Milyen könyvet olvasol most? Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.


  2020.02.22. 20:24  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


*
 
Végre megjelent a 18. kötete a Sas sorozatnak :)...naná, hogy olvasom....ha jól láttam angolul már megvan a 19. is :hiha:
 


  2018.01.28. 17:50  Hozzászólás
  •   59   


*
 
Mostanában Simon Scarrow Sas-sorozatát gyűröm , szeretem a történelmi regényeket , ez a sorozat meg nagyon könnyen olvasható , mindig várom az újabb részt , de párhuzamosan olvasom a Napoleon és Wellingtonról szóló négykötetesét is / második kötetnél járok /.

Ami viszont nagyon jó volt az az Évszázad-trilógia Ken Follett-tól.


....viszont ha bajom van , vagy nincs csak szeretném jól érezni magamat , akkor Fekete Istvánt olvasok , ő a nagy kedvenc.
 


  2018.01.18. 10:49  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Próbáld meg a Téli napfordulót. Igazán szívmelengető könyv, nekem a Szeptembernél jobban tetszett, bár az is a kedvenceim közt van. A legelső könyvét, azt ami Otthon címmel jelent meg nálunk, azt láttam csak filmen. A könyv jobb volt. Végül is ez a 4 a nagyobb lélegzetű könyve, a többi rövidebb, egyszerűbb, némelyik inkább novella.
 


  2018.01.18. 09:14  Hozzászólás  Válasz edit (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   


terra alapító
 
Ami még nagyon tetszett tőle, az a Szeptember. A későbbi művei már kicsit elbulvárosodtak, mintha azok már szériában, direkt TV sorozatok számára készültek volna...
 


  2018.01.17. 15:41  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Jó is a a számítógépen olvasás, azon még nagyobbak a betűk, csak a szememet ne rontaná tovább. Én fekve szeretek olvasni, annak idején az akkori laptop nem bírta, teljesen tönkrement a csatlakozás, egy idő után nem lehetett tölteni. Az biztos, hogy ha ez a kindlém is kimúlik olyat próbálok venni, ami nagyobb mint 6 coll. Majd spórolok rá, mert azok drágábbak.
 


  2018.01.17. 13:35  Hozzászólás  Válasz Imre (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Kimúlt a képernyője, maga a gép jó lenne, de a képernyő alsó fele fekete-fehér csíkos. Még megvan. Kerestem céget amelyik javítja, de annyiba került volna mint egy új fapados kindle az amazon.de-n. Úgyhogy hagytam, rendeltem egy újat. Tavaly írt az amazon, hogy bizonyos típusokért fizet, ha visszaküldöm és újat veszek. Aztán kiderült, hogy azért a típusért 5 dollár járna. Tartsák meg.
A legeslegelső, lassan 10 éves olvasóm még lehet, hogy működne, az egyik lányomnál van. Annak az akkuja ment tönkre és már sehol se lehetett kapni hozzávalót. Kapott egy telefonakkut azonos paraméterekkel, a vejem megforrasztotta, mert spéci volt a csatlakozása. Csak éppen ez a lányom nem kapott rá a gépen olvasásra (a másik kettőnek van kindléje).
 


  2018.01.16. 22:20  Hozzászólás
  •   54   
Avatar

rendszer admin
 
Utoljára több, mint 10-15 évvel ezelőtt olvastam valódi, kézzel fogható könyvet.
    Stendhal: Vörös és Fekete
    Charlotte Bronte: Jane Eyre
    Burt Hirschfeld: Dallas (full series)
Amióta bejött a közösségi internet (t-online, stb), olvasási vágyamat eleinte kielégítette az interneten olvasható érdekességek, leírások.
Majd később az e-book könyvek megjelenésével részben vissza tértem a könyvekhez, csak elektromos formában, a képernyőről olvasva.
Ami azért is előnyös volt számomra, mivel szemüveges lévén, a betűméretet be tudom állítani magamnak, és így nem fárasztja annyira a szemem a sok olvasás.

Azért volt pár érdekes dolog, nekem például nagyon furcsa volt a Harry Potter olvasása.
Valahogy sok minden keveredett bennem az egymásba kuszálódó történetekkel kapcsolatban.
Volt pár apró dolog, amit hiába próbáltam vissza olvasni, mégsem értettem, és csak akkor állt össze igazán a kép, amikor megnéztem filmen is.
Meglepő volt kicsit, mert bár a könyv sokkal jobban tetszett, de a film élményével együtt vált nekem igazán értékessé.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2018.01.16. 20:34  Hozzászólás  Válasz Imre (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
A gépészkönyveket én is gyűjtöm, egy-kettőt meg is vettem egy antikváriumból, de nagyon kell vigyázni, mert irreálisan felárazhatják őket! Pl. egy 15 éves csapágykatalógus 4 ezer forint, na azt ugye ki venné meg?
Arra jöttem rá, hogy egymásra épülnek, sok újat nem mondanak, így csak egyet-kettőt kell találni. Még az egyetemen is abból oktatnak. Csak ugye kellene a modern technológiák miatt újabb könyv is, ami nincs, 2007-es a legmodernebb amit találtam. Inkább a neten nézelődöm.
Van egy listám, hogy miket érdemes beszerezni, ha esetleg meglátom. De még egyszer nem láttam őket boltban...
Pdf-ben nagyon sok könyvet letöltöttem, csak sajnos valamelyiket nagyon nehéz olvasni, rosszul szkennelték be.

Az én egyik kedvencem Ken Follet-től A katedrális.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.16. 20:11  Hozzászólás  Válasz edit (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Lehet rágyúrok, ha ezt a sorozatot végigolvasom. Nekem James Clavel: A sógun című könyve egy visszatérő olvasmányom. Először 1989-ben olvastam könyvtárból vettem ki. Majd 1997-ben, de 2015-ben szintén elolvastam és lehet, hogy még el is olvasom. Nagyon tetszett. A filmsorozat is jó volt, de picit eltért a könyvtől, de nem sokban. Másik kedvencem Josikava Eidzsi: Muszasi sorozata.
 


  2018.01.16. 20:00  Hozzászólás  Válasz edit (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   


---
 
Mi ment benne tönkre? Lehet, hogy javíthatóak! Tabletekben, telefonokban rendszeresen cserélem az aksikat (a beépítetteket is), de a kijelzőt is. Persze csak azt amit megéri. De egy biztos a kindle és a kobo is jó minőségű. Ebook-ot még nem javítottam, mert nem volt nálam olyan ami rossz lenne.
 


  2018.01.16. 19:47  Hozzászólás  Válasz Mariska néni (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   


---
 
A könyv szinte mindig felülmúlja a filmet. Ha a könyvet előbb olvasom nem is érdemes megnéznem a filmet, mert utólag a mindig csalódást okozott! Trónok harcát előbb néztem filmen, így most olvasom, egyenlőre hasonló eléggé, de a karakterek kinézete nem ugyanaz és apróbb eltérések vannak. De a shannara krónikákat már régen olvastam és most néztem a sorozatot, nekem csalódás. Feleségemnek tetszik és izgalmasnak találja, de Ő nem olvasta és szerintem nem is fogja. Eragon detto, olvastam és utána néztem meg az első könyvről elkészített filmet, teljesen átírták a forgatókönyvet. Egyáltalán nem tetszett. Többi film amit előbb olvastam szintén ugyanez. Talán a a gyűrűk ura és a hobbit volt az ami eléggé a könyvben történteket valósították meg és jól is. Kedvenc filmjeim is lettek.
 




  2018.01.16. 19:38  Hozzászólás  Válasz tgwh (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   48   


---
 
Gépészkönyvek, de akad elektrotechnikai is még, illetve kertészettel, állattenyésztéssel, akvarisztikával foglalkozó szakkönyvem is rengeteg van. Illetve rengeteg számítástechnikai könyv, de a számítástechnikai könyvek jó része már elavult, mert olyan ütemben fejlődik, hogy a programnyelveket oktató könyvek egy részét már nem is használják, mert új modernebb programnyelvek vannak. Régi könyveim a polcon vannak, sajnos a 3 gyerek közül egyik sem szeret olvasni.
 


  2018.01.16. 18:31  Hozzászólás
  •   47   


terra alapító
 
Rosamunde Pilcher: Kagylókeresők.
Jó pár éve láttam a belőle készült filmet, de a könyv azt messze felülmúlja, örülök, hogy rátaláltam.
 


  2018.01.16. 18:27  Hozzászólás
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Én 2006 óta csak elektronikusan olvasok. Eleinte laptopon olvastam, az nem valami jó a szemnek, de akkoriban még nem volt olvasógép. Az első e-könyvolvasót 2009-ben kaptam a legidősebb lányomtól, akkor még jó drága volt. Ez az első gép 3 évig bírta, azóta elfogyasztottam 1 kindlét, két kobo-t. Most kindlém van, remélem hosszabb életű lesz mint az előző, ami épp csak megvárta a garanciális idő végét. A 2 kobo is úgy lett, hogy az elsőt pár hónaposan garanciában kicserélték.
Mostmár az én szememmel is bajok vannak, eléggé fel kell nagyítani a betűket, és még így is jóval kevesebbet olvasok mint régen.
 


  2018.01.16. 15:29  Hozzászólás  Válasz Imre (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   
Avatar

terra alapító
 
És mi lesz a papír alapú könyveiddel? Nekem is rengeteg van, amit még el kéne olvasnom, a szememmel szerencsére semmi baj, inkább időhiánnyal szenvedek, arra kéne valami kütyü :D
http://www.tankonyvtar.hu  amiről még tudok, bár nem tudom milyen szakkönyvre gondolsz.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2018.01.16. 13:18  Hozzászólás
  •   44   


---
 
Nem tudom pontosan mennyi, de kb. 7-800 könyvem van. Sajnos az utóbbi 5 évben sokat romlott a látásom és egy darabig nagyon keveset olvastam. 2 éve a megyei főállatorvossal kávéztam és beszélgettünk a könyvekről (ki mit olvasott). Szóba jött, hogy romlott a látásom és keveset olvasok, mert szemüveg nélkül nem látom, a szemüveggel meg megfájdul a fejem fél óra alatt. Akkor mondta, hogy neki is ugyanez volt amíg a gyerekei nem vettek neki egy ebook olvasót. Azóta rendszeresen olvas, mert a betű nagyságát tudja változtatni és így ismét élvezet az olvasás és rengeteget olvas. Feleségem végig hallgatta a beszélgetést és 2016 karácsonyán (kb. 2 hónappal a beszélgetés után) meglepett egy Kindle paperwhite olvasóval. Azóta ismételten elég sokat olvasok, igaz csak este. Nagyon jó, hogy saját magát megvilágítja így nem kell külön lámpát kapcsolnom és senkit nem zavarok, ha olvasom. Előtte is hallottam róla, de idegenkedtem tőle, mert számomra a könyv papíralapú. De meg lehet szokni és szeretni, nagyon kényelmes és jó. Ajánlom másnak is. Én a szakkönyveket továbbra is vásárlom és szemüveggel olvasom, de a szórakoztató könyveket, regényeket már a libretorrent-ről leszedem és elolvasom ebook-kal. Illetve a szépirodalmat a MEK-től is ingyen le lehet tölteni. Tablet és az ebook képét össze sem lehet hasonlítani. Ebook olvasásra készült. 1-2 havonta töltöm fel, mert csak akkor használ energiát, ha lapozom, illetve a ledvilágítás, ha este használom, de nagyon jó strapabíró az aksija.
Ezt csak azért írtam le, hátha valakinek ilyen gondja van, ami nekem is volt, hogy szemüveggel utálok olvasni és majdnem leszoktam a könyvolvasásról.
 


  2018.01.16. 13:00  Hozzászólás
  •   43   


---
 
George R. R. Martin
Trónok harca - A tűz és jég dala ciklus első kötete
 


  2015.11.18. 21:25  Hozzászólás  Válasz nzozz (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

---
 
Jó könyvek ezek, nekem is tele van a polc. Mikor arra gondolok, hogy mindegyiket "kiolvastam", nem jön, hogy elhiggyem. Szerintem már nem lennék képes rá.

A lányaimnak tartogatom :)
 


  2015.11.18. 14:08  Hozzászólás
  •   41   
Avatar

rendszer admin
 
Suzanne Collins - Az éhezők viadala. I. - II. - III. ;)
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2015.11.18. 13:00  Hozzászólás
  •   40   


---
 
Matematika I. példatár, Fizika I. példatár, Ábrázoló geometria I. és II., Statika gyakorlatok, Mechanika mérnököknek - Statika, + különböző jegyzetek.
 


  2015.11.16. 18:46  Hozzászólás
  •   39   


*
 
...nemrég fejeztem be Victoria Hislop : A sziget című könyvét...nagyon jó,a görögök egy sorozatot is csináltak belőle ,állítolag nálunk is vetítették,de sehonnan nem tudom letölteni.Az eredeti fenn van a youtoube-on.." To nisi" címen...
a z előtte olvasott másik könyve, Hazatérés c. is nagyon jó volt.
 


  2015.05.17. 19:45  Hozzászólás
  •   38   


*
 
Luca di Fulvio : A lány ,aki megérintette az eget.

...az előző könyve, Az álmok bandája is szuper...ez is,de teljesen más téma.
 




  2015.05.14. 17:49  Hozzászólás
  •   36   


---
 
Krumpach Erzsébet: A bőség kertje http://www.bosegkertje.hu/

Színes, szagos, szélesvásznú kivitelő, de már megvan az az egy tipp amiért érdemes volt megvenni!
A palántaföldet ellenőrizni kell mielőtt elkezdjük a vetést, hogy nincs-e benne csirázást, vagy növekedést gátló anyag. Egy kis cserépbe rakni kell belőle és zsázsát kell vetni bele. Ha szépen kell és fejlődik, akkor rendben van, de ha nem, akkor le kell cserélni. Ne pazaroljuk el a vetőmagot és az időt feleslegesen!
 


  2015.05.07. 11:06  Hozzászólás  Válasz Rhéman (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   35   
Avatar

---
 
Jó ötlet, köszi ! Azt hiszem az lesz a következő !!! Úgy jövőre ! :thumbup:
 


  2015.05.07. 09:47  Hozzászólás  Válasz Gypsy56 (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Talán valami egyszerűbbel kellene kezdened, mondjuk az Ablak - Zsiráf megtenné. Nem zavarodnál bele a cselekménybe. :)
 


  2015.05.06. 19:36  Hozzászólás
  •   33   
Avatar

rendszer admin
 
Klausjürgen Wussow - Brinkmann professzor
Robin Cook - Halálfélelem
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2015.05.05. 13:49  Hozzászólás
  •   31   
Avatar

---
 
Mosó Masa Mosodája Már a 4. oldalon tartok !!! Mondjuk a történet kibontását kicsit elnagyoltnak tartom, hiányoznak az igazán finom jellemrajzok, de egy könnyed hétvégi kikapcsolódásnak megteszi.
 


  2015.04.25. 14:58  Hozzászólás
  •   30   


---
 
A sas bukása
A Harmadik Birodalom utolsó napjai
Robin Cross

Előtte Életünk és a stress-Selye János
 


  2015.03.13. 22:34  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Megtaláltam a következő könyvet amit elolvasok majd: Szergej Lukjanyenko: Igék földje - A vas prófétája
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2015.02.13. 22:30  Hozzászólás
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Tegnap este fejeztem be: ::Ősztől őszig a kiskertben::
Aztán kicsit más témába kezdtem: ::Lovecraft össze művei, II. rész::
Volt érzéke a leírásokhoz, az egyszer biztos. Nem szoktam amerikai irányba orientálódni, de pl. a viktoriánus kor egy-két államban kifejezetten jó témákat tudott összehozni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.13. 17:58  Hozzászólás  Válasz kisveréb (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   


*
 
Na ez gyorsan ment ,az OLX-en már találtam is és ráadásul nem messze a lányom gimijétől lakik a tulaja,szóval még postázni sem kell ...jövő héten itt lesz :thumbup:
 














  2015.02.11. 20:22  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Én nem tudnék egy könyvet sem újraolvasni. Na jó, talán a Trónok harcát, bár úgy sem tudom követni :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.11. 20:19  Hozzászólás  Válasz kisveréb (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   


---
 
Szintén szeretem újra olvasni a régi könyveket. A sógunt is először 89-ben olvastam. Fekete István, Verne könyveket szintén újra olvastam már párszor.
 


  2015.02.11. 20:10  Hozzászólás  Válasz CAMROM (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Freemail-en el tudod küldeni óriáslevélként. Ha másért nem is, ezért megéri regisztrálni egy freemailes e-mail címet is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.02.11. 19:01  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Nem láttam még. Annyit látok, hogy 2008-ban jelent meg.
[url]http://moly.hu/konyvek/szilvasi-lajos-a-vinceller[/url]
 


  2015.02.11. 18:58  Hozzászólás  Válasz CAMROM (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Ekkorát nem küldhetsz. Felteszed valamilyen tárhelyre zippelve -azok se mind kedvelik az ekkorát - és küldöd a linket.
De persze azt nem írtad meg, hogy mi ez? Hangoskönyv?
 


  2015.02.11. 18:42  Hozzászólás  Válasz kisveréb (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   


*
 
Hozzánk közel van a Kis-Balaton ,néhányszor voltunk az egyik -látogatható- szigeten ill. egyszer a lányoméknak szervezett oszt.kiránduláson a belső részeken is.Azért is szeretem,mert sok írása a környékünkön /szűkebb-tágabb /játszódik.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég