Próbáltad a LED lámpát? Neked se jön be??? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2015.02.03. 18:11  Hozzászólás  Válasz Rhéman (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

---
 
A legújabbak bitang fényt tudnak. Én ebay beszerzésű CREE lámpán ámultam. Este a harmadik ház tetejéről lelőtte az antennát. :-D Bitang fénye van, még elég távolról sem célszerű belenézni ! Persze írnak horribilis fényáramokat, tíz-, húszezer lument, de ha megfelezed, az is brutális.
 


  2015.02.03. 18:02  Hozzászólás  Válasz Diktátor (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos sok gyenge minőségű, túlhajtott cucc van. Ennek ellenére világításban a LED a jövő. Várom, hogy a nagyobb fényűek is megjelenjenek, mert ez a 3-7 Watt kicsi.

A vége az lesz, hogy megnézem az E-bay választékát.
 


  2015.02.03. 17:59  Hozzászólás  Válasz kisveréb (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

---
 
Szerintem inkább az izzók silányak, a leddel akkor szerencsés vagy. Itt a lakásban van még pár neon, sőt izzó is az átkosból, azok az öreg Tungsramok agyonverhetetlenek. 1977-ben a Csepel Munkásotthonban dolgoztam, ott szereltünk le átépítéskor neon armatúrákat. A pincében két olyan világít még akkori neoncsövekkel. Még a duci 20w-os csövek. :)
 


  2015.02.03. 17:54  Hozzászólás  Válasz Rhéman (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

---
 
Érdekes módon kocsiban nekem is. A hálózati égőkkel van a baj, beleépítenek egy nagyon silány tápot, megpusztul benne a kondi,a ledek túlmelegszenek rossz hűtés miatt. Vettem dzsunkát, gondoltam hát persze. De a márkás se jobb. Van itthon pár kis kézilámpa, azok jól bírják, meg ami van komplett lámpatest, külön táppal.
 


  2015.02.03. 17:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Ez a lámpa, ahol hetente cseréltem valószinűleg hibás - vagy a kapcsolója, mindig a bekapcsolásnál nyiffant ki. De pillanatnyilag elmegy a leddel egy jó ideje. Ki kéne cserélni az egész lámpát, de lusta voltam utánajárni, inkább csavartam bele egy led égőt.
Hagyományosból nekem van egy veterán égőm az előszobában, az 1993-as beköltözés óta még nem kellett scerélni.
 




  2015.02.03. 16:36  Hozzászólás
  •   3   
Avatar

terra alapító
 
Az elején volt egy ilyen átverős dolog, hogy ráírták a 7 wattot, csak azt nem, hogy egyenként fogyaszt annyit egy égő :D volt benne vagy 35-50 db :D

Biztos jó, valami doboz kell nekik a biztosítékok mellé, valami hz váltó, az öreg jobban tudja. De lehet az is csak a régebbiekhez kellett, mert análkül sorra pusztultak meg.

Azért hogy a hagyományos hetente megpusztul, az durva :D olvasni nekünk két csavartfagyi energiatakarékos van, erős fényű, olcsóbb darab. Jók. Az a bajom ezekkel, hogy egyiknek sem tartom meg a dobozát, hogy később tudjam melyik mi...

Zseblámpának a led kiváló. Vissza is olvasok a hobbi per vellanyszerelés témában, mindig elfelejtem milyen izzókat ajánlanak, lassan be lehetne szerezni a teljes házra ha akció van.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.03. 13:10  Hozzászólás  Válasz kisveréb (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

---
 
Jó, hát a 4W-os led az tényleg nem nagyon világít. :D Nekem pl 75W-os superbalux izzó helyett lett 15W-os led, kb egyforma a fényük. A baj azzal van, hogy már kettő megpusztult cirka 4-5 hónap alatt. Így biztosan nincs megtakarítás.
 


  2015.02.03. 11:10  Hozzászólás  Válasz Diktátor (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Próbálkozom én is, vettem többet. Nem éppen a nagy fényerő a pozitívum bennük, szerintem csak max 40-es normál égő helyére valók. Nekem a konyhában már nyár óta van fent kettő. A harmadik helyére kompaktot tettem, mert a 3 db 4 wattos led nekem sötét volt.
Olvasólámpámban kiválóan bírja egy kínai led, olyan helyen, ahol előtte hetente cseréltem a hagyományosat.
Nekem eddig bejött.
 


  2015.02.03. 09:21  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Az utóbbi időben összevásároltam egy szatyornyi LED lámpát. Szó se róla, nagy fényerő, kis fogyasztás. Vagy mégsem ??? Leírják, hogy egy ledlámpa mondjuk 7 wattos. Aztán meg a fenét !!! Persze a wolframos izzóhoz képest tényleg jó, de NAGYON NEM 7W !!! Használatakor meg kiderül, hogy az elégtelen hűtés/nagyon rosszul kivitelezett táp miatt nem annyit fogyaszt, meg nagyon nem annyit bír. Vettem abszolút noname kínait, meg OSRAM, PHILIPS, TUNGSRAM lámpákat. Szerintem minőségben mind a "noname" kínai. LED hiba, tápban kondi megdöglés miatt nagy része elhalálozik rövidesen. Persze kezdetkor döbbenetes fényerő, még elviselhető spektrum, és a HATALMAS marketing. Te hogy látod ???
 


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég