit, én a sportban nem vagyok pesszimista, (egyébként sem) egyszerűen nem lehettek, tudod aki éveken keresztül sportolt magas színvonalon az eleve nem lehet pesszimista, mert az megszokta, benne van a zsigereiben, hogy mindig nyerni kell, és minden sikernek, legyen az bármilyen pici is örülni kell.
 


  2016.07.03. 21:05  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Pipi örülhet, ne mi kapjuk immár a legnagyobb zakót :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/






  2016.07.03. 18:06  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

rendszer admin
 
Én azért sajnálom, hogy a taktika ennyire megöli a focit.
Én láttam a Mémet - Olasz meccset, személy szerint nekem egy rakat katyvasz volt az egész. A Portugál - Magyar meccsen sokkal több foci volt, és nem azért mondom mindezt, mert ott magyarok (is) játszottak, hanem mert az tényleg foci volt.
Nem a gólokat hiányoltam (kicsit azt is), hanem a focit. Az nem foci, hogy a középpályán három ember 24x passzol egymásnak.
Sajnálatosan vicces, de tényleg az egész meccsen a 11-es rúgások voltak a legizgalmasabb jelenetek.

Nekem (is) tetszett, ahogy Kassai vezette a mérkőzést. Bár én néha fújtam volna akkor is, amikor ő tovább-ot intett, de hát nem én voltam a játékvezető. :)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.03. 17:51  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Az elején kivetítették a visszajátszásokat, de talán csak az első meccsen.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.03. 16:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
De nem zavarták haza, sőt esélye van rá, hogy ő vezesse a döntőt.

Személy szerint én nem nagyon értek egyet Kassainak a játékvezetésről alkotott azon felfogásával, hogy a játék folyamatossága érdekében sokszor egészen durva lökéseket sem fúj le csak a rúgásokat és ütéseket. Itt az EB-n lefújta a lökéseket is, szerintem ezért is volt jó amit csinált.

Igaz amit írtál, állítólag beszélnek is róla, de a fociban még nem vezették be a videóbíráskodást. A stadionokban lévő kivetítőn nem szokták lassítva visszajátszani a szabálytalanságokat, mert nem akarják hergelni a nézőket. Mi viszont otthon a tv-ben látjuk lassítva, hogy tévedett a bíró vagy nem.
 


  2016.07.03. 15:58  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Nem láttam a meccset, de én már az előző meccsén féltem amikor a szurkolók nekiálltak háborogni, ugyan mit fújt. Utólag kiderült, jól ítélte meg a szabálytalanságot. Ha itt egyet-kettőt bakizott volna, még csúnyábban hazazavarták volna, mint az orosz kollégáját :D
Én hajlok arra, hogy a 4. játékvezető nézze vissza gyorsan a lassítást, és ugyan szóljon már rá a sporira, ha rosszul ítél, sokkal jobb lenne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.03. 13:27  Hozzászólás
  •   55   


---
 
Úgy gondolom megérdemli, ha néhány elismerő szót ejtünk a foci EB másik sikeres magyar szereplőjéről a Kassai Viktor által vezetett játékvezetői csapatról. Tegnap a Németország- Olaszország mérkőzést vezette, szerintem kiválóan.
 


  2016.07.01. 14:13  Hozzászólás  Válasz pipi32 (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon egyszerű erre a válasz. Mint TE, úgy a legtöbb magyar is pesszimista. Jó'van, nyertünk kajak-kenuban, vívásban, úszásban, meg még ki tudja miben, és ki tudja egy-két sporton kívül van-e más olyan sportsiker, hogy mi hozzuk el rendre a legtöbb aranyat, de a fociban nem. Már pedig a foci a legnépszerűbb. Így a pesszimista ember egyértelműnek veszi, hogy nyerünk máshol, de nem tulajdonít neki jelentőséget. De a foci, mivel abban szarok vagyunk, a pesszimista ember számra a legfontosabb, és arra vágyik legjobban, hogy ott nyerjünk valamit :D
Mellesleg nagyon téves feltételezés, miszerint attól hogy eb-n voltunk, jobban fognak játszani a magyar klubcsapatok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.07.01. 09:57  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   


---
 
hozzaszolo!

Örülök, hogy megint megragadtad az alkalmat arra, hogy egy kicsit emlegesd a holokausztot, tudom ezt ki nem hagynád, azt gondolom te sem tagadod, hogy van miért szégyenkeznünk, mert az tény, hogy a magyar csendőrség volt a Magyarországon végrehajtott gettósítási és deportálási program legfőbb eszköze, de hagyjuk a fenébe beszéljünk a sportról.

Én nem tudom te mihez szoktál, én ahhoz hogy minden apró sport sikernek örülni tudok, már a sportolói múltam miatt is, így ennek a nagyon pici foci sikernek is!

Nem tettem mást mint leírtam a tényeket és leírtam azt, hogy a 4:0 vereség nem egy melldagasztó büszkeségre okot adó eredmény és én nem tudom napokig ünnepelni.

De mint tudjuk, hogy más sportágakban nyerünk világbajnokságokat, európa bajnokságokat de erről a kutya sem beszél. Nem őrjöngenek az emberek, nincsenek hozsannázó írások, nem szedik szét a fővárost, nincs piknik a hídon, és nem állítják le a közlekedést sem. Pedig hidd el ezek a sportolok folyamatosan hozzák az eredményeket, viszik jó hírünket a világba. Ezeket a sikereket miért nem éljük meg ilyen euforikusan, ezek nem nemzeti sikerek?

Az tény, hogy most összeborultak az emberek hovatartozástól független, de ettől nem lesz magyarabb senki, és nem lesz hazaáruló magyar ellenes az aki megpróbálja reálisan látni a történéseket, még akkor sem ha te ezt sugallod.

Ja, még annyit, egyesek, te is össznemzeti sikerről beszéltek, holott német munkának, alaposságnak az eredménye ez a nagyon pici foci siker.
 


  2016.07.01. 09:31  Hozzászólás  Válasz wogboy (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Tudod hányszor olvastam, hallatom ilyeneket, rengetegszer és mi történt, minden maradt a régiben, sajnos.
 


  2016.07.01. 09:08  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   
Avatar

---
 
Szia!

Nekem tetszik a hozzászólásod, és igaznak olvasom! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.01. 09:06  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

---
 
aszongya!

"Megduplázódott a magyar válogatott értéke"

"Napokig ünnepelte a magyar válogatott sikerét az ország, az Eb viszont Magyarország nélkül folytatódik. Hatása azonban jóval hosszabb távú lehet, állítják a szakértők. Egy játékos értékét nem csak a játéktudása határozza meg – magyarázta a hirado.hu-nak Dénes Ferenc sportközgazdász. A szakember szerint Magyarország hátrányosabb helyzetben van más országokkal szemben, az ország méretét és gazdaságát tekintve. Egy német játékos egy nyolcvanmilliós piacot „lát el”, míg hazánkban Dzsudzsák-mezt maximum tízmillió embernek lehet értékesíteni. Tehát a játékosokon keresztül elérhető piac itthon jóval kisebb – tette hozzá. A sikeres Eb-szereplés azonban megemelte a kereskedelmi értékeket is. Az elért eredményekkel a legjobban felkészített csapat benyomását keltettük, és ez remélhetően a most piacra lépő fiatal játékosoknál is értéknövekedést okozott – mondta a sportközgazdász. Megjegyezte, hogy hazánkban az elmúlt 20-30 évben nem volt jelentős játékos-transzfer, nem szerepeltünk sikerrel nemzetközi porondon, ezért leértékelődött a magyar futball. Így eleve alacsonyabb összegről indulnak a focistáink értékei például egy horvát játékoshoz viszonyítva. A szakember ugyanakkor figyelmeztetett, hogy a siker a magyar válogatotthoz kötött, nem tudni, még mekkora hatással lehet az egyes hazai klubokra. Kérdés, hogy a nemzeti tizenegy sikere okoz-e nagyobb érdeklődést a támogatók vagy szponzorok részéről például a Paksi FC-nél. Elvileg működnie kellene, de nehéz megjósolni – fűzte hozzá. Már ősszel kiderül, hiszen egy esetleges Fradi-siker a BL-ben stabilizálni tudná az elismerést és akár már a jövő évi vállalati marketing költségvetésben is megjelenhet a futballra szánt összeg – hangsúlyozta a szakember. Az FTC Labdarúgó Zrt. vezérigazgatója a hirado.hu-nak elmondta, hogy a siker egyelőre náluk sem forintosítható, de bíznak a nagyobb érdeklődésben a támogatók részéről. Orosz Pál megjegyezte, hogy a klub hat játékosát adta az Eb-re, ötöt a magyar és egyet a "szlovák" válogatottba, valamint egy futballistája pedig a Copa America-n szerepelt, ami egyedülinek mondható. Elmondta, hogy a klub az Eb-n elért sikert a játékosok értékesítésénél tudja hasznosítani. Hiszen attraktívabbá teszi a klubot egy színvonalas transzfer, amellyel megmutatható, hogy a Ferencvárosból tovább lehet lépni. Valamint anyagi haszonnal is jár: a klub játékosonként 4500 eurót kapott az UEFA-tól minden az Eb-ért, ami összesítve forintban százmilliós nagyságrend. Orosz Pál azt mondta, hogy minden nemzetközi siker ajánlatokat ér egy futballista számára, és ez így van Nagy Ádám esetében is. A 21 éves középpályásért sorban állnak a kérők az FTC ajtajában, egyes értesülések szerint a francia Olympique Marseille mellett más komoly érdeklődők is akadnak, mint például a portugál Benfica. Megemelte a felejthetetlen Eb-szereplés Dzsudzsák Balázs értékét is. A játékos menedzsere, Vörösbaranyi József megjegyezte, hogy a transfermarkt.de oldalán található 4.5 millió eurós összeg csupán irányadó, de érzékelhetően megnőtt a kereslet a játékos iránt. A sajtó már több csapattal is hírbe hozta a portugálok ellen két gólt is szerző támadót, legutóbb a Trabzonspor neve merült fel vele kapcsolatban. Nagyon rég nem voltunk ilyen helyzetben, ezért mi is még csak várjuk az Eb hatását – mondta a menedzser a hirado.hu-nak. Várhatóan Kádár Tamás sem marad jelenlegi csapatánál Lengyelországban. A hátvéd valószínűleg egy nyugat-európai elitbajnokságban folytatja. A védő ügyeit intéző Pataky Tibor – a CMG Kft. társtulajdonosa – az M1 Híradójának azt mondta, nagy valószínűséggel a Lech Poznań el fogja őt engedni, így Tamás egy újabb szintet léphet. Jelentős európai bajnokságokból is érdeklődnek utána csapatok – tette hozzá. A magyar válogatott keretének összesített piaci értéke egészen biztosan legalább kétszeresére nő az Eb-szereplés hatására – mondta szintén a Híradónak Szabados Gábor is. A szakember szerint keresettebbek lehetnek még azok a focisták is, akik nem voltak ott a bajnokságon, sőt a jövőben könnyebb lehet Magyarországra csábítani a külföldi klubok játékosait is. (Híradó nyomán)"
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.07.01. 09:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Sajnos nem lehet megkerülni a politikát. Legfeljebb majd törlik!

Arról van szó, hogy az emberekben van egy elfojtott igény a sikerre. Évtizedeken keresztül az aktuális politikai vezetéstől azt hallottuk, hogy Hitler utolsó csatlósa vagyunk, lassan ott tartunk, hogy mi egyedül csináltuk a holokausztot is, szóval folyamatosan szégyellni kellene magát egy olyan generációnak akiknek a nemzettudatát tudatosan elfojtották. Nem csoda, hogy egy sportsikert nemzeti sikerként élnek meg. De egyeseknek éppen ez a baj. Mi ahhoz szoktunk, hogy valós eredményeinket is le kell kicsinyleni, mások helyett önmagunkat kell köpködni. Pedig, ha volt hozadéka ennek a viszonylagos sportsikernek az éppen az volt, hogy egy időre újra egymásra tudott találni és felhőtlenül együtt tudott örülni valaminek ez a végletesen megosztott nép.
 


  2016.07.01. 08:32  Hozzászólás  Válasz pipi32 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

rendszer admin
 
Én nem értem, miért nem lehet egyszerűen csak örülni annak, hogy egyáltalán idáig eljutottunk.
Több, mint 40 éve nem volt kint Magyarország foci EB-n.
50 éve nem volt Magyarország a foci EB legjobb 16 csapata között.
Vagy fordítsuk le másképpen:
    Magyarország lakosságának több, mint 3/4 része nem látott még olyan foci EB-t, ahol Magyarország is részt vett volna.
Miért vagy ilyen megkeseredett ember, aki mindenben csak a hibát látja, a kifogásokat keresi?
Azok a fanatikus szurkolók azért ünnepeltek ennyire, mert fel tudták fogni, hogy hosszú évtized után a magyar foci kimozdult a trutyiból, és remélhetőleg jó ideig nem is fog vissza süllyedni.
Kikaptunk Belgiumtól? Igen.
De attól, hogy ennyi évtized után kijutottunk, vajon miért kellene elvárni azt, hogy egyből meg is nyerjék az EB-t?

A focit gólra játsszák, és tök mindegy, hogy valakiről, vagy valamiről pattan be a kapuba a labda.
Ennyi erővel a Portugáloknak már régen haza kellett volna menniük, mivel még a rendes játékidőben egyetlen meccset sem nyertek meg.
Mégis ott vannak a legjobb négy között, és nagy esélyük van arra, hogy döntőt játszanak, mivel a három "nagyobb" csapat a másik ágon egymással szemben kerül, és csak az egyikük juthat tovább.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.07.01. 06:35  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Már nem emlékszem, melyik világbajnokságon - 1986? - is nyertek az olaszok világbajnokságot? Azok is döcögtek az elején - mint most, a portugálok -, és végűl nyertek is!
Nekem gyanús a portugál, és ha nem is Eusébio vezeti őket - 1966 -, azért még okozhatnak meglepetést!

 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.30. 23:03  Hozzászólás
  •   45   


---
 
A legjobb négy közé jutott Portugáliának senki nem tudott egynél több gólt rúgni, mi viszont hármat rúgtunk nekik.

Össze lehet szedni ugyanilyen semmi értelme bölcselkedéseket amelyek a magyar csapatot fényezik, de attól még nem változik az a tény, hogy pótselejtezőből kijutva az EB-re összesítésben a 13 helyen végeztünk és ez évtizedek óta a legjobb eredmény.
 


  2016.06.30. 20:29  Hozzászólás  Válasz pipi32 (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg nem kell elszomorodni, írtad, nézed a magyar meccseket.
Az mtk x-elt, hazai pályán csak behúzzák, de ők a leggyengébbek. A vidi gálázott, jó, azt fogod mondani az ellenfél kapott két piroslapot. A loki meg félidőben két góllal vezet.
De tegyük gyorsan hozzá, hogy nem a magyar válogatott játszik mind a három csapatban :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.30. 18:25  Hozzászólás  Válasz pipi32 (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   
Avatar

terra alapító
 
Ez egy igazi jó magyaros pesszimista gondolatmenet volt. Így látom én:

1., Mi kaptuk eddig a legnagyobb verést az EB-n ? Igen!!

- Mi ebben a fontos? 1-0-nál kitámadtunk, mindegy volt, hogy 1-0 vagy 4-0.

2., Kaphatunk volna többet is belgáktól? Igen a Királynak volt 8-9 nagy védése ami góltól mentette meg a csapatott, az igaz, hogy volt a magyaroknak is helyzetük úgyhogy lehetett volna mondjuk 7:2 nem nekünk.

Persze, kaphattunk volna. De nincs a sportban ha. Jobbak voltak a belgák. Ennyi.


3., Öngóllal egyenlítettünk az Izland ellen? Igen, a gólszerző : 88' Saevarsson

Az öngól pont ugyanolyan gól, mint a 30-ról ollózott. Megdolgoztunk az egyenlítésért, fölé nőttünk egy olyan csapatnak, aki legutóbb Angliát verte meg ki-ki meccsen.

4., Két megpattant lövésből rúgtunk két gólt? Igen! Hozzáteszem Gera szép gólt rúgott!

Lásd előző.

5., Négy meccsből egyet nyertünk? Igen!

Hehe, szerintem meg csak egyet vesztettünk, veretlenül nyertünk egy olyan csoportot, ahonnan 2 csapat a nyolcba....

7., Formán kívül játszottak az osztrákok? Igen, még így is rögtön az elején az első percben rúgtak egy kapufát, és majdnem 30 percig emberelőnyben futballoztunk.

Itt és most. Ez a nagy tornák lényege.

8., Lehet örülni egy méretes zakónak? Nem!!

Senki nem örül a zakónak. A hozzáállásnak, a minőségnek, az őszinte támadó futballnak örültünk. Már aki tud.

Nem érzed a helyzet fonákságát, a 1986-os 6:0 verést a mai napig tragédiaként éljük meg a mostani belgák elleni 4:0 verést meg sikerkét ünneplik egyesek.

Ennek a kettőnek annyi köze van egymáshoz, mint a te véleményednek az enyémhez. Az egyik valaminek a vége volt, a másik meg a kezdete.

9., Üresek a stadionok? Igen! 2645 a meccsátlag!!

Én olyan pályákon látok kissrácokat focizni, ahol 10 éve nem. Senki nem Ronaldo vagy Messi. Mindenki Nagy, Gera és Dzsudzsák. Erre volt szüksége a magyar futballnak pont.
 


  2016.06.30. 16:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   


---
 
Ha már reagáltál úgy illik, hogy válaszoljak neked.

Azt írod nem igaz amit mondok, na akkor nézzük szép sorjában:

1., Mi kaptuk eddig a legnagyobb verést az EB-n ? Igen!!

2., Kaphatunk volna többet is belgáktól? Igen a Királynak volt 8-9 nagy védése ami góltól mentette meg a csapatott, az igaz, hogy volt a magyaroknak is helyzetük úgyhogy lehetett volna mondjuk 7:2 nem nekünk.


3., Öngóllal egyenlítettünk az Izland ellen? Igen, a gólszerző : 88' Saevarsson

4., Két megpattant lövésből rúgtunk két gólt? Igen! Hozzáteszem Gera szép gólt rúgott!

5., Négy meccsből egyet nyertünk? Igen!

7., Formán kívül játszottak az osztrákok? Igen, még így is rögtön az elején az első percben rúgtak egy kapufát, és majdnem 30 percig emberelőnyben futballoztunk.

8., Lehet örülni egy méretes zakónak? Nem!!

Nem érzed a helyzet fonákságát, a 1986-os 6:0 verést a mai napig tragédiaként éljük meg a mostani belgák elleni 4:0 verést meg sikerkét ünneplik egyesek.

9., Üresek a stadionok? Igen! 2645 a meccsátlag!!

Persze abban igazad van, hogy most ezen az EB-n önmagukhoz mérten jobban játszottak, nem voltak betojva, ez tény, ezt nem vitatom én sem, de azt továbbra is fenntartom, hogy ettől nem lett jobb a magyar foci.

Nagyon kíváncsi vagyok a mai Videoton, MTK meccsekre, hogy mit fogunk látni, mi lesz az eredmény (európa liga), kíváncsi vagyok arra is, hogy a Videoton meccsen tolongani fognak-e a pénztáraknál, hogy megtelik a stadion?

Gondolom te is.

Azt látom, hogy a Videoton meccsen alig van egy pár néző, szerintem még félház sincs. mondom én hogy nem változott semmi.


További jó nyarat, én nem jövök egy darabig, már eddig sem akartam, csak a sportot nem tudom kihagyni.
 


  2016.06.30. 15:00  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Na ezt nem is tudtam. Akkor eddig jól titkolták, mert magamtól ez fel sem tűnt volna :D

Pipi, ez nem igaz. Nézd csak meg hogy játszottak az eb előtt, és hogy játszottak a norvégok ellen, meg most kint az eb-n. Ég és föld a kettő.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.30. 08:55  Hozzászólás  Válasz wogboy (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


---
 
Annyi időt szakítottam erre a topikra, hogy megosszam a gondolataimat és utána továbbra is a legfontosabb a nyár és víz élvezete.

Minden elismerésem a magyar válogatottnak, de azért ne esünk túlzásokba, nézzük meg mi is történt.

Bárhogy nézzük kiestünk az EB-ről, mi kaptuk az EB-n eddig a legnagyobb verést (Belgáktól), ami lehetett volna nagyobb is, Király szenzációsan védett, Izland ellen öngóllal egyenlítettünk, a portugáloknak két megpattant lövésből rúgtunk gólt (szerencse) négyből egyet nyertünk, megvertük a formán kívül játszó sógorokat.

Legyünk őszinték, ne csapjuk be magunkat, a magyar foci egy jótánnyit sem lett jobb, nem lesz magasabb színvonal egy Gyirmot-Vasas meccsen és több néző sem.

Viszont, és ez nagyon fontos, az látszik, hogy valami megmozdult válogatott szinten ezt kéne fejleszteni, ezt a mentalitást (német) kellene a posványba fetrengő klubokban is meghonosítani és akkor, de csak akkor van remény arra, hogy jobb lesz a magyar foci, több néző lesz a stadionokban.
Ha ez nem történik meg, akkor ez csak egy kicsúszott eredmény lesz, amihez a szerencse is hozzájárult.

Mégegyszer, én is örülök, hogy volt apró sikerélményünk, én is drukkolok a magyaroknak(kinek másnak), de a földön járok, én nem tudok egy nagy zakót napokon keresztül ünnepelni.

És még valami a végére, nagyon kíváncsi vagyok, hogy az a sok-sok "fanatikus" foci drukker aki napokig ünnepelt, akik őrjöngtek az ország klf pontján, hol voltak eddig, ha ennyire nagy foci rajongok, miért üresek a magyar pályák, kíváncsi vagyok arra is, hogy a bajnoki nyitányon mennyien lesznek a lelátón az MTK-Vasas mérkőzésen.

Ha valaki másként gondolja, cáfolja meg tételesen a véleményemet.

hozzaszolo, ki nem hagytál volna egy jó ízű .........

További jó nyarat mindenkinek, mert ne feledjük, a nap mindig süt, csak nem mindig látjuk!
 


  2016.06.30. 07:13  Hozzászólás
  •   39   
Avatar

---
 
Ez is jó hír! :-D

[url]https://youtu.be/aC7ku25a13w[/url]
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2016.06.26. 17:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


---
 
Az MTK mindig is kék fehér csapat volt, mert azok voltak az alapítók akiket ezen a fórumon ugye képmutatóan nem lehet néven nevezni. Nem véletlenül csúfolták őket libásoknak. De ez csak a háború után lett tabu, addig a csapat büszkén vállalta azt, hogy kiknek a csapata. Becsületükre legyen mondva ebből a libaügyből megpróbáltak hagyományt csinálni és mára egy hatalmas liba éppen úgy az MTK kabalafigurája, mint a Fradinak a sas.
 






  2016.06.25. 21:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Na igen, ez igaz. Én pl. rohadtul meglepődtem, én naív, amikor láttam egy fotót az mtk stadion belsejéről, komplett zsinagóga volt az egyik terem... oké, a kék-fehér így már érthető... eszembe nem jutott volna, hogy valaki azért vesz meg egy kék-fehér együttest az elsőosztályból, mert ugyan azok a színei, mint Izraelé... vagy ugye ,,B'' verzió, már eleve alapításkor így kalkuláltak, nem tudom...

Nem is nézem a magyar focit, mert minek. Egyik évben talán a lengyel bajnokságból láttam pár meccset, hajtottak a fiúk, szufla is volt, de hát lengyel bajnokságot nem ad a tv, akármennyire is érdekesebb, mint a magyar... na most meg lehet nézni hol vannak hozzánk képest a lengyelek klubbszinten.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.06.25. 20:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (33) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

rendszer admin
 
Magyarország a 10 millió foci edző országa! :)

Ugyanakkor meg lehet nézni, hogy egyes foci csapatoknak ki a tulajdonosa .....
Nálunk ez is egy maffia-mutyi, csak nincsen reklámozva.
Lenne itt is egy-két jó foci edző, csak nálunk az a divat, hogy a tulajdonos is egy "foci edző", aki megmondja az edzőnek, hogy mit kellene csinálni.
Ilyenkor az edző két dolgot tehet, vagy úgy csinálja, vagy elhúz (csak nem nagyon van hová).

Magyarországon nincsen jelenleg egyetlen ütőképes focicsapat sem, amelyik nemzetközileg is eredményes lehetne, hiszen mindig kiesnek már az első körben.
Külföldön miért is keresnének olyan edzőt, aki a saját csapatával nemzetközi szinten nem tud semmit felmutatni.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég