Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Kutyavilág! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2014.08.13. 09:49  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (31) hsz.-re 
  •   32   

,,Már most gyakorolj vele. Tudd elvenni az ételét a legnagyobb lakmározás közben. Ez alap.,,

Evvel sosem volt gond a ,,nagy macinál,, sem , mert bármikor bármit elvettem akit akartam .
Az lehet már akkor is nagyot hallott és csak azért várt a megerősítésre mert kifejezetten szófogadó
és jámbor volt, ha én ott voltam sosem morgott senkire . A pici már szokja a pórázt nem mintha örülne neki
,de meg kell neki tanulni , sétálni nemigen megyek ,de az állatorvosig el kell tudni jönni pórázon.A csont teszt sztem még nem aktuális
mivel még kölyök, bármit elveszek tőle mert még csak játszik . Amúgy kérdezném volt már kuvaszod :?: Ma a kis macihoz odajöttek a kerítéshez ,
méregette a második szomszédot és morgott , mondta is ,na akkor később már nem állhatok ilyen közel a kapuhoz . :P

A meggyőzésnél következetes voltam mindig hiszen apám kutyakiképző volt és annyi ragadt rám is .
Tehát ha kiadok egy utasítást olyan nincs ,hogy nem hajtja végre ezt minden körülmények között elértem,
és el is kell mert ha ráhagyod attól a pillanattól nem te vagy a falkavezér . Azért is írom a kuvasz nehéz eset :!:
Persze abban igazad van ha van időd rendszeresen foglalkozni vele akkor ez nem kérdés, el lehet nála érni ,de nekem
nem volt, és nincs arra időm ,hogy napi szinten órákat foglalkozzam a kiképzéssel .Nekem egy ösztönszerűen területvédő kutyára
van szükségem aki a családhoz ragaszkodó ,de az idegennel alapból bizalmatlan és megfelelően kemény és erőt sugárzó .
Ezen kritériumoknak megfelel a kuvasz ahogy más pásztorkutya is (jugoszláv,kaukázusi),vagy akár egy roti ,de mivel már kettő is
volt, gondoltam 3 a Magyar igazság :!: No kicsit elkalandoztam biztos nagyon ráérek ............ :P Nevelem a pockot ahogy tudom, ő meg reggelre a kinti lábtörlőt
amit simán szétkapott :lol: :lol:

2014.08.12. 18:41  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (30) hsz.-re 
  •   31   

" ,de ettől függetlenül a kuvasz soha nem adja fel, mindig próbálkozik erre írtam ,míg egy más fajtánál elég kiadni a vezényszót egyszer addig nála többször kell ."

Ez nem így van, kolléga. :)
A kuvasz valóban kemény, karakán kutya, de mint minden kutya, a kuvasz is ...feladja.
Nem is jó szó,hogy feladja, belátja, elfogadja a rangsort,ez van genetikailag belekódolva.
Persze abban az esetben,amikor 100%-osan meg lett "győzve" erről. :)
Ha csak 90%-osan...akkor visszanéz a kutya! Nem egyszerű dolog ez.
A vezényszót sem kell 2X kiadni, sem egy kuvasznak, sem egy jóval keményebb Kaukázusi,közép Ázsiai juhász fajtájú kutyának SEM.

A fajtársakkal szembeni dominancia természetes,magától értetődő. Az is más kérdés,mikor egy 15 éves kuvasz visszanéz,hogy tényleg ezt akarod
öreg barátodtól kedves gazdám? :) Az más, az nem rangsor probléma.
De egy 0-8 éves korig zéró tolerancia visszanézésre, 2X kiadott parancsra....hasonlókra.

Úgyhogy kopaszkutty koma, javaslom légy következetes és kategórikus. Legyen elég 1 parancsszó--ez nem fajtajelleg,hogy 2 kell-- és olyan nincs a világon,hogy egy kutya "visszanéz"....nem szabad hagyni.

Már most gyakorolj vele. Tudd elvenni az ételét a legnagyobb lakmározás közben. Ez alap.

2014.08.12. 17:43  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (29) hsz.-re 
  •   30   

Természetesen ez már kölyökkorban eldől ,de ettől függetlenül a kuvasz soha nem adja fel, mindig próbálkozik erre írtam ,míg egy más fajtánál elég kiadni a vezényszót egyszer addig nála többször kell .Az öreg maci sem volt különb ha azt mondtam neki helyedre (mert jött valaki ) ballagot ,de azért kétszer -háromszor visszanézett ,hogy komolyan gondolom -e, még 15 éves korában is . Bár az is igaz csak csúnyán kellett sokszor ránéznem és már tudta mit akarok.Más kutyákkal szemben mindig
domináns, a szomszéd kutyának meg pár héttel a halála előtt is simán nekiment ,pedig szegény már szinte csak aludt annyira öreg volt már.

2014.08.12. 12:24  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (27) hsz.-re 
  •   29   

Csak a rangsort törekedj minél korábban világossá tenni.
Ha már felnőtt, vagy" kamasz" kutyánál is, már nagyon lélektörő a kutya számára és az már nem kiképzés,hanem a kutya megtörése.
Nem szép dolog.

2014.08.12. 12:19  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (27) hsz.-re 
  •   28   

Egy pár kép azokból az időkből. :)

Én lennék itt középen,"levágott fejjel." :D

P8020023 (2).jpg

P8020050 (2).jpg
P8020090 (2).jpg

P8020005-1 (2).jpg

2014.08.12. 12:05  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (26) hsz.-re 
  •   27   

Még nem, holnap terveztem bemenni , akkor teszek az ügy végére pontot . Mindenesetre 8 nap alatt gyarapodott a pocok vagy 2 kilót . Azt nem mondom ,hogy hízott
mert az nem lenne igaz, soványabb mint mikor hoztuk ,de szemmel láthatóan nő ami még nekem is feltűnik aki minden nap látja . Lesz azért vele pár meccsem mert igen akaratos ahogy ez már a kuvasz kanoknál lenni szokott . Amit észrevettem lehet ,hogy nem tiszta a vérvonal ,mert kicsit a füle barnás ahogy a tappancsainál is látszik egy kicsit , a szőre tömött a lábaknál azért göndörödő ,de nem az a birka ami az elődje volt . Bár ez nem zavar annyira mert tenyészteni nem akarok és házőrzésre
tökéletes lesz mert sztem nagy lesz már a szülőket nézve, lehet náluk vagy az ö szüleinél benézett egy roti vagy valami rajzos német juhász. A természete viszont egyértelműen kuvasz, akaratos goromba és önálló egy személyben . A nagy macival is volt azért pár meccsem mire megtanulta ki a falkavezér .Képeztél ki tudod nem egyszerű ez a dolog főleg a kuvasz kannál nem, a német juhász hozzá képest kezesbárány .Ha be is hódol bármely parancsszónál visszanéz párszor komolyan gondolod -e,ha nem vagy következetes már el is buktad a dolgot, a kuvasz ilyen :o ;)
Köszi az ő nevében is .
DSC_0278.JPG

2014.08.12. 11:37  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (25) hsz.-re 
  •   26   

Kiderítetted,hogy kölyök vagy junior tápot vettél-e?

Jó képek,szép kiskutya. :D

2014.08.12. 09:03  Hozzászólás
  •   25   

Sziasztok , én kuvaszt tartok már 25 éve mióta kiköltöztem falura . Szép impozáns megjelenésű eb és erősen területőrző, így nagyon alkalmas egy nagy családi ház
őrzésére (800 négyszögöl ) itt kiélheti a mozgásigényét mert van hely bőven . Elsőként egy szukám volt aki 9 évig élt ,sajnos nem bírt megkölykezni és ebbe pusztult bele ,utána vettem egy kant nagy erős és gyönyörű állat volt ,sajnos az ő ideje is lejárt, és 16 évesen pár hete hagyott itt minket az én nagy bánatomra :(
Meglett az utód szintén a kan személyében aki még bohó játékos bár már viseli a fajtára jellemző tulajdonságokat. 9 hetesen a második nálam eltöltött napon
már ugatta a macskákat, és a nejemet aki esernyővel jött, és nem ismerte meg ,csak mikor hozzá szólt . Nem lesz olyan szép mint a második kutyám küllemre, mert
kissé egyenes szőrű,míg a nagy macinak szinte dauerolva lett volna a bundája olyan göndör volt . A nagy macit siratom, a kis maflát meg imádom ,mindent megrág ellop
rossz mint a kutya :!: :P Itt pl a papucsomat lopta el, és büszkén futkosott vele az udvarban :
DSC06055.JPG

DSC06054.JPG

DSC_0279.JPG

2014.07.24. 15:48  Hozzászólás
  •   24   

nem, most már az sincs hogy nem láthatom :D oké, lefele görgettem, most már jó :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.07.24. 15:28  Hozzászólás
  •   23   

Most már látni?

2014.07.23. 15:15  Hozzászólás
  •   22   

De tedd nyílvánossá, hogy mindenki láthassa :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2014.07.23. 11:24  Hozzászólás
  •   21   

Itt valami gubanc van!
Most meg ott a kép (az elejéről) a gergerg két héttel ezelőtti hsz-ében?
Ezt, hogy csináltam?

Én szerkesztettem, és raktam véletlen rossz helyre, mert mobilról voltam, és nem vettem észre. :)
Ragadozo

2014.07.23. 11:09  Hozzászólás
  •   20   

Egy kis nosztalgia a kánikulából! :-)

A hátulja: 45

Az eleje: 46

2014.07.07. 18:01  Hozzászólás
  •   19   

:lol:

2014.07.07. 17:46  Hozzászólás
  •   18   

Egy idős juhász a réten legelteti a nyáját, amikor a közeli országúton egy vadonatúj
Mercedes tűnik elő a porfelhőből.

Az autó hirtelen megáll a juhász mellett, a lehúzott ablakon kiszól egy öltönytös fickó:
- Uram! Ha megmondom, pontosan hány birkája van, nekem ad közülük egyet?

A juhász végigméri a fickót, és rábólint:
- Nem bánom.

A fiatalember kiszáll az autóból, előveszi a laptopját, az Interneten felcsatlakozik
egy GPS műholdas navigációs rendszerre, beszkenneli a területet, megnyit egy
táblázatot, elküld egy e-mailt, hamarosan választ kap, majd odafordul az öreghez:

- Pontosan 2714 birkája van.

- Valóban - feleli a juhász - válasszon egyet a nyájból.

Az idegen kiválaszt egy állatot, és beteszi az autóba.

A juhász utánaszól:
- Ha megmondom, mi a foglalkozása, visszaadja a juhomat?

- Persze! Miért ne?

- Maga vállalkozási tanácsadó.

- Tényleg az vagyok. Hogy találta ki?

- Nem volt nehéz. Maga egyszerűen csak megjelent itt, holott senki
nem hívta. Jutalmat akart egy olyan válaszért, amit már eleve tudtam,
egy olyan kérdésre, amit senki nem kérdezett. Ráadásul semmit sem
tud a munkámról...

Na, és akkor most visszaadja a kutyámat?

2014.07.02. 23:05  Hozzászólás
  •   17   

Ezt a kutyapiszkos módszert kipróbálom! Eddig mindig egy kis műtrágyát szórtam bele, legtöbbször ugyanis jó 30-40 cm mély lyukat kapar, néha a fák gyökere is látszik.

2014.06.30. 01:55  Hozzászólás
  •   16   

:mrgreen: Ez baromi jó! :mrgreen: :mrgreen:

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2014.06.29. 21:38  Hozzászólás
  •   15   

:D Ez egy jó vicc :D

2014.06.29. 21:26  Hozzászólás
  •   14   

"Szívom a hátsó teraszon a cigit, és látom, hogy a kutyám a szomszéd kerítése alól bújik át valami fehér állatkával a szájában. Büszkén, hűségesen odahozta nekem, majd letette elém, a szomszéd hófehér díjnyertes mittudomén milyen német családból származó nyulát, amit versenyekre/kiállításokra hordott. (Közel 500 ezer Ft-os nyúlról van itt szó kérem szépen)
Ki volt nyúlva a nyúl, a kutyanyálban tocsogott, és retkes volt.
A kutya "fegyelmezése" után visszamentem a nyúlhoz, aztán kaptam egy képet az agyamban. Beraktam a mosdóba szépen, lemostam róla a földet, a kutyanyállal együtt, majd beszárítottam édesanyám hajszárítójával.
Ezt követően felmentem a szomszéd hátsó udvarán, és szépen megágyaztam neki szalmából, betettem, majd rázártam a nyúlketrec ajtaját.

Délután jön haza a szomszéd a munkából.
5 perc múlva hallom, a káromkodást miegymást, és hívószóra, mint a jó szomszéd ott termettem, hogy mégis mi történt?! Állunk ketten a nyúlketrec előtt, és a következő párbeszéd folyt le:
- Nézd meg!
- Mi történt, megdöglött?
- 2 napja megdöglött, ezért elástam a kertben...
Erre most megint itt van!"

2014.06.29. 21:19  Hozzászólás
  •   13   

A mienk is mindig ás, főleg nyáron, ha melege van. Az ásott helyek kapnak egy rácsot (egykori nyúlketrec tartozék), úgyhogy mindig új helyet keres. Tegnap viszont a pocok miatt ásott, reggelre hozott egy döglött pockot a teraszra:) Ezt a jó szokását megtarthatná.

2014.06.29. 12:16  Hozzászólás
  •   12   

Ha kikaparta, tenni kell bele krumplit. Saját tapasztalatból mondom, ha a kutya észreveszi hogy valami hasznosat csinál, rögtön abbahagyja. :lol:

2014.06.28. 22:46  Hozzászólás
  •   11   

Vannak ellenszerek, de nem mindenkinél válik be.
Lényeges az is, hogy milyen fajta kutyád van, mert van egy-két fajta, amelyik okkal-ok nélkül egyszerűen csak neki áll ásni (például Labrador, Retriver, stb).
Vagy egyszerűen csak látott valami nagyobb bogarat, rágcsálót, esetleg vakondot eltűnni a föld alá, és él benne a vadász ösztön, most keresi.
Ráadásul a kutya meghall olyan hangokat, vagy érez olyan szagokat, illatokat, melyeket az ember még véletlenül sem fedezne fel.

Egy ismerősöm kutyája is néha "bedilizett", és nekiállt ásni. Ő azt csinálta, hogy a gödörbe mindig bedobta a kutya saját piszkát.
Nagyon nem szeretik a kutyák, megszagolják, de utána messze elkerülik. A 3. - 4. gödör után a kutya abba hagyta az áskálódást. :)

De az is lehet, hogy "rendszeresen" kap nagy cupákokat, csontokat, és azt ösztönösen elássa. Aztán hol itt-hol ott keresgéli őket. Érez valami szagot, és azt hiszi, hogy ott van az egyik elásott "zsákmánya". :)

2014.06.28. 22:21  Hozzászólás
  •   10   

A kutyám a kertben mindig nagy gödröket kapar. Nincs ennek ellenszere?

2014.06.11. 11:49  Hozzászólás
  •   9   

KepKepKep

2014.05.29. 15:41  Hozzászólás
  •   8   

Rhéman írta:Scorpy:

Hamar megöregedtél. Vagy ez valami skizoid dolog? :)

A másik éned sokkal vonzóbb. :!:

A mag elsőbbségivel elment.

Á... csak banyálkodtam. Találtam és megtetszett, Majd elmúlik. Átmeneti állapot. A múltkor emu-nak képzeltem magam. Sokáig az volt a facebookos képem. :)
Lehet, hogy ide is beteszem. Naon tecc. :)

Köszönöm a magoscskákat! Ma már meg is kaptam! Szuper! Örök hála!
emud.jpg

"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.

2014.05.29. 15:35  Hozzászólás
  •   7   

kisveréb írta:Nem, ő egy 50 kilós csupa jóindulat utcáról befogadott kóbor kutya.

50 kg? :) Jó nagy és nagyonjópofi!! Első blikkre rövid szőrű bordernek néztem.
A borderek 18-22 kg-osak. Az enyém pont 20kg, 1 hónapja mérte az állatorvos.

"Megmaradtam embernek, szigetnek, csodálkozónak, reménykedőnek, győzelemre törőnek, gondolkodónak...folyton-keresőnek, "terepfelverőnek", lázadónak, életmentőnek, értelmezőnek, lassan bölcsülőnek, igazságkeresőnek, nevetőnek." L.Z.

2014.05.28. 17:13  Hozzászólás
  •   6   

+1
sz4.jpg

2014.05.28. 17:12  Hozzászólás
  •   5   

Alice, alias "szutyik" IMÁDOM :lol:

sz3.jpg
sz2.jpg
sz1.jpg

2014.05.28. 17:02  Hozzászólás
  •   4   

Scorpy írta:
Nem mondod, hogy Te is Border Collie tulaj vagyol?! :D

Nem, ő egy 50 kilós csupa jóindulat utcáról befogadott kóbor kutya. Mindenki kérdezi, hogy milyen fajta, de nem tudni. Van benne Berni pásztor szerintem, de ki tudja mi még? a színei szerint Border collie is.

2014.05.28. 16:55  Hozzászólás
  •   3   

kisveréb írta:[url]https://imageshack.com/i/av2007jul007lo4j[/url]
Benő kutyánk ifjan és bohón...

Nem mondod, hogy Te is Border Collie tulaj vagyol?! :D

2014.05.28. 16:48  Hozzászólás
  •   2   

[url]https://imageshack.com/i/av2007jul007lo4j[/url]
Benő kutyánk ifjan és bohón...

2014.05.28. 14:50  Hozzászólás
  •   1   

Scorpy:

Hamar megöregedtél. Vagy ez valami skizoid dolog? :)

A másik éned sokkal vonzóbb. :!:

A mag elsőbbségivel elment.

2014.05.27. 21:32  Hozzászólás
  •   0   

Nem ok nélkül tartják a Border Collie-kat a világ legintelligensebb kutyájának. Minden versenyen tarolnak.
Engem is boldogít egy 5 éves Alice nevű csoda!

Egy jó video a BC-k képessségeiről: :lol:

[url]https://www.youtube.com/watch?v=q8FfNQ_E0l0[/url]

.

Előző