Pocsékolás Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2017.08.26. 15:41  Hozzászólás
  •   30   
Avatar

rendszer admin
 
Igaz, hogy másfél órás a film, de érdemes végig nézni ..... :)

 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.08.26. 14:52  Hozzászólás
  •   29   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.07.05. 18:23  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (27) hsz.-re     Olvasás  
  •   28   
Avatar

terra alapító
 
Csak abba gondolj bele, hogy egy 4 tagú család egy héten megiszik mondjuk 4 doboz tejet, apuka 2 sört, gyerekek 3 energiaitalt, meg fél literes karamella, kakaó, legyen 8 db. Lehet Afrikában annyi víz jut egy hétre egy családnak, amiből csak öblögetnek... és akkor még nem írtam a legnagyobb hülyeséget, hogy ivóvízzel húzod le a budit... ha csak az új építésű házakban köteleznék a 2 köbös tartály az esővíznek, meg egy házi vízművet ami biztosít némi nyomást, már mennyivel előbbre lennénk... kerülne kb. max 100 ezer forintba...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.07.05. 17:41  Hozzászólás  Válasz tgwh (26) hsz.-re     Olvasás  
  •   27   
Avatar

rendszer admin
 
Nekem azért ba...a a csőröm ez a "megszorítás", hogy mossam ki a petpalackot, tejes dobozt, stb, stb.
Jó hogy nem már olvasszam is be azonnal felhasználható tömbbe az egészet.

Az természetes, hogy nem félig van, amikor kidobom, és tudom, hogy nem nagy durranás egy kis öblítés (és nem hiszem, hogy olyan számottevő vízpocsékolás), de akkor is mán' .... :remulet:
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2017.07.05. 16:22  Hozzászólás
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Bevezették a szelektív hulladékgyűjtést, most zsákot kap a jónép, mert eddig bactak elmenni a nagy kukákig :D
Pet-sörök-tejes palackokat mossuk ki, úgy tegyük a zsákba... na most, kérdem én, ha csak 3*1-2 dl vízzel öblítem el darabonként, az nem vízpazarlás? Pedig tényleg csak addig öblítem, amíg nem tejes víz folyik a tejesdobozból...
Abroncsot, építési törmeléket, zöldhulladékot is le lehet adni, évente meghatározott mennyiséget, ingyen, csak el kell vinni... na erre is kíváncsi leszek, inkább kiszórják az erdő szélére, mert az közelebb van, vagy mert ott nem kell személyivel és mérlegeléssel szórakozni...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.04.21. 16:58  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

rendszer admin
 
Már lassan 10 évvel ezelőtt volt egy dokumentumfilm erről.
Nem csak nálunk megy az ilyen fajta pazarlás.
Bécsben napi szinten annyi pékárú kerül a szemétbe, amennyit egy közepes, vagy nagyobb magyarországi város lakossága vásárol meg egy nap alatt.
Bécsben "csak azért" dobják ki, mert a következő napon az már nem friss árú, hanem "tegnapi", és nem kell senkinek.
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -




  2016.03.20. 08:05  Hozzászólás
  •   23   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.04. 17:30  Hozzászólás
  •   22   
Avatar

terra alapító
 
http://www.ng.hu/Magazin/2016/03/01/Ne-tessek-ezt-mind-kidobni 
Itt egy rövid összefoglaló, eddig jutottam :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.03.03. 20:52  Hozzászólás
  •   21   
Avatar

terra alapító
 
A Nat. Geo. legfrissebb száma egész sok oldalt szentel a témának. Majd ha elolvastam - kb. egy hónap mire odajutok... - , akkor összefoglalom :D ha más olvassa, akkor lehet jobban járunk ha ő foglalja össze, mert sok időm sajnos nincs olvasni :(
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.25. 16:49  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Az áruházak szempontjából ez már hulladék.
Magyarországon ilyen soha sem lesz, nálunk minden szemetet eladnak, csak elé kell tenni a megfelelő szót (vecsési, makói, mélyalmos).
http://portal.nebih.gov.hu/web/guest/-/ ... kistermelo A videót érdemes megnézni.
 


  2016.02.25. 16:40  Hozzászólás  Válasz tgwh (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   


---
 
Azért az nagyon click bait megfogalmazás, hogy élelmiszer hulladékot árul, mert ez sehol nem hulladék. Hulladékot nem lehet árulni. Ez csak simán felesleg.
 


  2016.02.25. 16:02  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.19. 14:57  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Az igen, bár szerintem ez így hogy selejt, még mindig kicsit drága. Mármint felétek nem biztos :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.18. 20:10  Hozzászólás
  •   14   


---
 
Ma végre szereztem egy béna zöldségeket tartalmazó dobozt.

Kep




Ami dobozban van zöldség a ha nem lenne béna kétszer annyiba kerülne a polcon.
Ja és igen ezek mennének a kukába egyébként.

Kep
 


  2016.02.05. 20:43  Hozzászólás
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
Íme egy újabb példa, ezúttal nagyban:
http://vs.hu/mega/zoldenergia/ 
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2016.02.02. 21:36  Hozzászólás  Válasz gergerg (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Na igen. De ha én szeretnék egy puffertartályt a kazánhoz, meg egy új garázst, a másik melléképület helyére, akkor arra nincs pénzem. Más meg annyit lop, hogy azt sem tudja, hová tegye.
Átlagember lehetek, ha az átlagnak a panellakót nézed, aki munka után csak leül a tv elé, és iszik pár sört vacsoráig.
Bérelnék én albérletet is, -a kiszamolo.hu-n volt téma- ha megfizethető áron jutnék így családi házhoz, amit normálisan karbantart a tulaj. Csak ez így álom kategória ebben az országban.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.02. 21:04  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Minden országban, minden földrészen valamilyen szinten megy a pocsékolás.

Bécsben napi szinten annyi kenyeret és péksüteményt dobnak a kukába, mint amennyit Magyarországon egy nap egy nagyobb város felhasznál.

Svájcban volt egy riport, amikor a riporter azon csodálkozott, hogy a koma a hatalmas kukorica földjén tövestől betakarítja azt a kukoricát, ami éppen kezdtek nőni a csövek. Azt mondja a koma, minden évben ezt csinálja. Az így betakarított kukoricát meg eladja a hőerőműnek, amelyik jóval többet ad érte, mintha beérne, betakarítaná, és eladná a kukoricát. Ráadásul nincsen kockázat, hogy jön egy nagyobb esős szezon, és oda a termés.
Ugyanakkor Svájc az éves kukorica felhasználásnak 80%-át Indiából importálja, amelyik tudvalevőleg kiemelten éhező ország.

A riportban meglátogatták a Spanyol, meg a Marokkói bádog-fólia várost. A Spanyol majdnem akkora területen van, mint Budapest.
Számítógép adagolja a zöldségekhez cseppenként a vizet!
Lesibe megmutatták, mitől piros a még nem érett paradicsom. Olyan vegyszerrel kezelik, amitől kipirosodik a héja. Olyasmi trükk, mint a kék, zöld, meg fekete rózsa. De azt is úgy adagolják nagyon szigorú pontossággal, hogy csak éppen a héja legyen piros, és az sem mindegy, milyen piros.

Meg volt még az északi vizek halászatáról, a dél-keleti (Kína - Korea - Szingapúr - Tajvan - stb) teknős és egyéb kifejezetten veszélyeztetett állatok összefogásáról, levadászásáról egészen a japán delfin-mészárlásig. Az a legdöbbenetesebb, hogy mindezekről az állatokról ezek az országok baromi szigorú szabályokat hoztak hatályba, ennek ellenére mindenki tudja mi megy, és semmit nem tesznek ellene.


Több, mit egy órás volt a film, totál megdöbbentő dolgok voltak benne
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.02.02. 20:46  Hozzászólás
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Amúgy valamelyik nap beszélgettünk a főnökömmel egy srácról akinek az új munkaadója nettó 120 000 Ft havi fizetést ajánlott. Erre én azt mondtam hogy ebből családot fenntartani nem lehet. Erre ő azt mondta: az ember a hasán rengeteget tud spórolni. Na most kérdezem én: Átlagos rezsi (én nem mondok sokat) 60 000/ hónap. Vagyis a fele elment, úgy hogy nincs autó. Vagyis marad napi 2000 minden másra. Ruha, tisztálkodószer stb. Kajára jó ha marad napi 1000 forint. 1 kg kenyér 300 Ft. Akkor tegyük fel hogy a család egy kiló kenyeret eszik egy nap és semmi mást. Ezzel megspórol napi 700Ft-ot. Ez havi 21 000Ft.
Valóban sok. Ha esetleg azt a kenyeret el lehetne még hagyni valahogy....

Alap igazság:

Ha nincs pénzed beosztod. Fontossági sorrendben vásárolsz. A fél kiflit még beteszed a zacskóba holnapra.
Ha van pénzed, kikéred az étterembe a kaját, majd a felét otthagyod mert mégsem vagy éhes.

Csak az pazarol, akinek van miből pazarolni, illetve akinek nincs miből, de buta ahhoz hogy ezt észrevegye.
 


  2016.02.02. 20:37  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   
Avatar

terra alapító
 
Ja, hát ha nálatok ilyen az átlag ember akkor igen. :-)

Én átlag embernek azt nevezem, akinek szerencsés esetben kitart a fizetése addig amíg megkapja a következőt, merthogy itthon meg ez számít átlagnak.
 


  2016.02.02. 20:30  Hozzászólás  Válasz tgwh (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Ilyen az emberi természet. Illetve nem is az emberi, hanem a mai emberi természet, és abból is az, amelyik gondolata csak a pénz körül forog. Minden cselekedetét a pénz határozza meg. Mindennek értéke van, pénzben kifejezhető, és ha megteheti, akkor pazarol. Nagyon egyszerű. Miért öblíted ivóvízzel a wc-t? Mert megteheted, mert az ára belefér a költségvetésedbe. Vagyis mikor az mellett döntesz hogy nem gyűjtöd össze a mosógép vizét wc-t öblíteni, amihez nem is kellene túl nagy beruházás, akkor azt azért teszed, mert nem drága a tiszta víz, vagyis "nem ér annyit". Minden ez határoz meg, még a kidobott ruhát is. Kicsi rám? Kidobom. Odaadhatnám a szomszédnak, de ő mit ad nekem? Származik hasznom belőle? Nem. Akkor miért adjam oda? Én fizettem érte. Ha ő megkapja csak úgy ingyen, akkor az a pénzem amit a ruháért adtam nem ér semmit. Inkább kidobom. Minden egyes kidobott dolog, minden pazarlás mögött a pénzhez való ragaszkodás áll. Mondanék másik példát. 3 szomszéd találkozik szombaton a teszkóban ami 30 km-re van. Vajon miért nem szólt egyik sem a másiknak hogy oda megy, mehetnének 1 kocsival. Elmondom. Mert ha én megyek a teszkóba fix költségem van. Ha átszólok a szomszédnak hogy ő akar-e jönni, akkor is ugyan annyi. Akkor miért fuvarozzam én ingyen? Inkább megyünk külön kocsival és pazarlunk.

De a bődületes pazarlásokat nem az átlagember csinálja.
 


  2016.02.02. 20:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (4) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   


---
 
Ezt én nem tudom neked megmondani, de nézd így. Mi a hivatalos szegénység vonal környékén vagyunk. Ehhez képest három repülős nyaralást tervezünk Magyarországra, és talán egyet görögországba. Meg ahogy esik úgy puffan alapon Angliában párat. A feleségem tabletja kicsit betegeskedik meg kell javítani ezért vett magának egy újat. ebből nézd mi az átlag
A fentieket mint tény írtam nem felvágásból
 


  2016.02.02. 20:18  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   5   
Avatar

terra alapító
 
Mi is pazarlunk, nehéz leszokni róla. Nem mindig sikerül megenni az utolsó adag ételt, jobb esetben megkapják a macskák. Valamiből sok terem, hát a komposzton végzi, ez mondjuk a legkisebb baj, mert ott még hasznosul. Szelektív gyűjtés sem sikerül mindig, sokan egyszerűen elégetik a szemetet.
A következő generációkat kell megváltoztatni, hogy változzon valami. Tegnap néztünk bele a zasszonnya egy új sorozatba, Wayward Pines. Nem akarom lelőni, lehet valaki nézni fogja, ezért elrejtem:
   Olvasáshoz katt ide, vigyázat, spoiler!!!
egy tudós rájön, hogy egyre hülyébbek lesznek az emberek, a Föld mindig helyreáll, legyen bármekkora a kár, így most az evolúció tesz róla, hogy eltűnjön az emberiség, és visszasűllyedjen primitív lényekké. Tudósunk több mint kétezer évre lefagyasztja magát és a kiválasztott családokat, a gyerekek a fontosak, csak őket avatja be a titokba, miszerint a civilizációk elpusztultak, egyetlen helyet kivéve, amit azért alkotott, hogy a kiválasztott gyerekek a régi, civilizált emberi fajt szaporítsák el a bolygón. A szülőknek maximum gyanús a fallal körülvett hely; Wayward Pines


Mi a vizet pocsékoljuk, ivóvízzel öblítjük a wc-t, azzal mosunk, fürdünk. Míg máshol Európában a vízhiány miatt korlátozást rendelnek el, nálunk ez sosem fordulhat elő.
Az egész bolygó ilyen, tudjuk hogy elpazaroljuk az erőforrásokat, mégis csináljuk. Pont ma villant át egy sötét gondolat a fejemen. Tegnap olvastam egy cikket, miszerint az űr mélyéről egy gázfelhő száguld felénk, kb. 20 millió év múlva ütközik a galaxisunkkal. Hogy lát el odáig az űrtávcső? Ha az oroszoknál felrobbant meteorról sem tudtak, akkor honnét tudnak erről? Netán az is lehetséges, hogy évtizedeken belül elpusztul a Föld, csak titkolják? Egyszerűen nem tudok magyarázatot adni arra, miért pusztítjuk el a Földet.


Igen, ami nem szép, kidobják. Erre jöttek létre a civil szerveződések, bio termékekkel, és a tudatos vásárlók, akik tudják, az egyentermék vegyszerezett, a kicsi göcsörtös meg eredeti bio :D legjobb esetben persze :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2016.02.02. 20:10  Hozzászólás
  •   3   


---
 
Most nézem hogy egyetlen farmon hetente 20 tonna paszternákot dobnak el mert nem elég szép a szupermarketnek ???????
 


  2016.02.02. 20:01  Hozzászólás  Válasz gergerg (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   


---
 
Tévedsz nem egy szűk réteg ez a legnagyobb baj. hanem az átlag ember persze a szegény nem akinek nincsen
viszont az átlag ember igen
 


  2016.02.02. 19:52  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Sajnos ilyen világot élünk. Míg egyesnek hónapokig tartó spórolás árán sikerül venni egy új, gyenge minőségű matracot ne szakadjon szét a háta hajnalban mikor felkel hogy dolgozni menjen, addig mások hat számjegyű bőr kanapén nézi a 2 méteres tévéjét, miközben sír hogy milyen szar neki. És sokszor pont a hónapokig spóroló pénzén.

Amit írtál, nagyon nem jó, mert ezt a pazarlást is egy szűkebb réteg csinálja, mások meg kiszedik a kukákból.
 


  2016.02.02. 19:20  Hozzászólás
  •   0   


---
 
Most nézek egy új dokumentumot hugh fearnley-whittingstalltól ami az Ukban folyó pocsékolásról szól.
Ami megdöbbentő az Angliában megtermelt élelmiszerek egy harmada végzi a kukában ...
a megtermelt zöldségek 20% végzi a kukában/ a komposzton

tíz perc alatt pedig eldobnak 7 tonna ruhát ?????

kicsit le vagyok sokkolva
 



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég

cron