Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1500 terra    
  2015.01.15. 21:03  Hozzászólás
  •   98   
Avatar

terra alapító
 
Estét.
Delta sarokcsiszoló kéne nekem, meg egy elektromos festékszóró. Hobbi szinten, igaz az elején elég sokat használnám, hirtelen minden fontos :D
Milyen típust ajánlotok, occó kategóriában? Annyira nem használnám sokat őket, hogy Makita meg Bosh kelljen :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.17. 20:25  Hozzászólás  Válasz Ziza (94) hsz.-re     Olvasás  
  •   97   
Avatar

terra alapító
 
Azért csak hogy te se érezd jól magad, :-) a zárványt aligha tudta volna lekocogtatni, legfeljebb a salakot. A zárvány ugyanis a hiba, az olvadék fém által körülzárt salak.
 




  2014.11.15. 21:08  Hozzászólás  Válasz tgwh (84) hsz.-re     Olvasás  
  •   94   


---
 
Erre mondják, hogy taknyolás :D Ha a zárványt lekocogtattad volna, akkor látszana igazán milyen lett, vagy milyen nem lett.
Egy sötétedő pajzs ma már tényleg nem nagy szám, de itt nem nem a pajzs a fő hiányosság :)
 


  2014.11.15. 18:36  Hozzászólás  Válasz humbuk (92) hsz.-re     Olvasás  
  •   93   
Avatar

terra alapító
 
Bele lehet abba jönni. Venni kell egy doboz pálcát, meg összeszedni jó vastag vasakat. A betonvas is nagyon jó. Az nem ég át, meg lehet tanulni ívet fogni és tartani. A vasat nem árt rögzíteni, és úgy kezdeni, hogy a könyöködet letámasztod. (sokan izgulnak és nem fix a kéztartásuk miatta) A pálcát nem koppintani kell, hanem húzni. Mintha cirógatnád a vasat vele. Az áramerősséget fel lehet tekerni, úgy könnyebb ívet fogni. Ha megy az ívfogás/tartás, el lehet kezdeni gyakorolni a varratkészítést. Nem kell nagyon mozgatni a pálcát, csak egy kicsit. Ha jó a pajzs, látni ahogy képződik a varrat. A pálcát érdemes kicsit megdönteni, kb 75 fokban, hogy az olvadék ne a haladás irányába menjen. Ha ez is megy, akkor jön a trafó kitapasztalása. Lehet próbálni vékonyabb anyagokat is. Aki gyakorlott, az koppintva is simán tud ívet fogni. Én simán végignyomom a pálcát fröcskölés, ragadás, stb nélkül, pedig én is csak magamtól tanultam. Kis idő után, már koppintás után, az ív hangjáról tudjuk hogy jó-e az áramerősség. Szóval nem ördöngősség, csak gyakorolni kell, és utána nekifogni a tényleges munkához. A gond akkor van, ha valaki kihagyja a gyakorlást. Az ugyanis nem tud hegeszteni, ezért azt sem tudja jó-e a pajzs. Nem lát tőle, nem tudja időben odatenni a szeme elé, mert beragad neki a pálca, és a sok rutintalanság mellé egyik kezével még a munkadarabot is fogni akarja. Vagyis úgy akar dolgozni mint egy profi, meg nem válogatott eszközökkel, mindenféle tudás nélkül. Aztán jön az égési sebek ellátása, krumplireszelés, káromkodás.
 


  2014.11.15. 18:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   92   
Avatar

---
 
Én a hegesztéseimet gyorsan megreszelem és lekenem alapozóval, hogy ne lássa senki.
Aztán van, hogy utána derül ki,össze sem hegesztettem :-)
Múltkor a kutya nekiment az 5 éves kertikapunak ls 2 helyen elpattant a hegesztés:-)
 


  2014.11.15. 18:12  Hozzászólás  Válasz tgwh (90) hsz.-re     Olvasás  
  •   91   
Avatar

---
 
Erről jut eszembe:

Találkozik egy pesszimista és egy optimista:
- Ennél rosszabb már nem lehet... - mondja az egyik.
- De, lehet! - felel a másik.

(Melyik volt az optimista?) :)
 


  2014.11.14. 23:15  Hozzászólás  Válasz gergerg (89) hsz.-re     Olvasás  
  •   90   
Avatar

terra alapító
 
Mondom én hogy pesszimista vagy. Adtál volna egy tálca sört, én meg nekiálltam volna megcsinálni :D aztán kifúrtuk volna a füstcsövet, me hát azt mondtad minden lyukat hegggesszek be :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 18:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (88) hsz.-re     Olvasás  
  •   89   
Avatar

terra alapító
 
Egyébként jókor jut eszembe, de szóltál volna, megpróbálkozhattunk volna kazánjavítással is :D nem is kellett volna újat venned :angel:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Már rég megfagytunk volna!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 


  2014.11.14. 18:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (87) hsz.-re     Olvasás  
  •   88   
Avatar

terra alapító
 
Nagyon pesszimista vagy, mondták már? Nem fog az leesni, 50 kilót tartott :D
Majd tavasszal tologatok benn pár ,,röngggg''-öt, az lesz a próba :D
Voltak dolgok amiket nem értettem, pl. fémtiszta felületre nyomtam, és nem csinált semmit... aztán a hatszöghöz meg párszor odaragadt, pedig éppenhogy hozzáért, mert nem láttam semmit sem :D
Jó lesz az. Ha meg nem, áthívom a szomszédot hogy csinálja meg :clap:

Egyébként jókor jut eszembe, de szóltál volna, megpróbálkozhattunk volna kazánjavítással is :D nem is kellett volna újat venned :angel:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.14. 18:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (86) hsz.-re     Olvasás  
  •   87   
Avatar

terra alapító
 
"Ha le akarom szedni, le kell flexelni."

Ahogy elnézem, nem kell ahhoz flex. :mrgreen:

A tescoban most volt akcióban 10 000-ért automata pajzs. AZ magától sötétedik. Nem hülyeség, főleg tanulni. Pár krumplit mi is megreszeltünk éjszakánként mire megtanultam hegeszteni. Ma már inverteressel hegesztek, azzal már szinte gyerekjáték. Sokkal könnyebb ívet fogni és tartani is, és szabályozni is könnyebb.
 


  2014.11.14. 18:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (85) hsz.-re     Olvasás  
  •   86   
Avatar

terra alapító
 
Vicc az egészben, hogy abban a blfsz maszkban csak akkor látsz rendesen, ha a páka hozzáér a fémhez, és működésbe lép... néha elkaptam a ritmust, szép zöldes fényű volt, láttam rendesen, folyattam neki, leállok, meglesem, izzik az egész :D
Ha le akarom szedni, le kell flexelni. Tehát a zsírt hegesztés előtt nyomtuk bele :D hát persze hogy meggyulladt :D ahol nem, ott felforrt :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.11.14. 17:10  Hozzászólás
  •   84   
Avatar

terra alapító
 
Életemben előszőr megpróbáltam :D jól sikerült? :D két páka ráment :D
Mondjuk lehet nem a talicskán kellett volna próbálkoznom, és legalább felülre is rakhattam volna, hogy ne húzza annyira a súly, de ott volt a régi, szóval mindegy :D
Kinyírtam közben egy hosszabbítót, valami megnyekkent bent, amikor maxra tekertem a hegesztőt :D

 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.11.07. 13:35  Hozzászólás  Válasz kisveréb (82) hsz.-re     Olvasás  
  •   83   
Avatar

terra alapító
 
Jó a purhab, fenntartásokkal. Arra mindenképp jó, hogy le legyen zárva, illetve látható legyen ha kirágják. Persze jó lenne ha nem lenne mögötte egér. Később a purhabot célszerű lenne lekenni ragasztótapasszal.
 


  2014.11.07. 13:07  Hozzászólás
  •   82   
Avatar

terra alapító
 
Egy fontos kérdés a mindenhez értő ezermesterekhez!
Házunk pár éve lett szigetelve, EPS-el, nemesvakolattal. Ez eddig rendben, a szigetelés működik. De idén egérinvázió van. Megtalálták az egyik ficakban azt a helyet, ahol nem zár jól a nemesvakolat, beköltöztek a szigetelésbe. Mérgeztem őket, egérragasztóval eddig 5 egeret fogtam abban a sarokban.. Kérdésem, hogy jó lesz-e az, ha purhabot nyomok az egérjáratba, vagy valami drasztikusabbal kell lezárnom a rést?
 


  2014.09.18. 21:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (80) hsz.-re     Olvasás  
  •   81   
Avatar

terra alapító
 
Akkó' tanyasi luxus :D jakuzzit megértem, csinálsz magadnak buborékokat :D
De hogy a finn szaunát a tojtoj budihoz hasonlítani... az már durva. Az egyik legjobb dolog, főleg ha engedik a törölköző használatát, és nem a fogalmatlan nudizó külföldi turisták elől kell menekülni :D beülsz 10 percre, kijössz, hideg zuhany, majd 10 perc pihi, jobb helyeken egy finom teával, nincs is ennél jobb :ugeek:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.18. 21:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (79) hsz.-re     Olvasás  
  •   80   
Avatar

terra alapító
 
Nem szeretem a jakuzzit, egyetlen egyszer próbáltam, feltett szándéka volt hogy leverje a vesémet. Ezeket az kis bugyborékolós kádakat meg sosem vennék, elég sokkal találkozom a munkám során, ha nem a vellany verne agyon benne, akkor megsüketülnék a zajtól amit csinál. És akkor hogy hallanám meg ha valaki azt kérdezné a kocsmába, iszok-e még egyet. Belegondolni is rosz. Finn szaunát meg még úgysem szeretem, a nyári toi toi wc-re emlékeztet.
 


  2014.09.18. 20:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (78) hsz.-re     Olvasás  
  •   79   
Avatar

terra alapító
 
Na jó, hát aki ilyen luxusban él :D
a ,,jákuuzzi'' meg a finn szauna gondolom majomkenyérfa borítást kapott :D
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.18. 20:13  Hozzászólás  Válasz andras (77) hsz.-re     Olvasás  
  •   78   
Avatar

terra alapító
 
Nekem egy parketta csiszoló gépem van, amit nem igazán használok parketta csiszolásra. Én azt állványoztam fel mint egy gyalut. Az kb egy 25 cm széles és ugyanilyen átmérőjű henger. Nagyon erős, nem tudom lefékezni, és szálirányba csiszol. Mikor az előtetőmet csináltam, nem is gyalultam nagyon a fákat, csak méretegységesítésre, utána csak ezzel csiszoltam.

KepKepKep


KepKepKep


KepKepKep
 


  2014.09.18. 20:03  Hozzászólás  Válasz Alibá (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   77   
Avatar

---
 
Ha közelebb lennék, elvinném. Most van folyamatban a kerítés csinálás, tiszta fából van, jól jönne. Nem beszélve a jövőről: lépcső, 2 erkély korlát, fészer stb.
 


  2014.09.18. 19:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   76   
Avatar

terra alapító
 
Miért kéne az ócskavasba vinni? Jó lehet még valamire, vagy érkezhet még rá jelentkező!
 


  2014.09.15. 22:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (74) hsz.-re     Olvasás  
  •   75   
Avatar

terra alapító
 
Hírdesd meg a neten, valaki csak elviszi. Nekem jó a ruszki gyalu :D meg majd egy kis elektromosat tervezek beszerezni, az mindenre jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.09.15. 22:38  Hozzászólás
  •   74   
Avatar

terra alapító
 
Másnak se kell egy komoly nagyteljesítményű facsiszológép? Vagy legalább a háromfázisú villanymotorja? Sajnálom az ócskavasba leadni.
 






  2014.09.15. 20:55  Hozzászólás  Válasz Alibá (67) hsz.-re     Olvasás  
  •   71   
Avatar

terra alapító
 
Köszönöm a felajánlást,de nim igazán van rá szükségem.
A fa csiszolást könnyen meg csinálom,ami a követ viszi az viszi a fát is (nem a vizesre gondolok).
 


  2014.09.15. 20:31  Hozzászólás  Válasz gergerg (69) hsz.-re     Olvasás  
  •   70   
Avatar

terra alapító
 
Amikor a tetőtérbe vezető lépcső fa lapjait és korlátját csináltam, akkor használtam. Nagyon hatékony szerkezet. Az érdekessége az, hogy egyszer valahol, valamikor eldobva láttam a két korongot és bár azt se tudtam, hogy minek az alkatrésze, pártfogásba vettem, mert ragyogó csapágyakat, csapágyházat láttam benne. Aztán évek mulva egy asztalos kertbarátnál láttam a csiszolóját és fény gyúlt az elmémben. :idea: Nem nyúgodtam, míg össze nem hoztam a szerkezetet!! Jól szolgált, de már nem szándékozok csiszolós famunkákkal foglalkozni, jobb szeretem a szabad levegőt.
 




  2014.09.15. 20:18  Hozzászólás  Válasz csiki74 (65) hsz.-re     Olvasás  
  •   68   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg? Már feltettem? Akkor nem keresem! Amúgy van vagy 3 kép a folyamatról.
 


  2014.09.15. 20:17  Hozzászólás  Válasz csiki74 (64) hsz.-re     Olvasás  
  •   67   
Avatar

terra alapító
 
Van egy állványos csiszoló gépem, ha kell neked adom. Villanymotor (380 V) hajtja ékszíjjal a filces-gumis korongokat, amin fut a csiszolószalag. Ez utóbbi teljes hossza kb. 1,5 m, szélessége 10 cm.
 




  2014.09.15. 20:12  Hozzászólás  Válasz gergerg (59) hsz.-re     Olvasás  
  •   65   
Avatar

terra alapító
 
Tényleg hasonlít a csirke vájura(láttam már valahol azt a képet) :)
Tényleg jó ötlet.
 


  2014.09.15. 20:08  Hozzászólás  Válasz Bubus (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   64   
Avatar

terra alapító
 
A festéktől ilyen sötét,ha jól emlékszem dió lazúral kentem le,kapott 4 réteget.
Igazi barkács.az alja osb lap,az oldalai és a osztók sima fenyő újból csiszolva,a két vége rétegelt lemez.az egyiket ragasztanom is kellet mert nem volt egyforma vastag.
A fogója aszthiszem nyárfa,úgy esztergáltam le az oszlopos fúrón.
 




  2014.09.15. 19:58  Hozzászólás  Válasz Bubus (60) hsz.-re     Olvasás  
  •   62   
Avatar

terra alapító
 
Vagy festék, vagy sötét volt :D

szerk.: esetleg a meggyűlőlt cigánymeggy :D :lol:
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.09.15. 18:12  Hozzászólás  Válasz csiki74 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   60   
Avatar

---
 
Jól néz ki! Szép lett!
Milyen fából csináltad és mitől lett ilyen sötét barna?
 




  2014.09.15. 17:09  Hozzászólás  Válasz csiki74 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   58   
Avatar

terra alapító
 
Nem rossz, bár elég sötétek a képek. Én is gondolkodtam hasonlót (fogalmam sincs minek mert egy raherdli gyári ládám van) azzal a módosítással, hogy én PVC csőből csináltam volna. Az elv az volt, hogy a csőből szépen kivágok úgy, hogy csak a 2 végén maradjon kerek, ott alulról belevágok flexel 2 csíkot, ahol betolhatok 2 lapot, ami a 2 végét és a talpát adná. Csináltam ilyen csőből csirkeetetőt, majd megkeresem a képeket. A szerszámost meg mindjárt lerajzolom hogy érthetőbb legyen.
 


  2014.09.14. 21:18  Hozzászólás  Válasz csiki74 (56) hsz.-re     Olvasás  
  •   57   
Avatar

terra alapító
 
Csak nem láttál valahol már hasonlót?! Ahhoz képest hogy a télen csináltad, még nagyon tiszta! A szivacs és a kis fagéles doboz mutatja, hogy már használtad is. Szeretném majd látni ütött-kopott állapotban 15 év mulva. ;)
 






  2014.08.14. 20:04  Hozzászólás  Válasz Cicero IV (53) hsz.-re 
  •   54   
Avatar

---
 
Köszönöm!
60 cm hosszú, 40 cm széles és 5 cm magasan van az üveg, hogy a magasabb gyümölcs szeletek is beférjenek. Az üveg 6 mm vastag de csak azért mert ilyen volt otthon, ennél lehet vékonyabb is. :)
 


  2014.08.10. 19:09  Hozzászólás
  •   53   


*
 
Gratulálok! Mik a méretei, én is szeretnék ilyet készíteni. Üdv.
 


  2014.08.05. 18:08  Hozzászólás
  •   50   
Avatar

---
 
Egy kis késéssel, de végre kész lett az első napkollektoros egyszerű aszalóm.:
Nem lett túl nagy, hogy könnyen tudjam mozgatni és egyébként is akarok majd még egy ugyanekkorát csinálni. Az üveg használt volt és kicsit töredezettek voltak a szélei ezért nem mindenhol passzol az oldalához, de egyébként más szépséghibája szerintem nincsen. Az oldalai maradék tölgyfából vannak, 2 réteg lenolajjal lekenve eső ellen. Az alja rétegelt lemez amelyre egy feketére festett alumínium lemezt erősitettem és azt pedig egy átlátszó hőálló fóliával vontam be.
A napra kitéve ezzel az egyszerű aszalóval sokkal gyorsabban megaszalódik a gyümölcs mint a napon. Úgyhogy elelégedett vagyok magammal. 8-)
 


  2014.07.17. 19:37  Hozzászólás
  •   49   


---
 
  


Jól néz ki. A fuga sima malter? A meleg, láng nem teszi tönkre?

Hátulról is mutass már egy képet (kéménybekötés).
 




  2014.07.17. 15:17  Hozzászólás
  •   47   


*
 
No, itt van két kép a tesztüzemről, bár itt még csak a sütő rész van kifugázva, de a lényeg úgy is az. Csodálatosan működik :) Azért még alakítok rajta itt-ott, és hamarosan nekilátok mellé egy kis pergolás pihenőplaccnak.
suto3.jpg
suto4.jpg
 


  2014.07.10. 16:30  Hozzászólás
  •   46   


*
 
  

Csak kifugázom, jó lesz az így téglásan is :)
 


ElőzőKövetkező

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég