Pénzügyi témák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2016.08.02. 20:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Mi meg nem keresünk jól, mégis alig vagyok itthon, azaz átlag időt vagyok itthon, mégis kevés :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.02. 20:30  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Én is azt mondom hogy a külföldi munka lehet egyenes út a boldogsághoz, a biztos megélhetéshez, de nem automatikus következménye annak. Nem árt tisztázni azt sem, hogy a boldogságnak semmi köze a pénzhez, mert gyakran megfeledkezünk róla. Mi, (a családunk) akkor voltunk a legboldogabbak amikor alig volt pénzünk. Annyiból éltünk egy hónapban amennyit most 2 nap alatt megkeresek. Persze most sok mindent meg tudunk venni, de alig vagyok itthon, előfordul hogy éjszakába nyúlóan dolgozok, a hétvége már nem is kérdés. Mint mondani szokás, akkor kell a vasat ütni amikor meleg. Most meleg. De nincs semmi családi élet és ez egyre jobban meglátszik, rajtam is, és a többieken is. Csak telik az idő felettünk, nincs közös program, max az alvás. Mikor egy vasam sem volt, minden nap volt közös program, és programnak számított a locsolás is a kertben. Most ott tartok hogy hetek óta még szétnézni sem voltam a kertben, az utolsó családi program több mint egy hónapja volt. Ha külföldön lennék, 2 dolog miatt lehetnék. Hogy dolgozzak reggeltől estig minden nap, hogy mire a gyerekek megnőnek legyen lakásom, de talán sosem érném el azt az életszínvonalat mint aki oda született. Vagy arra fordítanám az összes időmet hogy minél rövidebb idő alatt annyi pénzt szedjek össze hogy megalapozzam az itthoni életemet. Legyen lakásom, autóm, meg egy kis tartalékom. Vannak kint ismerőseim, ehhez is legalább 10 év robot kell kint. Vagyis ha újra fiatalabb lennék, nem lenének gyerekeim, akkor is elpocsékolnék egy rakás időt hogy majd egyszer esetleg "normális életem" legyen. Kérdés hogy addigra mik lesznek az igényeim? Beérném-e a hazaköltözés után az itthoni bérekkel, megtalálnám-e itthon a helyem, vagy újabb igények állnának elő. Én azt tapasztalom hogy nincs kiszállás. Ha valaki kimegy, rámegy az ifjúsága, ha már családos akkor a családja a pénzhajhászásra. Itthon sem könnyű, de ahogy mondani szokták, nincs az a kevés amit ne lehetne beosztani, és nincs az a sok amit ne lehetne elkölteni. Persze, nehéz itthon, kevés a pénz, tudom én ezt, ha meg van akkor meg kell érte gürcölni, míg másoknak meg csak úgy az ölébe hull minden, de a boldogság tényleg nem ezen múlik.
 


  2016.08.02. 20:30  Hozzászólás  Válasz edit (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Jó neki. Mi az átlagot sem kapjuk meg, előbb-utóbb muszáj lesz munkahelyet váltani.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.02. 20:02  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Takarítással itthon is megkeresné. Hozzám járt párszor egy csodalény. 70 éves, imád takarítani, vasalni, rendet rakni és nagyon alapos. Nyugdíjbamenetele óta ezzel foglalkozik, azóta van egy piros autója, lakást vett az egyszem unokájának, azon bosszankodik, hogy az unoka nem tanult meg autót vezetni eddig, mert azt is venne neki.
 


  2016.08.01. 19:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   


---
 
Példákat még bőven tudnék említeni.Sajnos. De maradjunk az unokaöcsémnél aki spórolt tízmilliót, de hogyan. Nem emlékszem pontosan, hány éves, de kb negyven és még nem nősült meg, pedig nem egy mulya gyerek. Odakint lakik egy lyukban és már az is eredmény, hogy most már csak egyedül, Olyan buszbérlete van amivel kb egy órát buszozik a munkahelyére, mert így az olcsó. Van tízmilliója és eltelt több mint tíz év az életéből a semmivel, a lemondással. Ezért érdemes élni? Nekem nem!
Az a baj, hogy az általam ismert és részben megemlített emberek többsége odakint is siralmasan alul van fizetve és még az is sokkal több, mint az itthoni átlagfizetés.
Véleményem szerint nem a multik a legfőbb akadályai annak, hogy itthon érdemi bérnövekedés következzen be, hanem a kis és közép vállalkozói szektor. Mert ők nem tudnak olyan nyereségesen tevékenykedni, hogy ki tudják termelni az alkalmazottak magasabb fizetéseit és annak közterheit. Szerintem ez az akadálya az itthoni magasabb jövedelmeknek. Hogy ebből a körből, hogyan lehet előre lépni, azt nem tudom.
 


  2016.08.01. 19:11  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (21) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
Minden eset más.
Megnézném, mennyit kéne itthon keresnie 10 év alatt, ha 10 milliót félre akar tenni.
Itthon rengetegen élnek máról a holnapra, nulla megtakarítással. Ha kint tudnak félretenni és spórolni, akkor már örülnek.
Példát én is tudok mondani, nyelvtudás nélkül, 8 általánossal a minimálbér 2-3 szorosát megkeresik... Kimegy valaki takarítani, három nap alatt keres annyit, mint itthon fél hónap alatt.
Nem azt mondom, hogy vagyonokat kell felhalmozni, de amikor sakkozol, hogy ebben a hónapban megengedhetsz-e egy kisebb-közepes kiadást, az úgy már nem az igazi. És sokan még odaáig sem jutnak el, hogy az alapvető javításokat elvégezzék mondjuk a házon.

szerk.: ezt még nem olvastam, majd ha lesz időm, addig csak beteszem, várom a véleményeket :D
http://888.hu/article-igy-hazudtak-a-brexitrol-a-nagy-vezerek
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.01. 14:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (20) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   


---
 
Őszintén szólva nem értem, hogy mitől lett boldog Angliában ez a magyar lány. Mivel több ő most ott, mint itthon volt. A Vőm testvérének a lánya öt évet élt a férjével Angliában, majd kimentek Amerikába és ott is eltöltöttek öt vagy hét évet, időközben egy gyermekkel gazdagodva. Most haza készülnek, mert a gyerek mellett nem tud állást vállalni, és elég kilátástalannak érzi a helyzetüket. Tehát azért nem lesz mindenki boldog, mert nincs itthon. Ja azt elfelejtettem mondani, hogy diplomásként ment ki.
Unokaöcsém már több mint tíz éve él egy lyuknak minősíthető albérletben Angliában. Van több mint tízmillió forint spórolt pénze, és ennyi. De én nem nevezném azt boldogságnak ahogyan ő él, legalábbis én nem írígylem. Nem mellékesen itthon sem volt munka nélkül soha.
A lányom unokahuga kb egy hónapja ment ki a férjével, gyerekével London peremvárosába. A férjét oda hívta főnöknek a Bosch egy ottani kisebb gyárába.( itthon is ugyanezt csinálta) Azonnal kertes házat béreltek, berendezték és úgy néz ki jól indulnak, de ők már éltek külföldön, nyelvi gondjaik sincsenek. Csak a nagymama ül itthon készenlétben a becsomagolt bőröndjével, ha szólnak, hogy gond van a gyerekkel akkor ő is repül. Hát majd meglátjuk, hogyan alakul a sorsuk.
Saját unokám is azt tervezgette, ha elvégzi az egyetemet akkor külföldön fog dolgozni. A nyári szüneteket kihasználva eddig 3x2 hónapot dolgozott Németországban. Most ott tartunk, már nem külföldön, hanem itthon akar dolgozni ha végez. Most intézi a vállalati ösztöndíjat az utolsó évére.
 


  2016.08.01. 12:18  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.15. 13:00  Hozzászólás
  •   19   
Avatar

terra alapító
 
Wogboy-ék úgy látszik gondban vannak...
http://kiszamolo.hu/gondban-az-ausztral-nyugdijasok/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.19. 17:02  Hozzászólás
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
De akár még a Pocsékolás című témába is mehetne ez a fontos mondanivalót tartalmazó cikk:
http://kiszamolo.hu/soha-ne-lakj-lottonyertes-mellett/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.16. 21:56  Hozzászólás
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.12. 20:49  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
De így legalább csak felelősségteljesen döntő emberek vehetnek fel hitelt. A bedőlt magyar hitelek nagy részét meg sem köthették volna ilyen rendszerrel...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.12. 19:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   


---
 
vannak mellé más finomságok is mint hogy mekkora a hitelkereted mert ha túl nagy nem jó ha túl kicsi az sem jó
 


  2016.02.12. 19:43  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Na ez jó nagy baromságnak hangzik elsőre. Másodiknak már van bent ráció :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.12. 19:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   


---
 
Mert amikor hitelt veszel fel akkor megnézik a hitel történetedet. Ami abból áll hogyan használtad a kártyádat, időbe fizeted vagy nem. Ha nincsen crediut histiryd akkor esélyesen nem kapsz hitelt.
Nekünk is el kell kezdeni használni kicsit aktívabban.
 


  2016.02.12. 19:27  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Miért? Ez elég érdekes.
A hitelkártya önmagában nem rossz, csak sokan rosszul használják.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.12. 18:46  Hozzászólás  Válasz tgwh (9) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   


---
 
Ehhez azt tenném hozzá, hogy ha itt házat akarnék vásárolni akkor legalább egy (de inkább kettő) hitelkártyával kell, hogy rendelkezz.
 


  2016.02.12. 16:09  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Egy kis alkalmi érdekesség :D
http://kiszamolo.hu/romantika-es-a-penz/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.11. 21:22  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Pár adat az amerikaiak hitelkártyáiról, érdekes.

http://kiszamolo.hu/a-hitelkartyakrol-ujabb-statisztikak/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.03. 19:02  Hozzászólás
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Egy újabb és tanulságos blogbejegyzés:
http://kiszamolo.hu/mindekozben-romaniaban/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.01. 18:22  Hozzászólás
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.23. 10:04  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

---
 
Multipont kártya
Lehet, hogy valakit érint a következő dolog (engem pl. igen), bár meggazdagodni nem fog rajta: a régi kártyákon lévő pontok dec. 31-vel lejárnak, tehát ha valakinek van még ilyenje és nem váltotta be, akkor eddig az időpontig tegye meg.
 


  2015.12.17. 21:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

---
 
Szia!

"Amikor úgy érzem, hogy valami azonnal kell, akkor leülök, várok pár napot, és elmúlik :D ha meg nem, és tényleg kell, megveszem."

Ez is módszer, de tegnap jártam úgy, hogy venni szerettem volna egy Panasonic DVD lejátszót - jó volt árban! -, és mire feleszméltem, már el is kapkodták!

Sok esetben - nálam - az dolgozik, megjáratom az agyamat, és akkor derül ki, ilyenem már van - ami újnak tűnik a piacon! -, csak nem tudom a helyét! :-D
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.17. 16:17  Hozzászólás  Válasz wogboy (3) hsz.-re     Olvasás  
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
Na igen, ez a másik fontos dolog.
Amikor úgy érzem, hogy valami azonnal kell, akkor leülök, várok pár napot, és elmúlik :D ha meg nem, és tényleg kell, megveszem.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.17. 11:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (2) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   
Avatar

---
 
Szia!

Nálam még a 2 forintos él, mert 1987-ben hagytam ott a fatornyos falumat, és akkor még a tűzoltósági 5.5 ezer, igen jó fizetés volt! 2 forint volt egy helyi járatos buszjegy, és annyiért még adtak is jó adag fagyit!

Én azt tudnám most leírni, ha valakinek álma a vásárlás, nem akkor éri meg a hírdetett olcsó - most karácsony okán, van belőle bőven! -, amikor azt hírdetik - mert, akkor a lakás tele lesz kacattal! -, hanem akkor, amikor éppen arra van szükségünk, és olcsó is!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.15. 19:26  Hozzászólás  Válasz wogboy (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Pedig biztos voltam benne, hogy van egy-két ember, aki nagyon otthon van ebben a témában.
Egyik kedvencem a 200 forintos érmék gyűjtése. Akármikor a kezembe kerül, félreteszem. Igaz mostanában nem. Legutóbb egy asztalt vettünk belőle :D persze nem ajánlott mind a 20kg-ot odaadni a boltosnak, mert meghülyül :super:

Aztán ott van az autós téma. Nagyon sok embernek van autója úgy, hogy a keresete alapján nem is szabadna hogy legyen. Addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér! Ha nem engedhetem meg a családban, két minimálbéres keresőnél a három autót, akkor igenis adjak el kettőt, mert a makacsság az, ami legtöbbször kisiklasztja a pénzügyi életed. De ha csak a városban használom, akkor nagybevásárolni megyek taxival, mert sokkal olcsóbb, mint egy autót fenntartani. Sőt, sokan hátizsákkal meg biciklivel mennek bevásárolni, és nem egyszerre vesznek egy hónapra elegendő élelmiszert és vegyiárut, hanem munka után négyszer-ötször, apránként veszik meg ami kell.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.15. 05:18  Hozzászólás  Válasz tgwh (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

---
 
Szia!

Ahhoz, hülye vagyok, hogy értelmeset írjak, de ez igazad! :-D

"Meglepődik az ember, ha az adott hó végén visszanézi, mire mennyit költött."
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2015.12.06. 17:16  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Úgy tudom, vannak páran, akik nagyon toppon vannak a pénzügyi témákban. Itt lehetne beszélgetni mindenről, ami a pénzügyeket érinti.
Elsőre tudom ajánlani a http://kiszamolo.hu  -t. Nagyon jó írások vannak, és persze nagyon tanulságos is.
De talán kezdjük az elejéről:
http://www.szeretlekmagyarorszag.hu/megdobbento-a-mai-tizenevesek-jovokepe/ 
Sok minden kiderül ebből az írásból, a legrosszabb talán, hogy az átlag magyar embernek erősen hiányosak a pénzügyi ismeretei. A legtöbben azt sem tudják, mennyit költenek havonta, pedig ha megvizsgálnák, sokat tudnának félretenni is, ami ugye a másik hiányos dolog a magyar társadalomban, nincsenek megtakarítások.
Fontos a tudatosság, és az előre tervezés. Ti vezetitek a kiadásaitokat-bevételeiteket? Meglepődik az ember, ha az adott hó végén visszanézi, mire mennyit költött.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


Előző

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég