Természetes, vagy nem természetes gyógymódok Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
A Kertészek Kocsmája, ahol kötetlen társalgás folyik a világ nagy dolgairól.
  2016.07.02. 17:43  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

adatrögzítő
 
A kertészkedők közt gyakran fellépnek különböző betegségek, derék, hát, láb problémák. Biztos sokan sokféle kenőcsöt, tapaszt, vagy tornát próbáltak már amivel enyhíthetők a panaszok. Neked mi vált be?
 
 


  2017.02.11. 20:32  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (15) hsz.-re     Olvasás  
  •   16   
Avatar

terra alapító
 
Két megjegyzés: - az öröklés nem mindig közvetlen. (Én hiszek benne. Te is biztosan láttál már gyerek-szülő, nagyszülő /!/ hasonlóságot.
- közel 100 fám közül csak 3db nagyon idős fa az, amelyikhez létra kell/ene, de az egyik dió, az lepotyog magától, a másik kettő cseresznye, az meg az ég madaraié. A többi mind földszintes, max. egy sörös láda kell hogy a legfelső gyümölcsöket elérjem. (Még nem késő áttérni az alacsony fákra - gondolj a következő 20 évedre!) ;)
 


  2017.02.11. 07:33  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

---
 
Nem hiszek az öröklődésben, mert szüleim is egész életükben mozgásszervi betegségekkel küzdöttek. Mindkettőjüket protéziselték, gyógyfürdőkbe jártak, ami időszakosan használt is a betegségükre, de hosszabb távon gyógyíthatatlannak bizonyultak. Ha igaz lenne az öröklődés elmélet, nálam is jelentkezni kéne ezeknek a tüneteknek, legalább minimális szinten. A baleset az más kategória. Mert, míg az előző összefügg az életmóddal, pl közlekedési baleset bárkivel előfordulhat. Van néhány haverom akik enduro motorsportban értek el jó eredményeket. No azok jelentős mennyiségű munkát adtak a sebészeknek. Ezek mind nagy értékű emberek, mert sok bennük a platinacsavar.
A betegségedre tényleg nem tudok mit mondani. Többször végig gondoltam, mennyire értelmetlen nekem már gyümölcsfát ültetni, mert amire teremni fognak a fáim, talán fel se tudok rájuk mászni.
 


  2017.02.09. 20:23  Hozzászólás  Válasz kedvescimbor (13) hsz.-re     Olvasás  
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Lehet örökölni is. Nekem pl. a derekam sajog, sportsérülés. Van hogy fel sem egyenesedek, mert görnyedve könnyebb dolgozni, ha meg kiegyenesítem magam, eléggé fáj.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.09. 18:39  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

---
 
Lehet, hogy a kertészkedők közt gyakran fellépnek különböző betegségek, derék, hát, láb problémák, de én magamon ilyesmit nem tapasztaltam. Igaz csak a 62. éves vagyok. Kérdezd Alibát, ő a korelnök, talán többet tud az ügyről mondani.
 


  2017.02.09. 18:01  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Erre mondják, hogy elhúzott mellettünk a világ. Nagyon rosszul kezelték le a szocializmus bukását, de még a megbuktatását is...
Mint valami makacs öszvér, ragaszkodnak az idejétmúlt dolgokhoz, aki meg kicsit is ért az adott dologhoz, na őt azonnal elzavarják, mert még feltűnne neki, mennyire kontár a többi... nem véletlenül nincs pénz semmire, mert ellopják. Ezt TE is tudod, én is tudom, mindenki tudja, nyílt titok. De hát már régen megmondták, minden nemzet olyan vezetőket kap, amilyeneket megérdemel.

gergerg, jobbulást!
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2017.02.09. 13:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

terra alapító
 
Ne is mond! Vasárnap kiforditottam a bokám. Most is 2 mankóval járok. 5 perccel a kifordulás után tudtam mi a dolgom, jegelni, kenegetni, pihentetni, felpolcolni, aztán ha lemegy a dagadás, rögziteni. De a család és a főnököm nem hagyott, menjek orvoshoz. Igy aztán elmentem a háziorvoshoz hétfőn reggel. Kocsival megállni 50 méter séta. Ott kiültem a sort, irány a sebészet. Kórházba kocsival bemenni nem lehet, besétáltam a portától. Ott kivártam a soromat, 1 perc vizsgálat nem volt, séta röntgenre az épület másik végébe. Onnan séta a leletért ami természetesen nem ott van ahol fényképeznek. Aztán séta vissza a sebészetre, természetesen mindenhol várakozás. Du.4-re sikerült megtudnom a gyógymódot. Pihentessem, jegeljem, kenegessem,felpolcolva, ha a duzzanat lemegy, bokarögzitő. Ekkor visszaséta a kocsihoz, majd haza. Gyakorlatilag egy egész napot elcsesztem azzal hogy megtudjam mit kell csinálnom, úgy, hogy egész nap teljesen az ellenkezőjét csináltam miatta.
 


  2017.02.09. 11:16  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

rendszer admin
 
Kicsit megcsappant a téma iránti érdeklődés, amit nem is csodálok.
Nem nagyon van mit írni arról, amihez nem értünk, de mégis tudjuk, hogy sehogy sem jó.

Számomra már az is megdöbbentően aljas dolog, hogy ha én most vagyok beteg, akkor 4 - 6 hónap múlva kapok időpontot egy olyan vizsgálatra, ami megállapíthatja, hogy most mi bajom van.
Hihetetlen dolog, hogy elmegyek az orvoshoz, mert beteg vagyok, sorszámot kell kérni (ezt még megértem), de a kiderül, hogy rám (és még sok más emberre) mára már nem jutott sorszám, jöjjünk vissza holnap ....

Nem is olyan nagyon régen sok egyetemen már a diplomák előtt csábították a magyar végzős hallgatókat külföldre különböző külföldi cégek.
Elsősorban a matek, informatika, és egészségügyi szakokat árasztották el, de a többi szak oktatása is világhírű volt.

Mára viszont már elértük azt, hogy egyre több külföldi országban a magyar diplomákat nem nagyon akarják elfogadni, vagy nem is fogadják el! :remulet:

Egy teljesen friss cikk:

Barbárnak nevezték a magyar orvosnőt Angliában, amikor azt csinálta ott is, amit itthon tanítottak neki
 
- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -


  2016.07.11. 19:18  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Nézd, én nem akarom szépíteni az eü helyzetét, sőt, a politikusokat sem szeretném felmenteni. A mai világ legfőbb problémája hogy minden fehér vagy fekete. Ebből számtalan vita ered, mert ha valaki kicsit is mást mond mint mi, akkor az "a másik oldalon áll". Azt is hozzá kell tennem, hogy bár tökéletesen tisztába vagyok ezzel, néha én is beleesek a csapdába. Nekem eszem ágában sincs elítélni az orvosokat, nagyon sok kiváló orvos van, és én magam is találkoztam olyan orvosokkal, aki rendkívüli hivatástudattal és szakértelemmel gyakorolták a szakmájukat. De sajnos ellenpéldák is vannak. Az ellenpéldák pedig arrra jók, hogy megmutassák, bizony az orvosok is emberek, és köztük is ugyan úgy vannak kevésbé jó szakemberek mint a kőművesek közt, sőt hanyagok is, és bunkók is. A különbség annyi hogy az ember itt az életével játszik. Ha vakon hisz, és nincs szerencséje, akár pórul is járhat.

Emlékszem mikor a lányom született. Magán nőgyógyászhoz járt a feleségem. Meg is volt az eredménye, minden gyorsan ment. Aztán egyik éjszaka, 3 hónappal a vártnál korábban beindult a szülés. Szerencsére pont az orvosa volt ügyeletben. Azonnal intézkedett, reggel már BP.-n voltunk. A lány megszületett 940 grammal. Hogy őszinte legyek, fogalmam sem volt mi lesz. Hála Istennek nagyon jó kezekbe került, sosem lehetek elég hálás az őt kezelő orvosoknak. Egész furcsa volt az arcukon látni hogy nekik tényleg a gyógyítás az életük, nem a fizetésért vagy kényszerből csinálják, hanem mert úgy érzik ez a hivatásuk. A feleségemet kezelő orvos már egész más volt. 100 km-re lakunk a kórháztól, a feleségemet császározták. Mikor megszületett a gyerek, rohangásztam a kórháztól 140 km-re lévő városba a papírokkal, eszem ágában sem volt pénzt adni az orvosnak, gondoltam ráérünk. 3 nap reggel szóltak a feleségemnek hogy pakoljon mert kell a hely, mehet haza. Persze azt is mondták, hogy 3 óránként etetni kell a gyereket, aki 2-3 hónapig a kórházban marad ha minden jól megy. Feleségem mondta az orvosnak hogy messze lakunk, felkelni is alig tud még, nem lehetne még pár napot maradni? Nem lehetett. Mellette egy tőlünk 20, a kórháztól 80km-re lakó fiatalasszony volt, szintén koraszülött gyerekkel. Ők rögtön fizettek, és láss csodát, 2 hétig maradt a kórházban, aztán a kórház területén lévő nővérszállón, amit nekünk mint lehetőséget meg sem említettek. Persze megoldottuk, szereztünk lakást, én ismerős voltam Pesten, ott dolgoztam, nem is messze a kórháztól. A feleségem 4 nappal a császármetszés után villamoson, mertrón majd megint villamoson járt a kórházba. Nők talán jobban értik hogy mit jelent ez. Aztán egy szép nap, hétvégén mentünk a kórházba. Én hétköznap nem tudtam, mert 4-ig dolgoztam 4-5 villamosmegállóra a kórháztól, de 16:30-ig volt a látogatás. Egy szót sem szóltam, elfogadtam, nem az volt a lényeg hogy lássam a lányom, hanem hogy éljen. Így minden nap elmentem a kórházba, de csak az ajtóig, ahonnan mentünk haza a feleségemmel. Szóval egyik hétvégén helyettesítő orvos volt Miskolcról. Bementünk a lányomhoz. Érdeklődtünk. Az orvos megnézte a papírjait és meglátta hogy hol lakunk, majd nekünk esett hogy mit keresünk mi itt, Miskolcon kellene lennünk mert oda tartozunk. Mondom neki hogy ide hozta a feleségemet a mentő, nem mi kértük, itt tudták fogadni, de örülünk is neki, mert nekem itt van munkahelyem, és egyébként is hiába tartozunk Miskolchoz, messzebb van mint Bp. és még közlekedés sem nagyon van tőlünk arra, szóval sokkal nehezebb lenne ha oda kerültünk volna. Még csak nyoma sem látszott az együttérzésnek, csak azt hajtogatta hogy mi oda tartozunk, és majd ő intézkedik, meg stb. Na akkor már nekünk is be kellett nyúlni a zsebbe pár zsebkendőért. Persze nem neki. Így aztán maradtunk.

Ez megint azt mutatja csak, hogy az orvosok sem egyformák, sem szakmailag, sem emberileg, sem hivatástudatilag. Ugyan úgy mint minden más ember, van köztük jó, kevésbé jó, és rossz is.

De tényleg nem erre szántam a topikot, nem is orvostudomány ellenes csodaszereknek, csak egyszerű tapasztalatoknak, amikkel egymást segítettük. Pl a feleségem trombózisa óta szedi a vérhígítót. Egy foghúzást több napi injekciózás előz meg. A múltkor húzatni akart, de addig is amíg nem lehet, kellett valami fájdalomcsillapító. Az orvos azt mondta, enyhe fájdalomra Aspirin is jó. Elkezdte szedni, napi 2 szemet. 2 nap után elkezdett fájni a feje. Elment az orvoshoz, aki megkérdezte mikori a szemüvege. 2 éves volt, így elküldte a szemészhez hogy nézesse meg, mert biztos azért fáj a feje mert már nem jó a szemüveg. Elmentünk. 40 000-ért csináltattunk másik szemüveget, de a fejfájás nem csillapodott. Kihúzták a fogát, leállt az Aspirinnel és a fejfájás elmúlt. Pár nappal később (kb egy hét) megint bevett egyet és megint előjött a fejfájás. Na akkor kicsit utána olvastam a neten az Aspirin és a vérhígítók együttes hatásáról. Ha most ezt valaki elolvassa, és tanul belőle, már megérte.
 


  2016.07.07. 20:20  Hozzászólás  Válasz gergerg (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   8   


---
 
Ez inkább a hazai egészségügy katasztrófája és nem az orvostudomány hibája. Tessék számon kérni politikusainkon a kialakult helyzetet!
 


  2016.07.06. 17:58  Hozzászólás  Válasz gergerg (6) hsz.-re     Olvasás  
  •   7   
Avatar

terra alapító
 
Azt azért hozzá kell tennem hogy a topiknak nem az orvosok tudásának a megkérdőjelezése a cél, hanem a bevált dolgok megosztása, ami egyébként lehet hogy pont orvosi javaslatra lett kipróbálva.
 


  2016.07.06. 17:57  Hozzászólás  Válasz NyilasMisi (5) hsz.-re     Olvasás  
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Bár minden esetben így lenne. Biztos sokan vannak így, sőt, őszintén remélem hogy a többség így van, de sajnos ellenpélda is akad szép számban, akár egy családon belül is. Ilyen pl a feleségem trombózisa 22 éves korába, ami könnyedén megelőzhető lett volna, ha valaki kicsit tájékozottabb (pl én) vagy az orvos körültekintőbb. Megspóroltunk volna egy marék gyógyszert naponta, meg egy halom ebből fakadó problémát. Hozzáteszem hogy azóta rutin, kötelező eljárás az, ami 1 évvel korábban fel sem merült az orvosban, pedig meglehetősen nagy volt a kockázat utólag visszaolvasva. De mondhatnám a szomszédomat is példának, akivel egy vizsgálat után közölte hogy rákos. A család, de az ismerősök is szinte már temették, ő is elkezdett berendezkedni a halálra, minden folyamatban lévő munkát befejezett otthon hogy rendet hagyjon maga után, mire pár héttel később kiderült hogy mégsem rákos, csak egy zsírcsomó. De pont a héten történt, hogy egy kb 30 éve özvegy, gyerek és egyéb hozzátartozó nélküli férfi, aki egyébként egy minta özvegy volt, nem engedte le magát, tiszta ruhában, ápoltan járt, házát pedáns rendben tartotta, beleugrott a kútba. Papucsa szépen összetéve volt a kút mellett, tehát nem véletlen volt. 70 körüli férfiről beszélünk. Az orvos előző héten közölte vele hogy rákos.

Nekem volt/van a mellemben egy babszemnyi valami. Elmentem az orvoshoz. Mondom neki hogy mi a bajom, és hogy nyugtasson meg hogy ez nem veszélyes. Még csak el sem mosolyodott, sőt, inkább összevonta a szemöldökét, és anélkül hogy bármit is mondott volna, elküldött UH-ra. Hónapos időpont. 2 hét után nem bírtam tovább, mert csak ez járt az eszembe egész nap. Mi lesz a gyerekekkel, stb. Elmentem maszek UH-ra. Az ottani orvos rendes volt, normálisan beszélt, megcsinálta az UH-t de már előtte közölte hogy nincs ok izgalomra, mert ezen a területen nem szokott daganat lenni, az esetek 99%-ban zsírcsomó. Visszamentem a háziorvoshoz a lelettel. Megnézte, azt mondja totál fa arccal: Na, megnyugodott? És ha beugrok én is a kútba a szomszéddal együtt?
 


  2016.07.06. 17:24  Hozzászólás
  •   5   


---
 
Ha már felmerült ez a téma akkor had meséljek el egy nem túl izgalmas történetet.
Megbetegedtem, elmentem orvoshoz. Ő megvizsgált, felírt gyógyszereket és elmondta, mit, hogyan csináljak. Minden szavát maradéktalanul elhittem és be is tartottam. Amikor jobban lettem visszamentem, újból megvizsgált és elégedettek voltunk mindketten. Meggyógyultam.
 




  2016.07.03. 19:49  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   3   


---
 
Húzódásokra, derékfájásra, bokaficamra stb az Árnika kenőcs jó. Jobb, mint a reklámozott diclofenac, voltaren stb félék.
 


  2016.07.02. 20:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (1) hsz.-re     Olvasás  
  •   2   
Avatar

terra alapító
 
Én nemrég egy kicsit megfáztam. Egy brigádom a pincében dolgozik, a többi fönt. 1-2 óránként megyek le hozzájuk, a 36 fokból a 10 fokba. 2 hete el is ért a köhögés. Elég erős rohamokban. Vasárnap este bevettem egy nyákoldó kapszulát. Egész véletlenül elolvastam a tájékoztatót, és úgy vettem be, ahogy rá volt írva, vacsora után. Lehetséges mellékhatások közt a gyomorégés szerepelt. Éjfélkor felébredtem, hogy mintha valaki belenyúlt volna a hasamba, megfogta volna a gyomrom és ki akarná tépni. Innentől 3 napig fekélyre emlékeztető gyomorgörcs, és egy hétig nem birtam enni. Reggel 1db, délben 2db háztartási keksz ment be. Na ezt a kapszulát felírtam a nem vált be listára.
 


  2016.07.02. 20:51  Hozzászólás  Válasz Gépház (0) hsz.-re     Olvasás  
  •   1   
Avatar

terra alapító
 
Nekem leginkább az vált be, hogy pár napig nem dolgozom :D de az nagyon :D
Ha erősen hiszel valamiben, akkor segíthet. Most valami talpbetét kéne a cipőkbe, mert az összesnek kemény a talpa. A drága is ugyan úgy szétesik idővel, a talpad meg a lábad meg ugyan úgy fájj tovább.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég