Olvasatlan
      Terra-kert Fórum

Kerti eszkába (pihenteknek) Terra Lotto Jackpot:
1510 terra    
  2016.09.11. 18:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (287) hsz.-re     Olvasás  
  •   288   

Szia, itt válaszolok a paradicsomosban feltett kérdésedre.
Ez egy hétvégi faház, volt előtte egy nagy cseresznyefa, amit ki kellett vágni. Hiányzott az árnyék, ezért készült a kb. 3x3-as árnyékoló. Később gond volt, hogy mindig az udvar közepén lévő csaphoz kell vízért járni, ezért tettünk egy csapot a fás sufnik végébe, került bele egy jó nagy tálcás mosogató, meg polcok. Ez is kapott egy nádtetőt a szomszédot takaró sövényig. Itt lehet gátlástalanul pacsálni befőzéskor. A sütés-főzés már a házban történik, de a kosz itt kint marad, és a slag eltüntet mindent.
A teteje mindkettőnek nád/erős fólia/nád, így nem ázik be, lehet alatta üldögélni. Értelemszerűen csak nyáron használjuk.

5.JPG
------------------------
Megtekintve 2723 alkalommal.

4.JPG
------------------------
Megtekintve 2723 alkalommal.

2016.08.29. 18:31  Hozzászólás  Válasz Imre (286) hsz.-re     Olvasás  
  •   287   

Nem, de nekem még akkor is van 3-4 ,,T'' elemem :D :D :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2016.08.29. 17:31  Hozzászólás  Válasz tgwh (285) hsz.-re     Olvasás  
  •   286   

Azért gergerg ötlete így is jobban tetszik, remélem nem haragszol :)

2016.08.27. 21:44  Hozzászólás  Válasz Alibá (284) hsz.-re     Olvasás  
  •   285   

Teszel rá alulra egy csapot, de azt nem tudok rajzolni :D

,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/

2016.08.26. 22:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (283) hsz.-re     Olvasás  
  •   284   

Ha zárt a hordó akkor hogy meríted meg a kannát, vagy hogy veszed ki a vizet?

2016.08.26. 21:59  Hozzászólás  Válasz Alibá (282) hsz.-re     Olvasás  
  •   283   

Parancsoljom, Uram :D
Kép

2016.08.26. 21:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (281) hsz.-re     Olvasás  
  •   282   

Rajzold már le, mert nem tudom elképzelni. :O

2016.08.26. 15:47  Hozzászólás
  •   281   

Pedig működik, csak rá kell előtte tenni a hordó fedelét, meg likat vágni az egyik végének :D az sem árt, ha a hordó jól zár.

2016.08.26. 09:29  Hozzászólás  Válasz tgwh (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   280   

Nekem így is jó, nagyon nem mindegy, hogy 8 kuglit csapok 2 felé (mert a felet már nagyon görcsösen is szétszedi) vagy 380 (vagy több) kuglit darabolok sok felé.

A sima T idom erre nem jó, ahogy Gergerg és Alibá is írta.

2016.08.25. 20:10  Hozzászólás  Válasz tgwh (278) hsz.-re     Olvasás  
  •   279   

Aztán T idommal hogyan lopod a vizet? :STABRE

2016.08.25. 19:30  Hozzászólás  Válasz gergerg (277) hsz.-re     Olvasás  
  •   278   

Nem hát, mert van olcsóbban ,,T'' idomom. Nektek is lehet ingyen, annyi a titok, hogy állami/városi beruházásokat kell figyelni, öt-tíz évente felújítanak, és a régit nem építhetik vissza, tehát kidobják. Te meg elviheted, mert a kutyának nem fog kelleni :D de az a párszáz Ft sem pénz érte a bó'tban (meglestem, 110es 1200 Ft, ja, hát nekem még van vagy négy db-om :D ).

2016.08.25. 18:19  Hozzászólás  Válasz tgwh (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   277   

Hogy te micsoda egy lusta kölök vagy! Szerintem már az idexen is publikáltam, meg a gyere.be-n is, meg itt is, meg most megint. Minden esetben volt róla egy rajz is, részletesen, és leírási is. Ha csak egyszer is megnézted volna a rajzot, vagy elolvastad volna a leírást, tudnád hogy működik. De most azért sem mondom el. :P

2016.08.25. 18:05  Hozzászólás  Válasz tgwh (275) hsz.-re     Olvasás  
  •   276   

Pedig az a vízlopó nagy ötlet! Díjazom én is! :dejo:

2016.08.25. 14:01  Hozzászólás  Válasz Imre (274) hsz.-re     Olvasás  
  •   275   

Na de ez nem megoldás, mert amit nem tudok szétcsapni fejszével, az a göcsörtös, és pont hogy ahhoz kéne a gép :D Vagy szétvágom fűrésszel, kazánajtó sablonom már van, csak köréteszem, és egyből látni hol kell még farigcsálni :D na medve azért nem lesz belőlük, de a karácsonyi tűzre jó úgy egészben is ha nagy darab :)

A vízlopót én nem értem. Teszek egy ,,T'' idomot a hordó és a csatorna közé, nem ugyan ott vagyok?

2016.08.24. 22:31  Hozzászólás
  •   274   

Elkészítettem időközben a hasítógépet, anyámnál neki álltam a héten 11 erdei köb akác felvágásának, hasogatásának. Egyenlőre elégedett vagyok vele, de a nagyon görcsös 50 cm-nél nagyobb átmérőjű fánál megszorul, hiába a 6 lovas benzinmotor. Így ami nagyon görcsös, azt félredobom. Aztán a végén a fejszével szétcsapom. Mondjuk eddigi 8 köbből kb. 8-10 db-hoz kellett fejsze. Pedig 25-60 cm átmérőjű fákról van szó. Az biztos jóval kevesebb a fáradság és lényegesen gyorsabb a hasogatás.

2016.08.24. 22:24  Hozzászólás  Válasz gergerg (272) hsz.-re     Olvasás  
  •   273   

Hát bocsánat érte, de a gomba, nadrág megoldásodat nem alkalmaznám nálam. A térdeplőt szintén nem venném igénybe 4x műtötték a térdemet, utoljára tavaly karácsony előtt. Nagyon nem szeretek térdelni, mert fájdalmas. A csepegtetőt hasonlóan oldottam meg, csak én régi, slag darabokkal.
Viszont a vízlopó tetszett, pláne, hogy magam is hasonló megoldást keresek, majd jövőre, ha az új fatárolót megcsinálom.
Azért egy szavazatot kaptál.

2016.08.24. 21:25  Hozzászólás  Válasz Imre (271) hsz.-re     Olvasás  
  •   272   

Csak az? :R
:)

2016.08.24. 21:17  Hozzászólás  Válasz gergerg (270) hsz.-re     Olvasás  
  •   271   

A vízlopó tetszett.

2016.08.22. 14:21  Hozzászólás
  •   270   

Akinek van kedve, bátran szavazhat a neki tetsző alkotásra: ;)
http://barkacsbajnoksag.otletmozaik.hu/ ... szemetbol/

2016.07.11. 21:46  Hozzászólás  Válasz gergerg (268) hsz.-re     Olvasás  
  •   269   

Ja, értem :D
Hát azt egyből gondoltam, hogy nem TE fogsz vele dolgozni :D :lol:

2016.07.11. 20:22  Hozzászólás  Válasz tgwh (267) hsz.-re     Olvasás  
  •   268   

A sorkapocs belsőrész fel van fogatva a szárra, az a ceruza befogópofája. A tipli a másik szár végén van a zártszelvénybe, abba van tekerve a nem végigmenetes pozdorjacsavar aminek a feje le van vágva és ki van hegyezve. Az a tű. Meglehetősen sok (több ezer) lámpát szerelünk gipszkarton álmennyezetbe, amik süllyesztettek és igen nagy méretűek, ekkora körkivágók már nincsenek 20cm+. Tehát a fiúk beállítják a méretet a körzőn, bármilyet, felrajzolják a mennyezetre, aztán szúrófűrésszel kivágják.

2016.07.11. 19:57  Hozzászólás  Válasz gergerg (266) hsz.-re     Olvasás  
  •   267   

De hová kell ehhez tipli meg sorkapocs belső, és minek neked körző és szögmérő? :D

2016.07.11. 19:27  Hozzászólás
  •   266   

Betettem a megfejtést.

2016.07.10. 20:09  Hozzászólás  Válasz tgwh (264) hsz.-re     Olvasás  
  •   265   

Azok sorkapcsok, nagy méretűek. (csoki) Azokból egyet használtam, annak is csak a belsejét. Maga a végtermék nem elektromos, és egy nagyon egyszerű szerkezet, amit már időszámításunk előtt is használtak.

2016.07.10. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (263) hsz.-re     Olvasás  
  •   264   

Hmm... és azok a kékzöldszürke elektronyos cuccok mik? És akkor ez most nem árammal működik?

2016.07.10. 19:59  Hozzászólás  Válasz tgwh (262) hsz.-re     Olvasás  
  •   263   

Nem csak villanyszerelő használhatja. Azon a képen önmetsző csavar van.

2016.07.10. 19:55  Hozzászólás  Válasz gergerg (261) hsz.-re     Olvasás  
  •   262   

Fingom nincs mi lehet, nem értek a villanyszereléshez :D
Azt sem látom a második sorban az első mi lehet :D

2016.07.10. 19:49  Hozzászólás  Válasz tgwh (260) hsz.-re     Olvasás  
  •   261   

Nekem meg van, de ha az segít, horganyspray van rajta.

2016.07.10. 19:40  Hozzászólás  Válasz gergerg (259) hsz.-re     Olvasás  
  •   260   

Első sor utolsó képe nincs meg, elveszett :D

2016.07.10. 19:23  Hozzászólás
  •   259   

Ma volt egy szabad délutánom, de rutinból nem tudtam pihenni. Jövő héten szükségem lesz a munkámhoz (villanyszerelés) egy eszközre amim nincs, gondoltam megcsinálom. Felteszem az alkatrészek képét amiket használtam, lehet tippelni mit csináltam belőlük. Holnap felteszem a képet a végtermékről hogy izgalmasabb legyen. :-)

KepKepKepKep
KepKepKepKep

Természetesen semmi sem új volt, kidobásra ítélt lomok, működésképtelen roncsok, de előtte nem fényképeztem őket.

Szóval milyen eszköz készülhetett ezekből?

WP_20160710_012.jpg
A megfejtés
Megtekintve 2793 alkalommal.

2016.05.08. 20:00  Hozzászólás  Válasz nzozz (257) hsz.-re     Olvasás  
  •   258   

Nem :D
Nincs bent véletlenül egy ék vagy egy kis csavar, ami rögzíti?
Vidd el egy esztergályoshoz, két sörért lenyomja neked a tengelyt az esztergával :D

2016.05.08. 19:48  Hozzászólás  Válasz gergerg (256) hsz.-re     Olvasás  
  •   257   

Hát mondogattam én mindenféle szép dolgot miközben pl. letörtem az alját ennek a csodának. Szerencsére annak a résznek semmi szerepe nincs a működés szempontból. :D
Képet csináltam róla pár hónapja, de nem tudom hova mentettem, otthonról meg most jöttem el, úgyhogy lehet hogy leghamarabb csak hétvégén tudok képet küldeni. De a lényeg, hogy az állórészt azt simán lehúztam, maradt a szivattyúház a tengelytömítéssel, a csapággyal és a forgórésszel/tengellyel. Na ezeket akarom szétszedni.
Remélem így egy fokkal jobban érthető.

2016.05.08. 16:16  Hozzászólás  Válasz nzozz (255) hsz.-re     Olvasás  
  •   256   

Mert nem elég csinálni, közben azt kell mondogatni: давай, давай! ;-)

Lefényképezhetnéd a problémás részt, mit nem tudsz leszedni.

2016.05.08. 14:51  Hozzászólás  Válasz tgwh (254) hsz.-re     Olvasás  
  •   255   

Természetesen próbáltam, 2 különböző fajtával/mérettel, de olyan kialakítású a szivattyúház, hogy nem sikerült vele szétszedni.

2016.05.08. 00:26  Hozzászólás  Válasz nzozz (253) hsz.-re     Olvasás  
  •   254   

Nem tudom hogy néz ki szétszedve.
Létezik csapágyleszedő, azzal próbálkozz. Két-három lába van, amit beakasztasz a csapágyra, ezek egy menetes száron vannak, ami meg a tengelyre megy rá. Ahogy tekered, lehúzza a csapágyat.
Kép

2016.05.07. 19:20  Hozzászólás  Válasz tgwh (252) hsz.-re     Olvasás  
  •   253   

Hát én semmit nem találtam róla. A csúszógyűrűs tömítést meg az alsó csapágyat akarom kicserélni és ehhez kiszedni a tengelyt... csak nem sikerül, mert ütni nem akarom a tengelyt, mert ha kicsit is elgörbül, akkor cseszhetem az egészet.

2016.05.07. 14:53  Hozzászólás  Válasz nzozz (251) hsz.-re     Olvasás  
  •   252   

Nincs, de szerintem bátran szedd szét, faék egyszerűségű szerkezetek szoktak lenni. Megnéztem neten milyen, rengeteg infó van a szereléséről is.
Azt tudom, hogy ha motort akarsz tekercseltetni, az csak egy-két ezressel olcsóbb, mint ha vennél egy új motort...

2016.05.06. 22:01  Hozzászólás
  •   251   

Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata orosz Káma szivattyú szereléssel/felújítással kapcsolatban? (a nagyobb, 750W körüli aszinkron motoros verzióra gondolok)

2016.04.17. 12:48  Hozzászólás  Válasz Rhéman (249) hsz.-re     Olvasás  
  •   250   

Én úgy emlékszem azt mondtad, pontosítsak, mert a víz nem távozik. De mindegy, ezen biztos nem fogunk összeveszni, javítottam a mondatot hogy véletlenül se tévesszek meg senkit.

Mert a kötési folyamat során végbemenő kémiai reakcióhoz szükséges vízen kívüli víz távozik.

Remélem így már megteszi. :)

Köszönöm az építő jellegű kritikát! :thumbup:

2016.04.17. 07:06  Hozzászólás
  •   249   

Nem is azt írtam, hogy hülyeséget írtál, hanem, hogy pontosítani kell a dolgot. Nem távozik el az összes víz! A víz kémiailag beépül, úgy mint a gipsz esetén. A folyamat lassabb, mint a gipsznél, de hasonlóan hőfejlődéssel jár. A vizet biztosítani kell a kötéshez, ezért célszerű az igényes betonozásnál napokig locsolni a már megszilárdult betont. Később Te vontad kétségbe, hogy a víznek az a szerepe, amit leírtam.

Egyébként a kötési folyamat a 28 napnál sem fejeződik be, de akkor már igen lelassul.

A samponos megoldásról például még nem hallottam. Lehet, hogy probléma nélkül működik, de félek, hogy a kész beton szilárdságát csökkenti. Lehet, hogy nem számottevő mértékben, lehet, hogy egyáltalán nem. Sőt akár azt is meg tudnám magyarázni, hogy növeli. Mindenesetre a házam födéméhez nem használnám.

Az ilyen anyagokban un. felületaktív anyagok vannak, ezek igen érdekesen viselkednek. A vegyészetben a kolloid kémia tárgyalja ezeket az anyagokat. Én kolloid szakon végeztem, és a felület aktív anyagok vizsgálatából írtam a diplomamunkámat, de minden vizsgálat nélkül nem vállalkoznék a hatás elemzésére.

2016.04.16. 22:21  Hozzászólás  Válasz Rhéman (247) hsz.-re     Olvasás  
  •   248   

Miért? Mert úgy érzem nem írtam hülyeséget.

http://www.kepzesevolucioja.hu/dmdocume ... 100331.pdf

wp_ss_20160416_0001.png
------------------------
Megtekintve 3448 alkalommal.

Én meg ezt írtam:

Miért kell kevés vizet használnunk?

[list]Mert a beton kötése során a benne lévő víz távozik. A távozás során pedig kapillárisok jönnek létre, amik aztán az időjárás hatására újra telítődnek vízzel, ami a beton fagyásához vezethet. A tömörítés jó technika, de más módszerrel is lényegesen csökkenthetjük a felhasznált víz mennyiségét. Vannak kész betonadalékok a célra, de saját tapasztalatom szerint a WU2 sampon is tökéletesen megfelel a célra. Egy 200 l-es hordó vízbe 1 liter WU2 sampont adagolva, közel fele víz is elég ahhoz hogy a betonunk jól eldolgozható legyen, mondhatjuk összecsúszik a beton, nem maradnak buborékok benne, un. "darázsfészkek".

2016.04.16. 21:13  Hozzászólás
  •   247   

Miért vitatkozol? Miért nem nézel utána? A cement tejben is lejátszódik a folyamat.

Mond, ha párás levegőben tartod, mitől áll össze a cement?

A wikipediában ezt találod, ha már nekem nem hiszel:
A cement olyan hidraulikus kötőanyag, amelyben a kötő- és adalékanyagok víz hozzáadásával kémiai reakcióba lépnek egymással és azokat a cement képes tartósan összeragasztani.

https://hu.wikipedia.org/wiki/Cement

2016.04.16. 21:06  Hozzászólás  Válasz tgwh (245) hsz.-re     Olvasás  
  •   246   

Láttad már hogy a betonkeverőben hagynak egy kis vizet? Pont azért mert így nem köt bele. Ha köt a beton, vizet keverünk hozzá és ujra jó. Giszhez hiába keversz vizet. De egyszerü, holnap keverek 1 fangli betont. Van otthon zsákos, aztán megmérem, és megmérem kötés után is. Ha könnyebb lesz, akkor távozik a víz.

2016.04.16. 20:44  Hozzászólás  Válasz gergerg (244) hsz.-re     Olvasás  
  •   245   

Szerintem az is megköt. Legalábbis por már nem lesz belőle :D nam apró szemcsénként köt meg? Vagy ha utána kiszárítod, akkor még használható?
Most azon vagyok, körbe kéne flexelni amíg még ép, és a töredezettet újra lebetonozni. Húzósabb, az biztos.

2016.04.16. 20:40  Hozzászólás  Válasz Rhéman (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   244   

Ha teszel egy marék cementet egy vödör vízbe akkor megköt? A gipsz igen. A cement nem.

2016.04.16. 20:40  Hozzászólás  Válasz Rhéman (242) hsz.-re     Olvasás  
  •   243   

Akkor a benne lévő víz nagyobb része távozik. Terítsd le fóliával, és várd meg amíg felmelegíti a Nap.

2016.04.16. 20:27  Hozzászólás  Válasz gergerg (241) hsz.-re     Olvasás  
  •   242   

Én igen sokszor tévedek, de ez a szakmám része. :D

Gondold meg, miért döglik be a cement, ha nedvességet kap?

2016.04.16. 20:16  Hozzászólás  Válasz Rhéman (240) hsz.-re     Olvasás  
  •   241   

Azt hiszem most tévedsz. Gipsz esetében helyes amit írsz, de cementnél nem. A gipsz a vödörnyi víz alján is megköt, a cement nem. De lehet hogy én tévedek, utánanézek.

2016.04.16. 15:32  Hozzászólás  Válasz gergerg (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   240   

Mert a beton kötése során a benne lévő víz távozik.

Pontosítanék.

A betonban a cement, és a víz kémiai átalakuláson megy keresztül. Akárcsak a gipsz, amikor a vízzel megköt.

Tehát az a víz, ami a kötéshez kell nem távozik el.

Valóban ésszerű a kevés víz használata, és inkább egy ideig a már megkötött betont locsolni, hogy elérje a maximális szilárdságot. Ez egy lassú folyamat. A könyvekben a 28 napos beton szilárdságát szokás megadni. Komoly teherhordó részekről addig nem is bontják le a zsalut.

2016.04.16. 15:28  Hozzászólás  Válasz gergerg (238) hsz.-re     Olvasás  
  •   239   

Majd este, most mennem kéne kifelé, fűnyírózni. Egyébként beltéri beton lenne.

Én azt olvastam, hogy ha túl sok cementet teszel bele, az csak ront a minőségén. Vizet meg csak annyit, hogy eldolgozható legyen, nem méricskélem.

Vakolni meg a zsákos változat marha drága, főleg hogy régen a mester vagy 2-3 centit rábszott a téglára :D

ElőzőKövetkező