Megújuló energiák a házban Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2021.08.04. 06:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   


---
 
2x1 méter/ db 330 watt teljesítményűek,kb 2 hónap volt a befizetéstől a kézhezvételig 40 dollárt kértek a bíztosításra és csak akkor fizették ki a teljes összeget az eladónak mikor megkaptam az árut. Korrekt cég mindkettő a napelemes és hőszivattyús is ajánlani tudom!
 
Minden jót!


  2021.08.03. 21:07  Hozzászólás  Válasz kezdővega (23) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
15 napelem mekkora helyet foglal?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.08.03. 15:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Pár éve működik nálunk is 5 kw /15 napelem/ teljesítményűt vettem Kínából 4400 dollárt fizettem + 350.000 ft vámot + 300.000ft szerelési díjat . Fűtéstől kezdve hűtést ezzel oldottam meg hőszivattyú és indukciós tűzhely ,nullás számlám van . Jó befektetésnek tartom ,aki itthon veszi a napelemet érdemes megnézni a gyártási időpontot mert onnantól kezdve számít a teljesítmény!!!!!!! :remulet: Ha ratáron volt azis működési időnek számít!
 
Minden jót!


  2021.08.02. 22:59  Hozzászólás  Válasz edit (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
11 év alatt behozza az árát. Van ami 40 éve megy. Most már van 20 év garanciával is. 50% támogatással 6 év, úgy már semmi.
De szabványosítani kell az órát is.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2021.08.02. 20:01  Hozzászólás  Válasz tgwh (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
Nekünk évek óta van. Igaz, kicsit alul lett tervezve, pontosabban pont annyit termelünk mint amit elfogyasztunk, így nincs benne plusz, pedig lecserélném a gáztűzhelyemet pl. villanyosra. Bővíteni nem érdemes, mert az inverter ennyit tud. Érdemes a jelenlegi fogyasztásnál nagyobbat tenni, mert mindig van új ötlet, hogy mi lehetne elektromos.
Annak idején a barátaink le akartak beszélni róla, hogy hosszú idő míg megtérül. Én viszont úgy gondoltam, hogy azt a pénzt teszem bele amit megtakarításra szántam, így nem a megtérülést nézem, hanem hogy az a (akkor) másfél millió hoz nekünk havi 11 ezret.
Ha van rá állami támogatás akkor főleg érdemes.
 


  2021.08.02. 09:03  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Hipp-hopp eltelt 5 év, változott a piac. 3-4 év, és elérhető az uniónak 2030-ra datált ígéret, miszerint lesz elég napelem.
20 év garancia van egyes termékekre, itt a 3+3 milliós támogatás. 5kw 2-2.5 millió. Olcsóbbak lettek a napelemek, de a forint árfolyama romlott, így előbbre nem vagyunk. Egyelőre marad a régi elszámolás, nagy napelem bumm volt miatta, mint 2016-ban.
Sokan már hőszivattyúval vagy klímával kombinálják.
Lehet most belevágunk, vagyis jövőre.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.29. 20:41  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.23. 20:46  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Én is a fa ablak ellen voltam, aztán mégis csak az volt a házban amit vettünk :D
Úgy hogy majd meglátjuk mi lesz belőle, majd ápolgatom.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.23. 19:53  Hozzászólás  Válasz edit (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   


---
 
Az se egy elhanyagolható, hogy a műanyag ablakok nem igényelnek felületkezelést illetve annak felújítását. De létezik amúgy fa kinézetű műanyag keret is.
 


  2015.04.23. 18:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Sokkal könnyebb tisztítani a műanyag ablakkeretet. Én csak tudom, laktam 17 évig panelban, ahol festett fehér ablakkeretek voltak(de előtte lánykoromban is pucoltam otthon ablakot). Aztán itt az első készlet ablak 17 évig pácolt fakeret volt. Annyi volt csak jó, hogy mivel barnás szine volt, nem látszott annyira a kosz, de én tudtam, hogy közelről milyen, és mennyire nem tisztítható. A belső ajtók még ugyanazok, azzal is megszenvedek minden nagytakarításkor.
Ezek a régiek csináltatott ablakok-ajtók voltak, szép volt, de igen szelelt. A konyhaajtó úgy eldeformálódott, hogy alul besütött a nap. Még azután is, hogy ki lett pótolva.
 


  2015.04.21. 22:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
De, a műanyag biztos, hogy sokkal olcsóbb :). A fa önmagában drágább anyag. Egy maszek asztalos sem mindig túl olcsó. Én a legolcsóbb kezeletlen fa ablakokat néztem, azok kerülnek a duplájába, de ha már kezelve van, akkor még drágább. És ezek is az olcsóbb kategóriából.

A praktikeres ablakkal sincs gond, ha jó vasalat van benne, de nekem speciális méretek kellettek, ezért le kellett gyártatni. A többi ablak, amit venni fogok, azok szabvány méretek lesznek.

Nekem nem tűnt fel, hogy jobban látszana rajta a kosz, mint a régi fa ablakokon, bár azok meg fehér zománccal voltak kezelve, így nagyjából ugyanaz a hatás. A lazúrozott fa jobban tetszene, de a fából a jó minőség drágább. Olcsó fa ablakokkal már befürödtem párszor. Amúgy meg műanyagból is lehet már mindenféle famintásat kapni, pl az aranytölgy nagyon tetszik, de én fehéret vettem. És ezek a fa mintásak nagyon élethűek és szépek, csak a legtöbb helyen felárasak.
 


  2015.04.21. 21:40  Hozzászólás  Válasz anegytech (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Vannak ezek a praktikeres fa ablakok is :D
Helyi asztalos is érdemes megkérdezni, nem biztos, hogy annyival olcsóbb a műanyag.
Egy gond van a műanyaggal, marhára látszik a kosz :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.21. 21:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
Olcsó az elég relatív. Kinek mi. Először is a műanyag nyílászárók kb fele annyiba kerülnek, mint a fa ablakok. Utána pedig meg kell találni a minőségben megfelelőek közül a legolcsóbbat.

Én panel lakásra és a telken lévő házra csináltattam műanyag ablakokat. Kb 10 cégtől kértem árajánlatot, ebből az első 9 rettenet drága volt. A vasalat márkájára figyeltem, mert ez a legfontosabb. Aztán műanyagnál nem árt a minimum 5 légkamrás rendszer. Itt is vannak csúcs-márkák, amik a nevük miatt nagyon drágák. Végül Kerepesen, egy helyi vállalkozástól rendeltem, nagyon korrektek voltak, nagyon precízen dolgoztak és árban a legolcsóbbak voltak. Amíg máshonnan 500-600ezres árajánlatokat kaptam, addig ők 350ezerből megcsinálták. Minőségi Maco vasalattal, kétrétegű üveggel. Három rétegűt nem akartam, mert túl nagy a plusz költsége, de annyival nem jobb. Ami sokat dobott a költségeket, az a redőny. Volt olyan cég, ahol ez vitte el nagyon az árat a magasba, ott azzal érveltek, hogy az olcsóbbik cégnél biztos saját garázsban fűrésszel vágják a lamellákat a redőnybe, pedig ők is gyárból rendelik potos méretre. Főleg, hogy kombi szúnyoghálós redőnyöket rendeltem.

És nagyon figyelni kell, mert az olcsó cégek között viszont már nagyon sok a szélhámos. Akkoriban sok rémtörténetet olvastam a nem jó felé nyíló, rosszul beépített ablakokról, meg arról, ahol előre a teljes összeget ki kellett fizetni, mert addig el sem akarták kezdeni a munkát. Én most már máshonnan nem is rendelnék ablakot, még ha találnék ennél olcsóbbat, akkor sem, mert láttam, hogy dolgoznak, nekem fontosabb a nyugalom :D. És még pár ablakot fogok rendelni nemsokára.
 


  2015.04.21. 21:27  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Ne keverjük a dolgokat!
Napkollektor => HMV, fűtés(rásegítés)
Napelem => elektromos áram
 


  2015.04.21. 18:46  Hozzászólás
  •   11   


---
 
Nálam ilyen rendszer van:

- 4,25 kwp,
-17 db. Omsun 250W napelem
-Diehl Ako Platinum 3800 TLD inverter, 10 év garancia mindenre.

Számításaim szerint a rendszer megtérülése 8 év.
 




  2015.04.21. 18:19  Hozzászólás  Válasz Imre (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Na na na :D ha gyártatok ablakot, minőségi vasalattal, de csak két üveggel, az jó lesz és olcsó, nem? :D Én a három rétegű u0.9-es ablakokról beszélek, feleslegesen drága. A vasalat meg más tészta :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.21. 07:08  Hozzászólás  Válasz edit (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Öten vagyunk és sok víz elfogy. Engem kisegítene a napkollektor. Ráadásul én láttam kész rendszereket és megéri, ha jól van kiépítve. 35-40 fokig felnyomta a vizet télen. Addig se a kazánnak kellett melegíteni. Voltak olyan napok februárban a barátomnál, hogy a kazán be sem volt gyújtva, mert a napkollektor fűtött.
Napelem ellen szerintem még az is szól, hogy nem hallottam még olyat, hogy egyéni háztartással kötött volna szerződést az áramszolgáltató. Akkumulátorokba tölteni lehet a megtermelt áramot, de azokat meg 5-6 évente cserélni kell és nem kevés az ára. Tanyára szükségmegoldásnak jó, ahol nincs áram.
 


  2015.04.21. 07:01  Hozzászólás  Válasz Diktátor (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   


---
 
A lényegen nem változtat, hogy a napelem, vagy a napelem+sarc a drága! Akkor is drága és nem éri meg.
Ablaknál meg azért írtam, hogy azért nem a legolcsóbb a jó, mert a szar minőség, hamar tönkre megy. Enyémet is nézték többen is. A feleségem munkatársnőjének férje ablakkészítő, beépítő vállalkozó. Azt mondta, hogy annyira tönkre van, hogy nem lehet javítani. Annyira lógott már, hogy emelni kellett az ablakot és becsapni, hogy valamennyire becsukódjon. Igaz nem én építettem be ezeket az ablakokat, hanem már megvoltak. Szomszédét simán utána állította, mert azt lehetett.
Több rétegűeket építettem be, nem is mondtam, hogy felesleges.
 


  2015.04.20. 08:44  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem a napkollektornak nem sok értelme van. Nagyon keveset költünk vízmelegítésre, 100 év, mire megtérülne. És sokba kerül. Lányomék itthon csináltattak, még nem kérdeztem mire jutottak eddig vele, de a fűtést nem nagyon segíti ki. Télen ritkán melegszik fel annyira, hogy elinduljon a fűtéssegítés is.
Ennek ellenére ha süt a nap mindig sajnálom a vízmelegítésre fordított energiát. Ha 100-200 ezerbe kerülne, én is elgondolkodnék rajta, de nem 1-2 milla miatt.

A napelemmel is az a gondom, hogy mi sok energiát fogyasztunk viszonylag, évi 3000-3500 kw-t. Kifizetek érte most 140-170 ezer pénzt. Ennyi fogyasztáshoz napelem belekerülne 2-2,5 millába. Mire megtérül, én esetleg már nem leszek, de a szerkentyűt komolyan felújítani biztosan kell.... Igaz, itt bejön hogy az áramszolgáltató esetleg átveszi a fölösleget. Úgyhogy ezen majd elgondolkodom, ha lesz állami támogatás. Annál valószinűleg jobb, mint ha bankba tenném a pénzt. (brókercéghez nem viszem...)

Arról, hogy nem a legnapsütésesebb helyen lakunk, lehetne vitatkozni. Németország tele van napelemmel, gondolom volt rá rengeteg állami támogatás anno. Még ott is sok van, ahol kicsi lányomék laknak, pedig az egy legendásan esős hely.
 


  2015.04.20. 08:35  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Nem a filtrációs veszteséget kell növelni, ez egy hülyeség. A ház az egy rendszer és ha valamit jelentősen megváltoztatunk könnyen lehet annak lesznek járulékos igényei, jelen esetben ez a megfelelő, gépi szellőztetés, lehetőség szerint hővisszanyerő rendszerrel. Sokkal egészségesebb lesz a levegő télen is, töredék energiaigény mellett. (ha hazaértem majd folytatom)
 


  2015.04.20. 06:46  Hozzászólás  Válasz Imre (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

---
 
Szerintem nem kéne rádobni még egy lapáttal a napelemre. Nem a napelem a drága, hanem a rárakott sarcok, stuka szerűen megy az ára lefelé. Nálunk régi, több, mint 20 éves ablakok vannak, jelentem prímán működnek, igaz, tán két éve az asztalos barátom eltöltött velük pár napot. A több réteges, bevonatos ablak meg szerintem nem felesleges, télen nem annyira, de nyáron redőny, zsalugáter nélkül nagyon érezhető a különbség. Gázmotor. Cirka 20 éve apámék játszottak ezzel, egy dunai hajón építettek egy ilyen rendszert. Az egy PB gázos Honda 14 LE vízhűtéses motorral volt megcsinálva, a hűtés és a kipufogóra rakott hővisszanyerő maradék hőjével. A gyakorlati tapasztalatok elég lehangolóak voltak, persze AKKORI áramárral. Az egyetlen értelme az volt, hogy egy hajón nem volt alternatíva.
 


  2015.04.19. 21:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Túl olcsó ablakkal meg az a baj, hogy rossz a minőség. Tönkremegy a gumi benne, elkezd lógni az ablak, nehéz lesz becsukni, stb. Én tavaly cseréltem ki az ablakokat lent, az emeleten pedig 4 éve lettek beépítve (az emeletet 4 éve építettem). Igaz 15 évesek voltak az ablakok, de már évekkel ezelőtt kínlódtunk vele és nagyon rossz ám, amikor télen az ablak mellett jön a be a hideg huzat. Salamander ablakokat vettünk, mert az emeleti ablakok is azok és nagyon beváltak.
Ezt a megújuló energia témát én is körbe jártam jó pár alkalommal. Drága és nem minden esetben látom, hogy nyereséges lenne. Olvastam panaszokat a hőszivattyús fűtésről, volt TV-ben is. Ráfizettek vele. Lehet csak rossz kivitelezőt fogtak ki.
Napelemről kimutatták több helyen is, hogy legtöbb esetben mire behozza az árát, addigra elavul tönkre megy. Azért mi nem vagyunk ám a legnapfényesebb ország. Ennél nem volt ráfizetés, de minimális a nyereség.
Az én véleményem az, hogy talán a napkollektor ami valóban hasznos, de az is kombinálva puffertároló tartállyal, amit lehetne fűteni fatüzelésű (vagy gáz) kazánnal. Puffertároló tartály már régóta tervbe van, de mindig valami elviszi a pénzt. Általában a gyerekek nevezetű projekt szipkázza a pénzt nagy mennyiségben.
 


  2015.04.19. 21:06  Hozzászólás  Válasz nzozz (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
A kiszamolo.hu-n pont tegnap botlottam a témába. Az ötlet jó, miszerint az autót mellőzöm 4 évig, helyette egy-két ltp-t indítok, és veszek belőle hőszivattyút meg napelemet. Csak szerintem nem ilyen egyszerű a kép, mint a kedves hsz gondolja... meg ugye nem fix havi 20 vagy 40 ezret költ az ember autóra.

A szigetelés alap, egyértelműen megtérül, és hozza a pénzt. Ahogy az ablakcsere is, csak nem kell a legjobbat venni. Jó az olcsó, mert szellőzni mindenképpen kell a háznak, így nem baj ha rosszul zár, meg viszonylag kevés hő megy ki az ablakon, tehát nem kell a legjobb háromrétegű üvegezés sem.
Pont ott esnek bele a gödörbe, hogy túl jó az ablak, hát legyen ótómata szellőzés. Én egyszerűen nyitva hagyom résnyire az ablakot... a legjobb dolog, hogy megemlítették az index fórumon a résszellőző funkciót :D igaz fa ablakaink vannak, gondolom asztalos csinálta, így az a rés nem éppen rés, hanem felül 10 centi a minimlis amire nyílik, majdnem egyben a maximális is :D

Majd másolok be egy táblázatot, mennyit kell szellőztetni, részben érinti a témát, jó ha le van írva.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.04.19. 20:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   


---
 
Én is gondolkoztam rajta, hogy csinálok egy ilyen topikot. Majd ha lesz időm, írok egy részletesebb összefoglalót az általam jobban ismert szerkezetekről.
 


  2015.04.19. 20:52  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Ebben a témában ki lehetne vesézni, mi mennyire gazdaságos, megéri-e elgondolkodni valamin.
Legújabb, ami mostanság került elő, de már vagy 10 éve is volt működő példány, az a gázmotor. Jó, az pont nem megújuló :D de a versenyt felveheti-e valami mással?
Napkollektor, hőszivattyú, napelem, min érdemes gondolkodni? Megéri-e a hálózatba visszatáplált áram, azaz lehet-e ingyen fűtésünk, klímánk, áramunk? És ha igen, meddig?
Megtérülési számítások, tapasztalatok, minden jöhetne ide, hiszen a téma nagy, és érdekes.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron