Próbáltad a LED lámpát? Neked se jön be??? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2021.03.28. 10:00  Hozzászólás
  •   59   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Mi most vettünk léser lámpákat - mert azokat nem szeretik a gyümölcsevő denevérek - , és így egész éjjel nálunk cincognak!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2019.08.23. 17:13  Hozzászólás  Válasz alex (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Mondjuk inkább úgy, az primitív amiből merít ;)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.08.23. 08:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


---
 
Primitív és ordenáré az egész. Aljasul bizonyos rétegre fókuszál. A profithajhászás nem ismer határt.
 


  2019.08.22. 21:09  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Na a másik kedvenc, amikor 5 perc mire kinyílik az 'ótomatizált kapu... lehetne azt gyorsabbra is állítani, de valamiért a csigatempó a menő mindenhol. Talán mert úgy kevésbé valószínű egy meghibásodás...
Nem tudom, akkor már mozgásérzékelő, ami egy kutyánál nagyobb valamire van kalibrálva, mert amikor minden második nagyobb szúnyog miatt kapcsolódik fel a lámpa, az valahogy nem buli...
Akkor már valami nagyobb hatótávú chip, ami ha a lámpát pl. 10 méterre megközelíti, akkor felkapcsolja azt. Elvileg működne, olyan drága lenne a technológia? Vagy maga a szolgáltatás drága, a chip filléres tétel, de kell egy program (fél perc alatt betanítasz egy chip-et), amivel hozzárendeled pl. az adott zárhoz, amit ki akarsz nyitni vele.
És ha nincs nála a mobil, akkor mi van? :D zseblámpát még mindig két érintés felkapcsolni a telefonomon feloldás után...
Nekem ez nagyon nem életszerű.
Lehet kicsit öregek vagytok hozzá, de egy nagyon jó sorozat egyik jelenete jut róla eszembe :D

Lehet kicsit durvának tűnik, de szeretem az adott ország saját gyártású sorozatait, mert iszonyatosan reális bepillantást nyersz az adott hely kultúrájába és általános hétköznapjaiba :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.08.22. 20:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

rendszer admin
 
Mindenki másképpen csinálja ... :hiha:

Megáll a kapu előtt, megnyomja a gombot.
Amíg a kapu kinyílik, addig kényelmesen felkapcsolja a villanyokat.

Persze tudom, te már a szomszéd falunál menet közben nyomod a gombot, így tárt kapuk várnak.
Nem mellékesen múltkor láttam, hogy tényleg van a kocsiján lámpa.
Csak azt nem tudom, hogy ha kiszáll, és bezárja a kocsit, akkor is égnek-e.
De azt tudom, hogy az udvar és a garázs világítás független a kocsitól, mert azt én kötöttem be ... :fetreg:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.08.22. 17:50  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   
Avatar

terra alapító
 
Mert a kocsi nem világít :)
Nem tudom, mire kioldom a bill.zarat, megnyitom a progit, kivalasztom mit akarok, addigra ki is szallok és felkapcsolom a lámpát. Pedig nem lassú a telefon.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2019.08.22. 16:49  Hozzászólás  Válasz iimi (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

rendszer admin
 
Csak halkan jegyzem meg ... :)

Bár növénytermesztéshez valószínű biztos nem fogom használni, de nálunk mindenhol LED égők vannak.
A vejem szereti az ilyen kütyüket ...
Sőt van, amelyik olyan kis készüléken keresztül van bekötve, hogy akár mobilról is lehet ki-be kapcsolni.
Így például ha nagyon későn ér haza a kocsival, akkor be tudja kapcsolni mobilról a világítást a garázsba, és a garázs előtt is.

A nappaliban fényszabályozós kapcsoló van a LED világításhoz, de például azt is lehet akár mobilról is működtetni. :)

És ezek nekem is tetszenek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2019.08.22. 11:21  Hozzászólás
  •   52   


---
 
Sziasztok.
Eddig is ezután is utálni fogom a LED fényforrásokat de eljött az az idő amikor már nehéz mást beszerezni, úgyhogy így a nyár vége felé, amikor már nincs sok munka a kertben elkezdtem felkészülni a jövőtavaszra. Úgy döntöttem rendelek 2 darab növénytermesztéshez gyártott LED fénycsövet innen:
Led fénycső növénytermesztéshez.

Nem olcsó, de sokat számolgattam és úgy döntöttem két darab vásárlásától még nem fogok elszegényedésben éhenhalni, főleg hogy van egy csomó lekvár a kamrában.

Lehet beindítom a fénycsöveket már most, mondjuk a pincében hogy lássam hogy működnek. Nevelek valami jó kis spenótot.
Ahogy van valami eredmény (ha rossz lesz akkor) jelentkezek.
 


  2015.06.26. 09:40  Hozzászólás
  •   51   


---
 
1 hete jött meg egy új típusú led lámpa szett. Az új fürdőszobába tettem. Aránylag drága, de nagyon jó minőségű. A fém hűtőbordák között rések vannak, a ledeket ugyanúgy búra takarja, mint pl. a halogén égőket. A legújabb típusú, hosszú élettartalmú 5730 ledekkel van szerelve. 6,5 w-os. de simán erősebben világít, mint az előtte ott lévő 50 w-os halogén spot.
Led lámpa szett
 


  2015.06.20. 09:08  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

---
 
Szinte süketként ha akarod néma is leszek ! :-D :-D :-D :-D :-D
Van itt az az ember, aki ha hozzám szól, még olvasni is elfelejtek ...
 


  2015.06.19. 17:15  Hozzászólás
  •   49   


---
 
Ez az alkalmi süketség nem ismeretlen a családban! Sajnos én szenvedek benne. Én még nem a teljes süketséget játszom meg, igaz valóban romlott a hallásom. Még az MVG-ben dolgoztam és ott az alap zaj nem volt éppen egészséges. Azért hallok, de amit nem akarok meghallani azt nem is hallom meg. Általában a feleségem által kitalált dolgok szokták elkerülni a figyelmemet (hallásomat).
 


  2015.06.17. 08:21  Hozzászólás  Válasz Imre (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   
Avatar

---
 
Szia!

"Ott még jól látok, csak a nagyon apró dolgokhoz kell szemüveg. De gondolom nem csak én vagyok ezzel így a fórumon."


Ez is igazad, és azt tudod-e, az a jó házaság, ahol a tökös süket, az asszony meg vak! :-D

Akkor mesélek, és antialkoholista lévén, csak benéztem ide! :-D

Még Melbourne-ben éltem - csak azért hagytam ott, mert 4 évszak naponta, és azt nem nekem találták ki! -, és ott is sokat horgásztam! Egy ilyen pecás hely keresése közben, rátaláltam egy öreg magyar házaspárra - 70 körüliek -, akik pecáztak, de nem fogtak semmit!
Megszólítva őket - először angolul, de a válaszukből kivettem, ezek sem született ausztálok! -, és felajánlottam nekik, a segítségemet, a halfogáshoz!

Akkor nem értek rá, és megígértettem velük, majd akkor máskor! Telefonszám csere, és mindenki, a saját útjára! :-D

Pár hetet kiestem a szabad időből - pedig az törvény, ha magad nem készítesz szabadidőt, az nem lesz sosem! -, és hívtam őket egy közös pecára. Akkor tudtam meg, a Tibor bácsi teljes süket lett! :-D

Egy kis sopánkodás után arra jutottunk, kiviszem a kis öreget pecázni, legalább nem otthon ülve, nézi a tévét! :-D

Kiérve a vízhez, elfeledtem a süketségét, és kezébe adva egy érzékeny spiccű botot, odaállítottam a vízszélére! Közben neki szólva, arra hívtam fel a figyelmét, a spiccet nézve, vágjon majd be! A kisöreg visszaszólt, azt már tudja! :-D

Ekkor csak néztem mint kezdő gyújtogató a vizes szalmára, és gesztikulálom neki, hogy most akkor m is van? :-D

Ekkor tudtam meg, a kisöreg nem lett süket, csak a banyája már 42 éve egésznap zargatta, hogy vigye ki a szemetet, söpörje fel a járdát, porszívózzon, és ebből lett elege, és elmutogatta a "házisárkányának", semmit nem hall, és orvoshoz sem akar menni, mert nem akar kísérleti patkány lenni! :-D

Jót pecáztunk _ halakat is fogtunk -, közben beszélgettünk! Elmesélte, most egésznap nézheti a tévét, a házisárkány odaviszi a kávéját, és közben megsímogatja a fejét: "szegény Tibim, süket lettél, de azért szeretlek!" :-D

Azt is mondta, most érzi a menyországi életet, mert nincs több Tibikém, tedd ezt, csináld azt!

Megígértette velem, csak el ne áruljam, a házisárkányának! :-D

A kisöreg még élt 6.5 évet, és a teljes süketséget, végig tudta csinálni!

Ami már csak a tudás része, mert ezt sokan nem tudnák végigvinni! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.05.24. 09:04  Hozzászólás  Válasz Imre (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   
Avatar

---
 
Rendben, elfogadom, hogy így gondolod. De azért a valóság nem biztos, hogy ilyen. A neonnal kapcsolatban egyetértünk. Viszont nekem pont ilyen a led is .
 


  2015.05.24. 08:35  Hozzászólás
  •   46   


---
 
3 gyerekem van állandóan felkapcsolva hagyják a villanyokat. Sok vitám volt velük mindig ezen a téren. Az emeleten a legkisebb szobában 250 w (5x50w spot) volt a világítás. Nagyobbakban 350w. Összesen 14 helyiség van. 2 fürdővel, lépcsőfeljáróval együtt, amit rendszerint éjjelre úgy felejtenek. A világítás fogyasztása tizedére esett vissza, mivel 50 w-os helyett 5 w-os van ledek vannak. 2 nagyobbik gyerek sokat tanul és általában este. Egyedül a konyhában égett ki led égő. Amit írtam is régebben a szűk búra miatt kisült a led. Nekem megérte váltani. Akinek jóval kevesebb a világítás annak lehet nem ilyen látványos az áresés. Szinte minden gépem energiatakarékos, csak az égőkkel volt gond. Egyébként a fogyasztás csökkent nagy mértékben! Persze mindenki számolja ki magának. Feleségemmel volt még tavaly egy megállapodás, ha minimum 10000 Ft-al nem lesz kevesebb az áram fizetés év végén, akkor egy ledes égőt sem veszünk mostanában. Sokallotta a ledre költött pénzt tavaly.
Még a műhelyben akarok cserélni, mert 50 körül már az én szemem sem a régi és ami égő meg neoncső van bent nekem sokszor nem elég. Néha kicincálom az udvarra a cuccokat, hogy a napon dolgozzak. Ott még jól látok, csak a nagyon apró dolgokhoz kell szemüveg. De gondolom nem csak én vagyok ezzel így a fórumon.
 


  2015.05.23. 21:41  Hozzászólás  Válasz Imre (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

---
 
Hmm. Az cirka 1000kWh. Ahhoz azért jó sokat kell világítani. Sőt, most néztem a legújabbat, már több mint 1.300. Nem lehet, az hogy csak az ÖSSZEG lett kevesebb? Próbáltad már az elfogyasztott áram mennyiségét is összehasonlítani ? ;)
 


  2015.05.23. 18:49  Hozzászólás
  •   44   


---
 
Közel 50000 Ft-tal kevesebb évi áramot fizettem idén, mint az elmúlt években az Eon elszámolása alapján. Annak ellenére, hogy a meglévő háztartási és egyéb gépek mellé egy nagy teljesítményű szárítógépet is vettünk tavaly áprilisban. Használja is a feleségem veszettül, szerinte sok szöszt kiszed a ruhákból és puhább is lesz a ruha.
Annyi a változás, hogy az egész lakásban lecseréltem a halogén égőket, energia takarékos égőket, csak ledes égőkre.
 






  2015.04.20. 12:46  Hozzászólás  Válasz nzozz (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

---
 
Tehát arra, amit a délelőtti műszakban csinálnak ugyanabban a kínai gyárban ? :-D
 




  2015.04.20. 09:06  Hozzászólás  Válasz nzozz (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   
Avatar

---
 
Akkor, amikor már a teljesítmény is kamu, gondolod korrekt CRI van megadva ? Egyébként biztosan a spektrum a bűnös. Már szerintem .
Már úgy értem, a valódi teljesítmény, nem az a kamu keresztreferencia az izzóval.
 


  2015.04.20. 08:25  Hozzászólás  Válasz Diktátor (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   


---
 
Ha esetleg most nem 80-97 közti a led CRI értéke, mindenképp érdemes egy olyat kipróbálni, mielőtt valaki kijelentené, hogy a ledek nem jók, rossz a fényük, stb. Ezt általánosságban mondom, nem kimondottan Neked.
 


  2015.04.20. 06:58  Hozzászólás
  •   37   
Avatar

---
 
Az igazán érdekes nekem az, hogy a ledektől tényleg világos van, de valahogy nem igazán látok rendesen. A nappaliban egy csillár van, benne ledlámpákkal. Hiába érzem világosnak a szobát, ha az egyik ledet izzóra cserélem, sokkal jobban látom pl az írott szöveget, vagy apró dolgokat. Persze tudom, 58 évesen már nem úgy látok ...
 


  2015.03.29. 04:19  Hozzászólás  Válasz gergerg (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   
Avatar

---
 
Úgy kezdődött, hogy lámpákat vettem, amik jó része megpusztult. Aztán vettem újabbakat, abból is. Szétszedtem a rosszakat, és egyiket a másikból megjavítottam, majd rendeltem csak ledeket. Most már ismerősök is hozzák a bedöglött lámpákat javítani. :-D
Valószínűleg az lehet az oka, hogy csupa elég nagy teljesítményű izzót rendeltem, (15W), és a búra alattiak romlottak el valószínűleg hőhalál miatt meg az olyanok, amiknek nincs komolyabb hűtőbordája.Na meg az olyanok, amik hosszú ideig szoktak alkalmanként világítani.
 




  2015.03.28. 07:45  Hozzászólás
  •   34   
Avatar

---
 
Most már rendeltem egy marék ledet, és nagyüzemben cserélgetem a bedöglött lámpákban ami kiégett. Amivel nem megyek sokra, az a bekapcsoláskor pislogó darab. Gondolom a kezdeti áramfelvétel több, ezért visszaszabályoz, és úgy hintázza fel magát, de bosszantó. Már a neonnál is utáltam a hunyorgást. Az áramkorlátozást nem merem megemelni, mert akkor melegen is túlfut, és égnek ki a ledek sorban. Valakinek van ötlete, mit lehetne kezdeni vele ?
 


  2015.02.07. 21:26  Hozzászólás  Válasz Imre (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   33   
Avatar

---
 
Ez lehet. Én különböző helyekről vettem. Arra figyeltem, hogy jó visszajelzései legyenek, de mégis.
 


  2015.02.07. 21:14  Hozzászólás  Válasz Diktátor (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   32   


---
 
Egyébként nagyon kell figyelni, hogy szűk búra alá nagy teljesítményű led égőt ne tegyünk, mert nem tud hűlni és kiéghet. Konyhában így jártam. Asszony sütött ezerrel és olyan kis búrák voltak, hogy a ledégők éppen belefértek. Azóta nagyobb búrát tettem fel.
Mondom mindenki azt csinál amit akar, azt vesz amit akar. Én csak a véleményemet írtam le. Ismétlem nekem beváltak és nem bántam meg.
Most egy vízszerelő srácnak segítettem a paypal és ebay regisztrációban. Szomszédnál volt este még karácsony előtt és meglepődött, hogy amikor az én udvaromban fel volt kapcsolva a villany a szomszédom udvara is be lett világítva. Átjött megkérdezni, hogy hány w-os égő van benne, alig akarta elhinni, hogy 15 w-os. Udvarra és műhelyébe vett elsőnek, utána azt mondta lecseréli a lakásában is.
 


  2015.02.07. 21:06  Hozzászólás  Válasz Diktátor (29) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


---
 
Én általában egy cégtől veszem ott. Levelezéseim alapján eddig 5 különböző alkalmazottal beszéltem náluk. Tehát nem egy személyes üzletelgetőtől vásárolok. Lehet nekem ez miatt váltak be?
 


  2015.02.07. 21:05  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

terra alapító
 
Hát ezzel nem sokat segítettetek, megyek és rendelek halogént, jóleszazoda :D majd az öreg megmondja hova milyet :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.07. 21:02  Hozzászólás  Válasz Imre (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

---
 
Én is rendeltem már egy csomót. Nagyon sok megy tönkre. És van ledhiba is meg más is.
 


  2015.02.07. 20:11  Hozzászólás
  •   28   


---
 
Én kb. 2 éve led égőket veszek. Tökéletesen beváltak. Eddig a konyhába kellett cserélnem a 4 közül kettőt, illetve nem is cseréltem, mert 1-1 kis led éget ki az egészben és azt kiforrasztottam, helyette forrasztottam másikat. A spotlámpákhoz az 50 w-os halogénok helyett 5 w-osokat. Konyhába, szobákba 10 w-osokat, udvarra 15 w-os égőket, illetve egy 20 w-os fényvetőt tettem. Nálunk nem éri megvenni, mert nagyon drága.
[url]http://www.ebay.com/itm/Pure-White-10W-42-LED-5630-SMD-E27-Mais-Ampoule-Lampe-Bulb-Lumiere-220V-chaud/390872203517?_trksid=p2046732.c100040.m2060&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D20140107095009%26meid%3D3c8d6945ab714cdd9986f55ef095da24%26pid%3D100040%26rk%3D1%26rkt%3D4%26sd%3D390872203517[/url]
szobába ilyet vettem nagyon bevált, jó erős fényű. Amit javaslok, hogy lehetőleg olyat vegyetek amik az új technológiával készült ledeket tartalmazzák, 5050, 5630, vagy 5730. Azok nagyon jók. Több részletben szoktam vásárolni a vám és áfa miatt. Tehát 35 eurot ne lépje túl 1-1 csomag összértéke. Havonta 1-2 alkalommal rendeltem és szépen kicseréltem mindenhol. Most majd a műhelybe is akarok, mert az udvaron is nagyon beváltak erősek. Ja és a kékes fényű erősebb fényt ad. Igaz kicsit szokatlanabb eleinte.
 








  2015.02.03. 20:32  Hozzászólás  Válasz Diktátor (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Ez esetben nem is számít rendeltetés szerű használatnak a zseblámpába nézés. :lol:
 




  2015.02.03. 20:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
Szerintem a ledek megadott teljesítménye névleges. Vagyis egy szál magában, direkt táplálva lenne. Na meg fene tudja mekkora feszültséggel, mert az ugye nincs ráírva. Olyan lehet ez, mint a fűnyíró benzinmotorok. Teljesítménye 3,5 LE ... lenne. De azt úgy mérték, hogy se légszűrő, se kuplung, és 3.500 fordulat. Na most ha megveszed a boltban, max fordulat 2.800. Az a nyamvadt fólia vezető jó nagy ellenállású lehet, miután a keresztmetszet lófütty. Gondolom direkt táplálással lenne cirka annyi, mint a névleges. A nyitási feszültség felett világít valamennyit, de szemmel bajos megítélni a fényességet. Van két kis zseblámpám, ledes. Tök egyformák, és a szabvány tudásuk az erős fény, halványabb fény, meg a villogás. Ha mondjuk a falra világítok vele, látszik a különbség. Ha messzebbről szembe nézek velük, akkor már nem annyira.
 


  2015.02.03. 20:05  Hozzászólás  Válasz Rhéman (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Azt azért egy ledes izzó esetén illik a gyártónak stabilizálni izzón belül.
 


  2015.02.03. 20:04  Hozzászólás  Válasz Diktátor (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Hát ez az, nem csak rossz minőségű a kivitel, még jól túlhajtják. Mondjuk a hálózati feszültség stabilitásáról nem is beszélünk.
 


  2015.02.03. 20:00  Hozzászólás  Válasz Diktátor (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Úgy hazudnak mint a vízfolyás:


2 másik fórumon értetlenkedek mi lehet a probléma, talán jobb lenne ha egy helyen születne meg valamiféle megoldás.

Szóval leírom összefoglalva:


Van 4db 3 méter hosszú gipszkarton profil. Erre ragasztottam 5050-es rgb ledszalagot. Ezekkel paprika és paradicsom palántákat szándékozok nevelni így fontos a lumen érték. Eddig fénycsövekkel csináltam, de mivel a led eleve kék, és piros (a zöldet ki is hagyhatnám) a növények pedig ezt a két színt hasznosítják a legjobban, gondoltam a led jobb ötlet. Először modulokból akartam megépíteni a lámpát, de a szalag egyszerűbbnek tűnt.

Innen indultunk:


Sziasztok!

Vettem led szalagot RGB 5050-es led 60 db/m. Ennek a teljesítménye ugye 14-15 w/m

Nekem egy 12m-es darab van. Az 14w/m-rel számolva 168w. Az 14A. Eddig ok.
Van 3 db 3 méteres, ezek külön külön egyik végéről vannak táplálva, egy egy érpár utp-vel ami kb 60 cm hosszú. A negyedik 3 méteres 2 darabból van, az is külön külön táplálva, az egyik szintén 60 cm utp érpár, a másik 360cm utp érpárral. A szalagok végén nem látok halványodást.

Rámértem egy multival. Vezérlő nélkül.

Piros 2,8A
Kék 2,2A
Zöld 2,4A

Ennek együtt működve 7,4A-nek kellene lennie. Miért nem 14-nek?
Ehhez képest nem 14A, de még csak nem is 7,4A, hanem 4,18A


Hogy lehet ez?

Számítógép tápról megy ha ez segít valamit.

A táp teher nélkül 12V kereken, a szalagokkal 11,5V

Fogtam egy maradék 111 ledes szalagot, megnéztem a tápról, 1,2 A közvetlenül a tápon utp itt nem játszik.
Ugyan ez a szalag autó aksiján 1,5A

Rámértem a tápra teher nélkül, kerek 12V Ha ráteszem a szalagokat 11,5V

0,13W/led a táppal

0,16W/led az aksival

papírforma szerint 0,24W/led-nek kellene lennie

Hülye legyek ha értem.

Most azt megállapítottam, hogy ha csak egy 3 ledes mudult táplálok meg, az 50mA-t vesz fel, ez már kezd hasonlítani a megadott áramfelvételre. Vagyis az már tiszta hogy a veszteség java a szalag vékonyka nyákjából adódik, kérdés hány helyen kellene megtáplálnom hogy lényeges javulást érjel el?
 


  2015.02.03. 19:54  Hozzászólás  Válasz Rhéman (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

---
 
Ezeket a ledeket ha csak annyira hajtod meg, mint azt, ezek is a végtelenségig bírják, még tán tovább is.
 


  2015.02.03. 19:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

---
 
Persze. De lehet azt tudni a feszültségekből, mennyire van hajtva. Aztán meg az is nagy kérdés, mennyire van hűtve. Egy ledes izzóban általában 1 wattos ledek vannak
(tudom, névleges). De feszültségesés nem nagyon van a vezetők miatt, mert csillagba vannak kötve. Az már kétségesebb, hogy áramkorlátozót, vagy ne adj isten, (szinte) sima soros ellenállást kap. Vagy netán inverteres tápot. Sok a hazugság, az biztos, de azért derekas fényteljesítményt tudnak produkálni, és ha nem hajtják csúcsra, akkor ugyan némileg kevesebbet, de azt jó sokáig tudhatják. Csak szerintem a megvalósítás rendkívül silány . Hideg forrasztások, tákolás, a ledek nem fekszenek rendesen fel a hűtőfelületre. Már párat megjavítottam, mindenhol ilyen okot találtam. Kondit a legmelegebb helyre rakják, és nem is magas hőfokút, mert az bírná.
 




  2015.02.03. 19:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Lakásunk 12 voltos riasztó akkumulátoráról, kivezettem a tető alá egy LEDet, hogy a betörő egy percig gondolkodjon. A vörös LEDet, Amerikában vettem, nem kínai, 22 éve villog éjjel, nappal.
 


  2015.02.03. 19:19  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
No akkor beszélgessünk.

Az első, hogy a ledes izzóknál aligha igazodik ki az ember. Sok esetben, az izzón feltüntetett adatok, nem egészen a valóságot tükrözik. Jellemzően Akár üzemórát, akár fényerőt, akár akármit, a ledekre adják meg, majd azt beszorozzák annyival amennyi van benne, és az kerül a csomagra. És már nem is a valóságnál vagyunk. Hogy egy példával éljek, én, tgwh, és diktátor is 10km/órával tudunk szaladni, ami annyit jelent, hogy egy óra alatt mind a hárman futunk 10-10 km-t. Összesen 30km. A gyártó ezért rá is írja a dobozra, hogy a hármunk sebessége 30km/óra. Pedig nem. Megnézhetitek mit leharcoltam a ledszalaggal a mesterséges fény topikban. A lényeg, hogy a ledszalag 14W/m. A valóság meg az, hogy 1 led teljesítménye szorozva 60 darabbal valóban 14 watt, de egy 60 ledes ledszalagé már nem. Ennél jóval kevesebb, a magán a szalagon létrejövő feszültségesés miatt. Ja, hogy oda van írva hogy maximális teljesítmény és én nem tudtam hogy akkor, ha 3 ledenként (vagyis 20 darabra a métert) szétvagdosom és egyesével táplálom meg? Na az az én hibám.

Nemrég vettem elég jó fényű led izzót. Nézem a dobozát, 30mA. Rámérek műszerrel, 60mA.

És akkor még nem beszéltem színvisszaadási indexről, meg hogy a jó fényes izzóban a legtöbbször túl vannak hajtva a ledek, amik jelentősen csökkentik az élettartamát, persze arra is 50 000 óra van írva, mert a benne lévő ledre annyi van. Ez kb olyan mintha egy villaszerelési analfabéta úgy vállalna munkát, hogy 50 000 óra garanciát ad a világításra, és mikor egy hét múlva leég a ház, azt mondaná, ja, kérem, én az izzókra értettem, nem a szerelésre.
 


  2015.02.03. 18:24  Hozzászólás  Válasz Rhéman (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Mindenki csak próbálgatja a ledeket. Azt hiszem én maradok a kompaktnál :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.02.03. 18:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Olvasd vissza mit írt az öreg a villanyszerelősben. Néha egész jó dolgokat ír :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] Mozilla/5.0 (Linux; Android 6.0.1; Nexus 5X Build/MMB29P) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/122.0.6261.94 Mobile Safari/537.36 (compatibl valamint 3 vendég