Fórumtalálkozó Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2015.12.19. 15:50  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

---
 
Azért nyitottam ezt a topicot, mert úgy gondolom, volna igény egy ilyen találkozó létrehozásához. Teszem ezt annak ellenére, hogy sikeres szervezés esetén sem lesz maradéktalan az öröm. Elképzelhető ugyanis, hogy anyagi, időponti stb. okok miatt nem tudnak eljönni olyan fórumozók, akik egyébként szívesen részt vennének.
Elsőként természetesen azt kellene tisztázni, hogy kik azok, akik jó eséllyel vállalnák az ezzel sajnálatosan együtt járó anyagi terheket (természetesen menet közben bárki elállhat a részvételtől: pl. ha kiderül, hogy a találkozó helye az ő lakhelyétől túlságosan messze van). Ha csak pár fórumozót érdekel a dolog, akkor szerintem meggondolandó, hogy érdemes-e folytatni a szervezést,
Innentől kezdve tehát először a komolyan érdeklődők jelentkezését várom (egynek már itt vagyok), utána pedig jöhetnek az ötletelések a helyszínről és az időpontról, meg más egyebekről. :)

   Eddigi jelentkezők
baby-lon
Ragadozo
gergerg
sforza45
Alibá (+ egy vendége)
Totya
vígh zsolti
CAMROM
délkelet
Rhéman
emendasajt
nzozz
kersa
tp329
Tintus?
lizy72
Mr Eggs ?
imre53

Ez idáig ??? fő.


Fenn hagyom a régi listát, az új listán szereplők tehát a következők:

petrol
STiszteletes
Ragadozo
tp329
délkelet
Csíkos Tigris
Alibá + 1 fő
csarli1
vígh zsolti
CAMROM
Rhéman
nzozz
Legújabb lista, ami remélhetőleg már egy ténylegesen megvalósuló fórumtalálkozó jelentkezőinek listája:
Ragadozó
délkelet+1 fő
Alibá+1 fő
baby-lon
tp329 ?
szanCSI2 ?
nzozz ?
 
 


  2016.01.03. 22:41  Hozzászólás
  •   222   


terra alapító
 
Ha megszervezem Bárdudvarnokra az nagyon gáz lenne? Ha nem akkor feltárom a részleteket. :remulet:
 


  2016.01.03. 21:01  Hozzászólás
  •   221   


---
 
Látom a táblázatban, az én oszlopom még szűz. Részemről a helyszín mindegy, abban az esetben ha tudnék valakivel, valakikkel társulni(utasként). Kaja részről sem támasztok feltételeket, mindenevő vagyok. Akár jó nekem a kőleves is, ha benne van az összes többi hozzávaló. :mrgreen:
Az időpontnál a jó idő legyen alap. Bár a nyár a melóhelyemen a fő szezon... Kellenek a füzetek a sulikezdésre...
 


  2016.01.03. 15:59  Hozzászólás
  •   220   


---
 
Nekem jó a Mátra, csak el kell, hogy jussak oda:)
Valaki nem tudna felvenni engem ?
 


  2016.01.03. 13:57  Hozzászólás  Válasz Tintus (218) hsz.-re     Olvasás  
  •   219   
Avatar

---
 
Nyilván meg kell várni minden érintett véleményét és ha az elképzelések nagyjából egyeznek, akkor a részleteket PÜ-ben tudnátok egyeztetni és csak a megoldást kellene ideírni anno (viszont ezért feltétlen fontos lenne, hogy a dunántúliak legalább röviden jelezzék elképzeléseiket, lehetőleg minél hamarabb).
Mivel a többség úgy tűnik, hogy a Mátrát preferálná, ezért én is beadom (beadtam) a derekam.
 


  2016.01.03. 13:12  Hozzászólás
  •   218   


terra alapító
 
Nem akarnék rosszat sforza 45-nek de ő körülötte lenne inkább a központi hely (bocsi)
 


  2016.01.03. 13:02  Hozzászólás  Válasz délkelet (211) hsz.-re     Olvasás  
  •   217   


terra alapító
 
Te persze nem rajzoltál ilyesmit 45-50 évvel ezelött .....igaz manapság már nem kell körbe vonalazni. :super:
 


  2016.01.03. 11:40  Hozzászólás
  •   216   
Avatar

---
 
A következő egy tipp, nekem nyilván nincs beleszólásom ebbe: Tintus mehetne Attila felé és menet közben emendasajt is könnyen tudna csatlakozni (Totya is a képbe kerülhetne, talán még sforza is) és Pest előtt ill. Pesten lehetne az ülésrenden módosítani, nyilván attól függően, hogy az utóbbi két fórumozó közül ki gondolta az utazást saját autóval.
 


  2016.01.03. 11:32  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   215   
Avatar

---
 
Köszi... a térképről már csak sforza hiányzik sztem. Ő megadta a 171. hsz-ban a lakhelyét, gondolom, ő sem ellenkezik a térképre kerülés ellen. Ha mégis, feltételezem, hogy lehet törölni is.
 


  2016.01.03. 11:22  Hozzászólás
  •   214   
Avatar

terra alapító
 
Itt az ideje az új táblázatnak:

lista3.jpg
------------------------
Megtekintve 4927 alkalommal.

 


  2016.01.03. 11:13  Hozzászólás
  •   213   
Avatar

terra alapító
 
A térképet nézegetve, talán lenne a Mátrától központosabb hely is. Persze csalóka a dolog, mert ami mértanilag közelebb van, lehet hogy a valóságban az úthálózat miatt meg pont nincs közelebb. Aztán azt is érdemes figyelembe venni, hogy ha találunk egy másik helyet, az meg lehet hogy másoknak lesz jóval messzebb. Ha valakinek van ötlete... én viszont csak a Mátrai helyszínben tudok segíteni, mert ott van ismerősöm, az van közel nekem, vagyis ott tudom megoldani hogy esetleg előző nap is kimegyek már, oda tudok esetleg segítséget szerezni, oda tudok reggel korábban menni előkészülni, meg ilyesmik. De ha valaki tud jobb helyet, én oda is szívesen elmegyek, főleg ha le tudok stoppolni valakit.
 


  2016.01.03. 10:21  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (209) hsz.-re     Olvasás  
  •   212   
Avatar

---
 
Ragadozó! Nem tudom, Totyát be tudnád-e írni közelítőleg? Tatabányától délre 10km. Mivel ennyit megadott, gondolom, hogy nem lesz ellenvetése. Ha beírod, mondjuk lehetne V........s.
 


  2016.01.03. 10:16  Hozzászólás  Válasz Tintus (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   211   
Avatar

---
 
Veled együtt akkor már 17 jelentkező van (Attilát nem húztam ki a listából). :)
Nem tudom, jól következtetek-e: ha Pesten túl nem vállalod a vezetést egy rombuszért, akkor Pestig szükséged van rá? Egyáltalán, mire jó az a rombusz??? :D
 


  2016.01.03. 09:02  Hozzászólás  Válasz Tintus (208) hsz.-re     Olvasás  
  •   210   
Avatar

terra alapító
 
Akkor az lenne jó, ha felvennéd Atifocit. Találkoznánk a kelenföldi PU-nál, felvenném tp329-et is, és viszlek hármótokat a találkozóra.
 


  2016.01.03. 08:10  Hozzászólás
  •   209   
Avatar

rendszer admin
 
Azért az jó lenne, hogy aki, ha egy kis lehetősége lenne, szívesen jönne (még akkor is ha ez még bizonytalan), valamint aki biztosan szeretne jönni (hacsak nem jön közbe valami), mindegyikük szerepelne a térképen.
Vizuálisan sokkal jobban lehetne látni a találkozó helyének lehetőségét, vagy akár az utazás megszervezését.
A térképre nem a levelezési címet kell beírni, megadható a szomszéd utca, vagy a sarki közért, vagy akár a kocsma címe is. ;)
A térkép csak tájékoztató jellegű, de biztos nagyon sokat segítene a szervezésben, ha mindenki feliratkozna rá.

Aki nem tudja, vagy bizonytalan abban, hogy kell megcsinálni, küldjön egy címet -be gergerg-nek, vagy nekem, és feltesszük.
Irányítószám - Város - Utca - Házszám
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.01.03. 00:01  Hozzászólás
  •   208   


terra alapító
 
Sziasztok. Én Kaposvártól 10 km-re Bárdudvarnokon lakom. Nincs ebben semmi titok nem vagyok kém vagy titkosügynök. Szóval a pálinkás fórumozókkal hosszú évek óta van nyári és téli találkozónk s remekül meg volt mindegyik. Én szeretem az ilyen találkozókat s veletek is szívesen találkoznék. Egy gondom van a mátra messzesége .Eddig csak nő miatt kocsikáztam ilyen távolságokat (mondjuk az megérte) . Szóval nekem is van autóm és mondjuk pestig bevállalom az utat el is viszek valakiket ha összehangoljuk és megosztjuk a költségeket de én pestnél tovább már egy rombuszért se vezetek. Ha összejönne valahogy az út akkor viszont főzhetnék bográcsba csülkös-kolbászos babos káposztát. (ezek a cigányok tudják mi a finom...ez dícséret volt)
Időpont? amikor már mindent kipalántáztunk tehát április végétől nekem jó valameddig. Az asszony elmegy távolkeletre a nyáron és az állatokat nekem kell gondoznom .pontos időpont még nincs. :VOPI
 






  2016.01.02. 14:10  Hozzászólás  Válasz délkelet (172) hsz.-re     Olvasás  
  •   205   


---
 
Bocsánat, kicsit sok a családi program, igyekszem majd visszaolvasni :)
Tatabányától délre egy picivel(10km) ;)
 


  2016.01.02. 11:39  Hozzászólás  Válasz délkelet (168) hsz.-re     Olvasás  
  •   204   


---
 
Gondolkodom, majd ha közelítünk az időponthoz, akkor biztosabbat tudok, úgysem rajtam múlik hogy lesz találkozó vagy sem. Szeretnék ott lenni, de a tavalyi év is maga alá temetett, idénre meg kb 2-3 -szor annyi a terv :)
 








  2016.01.01. 21:01  Hozzászólás  Válasz tp329 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   200   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg, hogy áll a csatorna projekt felétek? Majdnem ott kötöttünk ki a múltkor.
 


  2016.01.01. 20:52  Hozzászólás  Válasz gergerg (198) hsz.-re     Olvasás  
  •   199   
Avatar

---
 
Van ugyan bennem néha kíváncsiság, de most nem az vezérelt. A lényeg, hogy tudod a megoldást :dejo:
 


  2016.01.01. 20:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (196) hsz.-re     Olvasás  
  •   198   
Avatar

terra alapító
 
Én tudom, majd összeboronáljuk valakivel, abból az irányból jönnek már.
 


  2016.01.01. 20:41  Hozzászólás  Válasz gergerg (194) hsz.-re     Olvasás  
  •   197   


---
 
Igazad van,majd megbeszélés tárgya lesz még ki -kivel,hogyan utazik.
 


  2016.01.01. 20:37  Hozzászólás  Válasz tp329 (195) hsz.-re     Olvasás  
  •   196   
Avatar

---
 
Köszi, írunk a listára :wave: Még csak egyet: honnan jössz, hátha szükség lesz valami kölcsönös segítségre az utazásnál?
 


  2016.01.01. 20:30  Hozzászólás
  •   195   


terra alapító
 
Üdv!
Kicsit elvesztem, de a találkozó érdekel! Kaja: spenótot nem szeretem. Hely: útlevél ne kelljen Utazás: mégnemtom
 


  2016.01.01. 20:28  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (193) hsz.-re     Olvasás  
  •   194   
Avatar

terra alapító
 
Na az lesz ám a pazarlás ha a világ végéről ketten külön kocsival jöttök!
 




  2016.01.01. 20:25  Hozzászólás  Válasz délkelet (189) hsz.-re     Olvasás  
  •   192   
Avatar

terra alapító
 
Szerintem teljesen egyértelmű a szombat. Tudom van aki hétvégén is dolgozik, de a többségnek szerintem akkor is a szombat a legjobb, akkor a vasárnap még megmarad a történtek feldolgozására. ;)
 






  2016.01.01. 20:22  Hozzászólás
  •   189   
Avatar

---
 
Az időponttal kapcsolatban sztem nemcsak azt kell majd tisztázni, hogy melyik évszakban (hónapban) legyen, hanem azt is, hogy a hét mely napján. Ez utóbbit akár már most is meg lehet beszélni: én természetesen hétvégét javasolnék, azon belül is szombati napot. Nyilván nem fontos erre most reagálni, de ha valakinek van ellenvetése, azért azt legyen szíves írja le.
 


  2016.01.01. 20:15  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (187) hsz.-re     Olvasás  
  •   188   
Avatar

terra alapító
 
Ez nagyon jó hír, fel is viszem gyorsan a táblázatba, ti már tudnátok Délkelettel szövetkezni!
 


  2016.01.01. 20:09  Hozzászólás  Válasz gergerg (174) hsz.-re     Olvasás  
  •   187   


---
 
Nekem a helyszín mindegy,a kaja is lehet bármi,egyedül mennék itthonról,3 ember befér hozzám is,ha én nem férek be sehova.Az időpontnak a tavasz felelne meg jobban,bár a munkám akkor is közbeszólhat.
 


  2016.01.01. 18:52  Hozzászólás  Válasz baby-lon (185) hsz.-re     Olvasás  
  •   186   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon jó hűtőkocsikat lehet bérelni a neten! :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.01.01. 18:48  Hozzászólás  Válasz Jana11 (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   185   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon tetszik a vers a nejemnek, és azt üzeni, hogy még néhány versszak, és tortát süt. :lol:
 


  2016.01.01. 18:47  Hozzászólás  Válasz délkelet (183) hsz.-re     Olvasás  
  •   184   


---
 
Van néhány tényező amivel birkózok. Nagyon szeretnék, ha biztos lesz, csak akkor jelentkeznék. A verssel minden elismerésemet szerettem volna kifejezni egyrészt babylonnak, hogy ilyen asszonyt talált, illetve kedves feleségének, aki biztosan nagyon szép is. Akinek ennyire jó a lelke, számomra ismeretlenül is nagyon kedves....
 


  2016.01.01. 18:40  Hozzászólás  Válasz Jana11 (181) hsz.-re     Olvasás  
  •   183   
Avatar

---
 
Nem rossz a versed, mégis kis csalódást okozott, mert az új hsz. mellett meglátva a neved rögtön arra gondoltam, hogy biztosan most jelentkezel a találkozóra...!
 


  2016.01.01. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (180) hsz.-re     Olvasás  
  •   182   
Avatar

terra alapító
 
Most akkor régimódi ráérős történetmesélés következik.

Jöttünk haza este munkából. Éhesek voltunk, elhúzódott a munka. Hazafelé megláttunk egy cukrászdát, ahogy az ablakon beláttunk, üres volt. Munkásruhában voltunk, de az éhség győzött, megszavaztuk hogy bemegyünk. Be is mentünk, de nem akartunk azért leülni. Kinéztük mit kérünk, mondtuk a pultos lánynak. Kérdezte: itt fogyasztja vagy elviszi? Mondom elviszem. Rátette papírtálcára, hajtott rá egy selyempapírt, kifizettem. Aztán így a többiek is. A végére Feri nevű munkatársam következett. Kérdezi a lány: önnek is elvitelre? Azt mondja Feri: Nem én nekem itt is jó. Akkor porcelán tányérra teszem, mondja a lány. Nem, nem kell, egyből eszem, tiltakozott Feri. A lány nem értette. Akkor papírtálcára tegyem? Nem, nem, mondom hogy egyből eszem! Ezzel Feri egy határozott mozdulattal kikapta a lány kezében lévő csipesz közül a süteményt és bekapta. Úgy a harmadik rágás után, tele szájjal, széles vigyorral közölte a lánnyal: Így e! Minek piszkoljuk a tányért. A lány csak nézett, de aztán valahogy kinyögte. Adhatok még valamit. Erre Feri, ugyan ezt még egyszer! Amíg a lány benyúlt a polcba az újabb szeletért, Feri kikészítette az aprót, aztán ugyanazzal a mozdulattal kikapta a csipesz közül a második süteményt is, begyűrte a szájába és már indult is kifelé. Az ajtóból visszafordulva odaköszönt a lánynak hogy lássa mégis csak kulturált ember:
Vizfá!
Azóta sem mertünk arra menni.

Na ilyesmi jelenetet látok magam előtt ha a krémesre gondolok. :)
 


  2016.01.01. 18:36  Hozzászólás
  •   181   


---
 
Ha este majd, babylon azt mondja feleségének: Édesem...,
Nem tudni hogy neki mondja, vagy elmélázott a krémesen....
Ilyen asszony biztos nincsen minden bokorba a terra honban,
Aki jó szemmel is nézi, azt hogy ura ide írkál, s nyomban,
Még kedvünkre is sütne. És ez nem is lenne részemről mánia,
Megyek udvarolni, mihelyst engedélyezve lesz a bigámia.
 




  2016.01.01. 18:08  Hozzászólás
  •   179   
Avatar

terra alapító
 
Most figyelem a naptárat, jól látom hogy idén egymást követő ünnpnapok Gábor nap, Gyümölcsoltó Boldogasszony és Húsvét? Ajjaj, valaki nagyon elfogja vagdosni az ujját! :remulet:
 




  2016.01.01. 17:58  Hozzászólás  Válasz baby-lon (175) hsz.-re     Olvasás  
  •   177   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon köszönjük előre is a feleségednek, és nagyon örülnénk ha elhoznád, de ha valami mégis közbejönne, megadjuk a címet. (száraz aprósüteményt elsőbbségi csomagként...) :mrgreen:
 




  2016.01.01. 17:50  Hozzászólás
  •   175   
Avatar

terra alapító
 
A közös költségen kívül, a feleségem jóvoltából viszek a talira egy tepsi süteményt. Ha megyek.
 


  2016.01.01. 16:33  Hozzászólás  Válasz vigh zsolti (173) hsz.-re     Olvasás  
  •   174   
Avatar

terra alapító
 
A táplázat csak egy kép az igazi táblázatról ami a gépemen van. Ha leírod amit jelölnél, akkor én bejelölöm, és a következőn már az is rajta lesz.
 




ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég

cron