Milyennek tippeltek? - játék Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.




  2015.01.29. 15:12  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

---
 
Az első nem hivatalos részeredmények (az elérhető max. 40 pont):
atifoci: 15
tgwh: 15
kisveréb: 14
gergerg: 17
délkelet: 22
Néhány érdekes észrevétel a tippek alapján: a legtöbbet (fölényesen!) Gergergről tudunk( 40-ből 30 pont, őt nálunk jobban már csak a felesége ismeri.) A legtalányosabb tgwh, (40-9), mintha más bolygóról jött volna :wave: , délkeletről 13, kisverébről 15, atifociról 16 pontot értek el a játszók. A legtöbb pontot délkelet érte el, de az ő esetében fennáll a bundázás alapos gyanúja :thumbdown:

Kíváncsian várom (várjuk) a folytatást, Rhéman és STiszteletes szavazatait!
 


  2015.01.29. 14:53  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

---
 
Köszönöm a részeredmények közlését, viszont így Neked van többletterhed :-D . Nagyon érdekes ötlet a javítási lehetőség, ez meg sem fordult a fejemben. Tetszik, mert nem csak javítani lehet, hanem rontani is, bár ez inkább csak elvi lehetőség (én legalábbis Gergergen már nem fogok javítani, az biztos :lol: ) Szerintem a többiek is élnek majd vele, jó lenne.
 


  2015.01.29. 11:11  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

rendszer admin
 
Milyennek tippeltek? - játék >>> Első kőr végeredménye.

Milyennek tippeled: atifoci2
  • tgwh - 30%
  • gergerg - 50%
  • kisveréb - 30%
  • délkelet - 50%
  • Rhéman - 40%
  • STiszteletes - 30%

Milyennek tippeled: délkelet
  • tgwh - 10%
  • gergerg - 50%
  • kisveréb - 30%
  • atifoci2 - 40%
  • Rhéman - 40%
  • STiszteletes - 20%

Milyennek tippeled: tgwh
  • délkelet - 30%
  • gergerg - 30%
  • kisveréb - 20%
  • atifoci2 - 10%
  • Rhéman - 20%
  • STiszteletes - 40%

Milyennek tippeled: kisveréb
  • délkelet - 60%
  • gergerg - 40%
  • tgwh - 30%
  • atifoci2 - 20%
  • Rhéman - 40%
  • STiszteletes - 30%

Milyennek tippeled: gergerg
  • délkelet - 80%
  • kisveréb - 60%
  • tgwh - 80%
  • atifoci2 - 80%
  • Rhéman - 40%
  • STiszteletes - 50%

Milyennek tippeled: Rhéman
  • délkelet - 30%
  • kisveréb - 50%
  • tgwh - 30%
  • atifoci2 - 50%
  • gergerg - 50%
  • STiszteletes - 40%

Milyennek tippeled: STiszteletes
  • délkelet - 90%
  • kisveréb - 20%
  • tgwh - 20%
  • atifoci2 - 30%
  • gergerg - 80%
  • Rhéman - 40%

Jelenleg ennyi adat áll rendelkezésre, több adat még nem érkezett be.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.29. 11:09  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

rendszer admin
 
Akkor kicsit megbonyolítom a játékot, hogy érdekesebb legyen. :P
  1. Ha valaki több választ ír be a lehetségesnél (akár magáról, akár tippeléskor, volt ilyen!), akkor az elsőt, illetve a 7. kérdésre az első három választ fogadom csak el!
  2. Nem fogom senkinek megmondani, hogy melyik választ találta el, így több fordulóban is lehet tippelni.
  3. Mivel a 7. kérdésre három tippelés lehetséges, így összesen 10 tippelés adható le. Mindegyik helyes tipp 10%-ot ér, tehát ha valaki mindegyiket eltalálja, akkor éri el a 100%-ot, tehát a kérdésekre adott válasz alapján "teljesen ismeri". Ha csak 3 tippet talál el, akkor "csak" 30%-ban ismeri.
  4. A szabadidőm lehetőségei alapján folyamatosan próbálom majd kiértékelni az eredményeket. Minden egyes kőr a leadott tippek szerint folyamatosan frissül majd, ahogy megkapom az egyes résztvevőktől a tippeket.
  5. Mielőtt valaki előre beírna 3 - 4 tippeléseket, határozzátok meg, hogy mikor lehet a második körre tippelni.

Hibák a tippelésben:
  • 4. Lakóhely (megye). Itt le kell írni a megye nevét, Bp. Pest megyeként számítódik.
      Ha valaki falut, vagy várost ír be elnevezés helyett, azt nem tudom elfogadni.
  • 7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti). Itt mindenki végiggondolja, mi az a 3 tevékenység, amit a legszívesebben végez, és
    erre a játékban részt vevők szintén 3 tippel válaszolnak. (pl: szám.tech., olvasás, horgászat, barkácsolás, csillagászat,
    sportolás, utazás...)
    1. Ha valaki saját adatnak csak egy érdeklődési kőrt ad meg, a másik kettőt nyitva hagyja a tippelők előtt. Így bármilyen tipp érkezik erre a két lehetőségre, értelemszerűen jó a válasz.
    2. Ha valaki tippeléskor csak egy érdeklődési kőrt ad meg, a hiányzó két másik adat hibának számít, mintha megadta volna, csak nem találta el.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.01.27. 19:16  Hozzászólás  Válasz délkelet (93) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Akkor írod a hsz-t, majd jobb egérgomb és Összes kijelölése CTRL A menüpont, majd jobb egérgomb és Másolás CTRL C menüpont :D
DE ha háromszor rákattintasz a hsz-t író ablakra, akkor is kijelöli mindet :D meg ugye valahogy csak ki kell jelölni, innen meg a word vagy a wordpad meg csak bonyolítás :D :P
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.27. 19:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

---
 
Tudom, hogy igazad van, de én nem a billentyűzethez szoktam és ha még azt is elárulom, hogy a Total Commandert sem használom (pedig de sokan mondták már) A szokás nagy úr!
 


  2015.01.27. 19:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

terra alapító
 
Egyszer kell csak kipróbálni, írod a hsz-t, majd ctrl a, és hopp ki is jelölte, majd ctrl c és próbaképp ctrl a, del, ctrl v :D :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.27. 18:47  Hozzászólás  Válasz tgwh (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

---
 
Nem nekem írtad, de ha ez ilyen egyszerű:
"Akinek hajlamos eltűnni a szöveg, nyom egy ctrl a, majd ctrl c kombókat, és kijelöli az egészet, majd másolja. Ha eltűnik a szöveg, ctrl v-vel visszamegy :D
Pár másodperc, ha hosszút írsz, akár percenként kettőt is lehet nyomni, és a gép újraindulásáig, vagy addig amíg új dolog nem kerül a ,,ctrl c''-be, megjegyzi a gép."
- akkor inkább maradok a WordPad-nál :lol:
 






  2015.01.27. 18:32  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
Ne hallgass gergergre, csak megkever :D ha már a másolásig eljutsz, egyszerűen nem wordpad-ba kell bemásolni, hanem a hozzászólásba :D
Akinek hajlamos eltűnni a szöveg, nyom egy ctrl a, majd ctrl c kombókat, és kijelöli az egészet, majd másolja. Ha eltűnik a szöveg, ctrl v-vel visszamegy :D
Pár másodperc, ha hosszút írsz, akár percenként kettőt is lehet nyomni, és a gép újraindulásáig, vagy addig amíg új dolog nem kerül a ,,ctrl c''-be, megjegyzi a gép.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.27. 15:24  Hozzászólás
  •   86   
Avatar

---
 
Apróság, de nehogy ezen múljon valakinek a győzelme: :-D : az 52. hsz. 6. pontjánál az "E" betűt "H"-ra javítottam.
 




  2015.01.27. 11:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   


*
 
ne szégyelld...én sem tudtam...annyira nem értek a géphez...majd a gyerekeim segítenek...mert " hol is az a Wordpad ?? " :lol:
 


  2015.01.27. 11:03  Hozzászólás  Válasz délkelet (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   


*
 
Akkor jó...azért hónapokig nem húzom.
 




  2015.01.26. 21:40  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

---
 
Közben - a nagy nyilvánosság előtt szégyelltem volna :oops: - Gergergtől megkérdeztem, hogyan kell dolgozni az általa beírt sémával. Kiokosított: kimásolni WordPadra, ott megadni a válaszokat és utána mehet Ragadozónak.
 




  2015.01.26. 21:10  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

---
 
Köszönöm, de tényleg fölösleges szigorú határidőhöz kötnünk magunkat. Rhéman sem valószínű, hogy a héten el tudja küldeni.
 




  2015.01.26. 21:05  Hozzászólás  Válasz délkelet (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   


*
 
Rendben a héten megoldom.
 


  2015.01.26. 21:01  Hozzászólás  Válasz délkelet (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Tippeltem rá is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.01.26. 20:55  Hozzászólás  Válasz délkelet (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Azt nem tudom hogy előtte vagy utána :D beírtam magam is a listába, csak feltűnik Ragadozónak :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.26. 20:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

---
 
Ügyes és gyors vagy! Két kérdésem: atifoci előtt vagy után? adatlapod is elküldted?
 


  2015.01.26. 20:51  Hozzászólás
  •   72   
Avatar

terra alapító
 
Én már elküldtem Ragadozónak, de ez tényleg egy tippelős játék lesz :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.26. 20:42  Hozzászólás
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Megcsináltam hogy csak be kelljen írni a válaszokat (kódokat)

Tgwh

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rhéman

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gergerg

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Atifoci2

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Kisveréb

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

STiszteletes

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

délkelet

1. Nem:
2. Kor:
3. Magasság:
4. Lakóhely
5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel
6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti).
8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse.
 


  2015.01.26. 18:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

---
 
Tehát akikre tippelni kell (saját magát kivéve, bár nálam már lehet arra is :oops: ):
tgwh
Rhéman
Gergerg
Atifoci2
kisveréb
STiszteletes
délkelet
A tippekkel együtt kérlek benneteket, hogy a saját adatlapotokat is mellékeljétek. Azt nem beszéltük meg, hogy mondjuk a tól-ig határos magasságot, vagy a pontosat (nálam ez 3. "E" 190< vagy a valóságos: 218cm 8-) ) Szerintem legyen a pontos.
 


  2015.01.26. 18:38  Hozzászólás  Válasz Rhéman (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

---
 
Szia Rhéman!
Nem kerget a tatár, csak valami játékszabályt próbál az ember felállítani, amitől viszont rugalmasan el lehet térni :-D Már mától lehet küldeni az anyagot Ragadozónak és amikor kiderül, hogy mindenki elküldte (azért ne március idusáig), az lesz a vég :-)
 


  2015.01.26. 18:18  Hozzászólás
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
Délkelet!

Egy hétig kb. nehezen fogok idejutni. Légyszíves küldj privátot, ha indul a játék. Köszi.
 


  2015.01.26. 18:16  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

---
 
Részemről igazán örülök, hogy jelentkezel :thumbup: (és gondolom, a játékban részt vevőknek sem jelent problémát a határidő utáni jelentkezésed), viszont ezt a "majd látom, talán" dolgot egyértelműsíteni kellene. Veled együtt akkor 7-en lennénk és az lenne a tiszta, ha mindenki mindenkire tippelne a hét folyamán. (A feledékenység elkerülése végett pedig majd dübörgök PÜ-ben :-D )
 


  2015.01.26. 12:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   


*
 
Elméletileg jelentkezek én is...gyakorlatilag meg majd meglátom,talán nem feledkezem meg róla :lol:
 




  2015.01.26. 00:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

---
 
Nem beszéltük meg, meddig lehet elküldeni a tippeket: ha nem lesz ellenkező vélemény, legyen rá mondjuk 168 óránk, azaz vasárnap éjfélig küldjük el a tippeket. A kérdésedre pedig: írtam Ragadozónak, hogy szeretnénk neki küldeni a megoldásokat, annál is inkább, mert én is részt veszek a játékban. A kiértékelést pedig vagy ő végzi el, vagy visszaküldi az anyagot nekem. Amint megjön a válasza, jelentkezem.
 


  2015.01.25. 23:04  Hozzászólás
  •   63   
Avatar

terra alapító
 
Es holnap kinek küldjem a tippeket?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.01.25. 22:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Össze lett vonva 2 topik, ebből eredendően nem stimmelt a számozás. Kellett annyi hozzászólás hogy az új számláló utolérje a korábbit. Lett volna más megoldás is, de ez tűnt a legegyszerűbbnek.
 




















  2015.01.25. 12:22  Hozzászólás
  •   52   
Avatar

---
 
Kedves Fórumozók!
A játékra jelentkezni ma éjfélig lehet még. Eddig 6-an vállalták a részvételt, amivel már el lehet kezdeni a játékot, de szerencsésebb lenne, ha ez a létszám bővülne még néhány taggal. A kérdések szerintem nem sértik senki érzékenységét, csupán egy kis plusz időt igényel Tőletek. Ha valaki bizonytalan valamiben, a kérdésére szívesen válaszolok, de ha kicsit visszaolvas, szerintem minden érthető a leírtakból. Az egyszerűség kedvéért bemásolom ebbe a hsz-ba is a kérdéseket:

1. Nem: "A": férfi "B": nő

2. Kor: "A": <20; "B": 20-30; "C":30-40; "D": 40-50; "E": 50-60; "F": 60-70; "G": 70<

3. Magasság: "A": <160; "B": 160-170; "C": 170-180; "D": 180-190; "E": 190<

4. Lakóhely (megye). Itt le kell írni a megye nevét, Bp. Pest megyeként számítódik.

5. Kapcsolatainak száma a játékban résztvevőkkel (személyes, telefon, e-mail...) A fórumos beszélgetések természetesen nem
számítanak ide.
"A": 0; "B": 1-3; "C": 4-6; "D": 7-9; "E": 9<

6. Kapcsolatainak száma az összes fórumozót tekintve:
"A": 0; "B": 1-3; "C": 4-6; "D": 7-9; "E": 10-12; "F": 13-15; "G": 16-18; "H": 18<

7. Érdeklődési kör, hobbi (nem kertészeti). Itt mindenki végiggondolja, mi az a 3 tevékenység, amit a legszívesebben végez, és
erre a játékban részt vevők szintén 3 tippel válaszolnak. (pl: szám.tech., olvasás, horgászat, barkácsolás, csillagászat,
sportolás, utazás...)

8. Kedvenc Mo-on termeszthető gyümölcse. Egy gyümölcs-egy tipp.

Teendő tehát a 4-es, 7-es és 8-as pont kivételével a sorszám után a megfelelő betű beírása, az említetteknél pedig a tippelt szó (szavak) leírása. Miután mindenki elküldte a tippjeit, még egy tennivaló marad: a saját, tényleges adatok elküldése, ami alapján el lehet dönteni a helyezéseket.

Még egy fontos dolog: ha valaki attól tart, hogy nagy butaságokat tippel (mondjuk az én életkoromat 20, vagy éppen 90 évre tippelné), az emiatt ne aggódjon. Nincs sértődés, játék!!! Épp emiatt az újonnan regisztráltak is nyugodtan jelentkezzenek!
Várom az estleges kérdéseket és JÁTÉKRA FEL!
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég