Fórumtalálkozó Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.12.19. 15:50  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Azért nyitottam ezt a topicot, mert úgy gondolom, volna igény egy ilyen találkozó létrehozásához. Teszem ezt annak ellenére, hogy sikeres szervezés esetén sem lesz maradéktalan az öröm. Elképzelhető ugyanis, hogy anyagi, időponti stb. okok miatt nem tudnak eljönni olyan fórumozók, akik egyébként szívesen részt vennének.
Elsőként természetesen azt kellene tisztázni, hogy kik azok, akik jó eséllyel vállalnák az ezzel sajnálatosan együtt járó anyagi terheket (természetesen menet közben bárki elállhat a részvételtől: pl. ha kiderül, hogy a találkozó helye az ő lakhelyétől túlságosan messze van). Ha csak pár fórumozót érdekel a dolog, akkor szerintem meggondolandó, hogy érdemes-e folytatni a szervezést,
Innentől kezdve tehát először a komolyan érdeklődők jelentkezését várom (egynek már itt vagyok), utána pedig jöhetnek az ötletelések a helyszínről és az időpontról, meg más egyebekről. :)

   Eddigi jelentkezők
baby-lon
Ragadozo
gergerg
sforza45
Alibá (+ egy vendége)
Totya
vígh zsolti
CAMROM
délkelet
Rhéman
emendasajt
nzozz
kersa
tp329
Tintus?
lizy72
Mr Eggs ?
imre53

Ez idáig ??? fő.


Fenn hagyom a régi listát, az új listán szereplők tehát a következők:

petrol
STiszteletes
Ragadozo
tp329
délkelet
Csíkos Tigris
Alibá + 1 fő
csarli1
vígh zsolti
CAMROM
Rhéman
nzozz
Legújabb lista, ami remélhetőleg már egy ténylegesen megvalósuló fórumtalálkozó jelentkezőinek listája:
Ragadozó
délkelet+1 fő
Alibá+1 fő
baby-lon
tp329 ?
szanCSI2 ?
nzozz ?
 
 


  2015.12.29. 21:33  Hozzászólás  Válasz délkelet (119) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   
Avatar

---
 
Azért mertem leírni, mert nem oly rég ő írta le valamelyik topicban. De maradjon akkor kipontozva.
 


  2015.12.29. 21:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (120) hsz.-re     Olvasás  
  •   121   
Avatar

---
 
Igen, az nagyon jó lenne, ha jelentkeznének még a Dunántúlról. Sajnos azt sem tudom, kiben (kikben) reménykedhetek.
 


  2015.12.29. 21:27  Hozzászólás  Válasz délkelet (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   120   
Avatar

terra alapító
 
Pesze, de azért azt tudni kell hogy ki az akinél bármelyik helyszín szóba jöhet, mert ha lesz esetleg 3. vagy 4. hely, akkor könnyebb lesz választani. Én most csak azért jegyzetelek, hogy tudjam hogy ki mit mondott, mert pár nap múlva nehéz lesz visszakeresni. Persze gondolom Ati is módosítana, ha esetleg lenne még 1-2 jelentkező a környékről akikkel tudna szövetkezni, de ahhoz előbb annak a valakinek kell jelentkezni. Pár napig még van időm ezzel rendesen foglalkozni, azért hajtom most egy kicsit. Azt nagyon nem szeretném ha a végén addig várnánk egymásra amíg semmi nem lenne belőle.
 




  2015.12.29. 21:23  Hozzászólás
  •   118   
Avatar

---
 
A múltkor olvastam egy viccet (talán baby-lon írta): beiratkoztam egy lélekvándorlási tanfolyamra. Kicsit drága volt, de hát egyszer élünk!
Legyen ez egy kicsit mottó :)
 


  2015.12.29. 21:22  Hozzászólás  Válasz délkelet (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   
Avatar

terra alapító
 
Most néztem az útvonaltervezőt. Atinak 30 perc kb a különbözet Kiskőrös javára. A Debrecenieknek több mint egy órával van messzebb Kiskőrös. Neked kb annyival van közelebb Kiskőrös amennyivel a Debrecenieknek messzebb. A Pestieknek kb 15 perccel van messzebb Kiskőrös, nekik gyakorlatilag mindegy.

Van még egy fórumozó, aki az indexen volt inkább jelen, ő Sanyi apó, később kersa néven fórumozott. Ő itt van a közelben, a Mátrai buliba szerintem ő is eljönne.

Most időket néztem, nem kilométereket.

Tudom, az lenne a legjobb ha mindenki meg tudná oldani 100 km-ből, de ez lehetetlen. Majd mindjárt megnézem még hogy feléd ki van még a fórumozók közül.
 


  2015.12.29. 21:18  Hozzászólás  Válasz gergerg (114) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   
Avatar

---
 
Utolsó mondatodra: ugye csak feljegyzed és nem mondasz le róla? Mert biztos vagyok benne, hogy Te is szeretnéd, ha a jelentkezők közül mindenki el tudna jönni.
 


  2015.12.29. 21:15  Hozzászólás  Válasz délkelet (113) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   
Avatar

---
 
Olyannyira, hogy azon gondolkodtam: ha már Mátra, akkor oldalbordával és akkor 2-3 nap mini nyaralás, ha már vagy 250km-t kell megtenni.
 


  2015.12.29. 21:12  Hozzászólás  Válasz délkelet (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   114   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom kinek mennyire anyagi kérdés, nekem semmiképp, nem azért mert olyan jól állok, hanem mert egy rakás más dologra is elköltünk egy rakás pénzt, amiktől nekem sokkal többet érne néhány emberrel való találkozás. A Mátrai helyszín esetén a lebonyolítás költségét mondhatjuk tudnám akár vállalni is, mert nekem az csak kb 30 km, tehát szinte itthon lennék, így mások lennének a lehetőségeim is. Főleg hogy itthon könnyen tudnék találni olyat aki besegítene. Vagyis nagyjából az utiköltséggel kellene számolgatni. Persze ha van a jelentkezők között vadász halász madarász vagy hasonló bűnelkövető és esetleg azt mondja ő hozzá tud járulni az ebédhez az nem baj.

Szerintem a legfőbb akadály a távolság, és nem az anyagiak miatt, hanem a hosszú út miatt. Ezt teljesen meg tudom érteni. Én sem biztos hogy vállalnék egyedül egy több órás utat. Itt azok vannak előnyben, akik tudnak szövetkezni, hiszen akkor ha másban nem is, de legalább a vezetésben lehet osztozkodni.

Most mindenesetre szomorúan feljegyzem hogy Atinak mind a 2 helyszín messze van.
 


  2015.12.29. 21:11  Hozzászólás  Válasz délkelet (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   
Avatar

---
 
Persze tudom azt is, hogy nem úgy működik a dolog, hogy pár utca alatt megtelik a kocsi. Összességében mégis inkább az a helyzet, hogy az előzőekben leírtak miatt inkább a kisebbséghez kellene valamennyire igazodni. Mégegyszer, nem a magam malmára akarom hajtani a vizet!
 


  2015.12.29. 21:02  Hozzászólás
  •   112   
Avatar

---
 
Függetlenül a helyszíntől és személyektől (magamat is beleértve), gondoljátok meg a következőt. A legnagyobb teher akárhogy is nézzük, az az anyagi. Ezek után jön jóval lemaradva (legalábbis az én szemszögemből) a fáradság és az időtényező. Na most tételezzük fel, hogy egy kocsiban 4-en ülnek, viszonylag kényelmesen. Azt is valószínűsíthetjük, hogy négyfelé oszlanak a költségek. Egy 200 km-re lévő helyszínre tehát oda vissza számolva 100 km jut fejenként, ami azt jelenti, mintha valaki egy 50 km távolságra lévő településre utazna egyedül. Ráadásul az előző esetben nem is unatkozna!!! :D Jó, tudom, idő és fáradság, de azért elgondolkodtató :)
 


  2015.12.29. 20:53  Hozzászólás  Válasz gergerg (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   


*
 
Sztem a többség talál majd vmi jó helyet odaát..én meg majd webkamerán tartom a kapcsolatot :-)
 


  2015.12.29. 20:50  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (105) hsz.-re     Olvasás  
  •   110   
Avatar

terra alapító
 
Felőlem... Én sokszor utazok napi szinten 2,5 órát oda, 2,5 órát vissza. Sofőrjelölt is több lenne, mert megindulnának innen a keleti népek, mind felém jönnének.
 


  2015.12.29. 20:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (106) hsz.-re     Olvasás  
  •   109   


*
 
A Balaton jó lenne...de az csak nekem van közel...nem túl korrekt lenne... :cry:
 


  2015.12.29. 20:49  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (107) hsz.-re     Olvasás  
  •   108   
Avatar

terra alapító
 
Be sem kell menned, van a város körül egy körparkoló :D vagy kis falvakon át, van olyan szar az út minősége, mint az elkerülők :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 20:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   107   


*
 
Ja ha nekem Pesten át kell mennem,akkor soha nem érek oda...ki se találok Pestről...
 


  2015.12.29. 20:47  Hozzászólás
  •   106   
Avatar

terra alapító
 
Fizetős lesz az m86-os, meg még egy jövőre, úgy számoljatok! :D
Én még mindig a Balatonnak szurkolok.

Etyekre ne menjetek, a végén még konkurenciának lesztek nézve! :D vagy adjatok parókát a gergergre! :D :wave: :thumbup:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.29. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   105   


*
 
Hát inkább Somogyszentpál...
 


  2015.12.29. 20:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   104   


*
 
Á...a tesómék Etyeken laknak,az is jó másfél óra...
 


  2015.12.29. 20:45  Hozzászólás  Válasz gergerg (97) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   


*
 
Hát...erre most válaszoljak ?
 


  2015.12.29. 20:44  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (99) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   
Avatar

terra alapító
 
Ja, egyébként lehet szövetkezni is, ha már nem egyedül jössz, meg ugye Pestről is van már jelentkező, szóval.... Szerintem olyan jó 2 órás út lehet.
1 óra alatt felérsz Pestre?
 


  2015.12.29. 20:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (91) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   


*
 
Én a hegyre se hívom ki...akkor egy kertésztalira minek ????????????????????
 




  2015.12.29. 20:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   99   


*
 
Igen..ő kaposvári...de tényleg mi itt a Dunántúlon /vagyis Dunán innen/kicsit kisebbségben vagyunk...jaj a kisebbség meg már politika...akkor viszont én most politizáltam,tehát nincs helyem a topictalin...akkor csá :lol:

...de komolyan...nekem a Mátra rohadt messze van...viszont a többséget megértem...így lehet hogy csak lélekben leszek ott :'(
 


  2015.12.29. 20:37  Hozzászólás  Válasz atifoci2 (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Nem. Ha valaki politizálni kezd azt betesszük az autójába, háttal, rácsapunk a csomagtartójába, aztán irány Surány!
 




  2015.12.29. 20:33  Hozzászólás  Válasz tgwh (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   


*
 
Én ha valaki elkezd politizálni egyszerűen beülök az autóba és dzsaszta la viszta...irány a fatornyos Somogyország...hátra se nézek...
 


  2015.12.29. 20:29  Hozzászólás  Válasz pipi32 (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   


*
 
A találkozó nem több napos lenne,egy nap viszont arra sem elég,hogy minden kertész témát megbeszéljünk,tehát politikára nincs idő...részemről ha választhatok a politika és a kertészet téma között a politikának esélye sincs...még azt sem leszek hajlandó elárulni melyik pártnak "szurkolok"...
 


  2015.12.29. 20:15  Hozzászólás
  •   94   
Avatar

terra alapító
 
Még egy érv a Mátra mellett, hogy legalább mindenki elénekelhetné hogy:

Felfelé baktattam
épp a Mátra oldalára
mikor megláttam a csendőrt
éppen a pénzét számlálta
elé kaptam pisztolyom
majd ráfogtam tőröm
mondtam ide a pénzt szoknyapecér
vagy nyakad es eltöröm

Lassan idd a vizet komám
nem jó a torkadnak
nem jó az angyalát
Hát igyunk pálinkát


Akik meg nem jönnek azok meg azt hogy

A Terra-kert törzsgárdája
Csörög-morog a Mátrába
Csörög-morog a Mátrába
Mert a wifit nem találja
 


  2015.12.29. 12:35  Hozzászólás  Válasz délkelet (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Csinálok egy táblázatot magamnak, amiben feljegyzem ki mit mond a helyre és az időre, meg úgy egyébként, aztán ha már lesz benne több adat, akkor kitehetjük összesíteni. Az idő nekem mindegy hogy nyár vagy tavasz, a palántacsere miatt gondolkodtam a tavaszban, de tőlem nyár is lehet. Ebben az esetben viszont a helyet tényleg el kell dönteni, mert a mátrai helyet nyáron már gondolom mások is használnák, tehát a pl nyár és Mátra, akkor azt időben le kell foglalni. A többi helynél nem tudom van-e ilyen.
 


  2015.12.29. 12:29  Hozzászólás  Válasz gergerg (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

---
 
A helyszín vonatkozásában egyelőre nem nyilatkozom (megvárom a többiek véleményét), az időpont a magam szempontjából nem szerencsés. Én jobb szeretném, ha nyáron lenne - mondjuk nyár elején.
 


  2015.12.29. 12:14  Hozzászólás  Válasz délkelet (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

terra alapító
 
Az én oldalbordám nem igen jönne, mivel még a gyerekek kicsik (nekik nem lenne érdekes) és nem igen tudnánk hova tenni őket, de az ötlet jó, főleg ha azt nézzük hogy megelőzhető vele a féltékenység. :-)
 


  2015.12.29. 12:00  Hozzászólás
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Az én tervem: A Mátra


Szempontok:
    -Beszélgetésre alkalmas legyen
    -Kocsival közel lehessen parkolni
    -Szabad legyen, ne kelljen másokhoz alkalmazkodni
    -Tudjunk kint a levegőn lenni
    -Tudjunk főzni (kint)
    -Tudjunk normálisan enni
    -Rossz idő esetén is tudjunk fedett helyen, vagy zárt helyen lenni

A Mátrában van egy erdei iskola. Maga az épület még az előző rendszerben épülhetett, ez bent látszik is, a bútorok nem a legmodernebbek, kicsit retro jellegű, de azért ki van festve és takarítják is. Többször voltam már itt ballagás utáni bulin, sőt, egyszer egy lagziban is voltam itt, de az az udvaron, sátorban volt.

Beszélgetésre teljesen alkalmas, a terület elég nagy, tehát nem lesz hangzavar ha mindenki beszélni akar, nyugodtan ki lehet menni sétálni.

Szabad, a hegyi falun kívül van, a madár sem jár arra (na azért az igen) tehát nem zavarna minket senki, és mi sem zavarnánk senkit.

A levegő kristálytiszta hegyi levegő, az erdő gondoskodik róla hogy csend és friss levegő legyen.

Főzés. Van egy kemence kint, nem tudom ért-e valaki hozzá, de ha van rá igény, biztos találok a faluban olyan embert aki tud benne sütni valamit. Van szalonnasütő, bográcsozó hely, sőt, legutóbb még katlanházakat is láttam ott. (azt hiszem benti konyha is van)

Étkezés. Az épületben van egy nagyobb helység ami az étkező funkcióját tölti be. Itt voltunk már 40-en is. Evőeszközök, tányérok vannak, elvégre gyerekek táboroztatása szokott itt folyni.

Jó idő esetén kint is lehet enni, van egy jó nagy fedett rész, ahol szintén rengeteg ember elfér. Itt csepergős időben sincs kockázat mert fedett. Rossz idő esetén meg ott a belső helység.

WC van, vannak szobák (gyerekeknek méretezett ágyakkal) de átöltözni vagy hasonlókra alkalmas.

Autóval könnyen megközelíthető, az udvarban lehet parkolni, így nem kell messzire menni ha a kocsihoz akar menni valaki.


A mikorra vonatkozóan, felmerült hogy össze lehetne kötni palánta és oltóvessző cserével. Azt hiszem ez nem megoldható. Van aki csak márciusban veti a palántának valót, vagyis szikleveles palántát cserélni... nem tudom van-e értelme, az oltóvessző viszont még ekkor lenne jó. Mivel az oltóvessző jól postázható, szerintem inkább a palántához kellene igazítani az időt, vagyis március második felében, esetleg április elején. Az időpont igazából mindegy, mivel van 3 hónap legalább, ha kitalálunk egy hétvégét, szerintem mindenki szabaddá tudja magát tenni.

A helyet én el tudom intézni, és minden egyébben tudok segíteni, az italnagykereskedő személyes jóbarátom, a faluban laknak rokonok, a főzést viszont nem vállalnám. Ha más sem, tudok szerezni külsőst, aki esetleg egy jó bográcsot vagy vadpörköltet vagy hasonlót megfőz. A faluban viszont van egy étterem is, tehát ha valaki másra vágyik, 5 perc alatt megoldható.

Erre a helyre bátran lehet hozni feleséget, élettársat vagy gyerekeket, bőven elférünk.

Tudom, vannak akiknek messze van, de bárhová megyünk, ez mindig így lesz. A környéken van látnivaló is, és egyéb lehetőség is, ha valaki esetleg 2 napra jönnének.

Teszek be képeket a helyről, és linkeket a szállás lehetőségekről, látnivalókról.

Képek a helyről
Látnivalók a Mátrában
A gyalog is megközelíthető Fallóskút
Szálláshelyek a közelben

Találtam egy videót a fallóskúti kegyhelyről, ilyen környezetben van az iskola is, csak pár kilométerrel arrébb.

 


  2015.12.28. 23:22  Hozzászólás
  •   89   
Avatar

---
 
Arról sem volt szó, hogy oldalbordát lehet-e vinni magunkkal, ha már ilyen nagy távot kell megtenni? :nahat: Lenne külön egy "oldalborda-találkozó" :D (nem voltam teljesen komolytalan!)
 


  2015.12.28. 23:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

---
 
A szándék sztem nem kétséges: a legnagyobb problémát abban látom, ha vkinek egyedül kell megtenni hosszabb távot. Kár, hogy nem tudjuk, lesznek-e még további jelentkezők. Ha lenne egy viszonylag véglegesnek tekinthető létszám, akkor az egymás közelében lakók szervezkedhetnének az útiköltség csökkentése miatt.
 


  2015.12.28. 22:50  Hozzászólás
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
Nem tudom kinek milyen komoly a szándéka. Az biztos hogy mindenkinek utazni kell, és lesznek akiknek nem is keveset. Ezzel nem tudunk mit csinálni, de ahhoz hogy tovább tudjunk lépni, el kell dönteni hogy hova és mikor akarunk menni, mit akarunk csinálni.

Épp ezért, szerintem csináljuk azt, hogy akinek van ötlete hogy hova, mikor és minek, az készítsen egy tervet, amiket beteszünk a nulladik hozzászólásba. Most az ünnepek alatt szerintem a legalkalmasabb, mert most mindenki jobban tud időt szakítani rá. A terv legyen részletes, de ha valakinek kérdése van, akkor majd kiegészítjük. Időpont függvényében szerintem érdemes lenne hétvégét vagy ünnepnapot kinézni. Volt igény palántacserélési lehetőségre is, ezt is vegyük figyelembe.

Én holnap megírom a részletes Mátrai tervet. Ha lenne 2-3 terv, már könnyebben lehetne dönteni, könnyebben el lehetne dönteni el tudok menni - nem tudok elmenni. Aztán meg is lehetne szavazni hogy kinek mi a jobb.

Pl.

Ide el tudok menni, oda nem, egyik helyre sem, bármelyikre el tudok.

Ha megvan a hely, szövetkezni is könnyebb. Én annak örülnék ha mindenki el tudna jönni aki szeretne.

A félreértések elkerülése végett a tervek kezdődjenek úgy: "ez az én tervem"
 


  2015.12.28. 22:43  Hozzászólás  Válasz gergerg (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

---
 
Az időpont legalább annyira fontos, mint a hely - beszéljünk erről is. Az is fontos hsz-t jelent, ha valaki jelzi, mikor nem alkalmas az időpont számára (pl. megtervezett nyaralás miatt).
 


  2015.12.28. 22:26  Hozzászólás  Válasz délkelet (83) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   
Avatar

terra alapító
 
A debrecenieknek meg Kiskőrös van messzebb 130 km-rel. Atiéknak a Mátra 75 km plusz Kiskőröshöz képest.

Át kell gondolni, mindenkinek, lehet akár harmadik hely is, de mindenkinek jó biztos hogy nem lesz.
 


  2015.12.28. 22:16  Hozzászólás  Válasz tgwh (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Volt egy nagy alkesz ismerősöm. Egyedül élt. Elment egy hétre görögbe. Kérdezzük tőle milyen volt. A válasz: Nem tudom, csak arra emlékszem hogy felszálltam a gépre, megkérdezték kérek-e inni valamit, aztán valami görög rendőrre hogy nagyon beszél nekem és hogy hazajövök. :-)


Hogy csábítsam még a Mátrába a többieket, gyalog is el lehet menni Fallóskútra, ami egy nagyon szép zarándokhely (még Mária is megjelent ott és az én esküvőm meg mindkét gyerekem keresztelője is ott volt) és van egy kútja is, (azért Fallóskút) aminek gyógyhatású "csodatévő" vize van, még a lábzsibbadást is meggyógyítja. ;)
 


  2015.12.28. 22:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

---
 
Mondjuk nem csak nekem lenne messze, hanem Zsoltinak meg Attilának is. Mindenesetre pozitívum lenne, hogy végre láthatnék hegyeket :D
Kiskőrös mellett szól: mellette van Soltvadkert, a Büdös-tóval (mint egy kicsi Velencei-tó) Ott is lehet bográcsozni, meg fürödni meg... meg egy nagyon jó fagyizó...
 


  2015.12.28. 22:06  Hozzászólás  Válasz gergerg (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Akárhol lehet bérelni egy apartmant. Egy család elmegy nyaralni, apuka elviszi anyukát meg a gyerekeket valahová egy napra, kiteszi, visszamegy, a többiek meg már várják :D
Vagy ,,B'' megoldás, mindenki egy hétre lemegy a Balatonra nyaralni, akkor már egy nagyobb apartmant is ki lehet bérelni. És ki sem kell józanodni négy-öt napig :D
Utána meg lehet egy új témát nyitni, ,,A kertem találkozó előtt és után'' címmel :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 21:56  Hozzászólás
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, akkor most térjünk vissza a helyre.

Nézegettem a térképet, a Mátrával a debreceniek nyernének, de szerintem még a nyugati láblógatók is az ország közepéhez képest, Camromnak és Délkeletnek viszont elég messze lenne. De ami nekik közel van, az meg másoknak van messze.

Megvan a megoldás! Legyen skype buli. :mrgreen:

A Mátra legnagyobb előnye hogy szerintem tökéletesen alkalmas. (és közel van nekem) :mrgreen:
 


  2015.12.28. 21:50  Hozzászólás  Válasz tgwh (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   


---
 
Látod-látod, kóstolgatnak... :D Pedig a papramorgó biztosan jobban csúszna! ;)
 




  2015.12.28. 21:47  Hozzászólás  Válasz emendasajt (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
:mrgreen:

Most mit csináljak, a számok magukért beszélnek. :lol:

Én sem tudom egyébként az okát. Talán az lehet hogy a Balaton vonzáskörzetében, és az osztrák határhoz közel más az elsődleges. Erre meg nincs semmi csak föld, hát megkapáljuk. :)
 


  2015.12.28. 21:39  Hozzászólás  Válasz gergerg (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   


---
 
Köszi Gábor! :thumbup: Nem csalódtam benned! :D Apropó, kezd zsibbadni a bal lábam... Várj egy picit megcserélem, hadd lógassam azt is egy kicsit! ;)
 


  2015.12.28. 21:36  Hozzászólás  Válasz emendasajt (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Na ez az, valamiért csak keleten kertészkednek. Semmiféle szociológiai tanulmánnyal nem tudod kimutatni, miért :lol:
Lehet, a jó kis agyagos keményföldet nem szeretik sokan.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.12.28. 21:31  Hozzászólás  Válasz emendasajt (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
Ha jól emlékszem Győző is arról felől való valahonnan, bár ő még nem jelentkezett (vagy mégis?).
 




  2015.12.28. 21:29  Hozzászólás  Válasz délkelet (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   


---
 
Hát pont ez az! A térképen nem is vagyunk sokkal többen bejelölve errefelé. A fórumozók többsége az ország "túlsó" felében székel.
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég