Kerti grillezés - bográcsozás, receptek ötletek, építmények Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.06.26. 08:04  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

---
 
Sziasztok!

Én ilyet vettem, és ha gond lesz a nadrágszíjjal, akkor veszek egy másikat! :-D

Van rendes BBQ-nk is! :-D

Kép
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.05.13. 15:20  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
A szokások, szertartások fontosak. Nálunk az alakult ki, hogy a szezon első, bográcsban készülő étele, ország - világ legjobb paprikás krumplija.

Az előző hétvégén megtörtént a szertartásos főzés. Szeretem ezeket a napokat. Összetartja a családot. Már nekem csak az ellenőrzés a dolgom. A főszakács Máté unokám. Ügyesen főz.

A következő, a szavatok alapján, paprikás csirke lesz.
 


  2015.05.03. 09:16  Hozzászólás  Válasz Diktátor (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Hát azért nem :D egyszer néztem a Jucit, nagyon egyszerű receptet dobott össze, csak kellett bele egy marék olyan fűszer, amiről még soha a büdös életben nem hallott a legtöbb néző :D utána készen lett a laktató ebéd, azt hittem előétel, de nem, még gyerekmenübe is kevés lett volna :D
Nyílván minden felé járnak forgatni, és ott lapátolták össze neki.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.05.03. 07:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   
Avatar

---
 
Már itt most arra gondolsz, hogy pontról pontra hozza a Stahl Juci listáját ? Mellesleg ha már nő, inkább a 20 évvel ezelőtti Stahl !!!
De ez a kaja jó, bárki is lapátolta neki össze.
 


  2015.05.02. 20:24  Hozzászólás  Válasz Diktátor (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
Na, már könyvet is írt? Az egyetlen ,,celeb'' aki valami értelmeset csinál a tv-ben...
Erről jut eszembe, Zala megyében egy étteremben éticsigát vesznek :D ha esetleg valaki étipörköltet akar készíteni, szintén van recept Marcsi weblapján :D úgy tudom :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.05.01. 09:05  Hozzászólás
  •   16   
Avatar

---
 
Drága tezsvíreim ! Csomagoljatok csirkemájat kolozsvári szalonnába, az maga a tökély !!!
 


  2015.04.28. 18:02  Hozzászólás  Válasz gergerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Csilis bab :D esetleg az az orosz céklás valami :)
Van pár kéménytégla, először sima tűzrakó lesz, gesztenyesütéshez.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2015.04.27. 19:54  Hozzászólás
  •   13   


---
 
Még pár db recept. :)
Van minden ami bográcsos dolog :) Meg más is :)
[url]http://nemzetikonyha.hu/[/url]
 


  2015.04.26. 18:07  Hozzászólás
  •   12   


---
 
Pár darab bogrács recept :)

[url]http://www.bogracsoljunk.com/bogracs-etelek-receptek[/url]
 




  2015.04.26. 12:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (7) hsz.-re     Olvasás  
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
El is mennék, csak mi is ballagunk. Már ti. a nagyobbik középső unokám, és a gimiben.

Tegyük el az érettségire. Remélem megélem. :)
 


  2015.04.26. 12:03  Hozzászólás  Válasz gergerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   


---
 
Gombás alappal, sertéshúsos /comb/, vagy csirkemell tokányosan bográcsban, nem paprikásan, de nokedlivel vagy krumplival kiváló étel lenne az óvodás ballagásra.
Zsír, Hagymás alap, bors és delikát. Vízzel fölengedve, bele két-három szétvágott sertésköröm. Főzést gombával kezdeni, fél óra után a sertéshús, puhára főzve.
 


  2015.04.26. 10:13  Hozzászólás
  •   8   


---
 
Köszönöm a javítást :)
Valamiért nekem nem sikerül itt a videót beilleszteni
 




  2015.04.26. 10:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Kicsit kés de nagyon jó kaja :))

[youtubekod]https://www.youtube.com/watch?v=VQJfO0DgRts[/youtubekod]





Javítottam a linket. Üdv.: Glifo
 


  2015.04.26. 09:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Finom, és csak kenyeret, meg valami savanyút kell mellé adni. Nálunk sokszor van, ha ráérek vele foglalkozni.
 


  2015.04.26. 09:42  Hozzászólás  Válasz Rhéman (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Tavaly is ezt mondtad. :-)

Tavaly végül babgulyás lett, vagyis inkább babos pörkölt, szóval azt már ellőttem, úgyhogy lehet hogy idén tényleg a pincepörkölt kerül elő. Csak azt még nem csináltam. De ahogy szegény apám mondta, amiben hús van.....
 




  2015.04.25. 21:17  Hozzászólás
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Nekem jól jönne majd valami jó recept, a lányom idén ballag az oviból, összeszámoltuk a családot, helyhiány miatt csak kinti buli lehet. Oda meg a bográcsot kell felakasztani.
 


  2015.04.25. 18:06  Hozzászólás
  •   1   


---
 
Sok tervet találtam neten de ez tetszene bontott téglából.
Bár lehet apura hagyom mégiscsak ő a téglaműszerész .:)

Kép

Pad meg valami ilyesmi lesz :)
Kép
CSak nem tudom a cser hogy bírná
 


  2015.04.25. 15:02  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Sziasztok lehet van ilyen fórum akkor kérném az összevonást.
Kerti főzőcske receptekkel képekkel , kerti grillek bográcsozó helyek kemencék fotói írások.
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; bingbot/2.0; +http://www.bing.com/bingbot.htm) Chrome/116.0.1938.76 Safari/537.36 valamint 2 vendég