Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Kutyavilág! Terra Lotto Jackpot:
1700 terra    
  2017.10.22. 22:00  Hozzászólás  Válasz délkelet (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   132   

:( :( :( Pontosan értem. Mit mondani nem lehet, a csend a legjobb szó, de értelek!

'Non est ad astra mollis e terris via". (Seneca)

2017.10.22. 20:59  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (130) hsz.-re     Olvasás  
  •   131   

Köszönöm! Igen, már többen is javasolják, de amikor elgondolkozom rajta, eszembe jut a "ki kit él túl?" problémakör. Különösen most egyik változat sem igazán nyerő, talán némi idő elteltével változik a hozzáállásom...

2017.10.22. 20:18  Hozzászólás  Válasz délkelet (129) hsz.-re     Olvasás  
  •   130   

Sajnálom! :(
Az ilyesmit a legjobban egy kis kutyával lehet orvosolni. Tapasztalat!
Feleségem totál ki volt, azt mondta, hogy soha többet kutya ....
Aztán amikor 2 nap után letettem elé a kiskutyát ..... hát', azt látni kellett volna.
A régi kutya emléke soha sem fog elmúlni, de már nem lesz fájó ... :)

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2017.10.22. 20:01  Hozzászólás  Válasz baby-lon (128) hsz.-re     Olvasás  
  •   129   

Köszönöm szépen! Jó ideig nagyon fog hiányozni...

2017.10.22. 19:50  Hozzászólás  Válasz délkelet (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   128   

Igazán sajnálom!

2017.10.22. 19:34  Hozzászólás  Válasz gergerg (126) hsz.-re     Olvasás  
  •   127   

Köszönöm, Gábor!

2017.10.22. 18:37  Hozzászólás  Válasz délkelet (124) hsz.-re     Olvasás  
  •   126   

Részvétem. Ismerem az érzést.

2017.10.22. 18:03  Hozzászólás
  •   125   

Nálunk például az augusztus 20.-ai tüzijáték eléggé valós jelenség, mert pár utcával arrébb van egy étterem, ahol ilyenkor nagy műsor, és persze nagy tüzijáték is van. Bár az étteremre nem látni rá, de a tüzijátékok végig jól láthatóak.
Ha jó idő van, olyankor is nyitva az ablak éjjel-nappal.
A mostani augusztusi tüzijátékot Manó (a szürke) végig aludta az ablakban, Bogyó (a fehér) néha felemelte a fejét, és egy-két alkalommal morrantot is egy kicsit. :)

20170711_075831.jpg
------------------------
Megtekintve 336 alkalommal.

Nagyjából ez van a nyári dörgős-villámlós esőknél is, mert amíg nem ver oda az eső, nem szoktam leengedni a redőnyt, a kutyák meg nyáron ott tanyáznak a nyitott ablakban.
Az eső meg nagyon ritkán ver oda, mert az ablak dél-keleti irányba néz, a széljárás meg pont a ház másik felét éri, általában észak-nyugati, vagy dél-nyugati irányból.

2017.10.22. 17:39  Hozzászólás
  •   124   

Az utolsó napokat kivéve 14 és fél éven keresztül nagyon sok örömöt okozott számunkra ez a gyönyörűséges kiskutyus, aki mától már csak az emlékeinkben él.
Erősen megkönnyeztük! :(

Marcika.jpg
------------------------
Megtekintve 340 alkalommal.

2017.08.27. 12:58  Hozzászólás  Válasz tgwh (122) hsz.-re     Olvasás  
  •   123   

20150731 011Kormos.jpg
------------------------
Megtekintve 522 alkalommal.

IMG_7477.JPG
------------------------
Megtekintve 522 alkalommal.

A pince ajtó mindig nyitva van és a lépcső alá szívesen behúzódik,de sajnos nem mindig veszi igénybe. Ő hallja meg hamarabb a mennydörgést és kész őrület amit csinál ilyenkor.Az előző kép párja és egy másik róla:

silvanus

2017.08.27. 12:50  Hozzászólás  Válasz silvanus (121) hsz.-re     Olvasás  
  •   122   

Aranyos. Sajnos nincs, kimegyek, odajön, aztán annyira már nem remeg. Kell egy hely, ahová be tud húzódni, ahol biztonságban érzi magát.

Elsétáltunk a bárányokig. Amint meglátták hogy beáll a kutya terelőállásba, már pucoltak is :D egyszer bedobom a karámba, csak úgy kiváncsiságból, mit csinál :hiha: :hiha:

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.08.27. 09:33  Hozzászólás
  •   121   

IMG_7482.JPG
------------------------
Megtekintve 532 alkalommal.

A kutyám nagyon érzékeny a tűzijátékra és az erős zajokra is összerezzen.A több km-re lévőhalastavon riasszák a rabló madarakat és még erre is összerezzen.Nagyon sajnálom, a tűzijátéknál eszelősen rohan fel-le, úgy kell levadászni,hogy bevihessem a házba,ott már megnyugszik. Nagyon barátságos "békeidőben" és ragaszkodó.Egy mudi-terrier keverékről van szó,harmadik éves és egy energiabomba.Valakinek nincs gyakorlatban bevált receptje a megoldásra?

silvanus

2017.08.20. 21:35  Hozzászólás
  •   120   

Jelentem a kutya megoldotta az elkerített virágágyások problémáját. Átugorja, aztán kiás valamit... de tudja hogy rosszat csinál, mert elég ránézni a virágágyásra, aztán már pucol el a helyszínről fülét-farkát behúzva...

Ma elkezdőtött a tüzijáétk, kinyitom az ajtót, már bent is volt... a kisebbik meg elkezdett féltékenykedni, hogy ő miért nem jöhet be, hát bejött, engedély nélkül... aztán megjelent a macsek, na ha ő besurran, akkor úgy kell kibányászni a cipősszekrény alól...

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2017.03.06. 17:46  Hozzászólás
  •   119   

Újabb ötletem támadt, mert bizony nem nő be a feje lágya...
https://www.kutyapasztor.hu/villanypasztor-termek-lista/product/2-villanypasztor-ef001-szett
Ez így már csak működőképes... tiszta gödör az egész udvar, legalább a zasszony virágai meneküljenek meg...

2016.10.05. 08:52  Hozzászólás
  •   118   

"There is no easy way from the earth to the stars”

2016.03.03. 17:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (116) hsz.-re     Olvasás  
  •   117   

Az biztos, hogy a saját kútfőből kitalált dolgok, meg a "nagynéném barátnőjének a fia is így csinálja", meg a sógór, koma, haver tuti ötlete biztos, hogy nem jó megoldás.
Vannak jó könyvek, ahol tényleg értelmesen le van írva, ki van beszélve, hogy kell tanítani bizonyos dolgokra a kutyát, de ezzel csak két baj van.
Egyrészt meg kell tanulni, mielőtt a kutyát oktatod.
Másrészt a kutya oktatásához kell némi beállítottság, képesség, ez nem megy csak úgy, hogy én most kitalálom, hogy mire oktassam a kutyámat.

Egyszóval akár messze van, akár időprobléma, akár pénzprobléma, de ha tényleg jól szeretnéd betanítani valamire a kutyádat, akkor mindenképpen kutyaiskola.
Legalább addig járni, amíg az alapokat megtanulod együtt a kutyával, és akkor már otthon könnyebben megy a többi része saját erőből is.

2016.03.03. 16:45  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (115) hsz.-re     Olvasás  
  •   116   

Na ez a baj, csak a postásra allergiás, most már mind a kettő :D az öregebb egy kicsi méregzsák, de csak a postással. Akárki más, idegen jön be, egyből feldobja magát. Sajnos ezt kezdi átvenni a fiatalabb is...

2016.03.03. 09:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   115   

Az mit jelent, hogy "fiatalabb"?
1 - 2 éves koráig a kutya általában még idomul a környezethez.
Ha egy másik kutyával van együtt, akkor bizonyos szokásokat ösztönösen átvesznek egymástól.
Például ha jön a postát, és az egyik kutya rohan a kapuhoz ugatva, a másik is egy idő után a maga módján, de hasonlóan fog cselekedni.

2016.03.03. 07:58  Hozzászólás
  •   114   

2016.02.07. 19:39  Hozzászólás  Válasz Mr Eggs (112) hsz.-re     Olvasás  
  •   113   

Az nem lenne rossz, csak körülményes, és időrabló.

2016.02.07. 17:53  Hozzászólás  Válasz tgwh (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   112   

kutya iskola?

2016.02.07. 11:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (110) hsz.-re     Olvasás  
  •   111   

Szia!

Hátha belefér! :-D

"A fiatalabbiknál szeretnék rásegíteni. Mivel tudnám egy kissé befolyásolni a figyelmét, hogy a termény / szerszám /gép / vastolvajok réme legyen?"

Nem adj neki enni pár napig, majd adj egy kis cigány húst, és erre jól fog emlékezni, mint ehetőre ! :-D

Falun nőttem fel, és az egyik kutyánknak megtetszettek a tyúktojások! Apám főzött tojást, majd azt forrón a kutya szájába tette, majd összeszorította a pofáját, és soha többet nyúlt a tojásokhoz!

2016.01.01. 21:53  Hozzászólás
  •   110   

Jó estét mindenkinek, egy komoly kérdésem lenne kutyaügyben.
Hogy tudok rásegíteni egy kis neveléssel, hogy jó házőrzőm legyen? A kisebbik automatice robban, ha megszólal a csengő, vagy zörgetik a postaládát :dejo: meg ugye a sünök, arról inkább leszoktatni kéne...
A fiatalabbiknál szeretnék rásegíteni. Mivel tudnám egy kissé befolyásolni a figyelmét, hogy a termény / szerszám /gép / vastolvajok réme legyen?

2015.11.30. 10:39  Hozzászólás
  •   109   

A macskák réme? Le, és fel! :-D

2015.11.27. 05:23  Hozzászólás
  •   108   

Ott a tél felétek, és ilyen kutya sokat ér! :-D

https://www.facebook.com/blickamabend/videos/10153670514514628/?fref=nf 

2015.11.21. 19:57  Hozzászólás
  •   107   

2015.10.24. 19:10  Hozzászólás
  •   106   

Estét. Neki készült a kutyaól a barkács témában, amit még mindig nem fényképeztem le :D
5516

2015.10.18. 19:03  Hozzászólás
  •   105   

Ennek nem lett jó vége :lol:
Mindig prüszkölés meg orrvakarás a vége, de akkor is nyalogatja ha meglát egyet :D
Múltkor lefeküdt a garázsajtó elé, és nem mozdult. Ki kellett neki nyitni az ajtót, hogy fogjon egy egeret...

DSC_0353.jpg
------------------------
Megtekintve 3451 alkalommal.

2015.08.26. 09:52  Hozzászólás
  •   104   

Kb 1 hónapos kép. Mi építkezünk, de közben Avar a 1,5 éves kuvasz kan és Lili egész nap lefoglalják és lefárasztják egymást.

Kép

2015.04.20. 21:06  Hozzászólás  Válasz Sleek (102) hsz.-re     Olvasás  
  •   103   

Nagy gengszterek ezek az ebek ,ha 100 játékuk lenne akkor is a 101 kellene ami a gazdi tulajdona avagy kárt lehet benne tenni :lol: :clap: :clap:

2015.04.19. 20:18  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (101) hsz.-re     Olvasás  
  •   102   

Tegnap nyírtam a füvet kb egy órán át pakoltam a fákat fadarabokat amikkel játszott miközben hasogattam a fát

2015.04.19. 20:07  Hozzászólás  Válasz Sleek (100) hsz.-re     Olvasás  
  •   101   

Aranyos :-P úgy látom ő is késztetést érez a hasábfa gyűjtésre . Két napja mire egy talicskával betoltam a kazánházba a macika 6-8 hasábot
gyűjtött maga köré és az egyiket rágta .Bár még így is jobban jártam, mert ma a papucsom sarkát rágta le a 42 méret már csak 40-s :lol: :lol:

2015.04.06. 12:54  Hozzászólás
  •   100   

Sziasztok szép napot.
Viszont ha már írtam én is megmutatnám a kis lakás kedvencet.
tigris.jpg

2015.04.04. 17:54  Hozzászólás
  •   99   

Növögetünk !
DSC06196.JPG

DSC06193.JPG

2015.03.09. 20:05  Hozzászólás
  •   98   

2015.03.08. 07:21  Hozzászólás  Válasz Imre (96) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   

Nekem az előző kettő is ivaros volt bár a kan szökött is rendesen a szukához + jöttek .
Ivartalanítva talán nyugodtabbak, bár van aki úgy járt még gorombább depis lett a kuvasz .
Én nem tervezek ilyet majd inkább csinálom a kerítést , hogy ne szökjön, vagy hozok neki szukát ;)
Azon gondolkodtam már ,hogy legyen kettő ,de mindig elvetem mert akkor a kan nagyon félti a szukát
és tüzeléskor esetleg a család nem domináns tagjait félek megtámadja .
Hozzám is járnak ,de én olyankor beengedem a folyosóra, oda amúgy is szeret lefeküdni ,van egy
nagy szőnyeg addig ott lustálkodik egy kicsit .

2015.03.07. 20:15  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (95) hsz.-re     Olvasás  
  •   96   

Ma volt nálunk 3 ács dolgozni. Avart láncra tettem, de annyira vicsorgott, ugrált, hogy megkértek nem kötném-e inkább a kertbe ki, mert nekik úgy lenne biztonságosabb. Illetve az egyik kijelentette, hogy neki is ilyen kutya kell otthonra, mert a német juhász mellett meglopták éjjel egy hónapja. Ettől be nem merne jönni senki. A jagdomat ma reggel ivartalaníttattam, de a kuvaszt is kiheréltetem a jövő hónapban.

2015.03.07. 17:44  Hozzászólás  Válasz CAMROM (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   95   

Szájkosárral ,az állatorvosnál általában van legalább is aki hozzánk jár neki igen .
Még nem volt szükség rá mert a kutty kicsit volt, az utolsónál már nem annyira ,
de befogtam a száját és megkapta a csippet ,a köv oltásnál már lehet szükség lesz rá ,
mert a ,,vaddisznócska,, igen goromba :-P
DSC06185.JPG

2015.02.24. 06:41  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   

Köszi szépen majd felhívom őket . Sajnos ahogy nézem felénk nincs ingyenes szállítás ,de egy ezresért elhozzák és
még így is olcsóbb mint nálunk az üzletben :!:

2015.02.23. 20:46  Hozzászólás  Válasz CAMROM (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   

Az én kutyáim többsége agresszív idegenekkel. De ha ott vagyok nem támad, az is igaz nem engedte egyik pásztorkutyám (és adobermanom) sem hogy idegen simogassa, vagy bizalmaskodjon vele. Írtam már itt egyszer, hogy a nyakörvénél fogva a kutyát magamhoz húzom, oda fogom, a doki meg hátulról leoltja. Arra figyelek, hogy beszélek neki és nem hátra felé leseget. Ha esetleg morog rászólok. Ugrálni nem szokott egyik sem, mert azért én vagyok a főnök és ha rászólok meghunyászkodik. Arra még figyelek, hogy amikor a doki az oltás után az udvaron van, szemmel tartom a kutyát, nehogy megtorolja a rajta esett sérelmet. Állatorvosunk velem mindig nyugodtan közlekedik az udvaron, mert tudja, hogy kézben tartom a kutyát. Azt akinek nem fogad szót a kutyája, hogy hogyan oldja meg az oltást nem tudom. Nekem még ilyen nem volt. Az biztos, hogy a dokit megjegyzi és már a kapuban vicsorog rá. De ez amikor kimegyek és rászólok ezt abba hagyja.

2015.02.23. 19:00  Hozzászólás
  •   92   

Agresszív vad kutyát, hogy szoktatok beoltatni?

2015.02.23. 00:03  Hozzászólás  Válasz Imre (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   

Hát az ellergiát mondja itt is az orvos, szerimtem mindenre ezt mondja...
Volt a nyakamon nyaralás után egy nagy folt. Egyik nap összement, másnap nagyobb lett. Bőrgyógyász már Lyme-kórról beszélt, vérvétel, semmi... elmúlt magától, azóta sem tudom mi volt...
Akkor utána érdekődöm, köszi, pár év után jó lenne ha végre nem vakarná magát egész nap :)

2015.02.22. 23:54  Hozzászólás  Válasz tgwh (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   

Szinte minden fajta tápból vannak kis, , közepes, nagy és óriás testű kutyának való tápok. Ezek még tovább osztódnak, hogy kölyök, növendék, vagy felnőtt. Felnőtteknél is, hogy normál, erős igénybevételű, esetleg öreg kutyának kell, stb. De a táposok is adnak tanácsot, pláne, hogy Ők is kutyatenyésztők mellette. Pl. melyik jobb, melyik a rosszabb.
Szerintem bőven elég 10 kg-os táp, ha kicsi a kutyád. De lehet előbb boltból ugyanolyat veszel kisebb kiszerelésben. Szomszédom a pekingi palota x máltai pincs keveréke ugyanazt a tápot eszi, mint az én jagd terrierem, de két kilós csomagokban kiméreti a táposnál. Simán dupla annyiba kerül neki, mint nekem. 10 kg. táp kb. 1,5-2 hónapra elég volt a jagdnál. Szomszéd, meg kb. hetente vett két kilót.

A másik, hogy a jagdom 3 éves kora óta kínlódott azzal, hogy foltokban hullott a szőre. Körzeti állatorvos szerint bolha allergiás. Azóta csepegtetem ezekkel a szerekkel, amiket említettem pár hozzászólással előbb. Bolha azóta sosem volt, de a kutya időnként minden előjel nélkül ledobta magáról a szőrt. Következő alkalommal ugyanezt mondta, csak kiegészítette, hogy annyira érzékeny a kutyám, hogy elég ha egyszer megcsípi egy "kóbor bolha". Aztán meguntam és a régi körzeti állatorvosunkat kerestem meg, aki azóta megyei főállatorvos lett, azért is nem járt felénk már. Kijött megnézte a kutyát, átvizsgálta. Aztán kérdezte mit eszik, megmutattam. Pedigree volt, de előtte volt metros aro táp és chapy, meg friskies is. Kölyökkorában pedigree kölyöktápot kapott. Azt mondta ez nem jó. Elmondta milyeneket javasol. Szerinte hiány betegsége volt a kutyának. Eleinte susa tápot kapott és szépen rendbe jött, kb. fél éve fer dog crock tápot kap (Tomi tápos javaslatára) és még mindig rendben van. 8 éves a kutya.

2015.02.22. 23:26  Hozzászólás  Válasz Imre (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   

Hát végül is meg lehet oldani. Először azért utána kéne néznem, kisebb testű kutyáknak mi ajánlott. Sosem néztük a tápot, ami volt, leemeltük a polcról, nagy zsákkal nem vettünk, egyrészt a zasszony nem bírja beemelni a kocsiba, másrészt 25 kg szerintem fél évig elég lenne, meg is unná a kutyus :D
Naív ember azt hinné, minden táp kb. ugyan az. Mégis mi alapján lehet meghatározni, hogy egyes fajtáknak mi válik be leginkább? Kérdezzem meg a tenyésztőket?
Most hogy költözünk, megnézem hány évig őrzik meg minőségüket, azért a nagyobb kiszerelés alapból olcsóbb.

2015.02.22. 23:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   

Javaslom, hívd fel telefonon mind a kettőt. Megmondják. Tomi rugalmas, felém 8 km-es kerülőt tesz, de már jobban megéri neki, hogy egyre többen rendelünk tőle. Az oldalán is írja "A szállítási útvonalakat igény szerint tudjuk bővíteni, ha az útvonal közelében lakik, kérem vásárlási szándékát jelezze!"
De Menyhárt urat is meg lehet kérdezni telefonon.

2015.02.22. 23:01  Hozzászólás  Válasz Imre (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   

Na ez már nagyon tudományos :D
Megnéztem, felénk nem szállít... mennyire térnek le az útvonalakról?
Megnézem én is, hátha tudunk egy kicsit spórolni, más táppal kell próbálkozni, lehetséges, hogy a csirkés táptól viszket a kutya... bár mondjuk mondhatták volna előbb is, pár éve már vakaródzik szegény, nem tudtuk mitől, samponváltás után még hullott is a szőre.
Mondjuk annyit nem eszik mint egy kuvasz :lol:

2015.02.22. 22:25  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   

Most volt egy kis áremelkedés, de nem vészes. Én innen veszem
[url]http://5mp.eu/web.php?a=tomifutar&o=h0mqpsucY6[/url]
Kihasználom azt, hogy 1 hónapban egyszer vannak Tominál ingyenes szállítási napok azon a részen, amerre terít. Alábbi linken láthatod milyen útvonalakon terít és milyen napon. Én telón szoktam vele egyeztetni, de volt már, hogy Ő küldött sms-t (többször is), hogy másnap szállít felém, kell-e valami. Így szállítási költség nincs. Ha egyik útvonal sem vezet feléd, akkor szállítási költség fejében kiszállítja.
[url]http://5mp.eu/web.php?a=tomifutar&o=r2nFbgtdpb[/url]
Javaslom még megnézni Cseri subás kennelnél Menyhárt István oldalát. Nála is vannak ingyenes kiszállítások és az útvonalak, időpontok is fel vannak tüntetve. Véleményem szerint nagyon jó áron adja, talán még Tominál is jobb áron némelyik táp típust. Viszont én nem vagyok az útvonalában és csak postai úton szállítaná ki, ami így a táp árát jelentősen megnövelné.
[url]http://www.cserisubas.hu/tenyesztoi_depo.php[/url]
Én utoljára tavaly május körül néztem át az összes tápos web boltot, illetve a környék táposait, de nekem még mindig Tomitól éri megvenni legjobban. Ráadásul tőlem több kutyás is tudja már és legutóbb említette kiszállításkor, hogy már a faluban 12 helyre szállít tápot. Még a helyi kutya felszereléses bolt is tőle rendel :D. Nézd át mind a kettőt és amelyik jobban jön ki attól rendelj. Mondjuk én telefonon felhívtam anno mind a kettőt és beszéltem velük. Menyhárt István egyértelműen megmondta felém nem szállít, ennyi a postaköltség, döntsem el megéri-e nekem. Mert Brit tápot akartam először. Juhász József oroszlányi kuvasztenyésztő pl. willowy táppal neveli a kutyáit. Ő említette még, hogy hasonló a Susa táp is minőségben, sok tenyésztőt ismer, aki azt eteti. De felé aki terít annak nincs susája. Aki felém terít annak meg olcsón nincs brit és willowy.

2015.02.21. 17:48  Hozzászólás  Válasz Imre (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   85   

Nálunk mindig kuvasz volt ,de hál istennek soha senkit nem bántottak . A falkavezér én vagyok, másnak nem fogadott szót egyik sem, most sincs ez másként .
Természetesen ,a családtagoknak nagyon örül és játszana velük ,ehhez mérten megfelelően erőszakos, bár ezzel velem is így van :lol:
Húzza az ember gatyaszárát vagy a kézelőt ,hogy menjél vele játszani , avagy böködi az orrával a fenekedett jelezvén ,hogy ő ott van és épp
játszana ha lenne kivel :-P Természetesen ha rászólok abbahagyja ,de egy igazi ördög :twisted:
Én eddig brit-t etettem ,de lehet már unja ,megpróbálnám a susa kölyöktápot ha tudnál egy linket adni ahonnan te rendelted
azt megköszönném . Próbáltam rákeresni , találtam ,de nincsenek árak, elérhetőség stb .......

2015.02.15. 22:28  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   84   

Nekem volt pásztorkutyákból eddig 2 sarplaninacom, 1 kaukázusi és ez a mostani kuvasz. Mellette voltak egyéb kutyáim, többségében nagy termetűek.
Én azt tapasztaltam, hogy az egy gazdás saplaninacok, ha otthon voltam csak nekem fogadtak szót. Ha a feleségem mondott nekik valamit, rám néztek és ha én nem szóltam semmit elengedték a fülük mellett és nem hajtották végre az utasítást. Ha nem voltam otthon mindig szót fogadtak a feleségemnek és gondolkodás nélkül azonnal. Általában csak 1 nagy termetű kutyám volt egyszerre. Egyébként a kuvaszom ugyanezt csinálja, ha az udvaron vagyok nem foglalkozik ki mit mondd neki, csak az én szavamra hallgat. Ha nem vagyok otthon, szót fogad a nagyobbik fiamnak is. A kaukázusim Dorka egy külön egyéniség volt, na az mindig és mindenkor csak nekem fogadott szót. Ha nem voltam otthon, akkor kinevezte magát falkavezérnek és nem fogadott szót senkinek. Az új helyén ugyanezt csinálta. Megmondom őszintén részben ez is volt az ok, hogy odaadtam a tenyésztőnek. Egyértelmű volt, hogy a kutya a falkarangsorban másodiknak gondolta magát, tehát a feleségemet és a gyerekeimet maga alá sorolta és ezért ne is fogadott nekik szót. Szerencsére mindig jó indulatú volt velük, de azon gondolkoztam, ha pl véletlenül vemhes lesz, esetleg a kölykeit féltve probléma lesz. Kuvasz is kemény dió, de azóta a gyerekeket és a feleségemet is okítom, hogy mire figyeljen a kutyánál, mit ne tűrjön el. Ha valamelyikre valamiért morgott (pl. nagyobbik fiamra) kimentem vele és az irányításommal behódoltattam vele a kutyát. Március közepén lesz 1 éves, így még lehet lesz egy kis vita vele, de egyenlőre nagyon szépen besorolt alánk. A kisebbik fiam és a kislányom, illetve az öreg jagd kanom vannak alatta rangsorban, de a 2 gyereket kölyökként kezeli. Soha nem morgott még rájuk. Kisebbik fiam 12 éves, kislányom 4 éves lesz. Az is igaz a kislány soha nincs egyedül a kutyákkal!

Én Susa táppal etetem a kutyákat kölyök korban, később meg szintén Susa, illetve Fer-dog crok. Éppen ma hozták ki házhoz a tápot és mondtam a srácnak, hogy most vettem utoljára kölyöktápot a kuvasznak, mostantól már csak felnőtt tápot veszek.
Fer-dog crok 20 kg 5000 Ft., Susa kölyök 15 kg. 7800 Ft., Susa felnőtt 20 kg. 6300 Ft. házhoz szállítással. Egyébként tökéletesen elégedett vagyok vele. Talán a Brit táphoz tudom hasonlítani a minőségét.

2015.02.15. 21:11  Hozzászólás
  •   83   

Mi 21 éve egy 10 éves tacskóméretű panelkutyával költöztünk ki ide. A kertészkedést már ismerte, volt egy kertünk, oda kivittük magunkkal hétvégén, akkor még busszal. Élvezte, de annyira tisztelte a helyet, hogy "kerttiszta" volt, kint az utcán intézte el a dolgát. Aztán ide is ki-kihoztuk építkezés közben, szerintem tudta, hogy mi készül.
Szuka volt, de akkor már pár éve nem is tüzelt, a panel megtette a magáét. Kiköltözés után olyan boldog volt, hogy újra tüzelni kezdett a következő tavasszal. Ebbe sajnos el is pusztult, pár nap alatt méhgyulladás lépett fel, mire rábeszéltek, hogy esetleg műttessük meg, másnap elpusztult.

Mivel ez a ház akkoriban szinte tanyaszerűen kint volt a város szélén, kellett egy nagy kutya is, a kicsi végülis szobakutya volt, meg koros is. A férjem hozott egy nagy fehér kutyát a menhelyről, szép volt. Csak éppen képtelen volt az emberekkel kapcsolatot teremteni, házőrzőnek meg végképp alkalmatlan volt. Sajnáltuk megkötve tartani egy pár hét után elengedtük a kertben. Kerítés már volt valamilyen, de az neki nem volt akadály, úgy ment át felette, mintha ott se lett volna. Estére mindig hazajött, az ennivalót azért tisztelte. Annyira, hogy a lányom barátját meg is harapta, amikor úgy gondolta, hogy a fazékjához közelít. A nagy szabadságban aztán egyszer nem jött haza, elindultam autóval keresni, Jó messze találtam meg az út szélén , már nem élt.

Ezután vettünk ismerőstől egy kölyök komondor szukát. Mi neveltük, de voltak furcsa dolgai. Nem volt jó házőrző, simán kirámolták a garázst mellette, elverték, nem ugatott különösebben. Nagyon keveset evett méretéhez képest. Nem ette meg az ázott kaját pl, csak a szárazat - mostani kutyánknak pedig mindig kell valami lé a kajára, először azt lefetyeli ki . Hiába vittük komondorokhoz, nem lett komondor kiskutya, bezzeg ha átszabadult a szomszédból, vagy beásott az utcáról egy kóbor eb, abból lett kiskutya.
Még élt a komondor amikor egy aranyos kóborló kölyökkutyának adtunk enni az utcán. Attól fogva a miénk lett, pár nap múlva már at udvaron volt. És csak nőtt, nőtt... egészen vagy 50 kilóig. Ő az eddigi legkedvesebb, legokosabb kutyánk. Idén 9 éves.

Következő