Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Kutyavilág! Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    
  2015.02.15. 20:45  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (81) hsz.-re     Olvasás  
  •   82   

Érdekes ez az ugatás, azt figyeltem meg, hogy a kisebb testű kutyák csöndben vannak, csak a nagyok vonyítanak :D
Ja hát a kapu :D azok voltak érdekes esetek, amikor a két méteres kapura ránéztem séta közben, és kinézett pár németjuhász vagy kuvasz :) két lábuk már kint volt, kicsit jobb kondiban vannak, ki is jönnek.
Megkezdtük az új helyre szoktatást, egész gyorsan otthon érezte magát a zasszony kutyája. A pincébe semmi pénzért nem jönne le :D meredek lépcső, álltam lent, hívtam, kitartóan tartotta a fél méteres távolságot, sehogy sem jött közelebb, ugyan így az ablaknál :D megfogtam, levittem. Körbeszaglászott, hívtuk kintről, megint satufék, a lépcsőn ismét nem közlekedik :D
Macskákat alapból nem bántja, szóval azzal nem volt gond, meg is ismerték egymást :lol:

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.02.15. 17:14  Hozzászólás  Válasz tgwh (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   

Délelőtt bent voltam az anyósnál jött a ,,zenekocsi,, ahány kutya volt az utcában az mind tutult mint a veszedelem .
Délután nálunk is járt ,de a maci nyugodtan feküdt a kapu előtt azt őrizte, még csak + sem ugatta .
A sok rosszaság ellenszere az idő :!: A másikak is metszették a szőlőt , ástak ugráltak szétkaptak mindent
ami értek 1-1.5 éves korukra azért már megkomolyodtak ilyen ,,gyerekcsínyeket,, már nem követtek el .
Akkorra + jön a szökdösés ivaros kan révén tartok tőle párszor le fog lépni akárcsak az elődje . Már most
figyelem a kerítéseket ahol kell megerősítem , az öreg macitól azért még maradtak a láncok amit a kerítés elé raktam
,hogy ne tudjon felfelé ugorni beverje a fejét az nála bevált sztem az jó lesz . Fénykorában volt vagy 55 kiló ráugrott
a drótra az persze nem bírta el és már ugrott is le a túloldalon , a kapun nem ugrott át most + majd 2.5 méteres kapu van ,ezen nem tud .

2015.02.14. 22:59  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   

Akkor talán az állatvédők be is tilthatnák, mert engem is rohadtul zavar a sok zenélő mozgóboltos :D
Hát egy családi házban elég sok mindent tönkretehet a kutya. Nálunk vakond után nyomozva ásott fél méteres gödröt a tuja alá :) viszont az utakat magától kezdte el használni :D
Azért a nehezen tanítható fajtákat is sok játékszabályra meg lehet tanítani.

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2015.02.14. 22:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   

Azért ugatja mert olyan hangmagasságon szól a zene ami a kutya hallását kifejezetten irritálja :o
Sztem ellenszere az nincs , a szomszédban még tutulnak is mint a veszedelem :lol: Mondjuk a macit nem zavarja,
ha ugat , csak azért mert a többi is . A kiskutyára azért szólnak rá mert rossz ,és mindig olyat csinál amit nem szabad
persze megköthetnék ,de gondolom azt nem akarják . Ahogy már többször leírtam az enyém tankcsapdákat ás, az utcai
tujáknak belül eléri az ágait már megmetszette rendesen , mindent ellop , rongyot nejlon bármit amit talál ( és egy falusi udvarban talál)
azt mindent széttép , széthord , összesároz ajtót ablakot ,gyepálja a macskákat, tehát rossz mint a kutya :lol: :lol: :clap: :clap:

2015.02.14. 20:21  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   

Nem verték hülyére, egyszerűen félt a bottól.
Szomszédéknál kölyökkutya van, egész nap azt hallom, hogy ,,nemmészahejedre! holahelyed?'' :D :D
De azt magyarázzátok már meg nekem, miért ugatják a ,,zenélőboltos'' autókat a kutyák? :lol: vagy inkább az ellenszerét :lol:

2015.02.14. 09:07  Hozzászólás  Válasz tgwh (76) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   

Az ,hogy a nejem a kiskegyeddel fejbe vágja, egy kuvasznak nem bántás, kb játéknak veszi . :mrgreen:
Ha morog a gazdára akkor megérdemli a pofont, sőt azonnal + kell torolni nehogy azt
gondolja ezt megteheti bármikor mert NEM :!: A fegyelmezés egy kutyánál nem azt jelenti ,hogy folyton ,,hülyére,, verjük ,
csak annyit, tanulja + ki a falkavezér és neki engedelmeskedjen :!:

2015.02.13. 23:25  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (75) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   

Pedig a kuvaszt nem kéne bántani. Egy bottal fegyelmezték, félt is tőle, aztán amikor az öreg bácsi sétált a bottal, elég volt egyszer elfordulnia, máris ráharapott a kezére.... persze a gazdáját nem bántotta, de az öregnek csak odamart. Aztán a gazdája sajnos meghalt, a kutya egyre nehezebben kezelhető lett, csak etetni jártak hozzá, míg egy napont betörte az ajtót, fennakadt, és megfulladt szegény.

2015.02.13. 09:28  Hozzászólás  Válasz Imre (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   

Általában a pásztorkutyák egygazdásak , nálunk is eddig a 3 kuvasz csak nekem fogad szót igazán . A nejem régebben is nevette mikor az öreg macinak mondta menj a helyedre az rá sem hederített én + csak ránéztem és már ment is .Ettől függetlenül soha nem bántotta egyik sem a családtagokat , a pici maci morgott az asszonyra
mikor a kaja közelében volt ,de megkapta a megfelelő pofonját és azóta ilyet nem csinál .Mivel egy esztelen (MÉG) reggel van mikor újsággal védekezik és üti a fejét ne
ugráljon rá ,de eszébe sem jut esetleg ezért megharapni (mondtam is a nejemnek, nem így kell a kutya fejébe verni a tudást :-P ) tanítani kellene . :mrgreen:
Ma lesz dolgom a maci után, elolvadt a hó a háborús övezet a felszínre került , betemetem a tankcsapdákat és összeszedem a szétrágott elhordott faágakat .
Tegnap tűzifát vágtam ,én hordtam ,be a kazánházba a kis gengszter + hordta kifelé, büszkén szaladgált a szájában a nagy hasábokkal :clap:
Mondtam neki, nem leszünk így jóban ,soha nem telik + a kazánház :lol: :lol:

2015.02.11. 21:46  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (73) hsz.-re     Olvasás  
  •   74   

Dorkát vissza kuncsorogta a tenyésztője. Nem adtam egy darabig, de közben a feleségem is ultimátumot adott, hogy vagy Ő megy vagy a kutya. Nagyon karakán kutya, csak nekem fogadott szót. Mivel akkoriban (2 éve) gyakran nem voltam otthon, ilyenkor a feleségemen és a gyerekeimen kívül senki nem jöhetett be hozzánk. Így volt amikor bejelentkezés nélkül érkezett após, vagy asszony ismerősei és az utcán beszélgettek. Mivel én volt úgy hogy csak késő éjjel érkeztem haza. Asszonynak nem engedte magát, sem megkötni, sem azt, hogy pl elengedje, vagy bezárja. Soha nem bántotta, sem a gyerekeket, sem a feleségemet, de nem is fogadott szót nekik. Így az ultimátum után felhívtam a tenyésztőt, hogy vigye. Még aznap jött. Mesélte később, hogy kapásból elverte a többi szukát, de még a 2 kanját is. Átvette a falkavezérséget. De náluk is az lett a probléma, hogy csak Őt fogadta el főnöknek és senki másnak nem fogadott szót, így a saját állattelepükre vitte át. Csibéket, pulykákat neveltek. Hatalmas terület jutott neki, jól érzi magát ott. Nagyon sajnáltam. Egy darabig rendszeresen érdeklődtem utána, de már nem, azonban sajnálom a mai napig. Most már sokat vagyok itthon, tudtam volna vele foglalkozni. De ezt akkor még nem tudtam.
Kuvasz mellett egy 8 éves jagd terrier kanom van. Azt 6 hónaposan elverte. Nem nagyon van vita köztük, ha mégis azonnal rájuk szólok és abba hagyják. A jagd nem kezdi a vitát, de a kuvasz előfordul, hogy direkt piszkálja. A jagdnak meg a vérében van, hogy vissza vicsorog és a kuvasz már tapossa is. De szerencsére nagyon ritka az ilyesmi és nem vérre menő viták vannak. Másodpercek alatt vége van.

2015.02.11. 21:24  Hozzászólás  Válasz Imre (72) hsz.-re     Olvasás  
  •   73   

Aranyos kutyus ,imádnak a hóban játszani mivel nekik ez az első tél . Dobáltam a havat és volt pár nagyobb darab ami összeállt maci azt hitte labda, egyből nekiállt rágni és játszani vele . Ma is játszottunk, fejes ugrik a hókupacokba ő is hempereg mint egy bohóc :-) Amúgy , a kuvasz ,hogy jön ki a többi kutyával :?: Játszótársak
avagy van már harc a rangsorért :?: Milyen tápot etetsz ,látom az volt a tálban :?:

2015.02.11. 21:08  Hozzászólás
  •   72   

Ma telefonnal készítettem Avarról képet. Kicsit csatakos volt, mert rohangált, hempergett a hóba. Telefonom meg 4 éves és nem épp a fényképezés a legjobb tulajdonsága, de talán elfogadható lett ez a 2 kép. Többi nem nagyon sikerült, mert rohangált, vagy éppen a telefont akarta megnyalni és túl közel volt. 11 hónapos lesz.

Kép

Kép

2015.02.09. 16:29  Hozzászólás  Válasz Imre (70) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   

Köszi , majd veszek és a bőrére adom a szőrt szétnyitva amennyire csak lehet . Nekem még van pótolni valóm mert
azt tapasztaltam ,hogy a maci bizony ha bejönnek csendes szóra nem biztos nem támadna, ha ordítok akkor szót fogad
,de ezen még dolgoznom kell úgy látom . A másikak is konokok voltak ,de már nem emlékszem milyenek voltak 8 hónaposan
lehet ebben benne van az esztelenség is, mert a helyére is sokszor úgy megy ,hogy körbefutja az udvart kétszer és mikor érzi
nem viccelek bemenekül az ólba .Én ugyanezt csináltam, fogtam a nyakörvet és befogtam a száját végül is ezt így kell :-P
Sztem az öregeket azért morogják mert valahogy megérzik ,hogy ők már nem ellenfelek, és ennek hangot is adnak .
Ha több kutya van azért vigyázz az előző beírás után átmentem a szerelő haverhoz mondtam neki most volt oltáson az eb .
Elmesélte ,hogy egy közös ismerősünk nejét csúnyán helybe hagyta az egyik kaukázusi juhászkutyája (4 van neki ) .
Az volt a szerencse ,hogy a kenelben 2 volt és a másik a védelmére kelt, így is az egyik ujját leharapta az egész oldala
tiszta véraláfutás, harapás . Kérdeztem mi volt ,de közelebbit nem tudott .Én okkal nem tartok többet pont azért ne legyen hatalmi harc
a kutyák közt, mert bár el szokott ez dőlni ,de van mikor többször megpróbálják felülírni, ha ilyenkor kerül a közelükbe egy nem domináns
családtag akkor lehetnek ilyen balesetek :-(
A kutty egy édi pofa , néha bánom ,hogy megnőnek olyan kis aranyos szőrgombócok picinek :-P

2015.02.09. 15:02  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   

Én az állatpatikában szoktam megvenni a cseppeket. Amikor csepegteted, figyelni kell, hogy ne a szőr igya fel, hanem a bőrre kerüljön a folyadék. 24 órán belül ne érje víz. Kisebb eső nem számít.
Állatorvost nem engedi be, épúgy senki mást sem. Rokonokat sem. Viszont, ha én kimegyek és beengedem az illetőt, akkor nem próbálja megtámadni. Kivéve ha az illető ordibál és gesztikulál, mutogat. Egyik utcabelimet ilyen akció után feldöntötte. Kutya állt a közelében, ez meg rákiabált, hogy "nem takarodsz innen!", közben csapott felé a kezével. Aztán hanyatt vágta magát, amikor a kutya rárobbant. Rákiáltottam így azonnal ott hagyta azt a hülyét, de onnantól kezdve amikor csak meglátja már morog rá, ha ott vagyok akkor is. Szerencsére az állatorvosunk egy régi bútordarab, Ő éppen a megyei főállatorvos is. Nyugodtan viselkedik, így a kutya bizalmas vele. Igaz oltásnál a kutya fejét és nyakát megfogom és magamhoz szorítom (ebben nagy segítség a nyakörv), közben a doki hátul ügyesen mp alatt beadja az oltást. Kutyáim észre sem szokták szinte venni.
Közben keresem a fényképeket valahová lementettem őket, de nem a gépen van.
Ezt most találtam a kaukázusi szukám Dorka.
Kép
Kép
Megkötve após miatt volt, mert éppen nálunk volt és nagyon félt Dorkától. Érdekes minden pásztorkutyám morogta az öreget. A kuvaszom sem engedi be.

2015.02.09. 14:04  Hozzászólás  Válasz Imre (68) hsz.-re     Olvasás  
  •   69   

Pont ma volt az állatorvos ,de nem volt nála csepp ( balfék vagyok mert nem mondtam neki ,hogy hozzon ) .
Megkapta a chipet és a veszettség elleni oltást, a többit már folyamatosan megkapta régebben, így egyenlőre minden oltása megvan :!:
Bolha kullancsirtót veszek majd neki, lehet érdemesebb nagyobb tételben talán úgy olcsóbb ,és majd én rácseppentem .
Az oltás nem ment zökkenőmentesen :!:
Jött az állatorvos ,de kint volt egy kutya az utcán azt ugatta veszettül , rátettem a pórázt az állatorvos bejött morogta ,de nem volt vészes .
Megfogtam a folyosón, megkapta az oltást ,chipet, kiengedtem míg a papírokkal bíbelődtünk , beléptem a konyhába meglátta ,hogy idegen egyedül a folyosón,
van két ajtó egyiktől a másikig be akart törni, rátettem a pórázt így tudtam kiengedni az orvost ,de alig bírtam fogni annyira neki akart menni .
A tiéd mennyire van jóban az állatorvossal :?: :-P

2015.02.09. 11:17  Hozzászólás  Válasz kisveréb (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   

Igen szétoszlik és a doki azt mondta, hogy valami olyan kipárolgása van a kutyának, hogy nem szeretik a kullancsok. Ha jól emlékszem azt is mondta még, hogy amint megszívja magát vérrel meg is döglik és a fertőzést általában a vérszívás első 24 (-48) órájában a fertőzés átvitelének az esélye csekélyebb. Tehát nem 100%-os a fertőzés megelőzése, de jóval nagyobb esélye van, hogy megússza, mint a cseppek nélkül. Igen egy 50 kg-os kutyára való adag, ha jól emlékszem 2-3000 Ft. Általában 5 adagot veszek egyszerre, aztán én adagolom nekik. Azért is írtam, hogy elég drága szórakozás, de többe kerül a gyógykezelés és ha esetleg elpusztul a kutya.

2015.02.09. 10:33  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (63) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   

A csepp szétoszlik a bőrben az egész kutyán, azért kell figyelni, hogy ne a szőrére kerüljön.
Amikor először engedtük szabadon nyaraláskor erdőn-mezőn kiszedtünk belőle vagy 40 kullancsot, de ilyen nagy szőrű kutyánál csak akkor lehet észrevenni, ha már megszívta magát a kullancs. Ezért aztán még hazaérkezés után itthon is találtunk benne. De azok nem voltak fertőzött kullancsok szerencsére, és azóta mindig kap erős cseppeket utazás előtt.

2015.02.09. 10:26  Hozzászólás  Válasz Imre (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   66   

Valószinűleg a környéken lehetnek ezek a fertőzött kullancsok, mindkétszer az itteni sétáltatás - szabadon engedés volt az ok, és mindkétszer enyhe télen.
Az igazán hatásos cseppeket csak egyszer-kétszer vesszük meg évente, amikor tudjuk, hogy a kutya szabadon lesz engedve a természetben. Egy 50 kilós kutyára való adag ezekből többezer forint, és csak 4 hétig hatásos.
Amikor egy hónapja beteg lett a kutya az állatorvos mondta, hogy van bent a megfigyelőben egy kuvasz hasonlóan rossz véreredménnyel, de sokkal rosszabb állapotban, nem biztos, hogy túléli. Mi elég hamar észrevettük, hogy baj van, mert ez egy olyan kutya, hogy ha nem eszik, akkor az a biztos jele a betegségnek.

2015.02.09. 00:29  Hozzászólás  Válasz Imre (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   

Pár képet rakhatnál fel a kutyusokról :!:

2015.02.09. 00:28  Hozzászólás  Válasz andras (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   

Igen a német juhász nagyon okos ,de sokat kell vele foglalkozni . A kuvasz konok és alapból bizalmatlan mindenkivel ,házőrzésre kis tanítással kiváló .
Látni kellett volna tegnap mikor jött a vízóra leolvasó ,esélye sem volt bejönni ,nekem kellett megnézni , mint egy ,,vaddisznó,, látszott rajta csak a testemen keresztül :o Nagyon nem bánom, a mai világban kell egy kemény kutya ,igaz ha valahová be akarnak menni megoldják ,de ha csak spontán néznek körül, biztosan nem a macin
keresztül vezető utat választják .

2015.02.09. 00:20  Hozzászólás  Válasz Imre (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   63   

Azt nem tudom hogyan hat a kullancsra a csepp avagy a nyakörv. Mert úgy tudom a bolhának kell inni és a kutya nyálából szokott tehát át kell
haladni a nyaka körül és így pusztul el ,viszont a kullancsnak nem kell ,így akárhová befúrja magát . Ha nem jól tudom javítsatok ki, a jó pap is holtig tanul :-)
A pici maciban is volt vagy három a nyáron , a feje tetején , a mellkasa körül ,és a hasán ,tehát mindenfelé elszórva . A cseppentve a nyakra volt .

2015.02.08. 23:15  Hozzászólás  Válasz tgwh (61) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   

Én nem tudom. Lehet csak szerencsém van. A sarplaninacom úgy 9 éve kapta a babesiát, előtte a dobermanom 2x is elkapta. Azóta, hogy csepegtetetem ezeket a drága szarokat nem volt babesiás kutyám. Én szeretném azért azt hinni, hogy a cseppek miatt és nem egyébért. Mert ha nem a cseppek miatt nincs bennük bolha, kullancs és egyéb élősködő, akkor évi szinten elég sok pénzt dobok ki feleslegesen.

2015.02.08. 23:06  Hozzászólás  Válasz Imre (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   61   

Hát akkor nincs mese, növelni kell a mennyiséget, mert nem riaszt eléggé a csepp...

2015.02.08. 23:02  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   

Budapesten laktam 2 évet egy nyugalmazott rendőrnél. Volt egy nyugalmazott rendőr kutyája :) Német juhász volt, tiszta fekete. Soha nem fogom elfelejteni. Rendkívül okos és ragaszkodó volt.

2015.02.08. 23:00  Hozzászólás  Válasz tgwh (58) hsz.-re     Olvasás  
  •   59   

Nem találtam bennük se kullancsot, se bolhát. Valószínű nem vicsorgással riasztja el őket a kuvasz, se a jagd.

2015.02.08. 22:58  Hozzászólás  Válasz Imre (57) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   

És használnak a cseppek? Mert mi nem úgy vettük észre, és még messzebb is lakunk :D

2015.02.08. 22:53  Hozzászólás  Válasz kisveréb (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   

Én tavasztól késő őszig rendszeresen csepegtetem rájuk a kullancsirtó folyadékot. Havonta-2 havonta attól függően milyen szert használok. Sarplaninacom is elkapta 9 évesen, szerencsére időben észrevettem, így megúszta az elhullást. Na azóta minden kutyámat kezelem és nem volt szerencsém a babesiához. 100 m-re laom a Kisalföld legnagyobb erdejétől, így kullancs van dögivel.

2015.02.08. 22:50  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (55) hsz.-re     Olvasás  
  •   56   

Azért régen a kullancsok is egészen mások voltak mint mostanság. Szerencsére errefelé nem okoznak nagy gondot, a macskák hazahozzák, de betegséget eddig csak elég kevesen kaptak el.

2015.02.08. 22:45  Hozzászólás  Válasz kisveréb (53) hsz.-re     Olvasás  
  •   55   

Sajnálom ,úgy látszik a kis kutyus szervezete nehezen védekezik ez ellen . Nekem már a maci a harmadik kuvaszom és mindegyikben rengeteg kullancs volt
,de soha nem betegedtek meg . Persze vizsgálom és rögtön kiszedem ,de gondolhatod ilyen bunda mellett ez mennyire hatékony, sokszor már több napja bent lehetett
a méretéből következtetve, mire észrevettem és kiszedtem . Valószínű a kuvasz mivel pásztorkutya, génjeiben nem kényes erre , hiszen nyájőrzés közben ki szedegette
belőlük, sztem senki :!: :?:

2015.02.07. 23:32  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (50) hsz.-re     Olvasás  
  •   54   

A fiam tudná pontosan megmondani, de úgy emlékszem áprilisban lesz 14. A Tied is aranyos :thumbup:

2015.02.07. 23:05  Hozzászólás
  •   53   

1918
Benőke 3 évvel ezelőtt a tavaszi fodrászolás után. Sajnos már öregszik, őszül. Ezen a télen már másodszor kapta el a babesia fertőzést, úgyhogy hiába ácsingózik a sétáltatott kutyák láttán, meg kell elégednie a kerttel. HA nyaralni visszük, akkor kap komolyabb kullancsriasztót és kiélheti magát a hegyekben rohangálva. Utazni utál, de ott lenni szeret.

2015.02.07. 15:04  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (51) hsz.-re     Olvasás  
  •   52   

Kopaszkutty.

Küldtem neked itt privátban egy üzenetet, már jó ideje! ;)
Nézd majd meg! :-)

2015.02.07. 12:38  Hozzászólás  Válasz CAMROM (48) hsz.-re     Olvasás  
  •   51   

Szép Német juhász , gyerekkoromban képeztünk ki párat nagyon okos kezelhető kutya .
Nem véletlen használják ma is a rendőrség berkeiben , hihetetlen ,de úgy tudom a palánk
átugrás (mászás) világcsúcsát a Német juhász tartja ahogy az orrában is neki van a legtöbb
szagló receptor .

2015.02.07. 12:31  Hozzászólás  Válasz délkelet (47) hsz.-re     Olvasás  
  •   50   

Aranyos kis kutyus , ha nem titok mennyi idős :?:

2015.02.07. 10:21  Hozzászólás  Válasz Imre (46) hsz.-re     Olvasás  
  •   49   

A képek 7 hónapos korában készültek . Sajnos én nem tudok vele sokat foglalkozni ezért csak arra tanítottam + ,hogy eljöjjön pórázon szépen, és engedelmes legyen .
A falkavezér én vagyok nekem szót fogad bár keményen kell szólni hozzá ,ha csak úgy mondja az ember azt hiszi nem gondolom komolyan és játékba kezd .
Nálunk 25 cm a hó azt nagyon bírja, még igazából kölyök és egy bohóc .Bejönni már nálunk se mer senki idegen, csak a családtagok őket ismeri elfogadja
persze felugrál és játszana velük is , úgyhogy egy tortúra mikor jön a lányom a sáros lábával a nyakába ugrana, nekem kell a helyére zavarnom .
Egyszer kiszökött aminek nem örültem ,de legalább megvolt a bátorság próba ! A hólapátoló közmunkást nekem kellett kimenteni a ,,karmai,, közül mert
sarokba szorította az utcán és nem engedte sehová, hiába próbálta a lapáttal elkergetni az csak hab volt a tortán, nem harapta + (hál istennek) ,de nem mozdulhatott folyton az útját állta .
Kimentem és bezavartam , de így legalább tudom nem fél ha lapáttal verik, és akkor sem ha én nem vagyok ott . Ebből kiindulva ha nem vagyok otthon hozzánk akkor sem jöhet be senki ! Kicsit kimentem havat dobálni a bohóc maci kutya ugatta a hólapátot ugrált rá és fúrta az orrát a hóba , a nagyobb kupacokkal ugyanezt csinálta , ha
dobtam azt harapdálta ,ilyenkor látszik még kölyök még ha idegennel goromba kölyök is :-P
DSC06161.JPG

DSC06162.JPG

DSC06165.JPG

2015.01.27. 19:32  Hozzászólás
  •   48   

Ez pedig a mi kutyánk.
1704

2015.01.27. 17:33  Hozzászólás
  •   47   

Ez pedig az én német (közép)spicc kutyám. Ezen a képen nem látszik annyira, de olyan az arckifejezése, mintha állandóan mosolyogna. Zabálnivaló! (sajnos már javában benne van az öregkorban :( )

Másolat - Sanyo 422.jpg

2014.12.26. 16:27  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   46   

Szép kuvasz! Mennyi idős 8 hónapos? Az én kanom 10 hónapos. Már néhány rendszabályozáson túl estünk. Etetés nem gond csak parancsra eszik és el is vehetem a kaját. Ül, visszajön, szépen megy pórázon is. De a fektetést nem csípi. Nem fekszik le a szabályos pózba, ha nyomom le a hátát morog. Olyankor mindig az a vége, hogy elkapom a nyakát és leszorítom. Megadja magát hanyatt fekve, de legközelebb sem akar simán feküdni. Idegent nem tűri meg az udvaron, ha egyedül van. Ha én vagy a nagyobbik fiam, illetve feleségem kint van, akkor bejöhet idegen, de így is nagyon félnek tőle. Van aki be sem jön, csak ha megkötöm. Pl. apósom sem jön be, csak ha én engedem be. Közben folyamatosan mondja, hogy a világ legveszélyesebb kutyája a kuvasz, minek kellett ide ilyen kutya. Nálunk is sok a betörés. A kuvasz még azt sem tűri, hogy a kerítést vagy a kaput megfogják.

2014.12.20. 11:37  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (44) hsz.-re     Olvasás  
  •   45   

KepKepKep

Kép

2014.12.20. 11:09  Hozzászólás
  •   44   

DSC06137.JPG

2014.11.18. 22:51  Hozzászólás
  •   43   

CAM00502.jpg
Megkezdtük a fűtési szezont:

2014.08.27. 10:58  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (41) hsz.-re     Olvasás  
  •   42   

Aranyosak , és ők nem nőnek meg így nem kell félni ,hogy játékból fellöknek a bevásárlókosárral .
Az előző nagymacimnál ez néha esélyes volt, örömében olyan lendületet vett a 55 kilójával ,hogy
vitt mindent ami előtte volt :P A ,,pocok,, még csak harap játékból, igaz már most 13 kg :)

2014.08.26. 13:32  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (39) hsz.-re     Olvasás  
  •   41   

Csivava fiú mindkettő, és a lányoméké. :)

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2014.08.26. 08:22  Hozzászólás
  •   40   

A Maci növöget és egyre jobban őrzi a kis territóriumát reggel már kutyaugatásra ébredek .12 hetes kezdi feltalálni magát az új helyén ,még mindig rossz ,
mindent elvisz megrág és mindent játéknak vesz . Pár vezényszót azért már végrehajt bár az eredmény még nem tart hosszan :P Remélhetőleg házőrzőként beválik
ha valaki a kapu előtt megy el már rendesen támad , szőr feláll a hátán a farkincája kunkorba felfelé (ahogy a kuvasznál illik) és ugatva neki a kapunak .
sokat játszom vele ,de nem játszópajtásnak vettem hanem házőrzőnek .Sajnos a mai világban olyan dolgok is történnek a fatornyos falumban ami eddig nem, vagy ritkán .3 éve nem volt semmilyen lopás (még a kertből sem ) most viszont nem kevés pénztől szabadítottak + egy ismerőst a besurranó tolvajok . A két puli ugyan ugatott
,de harapni nem mert ,ami nagy hiányosság :!: Két kuvasz vagy két komondor és garantáltan lett volna vérminta , DNS, szagminta, már ha vannak olyan
marhák ,hogy megpróbálják :!:
DSC06075.JPG

2014.08.26. 08:05  Hozzászólás  Válasz Ragadozo (38) hsz.-re     Olvasás  
  •   39   

Szia , milyen fajták Bogyó és Manó ?

2014.08.21. 17:54  Hozzászólás
  •   38   

Bogyó első tüzijátéka élőben! :)
Kép

Bogyó, és Manó - kb. a felénél megunták a tüzijátékot! :mrgreen:
Kép

- A mai nap az a holnap, amin tegnap annyit aggódtál! -

2014.08.17. 16:15  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (35) hsz.-re     Olvasás  
  •   37   

Vettem kéket amit javasoltál az a bárány ízesítéses ,és van ugyanúgy marha ízesítéssel szintén 23% fehérjetartalommal ugyanaz a minőség .
Van az olcsóbb ami 18 % , volt itthon (még az öreg maci hagyta +) a kis zabagép azt is simán befalta . Jó étvágyú kutya mindent megeszik
megbontottam a kéket és 10 dkg kap a brit -ből 2 dkg a kék lidl-s ből ami elég nagy szemű ,de simán elrágja, és ízlik is neki mert abból
nem hagyott egy szemet sem , a másikból marad mindig pár szem amit később eszik meg .Már nevelem nagyon akaratos és már goromba ,
ma jöttek gumiztatni ahogy kanyarodott a hídra az autó már ugatta is . Mikor beállt a kocsi és kiszállt a haver ugatta és morgott,mondta is pár hónap
és nem jövök be . Mondtam neki nem baj ha goromba házőrzőnek hoztam . Mondta ismeri a fajta jellemzőket neki 4 db kaukázusi van otthon
ami szintén nem szobakutya :lol: :lol: Lehet azért le kell ellenőriztetnek nem -e birkát kaptam, mert az a mániája ,hogy tépi a füvet mint egy szecskavágó
és a saját fejére dobálja, halálra nevetem magam rajta olyan bohóc :lol: :lol:

2014.08.13. 19:19  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (35) hsz.-re 
  •   36   

Igen én is néztem ,hogy van kétfajta minőség és mikor az összetételnél megtaláltam a fehérje 23%-t mondtam magamban ez bizony felnőtt tápban nem rossz ,
mivel a hasonló márkásabbnak (mondott hitt) tápokban 17% ha van , Chappy Darling........

2014.08.13. 18:02  Hozzászólás  Válasz kopaszkutty (33) hsz.-re 
  •   35   

Jó az a Lidl-es táp,én azzal etetek.
Felnőtt kutyáknál teljesen jó, de a kék Orlando-t kell venni,nem a másik olcsóbb 18%-ost mert az
elég gyenge minőség.

2014.08.13. 17:42  Hozzászólás
  •   34   

Ha már kutya...
8 éves utcai talált 50 kilós kutyánk gyakorlatilag mindent megeszik. Imádja a különféle leveket-leveseket, savó, tésztalé, maradék leves mindig mehet. Amúgy a szokott kaja az száraztáp sült csirkefarháttal, de ha van maradék azt is megeszi. Ha elutazunk nélküle, akkor napi egy kutyakonzervet hagyunk itt a szomszédnak, azt kapja. Ha velünk utazik, akkor előző nap nem kap enni, nagyon utál autózni (övé a csomagtartó, a csomag pedig a hátsó ülésen szorong).
Pár napja, hogy hazaértünk (ő is velünk volt), nem volt itthon más, kapott egy kutyakonzervet. Nem ette meg, pedig akkor már 2 napja nem kapott semmit. Ilyen, hogy nem eszi meg a kaját még csak egyszer fordult elő, amikor nagyon beteg volt. Aztán sütöttem neki tojást kis kenyérrel, azt betermelte és reggelre a konzerv is elfogyott. Én azzal magyaráztam, hogy konzervet akkor szokott kapni, ha elutazunk, és arra gyanakodott, hogy alighogy megérkeztünk, nélküle akarunk elmenni, azért nem ette a konzervet.
Korábban komondorunk volt, ő rendszeresen meghagyta a kaját, ha már valami lé került a tápra-húsra hozzá sem nyúlt. Rettenetesen válogatós volt és kisebb étvágyú, pedig a méretük kb egyforma.

2014.08.13. 15:40  Hozzászólás  Válasz Deskó74 (26) hsz.-re 
  •   33   

Ma voltam bent és junior, http://www.zoofast.hu/britpremiumjunior ... 19601.html konkrétan ez a táp .
Ez van nála Brit -ben három kutyaméretben ,a lányom a közepest vette én az xl azonos összetétel csak a szemcseméret
változó .Biztosan jobb lenne a kölyöktáp még egy kis ideig ,de most már nem akarok változtatni mert ezt szokta meg .
Max egy kicsit többet kap mert amúgy is olyan beles :P Volt már a kajával némi malőr, reggel a nejem megetette és elfelejtett
szólni ,így aztán tőlem is kapott reggelit amit délig simán meg is evett . Semmi baja nem lett,de biztosan jó lakott :lol: :lol:
Nézegettem tápokat a jövőre nézve és meglepően tapasztaltam a nemigen ismert tápoknál ,hogy vannak egész jók pl
LIDL-ben 23% fehérjetartalommal ami felnőtt tápnál egész magas . Már ha igazat írnak ,de mivel ezt egyiknél sem lehet
leellenőrizni így kénytelenek vagyunk elhinni azt ami rajta van .

ElőzőKövetkező