Pénzügyi témák Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2024.01.10. 16:24  Hozzászólás
  •   127   
Avatar

terra alapító
 
Orvosi kamarai elnök: Aki megteheti, különítsen el az egészségügyi ellátására egy összeget

Sajnos itt tartunk.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.08.23. 19:18  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (125) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   
Avatar

terra alapító
 
Az enyémek azért nem jönnek mert az egyiknek német a férje, a másiknak görög.
 


  2022.08.22. 21:35  Hozzászólás
  •   125   
Avatar

rendszer admin
 
Nem kívánok nekiállni magyarázkodni ....

A fiam kint él Angliában.
A lányom egyik barátnője kint dolgozik Angliában.
A lányom másik barátnője kint dolgozik Spanyolországban.
Egy nagyon jó ismerősöm kint él Hollandiában.
Egy nagyon jó barátom, és volt kollegám kint él Németországban.
És nem akarom sorolni, még vannak páran itt-ott, és sűrűbben - ritkábban, de mindegyikükkel tartom a kapcsolatot ....
Ráadásul egyikük sem most ment ki mondjuk tavaly előtt, hanem már 5 - 10 évvel ezelőtt ....
Olyan az életük, a fizetésük, amilyen .....

Egyikük sem akar hazajönni! Vajon miért??? :nahat:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2022.08.22. 20:29  Hozzászólás  Válasz Kertész (123) hsz.-re     Olvasás  
  •   124   
Avatar

terra alapító
 
Eddig akárkit hallottam, senki sem akart hazajönni. Hol keresne átlagos valaki 8000 eurót? Évente kevés, egy hónapra sok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.08.22. 16:43  Hozzászólás  Válasz tgwh (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   


---
 
Szeretnél egy átlag német helyében lenni nem hinném?
8 ezer Euro feletti fizetésnél a jövedelem adó 56% plusz a levonások. Fiunk Münchenben él csakládjával 7 éve. Tavaly év végéig minden második hónapot homofisban itthonról dolgozott. Január óta nem voltak . Magyarországon, két kocsit tartottak fent. Havonta egyszer tankolják tele az egyiket. Ugyan abban a lakásban élnek, dupla lakbér fél év alatt, gázról nem tud mit mondani mert a lakást szénnel és fáradt olajjal fűti a lakások tulajdonosa. Húst kéthetente vesznek, mert két szelet csirkemell 10 euro. Lehetne sorolni. Hazajönnének, de köti a szerződése, melyet ha felmond nagyon rosszul érintené, mert elesne a német nyugdíjtól, családtámogatástól, mely a szerződésének lejárta után is meg fogja illetni cége okán a gyermek egyetemista koráig. Lehetne sorolni. Az amit kap abból jószerivel nem tud semmit spórolni, élik fel megtakarításaikat. Küldött fényképeket az áruházakról, tátongnak az ürességtől a plcokon foghíjas at árufeltöltés. Mutatta a mezőgazdasági földeket. Tavaly még öntözték a németek a kukorica földeket a kutakból, most egy sem működött és nem a vízhiány miatt, ha nem mert akadozik az áramellátás. Hogy pozatívat is írjak.:Viszont folyamatosan győzködik telepítsünk napelemet. Ott az álllam azonnal lehetővé teszi a rákötést a hálózatra, Mi meg nem tudunk csatlakozni, mert nem fejlesztették. Nem enged rácsatlakozni. Én nem politizálok tényeket írtam. Bizony akik kint élnek, sokan elfelejtik megemlíteni a nehézségeket, de azt is látom (ők sem dicsekednek) sok falusi aki kint dolgozott már itthon dolgozik gépsoron.
Én úgy vagyok vele addig nyújtozkodom míg a takaróm ér. Mezőgazdaságból élünk ha tudunk. Jónak de nehéznek tartom az életemet. Nem iszunk, dohányzunk. Így arra is jut akiknek nem akik az élvezeteknek áldoznak. Szóval az életet akkor is élni kell ha németbe, itthon vagy bárhol máshol kell élni.
Takarékoskodni pedig kutya kötelességünk, mert nem értünk van a föld ha nem mi vagyunk érte!
 


  2022.08.21. 19:02  Hozzászólás
  •   122   
Avatar

terra alapító
 
Minden csak pénz kérdése. Agyon lehet szigetelni egy házat úgy is, hogy két gyertyával ki lehet fűteni.
Két rétegről három rétegre váltani nem fog sok megtakarítást hozni.
Kell egy jól megtervezett fűtési rendszer, megfelelő kivitelezés, és adott szigetelésű házat gazdaságosan ki lehet fűteni.
Nem tűnik soknak a gázfogyasztás, átlag alatti.
Villany meg hát. Sok összetevője van.

Vettem egy okoskonnektort, sokat eszik a majdnem 10 éves hűtő. Persze ha normálisan lenne tájolva az utca és a ház, nem lenne olyan meleg a kamra, kevesebbet fogyasztana. Próbálgatni kell, mi mennyit eszik. A modem és társait nem tudtam megmérni, mert a túlfeszültség védő elosztó be sem kapcsol róla, nincs földelés az okoskonnektoron, bár anélkül mennie kéne, tehát más is az oka. Majd meglátjuk mennyi lesz az annyi.

Németországból azt hallani, hogy nincs semmiféle pánik, lesz fűtés, semmi gond. Kicsit magas az infláció, de alacsonyabb mint nálunk, kifizetik, van miből. Extra adóról sem mondták, hogy polgárháború lenne miatta. Szeretnék én a megfagyó németek helyében lenne, mert itthon egyre aggasztóbb a helyzet. 25 ezer helyett 35 ezer ugyan az a kosár, kb. havonta rendeljük ugyan azokat. 70 Ft egy db zsemle, pizza 2200 felett, étteremben egy leves 1300, második 4-6 ezer minimum... 1-2 éve 1400 a pizza, 700 és 2-3 ezer az étterem... nyaralásról ne is beszéljünk, két magyar éjszaka árából 4 éve 10 nap kijött a jobb fajta tengerparton.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.08.21. 18:53  Hozzászólás
  •   121   


---
 
Szevasztok!
A fiunk Németben lakik. Ő már tavaly őszön elkezdte mondogatni, hogy náluk 210 Kwh a határ, nem foglalkoztam vele. Tavaszon viszont átszerveztük a fogyasztást. Csak 20C fokon mosok és tele géppel. Szárítógépet csak sürgős esetben használok. Minden készenléti fogyasztót lekapcsolunk ha nem használunk egy eszközt. Így 370-ről 210-215 Kwh lement a fogyasztás, de kérdéses mi lesz télen?
Mivel cirkonk van így a gázfogyasztás 750-850 m3 között mozog tél függvényében. Idén remélem kevesebb mert lecseréltük a nyílászárókat. Idáig is szigetelt volt, de most hármasüvegezésre cseréltük. Az biztos, hogy klíma nem kell mert egész nyáron 23 fok volt a lakásban. Szerintem még mindig van mit fejlődni. Ha van ötletetek írjátok meg.
 


  2022.07.25. 15:49  Hozzászólás
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Gázzal nekünk nincs gondunk, 20 fokon van a termosztát, nem is érezzük magunkat jól 22 fölött. Lustaságból tavaly télen egyszer se gyújtottunk be a kályhába, így lett az éves fogyasztás 1000 alatt.
Az áram azért nekem nem tetszik. Szerintem nagyon alacsonyan húzták meg a határt, az a 2500 semmire se elég. Már a napelemek előtt több, mint havi 300-at fogyasztottunk. Mi ketten simán használunk évi 2500 hivatalos áramot a saját fölött, csak a szaldóban le is nullázzuk. Ma néztem.
Évekkel ezelőtt mikor került befektetni való pénz kitaláltam, hogy rakassunk napelemet belőle, az többet hoz mintha valahová betennénk. Kicsit el is kanászodtunk az áramfogyasztással, kettőnknek van 2 hűtő meg egy fagyasztóláda. Az igazi nagyfogyasztó így nyáron a szivattyú szerintem.
 


  2022.07.25. 15:17  Hozzászólás
  •   119   
Avatar

terra alapító
 
Mi kétszer annyit fogyasztunk, mint az átlag. Nem tudom miért. Vezérelt (éjszakai) áram 200kw, az egyetlen bojler. Ha durvább emelkedés lenne, gyorsan visszahozná az árát egy gázbojler.
Ha meg a rezsi áfája lesz annyi, mint az addigi fogyasztás, na az szívás. Állítólag lesz ilyen is, pl. egyes vállalkozások.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2022.07.25. 03:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   118   
Avatar

rendszer admin
 
Ez érdekes dolog. :hiha:
Természetesen én is sok ismerősömmel beszélgettem már erről a rezsicsökkentési témáról.
Érdekes, hogy majdnem mindenkinél szóba került fagyasztóláda, fagyasztószekrény, vagy hűtőgép.
Nekem is van még mindig gond nélkül működő olyan régi Lehel fagyasztó szekrényem, aminek talán még "A"-s betű jelzése sincsen.
Meg egy régi hűtőszekrény, ami szintén gond nélkül a mai napig 8°C-on tartja a hőmérsékletet a belsejében még ebben a kánikulában is, pedig 1-es, vagy 2-es fokozaton megy (5 fokozatú egy "A"-s Zanussi).

Áramügyileg a határon kóricálunk (+ - pár kilowattóra), nagyon sajnálom, de lehet, hogy mennek a "levesbe". :(
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2022.07.24. 20:55  Hozzászólás
  •   116   


---
 
Van véleményem ,csak leintettek nem politikai oldal ez így megtartom magamnak!!! :fejvaka:
 
Minden jót!


  2022.07.24. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   
Avatar

terra alapító
 
Én 80 kWh-val átlépem az áramfogyasztási korlátot. Én is vettem 3 db dugaljba dugható villanyórát kiszűrni, melyik fogyasztókon lehetne spórolni. Nekem is egy fagyasztóláda van a célkeresztben. De ha semmit nem csinálok, marad a jelenlegi fogyasztásom, akkor 2800 Ft-tal fog emelkedni a havi villanyszámlám. Azt meg kibírom, főként, ha azt nézem, hogy az elmúlt 10 évben nem igazán emelkedett.
 


  2022.07.24. 19:34  Hozzászólás
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
Szép estét mindenkinek.
Újra támad a rezsidémon címmel indítanám a következő témát. Most ez az aktuális, gondolom mindenki számol, mér, látástól Mikulásig.
Nem tudom ki fér bele az átlagba, H tarifával, napelemmel talan lehetséges, no meg a nagycsaládosoknak.
Vettem egy okoskonnektort, már egy ideje szemeztem velük. Pár napja a hűtőszekrény van rákötve. 1.33kw / nap, kicsit sok :O
A gázzal nem lenne gond, ha átlagfogyasztást néznének. Így fával rá kell segíteni, de a gyengébb hónapokban semmi baj nem lesz. Január, február, csak gázzal kb. 200-220m3.
Ti hogy álltok, van esetleg valaki aki belefér a keretbe? Panelban esélyes, vagy nagyon jól szigetelt házban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2020.11.26. 19:18  Hozzászólás  Válasz kezdővega (111) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

terra alapító
 
Ezeknek? Én meg azoknak. De ez kertészeti fórum, úgyhogy maradjunk a témánál.
 




  2020.11.26. 19:01  Hozzászólás  Válasz edit (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   


---
 
Kedves Edit! Ezeknek már semmit sem hiszek el,,,,, pénzről van szó gátlástalanok!
 
Minden jót!




  2020.11.26. 18:42  Hozzászólás  Válasz délkelet (103) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg csak julius-tól lesz? Mert már nem mertem rendelni, hogy nem jön meg idén esetleg. Most is van olyan rendelésem amit szeptember 20-án adtam le és még sehol sincs. És van nehány apróság ami viszont jól jönne.
 


  2020.11.26. 18:01  Hozzászólás  Válasz Jani71 (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

---
 
"De akkor sajnos nagyon úgy néz ki, hogy véget ér a 'gyöngyélet'... " - legalább is megnehezül. Bizonyos árukat európai raktárból is lehet rendelni, azokra nem vonatkozik a lentebb linkelt dolog (tudomásom szerint)
 


  2020.11.26. 17:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   


---
 
Szomorúan olvasom az értelmetlen intézkedést Alibaba vagy Express nagyon jó áron és minőségben ad el szinte bármit! Napelemet vettem tőlük 5 Kw 32% áfa és vámmal több mint 600 eft-al olcsóbban mintha itthoni kereskedőtől veszem! Nagyon sokat tudtak az emberek spórolni ,ez megfog szűnni egy két hitvány ember kapzsisága miatt! Remélem 2 év múlva eltűnnek ezek a rosszintézkedések! :!: :!:
 
Minden jót!


  2020.11.26. 17:21  Hozzászólás  Válasz délkelet (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   106   


---
 
Nálam az Ebay volt az alap, az AliExpresst most használtam először. De akkor sajnos nagyon úgy néz ki, hogy véget ér a 'gyöngyélet'...
Maradnak a jó drága magyar bótok, ahol ugyanazt a kínai cuccot kapom meg sokszoros áron...
Csak egy példa, mert van bőven: egy bizonyos biciklilámpát (akármilyen hihetetlen) 6, azaz hat forintért tudtam volna megrendelni, de már nem akartam,
mivel évekkel előbb vettem ugyanolyant egy itthoni bringaboltban. A lényeg: ez a lámpa még általában kapható itthon, kb. 1200 - 1300 pénzért...
Azt elhiszem, hogy így megéri... Arról nem is beszélve, hogy ugye a nagyobb tétel mindig olcsóbbra hozza ki fajlagosan a darabárat.
Ez a bizonyos cucc már nem látható az Ebayen, teljesen kifutott... Most mindent eláraszt a cree-led (nekem is van többféle verzióban, jó is az... :thumbup: ).
 


  2020.11.26. 17:00  Hozzászólás  Válasz Jani71 (104) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   
Avatar

---
 
Ebay-ről már csak nagyon ritkán rendelek. Az Aliexpress nekem szimpatikusabb, meg úgy általában olcsóbb is. Időnként a GearBest-et is használom, de lassan az is felejtős lesz.
 


  2020.11.26. 16:51  Hozzászólás  Válasz edit (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


---
 
Bocsánat, összekevertem. :$ :oops: AliExpresst akartam írni az Amazon helyett. De ettől a lényeg nem változik.
 






  2020.11.26. 14:26  Hozzászólás
  •   101   
Avatar

terra alapító
 
Engem emailekkel zaklat a paypal, hogy lejárt a kártyám. Nem is akarom megújítani mert nem szimpatikus nekem hogy mindent tudni akarnak. Keveset használtam, nem szoktam rá az ebay-re.
Aliexpressről szoktam vásárolni, de annak lassan vége. Jövőre állítólag minden unión kívülről jövő csomag vámkezelés alá kerül. Ami nem is lenne tragédia, de sajnos a vámkezelési költség és az áfa akkor is terheli, ha vám nem. Idén már megjártam. Szoktam (volt) rendelni vitaminokat és hasonlókat egy cégtől aminek van .hu honlapja is, úgy tudtam európai. Nos, Amerikából küldték a rendelt cuccot. Vámkezelés, áfa... 11ezer forinttal fizettem többet mint az ára. Az se vigasztal, hogy születésnap miatt 15% kedvezménnyel vettem mindent.
Amazonon is vettem már dolgokat, most is néztem valamit, de ezt most itthon olcsóbban kapom meg. Az addig érte meg nekem amíg a legkisebb lányom Németországban élt, oda sokszor ingyenes a szállítás, meg neki volt prime-ja is. Most viszont olyan messze él, hogy kicsike karácsonyi csomagot se tudok neki küldeni 20ezer alatt. Oda még az amazon se szállít...
 


  2020.11.26. 08:33  Hozzászólás
  •   100   


---
 
Valami azt súgja, hogy kb. végeztem a Paypallal... Hosszú hetek óta újra felmerülő probléma az ebayes rendelések kapcsán, hogy lejárt a kártyám. OK, frissítsük!
De állandó elutasítás, késleltető üzenet a válasz. Rendben! Akkor 'csináljunk' újat! Aha...!
Most már a 'vércsoportomra' is kíváncsiak... 'Nemzeti azonosító', meg 'Számlakivonat' megadása, hogy újra használni tudjam a rendszert.
Persze Pityu...! :thumbdown: Még mit akarsz? Azt ne meséljem el, hogy mit álmodtam...? :@
Ha nem találok más megoldást, akkor nagyjából az ebayjel is végeztem. Legutóbb már az Amazonról is rendeltem. Nem tudom, hogy lesz, jobban körül kell néznem a lehetőségek terén.
 


  2020.08.31. 16:07  Hozzászólás
  •   99   
Avatar

terra alapító
 
Egy kis rövid olvasnivaló.
https://kiszamolo.hu/atlagvagyon/
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.07.01. 11:45  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Írom ide. Így is lehet, jó nekik :D
http://www.origo.hu/gazdasag/20170629-a-sved-kereskedelmi-tobblet-magasabb-a-vartnal.html
Mennyivel másabb a szemléletmód, egyre jobban tetszik az az ország, igaz a gyümölcstermesztés terén lehet akadnak hátrányai :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.12.15. 20:46  Hozzászólás
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Tudom, politika, de ez akkor is böki a csőröm...
...Egymillió hónapig kellene folyamatosan dolgoznia egy átlag magyarnak...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.10.12. 14:58  Hozzászólás
  •   96   
Avatar

terra alapító
 
Megint nem elsősorban pénzügyi, inkágg gazdasági, de legalább nem nyugdíj :D
http://www.penzcentrum.hu/karrier/tomegevel_bocsathatjak_el_a_gyari_munkasokat.1051784.html
Érdekes, viszont de... nem vagyok benne biztos, hogy a munkaerőhiány jó dolog a társadalomra nézve. Van ahol biztos jó, pl. Kína, India, talán kevesebb gyerek születik.
Abból a szempontból lenne jó itt az ellentéte, ha a szaktudás magasabb béreket eredményezne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.10.01. 18:37  Hozzászólás
  •   95   
Avatar

terra alapító
 
Vicces cikk, de megint a nyugdíj...
Külön kiemelném a félelmet az iránt, miszerint külföldön dolgozó nem kap magyar nyugdíjat, sem az, aki tőkejövedelemből él...
http://www.letenyemedia.hu/cikkek/magyarorszag/gondok-lesznek-a-nyugdijakkal.html
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.28. 20:18  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Írjam ide? Írom ide...
http://www.portfolio.hu/gazdasag/magyarorszag_csunyan_leszerepelt_a_versenykepessegi_rangsorban.237930.html

Hát mit ne mondjak, nem volt jó érzés olvasni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.17. 10:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   


---
 
A kazánházból tudom, hogy három műszakban nettó 140-150 ezer forintot keresnek, plusz 13 havi fizetés, plusz havi bónusz (9-10 ezer), cafeteria és 100 km körzeten belül fizetik az útiköltséget. Van kamatmentes kölcsön is.

Nagyon jók a szociális juttatások, bölcsőde, óvoda és most építenek úgynevezett Mercédesz lakásokat ahol az ott dolgozok családostól bérlakás formájában lakhatnak.

A testvérem és az unokahúgom is ott dolgozik.
 


  2016.09.17. 09:34  Hozzászólás
  •   92   


---
 
"Így teljesít jobban Magyarország! Műhelytitkok a KSH-ról

Elhallgatja az adatokat a KSH?

Aki a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) által közölt adatokat rendszeresen böngészi, – főként a gazdaság szereplői, a többi statisztikus, a kutatók, az oktatók vagy az újságírók – az utóbbi 3-4 évben azt tapasztalják, hogy az adatközlés módja megváltozott. Hamisításról talán nem beszélhetünk, elhallgatásról és a jelenlegi kormányzat igényeit kiszolgáló kommentárokról annál inkább. Lapunk három egykori KSH-elnököt kérdezett meg arról, hogy miképpen látják a jelenlegi helyzetet.

A hazai statisztikai adatközlés jelenlegi állapotát hűen tükrözi Szentes Tamás akadémikus egyik tanulmánya, amelyben arról ír, hogy “a statisztikai adatok kiválogatása nem mindig szolgálja a valóság megismerését. Egyfelől azonban az adatoknak a valóságot leplező ügyes összeválogatása, vagy éppen elhallgatása, sőt meghamisítása az elmúlt évtized hazai politikai gyakorlatában már nemcsak a választások előtt volt jellemző, hanem szinte mindennapossá vált, sőt részben a médiában is, másfelől a valóságot pontatlanul vagy tévesen ábrázoló statisztikai mutatószámok alkalmazása a tudományban ma is igencsak gyakori.”

Az Orbán-kormány főként arra használja fel a KSH adatait, hogy bebizonyítsa: Magyarország gazdasági fejlődésének üteme az uniós országokét meghaladja, és a legtöbb mutató tekintetében jobbak vagyunk, mint régiós társaink. Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Ecostat jelentései ezt a megállapítást nemigen igazolják. Azt azonban igen, hogy a 2008-ban elkezdődött gazdasági világválság óta hazánk leszakadása a környező országokétól felgyorsult, ennek nyomát azonban csak az fedezheti fel a KSH gyorsjelentéseiben, aki a statisztikai nyelvezetben és adatkezelésben az átlagosnál nagyobb jártassággal bír.

A statisztikai adatok legfontosabb felhasználói a kormányzati szervek, a gazdaság legnagyobb szereplői, de mellettük természetesen kíváncsi a főbb számokra az érdeklődő lakosság is. Emellett a KSH-nak adatszolgáltatási kötelezettsége is van, az Európai Unió statisztikai szervezete, az Eurostat, és más nemzetközi szervezetek várják a magyar adatokat."
 


  2016.09.17. 09:31  Hozzászólás
  •   91   


---
 
Befektetésre ajánlott státuszba emelte a magyar besorolást a Standard & Poor’s

Bár a kormány egyértelmű sikerként könyveli el Magyarország tegnapi felminősítését, de örömtüzeket nem érdemes gyújtani, mert az elemzők szerint Magyarország egyre hátrébb sorolódik az egy főre jutó jövedelemben. Most már a visegrádi országok között is az utolsók vagyunk.

http://www.vg.hu/.../lemaradt-es-szetszakadt-a-magyar...
 


  2016.09.13. 20:36  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.06. 12:38  Hozzászólás
  •   89   


---
 
Nagy baj lesz így a választások után

A nagy igyekezet ellenére augusztus végéig mindössze 400 milliárd forintot sikerült megszerezni a 2014-20 között rendelkezésünkre álló uniós támogatási keretekből. Ez az oka annak, hogy az első félévben a beruházások nagyobb mértékben zuhantak, mint a válság mélypontján.

http://168ora.hu/nagy-baj-lesz-igy-valasztasok-utan/
 


  2016.09.05. 17:19  Hozzászólás  Válasz pipi32 (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom mire célzol, ha politikai témájú, írd meg privátban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.05. 14:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   


---
 
Ha te Magyarországon élsz akkor tudnod kell, hogy mire is gondolok.
 


  2016.09.05. 14:26  Hozzászólás  Válasz pipi32 (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
Kik tapsolnak és miért?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.05. 14:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   


---
 
OK. akkor most miért is olyan jó nekünk, akkor most miért is tapsolnak egyesek?

Persze tudom a nap mindig süt, csak nem mindig látjuk.
 


  2016.09.05. 13:36  Hozzászólás  Válasz pipi32 (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Erről volt szó, nem meglepő jelenség.
Neked nem tűnt fel, hogy minden új épület/vasútvonal mellett ott a nagy tábla, hogy mennyi sok milliárdból épült?
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.09.02. 12:50  Hozzászólás  Válasz pipi32 (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Mert az alapkamattól függő mutatószámtól függ :D ha beindul a magyar gazdaság, emelkedni fog a havi törlesztőrészlet :D ezért nem fixáltuk :D majd ha beindul, ráérünk akkor. Majd ha beindul :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.09.01. 13:18  Hozzászólás  Válasz pipi32 (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

terra alapító
 
Egyrészt jó, mert tovább csökken a hitelünk :D a drága jó svájci frank alapúak után nemes egyszerűséggel a forint alapú sem fix (kérheted fixre, csak drágább), biztos ami biztos :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.09.01. 08:52  Hozzászólás
  •   79   


---
 
A jövő év végére az MNB a jelenlegi 0,9 százalékról 0,5 százalékra vághatja tovább az alapkamatot, amit követően a forint 330-ig gyengülhet az euróval szemben, ami új történelmi rekordot jelentene az árfolyamban - olvasható a Commerzbank legfrissebb elemzésében.

[url]http://www.portfolio.hu/deviza_kotveny/deviza/jovore_jon_a_330-as_euro_es_a_fel_szazalekos_magyar_kamat.3.236696.html[/url]
 


  2016.08.31. 16:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   


---
 
Én őszintén drukkolok neked, hogy sikerüljön, de ha nem haragszol, egy jóhiszemű álmodozónak tartalak ebbe a témában.
 


Következő

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég

cron