Elméleti barkácsórák Terra Lotto Jackpot:
1600 terra    


  2016.02.14. 10:49  Hozzászólás
  •   27   
Avatar

terra alapító
 
Dobok be egy témát, bár ez inkább csak álom :D
Le kéne bontanom két melléképületet, és újra felhúzni, kis módosításokkal.
Valahogy össze kéne szedni, melyik megoldás milyen árban van, és statikailag mennyi anyag szükségeltetik. Fa, fém, betonoszlop, ami van.
Én arra gondoltam, hogy fa oszlopok tartanák a minimálisan döntöt egyszerű tetőt. Na ugye itt a gond, van aki 2 méterenként rak egy oszlopot, az elég soknak tűnik. Talán a beton-forgács lap a legolcsóbb oldalfalnak, vagy a selejtes trapézlemez.
Ha tudtok, akkor esetleg dobjatok meg pár tervrajzzal, ilyen 3-5 x 4-5 méteres méretben.
,,Remek'' tippeket olvasni a neten, a legkönnyebb részét elmagyarázzák, a legnehezebb, meg leginkább számítást / tapasztalatot kívánó részére meg annyit írnak, hogy pl. ,,utána rádobod a tetőt'' :D

szerk.: elsőre találtam egy ilyet, rajzokkal:
http://www.epitesitanacsadas.hu/index.php?inc=&ref=26&tma=752&page=1&od=2 
Egy-kettő erősen kérdésesnek tűnik, szerintem ezt inkább a kérdező tette fel, de ahhoz meg túl jó a rajz minősége :D akkor este olvasgatok.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.11. 22:07  Hozzászólás  Válasz gergerg (25) hsz.-re     Olvasás  
  •   26   
Avatar

terra alapító
 
Köszi szépen, akkor ez a kis szerkentyű fogja nekem megoldani a gyümölcsös öntözését :D hátraviszem, teszek rá slagot :D esetleg egy szórófejes locsolót a fáknak, botra szúrva. Kéne egy szivattyú, ami olcsó, és kb. 100 méter kanyarodós kpe cső végén képes faáztató üzemmódban működni :) meg egy köbös tartály, amibe bele tudom rakni. De ez csak jövőre, vagy két év múlva, idén nem hiszem, hogy nekiállok, át kéne alakítani pár melléképületet, amik mögött futna a vezeték. Bár ha jó idő lesz ősszel, meg akad cserép is, akkor talán.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.07.11. 14:32  Hozzászólás  Válasz tgwh (24) hsz.-re     Olvasás  
  •   25   
Avatar

terra alapító
 
Uv álló. Földbe birja-e? Oda van kitalálva. Fólia váznak jó lenne, ha dugsz bele egy betonvasat. Viszont fekete, ezért ahol összeér a fóliával, ott szét fog a fólia sülni. Csepegtetőnek jó, ha kifurkálod, de olcsóbban kapsz kész csepegtetőcsövet, amin ráadásul nem is csak sima lyukak vannak. Az idomokat lehet sütni, de annak meg van a maga szerszáma. Te, házilag, gyári tekerős idomokkal tudod megoldani a kanyarodást, meg hasonlókat.
 


  2015.07.11. 12:32  Hozzászólás
  •   24   
Avatar

terra alapító
 
Elméleti kérdés, kpe vízvezeték, pl. "-es vagy 3/4"-es jó lenne csepegtető csőnek, vagy fólia váznak? Elég masszív, olcsó is. Ha földbe ásom, bírni fogja? Vagy valami úton-módon a kerítéshez kell rögzíteni, ha öntözőcsőnek szánom, a Nap nem fogja bántani? Ezek hő hatására megpuhulnak (,,elforrasztani'' a végét, kanyart tenni bele), vagy vegyek pár idomot, és azzal zárjam le, meg oldjam meg a kanyarodást?

szerk.: esetleg párakapunak :D fák közé párásítónak? Mondjuk a nyomás meg kicsi lenne...
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2015.06.17. 03:16  Hozzászólás  Válasz humbuk (22) hsz.-re     Olvasás  
  •   23   
Avatar

---
 
Szia!

Ma is időt szereztem az olvasásra, és így akadtam a gondodra! :-D

"Vászonzsákot le kellene cserélni valami könnyen tisztítható műszálasra. Ilyet nem találtam Mo-on. "

Nálunk lehet kapni műszálas árnyékolónak használt anyagot, és a szabadban, 100 év az élete!

Katt ide! - [url]http://www.bunnings.com.au/search/products?q=shadecloth[/url] -, és az oldal közepétől lefelé vannak a lepedők!

A képre kattintva, ki lehet nagyítani! :-D

Van 70, és 90 százalékos fényáteresztésű, és szerintem, ez adná a lehetőségedet! :-D

Zsákot varrnál, és mehet a szekér! Nézd át - és gondolkodj -, és majd segíthetek is!
 
"There is no easy way from the earth to the stars”


  2014.10.14. 19:57  Hozzászólás  Válasz tgwh (12) hsz.-re     Olvasás  
  •   22   
Avatar

---
 
Ilyenek nézegettem én is a télen. Az a baj, hogy : építeni kellenne :-). Vászonzsákot le kellene cserélni valami könnyen tisztítható műszálasra. Ilyet nem találtam Mo-on. Angliából pedig drága lett volna a posta. Vásznat sokat slagolgattam és nehezen száradt meg november-decemberben a kinti szárítón. Nehéz alaposan kitisztítani.
 


  2014.10.14. 19:47  Hozzászólás  Válasz Laci vagyok (19) hsz.-re     Olvasás  
  •   21   
Avatar

---
 
amig nem volt ágaprító próbáltam répadarálóval. Préselni nem tudtam. Aztán habarcskeverővel ( répadaráló után ), az már préselhető volt, de sokáig tartott. Barnult. Ezután jött egy hengerkéses ágdaráló, az megint szar ötlet volt. Aztán bele a zsákba és tapostam, meg csomiszlóval vertem. Lassú volt és gyenge hatású.
Húsdaráló szerintem megint lassú lenne. Késes ágdaráló egész jól aprít ( azért nem tökéletes ). Olyan megoldást akarok, amivel 1 szűk nap alatt azért olyan 100 liter lét készre tudok csomagolni.
 


  2014.10.14. 14:20  Hozzászólás
  •   20   
Avatar

terra alapító
 
Gergerg, elég szar ötlet volt :thumbdown: :clap: :-D :lol: :P

Én a zsákos préssel próbálkoznék, lehet akár vagdalni sem kéne.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.14. 08:54  Hozzászólás  Válasz Alibá (18) hsz.-re     Olvasás  
  •   19   


---
 
Az Apám amikor még cefrét csinált az almából, akkor terménydarálóval aprózta el. Kivette a rostát és csak a kalapácsok zúzták össze. Egészen finom pép lett belőle. Azt már biztosan lehetne préselni/centrifugálni, csak "steril" körülmények között kell megcsinálni.
 


  2014.10.13. 22:55  Hozzászólás  Válasz tgwh (17) hsz.-re     Olvasás  
  •   18   
Avatar

terra alapító
 
A húsdaráló jó ötlet lenne, de az alma nem fér bele. Még négybe, nyolcba vágva is csak forog a csigánál - nem eszi. A csigás lényomóknál /pl.V JUICER elektromos gyümölcsprés/ is ez a gond, hosszú az előkészület a léfacsarás előtt, nagyon kis darabokra kell vagdosni mindent.
 


  2014.10.13. 21:23  Hozzászólás  Válasz gergerg (16) hsz.-re     Olvasás  
  •   17   
Avatar

terra alapító
 
Azért ne feküdj le nyugodtan, mert kell valami lemez. Nem darálni akarunk, hanem préselni :D
Lehet, hogy először át kéne nyomni a darálón, és utána préselni.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.10.13. 20:51  Hozzászólás  Válasz gergerg (14) hsz.-re     Olvasás  
  •   15   
Avatar

terra alapító
 
Nem biztos hogy felnyomja addig. De egy veder mindent megold, majd burogatod. Jó ötlet. Persze ha a csiga viszi fel a tölcsérig, akkor tuti jó.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.13. 20:48  Hozzászólás
  •   14   
Avatar

terra alapító
 
Van egy új ötletem. Mi lenne, ha egy húsdarálóra csinálnánk egy tölcsért az elejére, ami lyukacsos lenne? Az komoly prés hatást tudna kifejteni, a kijövő cucc meg menne vissza a beömlőbe, és az egész addig menne amíg száraz nem lesz.

 


  2014.10.13. 20:21  Hozzászólás  Válasz humbuk (11) hsz.-re     Olvasás  
  •   13   
Avatar

terra alapító
 
A szőlő préselésekor szükség van a csimára, mert az növeli a prés hatékonyságát. Ezért lehet szárazabbra préselni az egészben darált szőlőt, mint a szemezettet. Nem lehet hogy az almához is csak hozzá kéne keverni valami pálcikákat?
 


  2014.10.13. 20:17  Hozzászólás
  •   12   
Avatar

terra alapító
 
Mivel az angolok találták ki az almaprést, ezért megnéztem, ők hogy csinálják:
http://www.motherearthnews.com/diy/buil ... z3G3Pvi5WQ
Almára is adnak tippet, tehát almaborhoz: ,,don't hesitate to mix Jonathans with Winesaps or Red Delicious with Gold or ovoids with oblates''
Recept:
,,INGREDIENTS

10 pounds of sugar
water
3 gallons of fresh cider
10 pounds of crushed raisins
yeast (optional)''


Lényegében nem bonyolítják agyon, egy egyszerű, erősebb szőlőprés kell, keményfából mindenképpen.

Itt a hagyományos, ,,zsákos'' megoldás:
https://www.google.hu/url?sa=t&rct=j&q= ... GQ&cad=rja


Hidraulikus emelőre én is gondoltam. A zsákós módszer jó lehet szerintem. Láttam olyat is, hogy malomköveket használnak.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/


  2014.10.13. 20:04  Hozzászólás  Válasz gergerg (10) hsz.-re     Olvasás  
  •   11   
Avatar

---
 
A kúpos megoldásban én is gondolkodtam. Csak jóval? nagyobb erő hatna a kosárra. Jelenlegi fa kosaram már most is pattog, ha nagyon tépem. Fater több száz literes szőlőpréseknél használt perforált csövet középen, alul meg szögvassal vezette ki a levet. Csak ebben az esetben csőnek akkorának kell lenni, hogy nyomófa ne érje e, vagy lyukat kell bővíteni nyomófán. Arra is gondoltam, hogy köztes nyomófát tegyek középre, alul felül barázdákkal.

Sokan úgy csinálják, hogy több vékony réteged tesznek egymásra, minden réteg közé "nyomófával". Nincs oldala a présnek, minden réteg külön becsomagolva zsákba.Ezt nem tartom elég produktívnak.
Lehet, hogy a vége készítés lesz.Jelenlegi állás szerint perforál korlemezből, néhány vastag anyagú abronccsal megerősítve és olajemelővel nyomva. Csak olajemelő állványa nehézzé tenné.

Olyan gyorsan és egyszerűen szeretnék préselni, mint a speidel videókon. Ebay-en keresgéltem használt víztömlős préseket, de nem találtam.
 


  2014.10.13. 19:19  Hozzászólás
  •   10   
Avatar

terra alapító
 
Szóval eddig 2 gondolat jár a fejemben. Az egyik az nagyon hasonlítana a szőlőprésre, de a kosarat kicserélném egy centrifuga kosarára, és nem lappal nyomnám fölülről, hanem egy fejre állított kúppal. Az ugye oldalirányba is fejtene ki erőt.

A másik meg a szőlődarálóhoz hasonlítana a legjobban, csak a szemben álló hengerek, nem olyan bordásak lennének mint a szőlődarálóban hanem inkább csak finoman csíkozottak, és lehetne akár több is. Vagyis a reszeléket (mert én mindig a reszelékből indulok ki) a két szembeforgó henger préselné. Itt még azt kell kiokoskodnom, hogy a lé ne oda csepegjen, ahova a péselés után visszamaradt gyümölcshús. Eddig a legjobb ötletem egy enyhén billentett rezgő rosta, ami szépen kihordaná a maradványt, miközben a lé lecsöpögne.
 


  2014.08.24. 15:25  Hozzászólás  Válasz Alibá (8) hsz.-re     Olvasás  
  •   9   
Avatar

terra alapító
 
Igen. Az eszkába is áll, leginkább mert nincs időm/energiám eszkábálni. De ha véget ér a nyári hajtás, majd nekikezdek. Az elmélet meg télen szokott menni, mikor nincs kedvem kimenni.
 






  2014.08.23. 19:22  Hozzászólás
  •   6   
Avatar

terra alapító
 
Úgy látszik nem jött be a téma... lehet meg kéne kérni egy modit hogy törölje, majd a másik témában megy minden kérdés. Kár, pedig bíztam a heti rendszerességű agytornász barkácsban :(
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/




  2014.07.29. 17:55  Hozzászólás  Válasz Gergely (gergerg) (3) hozzászólására 
  •   4   
Avatar

terra alapító
 
A szúnyoghálót szétkapja a jég.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/








  2014.07.28. 14:58  Hozzászólás
  •   0   
Avatar

terra alapító
 
Támadt egy ötletem! Több szem többet lát alapon, feldobhatnánk különböző feladatokat, amiket aztán aki szeretne, megold, úgy, ahogy gondolja, akarja.
Szerintem maximum 3 szálon fussunk elsőre, próbáljuk meg, max nem lesz belőle semmi. Valami olyasmire gondoltam:

1. ötlet: kertben újrafelhasznált ablak árnyékolása/jégvédelme
A feladat az lenne, hogy akár fekvő - melegágy -, akár álló - melléképület vagy üvegház - ablakait megvédjük a jégtől, illetve a bent kialakult hőmérsékletet csökkenteni tudjuk.

2. ötlet: kerti ajtók
Üvegház, fóliasátor, melléképület ajtói, házilag.
Feltételek:
- ha nyílik, akkor a lehető legkönnyebb legyen, ha oldalra gördül, akkor ugye nem muszáj, de ne legyen dögnehéz :)
- egy speciális változatban (akár fejenként +1 megoldás is lehet) férjen el benne a megfelelő hőszigetelés, pl. hőszigetelt melléképületnek megfelelően

Az jó, hogy mindenki máshogy áll hozzá, így különböző anyagokkal is lehetne írni a feltételt, vagy pedig több anyagra is mondhatjuk, hogy a legjobb megoldás. Ki lehet még egészíteni azzal a feltétellel, hogy olcsó, vagy meghatározott összegen belül maradjon a megvalósítás. Vagy amivel gondoljátok.

Lehetne nyitni egy másik témát, ahol a végleges megoldásokat lehet csak olvasni, a moderátor a régebbi hsz-okat is könnyedén tudja módosítani.

Kezdésnek részemről ennyi, várom a véleményeket, és a harmadik megoldandó feladatot, vagy akár a negyediket is, ha szerintetek négy szálon is futhat a cselekmény.
 
,,Nem halott az, mi fekszik örökkön, A halál sem ér át végtelen időkön.'' /Lovecraft - A névtelen város/,,Minden talajban megterem valamiféle virág. Minden napnak van valamilyen öröme. Neveld rá a szemedet, hogy meglássa azt.” /Wass Albert/



Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég