Pénzügyi témák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2016.08.31. 13:50  Hozzászólás  Válasz pipi32 (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

terra alapító
 
Lehetne, írtam is rá egy szép példát hogyan. HA nem azt nézed hogy ki csinálja, hanem hogy mit csinál, akkor máris lehet.

De érdekes módon pont a spórolásról szólt az első pár hsz, na ahhoz sok tipp nem is érkezett :D mondok egy példát, sokan elmennek a fodrászhoz, és kifizetnek 1500 Ft-ot azért, hogy a fodrász géppel letolja az egész fejüket. Semmi olló, semmi fésű, csak géppel. Kb. 3000 Ft egy ilyen gép bármelyik nagyobb műszaki boltban, és azért két hónapnál többet bír... sok kicsi sokra megy alapon rengeteget lehet megspórolni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 13:42  Hozzászólás  Válasz tgwh (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   


---
 
Nem fog sok válasz érkezni, mert sokan tartanak attól, hogy ledorongolják őket, ugyanis a politika érintése nélkül nem lehet a magyar gazdaságról beszélni.
És mint tudjuk ezen a forumon tabu a politika! :D
 


  2016.08.31. 13:37  Hozzászólás  Válasz pipi32 (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
Éppen ezért gazdasági téma :D a pénzügy a pénzzel foglalkozik, a közgazdaság meg a gazdasággal, és nincs átmenet a kettő között, mert nem is kell, könnyen tanítható mind a kettő külön-külön. De mindegy is, ha esetleg sok-sok hsz érkezik gazdaság témában, akkor majd csinálunk neki külön témát.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 13:34  Hozzászólás  Válasz tgwh (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   


---
 
Én azt gondolom, hogy gazdaság, ugyanis ha jelentősen csökkenek az értéktermelő beruházások akkor nem lesznek piaci munkahelyek, ha nem lesznek új munkahelyek akkor nem lesz elég járulék befizető, arról még nem is beszéltem jelentősen csökken a GDP.

Tehát a beruházások jelentős csökkenése befolyásolja a magyar gazdaságot.
 


  2016.08.31. 13:23  Hozzászólás  Válasz pipi32 (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   
Avatar

terra alapító
 
Az úniós támogatások csökkenéséről már talán két éve is tudni lehetett, így jön ki a ciklus, nem nagy meglepetés.
Ha pl. az építőipart nézzük, új lakásokat, ott sem lenne meglepő, mert van, hogy a tavalyi évhez viszonyítanak, pl. az átlaghoz, és van hogy az előző év adott időszakához.
Egyébként írtad, hogy kőkemény gazdaság :D na ez pénzügyi téma :D én is gondolkodtam, nyissak-e külön gazdasági témát, de az már végképp nem érdekelné a kutyát sem szerintem :( majd maximum átnevezzük a téma címét, de ha igény van rá, nyithat valaki külön gazdasági témát is.
De az is érdekes volt, amikor a csok és az építőipari anyagok áfájának csökkenése miat kezdtek el drágulni az ingatlanok, de az is várható volt :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.31. 13:13  Hozzászólás
  •   72   


---
 
Összeomlottak a beruházások

A statisztikai hivatal adatai szerint

az idei év második negyedévében, azaz április és június között a beruházások volumene 20,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól;
az első negyedévben 12,6 százalékos volt a visszaesés;
a kettő együtt pedig azt jelenti, hogy az év első felében 17,3 százalékkal kevesebb beruházás valósult meg.

[url]http://index.hu/gazdasag/2016/08/31/osszeomlottak_a_beruhazasok/[/url]

Ez nem politika, ez kőkemény gazdaság!!
 


  2016.08.31. 08:10  Hozzászólás
  •   71   


---
 
Megint ütnek egyet a nyugdíjasokon

[url]http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/megint_utnek_egyet_a_nyugdijasokon.620198.html[/url]
 


  2016.08.30. 09:08  Hozzászólás
  •   70   


---
 
Ezüst napjaink: Nyugdíjasnak lenni Magyarországon és Nyugat-Európában

[url]http://168ora.hu/ezust-napjaink-nyugdijasnak-lenni-magyarorszagon-es-nyugat-europaban/[/url]

Kissé nyugtalan vagyok, nem tudom biztosan, hogy ez még belefér-e?
 


  2016.08.29. 12:49  Hozzászólás  Válasz pipi32 (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   
Avatar

terra alapító
 
Röviden igen, ez igaz, azért módosították a gránitszilárdságú alaptörvényt, hogy felkészüljenek a nyugdíjrendszer megrenoválására.
Szerepel majd benne olyan is, miszerint a gyerek(ek)nek kötelessége gondoskodni idős szüleiről.
1, nem hát, de ez önmagában nem elég
2, azzal szerintem már pár évtizedet elkéstél :D
3, egyértelmű, hisz 48 ezer forintból lehet megélni, de ennyi erővel megengedhetetlen az is, hogy aki autóval jár dolgozni, 9 Ft-ot kap km-enként...
Hosszabban talán majd este.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.29. 12:31  Hozzászólás
  •   68   


---
 
"A magyaroknak nem jár a nyugdíj

Bármikor dönthetnek úgy, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkentik vagy visszatartják a nyugdíjakat.

Az atv.hu egyik olvasója hívta fel a figyelmet arra, hogy az egyik legnagyobb, külföldi érdekeltségű biztosító hazai csoportja úgy próbál a nyugdíjcélú életbiztosításra ösztönözni, hogy azt állítja: az Alaptörvényben már nem szerepel a társadalombiztosítás intézménye. Az állam bármikor dönthet úgy, hogy drasztikusabban csökkenti a nyugdíjakat, mert a nyugdíjra nincs alkotmányos garancia, nem jár alanyi jogon az állami nyugdíj.

A portál utánajárt és ugyanerre a következtetésre jutottak a nyugdíj-biztosítási szakértők is. Szerintük az, hogy a jogi szabályozás már szociális hozzájárulási adónak hívja a nyugdíj-biztosítási járulékot, azt jelenti, hogy a kormányoknak nem feltétlenül kell a nyugdíjra fordítaniuk az adónak minősülő összegeket.

Az Alkotmánybíróság ugyan a lecserélt alaptörvény alapján korábban kimondta, hogy a társadalombiztosítási rendszerbe befizetett hozzájárulást, annak mértékéig védi a tulajdonjog, de Szentpéteri Nagy Richárd alkotmányjogász szerint az új Alaptörvény értelmében senkinek sem jár alanyi jogon az állami nyugdíj. Ez nem jelenti azt, hogy ne létezne törvényi szabályozás alapján működő rendszer, de azt igen, hogy a korábbi Alkotmányba foglalt szociális biztonsághoz fűződő jogi garanciát a Fidesz megszüntette.

Erre elsőként Mihályi Péter közgazdász figyelt fel. A szakember szerint az állam szociális szerepfelfogása az új Alaptörvénnyel olyan, mintha valakinek égne a háza. Neki mindenféle befizetés nélkül jár a tűzoltóság szolgáltatása, de ha ez elmarad, nincs kinél reklamálni a leégett ház miatt. Azzal, hogy a Fidesz kivette az Alkotmányból a „társadalombiztosítás” szót, felszámolta a lehetőségét, hogy a nyugdíj egyoldalú változtatásakor felsőbb fórumhoz lehessen fordulni.

Mihályi szerint a munkáltatók 27 százalékos TB-t fizetnek alkalmazottaik után, de az csak a költségvetési törvényben dől el, hogy abból a kormány mennyit költ egészségügyre, nyugdíjra. Nem számít, hogy az elmúlt 30 évben ki mennyit fizetett. Alkotmányjogi garanciák híján nincs hova fordulni, ha az állam úgy dönt, hogy nemzetgazdasági érdekekre hivatkozva csökkenti, átcsoportosítja, vagy visszatartja a nyugdíjakat."
 


  2016.08.29. 09:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (66) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   


---
 
Igen, komoly problémák vannak és lesznek a nyugdíjjal.

[url]http://iflgazdasag.blog.hu/2016/06/13/itt_a_veg_az_allam_magara_hagyja_a_nyugdijasokat[/url]

[url]http://iflgazdasag.blog.hu/2013/02/26/felreertitek_a_nyugdijas_forradalmarokat_minden_idok_legnagyobb_pilota_jateka[/url]

Az lenne az igazi, ha nem a nyugdíjnak lenne értéke hanem a nyugdíjasnak, de ez csak álom.

Még valami:

1. Nem szabad a nyugdíjakat az egészségügyi kiadások rovására emelni.
2. Minél előbb vissza kell állítani a nyugdíjplafont, nehogy elszaporodjanak a milliós nyugdíjak.
3. Megengedhetetlen, hogy a válság mélypontján, 2008-ban rögzített minimális nyugdíj nominálértéke változatlanul 28 500 forint, és a szociális segélyé pedig 22 800 forint.
 


  2016.08.28. 17:57  Hozzászólás
  •   66   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.28. 09:22  Hozzászólás
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Nos, úgy látszik máshol is gondok vannak a nyugdíjrendszerre...
http://www.portfolio.hu/befektetes/ongondoskodas/ujfajta_csapas_fenyegeti_a_nyugdijunkat.1.236389.html

Nem ez az első cikk ma, ami feldönti a papírformát, mindjárt linkelem a csevegőbe a zöld energia nagy baját, amire talán senki sem gondolt...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.25. 13:20  Hozzászólás  Válasz pipi32 (62) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

---
 
Szia!
Biztosan elhiszed nekem, hogy a válaszodban vártam az 'érzékeny lelkületem' megemlítését. Ebben valamennyire igazad is van, ennek ellenére mégis úgy gondolom: talán helyesebb lett volna úgy reagálnod, hogy a 'szemétdomb' kifejezés említése valóban nem volt szerencsés a részedről.
Mivel szándékosan sértő megnyilvánulást továbbra sem érzek a dologban, ezért ezt a témát a magam részéről lezártnak tekintem :)
 


  2016.08.25. 07:04  Hozzászólás  Válasz CAMROM (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   


---
 
Nem hittem volna, hogy vannak olyanok ezen a forumon akik nem ismerik az írásjeleket, egyébként én bekapom, ha közszemlére teszed itt a forumon amit be kéne kapnom.

A takarodjon megjegyzésed, inkább sértő mint az idézőjelbe tett "szemét"domb, de ennek ellenére én nem szólítalak fel semmire.

Szép napot neked!
 


  2016.08.25. 06:59  Hozzászólás  Válasz délkelet (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   


---
 
Ne haragudj, de nem gondoltam, hogy ilyen érzékeny lelkűek is forumoznak, hidd el semmi bántó vagy sértő szándék nem volt bennem.
 




  2016.08.24. 19:24  Hozzászólás  Válasz délkelet (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   


---
 
Helló,
Egyetértek veled, aki szemétdombnak nevezi ezt a kis közösséget, az kapja be s szerintem válaszra se méltassuk, mert egyszerűen nem idevaló. Nem kell megmagyarázza a véleményét csak takarodjon s fórumozzon máshol, ott ahol hozzá hasonló értelmiségiek vannak.
 


  2016.08.24. 18:24  Hozzászólás  Válasz pipi32 (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   
Avatar

---
 
Szia pipi32!
Bár értem, hogy mit akartál kifejezni azzal, hogy ez a "ti 'szemét'dombotok", de elárulom: egyáltalán nem esett jól ez a megnevezés (idézőjelbe téve sem). Itt a nagy többség szerintem kulturáltan, kifejezetten baráti légkörben társalog, viszont ez a dehonesztáló kifejezés mindannyiu(n)kra vonatkozik és emiatt lehet, hogy mások is hasonló véleményt fogalmaznak meg magukban, mint én, csak éppen nem írták le.
Ha az egyszerű 'ti fórumotok'-nál maradtál volna, most biztos nem szóltam volna hozzá.
 


  2016.08.24. 16:30  Hozzászólás  Válasz pipi32 (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
A válasz nagyon egyszerű, és le is írtad:
"minden normális ember tudja"


Ennek ellenére sorozatosan szegik meg egyesek a szabályainkat, ebből aztán 2 dologra lehet gondolni. Vannak feledékenyek, esetleg szándékosan teszik, és most a te megállapításod szerint esetleg lehet hogy nem normálisak. Bármelyik is az igaz, jó ha emlékeztetjük őket erre. Főként mert elég feszes már az a cérna.
 


  2016.08.24. 09:28  Hozzászólás
  •   57   


---
 
"Ja, és ez a fórum sokkal inkább hasonlít Józsi bácsi tanyájára mint a bíróságra, a tehénszaros villa meg be van készítve a billentyűzet mellé."

Áruld el miért fenyegetőztök állandóan ezen a forumon, minden normális ember tudja, hogy ez a ti "szemét"dombotok, mindenki tudja, hogy a ti kezetekbe van a radír és a törlőkendő is, nem kell ezt folyamatosan hangoztatnatok.
 


  2016.08.23. 18:23  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (54) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   
Avatar

terra alapító
 
Amit a bérekről írsz, csak részben igaz. Pont a legkevesebbeket keresőknél (nem az állami alkalmazottakra gondolok) igaz az, hogy maga a struktúra rossz. 4 vállalkozó vállalkozik egymás alá, aztán az utolsónak van 3 embere. Azoknak ad 700-800Ft-os órabért, természetesen feketén, és olykor-olykor kiderül, hogy a közvetlenül fölöttük álló is 2300Ft óradíjat kap utánuk. Kérdés hogy ha vállalkozó->vállalkozó->vállalkozó->vállalkozó->alkalmazott helyett vállalkozó->alkalmazott felállás lenne, vajon több jutna-e az alkalmazottnak?
 


  2016.08.23. 18:19  Hozzászólás  Válasz pipi32 (52) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   
Avatar

terra alapító
 
Tudod pont ezért állítjuk le mindig a politikát. Felhívod a figyelmet hogy "nem kell személyeskedni, nem kell másokat minősíteni" de azért a végén rögtön odaszúrsz egyet.

Ezt most nem neked írom, csak úgy általában, de nem akarok új hozzászólást kezdeni. Rengeteg olyan esetet látok, amikor valaki, akit jó kommunikációs készséggel áldott meg az ég, megpróbálja addig tekergetni a szót finoman, amíg a másik, aki talán kevésbé szótekerő adottságú, ki nem mondja nyíltan amit gondol, talán kicsit durvábban is mint kéne. Tipikusan a parasztbácsi és az ügyvéd esete. Szerencsétlen parasztbácsi mondhat bármit, az ügyvéd pillanatok alatt kitekeri olyan formára, ahogy az neki kedvez, aztán mutogat az öregre hogy "nézzétek a vén hülyét". Persze nem ezt mondja, hanem hogy "Józsi bácsi alacsony iskolázottsága, és munkájából fakadó ismerethiánya mellet, korára visszavezethető okokból is olyan dolgokat mond, ami messze került a realitások talajától" Vagy valami ilyesmit. No most nincs ezzel nagy baj ha az ügyvédúr ezt a bíróságon teszi, mert az a dolga, de ha a Józsi bácsi tanyáján, akkor ne csodálkozzon ha az öreg odabiccent a traktoros Pistának, aki felveszi a háromágú tehénszaros villát, és egy rendkívül kulturált mozdulattal homlokon veri az ügyvédurat.
Ja, és ez a fórum sokkal inkább hasonlít Józsi bácsi tanyájára mint a bíróságra, a tehénszaros villa meg be van készítve a billentyűzet mellé.
 


  2016.08.23. 18:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   


---
 
Kedves TgWh!

Úgy érzem bármit is írnék neked az nem változtatna a kialakult véleményeden, nézeteden. Ezért nézd el nekem, hogy ebben az esetben nem kezdek privát levelezésbe.
Annyit azért megteszek, hogy leírom én mint nyugdíjas nem számíthattam és a jövőben sem számíthatok csak a várható(becsült értékű) infláció mértékének megfelelő nyugdíjemelésre. Nem mondom azt, hogy ez boldoggá tesz, azonban például az orvosok 200 eFt-ot meghaladó, valamint a pedagógusok 50 százalékos béremelésének én is tudok örülni, annál is inkább, mert ezek emelése a kormány kompetenciájába tartozik. Az, hogy a vállalkozók nem bírnak érdemi béremelést adni elsősorban azért van, mert a béreket nálunk nagy mértékű közteher megfizetése sújtja. Most jutottunk el egyáltalán oda, hogy tárgyalni fognak annak, hogyan lehetne csökkenteni a béreket sújtó közterheket.
 


  2016.08.23. 14:13  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   53   
Avatar

terra alapító
 
Akkor azt a részét kérlek írd meg privát üzenetben, ide meg csak hogy reális-e a béremelés, várjunk-e csodát, illetve mi lehet a legjobb eset :)
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.23. 11:41  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   


---
 
Miért provokálnál bárkit is, ha érvekkel alátámasztva cáfolnád azt amit tgwh leírt.
Szerintem politikai beállítottságtól független lehet értelmes vitát folytatni, pláne gazdasági kérdésekben nem kell személyeskedni, nem kell másokat minősíteni, elkel fogadni, hogy nem csak a te politikai családodnak lehet véleménye és netán igaza is.

Ja, még annyit, ne az ellenséget lásd a másikba, hanem a vitapartnert.

Tudom, ezt nem egyszerű betartani, de próbáld meg, lehet neked is sikerülhet, mint oly sok másnak is.
 


  2016.08.23. 10:21  Hozzászólás  Válasz Glifozát (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   


---
 
Tizenkét év politikai fórumozással a hátam mögött pontosan tudom, hogy amit én válaszolnék, arra nemhogy válasz, de nem is egy válasz érkezne, és elindulna a lavina, amit jobb el sem kezdeni, ha egyszer megállapodtunk valamiben. Eddigi beírásokból is kiviláglik néhány ember politikai elkötelezettségének iránya, és senkit nem szeretnék provokálni.
 


  2016.08.22. 20:55  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (49) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   
Avatar

moderátor
 
Egy kicsit mindig szabad, amíg nem megy át másba, nem harapunk le fejeket. Ha meg úgy érezzük, szólunk.
 


  2016.08.22. 20:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   


---
 
Nem válaszolhatok neked, mert itt tilos politizálni. Egyeseknek? Egyeseknek!
 


  2016.08.22. 20:08  Hozzászólás
  •   48   
Avatar

terra alapító
 
Így lenne ötösöm a lottón :D
http://www.penzcentrum.hu/karrier/ujragondoljak_a_csok_ot_es_vege_az_olcso_munkaeronek.1051003.html

Tehát gyártottak 740 ezer munkahelyet 6 év alatt, a végén még összejön a 10 év 1 millió célkitűzés :D persze ez csak bruttó munkahely.
Csökkentették a munkanélküliek számát 11-ről 5%-ra úgy, hogy egy rakat embert egyszerűen nem tekintenek munkanélkülinek.
Munkaerőhiány van az országban. Kérdés akkor most hányan léptek le eddig?

hogy reális-e a 2018-as járulékcsökkentés
Magyarra fordítva: meg akarjuk-e nyerni a következő választást, azaz marad-e annyi pénz a kasszában amit még el lehet lopni 2022-ig, vagy adjuk át másnak az üres kincstárat?

Természetesen azt nem merték leírni, mennyivel is emelték a béreket, illetve a nem létező infláció ellenére mennyivel drágultak az árak Mo-on...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.14. 16:43  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   47   


---
 
"A románok sazbadságolásával kapcsolatban...
Természetes, hogy többen mennek szabadságra, mert a románok képesek kölcsönt felvenni s utána nyögni azt,csak azért, hogy utána azzal dicsekedjen, hogy hol volt nyaralani..."

Ez Magyarországon is így van, sőt megnyugtatlak az Angoloknál is van ilyen aki ilyen miatt adósságba veri magét.
 


  2016.08.09. 13:43  Hozzászólás  Válasz Gyula77 (45) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   
Avatar

terra alapító
 
Akkor megfejtetted ezt az ősi rejtélyt, köszönet érte! :D

A CSOK-nál én meg sem lepődtem, már az elején biztosnak tűnt, hogy emelkedni fognak az árak. Egy építőipari cég ugyan azt a házat több millió Ft-ért drágábban árulta, mert az építőanyagok áfá-ja lejjebb ment. Logika? Azt ne keressen senki sem... ugyan így van a benzinár is. Elvileg a világpiaci árat követi egy kis késéssel. Gyakorlatban ha csökken az olajár, akkor azért nő a benzin ára, ha meg növekszik az olajár, akkor meg azért nő a benzin ára...

Az ilyen kedvezményekkel egy baj van, méghozzá hogy csak házépítésre vannak, felújításra nem. A magyar házak döntő többsége súlyosan elavult. Nem baj, építsünk újakat, azok már megfelelnek a szabványnak, a régieken meg majd javítanak az állampolgárok önerőből. Vagy nem. A cél ugye itt is az volt, hogy csökkenjen az energiazabáló házak száma. A meglévőket fejleszteni túl egyszerű lett volna. Mint az áram árcsökkenése, egyszerűbb volt kedvezményt adni, meg még hasznot is hozott, mint ha támogatásból, fejlesztésekkel csökkentenék az energiaigényt.

Otthon melege program is itt bukott el, annyira feláras, hogy azt a 40% ajándékot el is viszi, tehát ugyan annyit kell kifizetnem, mint kedvezmény nélkül okosba...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.09. 12:15  Hozzászólás
  •   45   


---
 
Nem igazán akarok határontulrol beszólni, de pl mit ér a CSOK rendszer, ha most az ingatlanárak az égbe szöktek.Akkor nem ugyanott vannak azok akik lakást akarnak vásárolni? Szerintem ugyanolyan nehéz, ha nem nehezebb, most hogy egyes régiokban duplájára mentek fel az árak
Előszőr én is ugy láttam, hogy jó ötlet, de most sok kérdőjel jön elő....

A románok sazbadságolásával kapcsolatban...
Természetes, hogy többen mennek szabadságra, mert a románok képesek kölcsönt felvenni s utána nyögni azt,csak azért, hogy utána azzal dicsekedjen, hogy hol volt nyaralani...

Nem dübörög itt a gazdaság egyáltalán...
 


  2016.08.08. 07:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   44   


---
 
Elég pontosan leírtad a mai helyzetet.

Tehát akkor mi is változott, talán csak a cégtábla!
 


  2016.08.07. 21:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (42) hsz.-re     Olvasás  
  •   43   


---
 
Nem egészen erre gondoltam amikor azt írta, hogy szeretném megérni, hogy mire vergődnek az unokáim. Ebbe kötött bele pipi, mert őúgy gondolja, hogy ahol normálisak az életkörülmények ott nem kell vergődni. Szerintem az életfilozófia kérdése, hogy ironikusan fogalmazva vergődésnek látom-e azt a folyamatot amíg egy fiatal megtanulja, hogyan tud élni azokkal az életfeltételekkel amik körülveszik. Mert mindig azok között az életfeltételek között kell megtanulni önállóan élni amik körülvesznek. Annyi személyeskedés talán belefér, hogy két unokám esetében ezt a folyamatot némi elfogultsággal vergődés helyett bátran nevezhetném szárnyalásnak is.
 


  2016.08.07. 19:56  Hozzászólás  Válasz pipi32 (37) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   
Avatar

terra alapító
 
Ó, ennek több oka van attól hogy mindet leírjam. De hogy azért valamit mondjak, maradjunk a lufis példánál. Szóval a gyerekek fújták a lufit hogy léghajó legyen belőle, egészen addig amíg ki nem durrant, és nem maradt belőle semmi csak a madzag, meg apró cafatok. Aztán a gyerekek látván hogy kipukkant a lufi, gyorsan szétkapkodták a cafatokat hogy picike lufikat csináljanak maguknak. Persze nem az összes gyerek, mert volt amelyik csak állt és csodálkozott, várta hogy majd valami történik. Aztán az ácsorgók közt is volt egy pár zsivány, aki látva hogy nincs már semmi csak a madzag, előadta hogy mert bezzeg kellett azt a lufit fújni, most ez van. Aztán elkezdett pénzt kéregetni a maradék szájtátótól hogy majd vesznek egy új lufit amit fújhatnak, mert hogy a madzag még meg van, aztán mikor már majdnem összejött az ára, meglépett vele. A többszörösen átvert ácsorgók meg csak álltak és vártak hogy hátha jön még valaki aki majd segít rajtuk. Jött is valaki, aki azt mondta, se lufi, se madzag, se pénz, de ha keményen dolgozunk még összejöhet egy új lufi ára. Neki is álltak a nyári munkának, dolgoznak is keményen még most is, csak még senki nem szólt nekik hogy azóta már a harmadik november is elmúlt.
 


  2016.08.07. 15:45  Hozzászólás  Válasz pipi32 (40) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   
Avatar

terra alapító
 
Es vannak akik munka nelkul keresnek milliokat, meg akiket meg a nav sem mer zaklatni.
12 oraban vagy 3 muszakban kereshetsz netto 200at. De jobb, ha tovabbkepzed magad, es egy muszakban kapsz ugyan ennyit, vagy tobbet.
Aki akar, tud jol keresni.
Eszak es nyugat Mo.-ra 300 ezer ember jott keletrol es delrol, es meg mindig munkaerohiany van!
En is jobb allas utan nezek elobb-utobb, mert meg az atlagot sem erjuk el. Meguntam, hogy fel evig kell sporolni, elore be van vagy 10 evre tablazva csak az alapveto karbantartas.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.07. 12:03  Hozzászólás  Válasz tgwh (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   40   


---
 
Nem tudom tudod-e, hogy ma Magyarországon a lakosság 41,5 százaléka a létminimum alatt él?
Tudod az az állapot amikor nincs elég pénz még az élelemre sem, nemhogy nyaralásra.
Ja, ezek közül nagyon sokan dolgoznak és munkával sem képesek még a minimumot sem biztosítani a családjuknak.
A 4-500 ezer forintos fizetés amiről beszélsz nem általános, sőt mondhatni elég ritka.

Nem tudom, hogy ismered-e az a mondást, hogy a jóllakott ember nem érzi mások éhségét, most te vagy jóllakott vagy (hál Isten), vagy csak butaságokat beszélsz.
 




  2016.08.07. 08:24  Hozzászólás  Válasz pipi32 (36) hsz.-re     Olvasás  
  •   38   
Avatar

terra alapító
 
Az Erzsébet tábor most is ingyenes, ahogy az iskolai táborok is, vagy minimális költségűek. Persze a 60-as években az sem volt mindegy, hogy mennyi volt maga az utazás költsége. Ebben a kapitalista Mo-ban én meg azt mondom, inkább egy évvel korábban lefoglalom a helyemet, és akciósan elmegyek valamelyik görög tengerpartra repülővel, mert olcsóbb mint egy ugyan olyan szintű magyar szálloda. Persze itthon is vannak akciós utak, fél áron, 60-80% kedvezménnyel, csak ki kell fogni. Sokan kapnak Szép kártyát is, nagy részük abból nyaral. Aztán van olyan is, hogy inkább elmennek nyaralni, mert arra ott a kártya, másra meg nem lehet használni. Persze, el lehet költeni másra is a keretet, de van 8 millió hiteled, évente Szép kártyával tudnál törleszteni ilyen 100valahánytízezer forintot. Márs úgy gondolod, mi az a hitelhez képest, inkább felhasználod máshogy.
Aztán ott van a cigi meg a pia. Mert sokszor arra jut pénz, ételre meg nem. Sokaknak a külsőség a fontos, új autó, mert a szomszéd orvos is vett, akkor ő miért ne? Vadi új autó kell, tüzifára meg már nem jut pénz, vagy vesznek éppen amennyit tudnak, jó vizeset, így legalább a fában lévő vízért is fizetnek, meg még többet is kell eltüzelni, és talán még olyan meleg sem lesz, bónusznak meg még a kazánt is tönkreteszi.

Romániában arányaiban többen mennek nyaralni, mint nálunk. A román kormány most arra próbál buzdítani, hogy ne külföldre menjenek nyáron az emberek. Ha nem lenne Szép kártya, még ennyien sem mennének, mint amit a KSH mondd.

Miért vergődnek? Mert mondjuk most nincs ingyen hitel, a fenti 8 millió hitelre kb. 13 millió körül fizetsz vissza 20-25 év alatt, mert 10 év alatt dupla akkora törlesztő egyszerűen nem megy.
El kell menni egy jobban fizető munkahelyre, ennyi. Lásd aki megkapja a nettó 300-400 ezret, máris luxuskörülmények között élhet. Ez mondjuk egy osztrák minimálbér...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.07. 08:08  Hozzászólás  Válasz gergerg (34) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   


---
 
Van igazság abban amit mondasz, de nem ezt vitatom, hanem azt kérdezem, hogy miért vergődnek a hozzaszolo unokái, miért nehezebb az unokák élete most mint amilyen a miénk volt a Kádár rendszerben?
 


  2016.08.07. 08:04  Hozzászólás  Válasz tgwh (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   36   


---
 
Lehet, tényleg kétszer annyit költenek az emberek, kérdés az hogy a Tesco vagy a CBA pénztárosok miből, de a nővérek, vagy az óvodai dolgozok a dadusok esetében ugyan ez a kérdés?

Kérdezem tőled, hogy egy, minimálbéres miből fizet ki a gyerekének egy kilenc napos bringa táborozására 48.000 forint + áfát, pláne ha két gyereke van, vagy egy egyhetes úszó táborra 23 000 forint + áfát?

Nem mondom, hogy a Kádár rendszer hibátlan volt, de azt igen, hogy a családok könnyebben eltudtak menni nyaralni, voltak vállalati és SZOT üdülök, és úttörő táborok, ahová szinte fillérekért lehetett elmenni. Ma se vállalati se SZOT üdülök nincsenek, privatizálták őket!!
Még valami, ki akar menni egy család a Palatinusra akkor csak a belépő 8100 forint (két felnőtt + két gyerek) és ez csak a belépő. Számold ki mibe kerül ha egy hónapban csak kétszer kimennek.
Tudod amikor én strandra járó voltam minden hét végén szombat vasárnap a gyerekemmel együtt kint voltunk a palán, én hét közben is nagyon sokszor.


Lehet ezt magyarázni, de felesleges mert a KSH szerint is a magyar családok fele nem tud elmenni nyaralni, mert nincs rá pénze, tudod amikor választani kell, hogy , gyógyszert váltson ki, vagy kenyeret vegyenek vagy nyaralni menjenek az emberek a kenyeret válasszák.
 


  2016.08.06. 19:59  Hozzászólás
  •   35   
Avatar

terra alapító
 
Nos, itt az egyik legnagyobb kérdésre a válasz!

http://privatbankar.hu/szemelyes_penzugyek/kadar-alatt-jobb-volt-tenyleg-rosszabbul-elunk-mint-56-eve-296479

Tehát nem azért nem tudnak nyaralni menni az emberek, mert jobb volt az élet régebben, amikor még el tudtak mennyi nyaralni, hanem annyi másra költenek, hogy nem futja már nyaralásra :D
Továbbgondolva, nem kétszer olyan jól élünk, hanem kétszer annyit költünk, ami nem ugyan az!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.06. 18:53  Hozzászólás  Válasz pipi32 (31) hsz.-re     Olvasás  
  •   34   
Avatar

terra alapító
 
Láttál már gyerekeket lufit fújni? Fújják bele a levegőt, örülnek neki, azt gondolják ha elég sok levegőt fújnak bele még fel is tudja őket emelni. Szép nagy, színes, kerek, aztán egyszer csak kipukkan. Na így járt az a rendszer is.
 




  2016.08.04. 12:03  Hozzászólás
  •   32   
Avatar

terra alapító
 
Most miért hozod be ide a politikát? Szerintem mi rettentő nehéz helyzetben voltu k amikor az életet kezdtük, ma már senki sem alapítana családot a mi helyünkben. De ma már valaogy mások az elvárások, mindenki azonnal szeretne mindent.
 


  2016.08.03. 09:29  Hozzászólás  Válasz hozzaszolo (30) hsz.-re     Olvasás  
  •   31   


---
 
Most komolyan, neked vergődnek az unokáid?

Én azt gondoltam, hogy szárnyal az ország, mindenben fejlődünk, nincs munkanélküliség, nincs infláció, nőnek a reálbérek stb-stb.

Egy ilyen szárnyaló országban hogyan lehet vergődni?

Nem értem azt sem, hogy hogy mondhatod, hogy a fiatalok nehezebb helyzetben vannak mint amilyenbe ti voltatok fiatal korotokban, én azt gondoltam, hogy az általad is szidott Kádár rendszer maga volt a pokol.
 


  2016.08.02. 21:14  Hozzászólás  Válasz gergerg (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   30   


---
 
Olvasva írásaitokat azt látom, hogy ti még életeteknek abban a szakaszában vagytok amikor megpróbáljátok megmászni a saját uborkafátokat. Mert bizony mindenkinek megvan ám a saját uborkafája amit megmászik valamikor életében. És furcsa egy dolog ez az uborkafa, mert amikor fent vagy rajta akkor onnan nem is látszik, hogy fenn vagy. csak akkor derül ki, hogy fenn voltál amikor már lejöttél onnan.
Nagy célokat én már nem tűzhetek ki, nem lenne reális alapja, Helyette azért szurkolok, hogy még sokat láthassak abból, hogy mire vergődnek az unokáim. Feleségemmel egyetértésben megállapítottuk, hogy akik most fiatalok, nehezebb helyzetben vannak, mint mi voltunk fiatal korunkban, Igaz, most másabb a normarendszer amit teljesíteni kell.
 


  2016.08.02. 20:59  Hozzászólás  Válasz gergerg (28) hsz.-re     Olvasás  
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
Vagy az osztrákokhoz kéne kimenni hétvégézni ha lenne lehetőség, vagy itthon túlórázni, de az sem vicces, ezer ft per óra... inkább kéne valami, amivel kevés idő alatt rendesen lehet keresni.
Egy jó sztori munkatársról. Felesége takarít osztrákoknál, néha a lánya is, kevés meló sok pénz. Hoztak egy mosógépet, vadi új, de kidobta az osztrák, mert zörög. Hát a dobban volt valami rögzítő, vagy kábel, azt nem szedték ki/dugták be... van ingyen egy vadi új mosógépük...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.08.02. 20:39  Hozzászólás  Válasz tgwh (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Átlag pénzért átlag időt vagy otthon. Hidd el, nem olyan rossz az! De ha nem hiszed, próbáld ki. Elmész közmunkára, kapsz 30 000 pénzt és lesz egy halom szabadidőd. Nagyon jó lesz, de be kell majd látnod hogy hiába vagy boldog, ha nincs mit enni, tehát az sem tartható. Vagy pl csinálhatod amit én csinálok most, tavasz óta szinte minden hétvégén dolgoztam, főleg nyáron, szerintem egy kezemen meg tudnám számolni hány napom volt "itthon", múlt héten majdnem minden nap reggel 7-től este 7-8-ig dolgoztam + utazás, szombaton este 10-ig, vasárnap este 11-ig. Pénz van, de egyáltalán nem vagyok boldog.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég